f •C Ingezonden I Maakt reclame in het blad met de grootste oplaag o< Rechtzaken 3° De Vierde Voorwaarde. F K IJTLLBTfï IN Voor de Vrouw ar@ KANTONGERECHT IE A'FOORT. Soest is alweer zoet geweest deze week. Het geboterde vet. Het meest eigenaardige geval, vonden we diat uit den) margarinehandel, een heel eer lijk zaakje, waarbij echter weer iets bijzon ders naar voren trad, waarvan de Kanton rechter vreemd opkeek. Margarine mag alleen verhandeld worden gemengd met 25 boter. Dat was met de onderhavige het geval. Daar moet op de pakjes het stempel staan van het bedrijf, waar die menging heeft plaats gevonden Dat was in dit geval het nummer 12(5. een bedrijf te Amersfoort. Deze boterhandelaar en menger stond terecht wegens afleve ring aan een boterhandelaar te Apeldoorn niet in den vereischten vorm. Deze zei, dat na 1 Juli zooveel regelen waren versche nen, dat de controleur 1 November zelf nog geen volledig inzicht had. Deze had er bij gestaan, toen die kisten van 25 Kilo waren verpakt als enkele massa. Dan had hij toch wel kunnen waarschuwen, als dit niet mocht. Volgens verd. en ook volgens getuige van de B., eveneens boterhandelaar, maar te Apeldoorn, waren die vijf kisten bestemd geweest voor een bakker te Apeldoorn. De ze zou den prijs te hoog gevonden hebben en toen zou van de B. ze in pakjes maken en bed nik ken met stempel 120. Wettelijk zou de margarine naar Amers foort moeten zijn teruggestuurd toen de bakker er niet aan wou. Daarom het ver baal, toen ze niet verpakt bij van de B. i>n Apeldoorn werd aangetroffen, maar ver baal tegen den Amersfoortschen men ger en afzender. De Kantonrechter was niet verbaasd, (Z.E.A. zei het tenminste niet) dat voor een bakker 125 K.G. wordt opgezonden, voordat hij nog den prijs heeft geaccep teerd. Hij keek echter wel vreemd op,, dat deze Apeldoornsche handelaar eigenmachtig een stempel 126 kon laten maken en ge bruiken, een stempel van 'n Amersfoortsch bedrijf. Die bestellende bakker leek wel een vreemd personage bij de behandeling de zer zaak. Het werd f 10 boete. Ik dacht Wie in een zaak werkt, moet weten wel ke wettelijke bepalingen daarvoor gelden. Deze logica bracht de waarn, Ambtenaar van O.M. mr. van der Duin een paar maal te berde, als een verd. zich wou verschuilen achter niet-weten. Een Amersfoortsche winkelier in visch- conserven, in bananen, gedroogde vruchten en chocolaide enz. enjz., had op een Zondag in zijn vier uur open zijn verkocht een ons spiering. Maar voor gebruik ter plaatse, zoo was het verweer. Hij wist niet anders of dat mocht, wanthij bezat verlof B. Dat zag de man zeker aan als merk van restaurant. I' hebt die visoh verkocht in een winkel op Zondag, maakte O.Ml korte metten, dus schuldig. Het werd 3 gulden. Tarwewet. Twee bakkers in de gemeente Leusden waren door de marechaussee geverbali seerd wegens niet toonen van bijgehouden tarwemeelregister. De bakker te Leusbroek was later tot ontdekking gekomen, dat hij een puik gehouden register bezat, waarvan hij niets afwist. Hij had vier bedrijven om over te gaan. Wat buiten het eigenlijke bakken viel, daar zorgde moeder de vrouw voor in de bakkerzaak. En die had in de toonbanklade netjes het register liggen! dat eiken Dinsdag werd bijgehouden door den reiziger van dien Amersfoortschen meelle- verancier. Die reiziger komt over drie weken ver der vertellen. De tweede bakkeij. die van Hamersveld. een ander deel der gemeente Leusden, voer de een verweer, goed voor dezen Vasten avond! ijd. Hij had den controleur in geen half jaar gezien, eni daarom dacht hij, dat de wet niet meer gold. Zoöt. zoo, zei de Kantonrechter. Je hebt ook wettelijke verplichtingen tegenover je vrouw. En als de Minister in geen half NAAR HET ENGELSCH. 4) Hoe kom je daar nu bij? En ik geloof, dat het jou ook wel degelijk goed zou doen, want zie je er niet best uit. Heb je nog pas een van de Allinghams gesproken? Neen, ik ben Zondag niet naar de kerk geweest, zooals u weet. Ik geloof, dat Geoff gisteren bij Frank was, maar ik was uit. Zeker op ziekenbezoek voor den domi nee, hè? Ja. je zult nog niet rusten, eer je ons allen de een of andere ziekte hebt be zorgd! Maar, als je Geoff niet gezien hebt, dan zal je dus ook niet veel nieuws gehoord hebben. Wat bedoelt u? vroeg zij, terwijl de schrik haar om het hart sloeg. Majoor Trevelyan is er verloden week gekomen. Ik heb hem van morgen in de stad gezien met Leo, maar hij is geen ver kieselijke partij, Ben, houd dat in het oog.... Wie is er met Frank op 'de tennisbaan? Ik zal eens even gaan kijken. De kolonel stond op en Ben nam plaats in den makkelijken stoel, dien hij verlaten had. Haar vader kwam dus nog niet uit voor zijn geheim, ctls hij er een had. Maar ze zou er ni'ct over tobben; moést het zoo we zen, dan zou ze wel weer kans zien, het te dragen. Toen ze daar nog een tijdje in gedachten verdiept had gezeten, hoorde ze het hek opengaan en ze was wel eenigszins verwon derd, want het was al over negenen en dus vrij laat voor bezoek. Maar daar kwam een oud dametje in den jaar bij je komt, denk je dan dat je van je vrouw af bent? Eisch f 30, vonnis f 20. Weer de varkens. 't Was er een uit Scherpenzeel, zes onge merkte laten vervoeren, 't Was er een uit Woudenberg met 12, die voor een vorige collectie nog in hooger beroep hing. en meende, dat men hen nu wel zoolang bui ten schot zou latenv 't Waren er verschil lende uit Hoogland. Een enkele komt er rond vooruit, dat het gaat om het teekenen voor het lidmaatschap der Centrale. De meesten echter draaiden er heden een punt aan. Een van deze Jan- Kiaassens is, dat een ander het merken voor 12 centen zou gedaan krijgen en zij het re glementaire kwartje hebben te betalen. Wordt dan geïnformeerd, hoe 't met 't on derteekenen is atgeloopen, dan hoort .men: Zoo ver is 't niet eens gekomen. Zie, dan heeft men t op dat kwartje laten afschieten, dan bleef het critieke punt van lid worden achterwege. Als regel werd de boete f 20, bij drie varkentjes verminderd tot f 15. De Woudenberger met zijn tweede be zending kreeg er f 5 bij, dus 25. Jenever in leege maag. Een Amersfoorter met vrachtauto was op het Weversingel bevonden in beschon ken toestand. Zou den ganschen dag rond hebben gereden, bijna niets gegeten en drie borrels achtereen. Flink werd aangepakt. O M. stelde den eisch van een week hechtenis en een half jaar ontzegging. De Kantonrechter liet dit laatste achter wege en bracht de hechtenis op drie dagen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Dronkenschap: H. Th. B. A. Soest f 10 of 5 dagen. Winkelsluitingswet: A. van V. Soester- berg f 3 of 1 dag. Wielrijden onder invloed alcohol: H. M. F. Soest f 15 of 5 dagen. Verboden weg berijden: H. van D. Soest- dijk f 2 of 1 dag. Niet de rechterzijde houden in hocht: W. W. Soest f 5 of 3 dagen. HET ALLERNIEUWSTE UIT PARIJS. Dat is ongetwijfeld het kranige drietal, d .t U op de teekening afgebeeld ziet. En wanneer ge de kleuren kon zien, waarin ze uitgevoerd zijn, deze drie keurige japonne tjes. dan zou U het heelemaal met ons eens ijn. Het linksche model is een keurig bruin japonnetje met een apart jasje, waarvan het lijfje met de groote strik en de mouwen van geruite stof zijn, waarin het bruin na tuurlijk de hoofdtint vormt. Zoo op het eerste gezicht krijgt men den indruk van een trois-pièces. Dit 'i's echter niet juist, want het ruiten lijfje zit aan den rok vast. In het midden een keurig rood japonnetje, heel modern met de vier opgestikte zakken en( gegarneerd met witte knoopen, wat het geheel een buitengewoon kwiek voorkomen geeft. Het pittige dopje, dat de jongedame rouw de oprijlaan op. Ze had den rok over haar hoofd geslagen; in de eene hand droeg ze een open parasol, in de andere een kan delaar met brandende kaars. In die hoogst-eigenaardige verschijning herkende Ben Miss Ruth Morrison en met een glimlach ter verwelkoming trad het jonge meisje de oude dame tegemoet. Zoo!, ben jij daar, Ben? Daar ben ik blij om. ik was al bang, dat je soms uit zoudt wezen en ik voelde mij zoo vervelend vanavond, dat ik bij jou mijn troost kom zoeken. Gelukkig is het nu niet koud, maar het licht doet mij toch altijd pijn in de oogen. Komt u dan maar gauw mee binnen, zei BenvenutO, het oude gezichtje kussend en parasol en kandelaar van haar overne mend. Ze trad den salon binnen, maar onmid dellijk wilde Miss Morrison zich weer terugtrekken met de afkeuring: O, foei, wat ruikt het hier naar tabak Neen. dan ga ik gauw weer weg. Daar hoeft u heelemaal niet bang voor te zijn. Tantetje: er wordt hier nooit gerookt in den salon. Wacht, terwijl u dan uw handschoenen uitdoet\ zal ik om de kof fie bellen en moet u mij eens vertellen, of er iets is, wat u .hindert en waar ik u mis schien mee helpen kan. O, koffie, koffie! juichte de bezoek ster. Ja, 'dolgraag een kop koffie! Daarop keek ze met de kaars in ie leren hoek, al prevelend: Schaduwen!.... Allemaal schaduwen! Maar Even later kwam het meisje binnen met de koffie. Mfiss Morrison klapte in de handen en zei: Oi hoe heerlijk! Niets dat zoozeer ver warmt als koffie! Koffie en cake! Niet zoodra had Benvenuto haar een kop je aangeboden, of ze dronk het zóó gloeiend heet uit. Zóó heb ik ze nu nog nergens ge- hierbij draagt was in drie kleuren, n.1. een witte band, daarboven een zwarte band en dan het kleine ovale bolletje met een leuk strikje er achter op. Eindelijk nog een aardig groen japonne tje, waarvan de kraag hoog dichtgeknoopt kan worden of gewoon liggend gedragen. Dubbele kapjes op de mouwen geven het figuurtje iets breeds in de schouders, dat een van de mode-kenmerken vormt van het oogenblik. Als laatste nieuws op het gebied van de wintermantels, feitelijk alweer een voorbo de van de komende vroeg-voorjaarsmode, worden in Parijs op het oogenblik zeer lan ge mantels van fluweel en corduroy in het bruin, zwart of donker olijfgroen getoond. In sommige gevallen worden deze mantels gedragen op een japon van dezelfde kleur, doch iets lichter van tint. Bijvoorbeeld een bleek beige japon onder een bruine man tel;. of een jadegroene japon onder een olijf groene mantel. Onder een zwarte mantel staat een rood japonnetje heel goed. L O E S. HET BERUCHTE PANNETJE MET WAS. Hoewel er herhaaldelijk tegen gewaar schuwd wordt dat men niet zoo roekeloos was op het vuur moet smelten, kon men juist dezer dagen het volgende bericht in de bladen lezen: ,,In een perceel aan de Xic. Witseukade smolt een dienstbode was in een pan. De vlam sloeg er in en het meis je kreeg lichte brandwonden aan het gelaat en aan een der handen. Ze is door de brand weer verbonden." Dergelijke betreurenswaardige voorvallen kunnen voorkomen worden als men be denkt, dat aangemaakte was nooit op het vuur gesmolten mag worden. De eenige ge- vaarlooze manier om was week te maken is, een beetje water op het vuur heet te ma ken. Het water dan van het vuur af te ne men en in dat bakje met water, het potje met was te zetten. Bovendien kan men voorkomen, dat de was te dik wordt (door het verdampen van de terpentijn), door het potje met was stevig af te sluiten. Verder doet nten er goed aan de was in kleine potjes te bewaren. Is de was toch te dik geworden, voeg er dan een beetje ter pentijn bij. Ook het zelfmaken van was dient men nooit in de nabijheid van open vuur te doen'. De was op zichzelf levert niet zoo veel gevaar op, als wel de terpentijn, die er in zit. De enkele was, de geschraapte bijenwas, of ceresine, kan men wel op het vuur in een geëmailleerd pannetje smelten, al moet men he op een laag pitje doen. Op 100 gram witte bijenwas of y2 ons ceresine; heeft men 2x/2 maatje witte terpentijn noodig. Deze terpentijn nu mag men nooit op het vuur bij de was voegen. Men neemt het pannetje met gesmolten was dus van het vuur en voegt er eerst dan, als alle vuur gedoofd is, de witte terpentijn bij. Gebruikt men echte bijenwas, dan is alle vuur over bodig omdat echte bijenwas bij gewone kamertemperatuur in terpentijn oplost. Wil men roode wrijfwas maken, dan neemt men roode terpentijn en gele was. ALS HET VRIEST Als het hard vriest, heeft men veel kans, dat 's nachts het water in de leiding be vriest. Allerlei narigheid is daarvan het ge volg. Om van de kosten nog maar niet eens te spreken. Daarom moet men bij ste vig vriezend weer 's nachts de hoofdkraan van de waterleiding afdraaien. Vervolgens zet men het aftapkraantje open, dat bij de hoofdkraan op het laagste punt is beves tigd. Ook zet men het hoogste kraantje in huis open, om een volledige aftapping te waarborgen. Immers deed men dit niet, dan had men kans, dat door de luchtdruk niet alle water uit de leidingen werd afge tapt. Men kan ook nog andere kranen open zetten, zoodat de boel sneller leeg loopt. Maar vergeet dan niet zoo'n kraan weer dicht te doen, want wanneer men 's mor gens de hoofdkraan weer open zet, gaat zoo'n vergeten kraan ook weer loopen. ONS RECEPT. Er wordt 's winters, als er niet veel keu ze is, natuurlijk heel wat kool en wortelen, enz. gegeten. Voor de huisvrouw is het dus zaak om daarin zooveel mogelijk afwisse ling te brengen. Het volgende recept is daarom een poging om een paar winter groenten in een nieuw aantrekkelijk kleed te steken en er een gerecht van te maken, zoo smakelijk en voedzaam, dat er niet eens vleesch bij noodig is. Een uitkomst dus voor zuinige huisvrouwen! GERECHT VAN WINTERWORTELEN MET GROENE ERWTEN Een dag van te voren wascht men 1 pond groene erwten en zet die in ruim water een nacht te weeken. Den volgenden dag zet men ze met hetzelfde water op en kookt ze, onder toevoeging van wat zout. zachtjes gaar (ongeveer 1 y2 uur). Als de erwten gekookt hebbern, zet men 1 K.G. gesnipperde winterwortelen op met een klein bodempje water. Op een zacht vuur laat men ze gaar worden (ongeveer y, uur) en vult. zoo noodig he twater op den bodem wat aan, echter steeds zóó, dat de wortelen tegelijk gaar en droog kunnen zijn. Met een schuimspaan schept men de erwten over in de wortelpan, en voegt er 4 lepels boter bij en laat de groente nog een oogenblik stoven. Tenslotte schudt men er 1 volle eetlepel gehakte peterselie en 3 theelepels maggi's aroma door en doet het gerecht in een groenteschaal. Bij voorkeur geeft men er aardappelpurée bij en laat voor dezen maaltijd het vleesch vervallen. Als men een. rest erwten heeft, die we b.v. den vprigen dag tijdig uitschepten van de in wording verkeerende erwtensoep, stelt men 't gerecht nog eenvoudiger samen. Het ge bruik van 2 pannen voor één gerecht wordt dan overbodig en de gasbesparing is dan aanzienlijk HUISVROUW. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie DIERENBESCHERMING Voor de dierenvrienden in deze omge ving i* er iets niéuws te zien. Wie, die de dieren een goed hart toe draagt. zou zich niet dikwijls geërgerd hebbep. aan hot voortdurend vastliggen aan (Jen ketting, van de meest trouwe men- schenvriend, die nven zich denken kan, de hond? Zeer dikwijls nog aan een kort stuk je ketting, geen voldoende beschutting vooi de koude en dus zonder eenige bewegings vrijheid. Voelt nven zich bij het zien van een zoo groote onrechtvaardigheid daji niet ellendig;, onvdat men onmachtig is. daar verbetering te brengen? Een klein lichtpuntje is thans komen opdagen voor deze stumpers door de uitvinden der loopketting. En het is 'deze loopketting die op initiatief van den Inspecteur der Dierenbescherming en met goedkeuring van de eigenaars, is aange bracht bij den groentehandelaar Roos op den Brinkweg. De hond, die altijd aan een kort stuk ketting lag gebonden, kan nu door deze loopketting een flink eind hollen. Een zeer groote verbetering dus, die wc alle kettinghouders kunnen aanbevelen. In-tussohen, het blijft toch een leven in gevangenschap. Altijd is zulk een dier al leen, kan nooit spelen en stoeien met soortgenooten altijd en altijd toch weer die ketting! Alleen, een wet vermag hier verbetering te brengen door verbod. Doch wanneer zal dit zijn? Terecht doet me- viouw Wijn an>ds Francken de verzuchting in één der laatste maandbladen, dat zelfs onze vrouwelijke Kamerleden over dit voorkomen van dierenleed nog nooit heb ben gesproken. Dierenvrienden, stemt dus wanneer de tijd daarvoor is. op hen, van wie wc verwachten kunnen, dat ze voor onze medeschepselen, die zelf geen sten» hebben, zullen spreken. De loopketting is cch'er zeer aan te bevelen en wel de moei te waard, die eens te gaan zien. Wilt U allen ook eens denken aan het gironummer der dierenbescherming; 't is No. 172018 adres Talmalaan 18. 1. M. v. d. H. Algermene afdoende publiciteit voor de gehoeie gemeente Soest In moeilijke tijden, als de bedrijfsuitkomsten slecht zijn, kan moedeloosheid den ondernemer besluipen. Dan komt de verleiding om de handen in den schoot te leggen en zich in gelatenheid over te geven aan de ongunst van het lot. Begrijpelijk is het wèl, maar een houding die den beraden za kenman past, is het niet! Hier kunnen slechts helpen: „Volhar ding en grootere activiteit." Wie zich gewonnen geeft, telt niet meer mee. De malaise zal eenmaal en wellicht spoedig afnemen. Ook op den langen poolnacht volgt de dageraad. Opdat het werk Uwer handen niet in den mist der vergetelheid verdwijne: Zet U schrap, blijft in de running, laat U gelden, doe van U spreken. Dus; proefd! Je hebt toch zeker ook je koffie van Hunt? Ja, maar weet je: Jane kan geen koffie zetten; ze verbeeldt het zich wel, maar het lijkt niet naar dit. Nog een kopje, Tantetje? O', graag! Wel vierv vijf kopjes! En toen ineens zonder eenigen overgang: Ik denk niet, dat ik naar de Allinghams ga. ik op mijn leeftijd op een tuinfeest.' Je be- grijpti, hoe ze mij plagen zouden. Misschien zouden ze me wel opsluiten in dat groote huis met de tralie**]Een gekkenhuis, ha ha ha! Ben keek ontzet, maar achtte het ver standig, hier maar niets op te zeggen. Na haar derde kopje koffie te hebben ge bruikt, ging Miss Morrison voort: Och, het is enkel maar, uit beleefdheid dat ze mij die uitnoodiging hebben ge stuurd. Ze verwachten natuurlijk niet in 't minst, dat ik ze aanneem. Wel zeker. Tantetje. Maar de vraag is: heeft u er zelve lust in? Ik weet nietik weet niet Dat hangt af van het weer. Nu. neemt u de invitatie aan en als het dan mooi weer is, gaan we er samen heen. Daarmee liet Miss Morrison dit onder werp verder rusten en sprak van het gebrek aan spaarzaamheid onder de menschen en over -de waarde van het goede voorbeeld en redeneerde nu zoo verstandig dat niemand iets bijzonders aan haar zou hebben ge merkt. Jammer, doodjammer, dacht Benj dat het verdriet over het verlies van haar broer haar in den regel zoo wonderlijk maakte. Maar nu ga ik, lieve. Geef mij maar mijn handschoenen en mijn kaars. 'Neen, blijft u nog even> Tante, dan zal ik wat voor u spelen. Voor mij spelen?Maar ik ben geen kind, dat je bezig hoeft te houden. En je denkt zeker, dat je alles kurt. Och. ja, die tegenwoordige jonge meisjes hebben een grenzenlooze verbeelding van zichzel- ven, Ik bedoelde er toch heusch geen ijdel- heid mee, verontschuldigde Ben zich. Ik wilde u erikel wat afleiding bezorgen, want ik vrees, dat u zich dikwijls zoo eenzaam voelt. Eenzaam?Volstrekt niet! Dan zijn er toch nog altijd de schaduwen! Maar kom, geef mij nu mijn kaars. Ben stak een lucifer aan en bij het flik kerend kaarslicht zag zij het oude gezichtje betrekken cn klonk het streng berispend: Geert idéé van haar waardigheid als gastvrouw! 't Lijkt wel. of ze nog zoo pas van school komt en dit, terwijl ze het van haar moeder toch zoo goed kon hebben af gezien. want die wist), hoe het ho.orde Dan roep je toch de meid;, als je een kaars wilt aansteken? En voor mij komt het er nu nog niet zoo op aan Maar als het nu eens Laidy Tarling was, of Mrs. Allingham! Ik vind het veel te prettig, om het zelf voor u te doen. Tantetje. Buitendien, ben ik altijd zoo gewend geweest, de handen uit de mouw te steken, dat mij dit een tweede natuur is geworden. Maar je moet niet vergeten, dat je nu meesteresse bent op Whitcgates en hoe van je verwacht wordt, dat je die waardig heid zult weten op te houden. Maar sommi ge menschen zijn ook zoo hard in de leer! En geheel in tegenspraak met die door haar zoo hoog gehouden waardigheid sloeg Miss Morrison den rok over haar hoofd en werrschte Ben goeden nacht. Maar ik mag toch wel mee, Tante? Ch dan moet je misschien nog een hoed en handschoenen halen en wie weet wat allemaal! Neen. dat duurt mij te lang! Miaar kalm ging Benvenuto het oude da metje achterna, kwam naast haar loopen en nam do kaars van haar over. HOOFDSTUK IV. Ik wilde we\ dat u Papa cn Frank nog even hadt gezien, zei Ben, haar arm door dien van Miss Morrison stekend. O, ik houd niet van jongens, en van „Papa's" ook niet. Dat zijn of dat wor den mannen! En mannenNeen. daar heb ik niet mee op. Miaar je had zeker gewild, dat ze thuis waren, dan hadt jij er je afgemaakt, om mij te geleiden? Heelemaal niet, Tante! Ik vind het juist heel prettig, zoo eens met u te loo pen. vooral als u mij over mijn moeder spreekt. Van een schaduw? Er ï-, er nu ook een bij ons. Kijk maar eens! Het dametje stond stiTu om de schaduw te wijzen van een slank boompje. Ben jij het, Laura? En toen nog eens: Ben jij het, Laura? Neen. zie je. dat gaat nu altijd zoo: ze antwoorden niet. Daarom heb ik zoo het land aan scha duwen. Ze zeggen of vragen nooit iets. Er moet toch een plaats zijn voor de schadu wen. Waarom blijven ze daar dan niet? Dat zouden ze ook wel willen. Tante, a-ls u uw kaars maar thuis liet. Dat zouden ze niet willen. Daar ben je nu weer zoo eigenwijs. Heb ik den laat- sten keer.nog, dat wij samen liepen, mijn kaars niet uitgeblazen, om jou plezier te doen en toen waren cr toch ook schadu wen Ja, maar die werden door het maan licht geworpen^ zoo als deze nu komt van het licht van uw kaars. Als wc die uitbla zen. zult u ook geen schaduw meer waar nemen. O. neent, als je blieft niet! Die kaar-- blijft branden, kind. anders zouden die schaduwen c-r maar zijn en ik zou ze niet zieni Maar ik zou het zoo prettig vinden, als ze af en toe eens iets vriendelijks met mij praten wilden. Soms komt mijn broer naast mijn stoel staan en dan vraag ik hem Benjamin, hen je gelukkig?Maar hij geeft nooit antwoord. Hoe vindt je dit nu' (Wordt vervolgd).

De Soester | 1933 | | pagina 4