Di,„L-.i-s U onthoudt het wel, •CE"T Voor Beschuit, altijd I I DE SOESTER H Geldbelegging Mi-Caréme - (Half vasten Bal) Woningbureau Waltmann Co. üi m m m mmn Te huur gevraagd D. VAN KLEEF Gegarandeerde oplaag ruim 3000 exemplaren Mendelssohnlaan 5 - Telefoon 2055 VRAAGT UW Wl NK ELI ER DAM RUBRIEK Ëf Hl 1P IP iü Hl IÉ 1 m üp iü m mm w 8 O-q Voor de Vrouw Kleine Advertenties AFIENA Werkster Weet U wel Werkster Dagmeisje Reiziger net Meisje Nette Heer Eenden Dame yOTO©lMSTS H. «I. BOOM Van Weedestraat 9 Soestdijk nmnmnisnn mEMDAALh vtVEEDE5TC:ACA STOFFEN Zaterdag 25 Maart 8 tot 2 uur #4 in gebouw „NOVUM" te Baarn met Attracties Wanneer werden „uw Kinderen" voor 't laatst G E FOTOG R A FE E R D Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 Wij biijven doorgaan FIRMA KLASHORST ZEGGELAAR Koop, Verkoop, Huur en Verhuur van Villa's Landhuizen, Bouwgrond etc. Verzekeringen op elk gebied, ook op beurspolis, Particuliere- en handels-Informaties in Binnnen en buitenland. Kantoor Soestdijk vurige week het verzoek den vliegers té willen toestaan hulp te verleenen bij het opsporen van verloren gewaande schepen. Onmiddellijk is hun daartoe telegrafisch machtiging verleend. Ze zullen bij dit werk enigszins gehandicapt zijn door het feit. dat er nog steeds slechts één vliegtuig be schikbaar is.. De reservedeeleo voor de herstelling van het andere vliegtuig zijn echter in de vorige week afgezonden. Aan 't eind dezer maand zal de hangar dus weer twee volwaardige en vliegvaardige Fokkers bevatten. (U. D.) TOONEELUITVOERING VAN DE „BERGSPELERS" Donderdagavond werd door de alhier bestaande Tooneelvereeniging „De Berg- spelers" voor een goed bezette zaal in „Huis ten Halve" de tweede opvoering ge geven in dit seizoen. In de enkele jaren van haar bestaan heeft deze vereeniging reeds een vaste plaats veroverd in het gezelschapsleven van deze streek. Zij zorgt hiermede voor een gepaste en gezelligé afleiding, die men vroeger ontberen moest of anders tegen niet geringe offers van tijd en kosten elders moest gaan zoeken. In dat opzicht is er hier in de laatste jaren veel ten goede veranderd. Opgevoerd werd dan: „Gekocht en Be taald", een uit het Engelsch vertaald too- neelstuk in vier bedrijven van George Broadhurst. Het is een stuk, dat in - ons land nogal opgang heeft gemaakt. Er zit iets in van 't leven, zooals het is of zijn kan. De verkwikkingen zijn niet overdre ven en ook is er geen overdaad aan actie. Er is een doorloopende ontwikkeling, die psychologisch aanvaardbaar is. Een door harde inspanning schatrijk geworden Ame rikaan, die geen tijd had om aan roman tiek te doen, trouwt later op reeds gevor derden leeftijd met een jonge, eenvou dige telefoniste. Zij houden van elkaar en hun huwelijk is niet ongelukkig. Hij is in bijna alle opzichten een voortreffe lijk echtgenoot, maar heeft één zwak, zwak!, dat allengs onheil aanbrengt. Op ongeregelde tijden bedrinkt hij zich en is dan voor zijn vrouw een ander mensch. Bij een dier scènes, waarin hij zich weer als een bruut aanstelt, verwijt hij haar eertijds sobere levensomstandigheden, waaruit zij nimmer bevrijd ware, zoo hij haar niet gekocht had en betaald. Dat is teveel voor haar en zij kan daarom piet langer bij hem blijven. Na een tijd van scheiding, die beiden veel verdriet doet en waarin zij bij hard werken voor een schamel bestaan geheel en al dreigt te verkommeren, komen zij weer tot elkaar, begrijpend en goedwillend als nooit te voren. Het spel van den heer van Driel als den millionnair Mr. Stafford was rustig en beheerscht, alhoewel soms wat te mat. Mevrouw van Driel als zijn echtgenoote, ging geheel en al op In haar rol, waarin zij veel ziel wist te leggen. Van de bijrol len, waarvan er twee zeer omvangrijk waren, trof ons vooral het spel van den heer de Haas als James Gilley, datfrisch en krachtig aandeed. Deze speler gaat met rassche schreden vooruit. Mej. C. v. d. Toom als Fanny speelde niet .on verdienstelijk. Ook zij gaat vooruit. De Ja- pansche bediende Oku, gespeeld door den heer Oosterbaan, was prachtig gegrimeerd. Zijn onbewogenheid was als van een Oos terling, alleen had zijn stem iets zachter moeten zijn. Het stuk genoot veel bijval. Aan het slot volgde nog een éénac- ter: „De Weddenschap", waarin de begin nelingen op niet onverdienstelijke wijze uitkwamen. De heer van Keekem, die reeds als regisseur dezer vereeniging be kendheid heeft verworven, trad nu ook zelf op in de rol van den Jndischen va- cantieganger, wat hem best afging. Mej. Stöcker was een dienstbode in stijl. In de scène echter, waarin zij haar betrek king opzei, had zij heftiger moeten uit vallen. Ook dit stuk verkreeg veel ap'- plaus. Een gezellig bal onder leiding van den heer Polak met prettige jazz-muziek be sloot dezen opgewekten avond. VERGADERING WIJKVERPLEGING. Door de vereeniging „Wijkverpleging Huis ter Heide en Omstreken"; waartoe o k de Groene Kruisafdeeling van Soes- terherg behoort, werd op Vrijdagavond een algemeene ledenvergadering gehouden in t Zwaantje alhier. De voorzitter der veree niging, de heer D. Feikema, de vergadering openend', Yiep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, het betreurend echter, dat de opkomst zoo gering was, niettegenstaande de vergadefingt in afwijking met vroeger, nu in Soesterberg plaats had, waar toch de meeste leden wonen. Het was een moeilij ke tijd voor de vereeniging, die echter dank zij de samenwerking van bestuur en wijk zuster haar financiën op peil wist te hou den. Om dit te continueeren), deed hij een beroep op den steun van alle ledien. De notulen der vorige vergadering werden on veranderd goedgekeurd. Het jaarverslag stemde niet tot ontevre denheid. De ingekomen giften, ter gele- Remheid van het 25-jarig jubileum der ver eeniging, werdeni met zorg besteed. Door •de afdeeling van het Centraal Genootschap van Kinderherstellings- en Vacantie-kolo- nies werden twee kinderen uitgezonden. De kascommissie had de fiiiancieele bescheiden nagezien en in orde bevond'en, waarna de voorzitter dank zeidie aan de commissie en aan de penningmeesteresse voor haar accuraat en veelomvattend beheer, v lar- voor zij décharge verkreeg. Bij de aanbie ding der begrooting 1933 werd opgemerkt, dat de financieele positie der vereeniging, in verband' met wat haar te wachten staat, niet rooskleurig is. Zoo had men van B. en W. van Soest een aanzegging ontvangen, dat de jaarlijksche subsidie van f 350 met 10 verlaagd zou worden. Door een vroe gere nalatigheid kon meni zich thans niet beroepen op artikel 3 der Armenwet. Het Bestuur zal alsnog een request terzake in dienen. Door bedanken van ledien en con tributie-vermindering gaan de inkomsten met f 154 achteruit. Daartegenover staat een vermeerdering van f 36,50 door toetreding van nieuwe leden, terwijl 1 lid de contribu tie verdubbelde en i en gift schonk. Toch blijft er nog een aanmerkelijke achterstand. Men zal zijn best doen om zoo zuinig mo gelijk zijn), terwijl het bestuur verder een beroep deed op de leden voor aanwerving van nieuwe leden. In verband' hiermee werd een propaganda-coinmissie benoemd, aanvankelijk bestaande uit den heer Baars en Mejuffrouw van de Bij. De aftredende bestuursledenMejuffrouw van Goudoever en mevrouw Mollerusi werden bij acclama tie herkozen. In de kascommissie voor dit jaar werden gekozen: Mevrouw van Stolk en de heer Mollerus; als plaatsvervangende leden): de heeren v. d. Bout en Dippel. Van H.M. de Koningin-Moeder was een schrij ven ingekomen, waarin dank werd gezegd voor de aanbieding van het 26ste jaarver slag. Bij de rondvraag werd besloten om ter gelegenheid van het dezen) zomer a'.hier te houden zangconcours een speldjesdag te houden. Naar aanleiding van een vraag van den magazijnhouder, dien heer Heuvingh, over uitgifte der artikelen, etc.; werd be sloten om eens per maand inspectie te hou den. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. JAARVERGADERING AGAVS. Door de Gymnastiekvereniging AGAVS werd' Vrijdagavond de jaarlijksche algemee ne ledenvergadering gehouden in „Huis ten Halve'1' alhier. De voorzitter!, de heer Groo- tewal, de vergadering openend, riep alle aanwezigen hartelijk welkom toe en sprak zijn voldoening uit over dé goede opkomst Van de ingekomen stukken vermelden wij een schrijven van den heer Desta, waarin deze bedankt als bestuurslid belast met de administratie. De voorzitter hierover zijn spijt betuigend, zeide genoemden heer dank voor wat hij voor de vereeniging gedaan heeft. In een brief van het gemeentebestuur van Soest werd medëdeeling gedaan van de verlaging der subsidie van f 200 met 10 procent. Voorts een missive van hetzelfde bestuur1, behelzende de voorgenomen hef fing van zaalhuur vanaf 1 Januari van dit jaar. Na een te houden mondelinge bespre king, zal het Gem. Bestuur nog nader over deze zaak beslissen. Volgens het jaarverslag van den Secretaris steeg het ledental van 148 tot 181. De successen in Amersfoort werden nog even gememoreerd'. Wat be treft de wasch- en kleedgelegenheid;, welke nog niet aan haar doel beantwoordt, zal het Gem. Bestuur nieuwe plannen voor ver betering dezer inrichting voorbereiden. Op initiatief van AGAVS werd' eenigen tijd ge leden de Soester bond voor lichamelijke op voeding (SBLO) opgericht, welke zich ten doel stelt om op intensieve wijze de belan gen van de sport te dienen. Het jaarverslag van den Penningmeester vermeldt een voordeelig saldo van f 115,33, zijnde ruim f 46 minder dan het vorige jaar, wat op rekening komt van het aanschaffen eener plano, welke nu geheel is afbetaald. In de nieuwe kascommissie werden be noemd de heeren de Visser, van Keekem en mejuffrouw van de Poel. De periodiek aftredende bestuursleden' werden allen bij acclamatie herkozen. In de bestuursYacatu- res werd' voorzien door de verkiezing van Mevrouw A. Mulder en den heer de Visser; in die van de technische commissie door de verkiezing van Mejuffrouw M. Lub. Bij de rondvraag werden enkele kwesties behandeld, die in 't bijzonder de interne aangelegenheden der vereeniging raken. Voorts werden plannen geopperd voor het organiseeren eener wandeltocht, korfbal voor meisjes enz. De kwestie der speciale tarieven voor 'it zwembad is reeds in behan deling bij den bond. Met een opwekking om met plezier en ijver te blijven medewerken aan het voort bestaan der vereeniging, sloot de voorzitter om kwart voor elf deze geanimeerde ver gadering. Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adres: Laanstr. 12 te Soest Oplossingen te zenden aan bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM van H. Bakker, Alhier. Zwart: 8 1 2 3 4 5 6 16 26 36 mem. 58!» 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 8 De stand in cijfers moet zijn: Zwart 7 schijven op 131821232728 33 en dam op 19. Wit 7 schijven op 20—24—30—32—34—37 43 en dam op 45. Wit speelt en wint. Bovenstaand probleem is niet diep, doch de afwikkeling is uiterst verrassend. Ik zie ditmaal dan ook met belangstelling even- tueele oplossingen tegemoet. Variant in de Ho 11'. opening. Wit Zwart 1. 33—28 18—23 2 31—27 17—21 3 39—33 1228 Nu wordt meestal 34-30 gespeeld. Volgens den Wereldkampioen B. Springer echter is 3530 sterker. Zwart kan nu n.1. bezwaar- I lijk 2025 spelen, daar wit hierop zou ant- I woorden met 3429. Zwart moet nu 23 x 32 slaan), 30 x 39 met iets beteren stand voor I wit, wegens het opgeloste randstuk 35. j Slaat zwart echter 25 x 34, dan volgt wit 27—22!, (18x22), 29x 18, (13x22), 28 x 26 en, wint minstens een schijf. TWEE OCHTENDJAPONNETJES. Hoewel ochtendjaponnetjes nu niet zoo speciaal aan mode onderhevig zijn, is het toch wel eens aardig er een paar nieu we modellen van te geven. En dan ligt 't natuurlijk voor de hand, dat die speciaal voor het komende warmere jaargetijdie eenige van de modekenmerken dragen. In dit geval zijn dat de korte mouwtjes, bij het rechtsche model zoowaar pofmouw tjes. Verder is het model rechts op de teekening met -een rok, waarvan het on derste gedeelte in klok is aangezet. Zoo als alle ochtendjaponnetjes is ook dit tweetal op zij met een strik gesloten, .ter wijl ze aangetrokken worden als een jas of mantel. Sommige hebben opgestikte zakken, wat heel handig is om er een zak doek, portemonnaie of sleutels in te be waren. We zullen in het komende voorjaar en zomerseizoen weer een ware orgie van vroolijke kleuren zien. Het is alsof men daardoor de gedachten van zwaarmoedig heid, die bij velen de overhand hebben ge had, wil verdrijven. Men ziet het zelfs in de schoenen, waarin op het oogenblik een groote sportieve mode aan den gang is van een soort wandelschoenen met crê pe zolen, waarvan het bovenwerk met een kleurig veter_koord aan het onderwerk is geregen, en waarin men wel drie of vier verschillende kleuren leer aantreft, rood, blauw, grijs, enz. In de voorjaarsmode vindt men dan ook veel sportieve witte japonnetjes, die bij dit soort kleurige, sportieve schoeisel heel goed passen. De ze witte japonnetjes worden dan nog wat meer opgevroolijkt door een ceintuurtje of vroolijke garneering van allerlei ma terialen, z.g. toile ciré, lakleer, enz., in allerlei felle kleuren. Verder zien we heel veel ruiten en strepen en allerlei nieuwe diagonaal-stoffen, verder tallooze bedrukte stoffen met veel kleine bloem- motiefjes, enz. Kortom, hoewel er principe niet veel nieuws is, zijn alle stof fen en motieven op zoo'n frissche, nieu we wijze gelanceerd, dat de mode heel veel aantrekkelijkheid bezit. Wat de al gemeene mode-lijn betreft, blijft de lijn tamelijk strak, al hebben de rokken over het algemeen aan den onderkant een wei nig ruimte. En dan de kleuren Als nieu we kleuren worden genoemd: parelbeige, parefblauw, parelgrijs. Verder als mo dekleuren: donkerbruin, papegaai-blauw, oranje-rood, appelgroen, zwart, marine blauw en wit. L O E S. van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. GEBOREN dochter van M. VISMAN M VISMAN-HAVEKOTTE VAKKLEEDING, OOK VOOR DAMES Witte Damesjassen f 2.05 Voor Meisjes f 1.85 ,,'t HANDELSHUIS VOLDOET Uil" Soest Soesterb.straat 51 Telef. 2200 Nette jonge vraagt werk voor heele of halve dagen. Hellingweg 15 o. Lazerusberg. dat het goedkoopste adres voor banden en onderdeden en tweede hands rijwielen is Gr. MELMWEG 3? Beleefd aanbevelend. gevraagd. Julianastraat 69. Soestdijk. gevraagd v.g.g.v., voor direct. Aanmelden na 6 uur. Wilhelminalaan 10. gezocht. Brieven onder No. 110 aan het bureau van dit blad. Over bedrijfskleeding gesproken: Khaki hemd 98 cent, met ritssluiting f 1.45 Manchester broek f 2.75 ,,'t HANDELSHUIS VOLDOET UI!" Soest Soesterb.straat 51 Telef. 2200 GEVRAAGD Zelfstandig kunnende werken. Brieven lett. A., Boekhandel de Bruin. F. C. Kuyper- straat 6. zoekt Zit-Slaapkamer m. of z. Pension, pm- trek Nieuwerhoek m. prijsopg. Br. onder No. 111 aan het bureau van dit blad- Net aankomend meisje, 15 jaar b.z.a. voor Hulp in de huishouding of bij kinderen. Adres Reulen, Koloniew. lb gevraagd, 6 witte eendjes z.g. kwakertjes. Aanbiedingen onder motto „Eenden"' aan het bureau van dit blad. Soest of omgev. huis, minstens 6 k. en fl. tuin. Brieven met opg. v. huur, ind. enz. onder No. 112 aan het bureau van dit blad. Soestdijk, 20 Maart '33. Te koop vrijst. Landhuis bij Station Soest dijk, zeer gr. moestuin, üp contract ver huurd voor f 25 per maand. Koopsom slechts f 4000. Brieven onder No. 113 aan het bureau van dit blad. Solide finantiëele instelling, biedt aan soli de personen met vaste positie, GELD TER LEEN AAN, tegen matige rente. Bedragen beneden f 200.zonder borgstorting. Geen kosten vooruit. Geheimhouding verzekerd. Brieven onder motto „GELD" aan het bureau van dit blad. m.1. zoekt tegen 1 Mei Pension te Soestdijk, ged. 3 m. Bij voork. boven voor Zit-Slaapk. en gem. veget. maalt. Brieven met prijs on der letter D aan het bureau van /dit blad. „DAT's GOED BEKEKEN!" Prima Katoenhemd 52 ct. 2 voor 98 cent •Zwaar Moltonhemd dubbele borst 98 cent 8 paar Fantasiesokken voor 98 cent IJzersterke Overall f 2.75 „HET HANDELSHUIS VOLDOET Uü" Soesterbergschestr. 51 Soest Tel. 2200 Amsterdamsche Rolluiken en Markiezen- fabriek C. Immink heeft een filiaal te Baarn en Soest, Torenl. 108, (einde Nieuwest.) Tel. 2308. Hoofdk. A dam, Prinsengracht 79, Tel. 45404. Verzuimt U niet bij ons aan te vragen; op al ons werk wordt 5 jaar ga rantie gegeven. LOBELIASTRAAT 21 HILVERSUM Komt elke week te Soest „Naaimachines" repareeren tegen geringe kosten Gelieve uiterlijk Zaterdag bericht te zenden 25 jaren in het Gooi bekend. Verkoop van Naaimachine's, Radio, Orgel en Piano's. TELEFOON 2110 Spaden Harken Heg- en Snoelscharen Grasmaai- machines Kruiwagens enz. 50E5TOIJK Aparte collecties BEHANGSELS Exclusieve dessins in voor gordijnen en bekleeding Voordeelige prijzen LEIDING THEO VONK KOMT U OOK? met een ieder in de gelegenheid te stellen kennis te maken^met onze Eerste Kwaliteit Hollandsch Rund- en Varkensvleesch door onze alom bekende lage prijzen te handha ven Doet allen Uw voordeel VARKENSVLEESCH Varkensfricandeau 45 cent Varkenslappen 40 cent Varkens Carbonaden35 cent 3 pond100 cent Versch mager Spek 25 cènt Vet spek25 cent Reuzel 30 een 4 pond 100 cent Beleefd aanbevelend RUNDVLEESCH Biefstuk 50 cent Haas 55 cent Roastbeef 40 cent Lende 45 cent M,agere Lappen 35 cent 3 pond100 cent 4 pond doorr. Lappen.100 cent Gehakt 25 cent Hooren en bezorgen zonder prijsverhooging BIRKTSTRAAT 10a SOEST TELEFOON 2273

De Soester | 1933 | | pagina 3