venema VOOR EEN BRIL De lente in de internationale Politiek, Leninistische Cultuur. De Liberalen en de muiterij op de „Zeven Provinciën". T. VAN VLIET Modelslagerij Binnenland Burgerlijke Stand Predikbeurten >o G. VAN DUIN Artikel 2. Indien het bedrag der leges tijdens de aanvragenog ni.pt gekend i&, zal het ver moedelijk bedrag dóór den aanvrager moe. ten worden voldaah en zal bij de afgifte van 't gevraagde het meerder verschuldigde moeten worden betaald of het teveel betaal de moeten wordén teruggegeven. Artikel 3. De afdracht der in den loop van de eerste helft eener maand ontvangen legesgelden zal voor den-lSden dier maand en die in deu loop der laatste helft eener maand ontvangen legesgelden zal voor den derden der volgende maand moeten plaats vinden iu handen van den Gemeente-Ontvanger. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking tege lijk met de op heden vastgestelde verorde ning op de heffing van leges ter Secretarie in de Gemeente Soest. Op dien dag vervallen alle vorige in de- gemaakte bepalingen. En is hiervan afkondiging geschied waar het behoort den löden Maart 1933. t Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretarie, De Burgemeester, (geb) J- Batenburg (get.) G. Deketh. Overeenkomstig het oorspronkelijke, De Secretaris van Stfést, J. Batenburg. - De afgeloopen veertien dagen zijn wel zeer rijk geweest aan emotionee- le gebeurtenissen. De ontwapeningsconfe rentie raakte in hevig gevaar en Sir John Simon en Mr. Mac Donald vertrokken ijlings naar Genève om door een laatste ingrijpen te verhoeden, dat een echèc een geweldige knauw aan het vertrouwen in de vredelievende ontwikkeling van Eu ropa zou toebrengen. Ondertusschen werd in Duitschland een revolutie voltrokken door de Hitlerianen, waarbij Hitier heeft aangedurfd, wat zelfs Bismarck niet kon bereiken, n.1. dat hij het Zuiden met ge weld heeft ingenomen. In naam werd er geschermd met grootmoedige gevoelens, welke ontdaan zouden zijn van wraaklust, doch inderdaad werd in bandelooze woe de op Joden, communisten en socialisten ingehakt, zelfs het katholieke Centrum werd niet gespaard en in enkele dagen t-tjjds werd een dictatuur van geweld over geheel Duitschland uitgestrekt. Hitier kan momenteel in Duitschland doen wat hij wil. AI mag dan de meerderheid van de Duitsch-nationalen niet voldoende zgnvoor grondwetswijzigingen langs grondwettelij- ken weg, iedereen begrijpt, dat Hitier, die grondwettelijke rechten van Duitsche. staatsburgers (want tenslottie zijn Joden, communisten en socialisten dat toch ook) eenvoudig op zij zet, zich over de grond wet verder geen hoofdzorg zal maken. Ondertusschen probeert Hugenberg Duitschland zelf-„supporting" te maken. Een opgave, die bij voorbaat tot misluk king gedoemd is. Doch van dezen kort- zichtigen nationalist kan men geen ver diende, breed opgezette politiek verwach ten. Met het weinig aanlokkelijk voor beeld van Rusland voor oogen, dat bo vendien nog in de gunstige positie ver keerde onder normale omstandigheden een belangrijk landbouw-overschot te hebben, wil Hugenberg toch de gesloten staats- OPGERICHT 1899 -BOSCHSTRAAT 9 BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146481 huishouding doorvoeren. Men kan slechts zeggen, laat hem zijn gang gaan. Men zal gauw genoeg ontwaren, tot welke ver nietigende gevolgen het sutarkisch streven leidt. Intusschen begint er eenige lijn te ko- men in de Duitsche buitenlandsche poli tiek. Dat het daarbij tot botsingen moet komen tusschen Hitier (die, zij het lang zaam aan, begint te toonen, dat hij .zin voor de werkelijkheid heeft, tenminste waar het het buitenland betreft) en zijn ai te vurige ongeroutineerde Nazi-fuinis- iers, is begrijpelijk. Een vermakelijk'staal- tje hiervan was het aftreden van Dr. Luther als president van de Rijksbank. In een fel artikel schreven de nationaal- socialistische bladen, dat het reeds bij voorbaat vast stond, dat Dr. Luther niet kon deelnemen aan de nationaal-socialis- «tigehe opbouw. En enkele dagen nadat al- "nüs Dr. Luther gebrandmerkt was als een individu, dat voor de nationaal-socialisten geen waarde had, werd deze vergruisde Pr. Luther op de belangrijkste gezants- post ter wereld benoemd, namelijk te Washington. Hieruit concludeert men te recht, zooals wij ook eerder al te kennen gaven, de soep nooit zoo heet gegeten wordt, als ze gekookt is, en dat een deel van de Duitsche leiders van het oogen- blik althans, ondanks alle bravoure en bïhnenlandsch geschetter, de alles over- heerschende waarde van goede betrekkin gen. met het buitenland geenszins uit het oog heeft verloren. Het schijnt, dat de donkere hemel, welke zich boven Europa samenpakte, be gint te breken. In de eerste plaats was daar het Volkenbond's optreden tegen Po len, dat zich op een eilandje in den haven van Dajntzig al te sterk met gevaarlijke militaire spelletjes bezig hield, zulks in strijd met verdragsbepalingen. Op de klacht van Dantzig, werd Polen ongezou ten op de vingers getikt, waarna onmid- Heerenmodemagazijn alle soorten ondergoederen B. V. D. Meridian Schlesser, Benger 's Ribana e.a. Dames en Heeren Ribana badcost F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 dellijk een einde werd gemaakt aan de gevaarlijke militaire grapjes, terwijl in een apartje Polen door Frankrijk onder handen werd genomen, waarbij Polen er voer, dat er niets veranderlijker is, dan de gunsten der groote mogendheden, en dat Polen zich niets moest voorstellen van Fransche assistentie, indien de Pool- sche militaire heeren het eens in hun brein mochten halen Duitschland tot een con flict te provoceeren. De stap van Mac Donald en Sir John Simon is een beetje uitgebreid en heeft tenslotte naar Rome gevoerd, waar het Engelsche en het Itahaansche vredesplan gefusidhnéerd werd en waaruit tenslotte naar men hoopt een verdrag zal voortko men tusschen de vier groote mogendhe den van Europa, .Frankrijk, Duitschland, Italië en Engeland, eventueel met waar devolle assistentie van Amerika, waarbij een hechte samenwerking tusschen de groote mogendheden wordt gekoppeld aan een plan ten opzichte van de bewape ning, waarbij deze .voor een beperkt aan tal jaren wordt geconsolideerd. Door de ze overeenkomst kan dan het aangezicht van de ontwapeningsconferentie worden gered, de politieke atmosfeer in Europa opgeklaard, een periode van rust worden gewaarborgd en aldus het terrein worden geëffend voor de economische wereldcon ferentie, welke het herstel over de ge- heele wereld moet inleiden. FLORIS C Nadruk verboden. Het is niet prettig te lezen, doch nood zakelijk te schrijven, wanneer onvolwaar dige idealisten hun anathema's rondslin geren tegen hen die de vreeselijke wereld- geesei van het bolsjewisme bestrijden. Ditmaal en ik wil mij tot Leen enkele maal beperken zullen wij een kort oogenblik verwijlen in de gruwelkamers van de bolsjewistische beulen, die "als verscheurende beesten zich hebben ge worpen op de menschheid. Wij laten daar om voor een oogenblik aan het woord Pekar Julius, oud minister en staatsse cretaris van Hongarije. Hij beschrijft dan zijn ervaring in de sowjetgevangenis, waar men de richtlij nen van het beestmensch Lenin in toepas sing bracht. 'Pekar zegt dan: Sinds de schepping der wereld zijn er geen derge lijke meesters in ziels, en lichaamskwel lingen, zulke grootmeesters in wreedheid als deze.f Hangen, onthoofden, met een paal doorsteken, verdrinken zijn slechts afge zaagde pijnigingen. Veel „geestiger" zijn de uitvindingen van deze moderne folte raars, een met zout gekruide vivisectie: het vastnagelen der uitgerukte tong aan den neus: het aanschroeven van stalen banden om het voorhoofdde met een hon- gerkuur gepaarde kruisiging, of de z.g. buikzakken, waarbij men den gefolterde zijn handen in de gapende wonden brengt van 2ijn aan beide zijden opengesneden- onderlijf, om, zooals een onzer bewakers, de Russisch joodsche beul uit Kiew-Je- zigovics, grijnzend zegt: „daar binnen op de geldbeurs der ingewanden te kloppen", terwijl hij zijn kozakkenmes uithaalt en voor onze oogen doet bliksemen mét de opmerking: „dat men de oogen der bur gers moet uitsteken zooals men „de pit uit een abrikoos haalt". Hij legt grijnzend zijn klauw op mijn schouders. Zullen zij mij naar den kelder brengen? Ik weet het goed. Daar zijn ,tot aan de zoldering met bloed bespatte fol terkamers; daar wordt geschonden, ver minkt, gehangen, daar worden zij, die men een bekentenis wil afpersen, met over de pijpen der centrale verwarming gewor pen touwen, acht uren lang vastgebonden. Daar worden het bleek gelaat en de licha men der slachtoffers met riemen van os- senleer, natgemaakte touwen en gummi stokken bewerkt. Daar drijft men kleine spijkers onder de nagels. Men bracht mij in dat gedeelte der be nedenverdieping (van het Parlementsge bouw in Budapest N.) waarin de verga derzalen zijn der parlementaire commis sies. Ik blijf staan. Er zijn bloedsporen op. de waschtafels. Dat is niets, zei lachend een der Chekisten, en voert mij verder. Czeroy opende een deur en leidde mg naar binnen, zeggende: „ik dank U, eetlust heb ik, want vandaag krijg ik vleesch, kijk maar eens, vleesch genoeg. En door de deur zag ik vijf Jbleeke lijken. Wij loopen door de stille gangen van het paleis van afgevaardigden. Ik kijk naar twee grijnzende en ongedwongen spreken de Russen. „En bekent burger Szörtsey nog altijd niet? „Neen, wij hebben al af gesneden vingers, neuzen, ooren, tongen en andere lichaamsdeelen als garneersel om hem heen gelegd; toen kreeg hij eén bjoedspuwing. Nu maken wij hem beter. Als hij zoover isi, gaan wij weer verder". En dan vervolgt Pekar zijn verhaal: een aaneenschakeling van verschrikkingen. Het is nu ongeveer drie jaren geleden dat ik op een reis naar Amerika een on derhoud had met een geestelijke uit Bu dapest, met wien ik over de ontzettende Hongaarsche terreur sprak; uit onderzoe kingen is komen vast te staan, dat de ter reur in Hongarije volkomen gelijk is aan die welke in het huidige Rusland heerscht. en men Russische misdadigers, meeren- deels van Joodschen oorsprong naar Hon garije had afgezonden. Hoewel de georganiseerde kerkroof in Hongarije op vele plaatsen mislukte door de standvastigheid der Christelijke bevol king die b.v. in Budapest zich rond de kerken schaarde en waardoor het plan van den roover Faber tot mislukking ge doemd was, toch werd alleen in Budapest gestolen van de R.K. een waarde van 29.200.000 krunen Gereformeerden 23.380.000 kronen Evangelischen 14.600.000 kronen Geunieerden 1.260.000 kronen Grieksch Kath.. 1.350.000 kronen Joodsche Kerk 42.470.000 kronen 110.260.000 krunen Wanneer men den anti-Communist te- genvoert, dat de communistische propa ganda in elk land NIET door Moskou wordt gefinancierd, dan is dat een leugen. Reeds eerder heb ik daaromtrent gege vens verschafte Doch om bij Hongarije te blijven, is door de Boedapester politie of ficieel geconst^eerd dat Kun Bela met 300.000 Mark in Budapest aankwam in Hotel Royai (Ij. -terwijl in totaal o.a. door den koerier Eliazer een bedrag van 20 mjllioen kronen uit Rusland voor de pro paganda aan het individu Kun Bela werd overhandigd. Bauer, staatssecretaris van Buitenland sche zaken van Oostenrijk, een S.D.A.P.er stond voortdurend in verbinding met Kun Bela.. Partijgenoot Bronski te Weenen ontving 300.000 Kronen voor propagan dadoeleinden. (Men moet echter buitengewoon voor zichtig zijn met de communistische pro pagandisten. Het zijn wolven in schaaps- kleeren, zoowel de minider- als de meeront- wikkelden. Zoo wordt door een Maatschappij in Nederland b.v. gevestigd te Amsterdam, en wel bevriend met de Vrienden van de Sowjet Unie reclame gemaakt met een product uit het Russische Donetzbekken. Zij plakken er echter een Poolsch etiket op, omdat zij weet dat een Russisch pro duct niet overal welkom is, vanwege de lijkenlucht welke het verspreidt..) Nu alom de sociaal-democraten gewel dig te keer gaan tegen de persverboden in den lande, is het niet onaardig te zien hoe deze de persvrijheid aan banden heb ben gelegd in Hongarije. Het officieele orgaan der Socialistische partij „Neps- zava" riep dagelijks op tot het vertrappen der persvrijheid. In haar nummer van 7 februari beval zij b.v. aan „de brutale contra-revolutionnairen met knuppels neer te slaan". De 21ste verklaart het blad dat het het verschijnen van oppositioneele persproducten verhinderen zal, en zoo „de reinheid der persvrijheid beschermen zal". De perscensuur en de vergunning om te mogen drukken behoorde uitsluitend aan de communisten en werd in Honga rije onmiddellijk gemonopoliseerd. Dat is dan de beroemde vrijheid van drukpers in socialistische ,en communistische sta ten. Vrijheid! Dictatuur over het proletari aat. Het is alles leuze en leugen. Dat allen, wien de heerschappij van de mocratie en cultuur, van moraal en recht- orde, van vooruitgang en vrede, van chris tendom en rechtmatig bezit van vrijheid en intellect heilig is, elkander de hand reiken tegen het communisme, dat niets anders is dan het despotisme van het uitschot der menschheid over het mensch- dom.. Het Volk, het dagblad der Sociaal De mocratische Arbeiderspartij in Nederland, is bezig met zijn stelselmatige ophitsing tegen het kapitaal, zijn minder ontwik kelde lezers naar het communisme te drijven, en werkt*indirect en direct mede aan de verwoesting der bestaande orde. De proeven van socialisme, zelfs onder den grootsten dwang hebben bewe zen dat het Marxisme geen uitkomst bie den kan.. Het Marxisme is, evenals het collectivisme in Rusland, failliet. Moskou heeft aan de S.D.A.P. haar eischen ge decreteerd. Het roode front in Nederland is geboren. De Westersche beschaving zal daar tegenover een ander front stellen. In Duitschland wappert het hakenkruis. Of dit echter bejubeld moet worden als de uitkomst in den strijd tegen het Leninisme staat te bezien. Op het huidig oogenblik lijkt het middel erger dan de kwaal. Zoo lang de hakert van het hakenkruis niet zijn rechtgebogen, zoolang het den wereld redding brengende kruis niet als symbool der nieuwe orde kan worden beschouwd zal het bloedban onschuldigen blijven vloeien: Hètzg'öhfisten, hetzij Jodenbloed: haat en vervolging zullen geen nieuwe we reldorde scheppen. NIEVEEN. WAAROM HET SOCIALISME ALTIJD IN DE PRAKTIJK FAALT. De ervaring leert dat het socialisme steeds wéér faalt in de praktijk, en het is daarom opmerkelijk dat er zoo weinig ge daan wordt om de fundamenteele fout in de theorie van het socialisme aan het licht te brengen. Die fout moet er toch zijn, want als de theorie correct was zou de praktijk niet fa len, en die fout moet fundamenteel zijn, dat is in strijd met een natuurwet, daar de na tuur wel zóó overvloedig tot verkwistend toe is, dat zelfs vele secundaire fouten tóch nog ieder zouden toestaan in overvloed te leven. Leest men Marx dan bemerkt men dat de kern van de socialistische theorie hierop neer komt dat in een socialistische gemeen schap ieder moét arbeiden voor het gemeen schapsbelang en niet voor eigenbelang. In plaats van egoistisch instinct moet dus sociaal- (gemeenschap) instinct de prikkel tot arbeiden leveren Dit is de fout en een fundamenteele om dat ze i| in strijd met een natuurwet, name lijk dat alléén' bij geslachtlooze wezens het egoistisch instinct kan worden vervangen door sociaal instinct. De mensch tot een sociaal instinctief we zen te willen hervormen is in srijd met de natuurwet, dat een geslachtelijk wezen nooit sociaal instinctief kan zijn, maar steed: egoistisch. Inderdaad, geslachtelijk en ego istisch instinct zijn volstrekt onafscheide lijk en tot zekere hoogte zelfs identiek. Alleen de geslachtlooze bijen en mieren werken voor de gemeenschap, de geslachte lijke zijn weer egoistisch. Een uitsluitend sociaal gericht mensch zou trouwens innerlijk verdorren evenals een eunuch innerlijk verdort. Instinctief stelt dus de mensch zijn eigen belang (of dat van zijn naasten) boven het gemeenschapbelang; en dit is goedl want hierdoor handelt hij in overeenstemming met zijn natuur. Maar een succesvolle toepassing van het socialisme eischt menscbên die het gemeen schapsbelang boven eigienbelang stellen, dus tegen hun instinct handelen, en de on mogelijkheid hiervan is dan ook altijd de klip, waarop alle sociale proefnemingen on verbiddelijk stranden. Zoo zien we dat waar de tegenwoordige, z.g. kapitalistische, samenleving ten gronde gaat aan een fundamenteele fout, n.1. het privé grondeigendom, ook de socialistische samenleving ten gronde zal gaan aan de fundamenteele fout strijdig tegen een na tuurwet- Beide systemen veroorzaken werkeloos heid, de kapitalistische werkeloozen kunnen niet werkeri omdat de aarde privébezit is en de socialistische willen niet werken om dat de prikkel hiertoe ontbreekt. In de Georgistische samenleving zal ieder kunnen en willen werken omdat de Geor gistische theorie niet zondigt tegen eenige natuurwet. SYMEN Het Bestuur van de afdeeling Soest van de Liberale Staatspartij „De Vrij heidsbond"' verzoekt ons opname van het onderstaande De Partijvoorzitter van den Vrijheids bond, Mr. D. Fock, zeide in de vergade ring der Eerste Kamer der Staten-Gene- raal op 22 Februari 1933 over de mui terij op de „Zeven Provinciën" het navol gende: „Als ik dan in de eerste plaats een woord mag zeggen over de aangelegen heid van de „Zeven Provinciën", dan wil ik gaarne ook namens mijn fractie ver klaren, dat wij te dien opzichte geheel staan achter de Regeering, dat wij de hou ding, die door de Regeering is aangeno men, ondersteunen en volkomen goedkej- ren en dat wij de verklaring, die de Re geering onmiddellijk na het gebeurde in de Tweede Kamer heeft afgelegd, mé instemming hebben gehoord. Wij hebben enkele halve verdedigingen of verontschuldigingen van de muiters ge hoord; ik betreur het evengoed als wie ook, dat het gebeurde menschenlevei'ns heeft gekost, maar als men vraagt, wie daarvan de schuld draagt, dan kan hel antwoord niet anders zijn dan: de muiters zelf en degenen, die hen hebben opgézél en opgestookt.. De muiters, aïe het schip hebben genomen en er mee zijn weggé- varen, die de geweren hebben geladén en het geschut van ammunitie hebben voorzien, de muiters, die met hun geweren in hinderlaag lagen om te schieten op de officieren, die naar de brug wi'.den gaan, de muiters, die voortdurend een dreigende houding hebben aangenomen en die ten slotte, toen de weermacht, die hen tot rede kon en moest brengen, in hun nabijheid wks, weigerden om zich onvoorwaardelijk over te geven, en verklaarden, dat zij dat niet zouden doen, onder bijvoeging, dat men hen niet moest hinderen, die muiters hebben alleen en uitsluitend met degenen, die hen hebben opgezet en opgestookt, de schuld, dat er bloed is vergoten; zij hebben daarvoor de verantwoordelijkheid. Men heeft gezegd, dat geen gebruik had moeten worden gemaakt van het wapen der bom men, omdat wij dit wapen in den oorlog be strijden. Die opmerking is m.i. ten eenen- male onjuist. Men kan het bommenwerpen in den oorlog niet vergelijken met het bom- menwerpen, zooals hier is geschied. In den oorlog wordt een bom geworpen door een vliegtuig, dat ongemerkt, onverwachts aan komt en dat als het ware verraderlijk zijn bom op het schip werpt, maar hier is een ultimatum gesteld, overgave geëischt, er is gesommeerd, nog eens gesommeerd en nog eens gesommeerd, zoodat het hier een heel ander geval is. Wat had men dan ook ge- gewild? Dat een torpedo zou zijn afgescho ten? Dat zou nog veel grooter ramp vei- oorzaakt hebben. Had men gewild, dat er een zeegevecht ware begonnen; ook dat zou tot veel meer bloedvergieten hebben geleid. Of zou men hebben gewild, dat de weer macht kalm achter de „De Zeven Provin ciën" ware aangevaren, vooral op grooten afstand, want de heeren hadden gezegd, dat men niet te dichtbij moest komen, daar er anders geschoten zou worden. Wij hebben gehoord van uitlatingen in een volksvergadering van een lid van de Tweede Kamer, die ambtenaar is op wacht geld, en die die uitlatingen ook in de Ka mer nog heeft willen volhouden en verde digen. De voorzitter van den Volksraad zeide in zijn rede naar aanleiding van die uitla tingen van het Kamerlid, ambtenaar op wachtgeld, het volgende: „Het verdwaasde gelach, dat in het ver van de werkelijkheid gelegen Nederland ook maar een oogenblik heeft kunnen klinkeri(, was ernstiger dan de onploffing van de bom." Men ziet, hoe men in Indië over die uit latingen denkt. Wij dienen eerst het resultaat van het onderzoek volledig vóór ons te hebben, voordat wij verder kunnen oordeelen. Maar het staat vast, dat, wat ook de oorzaak mo ge zijn, de muiterij in ieder geval is en blijft een misdadig, ergerlijk bedrijf. Ik hoop, dat <ie Regeering dat onderzoek krachtig zal voortzetten en zoo spoedig mogelijk doen afloopen en dat zij. die blij ken zullen te kort te zijn geschoten, hun gerechte straf niet zullen ontgaan;* en dat geldt niet alleen voor de manschappen en onderoffcieren, maar ook de officieren, die hun plicht mochten hebben verzaakt, die niet hebben gedaan wat hun plicht gebiedt, moeten getroffen worden door de straf, die daarvoor past." Om het standpunt van den Vrijheidsbond ten opzichte van de muiterij op de „Zeven Provinciën precies te leeren kennen, be hoeft aan het bovenstaande werkelijk niets meer te worden toegevoegd. van 1622 Maart 1933. GEBOREN: «Manijtje dochter van J. de Bree en E. Muis Nieuwe weg 67; Johanna Elisabeth dochter van D. Lammertse en E Broek Bosstraat 00; ticorge Frans zoon v. C. C. CalleiVbach en C. W. C: van Vulpen Amersfoortschestraat 142; Reinicra Henrica dochter van N. Werkhoven en R. Willem- se Eemstraat 7; Catharina dochter van J. D. Stuitje en G. Hollander Braamweg 08; Lamberdina Cornelia dochter van E. Kuy- per en L, J, de Ruiter Braamweg 56; Ber- nard Gerard zoon van G. A. Rademaker en J. M. Stoopman Laanstraat 44; Hele na Mathea dochter van F. M. A. Manders en C. H. G, Muiten Amersf.straat 28 ONDERTROUWD. E. v. d. Broek en H, KlatuLn. Vestiging van 16—22 Maart 1933. L. To.man met gezin van Achtkarspelen naar Vosseveldlaan 20; W. H. Hunter met vrouw van Eindhoven naar Plasweg 35; B. van Manen met gezin van Zandvoort naar Hartweg 4a; J. M. W. Sevenhuysen van Heemstede naar Van Lenneplaan 48; N. van Eijk van Heemstede naar Van Len- neplaan 48; G. Bakker met gezin van den Helder naar Nieuwe weg 31a; W, Rommcrs van Ede naar Torenstraat 6; P. v. d. Zou- wien van Ameide naar Beetzlaan 10b; Wed. D. W. Wijting met gezin van den Haag naar Hartmanlaan 30; D. Ch. Sprenger van Zuilen naar Koninginnelaan 94a; J. Ch. dAnjou van Rotterdam naar Koninginne laan 135; H. Houwert van Ermelo naar Ra- demakerstraat 13; M, A. Stootman van Haarlem naar Laanstraat 44; D. Harmsen met gezin van Amsterdam n. Hartwc-g 6c. Vertrek van 16—22 Maart 1933. K. Is., van Vliet van Burg, Grothestraat 41 naar Nigtevecht No. 42; A. Th. Broeck- man van Spoordwarsstraat 2 naar Amster dam Admiralengracht 257huis; Wed. M. Th. Hoes van Van Weedestraat 23 naar de Bilt ten Katelaan 27; J. G. J. Visser van Juliana- straat 57 naar Baam Tromplaan 31; C. P. H. Kist van Amersf.straat 70b naar Den Haag Mesdagstraat 52; H. Wansink niet gezin van Verlengde Postweg 15 naar Apeldoorn Alexandrinelaan 34; W. J. van Uxem met gezin van Wald. Pyrmontlaan 56 naar Amsterdam Marnixstraat 137huis; G. Willemse van Eemweg 2 naar Hilversum Ampèrestraat 78; P. Ch. Duckers van Vre dehofstraat 2 naar .Amersfoort stichting Zandbergen; J. P. Kok van Kerkpad ZZ 7 naar Amersfoort Mauritsstraat 3; T. v. d. Zouw van L. Brinkweg 35c naar Mijdrecht A 269; B. J. Kaptein van Bartolottilaan 21 naar Rotterdam van de Schel'.ingstraat 26; Th. B. A. N. Opmeer van Birktstraat 84 naar Arnhem Jan Vethstraat 47; W. G. Houtkamp van Birktstraat 84 naar Hilver sum Faisantenlaan 53. Verhuizingen in de gemeente van 1622 Maart 1933. G. J. van Velsen met gezin v^n Koren- weg 9 naar Klaarwaterweg 37; M. E. Bech- holz van Steenhofstraat 65 naar Van Wee destraat 45; J. Wondergem van "Heideweg 52 naar Stationsweg 8; C. H. Mqassen van Nieuwstraat 35 naar Kolonieweg 5; M, E. Snijderv. d- Schrieck van Van Lijndenlaan 11 naar Rademakerstraat 33; Wed. J. R. Anderson van Hartweg 34 naar Laanstraat 54; C. G. J. van Heajst met gezin van Kerk straat 28a naar Kerkstraat la; A. Jansen van Kerkstraat 28a naar Verlengde School- weg 11; M. Manné met gezin van KI. En- gendaalweg 17 naar den Blieklaan 46; G. Oerlemans met gezin van Banningstraat 52 naar Schoo.dw.weg 6; W. de Boer van F. C. Kuyperstraat 1 naar Julianastr. 77. w NED. HERV. GEM. TE SOEST Zondag 26 Maart 1933 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Kerk 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 26 Maart 1933 voorm. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Dinsdag 28 Maart 1933 nam. 7.30 uur: Ds. W. Bijleveld, van Haarlem. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondag 26 Maart 1933 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. A. van Willigen, van Rijssen. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 26 Maart 1933 's morgens 10.30 uur: Ds. F. Kleyn, van Scheveningen. ftftftftftftftftftftftftftrftftftftftftft Voor oogonderzoek naar den Oogarts naar Juwelier Telefoon 898 Opticien AMERSFOORT Utrechtsch-straat 23. ftftftftftftftftftftftftftftftftftftftftft

De Soester | 1933 | | pagina 2