WIST U VI Noodkreet tot de Beschaving De Vierde Voorwaarde. o< Voor de Vrouw Kle Mc mm FEUILLET OJN Rechtzaken Ingezonden mmmmmê ADVERTENTIES mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm F. C hierb]j bcpa ontei^f gen Ter \*jj uitvo (j nanc begri cieelt; j was wekk onhoS leder niet die iC} laten bel ojj uitvo mogejj die p.^j nen 2. C gebie Hert plan vasts bij d der aan het ij zou 1 Kelee deele hoe le liefst® He voor, het g plan- moet dinidc algeh nen t zeker het o zien heid dienk 3. C voor TjOO gele^ ook is in ling g In wijizi het n besp' artik schrd* van aand hoeft; voor zekei. wijkc Aang; de b< mist om i Te gem< artik zwari In een ui tbr terre 1 bouv Vooi Juw AM verb genv) uiitb: wer( der plan ook W een1 hebt te h in 1. Bou, hoer doctor grep nav® aldr nien D de i Kor laan laan. Bec^ grai gret bou gro«;? li mer beg deel bij ke H schc beb bou volt sch« en ook vall Voor mij ligt het dagblad Cetoah uit Kau- nas. Het hartverscheurende smeeken van Aiexandra Tolstoi is gelijk een ijskouden greep in den boezem van ieder die een hart en geen steen in zijn lichaam heeft. „In 1908 veroordeelde de Czaristische re geering eenige revolutionnairen ter dood, en riep mijn vader in verontwaardiging uit: „ik kan niet meer zwijgen". Russische land- genooten vereenigden zich met hem in een grootsche protestactie. Nu in het Noorden van den Kaukasus een bloedbad wordt aangericht, en iederen dag duizenden menschen gefusileerd en verban nen worden, maar mijn vader niet meer in leven is om te protesteeren, voel ik, dat ik mijn zwakke stem tegen deze beestachtig heden moet verheffen, vooral omdat ik twaalf lange jaren onder de Sowjet Regee ring leefde en deze ontzettende terreur met eigen oogen heb zien naderen. De wereld zweeg toen millioenen men schen werden verbannen en in de gevange nissen stierven .of omkwamen in de concen tratiekampen van Noord Rusland, terwijl andere duizenden in hun eigen gemeente werden neergeschoten als dolle honden. Eerst kwamen de klassevijanden aan de beurt. Nu maait de dood in de rijen van arbeiders en boeren. En opnieuw zwijgt de gansche wereld. Sinds 15 jaren verduren de Russen sla vernij en gebrek. Het Volk wordt uitgebuit door de regeering. Men steelt het brood en de voedingsmiddelen weg en verkoopt dit alles aan het Buitenland (ook aan Neder land N.) omdat men valuta noodig heeft voor de Internationale Communistische Propaganda. Wanneer de boeren protestee ren en graan voor hun hongererude families verstoppen is er maar één antwoord kort en krachtig: Dood door den kogel. Het Russische Volk heeft geen kracht meer dit alles te dragen. Opstanden breken hier en daar uit. Werkplaatsen en fabrieken komen in verzet, dorpen, zelfs geheele districten staan op. De hongerende boeren vluchten bij duizenden uit de Oekraine om te trachten den hongerdood te ontgaan. Intusschen verbant de Sowjetregeering honderdduizenden uit Moskou; zij terrori seert de opstandige boeren met verbanning en moord. Is het mogelijk 'dat ook thans de geheele wereld nog blijft volharden in het vol strekte zwijgen? Is het mogelijk dat de „Volkenbond" ook thans nog zal voortgaan over wereldvrede verdragen te onderhandelen met vertegen woordigers van een regeeringssysteem wier methode van staatsopbouw bestaat in de bloedigste terreur. Is het mogelijk 'dat er nog menschen be staan, die gelooven dat de bloedige dicta tuur van een groep menschen, die de we reldbeschaving, gebouwd op Godsdienst en moraal, trachten te vernietigen, ook maar IETS te maken heeft met werkelijk SO CIALISME? Wie zal thans over de geheele wereld la ten weeiklinken het: „Ik kan niet meer zwijgen". Waar zijt gij dragers der liefde, waarheid en broederschap voor alle volke ren? Waar zijt gij, Christenen, gij waarach tige socialisteni, pacifisten, humanisten. Waarom zwijgt gij nu allen? Is het mogelijk dat gij ook thans nog be wijzen, getuigen, cijfers noodig hebt? Hoort gij thans nog de jammerkreten niet? Of idenkt gij,, dat men het menschdom geluk kig kan maken door verkrachting, dood slag. en berooving der vrijheid van geheel een volk? Met dezen oproep wend ik, Aiexandra Tol stoi, mij niet tot hen, wier sympathie met de Bolsjewieken gekocht is met het geld dat het Russische volk ontstolen werd. Ik wend mij tot hen, die gelooven aan de gelijkheid en broederschap van alle men schen, tot hen die in God gelooven, tot de Vrouwen, tot de Moeders. Opent Uw oogen en vereenigt U allen in één gloeiend pro test tegen de beulen van. 160 millaoen zie len, die zich niet verdedigen kunnen." Aiexandra Tolstoi. Voor m'ij, die sedert vijftien jaren deze gruwel der beschaving volg,, is deze brief een noodkreet die doorklinkt tot in de ziel. Aiexandra heeft 12 jaren goedwillend geleefd in Rusland. Medegeiholpen om er van te maken, wat er van te maken was. NAAR HET ENGELSCH. 18) En Leo bracht een ellendigen avond door, daar hrij de houding van zijn zuster voor goede munt opvatte. De salon, waar de gasten ontvangen wer den, getuigden van den fijnen smaak van de jonge gastvrouw en ook de eetkamer was zoo stijlvol van inrichting en zoo keu rig geschikt met al dat kristal en zilver en dien schat van bloemen! Onmiddellijk bij het binnentreden had Kate gedacht: Wat is nu de bedoeling met die bij zonder verzorgde ontvangst: wil de kolo nel het zoo tegenover mij, of Ben tegenover Alan? Er waren twee meisjes, die aan tafel bedienden, en de Chineesche oppasser, in een groen zijden jasje en witte frroek, stond achter den stoel van zijn heer. De kolonel wierp ?en blik naar Kate en zij kreeg een kleur, want zij hield het er voor, dat hij toch de bewerker was van dit bijzonder feestelijk aanzien van de tafel; te meer daar Ben doodgewooin en gemakkelijk was in haar houding te genover Alan en ook zeer bescheiden in de keuze van haar toilet, daar zij een ro ze zfijden japon droeg, die de gasten zeker allen van haar kenden, al had zij er ook nooit beter kunnen uitzien. Kate wist niet, dat de Frenches, zon der Benvenuto's geld, Whitegates nooit hadden kunnen blijven bewonen, en ook niet, dat de kolonel het juist dien ochtend met zichzelven eens was geworden, dat Deze brief hopen wij in de komende zo mer op de open/lucht bijeenkomsten van het Anti Communistisch Verbond te ver spreiden. Ook op de markten en pleinen, op de hoeken der straten opdat allen er ken nis van kunnen nemen. Maar het wordt ons droef te moede, wan neer men ervaart hoe velen terugschrikken, wanneer men als propagandist voor de zaak der beschaving aanklopt om leden te wer ven voor een organisatie zooals er nog geen is in het land. Wanneer men kennis draagt van hetgeen in Nederland gebeurt!, in het openbaar, in het geheim; van hetgeen in Nederland wordt voorbereid, in het geheim, in het openbaar: Wanneer men de steeds groeien de atheistische en communistische organi satie van nabij observeert, dan zou men een donderendIk beschuldig de gemeenschap in het aangezicht willen slingeren. En ik voeg mijn woord bij dat van Aiexandra Tolstoi: waarom zwijgt gij nu allen, wanneer steun wordt gevraagd mo reel en financieel niet voor een persoon, maar voor een organisatie welke niet al leen voorlichtend en praeventief werkt, maar ook werkt onder hen die reeds ten offer vielen aan het schijnschoon der com munistische leuze. Dat gij er geen tijd voor hebt, dat GIJ het druk hebt, eert U. Maar wil niet enkel slaven voor het lichaam. Zoq ge geen tiijd hebt stunt dan de organisatie wier propagandisten hun tijd, hun geld en hun leven stellen in dienst der menschheid, der samjenleving, voor het behoud waarvan gestreden moet worden, Gestreden, om de voor Uw huidige bestaan geëischte maat schappelijke orde te bewaren. Om Uw hoogste cultuurwaarden veilig te stellen voor de ruwe vuisten der sloopers, der he melbestormers. Luistert slechts eens naar Moskou per radio en ge hebt een voorproefje uit de hel. NIEVEEN. DE KLEINE BAKVISCH. Het is dikwijls een toer om 'de aankomen de bakvischj, zoo van twaalf tot zestien jaar, aardig te kleeden, zonder het kind te ouwe lijk te maken. Maar dit seizoen zijn er een aantal buitengewoon vlotte, aantrekkelijke modelletjes, juist voor dieze kleine dame- tjes-in-den-dop. De jurk met het vestje en heel koirte jasje boven de tai'lle, gesloten met de enkele knoop, is daarvan een voor beeld. Het rokje is verder met opgestikte zakkeni, hetgeen er nog iets extra sportiefs aan geeft. liet goed zou $jn, als zijn dochter Leo- nard Allingham trouwde, want dan zou zij onafhankelijk wezen van baar eigen inkomen, dat zij dan aan hem kon over dragen, ten bate van haar broers, hemzel— ven en zijn tweede vrouw. Alan had de eereplaats naast zijn gast vrouw en in dat uurtje aan tafel werd het hem duidelijk, dat Benvenuto de uitverko rene zijns harten was en dat hij zich niet gelukkiger zou achten, dan wanneer hij haar maar bewegen kon, de zijne te wor den. Uw oude vriendin, Miss Morrison, is vanavond niet van de partij, naar ik zie, zij hij tegen Ben. Neen, ik heb haar wel gevraagd, maar zij verwierp het idéé verre. Hebt u haar nog gezien, sinds dien dag, dat u bij haar thee_dronk? Vrijdag ging ik er voorby en (was juist van plan er even binnen te gaan, toen ik haar handje voor het venster ,zag verschijnen en ze mij met kracht en ge weld wegwenkte. Natuurlijk gehoorzaamde ik. Ja, dat weet ik. Ik zag haar dat ma nuaal maken, ofschoon ik niet wist, dat hët u. gold.. Las u haar voor uit het .rijmenboek? Neen, op dat' oogenblik niet, maar wel heb ik dit over het geheel dikwijls gedaan. Hieruit bleek mij het eefst haar geestesafwijking; bij een vorige ontmoe ting had ik haar enkel voor zonderling gehouden. Bij mijzelve moet ik dan, helaas, ook die „geestesafwijking" constateeren. want ik mag ook zoo graag die bakerrymp»- jes. Zij heeft echt genoten van uw voor lezen.... 'Ze sprak er nog met opgetogen- Onze hoeden zijn wel één van de voor werpen, die in de komende dagen in de eerste plaats onze aandacht zullen vragen. De tijd is immers voorbij, dat men den heelen winter vilten hoeden dTaagt en den heelen zomer strooi'en hoeden. Vroeger benden we dus maar twee seizoenen voor de hoeden. Maar de mode is hoe langer hoe ingewikkelder geworden en zoo gaan we in Februari tegenwoordig over van de winterhoeden naar de vroege voorjaars hoedjes van vóór-Paschen, die van allerlei bijzondere materialen en weefsels gemaakt zijn. Er is een aardige nieuwe stof, die voor hoeden gebruikt wordt en die men soms „porselein" noemt. Verleden jaar zagen we die voor het eerst. En de leek vraagt zich af, wat dat eigenlijk voor materiaal is. Het lijkt te bros voor stroo of een stoffen weef sel en het is weer veel en veel te soepel om echt „porselein" te zijn. We hoeven dus niet te denken, dat we met een porseleinen theepot op ons hoofd loopen, neen, het is heusch een hoed! Cellophane wordt niet langer uitsluitend gebruikt als verpakkings materiaal voor allerlei artikelen en levens middelen, maar het is ook dienstbaar ge maakt voor onze hoedjes. Dan ziet men een heele populaire „stroo-soort", het z.g. celtagal, dat een kunstzijde preparaat is. Weer een andere stof heet Riviera, dat heel soepel en zacht gemaakt paardenhaar is. En zoo kunnen we doorgaan met aller hande nieuwe stoffen en materialen aan te duiden, die in dit jaar een rol zullen spe len in het rijk der hoeden. Over het alge meen kan men zeggen, dat al deze materia len een sterke gelijkenis vertoonen met ge weven stoffen. De hoeden met randen krij gen een iets diepere bol. Voor de oudere dai..>es ziet men soms bollen, die ovaal zijn Ook is er een neiging om terug te keeren naar die zachtjes golvende „pannekoeken", zooals die destijds oneerbiedig genoemd werden, met veel bloemen en veérén én linten, (nog oneerbiediger noemt men da! „bloemenbedden"), die omstreeks 1890 door vrouwen op het hoofd werden ge dragen en die men toen hoeden noemde. Natuurlijk zien we ook nog veel tulband jes en baretten en cloches. Doch over het algemeen kan men zeggen, dat alle modellen aan den linkerkant van het hoofd heel veel van het haar te zien laten. Een nieuw ideetje is ookde fez. Een bloem potachtig bolletje, vrij hoog, met een om geslagen randje. Maar of dat er algemeen in zal gaan? We hebben meer den .in druk, dat dit maar een probeersel is. En wat de voiletjes betreft, deze worden niet zoo veeil meer voor het gezicht gedra gen, tot halfverwege^ de neus, dan wel meer uitsluitend als garneering. Verder hanepennetjes, pijltjes, kleine lint-fanta sietjes, enz. L O E S. IETS OVER SODA EN ZEEP. Twee dingen, <die de huisvrouw wel het meeste bij haar werk gebruikt, zijn zonder twijfel zeep en soda. En daarom is het wel goed daarvan iets meer te weten. Beide stoffen zijn hulpmiddelen om, opgelost in water, vet en vuil te verwijderen. Het vet wordt er door opgelost. Daarom nemen ze bij het afwasschen van vaatwerk zulk een groote plaats in. Sommige huisvrouwen maken voor het vaatwerk zelf een sop van zeep en soda, dat ze er bij voegen ter ver sterking van de werking. Anderen maken een sop van zeeppoeder. Dit komt overeen uit, omdat zeeppoeder eenvoudig een meng sel is van poedervormige zeep en z.g. wa- torvrije soda', dat 'is soda in poedervorm. We kennen immers de gewone soda in kristal vorm, die er uitziet als zout. Deze kristalsoda bestaat voor meer dan de helft (naar het gewicht) uit water. Soda werkt het sterkst en wordt daarom toegepast voor het schoonmaken van heele vuile of vette voorwerpen. Aan den anderen kant heeft deze scherpe inwerking een na deel, doordat de oppervlakte van de schoon te maken dingen er soms door wordt aan getast. Het bijt uit. Dit is bijvoorbeeld het geval met schilderwerk. Ook a'.luminium wordt door soda sterk aangetast, zoodat men dit vaatwerk nooit met soda (zeep, loog of zout) mag behandelen, doch alleen met kokend water overgieten. Ook onze handen worden d>oor soda uitgebeten. Soda wordt verder gebruikt om z.g. hard water, dat is water, waarin veel kalkzouten zitten (duinwater, enz.) zacht te maken. heid van en dacht er over, u op een pic- nic te nooden. Maar dan moet u haar voor al weer voorlezen.-Zult u dit doen? Of is het soms te veel van u gevergd? U mag nog meer van mij ,vergen!. schertste hij, maar vertelt u mij dan enkel eens, waarom u zoo verlangt, dat ik haar ter wille zou zijn? Komt er dat eigenlijk wel op aan? Zeker. Maar vertelt u het dan eens een anderen keer. En toen vroeg Jiij haar verder, of zij ook een boek had ge lezen, dat op dat oogenblik zoo'n grooten opgang maakte. Haar andere buurman vroeg nu ook haar aandacht, en Alan sloeg haar in stilte gade, al genietend r— ofschoon toch ook weer even de vrees bij hem bovenkwam, dat Ben soms te zeer mocht gesteld zijn op een goede po sitie, dat zij zich ooit zou toevertrouwen aan een man met zoo'n onzekere toekomst. Het was een opgewekt diner en het menu was met zorg gekozen, echter niet zoo lang, als dit op den Hall wel eens het geval kon zijn bij feestelijke gelegen heden. Toen de dames de eetkamer verlieten, volgden de jongere heeren al heel gauw; de kolonel, Mr. Allingham en enkele van de andere gasten zaten nog bijeen. HOOFDSTUK XIV. In den salon was het heerlijk koel. maar Lady Chapeltons voorstel, om op het ter ras te gaan zitten en van daar te genieten van de prachtige tinten van den zonson dergang, vond luide bijval. Ben stond met Mrs. Allingham en haar Ladyschap te praten, terwijl Frank en Fraser enkele van de meisjes naar den vijver geleidden, om te zien, of de goud- visschen nog wakker waren. Wanneer men dus water heeft, waarmee het heel moeilijk is om daarvan een sop te ma ken, omdat de zeep er niet in wil oplossen, dient men er soda aan toe te voegen. Dat verhelpt de kwaal. Men doet dan eerst so da in het water en lost die daarin op, waar door de kalkzouten onschadelijk worden gemaakt. Daarna voegt men de zeep er bij. Dit is een zuivere zuinigheidsmaatregel, omdat men anders om een goed sop te krij gen van dit harde water, veel meer zeep moet gebruiken» dan noodig is. VISCH KOKEN EN BAKKEN. Visch kookt men in een groote pan met water en veel zout (1 opgehoopte eetlepel zout per liter water), die men vooraf aan de kook heeft gebracht. De visch is gaar, als men er gemakkelijk een vin kan uittrekken. Slappe visch kan men harder maken door in het kookwater een scheutje azijn te doen. Bijna uitsluitend de kleinere soorten visch worden gebakken; bot, schol, bokking, spie ring, in gewone bak-olie of boter-olie; fij nere visch, zooals paling en tong, in boter of sla-olie Het vet moet den bodem van de pan flink bedekken en zoo heet gemaakt worden, dat de blauwe damp er af slaat. De met zout ingewreven visch droogt mien- voor het bakken met een schoonen doek af. Een andere manier is, ze aan twee kanten door wat tarwemeel te halen, ter wijl fijnere visohsoorten gepaneerd worden. Bot, schol, enz., z.g. platte visch, bakt men eerst aan den lichten kant. Onder het bakken een weinig heen en weer schuiven om kleven en onregelmatige bakkleur te voorkomen. Na het bakken op grauw pa pier laten, uitdruipen. RECEPT. SCHOTSCHE RIB: Als de eieren goedkoop worden is het goed nog eens een minder al'ledaagsch re ceptje te geven. Schotsche rib maakt men van even veel eieren als dunne sneetjes oud brood, zonder korst en verder wat boter. Mem bakt in de koekenpan, waarin de bo ter lichtbruin gemaakt wordt de sneetjes brood, die van de korst ontdaan en gelijk zijn gesneden, aan beide kanten lichtbruin. Op elk sneetje breekt men voorzichtig een ei en bakt deze, als spiegeleieren. Men legt ze op een verwarmden schotel en presen teert er peper en zout bij. HUISVROUW. KANTONGERECHT TE A'FOORT. 't Is hier hollen of stilstaan. Een erg slappe Donderdag heden week. Het wonderbaarlijke geval, waarvan vorige week nogmaals werd ge sproken, de gratis borrel in Baarn voor gratis geleverd bouwkundig advies van den Soester metselaarspatroon, eindigde met vrijsprekend vonnis wegens gebrek aan bewijs. Het was vorige week te voorzien. Daar zit nog pit in. Een dame, wonende in Amsterdam, be vond zich te Amersfoort met haar galant in een café. Bij verhit gemoed na woor denwisseling nam zij den mosterdpoit, waarbij ook zout en peper en wierp het naar den bol van haar galant. Dit pervies- stuk caramboleerde over band (gemelde bol) in den spiegel. De spiegel was verzekerd en zoo'n zaak komt dan meestal terecht zonder politie en justitie. Hier niet.. We vermoéden dat de oor zaak gelegen was In den onwil van den galant om f4.50 te betalen voor 2 kop koffie en 4 broodjes, plus mosterdpot. De ze laatste stond dan genoteerd voor f3.-, Overdag was het warm geweest, maar nu woei er een heerlijke koelte én hét was zoo helder, dat men een uitzicht had van mijlen ver in den omtrek. Kate stond een oogenblik met Alan te praten, maar, daar haar toon van spre ken hem niet aangenaam aandeed, was hij blij, dat hij juist den kolonel uit den sa lon zag komen, w'ien hij nog iets te zeg gen had. Intusschen zag hij Benvenuto nog steeds in gesprek met de oude dame en die benijdde hij letterlijk; hij had zoo gehoopt op een wandelingetje met haar in den tuin. Een oogenblik later speelde Kate het accompagnement bij een zangnummer, en, toen zy opstond van de piano, zag zij haar neef naast Benvenuto zitten. Eerst dacht zij er over, naast hem plaats te nemen, maar ze voelde, dat ze dan toch niet ge noeg zelfbeheersching zou bezitten, om een normaal vriendelijk gesprek te voe ren, dus trad zij door de balkondeuren naar buiten, ging langs de eetkamer, waar van de vensters ook open stonden en hoor de daar de stem van den kolonel jets zeg gen, dat haar onwillekeurig staande hield. Waarde Allingham, ik heb laatst al gezegd, dat ik er niets op tegen had, hoe onze beide families onder elkaar zouden trouwen, maar ik zie toch geen kans. mijn dochter tot een huwelijk te dwingen. Dat was ook mijn bedoeling niet, luidde het antwoord op vriendelijker toon. Ik zou alleen graag zien. dat het .feit van de genegenheid van mijn zoon onder haar aandacht werd gebracht en er haar ook op gewezen werd, dat Leonard waarlijk geen verwerpelijke partij is. De kolonel schraapte eens de keel. Met die laatste opmerking vrees ik. dat er al heel weinig te bereiken valt by hetgeen hem te sjouke was. Thans kost het nog f5. Het vertellen der "paar andere zaken is de moeite niet waard. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Crisis-Varkensbesluit: H. V. Soestf5.- of 2 dagen. In Leusden venten zonder vergunning: W. G. K. Soest f 1.— of 1 d.idem in SoestT. de H. zwervend f 2.- of 1 dag. Wielrijdend zich aan motor of auto vasthouden: A. v. A. Soest f 1.- of 1 d. Geen richting aangeven: J. v. R. Soest, f 5.- of 2 dagen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie VROUWEN VAN SOEST. De afd. Soest van de Algemeene Ne- derlandsche Vrouwen Vredebond hoojpt Vrijdag 24 Maart a.s. een openbare pro- paganda-avond te geven in een der zalen van het gebouw „Religie en Kunst". De afd. Soest prijst zich gelukkig door de medewerking op dien avond van de bekende declamatrice Mevr. N. Soeters- van Balen Blanken te Gouda. Misschien hebben velen van U Mevr. Soeters reeds gehoord door de radio en zal deze avond dus een welkome gelegenheid zijn per soonlijk met deze kunstenares kennis te maken. Mevrouw Soeters heeft een eén- voudjge diepindringende manier van zeg gen, zuodat wij zeker in staat zullen zijn, dank zij haar vocaal dramatische talen ten, van haar voordracht over „Gij Vrou wen" en „Er staat geschreven" te genie ten. Vrouwen van Soest, wij hopen dat deze avond U diep zal doordringen, van de noodzakelijk te scharen bij hen, die voor en boven alles den Vrede wenschen. Dit nu is het doel van de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond, welke koninklijk is goedge keurd. Zij heeft tot taak een toekomst" voor te bereiden waarin oorlog niet meer mogelijk zal zijn en tracht dit te bereiken door den Vrede te bevorderen tusschen mensch en mensch en zoo te geraken! tot den Vrede tusschen de volkeren. Vrouwen van Soest, zoolang het „Vre de op aarde" nog geen werkelijkheid is, moogt Gij niet werkeloos blijven toezien. Uw plaats is bij de Alg. Ned. .Vrouwen- Vrede Bond, welke nooit zal rusten voor er algeheele Vrede is van mensch tot mensch. Houdt allen dus 24 Maart vrij! Des avonds 8 uur is uw plaats in Reli gie en Kunst. Namens de afd. Soest der Alg. Ned. Vrouwen Vrede-Bond C. JekelLaban. DAT DE N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ ZONDER VERHOOGING PLAATST IN ALLE DAG-,WEEK OFMAAND- BLADEN IN NEDERLAND Benvenuto. Zij werd opgevoed door een sentimenteele vrouw, met het niet méér dan natuurlijke gevolg, dat zij zelve ook volstrekt niet wereldsch gezind is, zoodat ik vrees, dat ik al heel weinig invloed op haar kan uitoefenen. Er volgde een korte pauze, waarna Mr. Allingham voortging Ik heb er al aan gedaan, wat ik doen kan. Maar één ding moet mg toch van 't hart: denk niet, dat het geld mij jn het minst beinvloed heeft. Onwillekeurig trad Kate wat dichter naar het venster. Andermaal ging Mr. Allingham voort: Het zal heel prettig voor hen ,zyn. als Benvenuto eventueel het fortuin erft, wanneer zij aan de vierde voorwaarde heett voldaan* maar wat Leo betreft, ik kan hem daar geheel onafhankelijk van doen zijr Ja, dat geloof ik ook wel, antwoord de de koionel. en dat 'is ook maar "heol gebiKMg, als p bedenkt, dat Ben wel eens in het geheei 'niets kon erven... Ik kan niet helpen, maar ik geloof altijd, dat die ouwe MisMorrison, dwalende van geest als zij dar wezen moge, het kind neg wei een wenk zou kunnen geven, als zy wilde; maar zij is zoo sluw als.... ja. als Ah Sen! Neem mij niet kwalijk, dat ik dit zoo vrijuit zeg; maar, in aanmerking geno men de bewoordingen van het testament, zou het zelfs wel noodlottig kunnen zjjn, als zij die vierde voorwaarde kende. Daar om acht ik het zéér verstandig van Miss Morrison, dat zij daaromtrent een strikt stilzwijgen bewaartals de clausule haar tenminste bekend is. (Wordt vervolgd)

De Soester | 1933 | | pagina 4