°c Rechtzaken Kleermakerij VENEMA O^l O^PlaatselijkNieuws^O Gedurende Feör. Maart Colbert Costuums f 45-., f 55.-, f 65.- Punt 8 van de Agenda Bouwverordening B. en W. >chrijven hieromtrent aan den Raad: In l'we vergadering van 18 Januari j.l. word om prae-advies in onze handen ge steld een adres van \V. A. HILHORST, wonende alhier, Lange Bergstraat 7, ver zoekende wijziging der Bouwverordening en wel in dier voege, dat voor het gedeelte van de Burgemeester Grothestraat vanaf de van Weedestraat tot den Heuvelweg de open ruimte tusschen elk gebouw en elke erfafseheiding wordt bepaald op 2% Meter instede van 5 Meter. Onder overlegging van het advies van den Technisch Ambtenaar belast met de leiding van Bouw- en Woningtoezicht dd. 24 Januari j.l. No. 3/1 en met verwijzing naar hetgeen door Gedeputeerde Staten dezer provincie werd opgemerkt met be trekking tot het door Uwe vergadering op 27 October 1932 genomen besluit inzake wijziging der Bouwverr rdening ten behoe ve van den gesloten bouw langs den Korte Brinkvveg en de F. C. Kuyperstraat, zijn wij van oordeel, dat het thans niet moge lijk is de Bouwverordening als bovenbe doeld te wijzigen), daar deze aangelegenheid behandeld zal moeten worden bij de vast stelling der Bebouwingsvoorschriften be- hoorendc tot 't ontwerp-uitbreldingsplan. ij stellen U' mitsdien voor cns college te machtigen aan adressant te berichten, dat op zijn verzoek thans niet kan worden ingegaan, doch dat te gelegener tijd te de zer zake een beslissing zal worden geno men bij de behandeling der Bebouwings voorschriften hierboven bedoeld. Punt 9 van de Agenda Schoolarts-schoolzuster B. en W -chrijven hieromtrent aan den Raad: Het bestuur der af deeling Soest der ver eeniging Volksonderwijs verzoekt in bij gaand adres dd. 25 Januari 1933 Uwe ver gadering om, nu het instituut „schoolarts" weder voor onhepaalden tijd is terzijde ge steld, in deze gemeente een schoolverpleeg- ster aan te stellen. Op grond van de aan een benoeming voor de gemeente verbonden financieele ge volgen, meenen wij U te moeten voorstel len afwijzend op het verzoek te beschikken. Punt 10 van de Agenda. Wijziging grondslagen Personeele belasting B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals U utit 'het voor U ter inzage lig gend schrijven van de afdieeling Amersfoort van den Nedlerlaindschen Bond van Hotel-, café- en Restauranthouders, dd. 10 October 1932, moge blijken, wordt door deze af deeling verzocht bij de vaststelling der grondslagen voor de heffing van de Per soneele Belasting voor het jaar 1933^ den grondslag biljarten (7e grondslag) te doen vervallen op grond van de in voormeld schrijven aangevoerde motieven. Wij hebben te dien aanzien den heer In specteur der directe belastingen te Baarn verzocht ons op te geven hoeveel de hef fing naar genoemden grondslag in het jaar 1931 in hoofdsom heeft opgebracht. Blijkens diens, eveneens voor U ter inza ge liggend schrijven dd. 24 October 1932, No. 1744,, is op de kohieren personeele be lasting van het belastingjaar 1931 voor de ze gemeente een bedrag van f 783.34 als hoofdsom naar den grondslag biljarten uit getrokken. Vermeerderd met de door de gemeente te heffen 90 opcenten zal dus bij inwilliging van het desbetreffend verzoek jaarlijks een bedrag van ruim f 1400 minder in de ge meentekas vloeien. In verband met dit feit en mede naar aanleiding van de motieven aangevoerd door de belasting-commissie in haar te de zer zake uitgebracht en hierbij gevoegd ad vies, dd. 5 Januari jl. stellen wij U voor af wijzend op dit verzoekschrift te beschikken. Punt II van de Agenda. Woonwagenkamp. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals Uw College bekend is, zijn inder tijd verschillende verzoeken ingediend door inwoners der omgeving Soestduinen, de Waterleiding-Maatschappij en den Inspec teur van de Volksgezondheid om het woon wagenkamp te verplaatsen. Mede door de vestiging van het natuurbad ter plaatse zal naar een andere standplaats voor de woon wagens moeten worden uitgezien. X'a vele besprekingen meenen wij in over leg met de Commissie Openbare Werken er thans in geslaagd te zijn een ander ter rein te vinden, dat eigendom der gemeente is en waar gelegenheid bestaat de woonwa gens te controleeren. Dit terrein, zijnde een gedeelte van het kadastrale perceel Sectie D. No. 1315, aangeduid op de hierbij over gelegde teekening, is gelegen aan het ver dere gedeelte der Banningstraat tegen het z.g. Hoogt. Blijkens rapport van den Tech nisch Ambtenaar belast niet de leiding van den Dienst Openbare Werken dd'. heden, No. 608 worden de kosten van inrichting van dit terrein voor dit doel begroot op f 150. Onder medcdeeling, dat de Commissie Openbare Werken zich hiermede kan ver- ccnigen, stellen wij U voor te besluiten: 1. het perceel Sectie D. No. 1315 voor een gedeelte al-s aangegeven is op de bij dit voorstel behoorende teekening, te bestem men tot woonwagenkamp. 2. voor de inrichting van dit terrein volgens het plan, bedoeld in het rapport van den Technisch Ambtenaar belast met de leiding van Openbare Werken dd. 14 Fe- bru- ri 1933, No. 608 een crediet te verleenen van f 150. 3. vast te stellen het hierbij gevoegde ontwerp-besluit tot wijziging der gemeente- begrooting voor het dienstjaar 1933, waarin de onder 2e genoemde uitgave is geregeld. Punt 12 van de Agenda. Aanbesteding van werken. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 18 Januari jl- werd om prae-advies in onze handen gesteld het adres der Schiilderspatroonsvereenïging van Soest inhoudende een protest tegen uit voering van verschillende schilderswerk zaamheden in werkverschaffing, en verzoe kende de schilderspatroons bij het aanbeste den van werkzaamheden niet te passeeren. Onder overlegging van een te dezer zake uitgebracht rapport door den Technisch Ambtenaar belast met de leiding van den Dienst Openbare Werker^ en het advies der Commissie Openbare Werken, stellen wij U voor ons te machtigen aan de adressee- rende vereeniging in antwoord op haar adres te berichten, dat in verband met de werkverschaffing en de daaraan verbonden voorwaarden ter verkrijging van Rijkssub sidie, sommige werkzaamheden in eigen beheer moeten worden uitgevoerd, doch dat voor het doen van leveranties aï$ verf en glas rekening zal worden .gehouden met de belangen der schilderspatroons, en dat voorts zooveel mogelijk aan de wenschen der vereeniging zal worden tegemoet geko men. Punt 14 van de Agenda. Bouwverordening. Ontheffing art. 15 B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Blijkens het hierbij overgelegde adres van W. van Breukelen, wonende Becke- ringhstraat 15 alhier, wordt aan Uwen Raad ontheffing gevraagd van het bepaalde bij artikel 15 der gemeentelijke bouwveror dening, ten behoeve van den bouw van 3 blokken van vijf woonhuizen, op een ter rein, gelegen aan den Korte Hartweg, ka dastraal bekend gemeente Soest, in sectie H. 2795-2771. Wij hebben omtrent dit verzoek het ad vies ingewonnen van den technisch ambte naar, belast met de leiding van bouw- en woningtoezicht, welk advies wij bij de of- ficieele raadstukken voor U ter inzage heb ben nedergelegd. Daaruit moge U blrjkeni, dat genoemde technische ambtenaar geene bezwaren heeft tegen het verleenen der gevraagde onthef fing. Aangezien ook wij geene bezwaren heb ben tegen het verleenen der noodtge ont heffing, stellen wij U voor gunstig te be schikken op het hierbovenaangehaalde ver zoek van adressant. Wij bieden U hierbij aan een adres van J. C. Brouwer, wonende Steenhofstraat 62 alhier, houdende het verzoek om ontheffing van het bepaalde bij artikel 15 der Bouw verordening, ten behoeve van den voorge nomen. bouw van drie woonhuizen onder één kap), op een terrein, gelegen aan het Iverkpad ZZ kadastraal bekend gemeente Soest, in sectie A. 426. Omtrent dit verzoek is door ons advies gevraagd aan den technisch ambtenaar, be last met de leiding van bouw- en woning toezicht, hetwelk wij voor U bij de offi- cieele raadlsstukken ter inzage hebben ne dergelegd. Voorts hebben wij het advies ingewon nen van de Commissie Openbare Werken. Daaruit moge U blijken, dat genoemde Commissie zich kan vereenigen met het advies van den technisch ambtenaar, hier bovengenoemd. Ondier mededeeling, dat ook wij ons met genoemde adviezen kunnen, Vereenigen, stellen wij U voor aan adressant de ge vraagde ontheffing te verleenen, zulks on der de navolgende voorwaarden: a het op te richten blok van 3 woonhui zen moet met den voorgevel tenminste 12 Meter uit het hart van het Kerkpad wonden gebouwd; b de open ruimte tot de zijerfafscheidin- gen moet aan één der zijden van het op te richten blok van 3 woningen tenminste M(ter en aan de beide zijdeni gezamenlijk tenminste 8 Meter bedragen. Door W. Elzenaar, wonende Torenstraat 2a alhier wordt blijkens het hierbij overge legde adres ontheffing gevraagd van het bepaalde bij artikel 15 der Bouwverorde ning, ten behoeve van den, bouw van drie woonhuizen onder één kap, op een terrein, gelegen aan de Beetzlaan, kadastraal be kend gemeente Soest, in sectie H. 4611. Wij hebben omtrent dit adres het advies ingewonnen van den technisch ambtenaar, belast met de leiding van bouw- en woning toezicht, wiens advies wij bij de officieele raadsstukken voor U ter inzage nedterge- legd hebben. Voorts is door ons het advies gevraagd van de Commissie Openibare Werken, welk adviies wij mede bij de raadsstukken hebben gevoegd. Wij stellen U voor de gevraagde onthef fing te verleenen', onder mededeeling, dat wij bij de indiening der bouwaanvrage met betrekking tot de open ruimte der zijerfaf- scheiding ons zullen verstaan met Gedepu teerde Staten. Punt 15a van de Agenda Gemeente-eigendommen. Door E. A. van 't Klooster, wonende Os- sendamweg 1 is tegen een jaarlijksche huur- som van f 0.35 per Are en tegen de gebrui kelijke voorwaarden in huur gevraagd' het aan den Ossenddmweg gelegen perceel D. 958, groot ongeveer 2495 M2, welk perceel tot 1 November jl. tegen de zelfde huursom in gebruik is geweest bij T. van 't Klooster, vader van bovenjgenoemden van 't Klooster. Aangezien tegen de gevraagde verhuring geen bezwaar bestaat, stellen wij U voor aan E. A. van 't Klooster het perceel D 958 tegen genoemde huursom en voorwaarden voor een tijd' vaai 2 jaren te verhuren. Voorts verzoeken wij U ons te machtigen het raadsbesluit met inachtneming van de gebruikelijke voorwaarden te formuleeren. Punt 15c van de Agenda. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat eenige personen be reid zijn aan de gemeente Soest om niet een aan den Zwarteweg gelegen strook gronds in eigendom af te staan ten behoe ve van de verbreeding van dien weg; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelde strookeni te verkrijgen Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet; BESLUIT: I. ter verbreeding van den Zwarteweg van de op bijbehoorenden staat vermelde personen of vn wie het ten dage van. de overdracht zal blijken aan te gaan kosteloos in eigendom over te nemen vrij van hypo theek de achter hun naam aangeduide strook, zooals deze strook door of vanwege Burgemeester en Wethouders der gemeente Soest ter plaatse zal worden uitgezet en aangewezen, zulks onder voorwaarde, dat voor rekening der gemeente komen de op- metings- en overdrachtskosten en voorts onder de bijzondere voorwaarden, als ten aanzien van iederen persoon daarbij is aan gegeven II, Burgemeester en Wethouders op te dragen de uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming van de artt. 78, 120122 dser Gemeentewet KANTONGERECHT IE A'FOORT. Een fijn varkensmaal, bood de disch van verschenen Donderdag. En het varkensvleesch was op verscheiden wijze toebereid De helft werd opgediend door mr. Steneker (Amsterdam) dae, hier reeds vaak opperkok is geweest in het bij zonder voor het Woudenbergsche. Huisslachting. Het eerste gerecht was huisslachting, zonder 4 dagen te voren den Keuringsdienst te verwittigen. Het eerste varken stond niet onder toezicht van mr. Steneker, het tweede wel. Waarom wil men zelfs den Keurings dienst niet kennen bij ongestempelde ooren? Dat bekendmaken maakt tevens de schuts engelen van de Centrale wakker. Keuring aanvragen wil dus hetzelfde zeggen als be keuring aanvragen. Daarom werd de Keu ringsdienst niet gemoeid in dit geval van huisslachting 2e helft November en in dat van 9 Januari onder schuts van mr. S. Nu wijzen we op iets merkwaardigs, de uitspraak van de Utrechtsche Rechtbank op 31 Januari. Deze heeft niet verbindend ver klaard den eisch der Centrale;, dat vergun ning van haar noodzakelijk zou zijn alvo rens een huisslachting mocht plaats vinden. Met deze uitspraak is dus al een deuk geslagen in de wettelijkheid der ordon nantiën van de CentraLe, en wordt een schoone lichtstraal geworpen op de bewe ring der tegenstribbelende varkenshouders, dat onderteekening voor lidmaatschap der Centrale verplicht tot dingen, die niet op de wet berusten. Dus na 31 Januari ook voor dit Kan tongerecht geen overtreding meer van huis slachting zonder consent van den Centrale. In. de dagvaarding der betrokken twee gevallen waren de woorden daarvan dan ook doorgehaald. Mr. Steneker wees op dien grond voor overtreding vleeschkeuringswet, n.1. ontko men aan iets, dat nu gebleken was te zijn opgelegd in «strijd) met de wet. Bovendien zou voor de aangifte 'bij den Keurings dienst wel de hand zijn gelicht als het huis slachting betrof. Dit laatste werd' door O.M. en door Kan tonrechter sterk in twijfel getrokken. De eisch van f 25 werd door den Kantonrech ter besnoeid tot f 10 vonnis. Ooratempel. 23 gevallen van varkens gehouden zon der Centrale-merk, met mr. Steneker als gemachtigde, voornamelijk uit Renswou, Woudenberg en Scherpenzeel. Vervolgens 38 gevallen z.nder diens steun waarvan 25 met thans opgekomen eigenaren met vele woordvoerders. Deze waren veel uit Stou- tenburg en dae contreie. O.M. zou geien uit eenzetting houden van aanklacht; voorheen is alles reeds gezegd wat te zeggen viel. Hij drong nu echter sterk aan op hooge boete en niet meer een vrij lage, voor allen gelijk. Er waren thans geen termen meer om goed gunstig te oordeelen. Weder werden eischen gesteld van f 5 per varken. Ook mr. Steneker zou zijn, pleidooi niet herhalen. Hij bepaalde zich er toe, dat het verzet zich in hoofdzaak beperkte tot deze enkele streek in het land; de uitvoering dei- wet kon er dus niet door in gevaar ge bracht worden. De Rechtbank te Utrecht heefUop genoemden 31 Januari het veroor- deelend vonnis in deze van den Kanton rechter gehandhaafd. Dienzelfden dag is over een der gevallen cassatie aangeteekend bij den Hoogien Raad. Spreker meent te mogen vermoeden;, dat binnen zeer korten tijd daar de uitspraak zal volgen. Daarop is het wachten der men-schen. Bij handhaving van het gevallen vonnis zullen vermoedelijk de menschem zich ge wonnen gevi.en. Waarom nu toch nog voort gegaan met vervolgen? De uitvoerders der wet wenschen aan te sturen op het aanslui ten bij de Centrale. Maar daarmee leggen de menschen hun geheele bedrijf in handen van die Centrale. Artikel 50 der Statuten be let zelfs het vrije handeldrijven. Groote be langen zijn er dus mee gemoeid. Moge de Kantonrechter daarmee rekening houden bij de strafmaat. De Kantonrechter zou er volgens eigen opinie ook voor zijn, dat men met verder vervolgen had gewacht. Nu dit echter toch is geschied, bleef hem niets and'ers over dan te vonnissen. Al wil hij niet meer het woord principieel gebruiken, zoo zou hij toch blijven bij gelijke straf voor elk der overtreders; weder f 20 of 10 dagen, zooals bij vorige vonnissen. De groote koppel. Toen vulde zich het paddoek met 25 zon daars der 38 andere gevallen. En velen waren er dlie hun verdedigingszinnen af staken, alsof het de eerste maal was. dat die bezwaren hier werden geopperd'. Dit deed den Kantonrechter dan ook tusschen- werpen. Och. dat weten jelui nu wel. Een ervan vroeg op den man af; Moeten aille varkens gemerkt worderv? De Rechter rook zeker een strikvraag, want zijn antwoord luidde: Uw varkens moeten gemerkt zijn. De vrager ging echter voort: En dan de Wilde zwijnen van Prins Hendrik, die los loopen? Ook hiter stelde O.M. f 5 per varken, wat voor A. J. van Schothout (Stoutenburg) f 750 wercf. want die had 157 stuks knor- knor. Het bleek, dat enkele der overtreders volgelingen der Centrale waren geworden na het verbaal. Voor een of twee ervan was dit oorzaak van halve boete. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Motorrijden onder invloed alcohol (ver- zetzaak) J. W. Soest f 50 of 14 dagen voor waardelijk (proeftijd een jaar) een week hechtenis onder bijzondere voorwaarden. Wiel rijden zonder licht: H. B. Soest f 5 of 2 dagen; M. K. idem. Geen rood achterlicht: G. van de B. Soest f 3 of 1 dag. VEREENIGING „HET HOOGELAND" In de groote zaal van hotel Eemiand werd Donderdagmiddag voor de jeugd, een filmvoorstelling gegeven die meer dan druk bezocht was, en des avonds voor de groo teren die ook flink waren opgekomen. Des avonds draaide de film „Barmhartigheid", opgenomen .in de Kolonies der vereeniging „Hei Hoogeland" lte Beekbergen, ;,Ons Thuis" idem, „Tila delfia" te Vries in Dren the en „Wi'Wielminahoeve" te Groningen- Opënde. Vooraf las Ds. B. ALkema de ge lijkenis voor van den verloren zoon, deze tekst iin verband met de film besprekende, en ging daarna in gebed voor. Daarop werd het woord gevoerd en de film toegelicht door den heer A. Hofstede, de hoofdverte genwoordiger der kolonies, welke naar vo ren brengt dat het de bedoeling is der kolo nies, die feitelijk een doorgangshuis zijn, om de afgedrevenen op de levenszee, in die inrichtingen weer geschikt te maken voor de Maatschappij. Personen van alle gezind ten en uit alle provincies zonder uitzonde ring worden opgenomen, en waar wij zien dat velen in <ïen strijd des levens onder gaan. daar is de Christelijke naastenliefde en de Maatschappelijke plicht daar, om te helpen wat men kan. Voor velen is de Ver. in de 40 jaren van haar bestaan ten. zegen geweest. De vereeniging is christelijk, maar interkerkelijk. Er wordt daar hulp verleend aan personen die niets bezitten en alles noo- dig hebbem De film in 4 afd., die alleen de buitenkant van het werk liet zien eener- zijds van de eLlende, anderzijdb van de barmhartigheid die geschiedt, was de be langstelling en finantieele steun zeker waard. Ten voordeele der Vereeniging wer den ansichtkaarten verkocht; er werd ge vraagd lid te worden van het „3 cent fonds". De 2500 Meter film, opgenomen door de Polygoon Maatschappij te Amsterdam werd met volle aandacht gevolgd. Aam het slot sprak Ds. E. Groeneveld een opwekkend woord en sloot de samenkomst met dank gebed. JEUGDKERKCOMMISSIE. Deze commissie hield Zaterdagavond van 811 uur een samenkomst in het Jeugd huis, welke tamelijk goed bezocht was. Na het zingen van liedi 40 uit de Sionsbundel, ging Ds. J. I. van Schaick voor in gebed', riep allen 't welkom tooi, in 't bijzonder den oud-zendeling van Hasselt van N. Guinea, en verleent hem het woord1. Deze stelt op dien voorgrond1 dat na jarenflangen arbeid op N. Guinea thans overal het licht doorbreekt. Daartoe heeft in de allereerste plaats bijge dragen de O.I. Comp. en de hulp der Am- bonneezenf, die steeds een grooten steun zijn geweest voor de Nederlandsche belangen. 8 Februari 1855 zetten de beide eerste Duit- sche zendelingen Otto en Geisler op N. Guinea voet aan wal, welke daar een zwa ren strijd hadden te voeren tegen tra litie •en overlevering. In 1862 zond de U.Z.V. de eerste 3 zen delingen er 'heen; in 1905 waren er 400 Christenen, in 1930 40.000 met 17 zendelin gen en 200 infandsche helpers. Dat doorbre ken van het Evangelie komt ook op reke ning van de Papoea's zelf die steeds van dorp tot dorp trekken en de bevolking daa>- spraken van hegeen de zendeling en zijn gade doet. Sinds 1906 is er een groote om mekeer gekomen; overal vraagt men naar Goeroes. God heeft daar zeer groote din gen gedaan. Na de lezing vertoonde Ds. J. I. van Schaick de door zendeling van Has selt medegebrachte lantaarnplaatjes, waar door hel gesprokene werd verduidelijkt; ook werden verschillende voorwerpen ge toond. Het geheel was een zeer mooie en leerzame avondi. besloten met het zingen van lied 225 en gebed door Ds. J. I. van Schaick. In de pauze werd thee met biscuit geserveerd. Een der bezoekers kreeg een toeval, gelukkig zonder ernstige complica ties. R.K. JOZEPH JONGGEZELLEN VER. In de St. Jozef gezellen Vereeniging gaf genoemde club Zondagavond een tooneel- uitvoering, welke zeer druk bezocht was, o.a. d'oor Pastoor Voss en de kapelaans Reijers en Bouwmeester. Het duo Stalen hoef zorgde voor muzikale illustratie; de zaal was tamelijk goed1 bezet. Opgevoerd werd „de wraak van Oom Toon", een al leraardigst blijspel, waarom zoo nu en dan hartelijk is gelachen. De hoofdpersonen de Oude Bourbel'lon, de suikeroom en de Vla ming waren op hun plaats; d'e overigen slo ten zich h:erbij aan. 'Na de gezellige pauze ging de klucht „het 6e Vaandel" waarom gegierd is. AMes bijeen een geslaagde uit voering. SOIREE DANSCLUB „BOSCH EN DUIN" Maandagavond was in genoemd hotel door die leden der club een soiree in elkaar gezet, dat zeer goed geslaagd is. Allereerst werkte daartoe mede de aardige zaalver siering met vaantjes in alle denkbare nuan ces. Verder het uitstekende strijkje Hop manvan Steensel en d'e diverse attracties gedurende het bal. In de rozengalop ble ken de dames veel beter thuis te zijn dan de heeren. De zeer mooie prijzen hieraan verbonden vielen in den smaak. Verder ver kreeg de jongejuffrouw Willy v. d. Kuilen den lsten prijs voor de meest verkochte dameskaarten, zijnde een flesch odeur; den heer C. van Esch een verzilverde sigaren aansteker voor idetn onder de heeren. Er heerschte een zeer prettige stemming, voor vellen was het klokje van twee uur nog veel te vroeg. „BRAVO" De mondharmonicaclub „Bravo" hield Zaterdagavond in dc zaal Verschoor een feestavond met de daaraan verbonden trek king der diverse luxe en huishoudelijke voorwerpen. De 1ste prijs een Gazelle rij wiel viel op lot No. 29. De directeur der cVub gaf een paar soli's ten beste, het strijk je van Steensel en Uiterwijk verzorgde het muzikale gedeelte. De heer C. de Wit ver zorgde het bal. Om 12 uur was de pret ten einde. Speciale aanbieding F. C. Kuyperblraat 10 Tel. 2169 GEZELLIGEN AVOND IN DE GOUDEN PLOEG Dc af deeling Soest van den Kon. Ned. Bond van Oud-Onderofficieren hield Maan dagavond een gezellige samenkomst, wel ke aardig bezocht was. Klokke half negen opende de praescs, den heer J. A. v. d. Ma de den feestavond met een woord van wel kom, in 't bijzonder tot de H.H. Kroeze, gep. adj.-onderofficier der marine, welke 28 Februari a.s. als lid zal worden geïnstal leerd. Verder tot den heer Akkermans uit Amsterdam, oud-lid der afdeeling. tot den heer Soberink, die het muzikale gedeelte verzorgde;, en tot den heer van Zomeren, humorist uit Amersfoort met zijn pianist, beiden geen onbekenden. De voorzitter doet ook nog een beroep op de leden om vooral het Postzegelfonds te gedenken, waaruit de liefdadigheid wordt bestreden. Daarna sprak het oud-lid den heer Akkermans en kele woorden. Spreker is verheugd weder om een vergadering in Soest te mogen bij wonen, in deze afdeeling heeft Steeds een goede geest van kameraadschap geheerscht. de afdeeling Soest staat dan ook zeer goed bij den Bond aangeschreven. Na dit offici eele gedeelte trad de heer van Zomeren als humorist op door zijn partner zeer goed begeleid, waardoor de vroolijkheiid werd opgevoerd; tusschen de bedrijven werd een dansje gemaakt. Alles bijeen een zeer ge- zelligen avond. Het strijkje Stalenhoef ver zorgde het bal tot 2 uur. DAMMEN. Maandagavond vond te Baarn de return match plaats tusschen OiK.K, I en Soest I Hieroindier volgt de stand der pairtijen: O.K.K. I Soest I 1 H. A.StaalH. Bakker Jr. xx 2 P. d'e KleerCh.r. Bakker xx 3 A.Noord'ijkP. Floor 02 4 Y. I. TimmerS. de ZoeU 11 5 G. Staal'J. C. de Boer 11 6 J. A. DolmanD. Waal 11 7 J. D. Lüschen—W. Henger 20 8 C. DijkhuizenG. J. ter Haar 20 9 P. van SoelenP. Reeringh xx 10 A A. BenningM. Bakker 11 Voorloopige uitslag 86 De vermoedelijke uitslag zal zijn 1010. doch een 119 voor O.K.K is niet uitge sloten. Soest speelde met wit. NED. VEREEN. TOT BESCHERMING VAN DIEREN, AFD. BAARN—SOEST en Omstreken Genoemde afdeeling hield Zaterdagmid dag te 2 uur in Religie en Kunst eene ver gadering onder praesidium van Jhr. L. J. Quarlcs van Ufford te Baarn. Spreker roept allen een hartelijk welkom toe en deelt me de dat d'e notulen der vorige vergadering accoord zijn bevonden en benoemd nu de H.H. van Asseh en Beertman voor het na zien dezer notulen. Daarop leest de secre taresse het jaarverslag, dat van groote op gewektheid getuigt en dank zij dien arbeid van den ijverigen Inspecteur, is het leden tal gestegen v.an 298 tot 400. De speldjesdag is een succes geweest. De firma Sluys uit Weespercarspel leverde zeer goedkoop het wintervoeder voor in 't wild levende vo gels;, waarvoor een voederbak is geplaatst op de terreinen van H.M. de Koningin- Moeder. Verder besluit het met een waar- detrend woord tot den Voorzitter wegens het bereiken van den 80-jarigen ouderdom. Daarop werd het finantiee! verslag uitge bracht waaruit blijkt dat de ontvangsten be droegen f 1600.84, de uitgaven f 1520. voordeelig saldo f 80.84. Tot lid der kas- corrtmissie werden benoemd de H.H. Lit- tooy en Rones. De uitslag voor verkiezing 3 bestuursleden was als volgt: herkozen Mevrouw A. van Loghem de Josselim de Jong-Bakker en Mcj. J. M. Vor der Hake, en gekozen den heer P. de Jong, Baarn. In de vacature van Voorzitter wordt op de eerstvolgende bestuursvergadering voor zien; na geruchten zal de keuze vallen op Jhr. Berg te Baarn. Tot afgevaardigde naar de A'lgemeene Vergadering te Zwolle werd gekozen Mevrouw A. van Loghem. Deze afgevaardigde wijst op de groote vliegen plaag in den zomer voor paard, koe enz. en heeft in Zwitserland daarvan bestrijding gezien- De heer de Winter, Rijksveearts., wijst er op dat die plaag vreeselijk is, oog ontsteking verwekt en infectieziekten kan veroorzaken. Ook de schurft die veel voorkomt vraagt bestrijding, en als de be trokken persoon dit niet kan betalen i? de Veearts mensch genoeg om toch te helpen, beter dan over te gaan tot kwakzalverij, waartegen spreker ernstig waarschuwt. De Voorzitter vraagt om deskundige voorlich ting voor de afgevaardigde inzake vliegen- bestrijding om daardoor sterk te staan op de Algemeene vergadering waar dit punt in behandeling komt. De Voorzitter deelt daarop het een en ander mede over de plaatsing van voederbakken met zonnepit- ten en hennepzaad in de barre koude maan den, daar de vogels niet sterven aan de koude, maar bij gebrek aan vet. Verder be spreekt de voorzitter het maken van nest- kastjes door de jeugd! opdat zij daardoor zal leeren geen nestjes uit te halen. Verder heeft spreker het over den kettinghonds en vraagt actie te voeren om de gemeente besturen te verzoeken de beTasting in over eenstemming te brengen met dc luxe hond. evenals in Leiden is gedaan. Spreker heeft het ten slotte over het doodschieten van den hond buiten het jachtterrein, waarop straf moest staan. Na deze mededeeling richt de onder-voorzitteg de Inspecteur van politie enjkele hartelijke woorden namens het bestuur tot den afgetreden voorzitter, en hoopt dat hij nog lange jaren de afd. door zijn advies zal kunnen dienen. De voorzitter dankte voor de hartelijke woor den en sluit daarop de vergadering. "Vervolgens gaf de aleem. Inspecteur V.D.B. de heer J. Ennink te Den Haag een lezing met lichtbeelden over zijn erva ringen op dierenbeschermingsgebied. Hedi haar 2 Eenilai laatste haar <.t gerust stopte signet ten hiei hun hu den zij niet In ste. Indci den tri mi niet i ^lond p iitie, zt helaas gec onst Het kenhuis alwaar dag na; den hei In di is door wel bek' nêlijker openba; en nad.' gemaak ontnuel De Ji zoekt een èyr. taarn h van na eventue ontstok bureau rij wiel 1,- vcrzoch De ra der bet dae onbi geving STOÏ Naar 15 Mei baanvak Baarn weg en geheven zullen s dat van Tegel land noj geheven Ves F. A. Soesterl van Nijk A. D.' Hartmai van Mn) Wed. J. Vinkenv Zandvoo A. Smit Wed. H. pad ZZ i naar Kc van Blai Broekm; schestra: naar Bo naar Os1 van Ara H. R. A naar Dij zin van 34; W 3 naar Verti E Me Maarten Bakker dam Jol met vrot dam Kr Amersfo Burg B bergschc A. G. 1 Utrecht van Am drecht 7. Grothest terweg 1 Verhuizi J. Wis

De Soester | 1933 | | pagina 2