2e BLAD I o<; Predikbeurten >e >o Oproep aan de kiezers Wij verkoopen: Wij zijn agent van N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Bekendmakingen Officieel ©^Plaatse lijk NI ieuws^ö Soesterberg Burgerlijke Stand ■s Sport i 2' behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 4 Maart 1933, No. 18 HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van P. M» van Angeren, Rademakerstraat 25 te Soes- terberg om op/in perceel, kadastraal be kend in sectie E. No. 19(35 gelegen aan de Rademakerstraat de bestaande bakkerij te mogen uitbreiden en wijzigen door hen is ingewilligd op 28 Februari 1933. Soest, 1 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Bu-gemeester, G. Deketh. De Secretar-is, J. Batenburg. De Directeur der Staatsloterij zondi aan den heer Burgemeester van Soest, het on derstaande scnrijven: 's-Gravenhage, 24 Februari '33. Ingevolge artikel 1(3 van het Koninklijk besmit van 19 januari IöoÖ, btaatsDiad 1, heb ik de eer U Edel Acntb. te benemen, dat door mij op voordracnt van oe coLlec- tmce J. L. Oantvoort te Amsterdam, met ingang der -löze Koterij tot deonant der Staatsloterij is aangeste.d: Mej. J. C. van Veen ailoaar. Braamweg 13a. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 3.40; middel- prijs f 2.50 tot f 3.1U; laagste prijs f 2.2Ü; eendeieren f 2.6U; alles per 100 stuks. Aanvoer 16800 stuks, handel vlot. CUMITé VAN WIN TERLEZINGEN, Voor de 4e of laatste lezing trad door ongesteldheid van L>r. C. L. Laiienbach als spreker op Dr. ^meelik te Rotterdam met het onderwerp: Geert Gossart als dichter. Vooral las de secretaris Luc. ló 11~t-24 en ging voor in 't gebed. Spreker herin nerde er aan dqjt de lezingen goed bezocht zijn geweest, reden waarom deze in het na jaar zullen herhaald worden. De inieiaer stelt den dichter voor, dat z n gedichten niet allen gaat zij.n. Zij gaan in tegen de 80- tiger beweging, den tijd der moderne litte ratuur, waartegen talloozen te velde zijn ge trokken. in aie jaren werd de dich.kun»t hoofdzakelijk beoetend door de predikan ten, en daar zat iets lijns in, de poëzie ont leende zich hoofdzakelijk aan de beeld spraak. De actie ging tegen den artistieken en religieuzen nood, maar ook is er veel verguisd, wat waarde had. De zienswijze van de verfijnde woordkeus werd hoog ge houden door Herman Gorter, ofschoon er in den toon van „Mei" onbegrijpelijke frag menten zijn en voor een gewoon mensen geen contact geven. Gossart voelde zich onbevredigd in de woordkeus der 8U-tiger jaren, hij leeft in de eenzaamheid in hoog heid tegenover het schepsel, in nederigheid tegenover den Schepper. Om zijn 25e jaar schreef hij zijn bundel „Experimenten' en zijn poëzie legt een ontzaglijken drang naar teederheid, iets wat niet past in den vorm van zijn leven. Hij hoort niet in het burger lijk millieu, hij wil het onbereikbare, zijn dwaasheid is geniaal, het is de sfeer die zich overal in weerspiegelt, zijn ziel is in voortdurend gevecht met God. Zijn gesple ten leven drukt hij uit Ln de taal; er is be wogen vastheid in zijn werk, hij zoekt vre de, zijn poëzie komt voort uit het rythme, hij, de hartstochtelijke verdediger van Bilderdijk. Zijn gedichten zijn beeldhouw werken en de sleutel van zijn poëzie ligt in zijn oer-Hollander zijn. Hij wil uit de natuur aantoonen de Gods openbaring; dit heeft hij gedaan in wanhoop, weemoed, ge bed en overgave. Dit gesprokene werd ver duidelijkt door enkele strophen uit zijn dichtwerken. Na afloop ging de inleider voor in nagebed. De bijeenkomst was zeer matig bezocht. „SOLI DEO GLORIA". Donderdagavond gaf genoemde zangver- eeniging in de Ned. Herv. Kerk een uit voering met medewerking van Mevrouw A. E. Aleva Greidanus, Amsterdam, mezzo sopraan en de H.H. Jos. Overtoom, Baarn, viool en Fred. Breekveld, Baarn, dirigent. Om 8 uur opende Ds. J. I. van Schaick de samenkomst met het vragen van een zegen voor deze samenkomst. Spr. stelt voorop dat in zijn ambt ook wel avonden voor komen als deze, en het voor hem een ge noegen is deze te openen, omdat het voor den mensch heerlijk is schoone zang te beluisteren, waarom spr. het koor dankt, en ook de medewerkenden, roept daarop het welkom toe aan de aanwezigen en hoopt dat allen een prettigen avond zullen mede maken en bij het verlaten der kerk de col lecte zullen gedenken. Daarop zong de ge meente allereerst Gez. 194 1, waarna het koor het programma opende. De verschil lende nummers deden het best, extra ver melding verdiende „Waak op gij Geest" en mPsI. 33", vooral de soli der dames Stam en Hut werden zuiver en gaaf verklankt. De mezzosopraan bekoorde niet geheel; mis schien had zij last van een keelaandoening. c violist daarentegen was buitengewoon «oed, vooral in het „Largo" van Corre'.li. aarin gaf hij .zich geheel. De begeleiding ln manden van den dirigent, was af. „Salve Regina" hoorden wij wel beter; de sopra nen gaven zich te veel waardoor de bariton solo niet tot zijn recht kwam. Wij hebben dit nummer meermalen gevoelvoller hooren verklanken in de R.K. kerk. Na afloop ging Ds. J. I. van Schaick jn gebed voor, nadat nog gezongen was Gez. 43 6. De belang stelling liet veel te wenschen over. De di rigent van het koor leidde muzikaal. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is de vorige week wederom aangehouden de bekende van B. alhier, die verdacht wordt verschillende diefstallen te hebben gepleegd o a. van ko nijnen e.d. Hij is ter beschikking gesteld van den heer Officier an Justitie te Utr. Voorts is aangehouden H. B. G die nog een kleine rekening met de Justitie had te vereffenen, waarom ook hij te harer be schikking is gesteld. Ten slotte is nog aangehouden een krank zinnige, die ontvlucht was uit het Krank zinnigengesticht te Den Dolder. OVERTREDING ARBEIDSWET. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen den schoenwinkelier van de^ W. en tegen den aannemer R. van M., we gens overtreding van de Arbeidswet. KLEINE AANRIJDING. Door den winkelier R. werd bij de politie aangifte gedaan, dat zijn loopjongen door een passeerenden automobiel, was aange reden. Een onderzoek hiernaar werd inge steld. SCHOORSTEENBRAND. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur brak schoorsteenbrand uit in een perceel aan den Nieuweweg, bewoond door den heer de Goede. De Vrijwillige Brandweer rukte met en kele manschappen onder leiding van haar Commandant W. Groart uit. Door het rook kanaal van onderen en van boven met zak ken dicht te stoppen, kon deze schoorsteen brand echter gelukkig spoedig worden ge smoord. FLORA THEATER. ATLANTIDE. De Heerscheres van Atlantis naar het be roemde boek van Pierre Benoit gaat vanaf Vrijdag in Flora Baarn. Een buitengewoon prachtwerk, gemaakt door den beroemden Regisseur G. W. Pabst. den man der Cine matografische groot-kunst. Dit werk, 'twelk kapitalen verslonden heeft voor uitbeelding, is een der beste Europeesche werken welke ooit gemaakt werd. Donderd.avond 9 Mrt. gaat een filmwerk van Heinrich Hauser, welke in Flora vertoond zal worden door Cinephone Tourne Picture. Dit werk is ge titeld: Pamir het laatste Zeilschip, een zeld zaam schitterend werk. GEREFORMEERDE JEUGD- CENTRALE. Deze vere6niging beicgde eén vérjjadé- ring in de Wünelminakerk, waar de heei ■J. H. Slager, theol. cand. alhier, sprak over „Kerk en Vrede". Het vroegere mo dernisme met zijn eenzijdige Godsbeschou- vving, meer de nadruk leggend op de lief de dan op de heiligheid en gerechtigheid Gods, doet zich in ons volksleven on verminderd gevoelen. Deze Godsbe'schou- vving houdt direct verband met hoe wij 't wezen van den mensch zien, bij gevolg wordt de volle aandacht gevraagd voor 's menschen naastenliefde, een liefde dié dan ontaardt in weekheid en slapheid. Kerk en Vrede gaat uit van dat pnjuiste eenzijdige Godsbegrip en dientengevolge ziet zij ook het wezen der menschen on juist. De Heiige Schrift leert ons een God van liefde en oordeel, van barmhartige heid en gerechtigheid, en in den mensch als beelddrager Gods moeten dus, die twee elementen, liefde en recht als een heid gevormd zijn. Door de zondeval zijn deze twee elementen voortdurend in ootsing. Toch blijft Gods eisch onver zwakt. De verplichting van den mensch zijn recht te handhaven, heeft de overheid aan 'zich getrokken, dientenge volge treedt de overheid op als instituut van gezag, orde en recht. Overheid en onderdaan staan dus ieder op eigen wijze in den dienst Gods, de Overheid in den rechtswereld en de onderdaan in die der liefde. Bij rechtskrenking is dus de over- ïeid geboden op te treden, dit geldt zoo wel nationaal, a's internationaal. Bij inter- ïationale conflicten gaat het dus niet al lereerst om behoud van de nationaliteit, maar dient in gehoorzaamheid aan Gods gebod het bee'.d Gods in onderdaan, zoo wel als in de wereld gehandhaafd te wor den. Door vele personen werd gebruik ge maakt van de gelegenheid, hun eigen opi nie te uiten. Op de hem eigen hel dere en juiste wijze wist de heer Sla ger de hem gestelde vragen te beantwoor den, tot aller genoegen en leering. DIRECTE BEZUINIGING. De A.R. Kiesvereeniging heeft in haar vergadering besloten de Gemeenteraad voor te stellen voor de werkzaamheden aan de stembureaux bij de a.s. verkiezin gen uitsluitend die leden aan te stellen, welke dien arbeid zonder eenige vergoe ding van gemeentewege wenschen te ver vullen. De A.R. ki. svereeniging meent, dat hier een mogelijkheid van bezuiniging zich voordoet, die met het oog op den alge- meenen toestand niet onopgemerkt dient voorbij te worden gegaan. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Klein wit-bruin hondje R.K. kerkboekje Bouvier Reserve velg met band Spanzaag Ferdlnand Huycklaan 14 Kejkpad NZ 52 Wieksloot 33 Laanstraat 37 Politiebureau. VAN DEN HEUVEL. We leven in zorgvolle tijden. Nimmer wellicht in der menschen geschiedenis wer den er op zulk een uitgebreide en gevarieer de schaal allerhande zorgen van stoffelijken en geestelijken aard gesignaleerd. Dagelijks en overal kunnen wij menschen ontmoe*en, die door zorgen gekweld wor den en als vernietigd soms, niet meer ver der kunnen. Zware beproevingen en moeilij ke omstandigheden zijn dan ook wel in staat om bij langen duur van een anders levens lustig er» energiek mensch een wrak te maken. Het is een geweldig samen stel van oorzaken, dat niemand in zijn ge heel kan overzien. Toch bestaan er meer dere, die, elk afzonderlijk kunnen worden nagegaan en met meer of minder succes bestreden. Er zijn er, welke gemeenschap pelijk bestreden moeten worden, maar er zijn er ook, waarbij dit alleen individueel gebeuren kan, door den betreffenden per soon zelf. Tot die laatste categorie kunnen die zorgen worden gerekend, welke voort spruiten uit eigen onervarenheid. Ze hebben ten allen tijde bestaan, doch worden nu veel zwaarder en .algemeen er gevoeld. Het betreft in de eerste plaats de velen, die zich bezorgd maken over elke taak en eiken eisch, die het leven hun stelt. Ze kun nen eenvoudig niets doen, zonder tegelij kertijd daarover bezorgd te zijn en te tob berij. En hier ontspringt zorg dan ook uit een gevoel van zwakheid. Er zijn tegen woordig heel wat menschen, die zich in een dergelijken toestand bevinden, waardoor zij zich voor het leven ongeschikt gevoelen. Zij leven eigenlijk niet, doch houden slechts een kwijnend bestaan in stand. Zij volbren gen alles slechts gedeeltelijk en altijd met tegenzin, voortdurend geplaagd door een kwellend gevoel van ontoereikendheid. De ze geaardheid is het ware domein van de zorg, de bron van ernstig zenuwlijden. Onder dit zware pessimisme voelen zich velen verschoppelingen van het lot. Zoo het werk hun soms nog een enkeltn keer geluk ken mag, dan brengt de daad ook zelfs geen verlossing meer. Ongerustheid en bezorgd heid zijn gebleven en doen tegen een nieu we taak opzien als tegen een berg. Geen wonder dan, dat in moeilijke tijden, zij reeds 't eerst als slachtoffers vallen. ,En welk mensch ontkomt er geheel en. al aan dat soort van zorgen, die wortelen in de menschelijke natuur zelve. Zij behooren bij een inner lij ken toestand, die echter juist daarom door ieder bij zichzelf bestreden worden kan. Anders maakt de eene zorg slechts plaats voor eer.-andere. Zoo we dan bemerken, dat ons leven zon der of met onze schuld onzuiver en ver keerd geworden is, 'an zullen we het moe ten aanpakken en reinigen, waarna het op beter en hechter basis moet worden opge trokken. Alles moet im ons worden opge ruimd, wat verkeerd en wat in onze hou ding en in onzen omgang onwaar is of valsch. Want onwaarheid in het leven is een voe dingsbodem voor de zorgen, daar zij onge zonde verhoudingen veroorzaakt. Een stre ven bijvoorbeeld naar genot, roem, veel be zit en andere uiterlijke successen leidt niet zelden tot overschatting van krachten, waardoor teleurstelling en ernstige even- wichtsverstoring onherroepelijk volgen moeten. Wie zich van al deze dingen onaf hankelijk weet te maken, heeft een groote bron van zorgen afgesneden. Ock in de zorgen ligt er veelal een wijze bedoeling verscholen. Vaak blijken het vol hardende vermaners te zijn en wanneer naar hen geluisterd wordt, dan verandert hun stremmende werking soms in een kracht ten goede. We moeten slechts, den moed hebben om te keeren en onze dwaling door de daad te erkennen. Dat alles is niet onmogelijk. Zelfs uit den moeilijksten toestand is nog altijd een rech te weg naar de waarheid te vinden. En naast het vele ontstellende en deprimeeren- de, dat onzen tegenwoordigen tijd te zien geeft, zijn er ook voorbeelden aan te wij zen van enkelen, die dat herscheppingswerk in zijn ganschen omvang voor zichzelf heb ben ondergaan. Zelfs bij de zwaarste slagen moeten wij nog onze uiterste kracht te hulp roepen om de zorgen te verdrijven. Ze kunnen ons mis schien helpen om de bewuste heerschappij te verkrijgen over onszelf en onze bestem ming. Wij hebben niets te verliezen, alleen maar te winnen, als we uit elke ervaring het essentiëele probeeren te putten. „TOESCHOUWER". NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag b Maart 1933 kerk 10 uur: Ds. van Schaick, Doop. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld, Doop. Emmakerk 6 uur: Ds. van Schaick. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondag 5 Maart 1933 's morgens 10 uur: Prof. Severijn, van Utrecht. 's Avcmds 6 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist. CHRISTELITK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zaterdag 4 Maart 1933 nam. 7.30 uur: Prof. G. Wisse, van Apeldoorn. Tijd rede. Zondag 5 Maart 1933 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Prof. G. Wisse, van Apeldoorn. Donderdag 9 Maart nam. 7.30 uur: Ds. J. W. van Ree, van Barendrecht. Bi luur v.h. gewas. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 5 Maart 1933 's morgens 10.30 uur: Mej. Da. F. W. Rappold, van Alkmaar. Zang van Mevrouw Stans le CosquLno de Bussy. van 23 Febr.1 Maart 1933 GEBOREN: Gerrit Willem zoon van P. Kuiper en J. Menkveld Vinkenweg 39; Jo- hannes zoon van G. J. Arnaud de Calavon en M1. W. Redegeld Sinnemapledn 1. OVERLEDENCornelius Leys 81 jaar gehuwd met P. Timmerman Krommeweg 29. Hubert de Ruygt 80 jaar gehuwd met P. Smorenburg Éigendomweg 59; Dirk Hendrik Hermanus Broeckman 57 jaar geh. met L. M. van Zijdveld Spoordwarsstr. 2. Vestiging van 23 Febr.1 Maart 1933. J. Th. Ronnenbergh met gezin van Am sterdam naar Birktstraat 17; H. M. Beren deFransen van Utrecht naar Nieuweweg 114; A. W. van Doorn van Amersfoort naar Van Lenneplaan 72; G. J. J. Narold van den Haag naar Torenstraat 3; Wed. H. Ma joor idem; Wed. G. H. Pouler varn Alphen aan den Rijn naar Kerkdwarsstraat 8. M. v. d. Willik van Boskoop naar Mendels- sohnlaan 6; S. van Dijk van Doorn naar Soesterb.straat 125; E. E. Gaertner van Amsterdam naar Verl. TaJmalaan 17; W. Th. Willemsen van Duiven naar Amers- foortschestraat 35; J. H. Kennedey van Lei den naar Luchtvaart afdeeling; G. Sievers van Leiden naar Soesterb.straat 125; J. C. Bosma van Barsingerhorn naar Verl. Post weg 68. DE EERSTE SOESTER W ELECTR. DRUKKERIJ tf W 4 is het meest betrouwbare adres 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- derne machines zijn wij in staat U 4 4 het beste van het beste te leveren 4 tegen zeer concurreerende prijzen Vertrek 23 Febr.1 Maart 1933. G. Th. van den Bergh van Postweg 89 naar Utrecht Schimmelplein 12a; G. Bosch van Amersf.straat 65 naar Zwollerkerspel Spoolde A 9; F. Meier van Ferd. Huyckl. 12 naar Hagen in Westfalen (Dld.); J. W. v. d'. Craaits met gezin van Sportweg 1 naar Utrecht Schimmelplein 6; G. Schwinham- mer van Sinnemaplein 12 naar Amersfoort Westerstraat 18; W. Takkenberg van Laan straat 54 naar Amsterdam Oostenb. Voor straat 35; A. van Velzen van Beetzlaan 41 naar Amsterdam Prinsengracht 236; J. de Ridder van Amersf.straat 23 naar Oegst- geest A. van Burenlaan 2; J. A. Smits van Vredehof straat 2 naar Waspik Boven F 89; M. C. SchwinghammerJasper met zoon van Sinnemaplein 12 naar Heide (Dld.); 1. Hallberg van Andriessestraat 3 naar Am sterdam Sarphatistraat 1; E. Peters—Wolff van Amersf.straat 78c naar Zeist Rozen straat 24; E. Schumacher van Verl. Post weg 5a naar Bedburjh bij Cleve (Dld.); J. R. Wagt mv. van Kerkpqd NZ 8 naar Beek bergen Dorpstraat 140; J. G. Bramer van Hei'deweg 52 naar Stad Hardenberg p.a. Burgm. Verhuizingen in de gemeente van 23 Febr. tot 1 Maart 1033. H. Roest met gezin van Rademakerstr. 28 naar Verl. Postweg 79; A. G. van Dor- restein van Birktstraat 11 naar Beetzlaan 5; J. Beumers met vrouw van Braamweg 56 naar Verl. Postweg 14; D. Pureveen met gezin van Molenstraat OZ 5 naar Lange Brimkweg 44; J. Slager met vrouw van Laanstraat 3a naar Ferd. Huycklaan 20; S. van Gorkum met gezin van Korte Kerk straat 1 naar Lange Brinkweg 50a; J. W. Adams met gezin van Lange Brinkweg 44 naar 50B; J. W. A. v. d. Kluit van Vosse- veldlaan 20 naar 39; C. Vries de-Stomp van Korte Bergstraat 5 naar Burg. Grothestraat 60; Wed. M. E. Bökenkamp van Korte Bergstraat 5 naar Burg. Grotestraat 60; Wed. M. G. J. Smit van Burgemeester Grothestraat 4 naar Vredehofstraat 4; E. P. F. Marée van Dorresteinweg 22 naar Molenstraat OZ 3. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Zondag a.s. 2 uur nam. terrein Bosstraat: Soest II't Gooi IV. A.s. Zondag krijgt ons 2e elftal een kam- pioenscandidaat op bezoek. We vertrouwen dat ons 2e elftal in een sportleven strijd zal trachten minstens één punt in Soest te houden. Soest III Gaat op bezoek in Amersfoort bij Ams- vorde IV. Derde elftalspelers, denk om het kampioenschap, laat je in Amersfoort de kans niet ontnemen. E. S. V. A. C. Secretariaat: Koninginnelaan 22. Tel. 2207 Uitslagen gespeelde wedstrijden: Huizen IIEsvac Z 13 Brederodes IEsvac I 31 De overige wedstrijden werden wegens terreinafkeuring afgelast. Het programma voor deze week is als volgt vastgesteld: Zaterdag Esvac adsp.HVC adsp. Esvac ZZuidvogels II Soesterberg jun.Esvac jun. Zondag ZNC IV—Esvac III Esvac II's-Graveland II De vastgestelde wedstrijd Vreeswijk Esvac is afgelast. 2 uur 3 uur 3 uur 2 uur 2 uur Op 15 Februari is het besluit tot ont binding der Tweede Kamer gevallen. 26 April reeds zullen de kiezers naar de stembus worden geroepen. Was de ontbinding gerechtvaardigd? Met volle overtuiging antwoorden wjj daarop: Neen! Daarvoor was het conflict tusschen de Regeering en de Kamer van te geringe bé- teekenis. Van onwil om te bezuinigen en tot een sluitende begrooting te komen was hg de meerderheid geen sprake. iAnmers de motie-Boon, die aanleiding werd tot het conflict, stelde juist voor op, dat bezuiniging op de rechtspleging noodzakelijk en mogelijk was. De Regeering sprak van een integree rend deel van haar bezuinigingsplan, maar nimmer heeft zij een afgerond bezuini gingsplan aan de Kamer voorgelegd en zij deed slechts hier en daar een willekeu rige greep. De Regeering, die bij vorige gelegenhé- den veel aanzienlijker bedragen liet vallen, toen het verzet kwam van den heer Colijn en van den heer Kortenhorst, hield plotse ling met onbegrijpelijke hardnekkigheid vast aa/n haar voorstel. De liberale Kamerfractie heeft de Re geering, die zich aan haar wenschen (win kelsluiting, radio-politiek, bezuiniging door concentratie van sociale wetgeving) in geen enkel opzicht stoorde, loyaal gesteund.. Zij is in de afgeloopen jaren vele malen over bezwaren, die bij haar tegen Regeeritngs- maatregelen bestonden^ heengestapt en zij heeft eenige malen de Regeering het leven gered. Daartoe was ditmiaal geen aanleiding, omdat de belangen, die door het Regee- ringsvoorstel werden geschaad, niet in ver houding stonden tot de te bereiken bezui niging. Hoe dwaas de ontbinding ook is, zij heeft het voordeel, dat wij eerder kunnen komen tot een krachtig parlementair Kabinet, dat op normale basis berust en dat energiek op- bouwenden arbeid kan verrichten. Want de toestand op finantiëel en econo misch gebied is zóó zorgelijk, de nood in alle takken van bedrijf zóó ernstig, dat thans meer dan ooit gelet moet worden op wat vereenigt en niet op wat verdeelt. Het gebeurde op „de Zeven Provinciën" heeft doen zien, hoe ernstig het gezag is ondermijnd. Landbouw, in/dustrie, handel en scheep vaart moeten door de moeilijke tijden wor den heengeholpen. De strijd tegen de gruwelijke werkloos heid moet met kracht worden gevoerd. Internationaal moet "Nederland alles doen om gezondere economische begrippen te doen zegevieren, zonder welke de welvaart niet kan terugkeeren. De nationale nood eischt nationale een heid van allen, die nationaal voelen. De Liberale Staatspartij „De Vrijheids bond" streeft naar samenlwerking van al len, die voor deze tijden voorop stellen: Een hecht en sterk gezag, dat ook be trouwbare instrumenten heeft om dat gezag te handhaven, zoowel hier te lande als in de overzeesche gebiedsdeelen. Een sluitende begrooting. Handhaving van onze takken van volks bestaan en het brengen van offers daarvoor. Bevorderen van elke gelegenheid tot loo- nernden arbeid. Internationale economische samenwer king. Op de kiezers rust ditmaal een zware verantwoordelijkheid. Zij behooren zich re kenschap te geven van den ernst der tijden en van de gevaren, die dreigen. Naar een nationaal herstel streeft de Liberale Staats partij met alle kracht en haar program be vat alle daarvoor gewenschte maatregelen. De kiezers kunnen de nationale eenheid versterken, niet door afscheiding en ver snippering, maar door hun stem uit te brengen op de caïitdid'afen der Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond", die steeds op de bres staat voor de natio nale eenheid. Het Hoofdbestuur van De Lib. Staatspartij „De Vrijheidsbond". Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander 't Maandagochtendblad De Telegraaf De Lach Het Amusante Weekblad Stuiversblad Ideaal De Haagsche Post De Radiobode De Gracieuse Het Nieuwe Modeblad Weldon Record Het Handelsblad De Gooi- en Eemlander Aanbevelend, v. Weedestr. 7. Soestdijk Telefoon 2062 9! 91 91 91 91 9! 91 91 91 91 91 91 91 91 9! 9t 91 91 91 9! 9! 91 9! 91 9! 91 91 91 91 9 91 91 91

De Soester | 1933 | | pagina 5