2e BLAD Asscher Diamant S.ZETHOVEN D. DANIELS Gemeenteraa d o4 0 O^Plaatse lijk N ieu ws^ O J. L. HQKSBERGEN Soesterberg r© HOTEL OKHUIJSKN - SOESTDIJK IEDEREN ZATERDAG DANSEN Sport Advertentiën Drogisterij „DE VIJZEL" Sponsen, Zeemleder Borstelwerk, Verf- - en Witkwasten - Juwelier - Baarn Uitgebreide collectie. Var\Weedestraat 46 ïïrtSSRjKfl uDtEIL §2 behoorende bij „DE SOESTER van Zaterdag 25 Maart 1933, No. 24 W OPENBARE VERGADERING DER VRIJZINNIG DEMOCRATEN. Dinsdagavond te 8 uur hield de afdeeling Soest van den Vrijzinnig Democratischen Bond een openbare vergadering in de kleine ^aal van het gebouw Religie en Kunst aan de Renibrandtlaan alhier, waar ajs spreek ster optrad Mevr. B. BakkerNort, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal. In een slechts matig bezette zaal opende de Presidente der afdeeling, Mej. H. Funke, de vergadering en sprak als haar meening uit, dat men in deze verwarde tijden weten moet, wat men, moet doen^ als men gaat stemmen. Daarom heeft de afdeeling Mevr. BakkerNort als spreekster uitgenoodigd ten einde dat te hooren. De spreekster-zelve besprak uitvoerig de Algem. Politikken Toestand, waarbij zij opmerkte, zich wel eens te hebben afge vraagd of men thans niet eigenlijk in een gemeenschap van krankzinnigen leeft, Woorden worden veel gebezigd doch de afstanden tusschen woorden en daden zijn helaas zeer lang. Over de oorlog sprekende, kenschetste zij deze als een georganiseerde massamoord, die aan de Staten echter vele millioenen kost. Voor al dat geld hadden alle inwoners van Nederland een huisje van f liDUO kunnen hebben, met 5 H»A. grond erbij em nog f3000 voor meubilair. Alge meen is echter een treurige zelfgenoeg zaamheid te bespeuren en overal maakt men wel mooie plannen en spreekt men veel over maatregelen ter voorkoming van toekomstige oorlogen, maar het blijft slechts bij woorden en practische uitvoering ziet men nog niet in het verschiet. Ook in het Internationale Ruilverkeer doet m(en precies het tegenovergestelde van het te Genève besprokene. De Vrijzinnig Democraten weten heel goed', dat er ook bezuinigd moet worden), daar we anders d'en hellenden weg der inflatie opgaan. Het aantal werkeloozen wordt thans be cijferd op 400.000, wat met de gezinsleden mede op minstens 1/7 deel der Natie komt, De kosten aan werkeloozensteun bedragen thans reeds 150 millioen per jaar en voor noodzakelijke steunmaatregelen aan land en tuinbouw is ook al een 150 millioen noodig. De V.D. zijn tegen verhooging van accijnzen, omdat zij die versterking van 's Rijks middelen onvoorwaardelijk afkeu ren. Dat van 1 pond suiker van 22 cent, 15j^ cent aan belasting moet worden be taald en dat op elk K.G. thee 97% cent accijns zit, is toch te gek. Hoezeer principieel ook tegen verlaging van Ambtenaarssalarissen, hebben de V.D. in deze moeilijke tijden daar ten slotte moe ten vóórstemmen. omdat ook de inkomsten van andere groepen naar beneden zijn ge- loopen, evenals de kosten van levensmidde len en kleeding, waardoor dus de koop kracht grooter is gewordenl 5 korting op de salarissen, geeft reeds een bezuiniging v.an-10 millioen. Na de houding van de SDAP bij de mui terij op De Zeven Provinciën te hebben be- critiseerd, waarschuwde spreker echter ook tegen de actie van de 15 Fascistische Ver- eenlgingen, waarvan er reeds 5 met Kamer- candidaten uitkomen. De V.D. zijn voor controle op banken, wenschen regeling van de opleiding voor begaafde, doch arme. kinderen en zijn tegen de oprichting van vele kleine schooltjes, al willen zij de pacificatie handhaven. De grootste bezuiniging moet echter gevonden worden op de Defensie. Juist het geval met De Zeven Provinciën heeft prachtig ge leerd, dat wij met de beschikbare weer macht in Indië toch niets tegen een vijand kunnen doen, daar het 5j^ dag duurt eer onze strijdkrachten ter plaatse zijn. Vroe ger kostte Defensie 100 Millioen en al wil spr. toegeven, dat er thans door bezuinigin gen niet meer dan 80 k 90 Millioen voor noodig is, heeft men daarvoor toch zéér weinig. Waar afschaffing of opheffing in eens natuurlijk niet gaat, willen de V.D. de ontwapeningsgedachte practisch uitvoeren door dn étappes de bewapening te vermin deren, en zoodoende langzaam aan tot de zoozeer gewenschte geheele ontwapening te komen. Daarbij houden zij dus steeds hun ideaal in het oog. Wij, V.D., zoo beeindigde spr. haar rede, houden steeds koers, ook in den storm, (applaus). In de pauze werd getracht eenige leden voor de afdeeling te winnen en werd ge poogd eenige propagandageschriften aan den man te brengen. Voor het debat bleek niet veel animo te bestaan. Slechts de heer Koopman infor meerde belangstellend naar het standpunt ten opzichte van gestudeerd hebbenden, die klaar zijnde, thans geen plaats kunnen krij gen in de Maatschappij. Mevrouw BakkerNort erkent, dat dit een zeer moeilijk vraagstuk is, daar ieder jaar een nieuwe generatie klaar komt en de oudere nog niet is geplaatst. Voor se lectie der studenten door verhooging van collegegelden e.d. voelen de V.D. niets, doch zij willen liever een toeslagsysteem op loonen, waardoor dan ook afgestudeer den productief en nuttig werk kunnen ver richten. Aan dat toeslagsysteem zijn wel bezwaren herbonden, maar bij goede con trole is het toch wel uitvoerbaar. De Presidente zegt de spreekster dank en de Afdeeling heeft haar rede op hoogen prijs gesteld. Hoewel helaas gesproken moest worden voor een tè beperkten kring, hoopt spr. toch, dat de rede vruchten moge afwerpen. Zij wekt de aanwezigen op om °P 26 April goed werk te doen door te stemmen op de lijst van Mr. Marchand, waardoor men zich uitspreekt voor gelijke ontwikkelingsvoorwaarden voor elkeen. C. B. B. De C. B. B. kwam voor de jaarverga dering bijeen in de zaal Verschoor; de op komst was vrij goed. De praeses, de heer P C. Zonneveld opende de bijeenkomst met het lezen van een gedeelte uit het O.T., waarna hij een openingswoord sprak- Hier van teekenen wij aan dat de Christelijke v akorgansiatie in 1932 harder is gegroeid dan de Neutrale, de eerste schreef meer le den in, vooral daar in dezen tijd gevraagd wordt naar diploma's en goede vakkennis niet helpt, en spreker er aan toevoegt, dat spoedig voor tramconducteur een ingenieur wordt gevraagd. De secretaris, de heer A. G. den Besten bracht het jaarverslag uit. De CBB had in 1932 12 maal vergaderd, maar de propaganda-avond in November jl werd met aangeroerd; het slowtoord van Ds. Wouters was toch wel van beteekenis. Ook werd een crisisvergadering gehouden aangesloten zijn 5 organisatie's met 144 le den. De bibliotheek t^lt 82 boeken. De 2e Voorzitter, de heer K. Lodeesen, een der oprichters, bedankte zonder redenen; in zijn plaats kwam een ander. Het vergadering- bezoek was middelmatig; de secretaris be treurt het dat vele christelijke arbeiders verkeerd of niet georganiseerd zijn. De kas sloot met een tekort van f 5,83. Namens de geref. kerk sprak ouderling van Tol, namens de CBB uit Baam den heer Plooys en verder de leden van den Geref. J. V. „Jozef" en Spreuken 2326 alhier. De heer T. Muts hield een inleiding over „arbeid en vrije tijd", waarop een geanimeerde discus sie volgde. De praeses hield een speech over „werkloosheid" welke een vrij lange discussie uitlokte van oud en jong. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 2,50; middel- prijs f 1.80f 2.12; laagste prijs f 1,60; eend eieren f 2,alles per 100 stuks. Aanvoer 17460 stuks. Handel gewoon (voorheen R. FRESE Hofleveranciers BAARN. /leeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen CRISIS-COMITé Niettegenstaande het Plaatselijk Crisis- Comité alhier alles in het werk heeft ge steld om aan de noodige geldmiddelen te komen getuige o.a. de laatstelijk plaat: gehad hebbende muziekuitvoering, die f 200 netto in de kas bracht is het comité op het oogenblik weder bijna zonder middelen om aan dé steeds veelvuldiger aanvragen om steun die in allerlei vorm tot het Comité komen., te voldoen. Alleen zijn nog een aan tal kinderkleeren, pull-overs en heerenover hemden beschikbaar. Met het oog hierop doet het Comité an dermaal een beroep op de hulp van de Soester inwoners, die tot nu toe steeds heb ben getoond- een open oog te hebben voor de groote nooden,, die in deze gemeente worden geleden, en het Co mité hoopt dat ook wederom niet aan d'oo- vemans deur wordt geklopt, maar dat elk een die zich nog mag verheugen in meer dere of mindere welstand, aan haar of zijn minder bedeelde of geheel tot armoede ge raakte mede inwoner, iets daarvan zal wil len afstaan. Het Comité koestert het plan om de eer ste week van April andermaal een collecte in deze gemeente te houden,, waarbij het de hoop uitspreekt dat iedereen! zooveel als maar eenigszins in haar of zijn vermogen is, zal offeren voor het goede doel, en dat het in haar verwachtingen niet zal worden teleurgesteld. Sedert de oprichting van het Plaatselijk Crisis-Comité op 21 December 1931, kwam tot nu toe een totaal bedrag van f 5986,16 op verschillende wijze binnen, waarvan f 406 van het Nationaal Crisis-Comité te den Haag werd ontvangen. Met dit bedrag werd gedeeltelijk in geld en gedeeltelijk in natura hulp verleend. PROPAGANDA-AVOND „ZONNE GLOREN". De Soester afdeeling hield een samen komst -iin Religie en Kunst welke matig be zocht was. Aanwezig was o.a. de. heer Burgemeester, het raadslid de Bruyn, de predikanten van Schaick en Groeneveld, de em. pred,. v. d. Spek, dr. Donker en Zal- man, e.a. Nadat ds. J. I. van Schaick de samenkomst had geopend met gebed, vraagt spreker nieuwe krachten, om mede te hel pen de TBC te bestrijden, en hoopt dat ve le leden der N-ed. Herv. kerk zich als lid d'er afdeeling zullen opgeven of contribuant zullen worden;. Daarop verkrijgt de genees heer-directeur van Zonnegloren Jhr. dr. R. J. H. Roëll het woord, die betoogt dat er over het onderwerp der TBC en elk onder deel avonden te vullen zouden zijn, maar feitelijk is er al veel te veel gesproken. TBC is geen aangeboren kwaal, wel kan hët zijn dat vader of moeder onbekend er mede besmet is en het kind na de geboorte er ook mede wordt besmet, want TBC is een gevaarlijke besmettelijke ziekte. Wan neer men aanhoudend hoest en daarbij soms bloed opgeeft is het zeer noodig dat de huisarts wordt geraadpleegd en doorstuurt naar het consultatiebureau, want voorzorg is zeer noodig bij de TBC. Is men er vlug bij dan kan 80 k 90 gered worden, de Sanatoria zijn daarvoor om dit te bevesti gen. Ook nazorg is zeer goed, „Berg en Bosch" heeft reeds zulk een afdeeling. „Zonnegloren" hoopt het te krijgen. Nazorg wordt toegepast als de bestrijding niet vol doende is geweest. Als men zich slap ge voelt, transpireert bij het slapen, weinig eetlust heeft, is onderzoek dringend nood zakelijk. .De consultatie-bureaux doen prachtig werk maar zijn gebonden, omdat de finantiën ontbreken. Na deze uiteenzet ting verduidelijkte de film van de Ned. Cen trale Vereeniging, het sociale werk en dat der consultatie-bureaux en Sanatorium-be handeling. Jammer was het dat de opkomst zoó heel erg klein was. DAMMEN De uitslagen van de Dinsdag j.1. gespeel de partijen voor de onderlinge damcompe- titie luiden als volgt: Wit Zwart P. FloorM. Bakker 20 J. C. de BoerJ. Vangrinten 20 G. J. teT HaarH. Bakker Jr. 02 hangpartij H. BakkerP. Reeringh afgebr. D. WaalGhr. Bakker afgebr. Voor de 2e ronde werd nog gespeeld: W. HengerH. Bakker Jr. 11 Het programma voor a.s. Dinsdagavond is als volgt vastgesteld: J. VerlindenJ. F. Lenten G- LandmanG. J. ter Haar P. ReeringhP. Floor hangpartij H. BakkerJ. C. de Boer en voor de 2e ronde Chr. BakkerH. Bakker Jr. M. BakkerW. Henger Deze partijen worden gespeeld in Hotel Ockhuysen, Soestdijk. Aanvang 8 uur. Be langstellenden hebben vrijen toegang. Naar wij vernemen heeft de Soester Dam club plannen, om het volgende seizoen met nog een zevental in de 2e klasse van Utr. Pr. Dambond uit te komen. Nog slechts en kele nieuwe leden zijn hiervoor noodig. Wij wekken de damliefhebbers gaarne op, dit aantal compleet te maken, en zich als lid op te geven. SCHAKEN. Doordat Hilversum en Naarden beide hun laatsten competitiewedstrijd verloren werd Soest kampioen van de 3e klasse A. der SGSB. De kampioen van de 3e klasse B. werd de Schaakclub Oudewater. De kam pioenswedstrijd voor de geheele 3e khsse tusschen Soest I en Oudewater I is bepaald op Woensdag 29 Maart a.s. in het locaal der Chr. ^chaakvereeniging te Utrecht: SOIREE IN DENNENHOF Woensdagavond werd door de dansclub ADO voor de gehuwde paren een soiree gearrangeerd in voornoemd hotel Penision, dat zeer goed geslaagd is. Circa half negen opende de heer Hendriks den feestavond en roept een welkom toe aan de pers die als gast tegenwoordig was; spreker hoopt dat de leden een prettigen avond zullen door maken, en het eind der lessen niet spoedig zullen vergeten. Spreker dankt den heer G H. W. J. K'laassen, leeraar te Amers foort voor de prettige leiding en voor de feestavonden door hem gearrangeerd; den heer Speerstra dankt hij voor hetgeen deze voor de club heeft gedaani, kosten noch moeite ontzienlde. Daarop geeft hij de lei dnig over aan den leeraar, welke de gehee le soiree tot in 6e puntjes heeft verzorgd. De zaal was aardig versierd met groen en bloemen, de pianist den heer Sertorius bleek onvermoeid. Spoedig was de stemming er in, welke tot 2 uur besendigd bleef; de aardige attractie's verhoogden haar door mutsenwalz en kleeding-borstelen. Den 29sten a.s. wordt een zelfde soiree gearrangeerd voor de jongere garde, en dat zal ook wel loopen. ADO kan tevreden zijn; er is prettig gefuifd. PUBLIEKE /ERKOOPING. Door Notaris A. Romer te Baarn werd Dinsdagavond om 7.30 uur in het café van den heer H. Butselaar aan de Nieuwesteeg, publiek verkocht de Villa „Jeanne" met erf en tuin aan de Mendelssohnlaan No. 1 al hier, groot 5.25 A. Kooper den heer W. Bijlaard, Amsterdam voor f 5950. COMMUNISTEN GEARRESTEERD In den nacht van Woensdag op Donder dag zijn door de politie alhier op den open baren weg aangehouden de beide commu nisten W. van A. en J. G. D., die verdacht worden beiden te Soest te hebben geplaatst (op straat geschilderd) verschillende op schriften, die betrekking hadden op een te houden vergadering der communisten alsmede andere opschriften, die een erg op ruiend karakter droegen. Zij had-den deze opschriften geschilderd op het wegdek van de Soesterbergschestraat nabij den Heide weg en op de Molenstraat. De aangehoudenen bleken dezelfde te zijn, die eenige da-gen/ te voren ook allerlei communistische aanplakbiljetten hadden aangeplakt!, zooals wij toenmaals hebben medegedeeld, aanbevelingen voor de com-. munistische partij en voor het communis tische blad De Tribune. Beiden zijn vastgehouden en ter beschik king gesteld van den heer Officier van Justitie te Utrecht. HERDENKING VAN PRINS WILLEM VAN ORANJE. VADER DES VADERLANDS. Het Bestuur der Oranje-vereeniging VVilhelmina" te Soesterberg heeft besloten tot een herdenking van „Willem de Zwij ger" op 24 April 1933, 8 uur nam. in „Huis ten Halve". Alom in d'en lande wordt deze nobele nationale figuur herdacht, maar duizenden zijn niet in de- gelegenheid om eene her denking bij te wonen. De geografische lig ging van Soesterberg ten opzichte van Soest as oorzaak, dat het Bestuur heeft gemeend in Uwen geest te handelen, door i.n Soester berg voor haar leden een herdenkingsavond te organiseeren. Om 'de jeugd de stem van ons schoon verleden en de mogelijkheden der toekomst te doen verstaan, wordt door het bestuur op 25 April des namiddags een samenkomst der scholen georganiseerd in „Huis ten Halve". Een lichtend voorbeeld. De hoofden der scholen te Soesterberg brengen als op de Oranjedagen de kinderen te zamen. Aan onze jeugd zal eene Ver assing worden bereid door <ie Oranjever- e en i ging „Wilhelmina". EEN NIEUWE ZAAK. Zooals reeds per advertentie in het num mer dezer courant van Zaterdag 18 Maart j.1. werd medegedeeld, heeft de heer D. E. Poortinga in het perceel Banningstraat 52 alhier, een groot- en kleinhandel geopend in aardappelen, rapen en aanverwante artike len. We zijn er even een kijkje wezen nemen en hebben ons daarbij kunnen overtuigen van de ruime, frissche bewaarplaats voor de diverse consumptie-artikelen. De on dernemer zal zich toeleggen op een zeer ruime sorteering, zoowel van speciaal ge renommeerde Friesche producten, waaron der ook Friesche kleipoters, alsmede van Zeeuwsche bonte, blauwe en andere aard- appelen'soorten. Wij wenschen hem veel succes toe. Amsterdamsche Rolluiken en Markiezen- fabriek C. Immink heeft een filiaal te Baarn en Soest, Torenl. 108, (einde Nieuwest.) Tel. 2308. Hoofdk. A'dam, Prinsengracht 70, Tel. 45404. Verzuimt U niet bij ons aan te vragen; op al ons werk wordt 5 jaar ga rantie gegeven. HOTEL CAPK-RESTAl'RANT J A ZZ -BAND: ENTREE F 0.25 - TUE TUKEK KYNCOPATER8 GEWONE CONSUMPTIE-PRIJZEN GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: dames parapluie plamuurmes bronzen herinneringspenning aangeloopen witte leghornkip Steenhofstraat 79 Politiebureau Heuvelweg 1 Burg. Grothestraat 51 De Raad der gemeente Soest wordt hier bij in openbare vergadering bijeengeroepen tegen Woensdag 29 Maart 1933 des namid dags 2 uur, ter behandeling van de navol gende AGENDA: 1. Vaststelling van de notulen der verga deringen van 13 en 22 Februari 1933. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening als bedoeld in artikel 15 der geldschieterswet. (No. 2752) 4. Voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een telmachine ten dienste der boek houding van openbare werken. (No. 1558) 5. Behandeling van een verzoek van de vereeniging „Soest Zuid" om ontheffing van de betaling van de nog door die vereeniging gedeeltelijk verschuldigde bijdrage in de stichtingskosten van het wachtlokaal Birkt- straat hoek Ferd. Huycklaan. (No. 1691) 6. Voorstel van B. en W. tot voorloopige vaststelling v.an de rekening van het ge meentelijk grondbedrijf dienstjaar 1928. (No. 184) 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het op den dienst 1932 overgeschreven krediet voor den bouw van een volksbad huis. (No. 21/244) 8. Voorstellen van B. en W. a. tot toekenning van een subsidie aan de afdeeling Soestdijk van de R.K. Werk- liedenvereeniging in de kosten van het hou den van cursus-avonden voor werklooze ar beiders. (No. 2855) b. tot toekenning van een crediet ten be hoeve van de zorg voor jeugdige werkloo zen. (No. 2908) 9. Vaststelling van besluiten tot begroo tingswijziging 1932 en 1933. (No. 21) 10. Voorstel van B. en W. tot aanstelling van een tijdelijke hulp bij openbare werken voor het opmeten, waterpassen en in kaart brengen van wegen. (No. 2887) 11- Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een bedrag ad f 100 voor de te werkstelling van een kweekelinge met akte aan de O.L. school Beetzla^n gedurende de maanden April en Mei 1933. (N-o. 1830) 12. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener nieuwe straatverlichtingsovereen komst met de P.U.E.M. (No. 2328) 13. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een besluit tot wijziging der Algemeene Politieverordening. (No. 2535/2817) 14. Opnieuw behandeling van het adres van de afdeeling Soest der Vereeniging „Volksonderwijs", verzoekende aanstelling van een schoolzuster. (No. 1669) 15. Verzoek van H. van Dorresteijn om vermindering van betaling van retributie voor gebruik openbare heide- en zandgron den. (No. 2885) 16. Vaststelling van: a. besluiten tot het in schenking aan vaarden van strooken grond. (htes. 2440, 1143) b. een besluit tot kwijtschelding van een gedeelte eener huursom. (No. 168) c. een besluit tot erfpachtsuitgifte aan de P.U.E.M. (No. 2862) eni behandeling van: a. een aanvrage om koop van grond (No. 2637) b. een verzoek tot verlaging van den pachtprijs van grond (No. 1057) 17. Adres van Joh. Mets, verzoekende te rugbetaling van een indertijd door hem ge stort bedrag in de gemeentekas voor trot toiraanleg en teruggave van teveel overge dragen grond. (No. 2804) 18. Behandeling van een 2-tal adressen, verzoekende ontheffing van artikel 15 der Bouwverordening. (Nos. 2869 en 2870) 19. Verzoek van de R.K. Standsorganisa tie en Chr. Besturenbond om verhooging van de loonnorm voor de land- en tuinar beiders, welke wordt aangehouden bij de toepassing van het reglement op de steun- verleening. (No. 2685) 20. Vaststelling van: i. het voljaarskohier der Hondenbelas ting 1933. b. het 3e suppl. kohier der Straatbelas ting 1932. De Burgemeester, G. Deketh. Soest, 23 Maart 1933. CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Zondag a.s., terrein Bosstraat Soest II't Gooi IV, aanvang half twaalf Ons 2e elftal speelt a.s. Zondag haar laat sten competitiewedsrtijd van dit seizoen. Tweede elftal spelers, laat de laatste wed strijd in een overwinning eindigem SOEST I—A.P.W.C. I. Ons le elftal za'. na vier weken rust den strijd aanbinden tegen APWC in Amers foort. Vertrek per fiets om één uur vanaf garage Tensen. Soest I krijgt dit seizoen nog te spelen twee thuiswedstrijden n.1. Kampong en E. A. C. Binnenkort zal begonnen worden met het trainen der adspiranten en juniores. Aan melden als lid kan geschieden bij de be stuursleden der V.V. Soest. E. S. V. A. C. Secretariaat: Koninginnelaan 22, Tel. 2207. Van de vier vastgestelde wedstrijden gin gen er door terreinafkeuring slechts twee door. Met korfbalcijfers wonnen de adspi ranten te Amersfoort van de Amsvordc- adspiranten. In beide elftallen vormden de achterspelers het zwakste deel, vandaar de hooge score van 7—5. Het derde elftal, dat nu ceris volledig uitkwam, won op eigen terrein op fraaie wijze met 40 van DEV III. De volledige uitslagen zijn: NVCEsvac Z afgekeurd Amsvorde adsp.Esvac adsp. 57 Esvac jun.Baarn jurn'B afgekeurd Esvac III—DEV III 4—4) Voor a.s. Zaterdag en Zondag wederom een belangrijk programma. Zaterdag 2 30 uur Esvac adsp.HVC adsp. d 2.30 uur Baarn jun. bEsvac jun. 3.00 uur Bloemenkwartier IIEsvac Z Zondag 2.00 uür DEV III—Esvac III 2.00 uur 's-Graveland IEsvac I Molenstraat 4 (0.Z.) - Teief. 2243 tegen zeer billijke prijzen Apolh.-Assist. Maak zelf Uw GRAMOFOON-PLATEN Wij geven U gratis advies. Hoort de SCHAUB-RADIO, het beste wat tot op heden aangeboden kon worden (16-2000 M). Hiervan hebben wij de ALLEENVERTE GENWOORDIGING voor SOEST en omg. Laat Uw oude toestel ombouwen tot een modern ontvangapparaat, succes ver zekerd Wij leveren U alle merken RA DIO-LAMPEN, toestellen en luidsprekers Gaat het dus om Uw RADIO, ga of schrijf naar H. J. M. v. d. WEERD (civ. ing.) Heuvelweg 42 Verkrijgaaar bij Laanslraat 79 Telefoon 495 De prijzen zijn vastgesteld en onge kend laag. Telef. 2098 Groote blikken ANANAS per blik 25 cent per 3 blik 65 cent Corned Beef per blik 25 cent Chineesche Pinda's per 2 pond 25 cent VALENCIA PINDA'S per pond 35 cent Gr. blik v. Melle's gemengde Biscuit f 1,10 Extra fijne gesneden Zalm per ons 40 cent Kipper snaks per blik 15 cent Kipperet haring per blik 25 cent Steur per blik 35 cent Zalm (pink) per groot blik 30 cent per klein blik 20 cent Roode Zalm. John West per groot blik 55 en 65 cent, per klein blik 35 cent Makreel per groot blik 35 cent 3 pak groote Beschuit 25 cent

De Soester | 1933 | | pagina 5