0<1 Ingezonden !>o °i Voor de Vrouw r° Voor de Schoonmaak O Kastpapier, met en zonder rand, Losse Kastranden, Kastpapier aan rollen, in verschillende kleuren, Punaises, Lampekappapier, enz. De Vierde Voorwaarde. Goede bemesting. FEUILLET O IN Rechtzaken 1 X?/i N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK Buiten verantwoordelijkheid der Redactie VOOR HET VERBOND VOOR NATIONAAL HERSTEL? JA, NATUURLIJK! In de aflevering van Zaterdag, 18 Maart j.1., komt een artikel voor van de hand van den heer VV. H. C. Doorman, waarbij wordt getracht aan te toonen, dat het méér wenschelijk is bij de a.s. kamerverkiezingen op den Vrijheidsbond te stemmen, dan op de candidaten van het Verbond voor Nationaal Herstel. Na de programmapunten van het Ver bond te hebben genoemd, wordt door den heer D. betoogd/, dat deze voor een Vrij- heidsbonder geen nieuwe wegen openen. Hen die voor het Verbond voelen, die van de noodzakelijkheid van het bestaan eener groote algemcene boven de partijen staande ni et-revolutionaire organisatie overtuigd zijn, treft het nu wel bijzonder onaange naam, dat juist de Vrijheidsbond, dat juist de partij die beweert met alle programma punten, van het Verbond voor Nationaal Herstel te kunnen instemmen, zich thans van medewerking onthoudt. Wanneer het inderdaad waar is (wat in- tusschen nog door velen terecht wordt be twijfeld) dat zboals Zaterdag in dit blad werd geschreven, de programmapunten van het Verbond voor Nationaal Herstel uit het kamp van de Vrijheidsbond zijn wegge- loopeni, dan vrage men, na eerst het mani fest van het Verbond grondig te hebben bestudeerd, niet: „Waartoe dit Verbond?", maar: „Waartoe onhoudt de politieke par tij de Vrijheidsbond haar medewerking aan een organisatie, wier streven is de partij geest, sleur en verstarring in de politieke partijformatie van alle werkelijk nationaal voelende groepen in ons parlement, te ver breken?" De opmerking van den zeer geachten heer D., waarbij eenvoudig weg wordt ge zegd dat het Verbond voor Nationaal Her stel blijkbaar niet alleen Vrijheidsbonders tot zich wenscht te trekken, is verder wel zéér ontwapenend! Ik zou den heer D. willen toeroepen: Na tuurlijk richten wij ons niet alleen tot den Vrijheidsbond. Nimmer is dat onze bedoe ling geweest. Lees ons manifest, dan zal het U duidelijk worden, dat in ons Verbond plaats is voor een ieder die zich „Neder lander met een groote N voelt. Maak U los van Uw partijgeest. Duw niet een ieder te rug in zijn Vrijheidsbondsch-, (Thr. Histo risch-, Anti-Revolutionair of R. Katholiek politiek hokje! Uit hetgeen Zaterdag j.1. door U, zeer ge achte heer D,, over het Verbond werd ge schreven, blijkt overduidelijk, dat partij geest en politieke verstarring sterker zijn dan alle pogingen om tot goede samenwer king tusschen de orde-partijen te komen. De politieke partijen moeten worden wakker geschud. De communisten zijn voor de SDAP de zweepslag om in de politiek sterk links-aan te houden. Het Verbond voor Nationaal Herstel behoort de zweep slag te zijn die de in hun politieke huisjes vastgeroeste beroepspolitici der orde-par tijen, doet ontwaken. Door met het Verbond vooi Nationaal Herstel in zee te gaan voorkomt men de excessen van fascisme en nationaal-sociaiis- me, Het Verbond neemt deze bewegingen wind uit te zeilen, zonder in die uitersten te vervallen. Wij toch, vertegenwoordigen een zuiver Nederlandsche beweging die onafhankelijk staat en zich verheft boven elke politieke partijformatie. Maar, zegt de Heer D. nu weer, zullen de Christelijke partijen aan Uw beweging mede doen? In verband met den korten tijd die ons voor de verkiezingen nog rest, wordt dit door hem n.I. betwijfeld. De heer D. is blijkbaar bang voor versnip pering van stemmen ten voordeele van de revoiutionnalre partijen. Die vrees, het blijkt volkomen duidelijk uit het manifest van het Verbond hetwelk de heer D. heeft kunnen bestudeeren, is echter ongegrond. In de eerste plaats, omdat een verschuiving van een paar zetels in de 2e Kamer naar rechts of naar links zoo goed als geen in vloed meer kan hebben op den gang van zaken in staat en maatschappij, mede omdat de ontreddering en versnippering van ons volk reeds volkomen is en bezwaarlijk nog grooter gemaakt kan worden. Van véél meer belang is, dat de nationale gedachte doordringt in alle lagen van onze NAAR HET ENGELSCH. 21) Neen, zei hij en nu zeer streng, dat zal ook niet noodig zijn, want, als ik je va der en mijn dochter heb gewaarschuwd, dat je bekend bent met ons geheim, dan zullen er stappen genomen worden, waardoor je dit evenzeer als een ernstig feit moet gaan beschouwen als wij. De onbeschaamdheid verdween uit Kate's gezichtje, evenals ook alle kleur. Zoudt U het vader vertellen? vroeg zij ontsteld. Want dat Mr. Allingham zou weten van dit oneervolle luisteren, dit zou ze toch voor nog zooveel niet willen hebben. Ik moet het je vader vertellen; de ernst van de positie, waarin je ons gebracht hebt door de onbeschaamdheid, eischt dit. Maar wat weet ik nu? riep zij. Ik heb enkel gehoord, dat Benvenuto waarschijn lijk Stil! Spreek zachter, als-je-blieft! Waarschijnlijk een fortuin zal erven, als zij tenminste een bepaalde voorwaarde vervult. Wat komt het er nu nog op aan, of ik dit weet? In zooverre dan, dat de persoon, die het geld naliet, geheimhouding tot een voorwaarde van het testament heeft ge maakt, opdat Ben niet ten prooi zou vallen aan een gelukszoeker. Ha, ha, ha! lachte Kate. Hoe grappig! Dan had haar weldoener toch geen hoogen dunk van haar persoonlijke bekoring. Liet hij haar het geld na als een soort troostprijs daarvoor? bevolking en dat kan niet anders en beter dan door het brengen van nationale volks vertegenwoordigers in de 2de Kamer, die dan, als het ware het nationale geweten van ons parlement moeten zijn. Dit is van véél grooter belang dan een winst of een verlies van een of twee zetels van of aan welke politieke partij dan ook! De heer D. meent dat het Verbond méér kans van slagen heeft na verloop van 1 of 2 jaren. Van uitstel komt echter onvermij delijk afstel. De praktijk heeft bewezen, dat van een' beweging zonder verkiezingsactie zeer weinig of in het geheel geen invloed uitgaat. Deze, ons door de feiten opgedrongen stembusactie, verandert, zooals ook in het manifest wordt gezegd, het karakter van het Verbond in het geheel niet. Dit blijkt ook uit het verkiezingsprogramma. Sommi ge politieke partijen hebben hun partijpro gramma's zóó tot in kleinigheden uitge werkt, dat de vertegenwoordigers van die partijen in de 2de Kamer zich nauwelijks kunnen draaien zonder daarmee in strijd te komen. Het Verbond voor Nationaal Her stel daarentegen maakt het een eventueel kamerlid mogelijk zichzelf te zijn. Alleen dit moet U, lezer reeds voldoende reden wezen om U bij onze steeds groeien de, goddank nog enthousiaste beweging, aan te sluiten. Men schrijve daartoe aan het secretariaat van het Verbond, Java- straat 96 te 's-Gravenhage. Stemt voor dc a.s. verkiezing van de le den van de 2e Kamer der Staten Generaal, op de candidaten van het Verbond voor Nationaal Herstel!! In de eerste plaats op Generaal Snijders, die door zijn candidaat- stelling van zijn belangstelling voor de goe de zaak blijk geeft maar wiens bedoeling het niet is zitting te nemen indien hij mocht worden verkozen. In dat geva'! zal dus de 2e candidaat van het Verbondi, Mr Dr. Westerman, zijn intrede in de 2de Kamer doen. Stemt op het Verbond voor Nationaal Herstel, niet zooals de heer D. wil over 1 of 2 jaren, maar NU!! F. M. van Panthaleon van Eek. Miijnheer de Redacteur. Onder dankzegging voor het plaatsen van en verslag betreffende de gehouden soirée in Hotel-Pension „Dennenhof op Woensdag j.1. deel ik U mede dat genoemde dansclub niet den. naam A. D. O., draagt en geenszins in verband staat met de gym nastiekvereniging A. D. O. Ik meende goed te doen dit onjuiste bericht te recti- ficeeren. Hoogachtend J. Speerstra. Mijnheer de Redacteur. Tot mijn groote verbazing las ik het stuk van den heer van Apeldoorn ter ver heerlijking van Lenin. Dat U in Uw blad het vrije woord geeft aan iedereen is Uw recht, maar dan dient men toch een zekere maatstaf aan te leggen, b.v. van redelijkheid en die redelijkheid mist in dat stuk, dat lijvuge stuk in ieder opzicht. Het is onbehoorlijk dat de redactie een uitlating tolereert als duikboot-petrolie- Colijn. Zulke kwajongensmanieren raken de fi guur van een man van de structuur van een Colijn allerminst), maar teekenen van Apel doorn in zijn ware gedaante van Communis ten verheerlijker: He t alles ondermijnende communisme heeft in van Apeldoorn reeds een slachtof fer gemaakt en nu geeft U hem nog gele genheid om menschen die als hij van onder scheidingsvermogen verstoken zij.n te mis leiden. Laat de man hiervoor de Tribune gebruiken. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, JOS. MINEUR. ONDERSCHRIFT. Wij geven in ons blad aan iedereen het vrije woord, binnen de grenzen van betame lijkheid, door ons te beoordeelem, Red, 444444444444444444444 4 DE EERSTE SOESTER 4 ELECTR. DRUKKERIJ 4 4 is het meest betrouwbare adres 4 voor Uw drukwerk. Met onze mo- 4 4 derne machines zijn wij in staat U 4 4 het boste van het beste te leveren 4 4 tegen zeer concurreerende prijzen 4 4 444444444444444444444 Kate, ik kan niet hebben, dat je je vroolijk maakt over Ben; daar is zij veel te goed en te lief en te edel en te hoogstaand voor! Ja, ja, dat weet ik nu al. Hoor eens, kind, dit wil ik je wel ver tellen, dat er geen geluk kan rusten op eenige huwelijksverbintenis in onze beide families, ais jij en zij geen goede vriendin nen blijft. Pffff! Vriendschap is onmogelijk tus schen ons. Maar vertel mij eens liever: wat riskeeren wij nu, als die voorwaarden ver broken worden? Dat kin ik je niet zeggen. Ik moet er enkel op aanhouden, dat je herhaalt de woorden van een eed, die ik je zal voor- zggen, zoodat ik er van vrzekerd ben, dat je de geheimhouding van hetgeen jij weet, niet zult schenden. Daar denk ik niet aan: u moet mij op mijn woord van eer vertrouwen. Wie in het eerewoord van een vrouw vertrouwt, komt dikwijls bedrogen uit, lie ve! Maar de tijd gaat snel, Kate. Over een half uur heb ik een afspraak- Ben je van plan te doen, wat ik vraag: „ja" of „neen?" Neen. Wees dan zoo goed en verzoek je va der, of hij van middag na den lunch thuis blijft,'want dat ik hem graag spreken wilde. Tot ziens! Mr. French nam den 'hoed af en wilde gaar*. Kolonel, wees toch zoo dwaas niet. Natuurlijk wil ik het doen, als 't dan moet, maar het lijkt mij waarlijk ongerijmd! Zeg mij deze woorden dan na. En het hoofd ontblootend, sloot hij een van haar handen in de zijne en sprak plech tig een vorm van eed uit, waardoor zij bij al wat haar heilig was, zwoer, dat zij ge heim zou houden, hetgeen zij toevallig ge hoord had. Kate herhaalde de woorden pruilende en, Naar mijn vaste overtuiging wordt hier over het algemeen veel te eenzijdig gemest, en daardoor is zoo enorm veel kanker ont staan. Beer, of gier is voor vruchtboomen over 'it algemeen slecht, en wanneer die stoffen bij herhaling gebruikt worden, ont staat hoe langer hoe meer, nog meer kan ker. Kunstmest in de juiste verhouding ge bruikt is zeer heilzaam, vooreerst is dan de bemesting volledig, en hoewel de kanker daardoor niet weg te krijgen is, is toch ge bleken door jarenlange proefnemingen, dat hij tot stilstand komt. Een bemesting met kalkmergel bovendien, één keer in de drie jaar, is tevens noodzakelijk. De brochure over Tuinbemesting van de Amsterdamsche Superphosphaatfabriek, gratis te verkrij gen bij F. van der Wissel, Eigendomsweg 38, Soest, geeft de beste inlichtingen. Veelal vindt men die mest zoo duur en dat is toch niet juist, wanneer men daardoor werkelijk goed fruit kan krijgen, wordt 't in één jaar dubbel en dwars verdiend Goed Hollandsch fruit is niet alleen verre te verkiezen in smaak boven de Amerikaansche appelen., maar wordt ook zeer gaarne tegen zeer loonende prijzen verkocht. Nu kan de bemesting niet alles doen, ook moet wel degelijk goed gesnoeid worden en bespoten, vooral met carbolineum en Bor- deau'sche pap; wanneer de menschen dat maar meer wilden doen, dan zou hier heel goed mooi fruit kunnen groeien. Laten de particulieren toch meer vakkundig advies inwinnen, d*an zouden ze met heel wat meer plezier in hun tuinen werkzaam zijn. KANTONGERECHT TE A'FOORT. Inrichting voor benzinebewaring. Vrijspraak kwam in deze zaak van J. J. S. te Soesterberg, die 2 vaten elk met 200 Liter benzine zoo maar achter zijn woning had gezet. Daarin voorziet het genomen artikel der Hinderwet niet. Dat spreekt slechts van vergunning vereischt bij bewa- ringsinrichting. De Kantonrechter gaf den verdediger, mr. Frima, gelijk. Zulk een in- rehting bes-tond hier niet. Er zal echter nog wel een ander wets- art. te vinden zijn om zulk etabliseeren te kunnen beboeten, want zoo is het al te mal. Het geval is zoo iets als voorheen bij de drankwet, lange jaren geleden. Wie clan destien sterkedrank wou tappen, vroeg zelfs geen bierverlof aan. Dan stond men veeT vrijer tegenover de politie. Zoo is ons tenminste altijd verzekerd. De beleedigde jongedame. Men herinnert zich het geval. Bekeuring wegens wielrijden op de rijbaan van den weg Amersfoortsche BergHuis ter Hei de. Het wielerpad zou niet te gebruiken zijn geweest, wegens ijs en sneeuw. Made- moiselle wou haar lei nog schooner vegen door te beweren, dat de verbalisant buiten gewoon onaangenaam was opgetreden. Het is uitgekomeni, zooals we vermoed hebben. Niet ik, maar wel zij is onhebbelijk opgetreden, zei de agent van Hummel. Het wielerpad was wel niet best geweest oo dien tijd, maar wel berijdbaar. En daar voor kwam slaand bewijs. De jonge dame, die beslist wel flink heeft kunnen peddelen vooral op de asphalt- baan, werd toen ze er vandoor ging, zonder het wielerpad te benutten, door van Hum mel op dit z.g. onbruikbare fietspad nage zet eningehaald. Geen enkele omstandigheid voor veront schuldiging, zei O.M. en stelde f 5 boete, wat door den Kantonrechter werd in orde bevonden-. De voetganger is een vreemd wezien, met eigenaardige al lures ook in de wetgeving. Dit kwam even naar voren bij het geval van aanrijden in Baarn 's nachts 12 uur van twee voetgangers, doordat een auto links was gaan rijden. Dit zou volgens verd. zijn geschied omdat hij rechts eenige andere voetgangers zou hebben te ontwijken ge had. Ja, daarom mocht hij voetgangers links niet aanrijden, dat spreekt. Maar O M. ver telde dat links rijden om voetgangers te ontwijken nooit wettelijk gepermitteerd is In zoo'n geval zou men voor de wet hebben te stoppen. toen hij uitgesproken had, trok ze haar hand uit de zijne en riep, vol minachting voor de formaliteit: Ik heb deze woorden herhaald!, om u <-enoegen te doen, maar ik voel er mij in 't minst niet door gebonden. Ik geloof niet in de kracht van een eedof in iets an ders! En toch ga je naar de kerk? Ik hoop ook, dat je dit niet meent! Je schijnt van daag dan al uiterst inconsequent, mijn lieve Kate! Ik ben zoo min uw Kate, als Ben van Leo is. Kolonel, is u van plan, die verbin tenis tot stand te brengen of niet? Ik ver lang hier ook meer dan ooit naar, nu ik weet, dat Leo een rijke bruid zal krijgen. Is het veel geld? En wanneer zal hij erven? Doe mij geen vragen, liefste! Mijn lip pen z-ijn gesloten met het zegel der geheim houding. Ik wil je alleen waarschuwen, dat je je aan dien eed moet houden, om der wil le van allen. Alweer kan ik je niet antwoorden. Al les in verband met die erfenis zal een ge heim blijven, tot een afzienbaren datum. Wees nu tevreden, met hetgeen je weet. Een afzienbaren datum? Hoe lang dan nog?Maanden; jaren Maanden. Zou het er nu op aankomen, als ik Ben zei, dat ik iets weet van dat geheim? Het zou beter zijn, klonk het nadruk kelijke antwoord, als je dit niet deedi,om verschillende redenen; maar dit laat ik aan jou over. Nu wendde hij zich om en verlangde waarlijk te gaan, want hij had zich al ge noeg geërgerd. Goeden dag, zei ze. We zullen maar ieder onzen eigen weg gaan; dat de men schen ons niet samen zien-. En bij zichzelve dachl zij: Hij is toch nog zoo kwaad niet; als ik hem tot echtgenoot nam, kon ik nog wel Dat klinkt vreemd, en toch is het aldus; we hebben er het M. en R. reglement op nagezien. Artikel 7 spreekt over de branche voet gangers. Deze hebben voor gerij behoorlijk ruimte te laten om te passeeren. En even eens hebben dit chauffeurs, fietsers en voer lui te doen voor de voetgangers. Artikel 6 primo noemt geen voetgangers. In dat artikel is den linker wegkant ver boden voor alle gerij of gelei van vee of trekdieren „Voor zoover dit niet noodzake lijk is voor het uitwijken bij het inhalen van motorrijtuigen, rijwielen, andere rij- of voertuigen, rij of- trekdieren of vee". O.M. heeft gelijk; om den voetganger te ontwijken mag geen gerij gebruik maken van den linkerzijde van den weg. 'n Mensch is nooit te oud om iets te lee- ren. Wie had dat nu verwacht? UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Invaliditeitswet: P. M. Soest f 5 of 2 d. Wielrijden zonder licht: W. F. G. Soest f 3 of 1 dag. Leerplichtwet: J. V. Soest f 2 of 1 dag. EEN VOORJAARSMANTEL. Om aan het algemeen geuite verlangen te voldoen om eens een leuke en sportieve voorjaarsjas te bespreken, hebben wij deze week dit vlotte, sportieve model voor een voorjaarsjas uitgekozen. De coupe is even wel heel eenvoudig gehouden. Sommige da mes en meisjes zijn altijd nog een klein beetje huiverig om zelf een mantel te ma ken. Doch voor dit model hoeft men niet huiverig te zjjn, vooral als men bedenkt, dat dit een voorjaarsmantel is van lichte stof, zonder heele voering en zonder die altijd min of meer lastige bontgarneering, die men dikwijls op de zooveel steviger wintermantel aantreft. Deze jas d.an, is als gezegd, heel eenvoudig. Ze heeft een rechte rug, die van onderen eenigszins ruim valt. De voorpanden leveren evenmin eenige moeilijkheid op. Het rechter voorpand sluit met een flinken overslag met twee knoopen op het linker voorpand. De ceintuur maakt hier vrijwel de eenige garneering behal ve dan natuurlijk de vier moderne, groote knoopen uit en daarom is het wel de moeite waard om een heele mooie, groote gesp voor de sluiting van den ceintuur te nemen. Wanneer men de mantel bijvoor beeld van één van die nieuwe beige tinten neemt, zal een donkerbruine gesp er zeer fijn op staan. De mouw bestaat uit 2 dee- len, een onder- en bovenmouw, en heeft als enkele garneering een knoop. Verder heeft de mantel twee schuin ingezette zijzakken, aan eiken kant één. Wanneer ingezette zak ken voor in de plaats nemen. Men moet er ken voor iemand nog moeilijkheden opleve ren, kan men er eenvoudig opgestikte zak- wel om denken, dat men in de revers en in den kraag mantel'.innen doet, teneinde er wat stevigh'eid aan te geven en het model van kraag en revers er beter in te houden. Tenslotte heeft de mantel een breed stiksel, wat altijd sportief staat, terwijl de sportie ve noot nog verhoogd wordt door een leu ke, kleurige sjaal, die los om den hals ge knoopt onder deze jas gedragen wordt. MADELEINE. Bestelling van Knippartonen. Van dit model zijn knippatronen ver krijgbaar ad 40 cent in de maten 42, 44, 46 en 48. Bestellingen uitsluitend over de post te richten aan DE BEURS, Daniël Willink plein 45, Amsterdam Z. Op strookje van postwissel of postgiro, Postrekening No. 71512 nauwkeurig vermelden: Naam en adres van afzender, nummer van het ge- wenschte patroon en maat. Patronen kun nen niet geruild worden, noch kan er over worden gecorrespondeerd. Bestellingen worden alleen uitgevoerd, indien zij verge zeld gaan van betaling. wat plezier in mijn leven hebben! In ieder gevai zou ik hem flink plagen, Maar nu al lereerst ga ik eens zien, wat ik met Alan kan doenWat zal ik nu eens zeg gen tot Benvenutöi. om haar tegen hem op te zetten en hoe kan k hèm tegen haar op stoken? Maar, ofschoon zij een lange wandeling deed, had zij toch niets weten te bedenken. Ongelukkigerwijs zou Alan zelve haar een idee aan de hand doen. Ze vond hem en haar moeder bijeen:; Mrs. Allingham was aan het naaien, Alan las een brief. Zoo, Kate, ben je daar eindelijk! riep haar moeder. Er is een brief voor je geko men, van Miss Morrison, geloof ik. Van Miss Morrison aan mij? riep Kate ongeloovigO, nu moet u toch eens luisteren: Miss Morrison heeft de eer. Miss Al lingham uit te noodigen op een pic-nic. Het rijtuig vertrekt bij haar aan huis, Woensdagochtend den vier-en-twintigsten, om tien uur. Nu, je zult toch natuurlijk wel gaan? vroeg Mrs. Allingham eenvoudig. Gaan?Met zoo'n krankzinni ge? Neen, ik dank u wel! En waarom heeft ze mij eigenlijk gevraagd en verder geen van allen? Ze heeft mij ook genoodigd, zei Alan kalm, en ik neem de invitatie aan. Kate kreeg een kleur. Als Alan ging, moest zij bok gaan. Hoe zou ze nu zoo gauw van front kunnen veranderen? Om tijd te winnen vroeg zij: Ga jij, Alan? Maar hoe verwacht je nu eenig genoegen van een tocht met zoo'n halfwijze? Óch, ik doe het ook meer voor héér gepoegen. Ze schijnt ons gezelschap te ver langen, anders zou ze ons niet gevraagd hebben. En nu wil ik haar niet teleurstellen. Nu, ik dan ook niet, maar ik mag van harte lijden, dat alles goed afloopt Mrs. Allingham zei tot Alan: Ik ben blij, dat je de invitatie van het oude dametje aanneemt. Ik heb toch zoo'n meelij met haar. Als ik haar in de kerk soms wel eens gadesla, kan zij zoo'n innig droeve uitdrukking hebben op haar gezicht je, dat ik haar wel zou willen troosten. Dik wijls denk ik ook, dat ze heelemaal niet gek is. Toch wordt er wel beweerd, dat die oude gedienstige haar bewaakster is. Nu, als u haar 's avonds in haar tuin, of over den weg zag loopen, met een bran dende kaars en den rok over het hoofd ge slagen, dan zoudt u er niet aan twijfelen, dat zij in een gekkenhuis thuis hoort! Maar zij is volkomen onschadelijk, Kate. Dat weet ik nog zoo niet! We hebben nooit gehoord, wat die oude Jane er van zegt. Ik heb tenminste van mijn leven nog niet iemand gezien, die zoo lomp is en zoo zeer zondigt tegen alle vormen van het ge wone gezelschapsleven als zij! Verbeeld u, dat zij eens volwassen kinderen had, Moe der, en dat een van hen met ons wenschte te trouwen. Hoe zoudt u dat vinden? Onwillekeurig huiverde Mrs. Allingham en antwoordde: Dat is weer heel iets anders, Kate! Ik geloof, dat het maar veel te dikwijls geheim gehouden wordt door een van beide par tijen, als er als 't ware, zoo'n besmettelijke ziekte in de familie bestaat. Ja, dat geloof ik ook, viel Alan in. Ik zou tenminste niet graag een meisje trouwen, bij wie krankzinnigheid in de fa milie voorkwam. Ook niet als zij geld had? vroeg Kate spottend. Volstrekt niet. Er zijn al genoeg van dergelijke ongelukkigen op de wereld. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1933 | | pagina 4