Voor de Schoonmaak O o< Ingezonden Kastpapier, met en zonder rand, Losse Kastranden, Kastpapier aan rollen, in verschillende kleuren, Punaises, Lampekappapier, enz. N De Vierde Voorwaarde. De sterke man No FEUILLETON Rechtzaken N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK dii 0< Buiten verantwoordelijkheid der Redactie NOG EENS DE MUITERIJ. „Begraaf Uwe dooden diep in Uw hart, zij zul'len in Uw leven» levende dooden zijn", zoo luidt een oud Duitsch gedichtje, dat irnij in de gedachten kwam, toen ik dacht aan de smart der Moeders en vele anderen, toen wij lazen dat een' bom het '.ot der jonge mannen had beslist, daarmede aan alle spanning in de hoofden en harten der menschen, zoo in Indië, als in Holland een einde makend: Is daarmede de zaak uit, of blijven de dooden spreken, evenals zij, wier leven roekeloos vernietigd werd in de groote menschenslachting? Nooit, nooit kunnen deze dooden luid genoeg hun stem doen weerklinken, nooit genoeg aan de Christenheid doen gevoelen, hoezeer de ze Christenheid het Koninkrijk Gods ge weld aandoet. De hoogstaande vrouw die jarenlang te midden van en met de Ind. bevolking leef de, schreef: „Er zullen weinig menschen zijn, die niet met spanning de week van de muiterij op de Zeven Provinciën door leefd hebber\, vooral de menschen uit In dië. Toen de eerste berichten binnenkwa men en verondersteld werd, dat het alleen inheemschen waren die de muiterij pleeg den, (immers Janmaat wenscht geen con tact met de nikkers, kon men in de cou ranten lezen) hoopten wij: dat dit niet waar mocht zijn, omdat de volle zwaarte van de straf, dan alleen zou neergekomen zijn, op de inheemschen. Niet dat wij de Hollandsche jongens een flinke straf gunden1. Welke moeder, die de foto's zag in de couranten heeft geen diep medelijden gevoeld met die heel jonge jon- igens, die als slachtoffer gevallen zijn, van een onveranwtoordelijk gestook onder het Marinepersoneel. Wat zou cr trouwens niet een triomf door de bevolking gegaan zijn van gansch Indië tot schade van onze re geering en van de bevolking zelf. Nu de leiding waarschijnlijk van Holland uit gegaan is, is heel wat van de vreugde, die er stellig onder de bevolking heerschte, ge temperd. Is het zoo onbillijk dat de offi cieren die na waarschuwing zoo hun plicht verzuimden hun straf krijgen?" Ik ga met mijne gedachten terug naar den. voor ons kinderen, eeuwigdurende 80-jarigen oorlog. Immers in onze jeugd was dë vaderlandsche geschiedenis niet veredelend of opbouwend, maar oorlogen en bloedvergieten waren aan de orde van den dag. Van alle ontdekkingen, uitvindin gen, kunst op alle gebied wisten w'ij zoo goed als niets. En als ik dan terug ga in mijne gedachten,, dan zie ik bij veel ontzet tende wreedheid óók veel moed, wreed en ruw de onderdrukkers, wreed en ruw de onderdrukten. Doch de huichelachtige, ver fijnde christelijke, Beschavingsoorlogen, waren naar ik meen, toen nog niet aan de orde. Zoo duivelachtig gemeen en laf was de mensehheid nog niet gedaald, als nu de vindingrijkheid van het verstand, haar doet dalem. Doch diezelfde gevoelens die toen ons voorgeslacht beheerschteni, „de drang naar onafhankelijkheid", zijn nu ook in op komst bij een volk, dat evenzeer als zijn overheerschers. menschenrechten heeft. Is dit misdadig, is dit strafbaar? Was ons optreden jegens Spanje misdadig of straf baar? Was het misdadig of strafbaar toen wij het Fransche juk afschudden? Wat ons als bleekgezichten, als een recht scheen en ook een recht was, is toch zeker óók het recht van ieder volkj dat zich te buigen heeft onder de heerschappij van een ander volk? Nu weet ik wel of laat ik zeggen: meen ik te weten', naar al hetgeen ik met deskundigen besprak, dat het ontwaken van de schoone slaapster» (Indië) haar niet da delijk in staat stelt, de groote, veelomvat tende taak, die deze groote huishouding eischt, onvoorbereid1, zonder kennis van za ken op zich te nemen. Aan hen die haar moeten helpen en steunen wordt een even zeer groote taak op de schouders gelegd. Niet de Imd. moet verwestert worden (als ik het zoo noemen mag), hij moet Ind. blijven en alleen trachten het mooie dat in gezondheidsmaatregelen;, in opvoeding ont ginning, ja wat niet al in de waarachtige Beschaving als een wet voor het welzijn van een volk geldt, ook tot zijn wet te ma ken. Daar is de struikelblok, de Wester ling wil van den Ind. een westerling maken, inplaats dat hij door zijn persoonlijkheid NAAR HET [ENGELSCH. 20) Maar, Tantetje spreekt u toch niet van Leo ais van mijn aanstaande! O, ja, ik weet, wat je bedoelt. Maar toen ik vanochtend in den tuin met mijn kinderen, de bloemen, bezig was, ging Mr. Allingham voorbij en wij hielden zoo even een praatje. Ik vroeg hem naar Bruingezicht en hij zei: Waarom bloos je zoo, Ben? Wien zag je daar?.... Zeg, als de prins uit het sprookje komt, dan waarschuw je mij toch wel? Ja, zeker, Tanteje.... Ik beloof u, dat, als ik ooit iets te vertellen heb, dan zult u het 't eerst hooren. Maar jk bloos soms zóó maar, als er in 't geheel geen reden is. Dan moet je je bloed eens Jaten on derzoeken, kind, want dat is abnormaal. U wilde juist gaan vertellen, wat Mr. Allingham zei? O, ja. Nu, maar ik doe 't 'toch niet. Hij raadde mij, mijn lelies in te sturen naar de bloemententoonstelling en toen zei hij tegelijk, dat hij zich zoo geamu seerd had bij jullie op Whitegates; dat jij en Leo voor elkaar geknipt waart en dat hjj zijn zoon een aardig duitje zou mee geven. Dus bedenk wel, wat je doet, Ben! U meent?...., Nu, dat je Leo moet trouwen. Eigen lijk is er ook niemand anders voor je. Dan moet ik maar ongetrouwd blij ven Dat kan niet, dat weet je .zelf ook de westersche Beschaving (die nu bankroet is) naar Ind. brengt. De westersche bescha ving heeft vrees dat de weibelegde boter ham haar zal ontglippen, haar ontbreekt het geloof dat bergen kan verzetten, haar ont breekt de Liefde die alle verstand te boven gaat. Uit vrees gooit zij met bommen» die wel het lichaam dooden doch niet de ziel. Ik denk aan hegteen wij lezen in onzen Bijbel Lukas 10 vers 51 enz. Wij lazen dat Jezus met de Zijnen op reis was naar Je ruzalem en Hem een onderdak geweigerd werd in een vlek der Samaritanen. Jacobus en Johannes hierover verontwaardigd zei den: „Heerc, wilt Gij dat wij zeggen dat vuur aan den Hemel nederdale en deze ver slinden gelijk ook Elia gedaan heeft?" Maar Hij zich omkeerende bestrafte ze en zeide: „gij weet niet van hoedanigen geest gij zijt". Zou de Christus, die voor ons geestesoog langs den Ind. Heirweg gaat, ziende: dat zij die Zijn naam dragen, doch niet in Zijne voetstappen wandelen, het vuur in den vorm van een bom deden nederdalen, niet weemoedig het hoofd geschud hebben en gezegd hebben: „Gij bleekgezichten weet niet van hoedanigen geest gij zijt?" Maart 1933. C. M. BERG. STALIN. Ik zie in mijn gedachte, de meeste men schen, in Soest en omgeving reeds hun hoofd schudden, als ze het stuk van Nie- veen „De wereldmisdadiger Stalin aan het werk" lezen. En onder het kopje thees, wordt dan het artikel besproken. „Och, ocM, het is toch wat te zeggen". ^Mensch, mensch, hoe durven ze het". Zeer zeker, hoe durft iemand zoo iets te schrijven over Stalin. Stalin, de opvolger van de groote Lenïn. x Stalin, de leider van de Sovjet Unie. Stalin, die bezig is de theorie volkomen in de praktijk om te zetten» Stalin, die in de revolutie zijn leven voor de arbeiders over had. Hij; die geen machtsvertoon maakt. Hij, die als doodgewoon man, met de ar beiders in den zomer meewerkt. Die ondanks, dat zijn vrouw (die in een textielfabriek werkte) gestorven is, rustig doorwerkt Deze man wordt in het artikel beleedigd en, door wie- Ik zal een paar zinnen, uit dit artikel nader bespreken. 1. „De wereld zweeg, toen millioenen menschen werden verbannen). in de gevan genis stierven duizenden enz." De jaren 191821 waren afschuwelijk. De witte legers, gefinancieerd door bui- tenlandsche Staten en personen, die er be lang bij hadden, dat de arbeidersstaat ver nietigd werden, drongen van alle kanten op Moskou aan en moordden en plunderden onderweg. Dit werkt, 'duurde 3 jaar lang. Is het dan een wonder, dat sommige sol daten van het roode arbeidersleger zich lie ten verleiden tot wraakneming. 2de. Sinds 15 jaar verduren de Russen slavernij, koude en honger. De slavernij, bestaat niet meer zooals hier. De fabrieken,, de grond, alles wat de staat voortbrengt is in handen van de ar beiders. De Sovjet-staat wordt door de arbeiders zelf bestuurd en wel als volgt. De federatieve Sovjet-staat is ingevoerd op grondslag van de nationale zelfstandig heid van de 48 verschillende volken], die erin wonen. Hij is onderverdeeld in zeer veel kleine deeltjes waarin de massa's controle en zeg gingschap hebben. De fabriek met haar afdeelingen hebben radem, de school heeft haar klasseraden^ en centrale raden, de herstellingoorden de ka zernes, de gevangenissen zelfs.' De dorpen en steden hebben weer hun raden (sowjets). Dus alles as van onderen opgebouwd. Jjy, dat het in Rusland koud is„ daar kun nen de communisten niets aan dioen. Het sprookje van Langer, wordt vol doende bewezen door dat het productie cijfer 3 x zoo hoog is geworden, vindt den heer N. niet? De toestand is daar niet zooals hier, dat een klein gedeelte overvloed heeft en de andere millioenen maar moeten zien dat ze rond komen. En dan daarbij nog], dat diit kleine ge deelte de moed heeft over overproductie te spreken. Hebben we op het oogenblik overvloed van eten» kleeding, schoeisel, enz. 3de. Verzet breekt uit in dorpen en fa- wel. Een van de voorwaarden luidt.... Toch zal ik nooit trouwen inet een man, voor wien ik niet voel; ik geloof zelfs niet, dat ik over het geheel ,zal trou wen, behalve dan.... O, juist, behalve....! Nu, ik zal wach ten, tot je het mij uit jezelve vertelt. Kijk, wat zijn dat voor ruiters? Ze stond ,op, om uit het venster te kijken; Ben .keek ook en ze zagen ICate en Alan. Leo heb ben ze zeker onderweg verloren! O, de liefde maakt toch zoo spitsvondig, want die twee zijn 't zeker eens, is het niet, Ben? Ik weet niet, Tantetje, ik dacht ei genlijk van niet. Ja, dat wil ik wel gelieven: Kat© zal je dat natuurlijk niet vertellen, en hij is je te zeer een vreemde. Ze léggen, dat hij arm is; dus dan zal de bruidsschat, dien Mr. Allingham haar meegeeft, hem wel van pas komen. Ja, dat denk ik ook, zei Ben, aller pijnlijkst getroffen door die mogelijkheid. Toen Miss Morrison opstond, vergat ze uen brief, die op haar schoot lag en liet dien vallen. Ben bukte zich, raapte 'm op en duidelijk zag zij daar op een van de regels staan: vertrouw, dat majoor Alan Trevelyan Ijlings pakte de gastvrouw haar den brief af en stak 'm in -den ,zak van haar schortje, terwijl ze bits zei: Die is van mij. Waar kijk je zoo naar? Neem mij niet kwalijk, verontschul digde B^p zich. Ik keek er niet ,opzetf- telijk in, maar onwillekeurig las ik de woorden: vertrouw, dat majoor Alan Trevelyan Zal trouwen, als hjj liefde voelt, vul de Miss Morrison in. "Juist, dat is ook mijn opvatting. Mis- brieken en werkplaatsen. Dit is niet waalr Eén voorbeeld slechts!! Elk jaar op 1 Mp trekt de geheele be volking op naar Moskou, naar 't gedenktee- ken van Lenin, hun leider vroeger en nu. Deze arbeiders zijn allen gewapend en hebben een geestdrift, zooals hier niet be kend is. Laten ze het hier eens probeeren de ar beiders van de fabriek< wapenen te geven. Ik geloof, dat het nu iedereen, wel duidelijk zal zijn dat van verzet geen sprake zal zijn» Ik moet het ook nog even voor dé bladen van alle landen opnemen. Dat zij vrees hebben is een groote on juistheid. Op alle manieren probeeren zij slechts over Sovjet Rusland te vertellen. Daarbij worden soms de kleinste en kinderachtigste dingen opgenoemd, bijv. De kinderen in Sovjet Unie hebben geen snoepgoed enz. Is het niet zeer eigenaardig dat er zoo'n drukte tegen Rusland wordt gemaakt. Waarom doet men dn. Als de toestand da^r werkelijk zoo slecht is waarom dan hier al die „waarheden" en 1 erichten .van neigen verslaggever" in de pers. Dit is toch niet noodig. De „heilstaat" zal toch wel uit zich zelf ten gronde gaan als God' het wil. Nog één mogelijkheid is er. En wel dat de pers en de menschen in alle landen zoo'n medeliiden hebben met de bevolking, die onder den Czaar een heer lijk leven hadden en nu geslacht worden door dit beulen." Het medelijden' va.i de pers enz. zien we. Over de oorlog, in Sov- jet-China wordt gezwegen. Over het gebeurde van de „Zeven Pro vinciën" wordt niet gezwegen» maar het g >oien van den bom, op bevel van torpedo- olie-Colijn goedgekeurd. Het leven van den arbeider is wel slecht .in de Sovjet Staat. Let maar eens op. Arbeidsdag 7 uur. In schadelijke bedrij ven wat betreft de gezondheid 6 uur, soms nog minder. Arbeidsweek van 5 dagen, Vacantietijd één maand. De vrouw verdient evenveel als de man. De fabriek betaalt 20 boven het loon als premie voor de sociale verzekeringen. Deze worden! in een apart fonds gestort. Dit fonds had in 1928 een budget van 980 milHoen roebel), in 1930 1400 mi 11. roebel, in 1932 2175 mill. roebel. De kinderen van de vrouwen die ook meewerken worden verzorgd tijdens den werktijd i.n kinderbewaarplaatsen. Twee maanden voor en na de bevalling is de vrouw vrijgesteld van den arbeid en krijgt het volle loon en toeslag. Alle fabrieken hebben rust- en vacantie- huizen door de fabriek bekostigd. Doktoren hebben d'e arbeiders gratis. De veiligheid'scommi'ssie wordt gekozen door de arbeiders uit de fabriek. De leuze van de Sovjet Unie is: Korte arbeidstijd en hoogere loonen. [En hier. Ja, ja, het is wat te zeggen. Het is toch werkelijk meer dan bar. W. v. APELDOORN. KANTONGERECHT TE A'FOORT. 400 L. benzine in voorraad. J. S.. te Soesterberg had achter zijn perceel 2 vaten benzine staan, voorraad voor eigen auto. De beschuldiging luidde: een inrichting voor opslag hebben van vluchtige koolwaterstoffen, waarvoor de bij Hinderwet vereischte vergunning ont brak. Waar 400 L.. in voorraad wordt gehou den, is dat een inrichting van. opslag, zei O. M. Waar vergunning eisch is voor 'n ondergrondsche bewaarplaats, moet dit te meer gelden voor los neergezette vatén. Daarom eisch van f20 of 8 d.. Het ongewenschte van zulk neerzetten zou mr. Frima (Amersfoort) als gemach tigde onbesproken laten. Hier gaat het om een overtreding. Voor een inrichting is vergunning eisch.. Wil O.M. elk bewaren als inrichting doen gelden, dan behooren daar ook onder een bus benzine en zelfs een sigarenaansteker. De jurisprudentie eischt iets blijvends voor een inrichting. Vrijspraak zou hier moeten volgen. Uitspraak 23 Maart. schien zou je graag den heelen zin zien, maar dat kan niet: Het is een vertrouwe lijk schrijven aan mij. Nu, Ben, luister eens, als je die Kate Allingham verdrin gen kan, doe het dan, als-je-blieft, want ik haat haar! Ben schudde droevig het hoofd. De gedachte aan die twee als een paar was nooit te voren bij haar opgekomen, maar niet zoodra had Miss Morrison die ver onderstelling geopperd, of al het stralende geluk was uit haar gemoed verdwenen. Ik zal hem op mijn pic-nic vragen, ging de gastvrouw voort. Ik had eerst gemeend, ook Leo te inviteeren, maar dien wil ik wel overslaan, als je dat liever hebt. Dan zullen wij met ons vieren zijn jij en Bruingezicht, ik en.... ja, wie? Ik heb ook nog even over Mrs. Allingham ge dacht; maar ik zal liever Kate vragen. Dus: jij en ik; Bruingezicht en Kate. En kijk toch eens wat lief, is dat niet pre- cies een engelengezichtje? Miss Morrison had namelijk een kin derkopje geteekend op het blad papier, dat zij voor zich had liggen. Heel mooi was het echter niet en Ben zei dan .ook half- ontwijkend Ik heb eigenlijk nooit een engelen kopje gezien. Neen?.... Een lomperd ben je, net als de anderen, die zich ook altijd ge- rechtigd voelen, mij te grieven en te be- Ieedigen En Miss Morrison ijlde het vertrek uit 3»n sloeg de deur met een smak achter zich dicht. Ben liep haar na, maar toen zij de deur opendeed, merkte zij, dat 'de oude dame verdwenen was. Ze riep haar al, maar er kwam geen antwoord.. Toen ging ze naar de keuken, waar het meisje aan het broodroosteren was. Weg Amersfoort—Huis ter Heide. Op de rijbaan is daar het wieleren ver boden. Toch had het een jongedame een half uur lang gedaan, want het wielerpad lag nog met sneeuw, waaronder een ijs laag. Dit is niet het eigenlijke appelen-eten in deze zaak, maar wel de klacht van on ze jongedame, dat de verbalisant buiten gewoon onaangenaam was opgetreden. Dat klinkt vreemd in de ooren, als men hoort dat het agent van Hummel is, die te Soesterberg de jongedame erop zette. Nu moet deze Donderdag opkomen we gens die onberijdbaarheid van het wieler pad. Dan hooren we mogelijk ook van die zijde de klacht over buitengewoon on aangenaam optreden van de geverbaliseer de. Kalververvoer. Een paar verhaaltjes in deze, waarbij een hoofdfactor had gevormd het binden der pooten. Het pijnlijk binden stond in de verbalen. Een der geverbaliseerden wees ér op, dat zijn kalveren lagen op dik stroo en voldoende ruimte hadden; Dat het binden der pooten toegestaan is in de provincie Utrecht; Dat dit juist geschiedt om de beesten minder last te veroorzaken. Los vervoerde kalveren toonen het door roode strepen op het vleesch; Dat de inspecteur der Dierenbescher ming op de markt te Utrecht zou gezegd hebben: Als ik baas was, zou het vervoer steeds met gebonden pooten moeten ge schieden. De verbaiiseerende marechaussee had daarentegen gezegd: Dat binden wil ik uit den weg ruimen. O.M. zal de zaak van dit binden nader onderzoeken. Voortzetting der zaak 30 Maart. Leerplichtwet. Weer een gevalletje uit Soest. Drie we ken te laat geboren, zei de moeder. Thans moest het 7e leerjaar nog eens worden overgemaakt. En een gezin met 11 kinde ren. Het was wel een geval van recidi ve oï herhaling, maar 1 April is het kind nu wettelijk schoolvrij. Zoo bleef het bij f2.boete. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Auto zonder voldoende verlichting: H. R. K. Soest f 5 of 2 dagen. is een leuze, die aanhang vindt, ook in li beralen kring, desnoods met verloochening van eigen beginselen. Van hem wordt dan verwacht, dat hij een politiek van bezuini ging en herstel zal voeren, wat anderen tot dusverre niet volbrachten. Wij gevoelen ook alles voor den ster ken man, met zijn ministerpakje an! Maar wij gelooven niet, dat het noodig is, deswege bij de aanstaande verkiezing de liberale beginselen aan den kapstok te hangen en desnoods in averechtsche rich ting te stemmen. Wij kiezen volksvertegenwoordigers, geen ministers; wij moeten stemmen op lijsten,en kunnen niet stemmen op perso nen. En als wij als één man op den ster ken man stemmen, dan kiezen wij zijn po litieke volgelingen, die automatisch op zijn lijst aan de beurt komen, hetgeen al lerminst onze bedoeling is. De sterke man zelf komt er heusch toch wel, daar zorgen zijn partijgenooten wel voor, maar bovendien wij willen hem niet als partij-politiek man, wij willen hem als regeerder, en zijn program, vóór herstel en bezuiniging, zal bij ons krachtigen steun vinden! Daarvoor hebben wij geen andermans! beginselen noodig. Laat degenen, die zenuwachtig wor den door politiek gek wakkei, toch niet zoo slap zijn, dat zij hun zelfvertrouwen verliezen en den sterken man slechts hun eigen zwakheid kunnen bieden. Liberalen, uw vaandel hoog in den stoet, die den sterken man volgt op het pad naar herstel. L. J. i -"W.fWV v Jane, vroeg zij, waar is uw meeste res? Ik vrees, dat zij boos op mij is. Zou ik naar boven mogen gaan? Dat zou ik u niet raden, Miss. Gaat u liever naar huis. Als zij in zóó'n bui is, valt er niets met haar te beginnen. Die moet eerst uitslijten. -—Je gaat toch gelukkig niet weg, hè, Jane. Daar ben ik blij om. Ik minder, Miss, want het wordt met den dag moeilijker omgaan met haar. Maar als u nu wilde gaan, zou het mis schien beter zjjn, want als ze ziet, dat ik met u praat dan is Leiden in last! Zeker, daar ga ik al. Doe haar mijn groeten, Jane, en zeg maar, dat ik vol strekt niet lomp wilde zijn, maar dat ik enkel de waarheid zei. Nu, goeden dag! Lusteloos giiig Ben terug naar Whitega tes en kwam ongemerkt door een zijdeur binnen, waarna zjj zich regelrecht naar haar eigen kamer begaf. Even later werd er aan de deur ge tikt en vroeg het kamermeisje: Neem mij niet kwaljjk, Miss, maar Mr. Leonard Allingham is er en mijnheer heeft hem te dineeren gevraagd. Hééft u ook eenige bijzondere orders? Dank je, Anna. Je hebt enkel met ta feldekken nog één servet te leggen. Wat bezit hij toch weinig trots, om hier nu nog te komen, terwijl ik hein toch zoo duidelijk heb te kennen gegeven, dat ik zjjn gezelschap niet verlang. Zou Pa pa hem aanmoedigen? Nu, misschien was het ook maar beter.... Maar, neen, dat zou ik toch niet kunnen. Zoo verwisselde ze haar eenvoudig licht toiletje voor een donker, dat haar niet half zoo goed stond, en ging naar bene den, waar ze Leo alleen in den salon vond. Hij trad onmiddellijk op haar toe en Ik kwam Frank opzoeken, maar je vader vroeg mij te dineeren en daar ik toch nog vrede sluiten moet met jou, heb ik de invitatie aangenomen. Je zult mij toch zeker die... uitbarsting van ver leden week wel vergeven? Ben haalde de schouders op en wend de zich af, of zij h et geval niet veel woor den meer waard achtte. Waar zijn Papa en Frank? vroeg zij. Ik denk op hun eigen kamers, maar ik heb mij hierheen gehaast, omdat ik nog met je spreken wilde.. O, ik heb Frank laten brullen van het lachen: verbeeid je, Kate heeft mij, onder ons, verteld, dat haar neef de majoor, tot over de ooren verliefd is op Olive Antrobus! Ja, dat wil ik wel gelooven, dat Frank daarom gebruld heeft, zei Ben dood kalm.. Majoor Trevelyan heeft Olive immers nooit ontmoet. Wel zeker: allereerst bij ons tuin feest en sinds dien heeft hij haar in de kerk gezien en nog bij vele andere gele genheden. Er is dan ook niets zoo bij zonder verrassends in, vind ik. Zij hoort juist tot de soort, die in den smaak valt bij oudere mannen. Kate is er heel blij om: ze mag Olive graag lijden, zooals je weet. Een wonder, dat ze het je gisteren avond niet verteld heeft! Ze had er zeker de gelegenheid niet toe, meende Ben luchtig, ging aan de pia no zitten en speelde een Spaansche dans. Ik begrjjp niet, waarom je dat doet, zei Leo. Vooreerst ben ik niet dol op mu ziek en dan dacht ik, dat je mij nog wel tal van dingen zoudt hebben te vertellen, nu wij elkaar in een week niet gezieau hebben. (Wordt vervolgd). BUR ADV TOT UITÉ HET le Af He Soest Brv ontw( zienii dezer werk! beboi: het o cretai inzag wekei dezep tegen den C Soe 3e Af Bur doen meenl ber 1 beslui keurd Ten secret heven 1. uit sti «chrif bestut welke zfijn g A. of ge schrev ten m letter* Bij bedraj zijde B. drukt dig is, gevulc C. zijn, x a. b. behoo

De Soester | 1933 | | pagina 4