2e BLAD Damestasschen rol boterhampapier O-^Plaatselijk Nieuws^O Soesterberg 15 CENT. Rechtzaken Ingezonden _r° B B Het adres voor behoorende bij „DE SOESTER" vaü Zaterdag 28 Januari 1932, No. 8 EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f 4.80; middelprijs f 3.70f 120; laagste prijs f 350; Eend eieren f 3.75 Alles per 100 stuks. Aanvoer 12052 stuks. 10-JARIG BESTAAN V.V. SOEST. In aansluiting aan ons verslag gepasseer- den Woensdag, werd Maandagavond om 8 uur in dezelfde versierde zaal van Bosch en Duin aan leden en donateurs en genoo- digden een feestavond aangeboden* welke zeer druk bezocht was. Te ongeveer 8 uur opende de heer W. F. H. Busch, lid der feestcommissie, namens het bestuur van de V.V. Soest -deze feestelijke samenkomst met een woord van welkom en herinnert aan den gehouden veteranenwedstrijd, die- geslaagd is. aan het loslaten der duiven •door de Zwaluw. Verder aan de geslaagde receptie en aan de hartelijke woorden daar gesproken. Felicitaties waren ingekomen van den Bond van Lichamelijke Opvoeding; V.V. EAC (Utrecht); V.V. Elinkwijk tu trecht)V.V. Utrecht (Utrecht); ADO (Soest); AGAVS (Soesterberg); V.V. PVC (Utrecht); V.V. Woerden (Woerden); STC (Soe^t) en enkele particulieren. Spreker wekte daarna op deel te nemen aan de tombola om fraaie prijzen door de win keliersvereniging afgestaan, waarvoor hun een woord van dank toekomt. Na dit of- fiicieele gedeelte door applaus onderstreept, kwam het duo Smank uit Rotterdam de gasten met hun éénacters en voordrachten den geheelen avond gezellig bezighouden; de lachsalvo's waren niet van de lucht af Met de éénacters: Twee zielen, een gedach- te, en Te Jong. oogsten zij terecht veel bij val. De uitbeelding was zeer goed. In dc pauze had de verloting plaats die vlug var stapel liep. Het was al middernacht toen het bal aanving, hetwelk het besluit was van dezen avond, die zeer goed geslaagd is, Een eere-saluut voor de feestcommissie en het bestuur der V.V. Soest is hier zeker op zijn plaats. Het muzikale gedeelte is uit stekend verzorgd door de Johnny Band die de stemming opvoerde. PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS VEREENIGING SOEST E.O. Woensdagavond te 7 uur hield genoemde vereeniging een bijeenkomst in de Gouden Ploeg, waarbij de heer Jos. Boshouwers uii Lent een lezing hield over het onderwerp, is kippenhouden voordeelig n.1. op d^ boer derij.' Na opening der vergadering door een lid der ABTB werd het woord verleend aar, den spreker die met een enkel woord zai spreken over het kippenhouden op de boer derij, daar het goed is dit onderwerp aan te snijden. Daar alles in de Maatschappij naar beneden gaat, maakt ook de kippen- houderij daaron geen uitzondering en is de eierprijs veel te laag om nog rendabel te kunnen zijn. Voor de malaise was men te enthousiast over het houden van kippen, als men hoorde dat van 10 kippen al aardig succes werd behaald, en dacht elk, ik pro beer t met 100 of 1000 stuks, dan verdien ik zooveel maal meer. Maar dat alles is fa- likant uitgeloopen. Als men nu hoender- parkhouder is en er moet hulp bij komen, dan is de verdienste niihilde uitgaven voor voert houtskool, grint en turfmolm is wel niet groot, maar de inkomsten zijn te klein daarom moeten de productiekosten van h;t ei omlaag. Nu moet dit niet gezocht worden in de voederkosten, maar in de eers'e plaats zoigen voor dieren van goede af stamming, daarbij vroeg in het voorjaar laatst Februari of begin Maart eendags- kuikens koopen, die -dan in October war neer de topprijzen der eieren worden be taald. een behoorlijk ei leggen. De kosten per kip bedragen hoogstens 6 cent; de ver mengde turfmolm met kippenmest brengt voor de tuinderij meer op dan de turfmolm kost. Vooral is noodig zeer goede ver zo.- ging, eiken dag moet dc mestvloer en zit- stokken worden gereinigd, zoodat de luent in het hok frisch is en men ziekten kar voorkomen. Een hen, vroeg geboren van goede afstammming, legt voor den nr 150 eieren, die men hebben moet wil de kostprijs goed zijn; zij is ook spoedig doj- de rui en legt in het 2e jaar 30 min Ier eieren maar van zwaarder gewicht. De hoofdzaak is dus kuikens te koopen van goede afstamming, al zijn zij wat duurder, verder direct uit de koppel de slechte In 1»- viduen verwijderen, voorts de vroege kui kens opfokken van eind Februari begin Maart!, daar deze dan in OctoberNovem ber een flink ed leggen, wat een goede top- Prijs brengt, maar vooral de reinheid be trachten om ziekten te voorkomen. Nu rijst ten slotte de vraag, daar het contract met Dultschland 7 April a.s. afloopt of men wel zal overgaan om zooveel eendagskuiken- te gaan fokken, en dan zegt spreker dat men niet bang moet zijn. maar het doen. daar men dan een kans heeft om goede prijzen te maken. Vernieuwt Duitschland 't contract niet, dan wordt er in ons land toch altijd nog 1600 mill. eieren verbruikt waarvoor 14 millioen kippen moeten wor den gehouden; dit aantal is echter 20 mil lioen, omdat het buitenland afneemt. Be stel dus vroeg kuikens die wil fokken, want 95.5 der fokkers doet het toch niet door de oude sleur. Ook is het goed de die ren om de 2 jaar af te slachten, daar zij dan niet meer rendabel zijn. Voor de kleine man of de gepensioneerde is het een aar dige liefhebberij, diie niet veel geld kost, •daar hij al zijn tijd aan de beesten kan ge ven, daar hapert het op de boerderij nog wel eens aan. Nadat enkele vragen waren gesteld werd de vergadering gesloten. JAARVERGADERING GEREF. TONGE- LINGS VEREENIGING. SPREUKEN 25—26a SOEST Voor een matig bezochte samenkomst hield bovengenoemde Jongclings-Vereeni- ging haar 24e jaarvergadering onder lei ding van haar voorzitter C. Tak. Nadat de praeses had geopend door te laten zingen Psalm 138 1 las hij voor een gedeelte uit Gods Woord, waarna hij in zijn openings woord zijn dank bracht aan God, die het ook weer in het afgeloopen jaar zoo wel had gemaakt. Tevens wees hij er op, dat in deze moeilijke en zrgvolle tijden, Ader jongeling van geref. levensopvatting lid behoorde te zijn van de J.V. Na een iuet tusschen secretaris en penningmeester die hun jaarverslag componeerden, werden wij vergast op eenige nummers zang, uit gaande van leden der J.V., welke met ge voel werden weergegeven; ook de inleiding van vriend van Lenten bleek van te voren goed bestudeerd te zijn, gehoord de vragen die gesteld werden. Ook de voordrachten en het stukje proza van A. Tak getuigde van goeden smaak; na de pauze werd het Bondslied gezongen. Vervolgens voordrach ten en zang en een inleiding van P. Tak, getiteld: de inrichting onzer J.V. Ook dit onderwerp mocht er zijn en gehoord het verschil van meening aangaande samenspra ken op de J.V. in den juisten vorm toege licht. Ten slotte kreeg elke vereen, een flinke portie geheel op rijm opgesteld, waarna nog enkele voordrachten en een kleine improvi satie wedstrijd werd gehouden, welke de lachspieren in beweging bracht. Geëindigd werd met een kort, maar ernstig woord door den eere-voorzitter Ds. B. Alkema. In 't kort betoogde Z.Eerwaarde dat hij in al die 7 jaar dat hij hier is, nog steeds op wekken woorden moet spreken om toch li«d te worden van de J.V. Hij sprak de wensch uit dat alle onderlinge geschilletjes uit den weg moeten worden geruimd, om in gesloten colonne op te marcheeren ach ter de banier van Koning Jezus. Na het ringen van Gez. 96 werd gebed uitgespro ken. Ondanks de geringe opkomst was het een geslaagd jaarfeest. VERLOTING PLUTMVEE VEREENI GING. Deze verloting werd Donderdagavond in hotel Eemland gehouden, onder toezicht van de politie. Er waren 11 prijzen die als volgt zijn gevallen: Lot prijs Lot prijs Lot prijs Lot prijs 20 28 217 54 467 30 712 14 25 15 218 12 481 50 731 48 30 20 482 31 739 59 38 17 232 41 492 32 744 4 42 27 269 60 496 56 765 47 52 40 285 23 509 1 770 39 114 2 290 8 535 52 804 38 117 7 312 35 542 44 854 22 122 11 328 33 565 53 896 57 125 42 395 29 590 45 917 3 127 18 427 6 605 25 945 19 138 21 429 36 627 55 946 49 158 5 437 9 643 37 951 13 196 34 449 46 656 24 985 26 :05 61 451 43 661 16 209 10 452 58 682 51 De prijzen kunnen tegen afgifte van het lot worden afgehaald bij het bestuurslid Mevrouw Burger, Beukenlaan 35, Hoender hof Betty. De eerste prijs bestaat uit iets geheel ter keuze van den houder van lot No. 509, ter waarde van f 25. Evenwel wordt geen geld afgegeven. Men moet er iets voor kiezen. Desgewenscht een vet varken, 10 kippen en .\en haan of wat dan ook. 't Is gewenscht Ie prijzen spoed'iig af te halen. De tweede prijs is een theemeubel De derde prijs is een Pendulestel. De vierde prijs is een stoeltje De vijfde prijs is een eiken tafeltje. 14e TAARVE^GADERING GEREF. KNAPEN VEREENTGTNG „DANIëL" SOESTDIJK Vrijdagavond te 7.30 uur werd dit feit feestelijk herdacht in het gebouw Religie ?n Kunst!, welke feestavond druk bezocht was. Na het zingen van Psalm 119 53 en ^ebed, sprak de Eere-voorzitter, den heer J. N. van de Flier het welkomstwoord en wees vervolgens op den zegen der' Aller- ïoogsten in het afgeloopen jaar ontvangen. Steeds wordt in het natuurlijke en geeste- ijke steeds gedacht aan zorgen en malaise, maar te weinig aan den zegen. Spreker prijst zich gelukkig dat zoovele gerefor meerde jongelingen geen oor leenen aan len roepstem der wereld, maar getrouw el ven Zaterdagavond de bijeenkomst bezoe ken. Vervolgens dankt spreker de voorzit ter, den heer C. de Vlugt, die steeds bij leze gelegenheid is te vinden om de jongens aangenaam bezig te houden en hen te wij- en op Hooger leven; de bestuursleden wenscht spreker veel tact en wijsheid toe Vervolgens las de Secretaris een zeer ty peerend jaarverslag, waaruit bleek, dat de vereeniiging 30 leden telt. Hetsaldo bedraagt f 40 60 en de bibliotheek goed is voorzien. Ingekomen was een felicitatie van de geref. predikanten Ds. Alkema, en Wouters. Ver volgens werd de avond gepasseerd met voordrachten! samenspraken en inleidingen door de jongens. Vooral het verhaal: Va- cantiegenoegems door L. de Regt verdiend extra vermelding. Na de pauze werd de vereeniging gefeliciteerd door een lid der Geref. Kerkeraad, door de vereeniging „Jo nathan" door „.de jonge Samuël" uit Baarn en door de jeugdcentrale, welke allen de beste wenschen voor de vereeniging bedoel den. Aan het slot werd een dankgebed uit gesproken. Tusschen de voordrachten werd staande het Wilhelmus gezongen. Het was een echt gezelligen avond. VEREENIGING VAN BIJEN HOUDERS. Hedenavond zal de afd. Soest van dr Vereeniging tot Bevordering van den Bij- nteelt haar 121/2-jarig bestaan feeste- ijk herdenken. WEDSTRIJDEN OP DE SOESTER IJSBAAN Dinsdagmiddag heeft op de ijsbaan van .Soest Vooruit" een hardrijderij plaats ge- ïad voor mannen. De le prijs zijnde f25 viel ten dee! tan A. Dijkstra alhier; de 2e prijs ad 15 aan W. C. Logger uit Soesterberg le 3e prijs ad f 10 aan F. Roepjes uit Hil «rersum en de 4e prijs ai f5 p.an Schlei- jaum, alhier. De ringrijderij, die op Donderdagmid- lag j.1. gehouden zou worden, is niet loorgegaan, daar door de onvoldoende be kendheid van dezen wedstrijd zich geen voldoend aantal paren had aangemeld. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Mantelceintuur Auto-crick Dameshandschoen Belastingmerk in étui Grijze bivakmuts Een damesrijwiel. Molenstraat 16 Politiebureau Vinken weg 32 Nieuwe weg 91 Politiebureau Molenstraat 26. TENTOONSTELLING VAN NAGE LATEN WERKEN. De tentoonstelling van de nagelaten wer ken door Cornelis Kuijpers, op 31 Octo ber 1.1. te Soest overleden, in Gerbrand's kunsthandel, Oudkerkhof 46 te Utrecht, blijft nog tot 4 Februari a.s. geopend. vVie nog geen bezoek aan deze collectie prachtige schilderstukken heeft gebracht, raden wij aan dit zoo spoedig mogelijk te doen. GEPENSIONNEERD SPOORWEG PERSONEEL. De Stationschef van het Station Soest leelt ons mede, dat wegens de veel voor komende inbraken op verschillende sta- rions, de gelden, noodig voor de uitbeta ling der pensioenen; niet meer op het sta tion mogen vertoeven gedurende den nacht. Dientengevolge kan de uitbetaling der pen sioenen niet vóór 11 uur in den piorgen van 1 Februari aanvangen, aangezien deze lelden eerst van elders moeten worden Aangevoerd. KONIJNEN DOODGEBETEN. Door den heer C. aan de van Lenneplaan alhier werd bij dc politie aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele waren ontvreemd 2 groote konijnen. Na een ingesteld onderzoek is men echter tot de slotsom gekomen; dat deze konijnen waarschijnlijk zullen zijn doodgebeten door een of meer honden; althans in de omge ving trof men nog een doodgebeten konijn aan. OP DE IJSBAAN GEVALLEN. Woensdagavond kwam Mej. S. uit den Dolder op de ijsbaan te vallen, waarbij zulks zich aanvankelijk nog al ernstig liet aanzien. Bij doktersonderzoek bleek het echter nog al mee te vallen, maar toch moest zij per politieauto naar haar woning worden overgebracht. COMMISSIES VOOR LUCHT- TOERISME. Als uitvoeringsmaatregel van een over- enkomst tusschen den A.N.W.B. Toe>- •istenbond voor Nederland en de Konink- ijke Nederlanasche Vereeniging v. Lucht- /aart is tot stand gekomen de „Centralf lommissie voor Luchttoeiisme". Als se cretaris der commissie treedt op jhr. O. V. E. E: L. Wittert van Hoogland, reserve 2de luitenant-vlieger, die tevens als se cretaris zal fungfeeren van de nieuw inge stelde Commissie voor Luchttoerisme var len A. N. W. B. Van deze Jaatst genoemde Commissie zullen mede deel uitmaken o.m. Dr. J. Jongbloed, arts, C. Kolff, reserve Lste luitenant—vlieger en W. C. J. Ver- steegh, kapitein-vlieger. DEELNEMING VAN DE LUCHT- VAARTAFDEELING. Bij de teraardebestelling de vorige week ';e Zeist op de algemeene begraafplaats van den bij het korps Luchtdoelartillerie ;edetach. sergeant-majoor-instructeur J. J D.. H. C. Struiving was het personeel var. le Luchtvaarlafdeeling te Soesterberg ver- .egenwoordigd door den Adj. O. O. van fveekem. tiavattenda 50 vel stevig perkament, vooj N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat7, Soestdijk EEN AANHOUDING. Door de politie te Rotterdam werd al- laar dezer dagen aangehouden een zekert Fj. F., gedomicilieerd te Oudebildtzijl, die -:rvan verdacht wordt zich te hebben schul- stallen, alsmede aan diefstal met braak stallen, aismede aan diefstal met inbraak gepleegd in het Vereenigingsgebouw vooi R.K. Militairen alhier. In verband hiermee werd genoemde F. ook reeds lang gezocht door de politie van Soest (Soesterberg). OPRICHTING EENER R.K. BE WAARSCHOOL. Naar wjj vernemen bestaan er plannen om binnenkort alhier tot oprichting eener R.K. bewaarschool over te gaan, OVERTREDING HINDERWET. De politie constateerde, dat bij een .in woner een hoeveelheid benzine was op geslagen in een niet brandvrije plaats, vaarvoor ook geen vergunning door B. en W. was verleend. DE WILHELMUSHERDENKING. Voor de nationale Volkshulde, die zal worden gebracht op 17 April a.s. te Delft, heeft zich een Comité van aanbeveling ge vormd, waarin o.m. ook zitting heeft ge nomen Kolonel K. E. Oudendijk, Directeur van het Luchtvaartbedrijf. KANTONGERECHT IE A'FOORT. Die drommelsche hoed. A. C. A. S. uit Hilversum reed op Ou dejaarsdag door Soest op motor. Had erge haast om trein in Baarn te balen, of schoon er nog driekwartier tijds was. Al dus weer de gebruikelijke smoesjes. Reéa minstens 70 K.M. en hij zou agent van Wijngaarden ontsnapt zijn, zoo niet de hoed van berijder of duoman was afge waaid. Ook voor dit afwaaien kregen we een prachtige smoes te hooren. Het werd f 15.—. Thans niet verbaal van eigen politie. Soestenaren staan nog al eens terecht voor auto- of fietsbestuur onder medehulp van alcohol. Dan hoort men wel eens de bewering of men eigenlijk slachtoffer is. Bij het geval van heden was andere po litie in actie. De marechaussee Jansen moest 15 Dec. met de bus mee naar Wijk bij Duur stede, zeker in verband met sollicitatie want heden verscheen hij in politie-uniform van genoemde plaats. 15 Dec. snapt hij den Soester J. W. in bovengenoemden toe stand op het Amersfoortsche Stations»- plein. Hij was uit het publiek op dezen mijnheer chauffeur gewezen. Onze mare chaussee wou niet graag zjjn bus missen en leverde daarom den patiënt aan der Araersfoortschen agent v. d. Kooij dei motorbrigade over. Deze geleidt den Soes ter naar het bureau, want deze bleek zelfs te zijn beschonken. Verd. was heden niet aanwezig, wat den Kantonrechter er toe bracht den vol len eisch toe te kennen. In verzet komeL oleef verd. toch nog over. Die eisch er. dat vonnis waren niet mis: een week hech tenis en een jaar ontzegging van rijbe*- voegdheid. De loonlijst en toebehooren. Dit laatste slaat op gegevens die de cij fers der lijst kunnen waarmerken. Nu had G. H. v. d. B. te Soest bij be zoek van den controleur op 16 Nov. wei de loonlijst te toonen, maar niet de boeker en bescheiden, die daarmee dienden ac eoord te gaan. Kon niet, want ze berust ten bij den broer van verd.., met wier hij samen huizen had gebouwd. Hij zoi den controleur gevraagd hebben om nog :ens terug te komen. Het verbaal sprak echter van weigerer te toonen. Dat zal nu de controleur vol gende week dienen waar te maken. Personenvervoer in vrachtwagen. Men kent het voor vele zaken lastige voorschrift, dat men met auto's die plaats oieden voor meer dan acht personen, nie mand mag vervoeren, als de wagens daar voor niet zijn gekeurd. Lastig voor vracht auto's die de markt bezoeken en dan bij le ingepakte goederen ook personen eer voeren. Deze verbalen kwamen al meer te ber de. Heden was de Soester bode W. B. in het geding. Hij was met auto vol kippen- manden en personen teruggekeerd van di Barneveldsche markt. Hrj beriep zich op het oordeel van den rijkspolitieman Mont- foort te Soest, die met aangewezen in richting van den auto de zaak in orde meende volgens paragraaf 2 art. 15 van het Motor- en Rijwielreglement. Naar deze aanwijzing zou verd. den auto hebben in gericht. Ambtenaar (thans mr. Abbing) en Kantonrechter bracht dit niet van hun standpunt. Het werd f3.boete. Het nieuwe geslacht der stroopers, het jongere geslacht, hield zich heden beslist onbeschoft. Voor loopen op verboden grond stelde O.M. het maxi mum van f15 of 10 dagen. Zie maar dat je de centen krijgt, klonk het antwoord, zou je er nog geen 10 dagen bijdoen? Aan welk verzoek werd voldaan: f 15 boete subs. 20 dagen voor ieder der beide jongelingen. Bij dit loopen op verboden grond, en wel op dien van den Staat der Nederlan den, kwam ook in de verdrukking J. G. de R. van Soest. Was natuurlijk slechts voor een kleine commissie even terzijde gegaan. En ook daarbij had hij fret en buidels meegedragen, die op hem waren gevonden. Nu, die fret had hjj altijd bü zich. Daar wandel je dus mee, zei de Kanton rechter. Valsche naam kwam de zaak verzwaren. De eischen waren f 15 of 5 d. jdus f 25 of 10 dagen. Het vonnis luidde f 10 of 5 d. plus f 20 of 10 d. In dit geval dus con form den eisch. H. W, uit Soest kreeg op verbaal va» den Kampwachter Kooiman, f30 of 15 dagen, wegens bewezen fretteeren op dén grond van den St. d. N. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. In Soest venten zonder vergunning: C. de G., zwervend, f2 of 1 dag. Verboden weg rijden: L. S. A. de H. Soest, f 3 of 1 dag. N. de H. Soesterberg idem. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie WIJ VROUWEN. Dikwijls heb ik mij verwonderd, dat mij ne seksegenooten, zoo weinig belangstel- ledig te verliezen. Iedere kracht onzer vraagstukken, die zulk een grooten invloed hebben op het leven. Vooral in dezen on- verkwikkelijken tijd, zou men toch mogen verwachten, dat ook de doorsneevrouw aan die zaken, en aan die belangrijke vraag stukken, wat meer haar aandacht schonk. Dit is ongelukkig, nog maar een zeldzame verschijning. Ik geloof, dat Maurice Maeterlinck in zijn Wijsheid en Levenslot zeer dicht bij de waarheid is, waar hij zegt: „Er .zijn verstandelijk hoog ontwikkelde wezens, die hun verstand nooit gebruiken om een ver keerdheid op te sporen of gevoelens van liefdadigheid aan te kweeken. Dat komt b.v. heel vaak bij vrouwen voor. Als een man en een vrouw verstandelijk geheel ge lijk staan, dan zal de vrouw altijd een veel geringer deel van dit vermogen aan renden, om zichzelf zedelijk te leeren kennen. En nu schijnt het verstand, dat niet in 't bewustzijn overgaat, zich in 't ledig te verliezen. Iedere kracht onzer hersenen, die niet onmiddellijk wordt op genomen in de reinste vazen van ons hart, loopt groot gevaar te bederven en verlo ren te gaan. Deze woorden van 31. geven m.L een verklaring, waar de oorzaak ligt Jat de vrouw als enkeling, zulk eene groo te schuld heeft, aan vele misstanden, en jaardoor de geheele vrouwenwereld tiaar schuld mede draagt. Laten wij alle gedachten aan schuld ter zijde zetten en leeren begrijpen: dat zij, zooals Rolf Wal- .la Trini zegt: een geluk zoekt dat geen geluk is. Toch denkt zij dat dit wèl zoo .s, en luistert dus niet naar vriendenraad, ook niet naar de stem van haar geweten. Een Duitsch dichter schreef eens een 'gedichtje, dat ik zoo goed mogelijk in iroza weergeef: „Als gij nog eene Moeder aebt, dankt dan God en weest tevreden." Niet aan allen is op deze aarde dat groote geluk gegeven. In de laatste jaren s er een Moederdag in 't leven geroepen. Vch, hoe vele moeders verdienen niét dén naam van Moeder, noch de wijding die de Joederdag geeft. Schade voor een vol gend geslacht. Ach, wilde de vrouw toch eeren in te keeren in zichzelve, éénkwar- ;ier van de 24 uren, 'die dag en nacht vormen, gebruiken om zichzelf zedelijk ce leeren kennen. Een kwartier met géén indere getuige dan zijn (haar) hart, zegt saint-Just. Een kwartier alléén met zich zelve, en dat eigen ik voor zichzelve open leggen. En dan, ja dan zichzelve oor- leelen en zeggen: Tot hiertoe en niét ver leid Opbouwen is de roeping de heilige Roeping. Leeren verstaan, wat het Heilig Vloeten ons zegt. Voor mij ligt een blauwe ^aart met eenvoudige witte randversie ring. Met witte letters staat er op ger Irukt: „Ontwapening is ontwaken. Hebr jen deze woorden ook ons iets te zeggen? [s er. behalve de ontwapening op oorlogs gebied niet de zoo machtige geestelijke antwapening, die alle zelfzucht, alle senr 3atielust ..alle jagen naar minderwaardig genot aan de vernietiging prijsgeeft? Wij, die voor beide ontwapeningen strijr den, wij vragen niets anders, dan de gees telijke ontwapening der vrouw, dan volgt le afkeer van de menschenslachting vanr zelf. Wij vragen geen andere vrouwen, wij vragen alléén vurig dat de verdwaalde vrouw moge ontwaken en betere vrouwen, en betere moeders, als gevolg van die ontwaking zullen strijden, voor de heilig heid van het huwelijk en de heiligheid van het gezinsleven. Zoo zij het! Mevr. C. M. Berg. OPROEP. Aan alle Soester vrouwen. Tot welk kerkgenootschap, bond of ver- eeniging ge ook behoort, wij komen uw hulp vragen^ Niet uw geldelijken steun, maar uw daadwerkelijke hulp. te geven- uit naastenliefde. De tijden worden steeds donkerder, de ellende, het leed, de nood grreit alom. Dat weet ge all'en, ge hebt het gelezen, ge- hebt er van gehoord. Maar 2ijt gé u toen ook bewust geweest van het feit, dat ook gij moest helpen om het leed te verzach ten. de nood te lenigen, de ellende .té vér- minderen? Er zjjn zooveel gezinnen, waar vrou- WIJ ZIJN GOEDKOO' PER DAN OOIT II Steeds de nieuwste modellen N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7 jO

De Soester | 1933 | | pagina 5