2e BLAD M. H. van Raalte M. H. van Raalte J. L. HÜKSBERGEN ~^o Q-^Plaatselijk Nieuws^O Soesterberg Sport behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 11 Maart 1933, No. 20 EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f 2.85; middel- prijs f 2.20—f 2.40; laagste prijs f 1.95. eendeieren f 2.05; alles per 10U stuks. Aanvoer 10320 stuks, handel vlug. MUZIEKAVOND IN DE JULIANA- KERK. Ten voordeele van het orgelfonds werd Donderdagavond om half acht in de Julia- nakerk een muziekavond gegeven waaraan zeer gewaardeerde medewerking werd ver leend door „Crescendo" Chr. gem. koor, directeur clen heer J. van de Roovaart te Utrecht, „Excelsior" dubbel mannenkwar- tet te Baarn, directeur den heer F. C. Ever aarts alhier, het „Evangelisatie-dameskoor" te Soestdijk, onider dezelfde leiding; Mej. Ida Jongsma, muziekleerares alhier, piano, Mejuffrouw F. Tol uit Amsterdam, so praan, den heer H. D. Jongsma alhier, viool, en den heer H. v. d. Flier, organist der Wilhelminakerk alhier. Het kerkge bouw was goed gevuld; de temperatuur wel wat al te warm; daarbij niet bepaald rustig, vooral in onze omgeving, zoodat wij meermalen een waarschuwend sein lie ten hooren; daarbij een piepende toegangs deur tot het interieur, zoodat wij van de opening door Ds. B. Alkema, geref. pred'. de woorden opvingen van „welkom" en ..gezegende avond", waaruit wij concludeer den dat spreker de medewerkenden het welkom toeriep en de toehoorders een. ge- zegendien avond wenschte. Vooraf werd ge zongen Psl. 150 1 waarna Z.Eerw. in ge bed voorging. Vervolgens werd het pro gramma afgewerkt dat van degelijke stu die over de geheele linie getuigde; de orgel- soli door Mej. Ida Jongsma troffen ons, vooral die na de pauze, met veel gevoel werden zij naar voren gebracht. „Crescen do" deed als altijd haar best. De beide num mers waarmede het koor aanving, werden goed uitgevoerd, „de Vesper" bekoorde het meest. Mejuffrouw F. Tol sopraanzangeres, beschikt over een lief teer geluid, dat goed gevormd is; de begeleiding door Mejuffr. Ida Jongsma was daarbij in zeer goede han den. Het jubileerend mannenkwartet „Ex celsior" was als altijd meer dan goed; prachtig stemmenmateriaal en goed geleidt geeft het een afgerond geheel; geen wonder dan ook dat na de pauze „Meiliedje" een welverdiend applaus ontving. Het is altijd een groot genot dat kranige stelletje te be luisteren. Proviciat! Het Evangelische koortje deed mede haar best. Er is over den gehe-elen avond met toewijding, op toon en zuiver gezongen. De optreden den ver dienen daarvoor een woord van dank. De vioolsoli na de pauze door den heer H. D. Jongsma, vooral „Ave Maria" voelde won derlijk aan, dit nummer spreekt tot de ziel; zuster en broer zijn een volmaakt mu zikaal duo, waarvan men telkens weer vol op geniet. In de pauze zong de gemeente Psl. 108 7—8 onderwijl gecollecteerd werd voor het orgelfonds, en, als wij de opkomst overzien za'. de recette wel meevallen. Met het zingen van den Avondzang en een korte toespraak door ds. Wouters, werd het ge deelte na de pauze, dat eveneens uitstekend verliep, met gebed gesloten. ELECTRISCH KOKEN. Op Donderdag 16 Maart a.s. om 2.30 uur nam. en 7.30 uur 's avonds in Hotel „De Gouden Ploeg" en op Donderdag 30 Maart a.s. om 2.30 uur nam. in Hotel „Bosch en Duin" aan de Bosstraat alhier, worden de monstraties gegeven van het electrisch ko ken door de N.V. PUEM, die voor iedereen toegankelijk zijn. Bij deze demonstraties, waarbij vooral de groote zindelijkheid en de geringe kosten opval'en, zijn nog ver schillende attracties. Wij raden onze lezers en vooral onze lezeressen aan, deze de monstratie bij te wonen; in dezen tijd van algemeene zuinigheid verdient deze wijze van koken alle aandacht. Wij verwijzen overigen-s naar de adver tenties in ons blad. ZWEMMEN EEN IDEALE SPORT! Al is het nu nog koud, toch gaan we naar den zomer. En zoo kan het onderwerp „zwemmen" ook weer aan de orde worden gesteld. Het „Handelshuis" voor Heerenkleeding, vak- en bedrijfskleeding, Soesterb.straat 51, zond ons een aardig brochuretje, getiteld „Zwemmen, de ideale sport!", een handlei ding door S. P. J. Borsten, aangeboden c°vü »Tweka" tricotfabriek te e dfop^ Zooals men weet fabriceert deze a riek de meest volmaakte zwemcostuums en rainmgspakken, die men zich maar wen- schen kan. De schrijver is van de gedachte uitge- gaan, dat dit boekje voor het overgroote deei Jn handen komen -„j van 7.wemlief- ebbers, die het zwemmen niet zoozeer als sport dan wel als ontspanning beoefenen. K,j ,s daarom niet in technische bijzonder heden a gedaald, doch heeft op populaire wijze behandeldde schoolslag, crawl rug craw', eenvoudige rugslag, het starten, het keeren en schoonspnngen. Tal van fraaie illustraties verduidelijken den tekst. De uit voering van het boekje is onberispelijk. Het werkje wordt gratis verstrekt aan iede- ren kooper van een Tweka-badcistuum. CONTACT MET JEUGDIGE WERKLOOZEN. In aansluiting aan het gehouden congres .in den Haag op 30 Januari j.I. heeft zich ook hier ter plaatse een comité geformeerd uit vogels van diverse pluimage, onder praesidium van den heer Burgemeester, om te trachten contact te krijgen met de werke- looze jongelui,, om door saamwerking met jjlle groepen der bevolking hen voor ge heele en zedelijke en maatschappelijke on dergang te behoeden. Daartoe was door het comité een oproep geplaatst in de Soester- laden en had Dinsdagavond om 8 uur in ct gebouw der St. Jozef Jongelingen Ver. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: groene damesjapon Beetzlaan 71 pakje met schort e.a. Schoolstraat 13 bruine kinderportcmonnaie Talmalaan 24 claxon Lange Brinkweg 41 driewieler Torenstraat la gouden ring Anna Paulownalaan 12 belastingmerk Molenstraat 35 brillendoos Politiebureau licht bruine portemonnaie Politiebureau kindertaschje Politiebureau twee gouden brillen in étui Gallcrkamp Pelsweg lb de eerste samenkomst plaats. De opkomst der jongelui was tamelijk bevredigend, on der de belangstellenden zagen wij o.a. Wet houder van Duren, de raadsleden van den Breemer^n Busch, Gemeente-Secretaris en Gemeente-ontvanger, hoofdlen van scha len, de doctoren Donker en Rupert, be stuurders van div. corporatiën en pastoor Voss. De Burgemeester de vergadering openende acht het zich een groot voorrecht dit te mogen doen, daar overal het SOS- sein wordt gehoord: de jeugd is in nood, het is als hoort hij: rodt onze ziel. Want door -de heerschende werkloosheid is er voor vele jongens en meisjes geen arbeid, en gaan momenteel nog de oudere» per sonen voor. Dit Is zeer te betreuren daar elke arbeid, hoe gering ook), de persoon die haar verricht adelt, en door het comité nu uitgezien wordt hoe de jongelui de hel pende hand toe te steken. Daarop zet den heer A. Endendijk uiteen het verloop van het Haagsche congres daar overal is ge voeld dat de werkloosheid onder de jeugd enorm is en reeds direct na de afgeloopen schooltijd wordt gevoelt. En dien druk zal ook nog later gevoeld worden als de crisis eindelijk is opgeheven. Nu is de zorg voor die jeugd wel overheidszorg, maar deze vraagt hulp aan de particulieren, en aan de jongelui zelf of zij mede willen helpen. Want de oude generatie lijdt omdat de jeugd lijdt, en nu heeft het comité niet da delijk arbeid die loonend is, maar tracht op alle manieren de jongelui aangenaam bezig te houden daar ledigheid leidt tot allerlei dadem, en> de jonge krachten moeten zui ver worden gehouden voor de komende perioden. Er moet getracht worden, dat wat zij mede kregen te behouden. En daar om roept spreker op elkeen, die wil en iets voelt om aan dat werk mede te helpen, daar de demoralisatie zeer groot is, wat begrijpelijk is, en getracht moet worden de jongelui voor verder geestelijk afdrijven te behoeden. In de groote plaatsen waar (voorheen R. FRESE Hofleveranciers. BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dadelijks hooren en bezorgen het veel gemakkelijker gaat, wordt reeds in die richting gearbeid (maar ook het plat teland moet helpen, daar de massa op den dluur ten onder gaat) hetgeen spreker met voorbeelden illustreert. Er moeten dus per sonen gevonden worden met goeden wil, maar de jongelui moeten zelf mede willen helpen. Om aan de ledgiheid tegemoet te komen, had het comité het plan opgevat de jongelui 3 of 2 dagen te laten tuinien wat een prettigen bezigheid is en waarvoor de leiders moeten komen uit de werkeloozen. He productieve van den tuin komt dan het gezin, waarin de jongen be hoort ten goede of het kan door hem ver kocht worden. De gemeente zal dan trach ten goed bouwterrein te krijgen, voor mest zorgen en voor poot- en zaadgoed. Die daar dus iets voor voelen melden zich spoedig aan. De heer van Klooster, het woord ver krijgende, zegt zeer veel personen over de ze zaak te hebben gesproken die er sympa thiek tegenover stonden. De pastoor stond gratis de zaal af, zoodat spreker op een goeden toekomst ziet. De hr. Feenstra zegt dat de heer van Klooster en het comité op zijn plaats is, en hoopt verder dat de jon gelui er van doordrongen zullen zijn van de waarheid dat niets doen demoraliisee- rend werkt, waarvan zij later nadeel onder vinden. De voorgestelde arbeid door den heer Endendijk wordt echter niet betaalt, maar te weten een deel van den dag te kunnen arbeiden is op zich zelf reeds een voordeel. Spreker zou het 'Nijverheidson derwijs willen uitbreiden voor de jeugdige werkeloozen en hen 's avonds algemeene ontwikkeling willen bijbrengen. De heer de Nies staat sympathiek tegenover het plan, en zegt- tegen de jongelui: tracht steeds wat meer te worden. Hij geeft in overweging cultureele films te laten pro jecteeren en herhalingsonderwijs op te ha len. Want de jeugd is de toekomst, zij heeft ook 'de zorg der Overheid. Spreker hoopt dan ook op steun van haar. De Burgemeester dankt den sprekers en hoopt dat de beraadslagingen vruchten zul len vertoonen. Hij stelt zijn spreekuur be schikbaar voor degenen die zich aanmelden voor dezen arbeid als door den heer En dendijk uiteengezet; hij vraagt alleen me dewerking, vooral van de jeugd, het co~ mité meent het goed met U. Ook werd nog in overweging gegeven een hoenderpark op te stellen en het openstellen van een lees zaal. Daarna sluiting te 10 uur. Er hebben zich Woensdag 13 jongelui voor tuinarbeiid aangemeld. BAARN. FLORA THEATER. Brengt vanaf Vrijdag 10 Maart het beste Duitsche succes van dit seizoen. En dat is waarlijk geen bluf geweest; het hoofdnum mer: „Ich will nicht wissen wer du bist" is inderdaad van een zeer superieure kwa'i- teit. Men kan volop genieten en er wordt gebruld als om de beste lachfilm van een Chaplin öf een Lloyd. Daar is dan ook wel reden toe, want niet alleen is de inhoud van deze operettefilm charmant en geestig, maar ook de bezetting der hoofdrollen is met zorg gekozen. Onder de knappe regie van Geza von Bolvary, was deze taak opge legd aan de lieftallige Liane Haid, aan Gustav Fröhlich en aan den gemoedelijken Szöke Szakall, die steeds meer waardeering verdient als artist in zijn speciale komische genre. En laten we dan evenmin vergeten^ dat de vlotte melodieën van den grooten operettecomponist Robert Stolz in niet ge ringe mate tot 't succes hebben bijgedragen. De verwikkelingen in dit filmwerk zijn zoo talrijk dat wij daarvan een beschrijving moeten achterwege laten. Het eenige wat wij kunnen doen, is met klem aanbevelen om deze film te gaan zien; men zaJ er heusch geen spijt van hebben, want men geniet voor de volle 100 procent. Tevens ga-t in 't voorprogramma Cimarrin de Avonturier, een zeer spannend filmwerk, gespeeld door Richard Dix. Verwacht wordt het SupeT de Lux Ufawerk Ein Blon der Traum. ONGEPASTE AARDIGHEID DAMMEN J.I. Dinsdag werd de onderlinge compe titie der Soester Damclub hervat. Deze had geruimen tijd stil gestaan, doordat Soest aan de competitie van den1 Utr. Prov. Dam- Bond deelnam. De volgende ronde werd gespeeld: Wit Zwart M. BakkerJ. de Boer 02 P. ReeringhChr. Bakker 02 P. FloorD. Waal 0—2 W. HangerG. Landman 20 G. J. ter HaarH. Bakker Jr. afgebr. De ranglijst is momenteel aldus. gesp. gew. remise verl. pnt. H. Bakker Jr. 7 6 1 0 13 Chr. Bakker 9 3 4 2 10 J. C. .de Boer 7 3 3 1 9 M. Bakker 9 3 2 4 8 D. Waal 5 3 1 1-7 P. Reeringh 6 2 2 2 6 G. J. ter Haar 7 14 2 6 W. Henger 8 2 2 4 6 H. Bakker 3 2 10 5 P. Floor 6 0 3 3 3 S. 'de Zoete 3 0 2 1 2 J. F. Lenten 4 0 13 1 J. Verlinden 10 0 1 0 G. Landman 10 0 1 0 Voor a.s. Dinsdagavond 15 Maart is de volgende ronde vastgesteld: Wit Zwart J. F. LentenP. Floor S. de ZoeteChr. Bakker J. de BoerH. Bakker Jr. D. WaalG. J. ter Haar J. VerlindenG. Landman M„ BakkerP. Reeringh H. BakkerW. Henger (hangpartij). De wedstrijden worden gehouden in de benedenazal van Hotel ^Ockhuysen" en vangen aan ten 8 ure. Voor belangstellen den is de toegang vrij. AANRIJDING DIE NOG GOED AF LIEP. Woensdagavond had een vrij ernstige aanrijding plaats op de Nieuwesteeg, die echter wonder boven wonder nog al goed afliep. De knecht S. van dien Steenkolen handelaar T. reed met een vrachtauto op de Nieuwesteeg in de richting naar Baarn toe. Hoewel hij moet gezien hebben', dat van rechts van een in aanbouw zijnde villa een andere auto kwam, waarvoor hij ver plicht was in te houden, of te stoppen, deed hij zulks niet. Integendeel, hij versnelde zijn vaart nog wat en poogde nog vóór den anderen auto langs te komen. Daarbij reed hij echter dien anderen auto aan, met tot gevolg, dat hij zelf met flinke vaart tegen een boom opreed en gelijktijdig een toe vallig aldaar passeerend wielrijder aanreed. Het rijwiel werd totaal vernield en de wiel rijder bekwam eenige ontvellingen. Tegen den vrachtautobestuurder S-, die bij de politie als een zeer onvoorzichtig rij der bekend staat;, is proces-verbaal opge maakt. WEDEROM DRONKEN. Woensdag hebben twee arbeiders (ver moedelijk timmerlieden), werkzaam bij de werkverschaffing aan het Genieentebad, al daar een hond een waschblik aan den staart gebonden, en daarna weggejaagd. Na eenig rondloopen, is het dier in zijn angst onder een woonwagen gekropen, en heeft iemand, die medelijden met het dier had, het van zijn last verlost. Eenigen tijd later is de Burgemeester en de Inspecteur van Poli tie op dit terrein geweest, en zal deze die renmishandeling waarschijnlijk nog wel ge volgen hebben. EEN JAARFEEST. Door de Chr. Meisjes-vereeniging „Tabi- 013 en de Chr. Jong. Vereeniging ,Imma- nuël'beide van Soesterberg, zal op Dins dagavond 14 Maart in ,,'t Zwaantje" al hier het gecombineerde jaarfeest worden gehouden. Het programma, dat tevens als bewijs van toegang tegen f 0.25 verkrijgbaar is, ver- me/dt om. de opvoering van „De Omwen teling' door de Meisjésvereeniging, bene vens „De Stem", een spreekkoor in drie be- dnijvem, op te voeren door beide vereeni- gingen. Van het laatste kregen wij inzage. Het is een zinrijk spel, rijk aan inhoud, mooi van uitbeelding, waard om door velen, vooral door de jongeren, gehoord en begrepen, te worden. DE BERGSPELERS. De alhier bestaande tooneelvereéniging „De Bergspelers" zal op 16 Maart e.k. in „Huis ten Halve'» haar tweede uitvoering in dit seizoen geven. Opgevoerd zal worden „Gekocht en be taald", tooneelspel in vier bedrijven, voor afgegaan of gevolgd door „De wedden schap"!, kluchtspel in één bedrijf. JAARVERGADERING A.GA.V.S. De gymnastiekvereniging AGAVS heeft tegen Vrijdagavond 17 Maart a.s. een alge meene ledenvergadering uitgeschreven in „Huis ten Halve" alhier. Naast het uit brengen der jaarverslagen vermeldt de agenda o.m. een verkiezing van bestuurs leden tengevolge van periodieke aftreding en ter voorziening in een vacature. OEFENINGEN VAN DE GENIE. In de omgeving van Soesterberg zullen van 9 tot en met 29 Augustus van dit jaar oefeningen op meer uitgebreide schaal in den verbindingsdienst worden gehouden voor de dienstplichtigen der lichting 1933, lste ploeg, voor een gedeelte van de voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst komende dienstplichtigen der lichtingen 1927 en 1929, voor zoover deze uitstel van herhalingsoefeningen hebben gekregen, als mede voor de vrijwillig dienende korpo raals en soldaten van het 2de bataljon. Aan deze oefeningen zal tevens worden deelgenomen door een detachement van de treinafdeeling der 4de artillerie-brigade. MET S. G. K. NAAR ZEIST Woensdagavond te ruim 11 uur verscheen wederom aan het politiebureau J. W., die in kennelijken staat van dronkenschap ver keerde. Hij eischte den Inspecteur van Po litie direct te spreken. Waar deze echter op dait tijdstip niet op het bureau was, kon aan den eisch van W. onmogelijk worden voldaan, hetgeen deze blijkbaar tenslotte ook 'nzag, daar hij het bureau verliet. Bui ten gekomen stapte hij dronken en wel weer op zijn fiets, doch waar hij was ge volgd door twee agenten, beletten deze zijn verder wegrijden, daar hij op die manier zijn eigen leven en dat van de andere weg gebruikers ernstig in gevaar bracht. Hij werd weêr teruggebracht naar het bureau en aldaar ter ontnuchtering ingesloten. Den volgenden morgen werd hij vrijgelaten, nadat tegen hem proces-verbaal wegens het in staat van dronkenschap besturen van een rijwiel was opgemaakt. OPENINGSFEEST Op 15 Maart a.s. zal het openingsfeest van het Hotel „Bosch en Duin" plaats heb ben van 's avonds 8 uur tot 2 uur. Het be looft een echt gezelligen avond te worden, enkele eerste klas artisten zullen dit feest opluisteren, terwijl het dansen onder lei ding van den bekenden dansmeester Johnny Hopman zal plaats hebben. Het is een feest voor allen, iedereen is welkom. FILMNIEUWS Naar wij vernemen zal binnenkort ook hier door de Bio Ondern. Luxembourg ver toont worden: het machtige ontroerende dramatische levensverhaal The Singing Fooi (De Zingende Dwaas) met Al Johnson en Sonny Boy. Deze bijzondere mooie film zal vertoond worden in zijn oorspronkelijke vertolking, zingend, sprekend en musicee- rend. Maandagavond werd door Soesterbergs gemengd koor onder leiding van Theo de Vries „die Schöpfung" nogmaals opgevoerd in de groote concertzaal Figi te Zeist. Er waren aldaar velen uit Soesterberg, die het koor op zijn tournee wilden vergezellen. Vóór den aanvang werden enkele minuten van stilte gewijd aan de nagedachtenis van den overleden zanger Caro. Wat de uitvoering zelve betreft', kunnen we ons in hoofdzaak refereeren aan ons verslag over de eerste uitvoering. Met dien verstande echter, dat het leek, «lsof het koor iets matter was en zich moeilijk assi- j mileeren kon aan deze vreemde omgeving. Van de sopraan, mevrouw J. de KoffLo- rentz kan daarentegen gezegd worden, dat zij nu nog meer op dreef was. Zij zong met zeer vee', gevoel en innigheid. Hetzelfde kan gezegd worden van den tenof, Willem Snoeks, wiens mooie, alhoewel niet sterke stem, vaak ontroeren deed. Bij 't hooren van Max Kloos, maakt men onwillekeurig een vergelijking met den overleden zanger Caro, die de eerste keer de baspartij ver vulde. Beiden waren in hun partij eminent. De heer Caro was er als het ware mee vergroeid. Max Kloos was er in 't eerste deel nog niet geheel en al ini; doch culmi neeide daarna in sommige momenten nog boven zijn voorganger. Onder groot ap plaus ontving mevrouw de Koff vóór de pauze een wel verdiende bloemenhulde, ter wijl na afloop de dirigent en alle uitvoeren den stormachtig werden toegejuicht. On danks de zwakke en onevenredige bezet ting van het koor weet de dirigent er uit te halen, wat erin zit. Zoodat ook deze ver tolking van Haydn's onvolprezen meester stuk weer velen der aanwezigen aansprak en ontroeren deed. V. A. V. „SOESTERBERG" Een goeden Zaterdag en Zondag voor de Soesterberg teams. De uitslagen van de j.1. Zaterdag en Zon dag gespeelde wedstrijden zijn: 4 Maart: HVC adsp. eSoesterberg adsp. 03 Soesterberg jun.Esvac jun. 61 5 Maart Soesterberg IVeenendaal I 00 De jongste spelers van Soesterberg wis ten zoowaar wederom een overwinning te behalen en ditmaal zelfs op vreemd terrein. De HVC adspiranten moesten er met een 30 nederlaag jl. Zaterdag op Birkhoven aan gelooven. Er is goed door onze jon gens gespeeld en wat nog meer zegt, er is prettig cn aangenaam gevoetbald. Jos. v/d Toom, H. Tammer en C. van Dijk namen ieder een doelpunt voor hun rekening. Keu rig jongens, b'ijft zoo doorgaan. Ook onze Junioren die bezoek hadtden van de Esvac junioren speelden een keuri- LANGESTR. 34-36, AMERSFOORT AFD. STOFFEN. Overvloed van moderne Wollen stoffen. Voor Mantels Voor Japponnen Voor Combinaties 9 9 Nieuwe dessins Wollen Mouseline Pariset te Vlisco's Tobrilco's 9 9 9 ge partij voetbal. De overwinning is des te fraaier als men bedenkt dat door verhinde ring van v/d Hoorn het elftal slechts met 10 spelers kon uitkomen. De rust bracht al een prachtigen 50 voorsprong. Na de rust pakten de Esvaccers beter aan en maakten een welverdiend tegenpuntje. H. Hummel wist 3 doelpunten voor zijn rekening te nemen. G. Peters en H. v/d Lugt en Klok wisten ieder een doelpunt te fabriceeren. Bravo jongelui! In den vervol ge echter compleet op het appèl hoor! De vleugelspelers, in 't bijzonder G. Peters hadden een groot aandeel in de overwin ning. De spil Klok speelde een subliem partijtje alsmede de back Los Jr. De kant- halfs dedeni ook hun uitersten best. Al met al een wedstrijd die volkomen het aanzien waard was. Soesterberg IVeenendaal I 00 Onder de zeer goede leiding van scheids rechter Ros, is deze wedstrijd geëindigd zooals hij begonnen is. Het is een faire, spannenden strijd geweest; beide partijen waren aan elkaar gewaagd. Het Soester- berg-team heeft verschillende goede kan sen tot doelpunten gehadi, doch door slecht schieten gingen 'deze alle verloren. De bei de achterhoede's waren de beste deelen van bei'de elftallen. Zoowel het backstel van Soesterberg als van Veenendaal mocht er zijn. Beide keepers waren uit het goede hout gesneden. Keeper de Koning had z'n ouden vorm weer te pakken en verdedig de op rustige en zekere wijze zijn doei. Zoowel Veenendaal als Soesterberg kunnen tevreden zijn met een gelijk spel. Ook hier een prettigen enthousiast gespeelden wed strijd!. waar beide punten eerlijk werden gedeeld. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Zondag a.s. 2 uur te Bilthoven SOEST II—B.V.C. II Ons 2e elftal vertrekt a.s. Zondag om 12.45 uur per fiets van ons terrein, naar Bilthoven, teneinde den strijd aan te binden tegen B.V.C. II. Tweede eltalspelersi, breng minstens één punt mee naar huis. SOEST III. Speelt haar 'laatste competitiewedstrijd van dit seizoen, en wel in Amersfoort te gen Qfuick III. De laatste loodjes wegen het zwaarst, heeren, laat het kampioen schap je niet ontgaan. Als ieder zich ge heel geeft), kan er gewonnen worden. Op Woensdag 15 Maart a.s, worden le den en bestuur der V.V. Soest uitgenoodigd tot bijwoning van een feestavond, wegens opening van Hotel Bosch en Duin, door den nieuwen eigenaar den Heer Wagtendonk. Het belooft een gezelligen avond te wor den, reden waarom wij onze leden opwek ken, van deze welwillende aanbieding een dankbaar gebruik te maken. E. S. V. A. C. Secretariaat: Koninginnelaan 22, Tel. 2207 Van de zes vastgestelde wedstrijden werd de wedstrijd Vreeswijk IEsvac I afge last; de overige vijf brachten drie overwin ningen en twee neder'agen. De adspiranten klopten na spannenden strijd de HVC adsp. C met 21 terwijl het Zaterdagmiddag elf tal in de running bleef door een 52 over winning op de reserve's van Zuidvogels uit Huizen. De juniores te gast bij hunne Soes terberg collega's moesten met 61 de vlag strijken; vooiral voor de rust waren de So^s. terbergers superieur en vijf doelpunten wa ren het gevolg. De tweede helft vlotte veel beter en 't spe' ging dan ook verder gelijk op; aan beide zijden werd nog eenanaal ge scoord, zoodat het einde kwam met 61 voor Soesterberg. Het 2de elftal beëindigde de competitie met een fraaie overwinning op 's-Grave- land II, ongeveer in het midden der rang lijst neemt Esvac II alzoo een goede plaats in Het 3de eltal op bezoek te Zeist bij ZNC IV kon het op het slechte ZNC-terrein niet bolwerken en liet de winstpunten aan de gastheer en. De volledige uitslagen waren: Esvac adsp.HVC adsp. 21 Esvac ZZuidvogels II 52 Soesterberg jun.Esvac jun. 61 Esvac II'sijGraveland II 41 ZNC IV—Esvac III 5—0 Voor a.s. Zaterdag en Zondag moeten <voor de competitie vier wedstrijden ge speeld worden. De junioren gaan naar Baarn; een nederlaag is vrijwel zeker, maar indien gespeeld wordt als in de 2e helft te gen Soesterberg kan zeer zeker de neder laag eervol zijn. Het Zaterdagmiddag elftal ontvangt B'.ocmenkwartier III en daar Bloemenkwartier II reeds werd geklopt kan a.s. Zaterdag gewonnen worden. Het derde elftal gaat Zondag om 12 uur

De Soester | 1933 | | pagina 5