VOOR EEN BRIL Kleermakerij VENEMA Sociale Vraagstukken Communistische Propaganda. Wie weet raad Kleine Advertenties Mantels en Mantelcostuums n. maat G. VAN DUIN Burgerlijke Stand T. VAN VLIET m Moaelslagerij 04 Predikbeurten H. J. M. v. d. Weerd F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 hierboven rteds uitvoeriger betoogd dat bepaalde gronden worden aangekocht of onteigend of dat voor bepaalde bestemmin gen schadevergoeding wordt uitgekeerd. Ter voorkoming van dure en financieel on uitvoerbare hersenschimmen, is dus een fi nancieel overzicht strikt noodzakelijk. Nu begrijpen wij wel, waarom zoon finan- cieele opzet aan het plan ontbreekt; immers was men', dan gekomen tot zulke duizel- wekkende getallen, dat reeds aanstonds de onhoudbaarheid van het plan voor een Leder zou komen/ vast te staan. Het was niet anders dan zuiver struisvogelpolitiek, die fdnancieele berekeningen achterwege te laten. Doch dan Is zulk een plan ook dub bel onwettig, eensdeels doordat practische uitvoering in de eerstvolgende jaren niet mogetijk zou zijn en andersdeels, doordat die practische uitvoering toch niet zou kun nen plaats hebben. 2. Ontbreken van de begrenzing van het gebied, waarop het ontwerp-plan betrek king heeft. Het gebied, waarop eenig uitbreidings plan betrekking heeft, moet nauwkeurig vaststaan en omlijnd' zijn. Weinig zal men bij de totstandkoming der Woningwet en der wijzigingen daarop, gedacht hebben aan de mogelijkheid, dat zekere Gemeente het in de toekomst wel eens in haar hoofd zou kunnen krijgen om bij één en dezelfde gelegenheid een bestemmingsplan in onder deden te gaan ontwerpen voor haar ge- heele gebied. Dat gebied is in Soest maar liefst 4699 Hectaren! Het WoningbesJuit schrijft uitdrukkelijk voor, dat op de kaarten de begrenzing van het gebied waarop het ontwerp-plan of het plan-zelf betrekking heeft, aangegeven moet worden met een.duidelijke lijn. Die duidelijke lijn nu ontbreekt op de kaarten algeheel, waardoor allerhande kwesties kun nen ontstaan en waarvan groote rechtson zekerheid het gevolg is. Vooral ook met het oog op het volgende bezwaar ten aan zien van de bebouwde kom, is de afwezig heid van deze lijn zeker niet zonder be- d/enking. 3. Geldigheid van het ontwerp-plan ook voor eigendommen, gelegen in de bebouw de kom. Zooals het plan, krachtens de ter inzage gelegen hebbende kaarten luidt, zou het ook gelden voor de bebouwde kom. Dit nu is in flagranten strijd met opzet en bedoe ling van de desbetreffende wetsartikelen. In de Memorie van Toelichting op het wijzigings-ontwerp-1931 heeft de Minister het nog akelig nauwkeurig gezegd, toen hij besprak de bedoeling van het voorgestelde artikel 31 b (het artikel 43 van thans). Hij schreef daarin: „Naarmate aan het karakter van de bebouwing en van straten meer aandacht wordt gegeven, doet zich de be hoefte gevoelen aan een regeling, die bij voorbeeld mogelijk maakit, dat winkels u;t zekere straten worden geweerd, dat zekere wijken een bepaald karakter behouden. Aangezien een uitbreidingsplan niet voor de bebouwde kom van een gemeente geldt, mist het Gemeentebestuur rechtsmiddelen, om dit doel te bereiken." Teneinde aan een geblekeni behoefte te gemoet te komen werd daarom het latere artikel 43 voorgesteld, waarop wij bij be zwaar 5 nog uitvoeriger terugkómen. In verband hiermede is vroeger al eiens een Raadsbesluit tot vaststelling van een uitbreidingsplan vernietigd, omdat daarin terreinen waren betrokken, die in de be bouwde kom waren gelegen en geen enkel Voor oogonderzoek naar den Oogarts naar Juwelier Telefoon 898 Opticien AMERSFOORT Utrechtschestraat 23. verband hielden met het gebied, waarop de gemeente zich in de naaste toekomst zoxi uitbreiden, daar dit Raadsbesluit geacht werd niet tem doel te hebben eene regeling der bebouwing, als met een uitbreidings plan wordt beoogd, zoodat dat besluit dus ook niet gehandhaafd kon wordfcn. Wat is nu bebouwde kom, waarop dus een uitbreidingsplan geen betrekking kan hebben? Deze vraag is minder gemakkelijk te beantwoorden. De gemeente heeft we', in hare Politieverordening en in hare Bouwverordening nauwkeurig omschreven, hoever de bebouwde kom zich uitstrekt, doch als men ziet, dat daaronder dan be grepen zouden zijn alle gronden, binnen de navolgende begrenzing vallende, komt men aldra tot de conclusie, dat de daar opgeno men omschrijving niet houdbaar kan zijn. Deze grens toch loopt ongeveer vanaf de Praamgracht over de Nieuwesteeg langs Korte en Lange Brinkweg, Ferd. Huyck- laan, Hartmanlaan, Ossendamweg, Eiken laan, Nieuweweg, Beukenlaan, Laanstvaat, Beckerinighstraat, tot weer naar de Praam gracht. Zooals men ziet va'.t onder die be grenzing niet alleen den geheelen onbe- bouwden ,Eng, maar ook nog verschillende grootere andere onbebouwde gedeelten. In de practiijk heeft men echter langza merhand algemeen aangenomen, .dat het begrip bebouwde kam slechts omvat die ge deelten cener gemeente, waarin een meer hij elkander behoorende bebouwing is, wel ke bebouwing een zeker verband moet scheppen. Straten met een aaneengebouwde bebouwing vallen dus steeds onder de be bouwde kom, terwijl die straten, die vrijwel volgebouwd zijn, zij het dan ook met tus- schenliggende zijtuintjes of zelfs met hier en daar een enkel nog onbebouwd perceel, ook zeer zeker onder de bebouwde kom vallen. Hoofdzaak is dus een bebouwing, die bij elkaüder hoort in-eenig verband, waarbij een complex van in elkanderuitloopende en vrijwel volgebouwde zijstraten ook steedss op een bebouwde kom wijst. Geven nu steeds enkele gebouwde huizen een bebouwde kom aan? Geenszins. Af zonderlijk liggende gebouwen, als b.v. boerderijen met landerijen die een zelfstan dig karakter hebben en niet geacht kunnen worden in eenLg verband te staan met in de buurt aanwezige huizengroepen, behoe ven geen deel der bebouwde kom uit te maken. Eenige, op zichzelf staande wonin gen, vrij ver van eenige bebouwde kom ge legen, maken daarvan ook geen deel uit, /.oodat feitelijk alleen beslissend is het on derling verband van de huizengroepen. Is er slechts één bebouwde kom? Dat is geenszin noodzaak, er kunnen gerust meer dere afzonderlijke bebouwde kommen in een gemeente zijn, die elk op zichzelf bij elkander behooren en in verband staan, .doch die door grootere onbebouwde ge deelten worden gescheiden. Hoever dus die bebouwde kom zich pre cies in onze gemeente uitstrekt, zal niet gemakkelijk zijn te bepalen, doch de moei lijkheden ziijn er nu eenmaal om ze op te lossen en het algeheel nalaten van die op lossing met een beroep op die moeilijkhe den, is niet wel verdedigbaar. Waar in het ontwerp-plan zonder eenigen twijfel ook gronden zijn opgenomen, die vast en zeker tot het begrip „bebouwde kom" behooren, is het ontwerp-plan ten aanzien van die gronden dus onwettig, en derhalve niet-verbindend. C. HAVER. (Wordt vervolgd). Nog iets over de 40-uren week. Dit onderwerp werd door mij besproken in „de Soester" van 18 Februari. Ik heb toen betoogd dat een 40-urige werkweek met gelijkblijvend weekloon onaanvaard baar is voer de werkgevers wegens kost- prijsvenhooging en bemoeilijking der con currentie, en ik stelde de vraag of de ar beider tot hulp zijner kameraden(!) een aanzienlijk offer zou willen brengen door met gelijkblijvend uurloon korter te werken. De zaak lis dezer dagen ook besproken op het congres der SDAP te Nijmegen en daar heeft 'dr. ir. Th. van der Waarden (op economisch gebied toch zeker een der kop stukken van de partij) o.a. gezegd: „Wij voelen den noodzaak, dat de be schikbare arbeidsgelegenheid wordt uitge dijd en zouden er mee accoord gaan als zonder verhooging van productiekosten(l) en met een offer van de arbeiders(!) de werkgelegenheid werd uitgebreid. Gelijk blijvend weekloon zou beteekenen een kost- prijsvermeerdering van 17 Verder waarschuwde ook hij voor de con currentie van een land als Japan. Tegelijk met dit verslag komt onder mijn oog een uitspraak van den Oud-Directeur- Generaal v. d. Arbeid C. J. P. Zaalberg, luidende: „Werktijdverkorting om meer arbeiders in hun bedrijf te houden: is heil zaam, vooral voor de jongeren. Maar het wordt een kwaad als de productiekosten er door stijgen en dusde productie zal inkrimpen". Ik zie mij zelf dus in goed gezelschap in deze aangelegeniheidi. W. H. C. DOORMAN. (VERVOLG). Het antwoord is, dat het schip bemand is door z.g.n. „Shock workers (stootwerk- lieden), die gereed zijn om hun leven te ris- keeren tot heil van den staat. Eem ander zegt: „Wat is er waar van den dwangar beid?" Hij ontkend, dat er zoo iets bestaat, doch wij protesteeren daartegen,. De vo rige reis werd het schip door dwangarbei ders beladen, die onder gewapend escorte naar het schip werden, gebracht. Hij over tuigt ons bijna, dat wij gedroomd hebben. 's Avonds komen we, op zijne invitatie in de „Internationale Zeemansclub", de „Roode lichten van de Pacific", om aldaar eene vergadering bij te wonen, en waar wij op eene overdreven wijze door de kame radien van beide sexses welkom worden ge- heeten Als we zoo rond om ons heen blik ken, zien we manschappen van elk schip, dat in de haven ligt, Sommigen zijn, even als wij, uit louter nieuwsgierigheid geko men, met de bedoeling om de Bolsjewis tische methodes binnenshuis gade te slaan Er zijn er echter ook, die met licht der fa natiek .in de oogen duidelijk blijk geven, dat ze sympathiseeren met alles, wat ze rond hen zien gebeuren. Thans komt een vervelende reeks van toespraken. Eerst hooren we een blonde Duitscher, daarna een Scandinaviër, een Algiersche kleurling (deserteur van een of ander Fransch schip) komt vervolgens en zelfs een arme Lascaar (van Br. Indië). die er uitziet, alsof hij maar liever in Saugar terug was. Elke toespraak wordt eerst in het Russisch en daarna in het Enigelsch vertaald door een in het oog vallende jood, die elke taal schijnt te ken nen. Gedurende ons verblijf in de haven worden voetbal-matches gearrangeerd met verschillende teams. Bij de matches speelt een muziekkapel met koperen instrumenten en al de jongelingen, en jonge meisjes staan er hij. Na afloop van de „match" worden we door onze tegenpartij medegenomen naar de „Roode Club", waartoe zij behoo ren, en waar we onthaald worden op brood, worst en een drank1, die bier moet verbeel den. Meer hoogdravende redevoeringen, de zelfde oude argumenten en altijd gepaard met de noodige krachttermen: „Geen schik kingen met de bourgoisie", „roei ze uit met wortel en tak:" Ons bezoek naar het nieuwe motor-tank schip vindt plaats en we komen bepaald onder den indruk van de accomodatie voor de opvarenden. Elke man bijv. heeft zijn eigen radio-toestel, en het „Sociale middel punt" is een idee, dat met voordeel door schepen van andere naties nagevolgd kan worden. De bibliotheek is goed voorzien van boeken op opvoedkundig, technisch en pro pagandistisch gebied. Men geeft ons een maaltijd, bestaande uit „bosch", de be roemde Russische koolsoep, gebakken zalm en wildbraad. Zelfs onze oude Hoofd-ma- chinis^t een tory in merg en been: vergelijkt dezen maaltijd met ons dagelijks menu, zeer in het nadeel van het laatste, naar ik vrees. We worden uitgenoodigd om een schiet wedstrijd te houden met het technische dok- personeel, eerst met het dienstgeweer op een afsand van 200 Meter en dan met de kleine geweren in hun club. Ik veronder stel, dat zij het deden om ons eens te laten zien, hoe goed ze konden schieten, doch tot hunne verrassing waren wij hen op bei de banen de baas. Ons grootste onthaal was een bezoek aan het „Roode leger" in de cantonnementen, verder het binnenland in gelegen. We werden daar per trein naar toe gebracht: vuile wagons met permanent gesloten ramen. We ontmoetten gewapende treinen, en we worden met open armen ontvangen. We bekeken kanonnen en vlieg machines, We probeerden om de laatste te tellen, doch hun aantal was „legio".. We za gen batterijen van tanks, ordeloos door elkander heen, en een eigenaardige uitrus ting, die er uit zag als een gif-gas af deeling, We zaten op ruige cavalleriepaarden en men reed met ons de heele plaats rond. Een van ons gezelschap vroeg den officier, die ons was toegevoegd, waarom Rusland, ter wijl het pleitte voor pntwapening van ka pitalistische landen, nu de sterkste strijd macht ter wereld had gevormd en men gaf ons in perfect Engelsch daarvoor eene ver klaring. Na een voetbal-match gaf men ons een cinema-voorstelling, 't Was meest „propa- ganda-materiaal", zooals dammen, water- keeringen en kracht-stations, fabrieken en boerderijen, allen nauwkeurig uitgelegd, alsof het werken of inrichtingen waren, die pas door die „Bolshiés" waren uitgevonden. Doch er waren enikele goede opnamen van Russisch Turkestan en we waren verbaasd en „furieus" tot denken gemaakt, hoe de Communisten het klaar hebben gespeeld om den godsdienst van hunne Mohame- daansche burgers te ondermijnen, door hun ne moskeeën in fabrieken te veranderen. Het was een zeer interessante 'dag, doch te vens een verontrustende dag, want we den ken na over al die militaire macht, die wij gezien hebben en die wacht om losgelaten te "worden, doch tegen wie? In het kort: geen poging was door de propaganda-agen- ten onbeproefd gelaten om ons de werking van communistische ideeën te doen zien. We werden overal zeer hartelijk ontvan gen en bij het afscheid werden we met boekjes, over elk onderwerp, beladen Men gaf ons boekjes, waarin photo's voorkwa men van zwervers, die in dé velden sliepen gedurende den herfst, groepen van werke- loozen in strijd met de politie (die „moor denaars in blauw" worden genoemd), plaat jes van zeelieden aan de Sijne, die oproer maken als Arabieren op een Britsch schip worden aangemonsterd, niet om de onbil lijkheid uit het oogpunt van den Britsohen zeeman te illustreeren, doch om de Britschc reeders te beschuldigen', dat ze voor hunne eigene oogmerken een welbewuste, krachti ge haat aankweeken, enz. enz. Opgesmuk te photo's verschenen zelfs in de gele pers van Amerika, die ongetwijfeld door onze vrienden in de Sovjet-Unie waren ingezon den.. Deze photo's waren gereproduceerd i.n een welbekend dagblad, en toont ons hoe het publiek van de Vereenigde Staten door zulke platen worden beetgenomen^ Een de zer platen had het onderschrift: „Oproer bij het Butkinigham Paleis". De datum was vroeg i.n November 1932 en het was eene photo, die oorspronkelijk genomen was, toen „Londenaars" hunne loyaliteit toon den door zich voor het paleis te verzamelen, na het herstel der gezondheid des Konings. Niettegenstaande al hunne moeite, waren we echter blij om weer te hunnen vertrek ker^, overtuigd dat het geneesmiddel, dat zij aanbevelen, erger is dan de kwaal. We hebben den indruk gekregen dat op de een of andere wijze de doorsnee Rus „comedie" speelt en er naar verlangt, dat het gordijn zal vallen, opdat het hem vergunt zij, om zijn naturlijke persoonlijkheid weder aan te kunnen nemen. Na alles wat we gezien hebben,, moet het leven overeenkomstig het collectieve ideaal zeer vervelend zijn. Ieder een is in zijn hart een individualist!. We zijn vol van sympathie over het Russische volk in zijne slavernij, doch we beschouwen de vlag, die van onzen mast waaity met eene nieuwe genegenheid, en hopen, dat ze nim mer neer worde gehaald om plaats te ma ken voor de vlag met den hamer en den sikkel. Mocht dit zoo zijn, aan wien dan de schuld? Tot zoover het artikel in het Engelsche maandblad. We willen op dat artikel geen commentaar leveren, aangezien de inhoud voor zich zelf spreekt. We hopen en ver trouwen, dat e'lk weldenkend vaderlander nimmer zal' wenschen dat onze driekleur naar beneden zal worden gehaald om plaats te moeten maken voor de roode vlag, met den hamer en den sikkel. van 28 Maart 1933. GEBOREN: Helena Johanna dochter v. P. Verwoerd en H. Versteegh Nieuwstraat 12; Hendrikus Rijer zoon van R. Hoksber- gen en E. Voskuilen Birktstraat 88a; Tjitte zoon van J. W. Veldhuizen en S. Bijlsma Vaandehoogtweg 8; Daniëlla Johanna Hen- drika Martina dochter van D. J. Rekké en J. van Dorssen Postweg 63; Marinus Theo- dorus zoon van M. de Zoete en J. Veenen- daal Kerkstraat 35; Antje dochter van C. van Beek en Pih. van Mullm Soesterb.straat 135; Cornelia Miaria dochter van P. G. de Wit en C. M. Degenkamp B. Grothestraat 53a; Maria Theresia dochter van B. H. Duwel en M. C. Breed Steenhofstraat 45. OVERLEDEN: Leuntje Neeltje Hertoge 54 jaar gehuwd met J. Pieterson Eiken laan 10. Vestiging van 28 Maart 1933. J. M. Heesbeen met vrouw van Gouda naar Beckeringhstraat 13a; J. M. van Wes ten van Baarn naar Burg. Grothestraat 71a; J. H. Verweij van Amersfoort naar Ossen damweg 22; J. C. de Bock van den Haag naar Koninginnelaan 18. B. A. Knoop van Amsterdam naar Verl. Talmalaan 17; C. K. Trotsenburg met gezin van Amersfoort n. Heideweg 39; Wed. G. J. DeTcker van Am sterdam naar Oranjelaan 20; A. Fonteijn met vrouw van Hoogland naar Kerkstraat 44; O. Sewtz van Amsterdam naar Spoor straat 34; Wed. G. J. F. van Tricht m. d. Echtelieden! Vindt gij 't oirbaar, Dat Mevrouw wil scheiden gaan, Omdat zij het luide snorken. Van haar man niet „uit kan staan"? Emile wil er niets van weten; Ze zijn nog maar kort getrouwd; Hij praat nog van „Lieve kindje", „Vrouwtje-lief" en „schattebout". Maardaar geeft zij niet zoo veel om; „Dat is alles goed en wel", Zegt aij. „maar 'k wil rustig slapen, Emile, zeg versta je wel?" „Toon je echte, groote liefde Voor mij; als een flinke man"; „Zie, of kleine operatie Aan de keel, soms helpen kan." „Maar mijn lieve Madeleine!" Riep hij toen, en bleek van schrik; „Denk eens aan: als 't niet goed afliep, Je mij missen moest;ik.... ik...." „Durf je niet? En je roept altijd: „Schat, voor jou ga 'k door een vuur!" „N'ou, je valt mij héél erg tegen;" „Luister echter goed, secuur:" „Dan wil ik mijn eigen kamer, Waar ik rustig slapen kan;" „Als je hiermede niet accoord gaat, Vraag 'k vandaag^ nog, „scheiding" an" EmileWoxx hier niets van weten; Toen„Mevrouw" sprak dr' Amb- ,,'t Is een moei'lijke affaire"; tenaar, Ende man greep naar z'n haar! „Echtelieden! 'k Wil U vragen: Wie weet raad voor zóó'n geval?" „Nachtrust-storing door het snorken Als een Osis óók te mal!" Nadruk verboden. AD REM. van Ede naar Amersf.straat 70bWed. F. Reij met gezin van Hilversum naar Hart manlaan 34; H. Stip met gezin van Zijpe naar Kolonieweg 3; H. H. F. J. Portheine met gezin van Utrecht naar Wdlhelmina- straat 23; J. Reijneveld van Koudtkerke naar Amersf.straat 29a; A. van 't Klooster van Zeist naar Postweg 40; A. P. Hooge- veen met gezin van Zoeterwoude n. Ring weg 6; W. Rom met vrouw van N. Indië naar W. Pyrmontlaan 10; P. v. d. Heuvel met gezin van Amsterdam naar Molen.- straat WZ 13; C. M. Vos van Hillegom naar Postweg 39; R. J. van Lierop van Hoevelaken naar Postweg 39; B. H. Len- sing van Parijs naar Kon.laan 77. Vertrek van 28 Maart 1933. F. K. Volgt met vrouw van lvl. Engen- dalweg 5 naar Amsterdam WiLhelminaslr. 63 3e étage; J. Bakker van Heideweg 52 naar Den Haag Ellecomstraat 20; B. Brou wer van Mariastraat 8 naar Den Haag Elandstraat 134; H. J. Huigen met gezin van Dijkhuisstraat 2 naar Utrecht Jan van de Borchstraat 70b; G. R. Hamer met gezin van Mendelssohnlaan 9 naar Amsterdam Zuider Amstellaan 21; D. Oldenburg van Kerkstraat 3£ naar Woerden Kruisstraat OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146487 5; J. H. Schepel met vrouw van Stations weg 8 naar Haarlem Fr. Halsplein 8; J. van Breukelen van Kon.laan 101 naar Rot terdam West Kruisk. 83; G. J. Koot idem 137 naar idem; Th. Volk van van Weede- straat 55 naar Utrecht Oude Gracht Lum- burger-); Wed. A. van Beek met dochter van Mendelssohnlaan 3 naar Heerlen Stat.- straat 15; L. A. Janssen idem; C. Bogerd met gezin van Bosstraat 135 naar Leer- sum Hoogstraat C 42. Verhuizingen in de gemeente van 28 Mrt. 1933. E. van Schaik met gezin van Spoorstraat 16 naar Talmalaan 12; J. Eichelsheim van Hartmanlaan 8 naar Schoutenk.weg 25; A. Butselaar van Lange Brinkweg 5 naar Dorrestednweg 31; H. Hoksbergen van Birktstraat 83 naar van Lenneplaan 72; W. J. H. Thiry van Heuvelweg 32 naar 29; G. C. Werkhoven van Beukenlaan 21 naar Nieuweweg 34; G. H. J. Swanen van Hart manlaan 56 naar van Lenneplaan 33; E. H. Marsman van van Lenneplaan 34 n. Kerk- pad NZ 8; J. F. Erbrink van Harweg 5 n. Dorrestednweg 14. NEJ\ HERV. GEM. TE SOEST Zondag 12 Maart 1933 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Einmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 12 Maart 1933 voorm. 10 uur nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 16 Maart 1933 nam. 7.30 uur: Ds. C, Smits, van Nieuvvpoort. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondag 12 Maart 1933 's morgens 10 uur: D6. R. Barthlema, van Zeist. 's Avonds 6 uur: Ds. G. A. Oosterhuis, van Eemnes-buiten. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 12 Maart 1933 voorm. 10.30 uur: Dr. K. F. Sparnaay. van Amsterdam. Zang van mevrouw Stants Je Cosquino de Bussy. van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. Eenige en Algemeene Kennisgeving. Htden overleed tot onze diepe droefheid plotseling, na voorzien te zijn van het H. Oliesel onze geliefde Echtgenoot, Broeder en Behuwd- broeder Robertus Hendrikus Johannes de Lange, in den ouderdom van 64 jaren. Mevr. Wed. L. D.E LANGE— LE COMTE Woerden SOEUR ANTOINE Den Haag: H. H. DE LANGE R. OUD PIEPINGA J. J. DE LANGE. SOESTDIJK, Wilhelminalaan 4. Uitvaartdienst op Zaterdag 11 Maart a.s. des voorm. 9 uur in de Parochie kerk van de Onb. Ontv. der H. Maagd Maria te Soestdijk, waarna de teraardebestelling op de R.K. Be graafplaats aan de Steenhofstraat. Geen bezoek en geen bloemen. Te koop 1 Gazelle Damesrijwiel f 16.50. 1 Opel Da mesrijwiel f 11.1 Damesrijwiel f 10. 1 Heerenrijwiel f 10.1 Transportrijwiel f 22.50; alle rijwielen in prima staat. Koop jes. Adres ,Gr. Melmweg 3, Soest. Radio Technisch Bureau. Uw toestel defect? Advies gratis. Zend briefk. Breitnerstraat 19 BAARN (ook To renstraat 10A SOEST). Nette «Juffrouw vraagt gedeelte woning te huur. Brieven met prijsopgaaf onder No. 90 aan het jbur. van dit blad. Te koop aangeboden 1 slaapkamerameublement (best. uit lits- jumeaux. waschcommode, spiegelkast, ta feltje en 3 stoelen, nachtkastje), 1 salon- ameubl. (kastje, 2 crapeaux, 3 (stoelen, gr. en kl. tafel), 1 lamp, 6 eiken gebeeldhouwde stoelen, (nog aanwezig), 1 buffet, alles te gen verminderden prijs. Te bezichtigen Dinsdags en Donderdags van 2.304.30 uur, BEETZLAAN 111. Te huur Een arbeiderswoning met gr. schuur en tuin. Te bevragen bij J. de Beer. Lange Brinkweg 15, Soest. Beschaafde Jongedame Vrijz. Prot. 24 j.t, alleenst. alg. ontw., be kend met alle huish. bez., veel van kinderen houdend, zag zich gaarne opgenomen in gezin (event. ook tijdelijk) met zakgeld. Brieven onder letter H aan het bureau van dit blad Wederom brengen wij U het nieuwste, n.1. onze nieuwe SELECTIEVE TELES COOP ANTENNE, wordt binnen 15 min. aangebracht en ontsiert Uw huis niet. Prijs f 12.50. Te zien Heuvelweg 42. Vakkundige reparatie van elk type ont. vangtoestel. Gaat het dus om Uw RADIO, ga of schrijf naar Heuvelweg 42 C.i. VAKKLEEDING, OOK VOOR DAMES Witte Damesjassen f 2.05 Voor Meisjes f 1.85 ,,'t HANDELSHUIS VOLDOET UÜ" Soest Soesterb.straat 51 Telef. 2200 Voetbalvereeniglng „Soest" Spelers gevraagd van 1217 jaar voor ad- spiranten of junioren elftal. Opgeven als lid bij Reijerse, Soester Engweg 56 Soest Joh. van Kooy. Wieksloot 73, Soest v. d. Hoek, O. Utr.weg lb. Soest J. v. d. Broek, Kerkstraat 25. Chevrolet Auto in prima staat zonder gebreken, beste ban den v. spotprijs f 190. Adr. O. Grachtje 23. Bij beschikking van den Ed.Achtb. Heer Rechter-Commissaris in het faillissement van P. T. BRUINSMA te Soest is bepaald: le. dat de verificatievergadering zal wor den gehouden op Maandag 10 April 1933 des voormiddags te 10.30 uur in het Paleis van Justitie Hamburgerstraat 28 te Utr.; 2e. dat de vorderingen bij den curator moeten zijn ingediend uiterlijk 25 Maart '33. Amersfoort, 4 Maart 1933. De Curator: Mr. H. J. van Urk, Langegracht 13. Te huur een huis, gelegen Sophialaan 1 hoek Em>- malaan. Prijs f 450,bevragen Burgem. Grothestraat 32. Over bedrijfskleeding gesproken: Khaki hemd 98 cent, met ritssluiting f 1.45 Manchester broek f 2.75 ,,'t HANDELSHUIS VOLDOET Jü" Soest Soesterb.straat 51 Telef. 2200

De Soester | 1933 | | pagina 2