2e BLAD ak Voor Oamostasschen °4I Soesterberg iar at 56 ind, aan :en, ïnz. N" ;en ïRIJ van ORST kerij DIJK Q^Plaatse lij k N ieu ws^O Burgerlijke Stand prO behoorende bij „DE SOESTER van Zaterdag 18 Maart 1933, No. 22 RECHT i i vergoed Kuijpers ertellen, en zich het ge weten, ar Whi- -t gras- en Chi- middel- dat je ït meer. aarlijk. tot ik Leslie. i altijd, .'a 11 end 'tellen, 2? had voren •t jon- liddag jf tafel, an het ag en- i, zon- -oinde ie te- sn be- i ver- ver- lling- t met egen- aan- :d). OPENINGSFEEST HOTEL BOSCH EN DUiN. Ter gelegenheid van de heropening van het hotel pension café-restaurant „Bosch en Duin" bood de gérant, de heer H. H. van YVagtendonk aan de habituées een feestavond aan, in zijn met lint- en vlagver- s ie ring keurig versierde zaal. Het Jasz- Band orchest vulde de pauze prettig aam Het stond onder leiding van den heer John- ny Hopman uit Zeist. De pianist, den heer C. van Steensel, deed zich kennen als een zeer goed begeleider van artisten; en tevens als bekwaam accordeonist, den heer J. Cor- nelissen, lid v. d. Band als goed vioolspeler en tevens als uitstekend saxophonist. Voor deze gelegenheid was de zaal en het podium rijk met Flora's kinderen versierd door bevriende personen aangeboden, o.a. door de famieljes v. d. Kuilen, van Leeuwen, Hopman, M. Kok, van Munster, v. d. Broek, de garage H. van Kooy, de schil ders Groenesteön en v. d. Steeg en door de Voetbal Vereeniging Soest. Om half negen opende de gérant den feestavond met een woord van welkom, en dankte ten eerste voor de groote opkomst en vooral voor de fraaie bloemenhulde, en betuigt dat hij al- ',es in het werk zal stellen om het de ha- bituée's zoo gezellig mogelijk te maken, evenals zij dat bij zijn voorganger gewend waren. In den korten tijd van zijn inwoning is reeds menige band gelegd; spreker hoopt dat zij onverbreekbaar zal zijn; hij van zijn kant zal alles doen om het de gasten naar den zin te maken. Na applaus en fanfares werd het verdere deel van den avond ge vuld door den heer Jacques Presser, caba retier uit Amsterdam, die mei zijn grollen en liedjes succes oogstte. De refreintjes werden '.listig mede gekweeld, zijn imitatie van Louis Davids was zeer goed. Louwletje krijgt aan hem een zwaren concurrent. Prof. Barandini, den buikspreker, met zijn pop August, heeft het zeer ver gebracht in den kunst. Het applaus en den gullen lach voor de beide artistien was wel een bewijs dat genoten was. Het slot was een dol gezellig maar wat al te druk bal, onder leiding van den heer J. Hopman. Voor ve len was het klokje van 2 uur nog veel te vroeg. De heropening van Bosch en Duin is een succes geweest. Wij werftchen den ondernemers een stijgend debiet toe. „THE SINGING FOOL" Door de blo-onderneming Luxembourg zal de film „The Singing Fooi" („De Zin gende Dwaas") worden vertoond 20 Maart in Soest en 21 Maart in Soesterberg. Een eenvoudig gegeven: een muzikale kellner maakt een liedje op zijn jongen, Sonny Boy; hij zingt er zijn jongen mee in slaap; hij verovert er een publiek mede, zoodat hpj gevierd wordt; dan komt de krakzijn vrouw verlaat hem en neemt Sonny mee; hij wordt een wrak van wanhoop, werkt zich weer op aan zijn lied en mag het Sonny zelf nog eens voorzin gen dn het hospitaal als hij hem er mede in slaap dernkt te zingen, maar Sonny sterft in zijn armen; dan zingt hij het dienzelfden avond nog eens voor het pu bliek, het lied van zijn jongen, Sonny Boy. En nu de bezinning. Waarom is die „Sin- ging Fooi" zoo heel goed? Daar is vooreerst de nieuwe mogelijkheid van weergave van een tooneel, door de ver eeniging van beeld en klank. Ik denk niet. dat iemand, die de film gezien heeft, ooit vergeten kan dat tafereeltje in het hos pitaal, als de vader op het bed zit van zijn jongen, beiden zoo wit a'.s het laken en als dan de jongen zijn oogen opslaat, vader herkent en met een glimlach vraagt: „Dad- dy, sing me asJeep?" Dan is daar, als een vondst van de regie, wanneer de vader, gebroken, weer op moet treden voor de menschen, de muziek, die telkens gevarieerd het thema weergeeft van: „Lach dan, Paljazzo Er is veel ingehouden kracht bij den ac teur, Al Jonson, waardoor de smart in zijn spel nooit als opgelegd wordt aangevoeld; hij i s een vader en de jongen» die hij in zijn armen houdt, is zijn jongen. Maar vooral is daar de vaderliefde, die deze film verheft boven tienduizenden vai hare collega's en waardoor er een puri- fieerende invloed van uitgaat. Hij vond zijn lied, omdat hij een vader was; hij blijft zjijn lied zinger^. omdat hij een vader blijft, ook als de moeder ophoudt goede moe der te zijn; hij vindt zijn lied terug, omdat de vader nooit in hem zal sterven; hij za» zijn lied voor de menschen blijven zingen, omdat zijn .lied is; het lied van he.t vader zijn. Voor de jeugdvoorstelling is een speciaal programma samengesteld met de hoofd film „Alleen op de Wereld''^ naajr het be kende boek van Hector Malot. Een film, die door jong en oud gaarne gezien zal wor den!, daar al de bekende figuren, als Remy, Moeder Barbarin, Singor Vitalis, en andere, voor ons op het witte doek verschijnen en wij zullen meeleven in de lotgevallen van den kleinen zwerver Remy. Wij betwijfelen dan ook niet, dat de Bio Onderneming Luxembourg een goede keus gedaan heeft, en er wel belangstelling ge noeg zal zjjn voor deze voorstellingen. VRIJWILLIGE BURGERWACHT. Ten einde de oude Burgerwacht van 1919 wederom nieuw leven in te blazen, had Dinsdagavond in de Gouden Ploeg te 8 uur een samenkomst plaats van belang stellenden. welke goed opgekomen waren. Onder de vele aanwezigen bemerkten wij o.a. den heer Burgemeester, het hestuur van de VWB, den heer Inspecteur van Po litie, de commandant em zijn secretaris der VBW te Baarn, e.a. De praeses, de heer H. Broekhuis r^ept de aanwezigen het welkom toe, inzonderheid den Burgemees ter en de afgevaardigden uit Baarn, en is verheugd over de opkomst. Verder dankt hij de H.H.'Reebergen en Prinsen voor de verleende hulp en zet daarop het doel der VWB uiteen. Het groote doel is in tijden van gevaar, het Wettig Gezag te bescher men, de gemeentegebouwen en particuliere woningen te bewaken. Het corps vrijwilli gers dat zich daarvoor geeft!, wordt in twee groepen verdeeld, het gewapende en het on gewapende gedeelte. -Het eerste deel is voor assistentie der politie, het tweede deel verzorgt de voedselvoorziening en treedt in tijd van algemeene staking in de plaats van het gemeente-personeel. Naar degenen die zich voor het werk opgeven wordt eerst geïnformeerd!, die van het bewapenend ge deelte moeten bedreven zijn in den wapen handel en met den „spuit" kunnen omgaan, 't Verschil tusschen BVL en VWB is, dat de eerste categorie over het geheele land wordt verplaatst!, de laatste blijft in de plaats van inwoning. De oude VWB Soest wordt herdoopt. Staande de vergadering gaven reeds vele tientallen personen zich als lid op, welk aantal na afloop van de vergadering nog toenam en thans steeds stijgende is. Tot voorloopig bestuur werd gekozen de H.H. Haver, Groart, W. Salomons, van Rieti Drost, Prin sen, Bijleveld en Broekhuys, waaruit op de volgende vergadering een definitief bestuur wordt gekozen. Niets meer aan de orde ziijnde, sluit de praeses de verga dering. AANBESTEDING. „Woensdagmorgen te 11 uur werd namens het bestuur der Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting, door den heer Arn. Brou wer, architect alhier aanbesteed: het uit breiden en verbouwen der Coöp. Zuivel fabriek en het bouwen van een bovenwo ning op genoemde fabriek aan d'e Middel- wijkstraat alhier. Inschrijvers de H.H. J. van Asch, Soest f 5089. G. Becker, Utrecht f 4099. EERSTE SOESTER EIERVEILING Kipeieren: Hoogste prijs f 2.70; middel- prijs f 2.20f 2.-15; laagste prijs f 2.10; eendeieren f 1.90, alles per 100 stuks. Aanvoer 11742 stuks, handel vlug. „ELECTRISCH KOKEN" Donderdagmiddag van 2.30 tot 5 uur en 's avonds van 7.30 uur tot 10 uur werd in hotel de Gouden Ploeg een lezing gehouden met demonstratie, betreffende het elec- trisch koken, toegelicht door Mevrouw W Zelden rustde Jongh te Utrecht, 's Mid dags waren er 70 belangstellenden, even als des avonds. De propagandist der PU)EMl, den heer R. Boomsma te Utrecht, riep de aanwezigen namens de PUEM een hartelijk welkom toe, en betoogt dat in een ander deel van de gemeente reeds is gedemonstreerd, en dat Donderdag 30 Mrt. a.sv dit 's middags ook zal plaats hebben in hotel „Bosch en Duin".. Ook op andere plaatsen in de provincie is reeds gedemon streerd; en dan rijst de vraag: waarom doet de PUEM zulks, daar zij toch een stroom- leverend lichaam is, en de verkoop der toe stellen overlaat aan de installateurs Maar voor den half jaar geleden heeft zij begrepen reclame te moeten maken voor het elec- trisch koken omdat zij is een sociaal-voor- zienende kracht, daarbij een Overheidsbe drijf, zoodat zij verantwoording schuldig is tegenover de afnemers van d.en stroom. Nu heeft vooral het electrisch koken een groo te vlucht genomen. In Amerika koken ruim 1 mihoen gezinnen electrisch, in Duitsch- land voor 3 jaar in 29.000 gezinnen, voor 2 jaar in 45.000 en verleden jaar in 120.000 gezinnen. Dit is iets buitengewoons omdat het bij vastrecht-tarief zeer goedkoop is. Dat vastrecht en doelmatige verbeterin- gjen der toestellen er veel toe heeft bijge dragen, dtene dat in Wijk bij Duurstede het in 50 gezinnen, wordt toegepast, in Breukelen in 70, in Loosdrecht in 60 waar onder er 20 zijn, die pas nieuwe gascomf. hadden aangeschaft. Electrisch koken is ge makkelijk, zindelijk, hygiënisch ón spaart tijd voor ander werk. Na deze uiteenzetting verkrijgt Mevr. W. Zeldenrustd'e Jongh uit Utrecht, leerares koken; het woord, welke verheugd is dat ooren en oogen open gaan voor de moderne keukeninrichting, omdat electrisch koken goedkoop is, de toe stellen technisch volmaakt zijn; maar men er niet toe moet overgaan, wanneer men geen vastrecht heeft. Voorheen wilde nie mand van een stofzuiger hooren, en thans gbruikt haast elkeen haar, evenzoo ging het met het electrisch strijkijzer. Electrisch ko ken heeft het voordeel dat geen voedings waarden verloren gaan in de waterdamp in ide keuken, en deze niet zoo dikwijls ge reinigd behoeft te worden. Daarbij zetten de pannen niet aan, dus is afschuren of loskrabben overbodig. Achtereenvolgens werd door de leerares gekookt rosbief, ka beljauwstaart, aardappelen, spruitjes, rijst eni abricozen. Dit gansc.be menu werd keu rig opgediend, gekookt voor de luttele som van 5,285 cent verbruik 1.51 K.W. Het ko ken van aardappelen, groenten en rijst ge schiedt met zeer weinig water; het vleesch wordt na gezouten en afgewasschen te zijn, in den oven geplaatst zonder toevoeging van boter, dit geschiedt later, ook de visch wordt zonder water gaar gestoofd. Ten eenenmale is het streng verboden tijdens de kook de deksels van de pannen op te lichten wat warmteverlies beteekent. Damp is er in de- keuken bij het electrisch koken niet, wel op gas, daar 1 M3 gas, 1 Liter water afscheidt. Voor dat electrisch koken worden er te Utrecht en Amersfoort cur sussen gehouden van twee dagen ad f 2.50 per persoon. Spreekster hoopt dat elk te vreden is; de gekookte spijzen werden ge toond, onderwijl thee met cake werd geser veerd). Na de demonstratie deelde den heer R. Boomsma nog een en ander mede over het heet water-reservoir met nachtstroom. Dit reservoir met een inhoud van 40 Liter water ad 85 gr. per dag kost aan huur per maand f 1,20 aan stroomverbuik f 2,55, zoodat men voor f 3,75 per maand eiken dag 40 Liter warm water heeft of voor f 0.12J4 per dag. Spreker hoopt dat door de lezing en de demonstratie velen, het elec trisch koken zullen toepassen. Door de PUEM werden 3 elec. comf. be schikbaar gesteld voor degenen die hadden uitgerekend hoeveel de stroomlevering was voor den toebereiden maaltijd. De cadeaux vielen in den smaak. le SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ FLORA THEATER. BAARN. EIN BLONDER TRAUM. De Ufa Super die deze week in Flora te Baarn vertoond wordt, is een der 2 grootste werken der Ufa productie van dit jaar, de andere groote Super Ufa is F. P. 1, „Antwoord niet"dit zijn de 2 schlagerwer- ken uit de 52 Ufa's van dit jaar. De blonde droom is Lilian Harvey, die in deze film niets liever wil dan filmster wor den in Hollywood. Het scheelt niet veel of Lilian gaat in deze fifan werkelijk naar Dol- larland. Op het laatste nippertje weet echter een van de twee Willy's (Willy Fritsch en YVilly Forst) baar door een huwelijk aan zich te binden. Op de film gaat het dus wel geheel anders dan in het werkelijke leven; Want u weet dat Lilian naar Holly wood is vertrokken en dat geen Willy haar heeft kunnen weerhouden. Lilian Harvey is weer de spil waar alles om draait. Haar charme en eenvoud stelt het toch ook zeer verdienstelijke spel van Fritsch, Forst en Hörbiger (de „Vogelver schrikker") bijna geheel op den achter grond. Het programa vangt, zooals gebruikelijk is, aan met een journaal met buiten- en bin- nenlandsche actualiteiten. ATTENTIE. De door de PU,EM op Donderdag 30 Maart te houden demonstratie van het elec trisch koken in Hotel „Bosch en Duin" aan de Bosstraat, wordt niet, zooals oorspron kelijk in de advertentie's was aangegeven, des middags te 2.30 uur, maar des avonds te 7.30 uur gehouden. VERGADERING. Blijkens een advertentie in dit blad zal op Dinsdag 21 Maart in de kleine zaal van Religie en Kunst een lezing worden gehou den over den politieken toestand; door Mevrouw B. BakkerNort, Lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Nu er op politiek gebied zoo'n ontstel lende verwarring blijkt te bestaan, zal men gaarne van de gelegenheid willen profi- teeren, om zich te laten voorlichten door de begaafde spreekster. Daarom noodigt het Bestuur der Afdee ling Soest van den V. D. B. ieder uit, om Dinsdag 8 uur ter vergadering te komen. De toegang is vrij. SOESTER BOND VAN LICHAME LIJKE OPVOEDING. Een dezer dagen hield deze .Bond een vergadering in „Dennenhof". Nadat op de vorige vergadering Statuten en Huishoude lijk regl. waren vastgesteld, werd thans het definitief bestuur gekozen en werden met algemeene stemmen benoemd tot prae ses d heer J. Grootewal, Soesterberg, tot bestuursleden de HlH. Drost (VV Soes terberg), J. G. Smit (Soester Turnclub), J. Duin (de Stormers), eri P. J. Clements (Es- vac), die de overige functies zullen ver- deelën!. Na eenige discussie werd besloten •dat binnenkort door alle aangesloten ver- eenigingen een propaganda-tocht wordt ge maakt door de gemeente. Tevens zullen door den Bond groote atletiekwedstrijden worden 'georganiseerd, waarbij dan te vens door de Soester Vereeniging zal ge kampt worden om den zilveren wisselbeker door den Soester Turnclub verleden jaar be schikbaar gesteld en toen gewonnen door ,,A. D. O." Ook zal getracht worden we derom een loop door Soest te organiseeren, maar beter dan de voige. Besloten, werd zich met B. en W. in verbinding te stellen, met het oog op het uitbreidingsplan tot het stichten van een of meer sportparken, daar het in de bedoeling ligt die in gebruik te nemen naast het natuurbad. Niets meer aan de orde zijnde werd de vergadering geslo ten. ALGEMEENE VERGADERING VAN DE PLUIMVEE- EN KONIJNENFOK KERS VEREENIGING Woensdagavond vergaderde bovenstaan de Vereeniging. De belangstelling was dit keer bijzonder groot. Voorzitter was de heer Beetsma, die in zijn openingswoord de groote belangstelling toeschrijft aan punt 8 van de agenda: „Voorstel Bestuur split sing der Ver. in Nut- en Sportfokkers- Vereenigiing of verkiezing van een nieuw bestuur". Nadat d'e Secretaresse Mevrouw Dral de notulen van een vorige vergadering en het jaarverslag heeft voorgelezen, krijgt de heer Wragge, Penningmeester, gelegen heid tot het uitbrengen van het financieel verslag. De rekening bedroeg in ontvang sten f 257.09 in uitgaaf f 210.57 Batig saldo f 46,52 De kascommissie bracht bij monde van den. Heer Plomp verslag uit, en adviseerde tot decharge. Alzoo werd besloten. De heer Naethuys werd' benoemd tot af gevaardigde naar de Alg. Verg. van den Utr. Bond van Pluimveehouders, terwijl de Heer Karstens deze functie zal waarnemen bij den Raad van Beheer. Daarna kwam ter tafel het voorstel van hetBestuur tot split sing der Ver. of tot aftreding van het Be stuur. De voorzitter ging de geschiedenis der Vereeniging na, en kwam tenslotte tot de conclusie: dat splitsing der Ver. in een Pluimvee- en afzonderlijke Konijnenfokkers Ver. gewenscht was. De oneenigheid tijdens de laatste tentoonstellingen ontstaan, had zich bij een paar leden van het Bestuur voortgezet waardoor een onhoudbare toe stand was ontstaan. De heeren Graaumans en De Koning meen den dat sport en nut best kon samengaan. Meermalen heeft men elkaar noodtg. Waar om dan die splitsing. Uit het applaus der Vergadering, nadat beide sprekers waren gehoord; bleek wel, dat men van splitsing niets wilde weten. Er bleef dus niets anders over dan de verkiezing van een nieuw bestuur. Mevrouw Burger, die niet periodiek af trad, was op de bestuursvergadering, waar bij men besloot unaniem af te treden, niet tegenwoordig geweest. De heer Graaumans deelde mede, dat Mevrouw Burger niet wenschte af te treden om onaangenaamhe den!, waar zij buiten stond. Er waren dus 6 vacatures. Herkozen werden Mevrouw Dral en de heeren Beetsma, Ten Raa en Karstens. De Heer Wragge stelde zich niet herkies- GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Bruinlederen handschoen Schaaf Dommekracht met paaltje Gouden broche Schop Heerenjas damesportemonnaie met inhoud Politiebureau Vinkenweg 39 Politiebureau Birktstraat 67 Burgemeester Grothestraat 43 Politiebureau Verlengde Postweg 90 baar. Daarbij werden nog gekozen de Hee ren Wüst en W. C. Priem. De Heer Graau mans die gekozen werd,namde benoeming niet aan. Tot Voorzitter werd benoemd de Heer Wüst (Parklaan). Bij de -rondvraag vestigde de Heer De Koning de aandacht van de aanwezigen op de groote verhooging van het invoerrecht in Duitschland van eieren en kaas, een 2-tal producten waarbij wij groot belang hebben, Wijzende op aanplakbiljetten op den muur spoorde spreker aan in den vervolge zoo veel mogelijk Nederlandsche producten te vragen. 't Was ruim half twaalf toen de waar nemende voorzitter de heer Ten Raa deze belangrijke vergadering sloot. DAMMEN. De resultaten van de onderlinge wedstrij den der Soester Damclub van jl. Dinsdag zijn als volgt: Wit Zwart J. VerlindenG, Landman 02 D. Waal—G. J. ter Haar 1—1 S. de ZoeteChr. Bakker 02 M. BakkerP. Reeringh 02 J. C. de Boer—H. Bakker Jr. 0—2 Van de dubbele competitie werd reeds gespeeld de partij P. FloorW. Henger, welke eindigde in een overwinning voor eerstgenoemde. Voor a.s. Dinsdag 21 Maart is de vol gende ronde vastgesteld: Wit Zwart P.FloorM. Bakker J. C. de BoerJ. Verlinden G. Landman'Chr. Bakker W. HengerF, J. Lenten H. BakkerP. Reeringh G. J. ter HaarH. Bakker Jr. (hangpartij) Dammers!, welke aan bovenstaande com petitie wenschen deel te nemen en nog geen lid der Soester Damclub zijn, kunnen zich hiervoor alsnog aanmelden uiterlijk Dins dag 21 Maart a.s. in het clublokaal, ge vestigd in Hotel Ockhuysen. De wedstrij den vangen aan te 8 uur. Belangstellenden hebben vrijen, toegang. VEREENIGING VOOR BIJENTEELT. Bovenstaande vereeniging vergaderde Dinsdagavond in café Zonneheuvel aan de Torenstraat. De opkomst der leden was be vredigend. Nadat de voorzitter, de heer Ten Raa allen het welkom had toegeroe pen, in -het bijzonder de heer Van Kooy, die door ziekte enkele vergaderingen had gemist en een viertal nieuwe leden, die voor het eerst ter vergadering aanwezig waren, las de secretaris, de heer C. van Bo ven;, d'e uitgebreide notulen van de feest- vergadering, die een paar maanden geleden werd gehouden, waarvoor een bijzonder woord van dank werd geuit. Nadat een paar ingekomen stukken waren voorgele zen werd gelegenheid' gegeven voorjaars bijenteuiker te besteilen. Hierbij bleek, dat er tegenwoordig veel animo in deze ver eeniging is voor de uitbreiding van de bij enteelt. Ook van de gelegenheid om im- kersartikelen, kunstraat, enz. gezamenlijk te bestellen, werd een ruim gebruik ge maakt. Velen hebben in den afgeloopen winter eenige kasten gemaakt, die straks van kunstraad, afstandsblikjes enz. moeten worden voorzien. Het vereenigingsorgaan „Het Groentje" was voor deze maand nog niet ontvangen, zoodat punt 6-der agenda: „Bespreking be schrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering" niet kon doorgaan. Op voorstel van den voorzitter werd het Bestuur gemachtigd een beslissing over dë te behandelen punten te nemen. Daarna volgde een geanimeerde bespre king naar aanleiding van de plannen van het Bestuur om de Koninginneteelt voor deze afdeeling practisch ten uitvoer te brengen. Voor de afdeeling zal worden aan gekocht een Edelvolk uit Oostenrijk van het zwarte ras!, <lat voor ons klimaat het best geschikt is. S'aande de vergadering werden door enkele leden gratis ten gebruike aan geboden een pleegvolk en een tweetal kas ten. waardoor de kosten voor den opzet aan merkelijk werden verminderd. Tevens was het een bewijs van den goeden geest, die er in deze vereeniging heerscht. Men helpt gaarne elkander. Wijl Soest, voor zoover bekend, de eerste afdeeling is, waar de Koninginneteelt voor de vereeniging wordt aangevat, zullen de resultaten zeker de belangstelling hebben in wijden kring, en/ zal daarover nog wel meermalen, ook in het Vereenigingsorgaan, worden geschreven. 't Was reeds over tien, toen de rondvraag werd gesteld, die van weinig belang was. Het traditioneele, gezellige bijenpraatje schoot er voor dit keer bij in. 't Klokje van 10 had reeds lang geslagen toen de voor zitter de vergadering sloot. BOND VAN STAATSPENSIONEE- RING Afdeeling Soest In de Woensdagavond gehouden vergade ring werd het bestuur als volgt samenge steld: W. F. H. Busch, Voorzitter; F. Wjijn- gaard, secretaris, Soesterbergschestraat 91; P. M. Enzerinck, Penningmeester en Mej. G. Bokma en den Heer S. Agter, Commis sarissen. Besloten werd een krachtige ac tie te voeren ten einde iets te kunnen bij dragen tot verzachting van de moeilijke om standigheden waarin talrijke ouderen ver- keeren en komen te verkeeren door gemis aam behoorlijke verzorging. Het secretariaat verwacht vele medestrijders. AANRIJDING Donderdag heeft op de Steenhofstraat nabij de Molenstraat een vrij ernstige aan rijding plaats gehad. Een luxe auto, bestuurd door den heer L. W. uit Amsterdam naderde vanuit de richting Nieuwerhoek en gaande in de rich ting naar Amersfoort toe. Tegelijkertijd naderde vanuit de richting Amersfoort en gaande in de richting naar Baarn toe een vrachtauto van de firma de W., bestuurd door S. H. de J. De bestuurder der luxe auto reed achter een met een paard be spannen voertuig en wilde toen links pas- seeren. Plotseling moest hij echter door de omstandigheden remmen met tot gevolg, dat de auto slipte, waardoor beide motor rijtuigen tegen elkander botsten^ Beide auto's werden daardoor op diverse plaatsen beschadigd. Waar de bestuurders niet tot een onder ling vergelijk konden komen, werd van een en ander proces-verbaal opgemaakt. PENSION GIDS 1933. Door VVV „Soest Vooruit" is, evenals het vorige jaar, wederom een gids uitgege ven, bevattende alle gewentschte gegevens van Soest. Deze gids is een keurig en practisch boekje, vooral voor de vreemdelingen, die voor korteren of langeren tijd in Soest wil len verblijven, maar ook voor vele ingeze tenen, en dan voornamelijk voor de sedert kort hier gevestigd-en. Het wordt kosxeloos verstrekt. Het boekje bevat vele mooie foto's en raadpleegt men den „korten inhoud", dan bemerkt men, dat werkelijk alle mogelijke inlichtingen in dezen gids te vinden zijn. Wjij twijfelen er niet aan, of deze prak tische uitgave zal velen doen besluiten eeni- gen tijd in ons dorp te komen doorbrengen. EEN GECOMBINEERD JAARFEEST Door de Chr. Meisjes-vereeniging ,,Ta- bitha" en de Chr. Jongelings Vereeniging „Immanuel" werd Dinsdagavond het ge combineerde jaarfeest gevierd in de voor malige kegelzaal van Zwaantje" alhier. De voorzitter der CJV, de heer Raat, de bijeenkomst met gebed en voorlezing van enkele verzen uit Marcus IV openend, hield daarna een korte toespraak, waarin hij allen (hartelijk welkom heette, in 't bij zonder de vele donateurs, de verschillende afgevaardigden, de pers, Ds. Tuinstra, de heer en mejuffrouw Jon gsm a uit Soest e.a. Het stemde hem tot blijdschap, dat zoo velen aan de uitnoodiging hadden gehoor gegeven. De moeilijke arbeid op het terrein der meisjes- en jongelings-vereeniging werd door spreker nog even toegelicht. In de eerste plaats is hierbij geestelijke op bouw de bedoeling. Afgewisseld door het zingen der bonds liederen, werden vervolgens door beide ver- eenigingen de jaarverslagen uitgebracht, die gewaagden van teleurstellingen, maar oo'c van dankbaarheid over wat in het afgeloo pen voreenigingsjaar bereikt werd. Men hoopte, onderwijl de wereld haast in puin ligt. onder hoogere leiding te blijven voort bouwen aan het reeds tot stand gebrachte werk. De bibliotheek, nu tot een 500-tal aangegroeid, beantwoordde uitstekend aan haar doel. Vóór de pauze werd door de meisjes een tooneelstukje opgevoerd, dat veel bijval verwierf. De afgevaardigde van het ringbestuur hield na d'e pauze een opwekkende toe spraak. Daarna werd door de meisjes en jongens opgevoerd „De Stem", een spreek koor in drie bedrijven1, dat niet naliet om diepen indruk te maken. Een zinnebeeldig spel, treffend van inhoud en uitbeelding en waaraan veel tijd en zorg waren besteed. Een pelgrimsreize, waarbij „de jonge man" veel ziel wist te leggen in houding, gebaar en woord. Een mooi samenspel van viool en piano sloot zich bn passende wijze aan. Na een korte toespraak door ds. Tuinstra werd deze mooie avond met gebed gesloten. van 915 Maart 1933. GEBOREN: Loekie Antoinetta dochter van G. Westra en A. Maas Parklaan 12c; Dick zoon van E. C. van Veenendaal en E. F. Nijenhuis Birktstraat 4. Arnolda zoon van A. Fonteijn en R. Jagtenberg Kerk straat 44; Johanna Mensina dochter van G. H. v. d. Broek en A. v. Geijtenbeek Becke- ringhstraat 18; Josephine Alida Anna doch ter van J. Reiman en H. ,Ebing Soesterbstr. 52. OVERLEDEN: Jan Werkhoven 80 jaar gehuwd met J. Hilhorst Soesterb.straat 48; Robertus Hendrikus Johannes de Lange 64 jaar gehuwd met L. W. le Comte Wil- helminalaan 4. Lambertus van Blom 78 j. gehuwd met A. J. Taconis Kolonieweg 10. Vestiging van 915 Maart 1933. J. H. J. Kam met gezin van Rotterdam naar OHjkeweg 13; W. F. van Limburg met gezin van Amsterdam naar Hartmanlaan 38; Wed. L. v. d. Horst met dochter van Sliedretht naar Beukenlaan 5; W. Visser idem; Wed. A. Groeneveld van Rheden n. Beckeringhstraat 31; J. Ph. Zeevat idem; Chr. v. d. Brink van Baarn naar Steenhof straat 65; P. J. A. Kuppens met vrouw van Kloosterburen naar den Blieklaan 67; Wed. J. Westeneng van Baarn naar B. Grothe- straat 37; J. M. Loos idem; G. Legemaat met gezin van Maarsseveen naar K. Kerk straat 5; W. J. Kerkhoven met gezin van den Helder naar Birktstraat 12b; A. v. d. Stoep met gezin van Rotterdam naar Nieu- westeeg 66; Vertrek 9—15 Maart 1933. P. F. Bakker met vrouw van Torenstraat 3 naar Bussum Kapelstraat 51a; H. van Booijen van Verl. Kolonieweg 6 naar Zeist W.A. hoeve; A. Clarisse met gezin van Nieuweweg 80 naar Amersfoort van Cam- penstraat 17; W. Ierland van Soesterb.str. 51 naar Utrecht Mariaplaats 21; S. Schou-

De Soester | 1933 | | pagina 4