2e BLAD De muiterij op „De Zeven Provinciën" O^PlaatselijkNieuws^O Soesterberg _r° Predikbeurten Sport >0 18 dooden. 25 gewonden. behoorende bij „DE SOESTER" va» Zaterdag 11 Februari 1933, No. 12 EERSTE SOESTER EIERVEILING K'ipuieren: Hoogste prijs f 4.U5; middel- prijs f 3.05f 3.85; laagste prijs f 3.40; alles per 100 rtuks. Aanvoer 9526 stuks Handel vlug. FILMAVOND. Gaarne verwijapn wij de lezers naar de advertentie in dit nummer, betreffende den film-avond voor de vereeniging „Het Hoo geland". Over deze hoogst belangrijke film, die het geheele omvangrijke philantropische werk der bekende vereeniging „Het Hoo- geland" illustreert, zijn reeds in de ver schillende dagbladen door geheel Neder land uitstekende recensies gegeven! Bijna een vol jaar is aan deze film, die een respectabele lengte heeft, gearbeid om het 'Nederlandsche volk te overtuigen van liet belangrijke werk. d'at verricht wordt door de vereeniging „Het Hoogeland" in hare vier koloniehuizen en daarbuiten. Deze film Iaat zien de levenstragiek van zoovelen onzer arme en misdeelde mede menschen, maar ook het heerlijke reddings werk, dat door de Vereeniging met haar groote staf van medewerkers en -werk- sters over geheel ons land wordt gedaan. Meer behoeven we van de nieuwe pracht film niet te zeggen! Alkenvoorziet U tijdig van plaatsbe wijzen om teleurstelling te voorkomen! DE FILM „ADAM BEDE". Vanwege het bestuur der Ned. Chr Vrouwenbond, en het Comité voor Wint er- lezingen zal op 16 Februari 's avonds 8 uur in Religie en Kunst de gelegenheid gegeven worden om de film „Adam Bede" te zien. Voor hen die het boek, onder dien titel, nooit lazen, deelen wij mede dat het gaat over een familie-geschiedenis uit den eer sten tijd van het Methodisme in Engeland. Zij die het wel lazen, zullen zeker met spanning deze film tegemoet zien. De besturen meenden de regelmatige be zoekers der Wkiterlezingen in de eerste plaats die gelegenheid te moeten geven om hiervan te kunnen profiteeren, en* stelden voor hen de toegangsprijs op 20 cent. (Zie advertentie). M'en zorge zijn lidmaatschap- of contrö- lekaarten mede te brengen. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW" Bovengenoemde Vereeniging houdt op Maandag 13 Februari in Hotel „De Gou den Ploeg" een Feestavond voor leden donateurs eni belangstellenden. Door medewerking van de Mondharmoni caclub Bravo en ledien van verschillende Voetbalverenigingen,, zullen muziek- en Tooneelstukken worden uitgevoerd. Gezien het program belooft het weer een mooie avond te worden,,welke besloten wordt met een gezellig bak Bedoelde feestavond is een inzet voor de dit jaar te houden T, B. C.- en jubileums- vlucht, welke vluchten zullen worden ge houden ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan der Zwaluw. De T. B. C. vlucht wordt gehouden uit sluitend voor T. B. C. patiënten uit de ge me en-te Soest. Reeds is een Commissie uit de leden be noemd om de vlucht in studie te nemen, waaraan zeer veel werk verbonden /is. We hopen dat de Zwaluw succes moge hebben in haar werk, en dat ze een groot bedrag na afloop der vluchten aan ver schillende inrichtingen kan afdragen. De toegang tot den feestavond is vrij. JUBILEUM. Woensdag, 14 Februari a.s. zal het 25 jaar geleden zijn/, dat onze plaatsgenoot, de bloemist W. Tolboom werd aangesteld tot Suisse in de R.K. kerk, par. van den H.H. Petrus en Paulus, alhier. Wij veronderstellen, dat het dezen al gemeen geachten jubilaris dien dag wel niet aan de noodige belangstelling zal ont breken. MIJ. TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN Voor 't departement Soest trad Woens dagavond tc 8 uur in de kleine zaal van Religie en Kunst als spreker op den heer dr. W. G. N. van der Sleen uit Haarlem, met het onderwerp: .„Onze West", toege licht door lichtbeelden en door de Agfa- smalfihn. De vergadering, welke zeer goed bezocht was,, werd mede bijgewoond door den heer Burgemeester. Na opening door de presidente, deelt spreker mede dat Su riname de moeite waard lis om nader beke ken te worden. Het is een heerlijk land met zeer gunstig klimaat. De schatten zitten in den bodem. Steeds wordt echter door Suriname hulp gevraagd aan het Moeder land, maar waarom is dat noodig? Onze regeering geeft jaarlijks 3 millioen gulden op een begrooting van 8 millioen. Deze Nederl. kolonie is 5 maal grooter dan Ne derland en even groot als Java, dat 40 mil lioen zielen telt; Suriname slechts 150.000. Er wonen Indianen, Britsch Indiërs, Ja vanen, Blanken, Croaten, Boschnegers enz.; de handel is in handen van Portugeeschc Braziliaansche Joden. 1% van de bevol king betaalt Ink. Belasting, 99 niets, 80% wordt op Staatskosten begraven, 75% van d'e kinderen heeft wel een moeder, maar geen vader. De leerplicht is inge voerd; ook een soort slavernij, ofschoon de slavernij is afgeschaft. Op dc plantagc's werken contract-koelies die na afloop f 100 ontvangen en een stuk land. De Boschne gers zijn ontsnapte slaven waarmede het Gouvemem(ent veel te doen heeft gehad. Ten slotte is de vrede afgekocht voor f 2400 per jaar en geheel vrij grondgebied. Armoede is er nietj, maar geen samenwer king; het volk is goedmoedig en opge ruimd. Het land is rijk aan paalhout dat de worm niet verleerd, en aan goud. Een en ander werd nader toegelicht door een fraaie collectie lichtbeelden, en de film met zeer mooi scherp beeld op het doek. Het was een mooie leerzame avond. Bij velen is de wensch opgekomen een en ander met eigen oog te gaan zien*. DIERENBESCHERMING. Uittreksel rapport over de maand Januai 1933 van den Inspecteur der Afd. Baarn- Soest en omstreken van de Ned. Ver tot bescherming van Dieren Twee honden, na een aantal dagen ver zorgd, goed tehuis verleend Twee honden,, zwervende, opgenomen; één bleek zeer gevaarlijk te zijn, deze werd pijnloos afgemaakt, de andere goed tehuis bezorgd. Een waarschuwing geplaatst, wegens ruw optreden ten opzichte van eenige paarden De Pluimvee- en Konijnententoonstelling in Eemland bezocht; de tentoongestelde dieren zagen er goed verzorgd uit, waren in goede conditie, de ventilatie in het ge bouw was goed. Een loopketting werd gemaakt en staat ter demonstratie bij den heer P. Roost, groente- en fruithandelaar op den Lange Brinkweg te Soest; een ieder die er een ket tinghond op na houdt, raden wij aan, in dien er eenig medegevoel leeft voor hun hond, vooral eens te gaan kijken, en ook voor hun hond er een te maken. Bij surveillance werd aangetroffen een trekhond nut gewonde poot; maatregelen werden getroffen dat het dier momenteel n/iet behoefde te trekken. Ontboden bij een woonwagen waarvan het paard niet verder kon of wilde trek ken, door de goede zorgen van de Politie werd den wagen met auto verder getrans porteerd. Een hond heeft eenige dagen in een strik gezeten; kon worden verlost; daar het schijnt!, dat er momenteel veel strikken wor den geplaatst, wordt een ieder aangeraden goed op zijn dier te letten. Op een open terrein te Soest werd Hol- landschc- herder aangetroffen (teefj, blijk baar overreden, dood. werd ter plaatse be graven. Aangetroffen werd een kettinghond, met om zijn hok een modderpoel; deze hond werd van zijn ketting ontdaan; men dient nu toch wel te begrijpen,, dat op deze wijze in dit jaargetijde een dier zijn gezondheid wordt benadeeld, zoodat proces-verbaal kon worden opgemaakt. Men wordt attent gemaakt op de Jaar vergadering op 18 Februari in Religie en Kunst te Soestdijk ONTSPANNINGSAVONDEN VOOR DE WERKELOOZEN De tooneelverecniging „Kunst na Ar beid" gaf Woensdagavond een ontspan ningsavond voor de werkcloozen, en hen die aan de werkverschaffing werken, in de zaal van Hotel Eemland, welke uitste kerid geslaagd ds. Velen hebben van deze gelegenheid gc- b-uik gemaakt, om zonder financieel be zwaar eens een avond te kunnen genieten. De. Voorzitter die heer Mud opende de bijeenkomst met er op te wijzen dat deze avond een gevolg was van het succes dat „Kunst na Arbeid" met haar eerste optre den heeft gehad op 23 Januari j.1. De kosten worden v or een groot gedeel te gedragen door de Vakorganisatie'», afd. SDAP en VARA, wat spreker op zeer hoo- gen t)rijs stelt. Een hartelijk woord van dank werd ge bracht aan 't „Soester Trio" en den pianist, welke geheel belangeloos hunne medewer king verleende. Dc heer van Eek, Voorzitter der Plaat selijke afd. bracht „Kunst na arbeid" een woord van hulde voor dc sympathieke daad dezen avond te organiseeren. Zij demonstreert hiermede haar ware ka rakter. het zich in dienst stellen der ar beidende klasse. Opgevoerd werd „Een Uitgeknepen Ci troen" van Jnte Onsman. Op waarlijk sublieme wijze weVd het stuk voor het voetlicht gebracht. Voor Al de rollen van Anna de werkvrouw en Frits den Huisknecht werden zoodanig vertolkt1, d'at het publiek hierop met een ha rel ijk aplaus reageerde. Ook de Directeur gaf een knappe uit beelding van een patroon zooals deze voor een goede verstandhouding niet behoort te zijn. De oude ontslagen arbeider Kareisen en de boekhouder Breeman vertolkten uit stekend de houding van den door 't noodlot geslagen arbeider in de voor zijn meerder kruiipen.de ambtenaar zooals gelukkig niet veel meer voorkomt. Na de pauze ging 4,Anne Rijken", een blijspel wat werkelijk op dezen naam aan spraak kan maken. Gebrult van het lachen werd er om de zotte houding van den rijkgeworden aardap pelhandelaar die zijn dochter wMde uithu welijken aan Jonkheer Frits van Dal m- hout, en later moest ontdekken dat hïj toe stemming had verleend tot een huwelijk met den door hem zoo versmaden schilder. Alle speelsters en spelers hebben hunne rollen vervult op een wijze die alle eer ver dient. Kunst na Arbeid" heeft met deze uit voering haar naam eer aangedaan. Het kapwerk werd verricht zooals we dat van den Heer A. van de Weert gewend zijn, in een woord' af. GESLAAGD. Bij heit te Zwolle aan de mode-vakschool gehouden examen voor Coupeuse op 3 en 4 Februari j.1. is geslaagd Mejuffrouw G. H. Prins, Steenhofstraat 66 te Soest. GEEN VOORRANG VERLEEND Dinsdag had een kleine aanrijding plaats on de welbekende hoek van Weediestraat F. C. Kuiperstraat tusschen twee automo bielen, bestuurd door M. van 't H. uit Zaan dam en J. M. L. uit Utrecht. Dc botsing vond plaats,, door 'at een der auto's aan den ander niet den voorgeschreven voor rang verleende. Een der spatborden werd beschadigd. De schade werd onderling ge regeld, zoodat geen proces-verbaal behoefde te worden opgemaakt. VERDWAALD Donderdagmiddag werden alhier aange troffen twee meisjes van 4 en 6 jaar, af komstig uit Amersfoort, die naar Soest GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Zw. bonte hond Beetslaan 59 Glacédameshandschoen Schoolstraat 22 Schroevendraaier Korenweg 4 Handbeschermer Hartweg 20a Witte kinderhandschoen Ringweg 12 Zak met waschgoed Birktstraat 19 Portemonnaie met inhoud Oude Grachtje 19 Paar dameshandsthoenen Politiebureau Kinderportemonnaie Politiebureau waren komen loopen en verdwaald geraakt. Door tusschenkomst van de politie werden zt aan hun ouders teruggegeven. AANRIJDING Woensdagavond had op de Birktstraat een aanrijding tusschen twee fietsende meisjes en een auto plaats. De meisjes re den naast elkander op het rijwielpad en waren afkomstig van Stoutenburg. Zij wer den ingehaald door een automobiel, die een andere auto op sleeptouw had. Door een zwenking van de gesleepte auto op zij., werd eén der rijwielen geraakt, waardoor dit op zij viel en de berijdster er af viel; zij bekwam een vleeschwonde aan het been Dr. Stroband verleende de eerste hulp. waarna zij naar haai' woning kon worden teruggebracht. UITVOERING CRESCENDO. Door het bestuur vriendelijk daartoe uit genoodigd mochten we Donderdag 9 Fe bruari in de Ger. kerk aan de Julianastraat, de zang beluisteren van Crescendo's Christelijk gemengd koor. Aanstonds bij het binnentreden van het kerkgebouw werd onze aandacht door de met palmen omlijnde ruimte vanwaar we straks de heide koren zouden hooren. Te ruim half acht opende de Voorzitter der vereeniging dit samenzijn met Psl. 65 1, waarna de Eere-voorzitter Ds. Alk erna dijn gloedvol openingswoord sprak naar aanleiding van enkele woorden uit Psl. 96, een enkele gedarhte hieruit -naar voren brengend, dat heel de schepping zingt, bloemen, boomen, planten zelfs heuvels en bergen; zouden wij als menschen dan niet, aldus spreker, jubelen tot eere Gods?; dit zal ook Crescendo zeer zeker door alles heen naar voren moeten brengen wil zij "beantwoorden aan hare naam, mede om waardig te mogen bestaan in 't midden der gemeente, geve de Heere daartoe kracht en sterkte aan Directeur, bestuur en leden. „Crescendo's" gemengd koor trad nu op met Psl. 68 10 en 16 van Leo Mfeurs. Het volgende nummer Jesu wijs en Won- dermachitig van Beintema, werd gevoelvol ler gezongen; tenoren waren wat sterk. De van ongeduld wachtende kleine kleu ters kwamen nui op met de bloemen can tate. De Sopraan Solo kwam hier schitterend uit, maar niet minder de kleine vergeet-mij- nietjes. Voorwaar een hee'le prestatie voor die kleintjes, in aanmerking nemend dat dit nummer pl.m. 25 minuten in beslag nam. Na de pauze trad het gemengd koor op met „Heer mijn hart is boos en schuldig", van R. Beintema. Jammer dat hier'de so pranen even te sterk uitkwamen; het daar op volgende nummer „de Vesper" werd gevoelvol ten gehoore gebracht. Alsook het „Dominé Salvann fac." Dit getuigde van warme liefde voor liet Vorstenhuis. Ten tweede male liet zich nu het kinderkoor hooren. vooral t „Naar hulis" werd zoo vu rig gezongen, dat het voor de tweede maal nog eens ten gehoore werd gebracht. Het gempngd koor zong hierna de slotnummers „d'e Morgen" en Jonge liefde. Nadat de voorzitter nog eenige woorden van dank had gericht tot Eere-voorzitter, Directeur enz. sloot Ds. Alkerna dezen zeer kunstlieven den avond, waarna allen welvol daan over het gehoorde het kerkgebouw verlieten. Wij hopen dat Crescendo mag groeien en bloeien in lengte en breedte, maar bovenal tot lof en prijs van Gods heiligen naam. DAMMEN J.1. Dinsdag had de return-match plaats tuvsschen Soest I en RKUDV I uit Utrecht. De vorige ontmoeting had een gelijk spel tot resultaat. Het gelukte Soest ditmaal den wedstrijd te wiinnienl daar partijen in haar voordeel eindigden, terwijl ut de afgebroken par tijen waarschijnlijk 5 winstpunten worden behaald. De vermoedelijke uitslag zal 155 in het voordeel van Soest zijn. De uitslag luidt als volgt: Soest I R.K.U.D.V. I 1 H. Bakker Jr.C. J. de Groot xx 2 H. BakkerP. G. v/d Harg xx 3 Ch. BakkeriA. J. Kurver 20 4 P. FloorG. Versteeg xx 5 S. de ZoeteP. R. Smulders 20 6 Joh. C. de BoerH. J. van Kooten 20 7 D. WaalJasp. de Groot xx 8 W. HengerW. Telderman 20 9 P. ReeringihR v/d'Nieuwenhof 20 10 M. BakkerA. Waterman xx Vioorloopige uitslag 100 RKUDV speelde met wit. H. Bakker Jr. liet wit dam halen, doch verzuimde de juiste voortzetting te kiezen, hetwelk den Soestenaar een slechten stand bezorgde. Bij het afbreken der partij stond de Groot veel beter, doch is remlise niet uitgesdoten. De partij tusschen H. Bakker en P. G. v/d Harg werd eveneens afgebroken, doch staat verloren voor dén Utrechtenaar. Het gelukte den jeugdigen Chr. Bakker i/n het middenspel een schijf te winnen, waardoor hij tevens dam kon halen. Het eindspel behandelde hij correct en won hij derhalve de partij. De partij FloorVersteeg, welke ook afgebroken werd, staat in remise-stelling. De Zoete behaalde door een afruil dam en, gaf zijn tegenstander geen kans om re mise tc forceeren. Tegen/ H. J. van Kooten behaalde J. de Boer in het middenspel schijf winst, waar door hij zijn partij tot een overwinning be stempelde. D. Waal geraakte in een zeer ongunsti- gen stand, daar hij zich liet verleiden tot een insluiting. De Groot koos echter niet de sterkste voortzetting, en bij het afbre ken der partij bleek ook hier een remise- stelling aanwezig te zijn. Telderman werd verschalkt door een lok- z t van zijn tegenstander, waardoor Hen ger 1 -chijf voor kwam. Het eindspel behandelde laatstgenoemde naar behooren zoodat ook deze partij voor de Utrechte naren verloren ging. De partij Reeringhv/d Nieuwenhof ken merkte zich door regelmatig spel, In het eindspel maakte de Stichtenaar een blun der waardoor deze partij Soest 2 punten be zorgde. In tegenstelling met de vorige was de partij aan het laatste bord zeer onregel matig. 'Deze werd in remise-stand afge broken. ORATORIUM-UITVOERING. Overvol, zoodat menig belangstellende niet meer kon worden toegelaten, was de Concertzaal op Dinsdagavond in „Huis ten Halve", toen aldaar Haydn's Schöpfung door Soesterbergs gemengd koor, onder leiding van Theo de Vries, met groot suc ces werd uitgevoerd. Voor velen, die van een andere plaats waren gekomen,, was het een verrassing om zooiets op dergelijke wijze op Soesterberg te kunnen genieten. Deze uitvoering van het bekende meester werk was te vergelijken met een geslaagden avond van Toonkunst. Hierbij is gebleken dat de dirigent over uitnemende leidersga ven beschikt. Hij is uiterst actief en daar bij suggestief. Het koor was dan ook schit terend. het toonde een degelijke voorberei ding. De solisten, de heer J-ac. Ph. Caro en Willem Snoeks hebben een gevestigde reputatie, die zij ook bij deze uitvoering weer op brillante wijze handhaafden. Voor de soliste. Mevrouw J. de KoffLorpntz was het een debuut, dat veel belofte in houdt. De begeleiding van de nieuwe Am sterdam sche Orkestvereniging was su bliem. in één woord „af." Alleen de uit spraak bij 't koor liet soms iets te wenschen over. Er was een stemming van groote waar deering in de zaal en, het applaus gings soms over -in een geestdriftige ovatie. De dames de Koff en de Vries ontvingen bloe men. de laatste voor haar gewaardeerde be geleiding bij de vele repetities van het koor, terwijl de dirigent, den heer de Vrie^, on der groot applaus met een lauwerkrans werd vereerd. Onder groote stilte en in gespannen aan dacht werd déze stijlvolle uitvoering door het publiek gevolgd. EEN REPRISE. Naar men ons mededeelt, zal et, op ve lerlei verzoek,, nogmaals een opvoering plaats hebben van AGAVS' revue „de Reu zenzwaai". EEN NOODLANDING Maandagmiddag heeft een militair vlieg tuig, afkomstig uit Soesterberg, ten gevol ge van zware mist een noodlanding moeten maken onder de gemeente Waardenburg. De inzittenden), een sergeant-vlieger en een sergeant-mécanicieni. bleven ongedeerd. Het toestel, dat "in een sloot terecht kwam, was zoodanig beschadigd', dat het moest worden gedemonteerd, waarna het ver volgens tiaar Soesterberg werd overge bracht. NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 12 Februari 1933 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Klerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur. Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 12 Februari 1933 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 14 Februari nam. 7.30 uur. Ds. P. de Smit, van Utrecht. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondag 12 Februari 1933 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. H. v. d. Wal. van Wageningen. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 12 Februari 1933: geen dienst. VOETBAL- EN ATHLETIEKVER- EENIGING „SOESTERBERG" Na een vorstperiode van enkele weken, was j.1. Zopdag weer het woord aan Ko ning Voetbal. In verband met het vaststel len van een wedstrijd door den UPVB tus schen twee UPVB-elftallen, welke elkaar bckampl hebben op het fraaie terrein van B. V. C. te Bilt hoven, was het programma der le klassers uiterst klein. Het 1ste team van „Soesterberg" was vrij gesteld, door dat de Gebroeders Meijer en keeper B. de Koning als algemeene reserve's waren aan gewezen voor de UPVB-elftallen. Soester berg 3 en 4 waren ook vrij omdat de Gooi- sche Zaterdagmiddag-competitie nog niet op volle sterkte draaide. Derhalve ging de belangstelling uit naar den wedstrijd Zeist IVSoesterberg 2. Zij, die ons 2de elftal hebben vergezeld, zullen geen spijt hebben gehad, de venrichtingen van onze reserve's te hebben gevolgd. Daar bij den, thuis wed- Het „Algemeen Handelsblad" gaf ons Vrijdagmiddag de volgende uiteenzetting: H.M. „Java" sommeerde tot driemaal toe tot onvoorwaardelijke overgave, waar op de muiters ten antwoord seinden: „Over gave op de bekende voorwaarden. Val ons niet lastig. Hierop werd door een der Dornier Vlieg- booten een bom van 50 kilogram op het muitende schip geworpen, waardoor 12 muiters werden gedood en 25 gewond. Volgens een later bericht is het aantal dooden tot 18 gestegen. Ook de Europeesche bemanning is bij de muiterij betrokken. Hiervan zijn 3 muiters onder het aantal dooden. De Zeven Provinciën heeft zich daarna onvoorwaardelijk overgegeven. De brand, welke was ontstaan door de geworpen bom werd spoedig gebluscht. Geneeskundige hulp werd verleend door omliggende Marine schepen. De muiters blijven onder bewaking aan boord van de Zeven Provinciën. s'rijd slechts met 21 werd gewonnen en Soesterberg 2 wederom een pi icht kans heeft op het kampioenschap, was de uitslag van vorengenoemden wedstrijd van groot belang. In 'n doelpuntrijken wedstrijd wis ten de onzen met een 64 overwinning naar Soesterberg terug te keeren, In den zeer goed geleiden wedstrijd (door het Zeist-bestuursilid P. Bonefaas) kwamen her haaldelijk keurige staaltjes voetbal naar voren. ooral na de rust was de vleugel J. PulG. Hels ding en er uitstekend in, ter wijl Groenewoud, C. Pastunink en A. Lam, mede een goed verband brachten in de voorhoede. Heit binnentrio G. Helsdingen GroenewoudC. Pastunink was productief en maakte 6 doelpunten. De halftime was iets minder op dreef. P. Broek was hier de beste. Het achtertrio VisPlatjouwMan dors dedei» goed werk, doch enkele blun ders hadden voorkomen kunnen worden. Al met al een keurigen wedstrijd, in zeer goede verstandhouding gespeeld. Voor a.s. Zondag speelt het 2de elftal haar laatsten competitiewedstrijd van het seizoen, n.1. Soesterberg IIWijk bij Duur stede II. Er kan gewonnen worden, jongens! Geeft u geheel, doch houdt steeds het de vies voor oogen: „Fair ploy for alL". Voor het 1e elftal is het programma Woensdag bekend, terwijl vermoedelijk onze junioren en adspiramten a.s. Zaterdag op liet groene veld mogen aantreden. Het bestuur van de V. A. V. „Soester berg" heeft wederom een groote verloting georganiseerd ten bate van het terreinfonds. Hoofdprijzen zijn een Dames- of Heerenrij wiel en een prachtige rooktafel. Er zijn 11100 loten. Dc prijs per lot bedraagt f 0.25. Naast deze hoofdprijzen zijn er tal van fraaie neven-prijzen. Voorziet U tijdig van een lot en helpt allen mede deze 1000 loten binnen den kortst mag. tijd te verkoopen. Ieder écn boekje van 25 loten en wij kun nen aan het eind dezer maand de trekking houden. De heer F. Manders, Amersfoortsche- straatweg 28. Soesterberg. verstrekt gaarne op aanvraag een boekje loten. Leden en donateurs blijft niet achter, en steunt het mooie werk van Uw bestuur, n.1. het groot maken en tot nog meerderen bloei brengen van de voetbal- en Athletiekvereeniging „Soesterberg". E. S. V. A. C. Secretariaat: lvoninginnelaan 22, Tel. 2207 De uitslagen der gespeelde wedstrijden zijn Esvac jun.Amersf. Boys jun. 45 Amersf. Boys IIEsvac II 23 Sopla IIIEsvac III 50 Voor a.s. Zaterdag en Zondag zijn eenige belangrijke wedstrijden vastgesteld; voor de op Zaterdag spelende elftallen wordt heden de competitie hervat en Esvac Z ziet zich direct voor een moeilijke opgaaf gesteld, daar Altius op eigen terrein te Hil versum niet voor de poes -is. De adspiranten gaan naar Soesterberg, terwijl de junioren van dc Amersf. Boys weder op visite ko men. Was het de vorige week een oefen- partijtjq, nu is «het ernst en gelooven wij nat de Esvac junioren er niet met zoo'n kleine nederlaag afkomen. Het programma van Zondag is voor Es vac al heel belangrijk. Scherpenzeel I komt n.m. op bezoek en daar zoowel Scherpen zeel als Esvac evenveel winstpunten in de ze competitie hebben behaald, zal Zondag middag in het Burgem. Dekethpark uitge- n aakt worden wie van de twee voorloopig als he kk es lui ter zal moeten 1'ung ren. Bei de elftallen voellen voor déze netelige plaats niets, zoodat beide partijen er alles op zul len zetten om de winstpunten te bemach tigen. Aan spanning zal het dus niet ont breken. De heer H. J. Kool, een bekende Utrechtsche scheidsrechter is met de lei ding van deze -belangrijke ontmoeting be last. Het derde elftal speelt om 12 uur op eigen terrein tegen Amersfoortsche Boys III; deze wedstrijd kan, indien ferm wordt aan gepakt, zeer zeker twee winstpunten ople veren. Het totale programma luidt als volgt: Zaterdag 2.30 uur Altius IEsvac Z 2.30 uur Esvac jun.Amersf. Boys jun 3.30 uur Soester adsp.Esvac adsp. Zondag 12 uur Esvac IIIAmersf. Boys III 2 uur Esvac IScherpenzeel I

De Soester | 1933 | | pagina 5