2e BLAD M. H. van Raaite M. H. van Raaite WEMEIM^ VOOR EEN BRIL J. L. H0KSBERGEN Vervolg Raadsverslag. Regenjassen en Regen mantels naar maat. G. WAM DUIM O-^Plaatse lij k Nieu ws^O behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 1 April 1933, No. 26 KENNISGEVING. Door gebrek aan plaatsruimte moeten enkele stukken tot Woensdag blijven liggen. De heer de Nies wil ook samenwerking doch begrijpt dat specifiek R.K. zaken niet bij het algemeene comité behooren,. De al- gemeene zaken behooren daar echter wel en dat geeft dan grooter gehoor en meer gezelligheid voor het comité. De burgemeester merkt nog eens op, dat het comité zich alleen bemoeit met jeug dige werkloozen, zoodat men dus de jeugd en de volwassenen noodza-kelijk zal moe ten/ scheiden.. Naast cursussen beoogt het comité ook tuinarbeid en verstrooiing. Een lezing, te houden door een pastoor of do- mi né kan natuurlijk alleen voor de bijzon dere groep worden gehouden. De heer Endendijk meenL dat lezingen bijv. over de winning van suiker en rubber heel goed' algemeen kunnen zijn, al zullen daarnaast ook bijzondere punten moeten worden besproken. Alles wat er te doen is moet men doen, ook als het zou betreffen het bijzondere in een bepaalde richting. In zijn eigen richting moet men volkomen vrij worden gelaten om zich te ontwikkelen naar eigen inzicht. Mej. Funke heeft altijd gemeend, dat de wetenschap neutraal was en dat dus ont wikkeling op grond van die wetenschap ook neutraal was. Natuurlijk zijn er wel twistpumtjes, maar die kan men er buiten laten. Cursussen over de natuurwetenschap pen en over de culturen zijn echter vast en zeker algemeen. De burgemeester kan wel accoord gaan met het voorstel van de heeren Busch en Endendijk. De heer van Klooster merkt daartegen over op, dat de cursus reeds den heelen winter bestond en dat de schrale kas oor zaak is van deze aanvrage, uitsluitend ten behoeve van verlichting, verwarming en zaalhuur. Spreker zou er erg voor zijn om diitmaal deze subsidie te verleenen. De heer Grootewal wil wel een bepaalde tegemoetkoming inzake de ontwikkeling, een en ander als gevolg van werkloosheid. Speciale R.K. lezingen of Gereformeerde avonden/ hebben echter met werkloosheid niets te maken en met kracht moet verdere splitsing en verwording worden tegenge gaan. De burgemeester zegt, dat er dus 2 voor stellen zijnk het voorstelBusch Endendijk om dit punt aan te houden en een nadere bespreking hierover te doen plaats hebben tusschen het bestaande comité en de R.K. Werkliedenvereeniging om gezamenlijk naar een voor de gemeente aanvaardbare op lossing te zoekeni, en het voorstelvan Klooster om voor ditmaal de aangevraagde f 50 maar te verstrekken. Zonder hoofdelijke stemming wordt dan het voorstelBusch—Endendijk aangeno men. Het agendapunt 8b wordt hierna zonder discussie of stemming aangenomen. 9. Vaststelling van besluiten tot begro tingswijziging 1932 en 1933. (No. 21) Vastgesteld. 10. Voorstel van B. en W. tot aanstelling van een tijdelijke hulp bij openbare werken voor het opmeten, waterpassen, en in kaart brengen van wegen. (No. 2887) De heer Endendijk constateert, dat de be trokkene al reeds benoemd is. De heer Nooder klaagt over stelselmatige tegenwerking in Soesterberg. Ondanks her haalde toezeggingen wachten Banningstr., Verlengde Postweg en andere straten reeds zeer lang op verbetering. Soesterberg kan met een dergelijke handelwijze in de toe komst geen genoegen meer nemen. In dit verband wijst spreker op het huis van den schoolmeester, waarvan de ramen stuk zijn en dat een aanfluiting voor Soesterberg is. De heer Busth: „dat is tenminste fascis tisch gesproken'*. Spreker geeft toe, dat de school woning reeds lang geregeld had kun nen zijn en erkent, dat hier getrainnieerd en gechicaneerd wordt. De heer Nooder zegt, dat herhaalde ma len toch positieve toezeggingen zijn ge daan voor verbetering. De heer Gasille erkent dit. We zullen nu eerst weer 3 maanden gaan passen en me ten en eerst daarna gaat er eindelijk eens wat gebeureni In December zouden we al aan het Wegenplan beginnen, maar het is thans bijna April en het is nog in het geheel niet opgeschoten. De heer van Klooster zegt, dat alles ligt LANGESTR. 34-36, AMERSFOORT ANGORA STOFFEN 130 cM. breed f 1.35 per El. voor Japonnen en Mantels. ZWARTE JAPONSTOFFEN in groote keuze. Badstoffen in moderne dessins. Vlisco's, Tobralco's, Voiles. AFD. BONNETERIE Meisjes- en Dames Blazers 5 Pull-overs Mutsen aan de ontzettend slappe leiding bij O.W., die hoogst noodig verandering behoeft. De burgemeester constateert als ant woord op al de bezwaren, dat de voorge stelde man dus is aangesteld. Hamerklop. Aangenomen. 11 Voorstel van B. en W. tot beschikbaar stelling van een bedrag ad f 100 voor de te werkstelling van een kweekelinge met akte aan de O.L. school Beetzlaan gedurende de maanden April en Mei 1933. (No. 1830) Voorstel aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener nieuwe straatverlichtingsovereen komst met de P.U.E.M. (No. 2328) Hierover ontspint zich een uitvoerige discussie. De heer Busch is dankbaar voor de en kele honderden gulden besparing. De tarie ven zijn minder ongunstig als elders in de provincie en de heer van Klooster heeft toch wat voor de gemeente kunnen berei ken. Natuurlijk is het niet, zooals we wen- sohen, maar wij zijn nu eenmaal gebonden aan het consortiun. De heer Nooder vreest, concurrentie met ons eigen Gasbedrijf ten koste van de ge meentekas. Amersfoort en Zeist hebben aanmerkelijk betere voorwaarden. De heer Endendijk wil advies hebben van een onpartijdig electrotechnisch deskundi ge. Nachtstroom en vastrechtstroom zijn hjer wel laag, maar die worden feitelijk betaald door de veel te dure dagstroom. De heer de Nies heeft ernstig bezwaar tegen de verhooging van den prijs met f 0.015 per KWU voor elk dubbeltje, dat de kolenprijs hooger zal worden dan f 19 per ton. De Steenkolenhandelmaatschappij heeft een fusie bewerkstelligd tusschen alle ko lenhandelaren en kolenproducenten en kan dan later 'van haar positie misbruik gaan maken door de kolenprijzen ongemotiveerd op te drijven. Wij moeten dan meer meer voor den stroom der lantaarn betalen, Spreker wijst op de nieuwe Natriumver- liichting, die veel goedkooper aan stroom is en wil daarmede een proef nemen. De heer Grootewal zegt dat de financi- eele commissie ook eerst het advies wilde van een electro-technicus alvorens tot deze overeenkomst te besluiten. Dat advies is echter nog niet gevraagd. De heer Busch meent, dat we toch het slachtoffer worden. We zitten vast aan de concessievoorwaarden en daaraan is niet te ontkomen. Uitstel heeft alleen tot ge volg, dat er voorloopig geen lichtpunten bij kunnen komen. Wethouder van Duren had de meening in de financieele commissie aldus begrepen, dat de Raad B. en W. zou machtigen het contract af te sluiten indien een alsnog na der in te winnen advies van een electro technicus zou zijn binnengekomen en niet afwijzend was. De uitbreidingen der licht punten liggen te wachten en de zaak moet niet worden opgehouden. M(eerdere leden voeren nog het woord, en vooral den heer Endendijk maakt ook be zwaar tegen die f 0.915 hoogere prijs per KWU voor elke f 0,19 dat de kolenprijs bo ven f 10 per ton stijgt. Als de kolenprijs f 11 wordt, komt dat dus neer op f 0.15 per KWU meer, wat buitengewoon veel is. Ten slotte besluit de Raad op voorstel van den heer Busch deze kwesties niet in openbare vergadering te bespreken, maar liever in geheime vergadering, omdat men als partij tegenover de PUEM niet alles zoo maar in het openbaar kan zeggen. De Raad besluiit hiertoe en gaat te onge veer 3.50 uur over in geheime zitting. Deze geheime vergadering wordt blijk baar tevens gebruik om thee te drinken, doch eerst te ruim 5.05 uur wordt de open bare vergadering weer heropend'. De burgemeester deelt hierna mede, dat de Raad derhalve aldus de voorgestelde nieuwe overeenkomst met de PUEM zal aanvaarden. De heer Nooder wenscht aanteekening van te hebben tegengestemd, daar het hier niet betreft 2 gelijkgerechtigde partijen. Ook de heeren de Nies, Gasille en Groo tewal wenschen aanteekening, d'at zij tegen het voorstel zijn, welk voorstel dus ver der zdi.si wordt aangenomen» 13. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een besluit tot wijziging der Algemeene Politieverordening. (No. 2535/2817) De heer Busch verzoekt deze bepalingen met kalmte en tact uit te voeren, wat wordt toegezegd. 14. Opnieuw behandeling van het adres van de afdeeling Soest der Vereeniging „Volksonderwijs", verzoekende aanstelling van een schoolzuster. (No. 1669) Ook dit punt lokt een zeer uitvoerige discussie uit. Mej. Funke weet iemand, die voor f 50, per maand gedurende 2 h 3 dagen p. week de scholen wil bezoeken in afwachting op gunstiger salaris in betere tijden. De heer de Nies wil niet voor een prikje arbeid laten doen. De heer Grootewal is principieel voor een schoolarts, maar heeft liever een half ei dan een leege dop en zal daarom stem men voor een schoolverpleegster als tij delijke maatregel, met zoodra mogelijk een schoolarts als de omstandigheden dat toe laten. Mej. Funke zegt, dat de bewuste zuster vervuld is van begeerte om een offer te brengen. Dat komt bij Maatschappelijk werk heel veel voor. De heer Busch is ook voor een arts, zal echter voorstemmen, maar wenscht te sti- puleeren, dat deze verpleegster niet is be doeld om den arts te vervangen. De wijk verpleging kan ook nuttig werk doen. Er zijn scholen geweest, waar het zeer on zindelijk was met tot gevolg, verschuiving van leerlingen naar andere scholen. De heer Endendijk meent nog steeds, dat een zuster onder leiding van den Gemeente- gneesheer voorziet in 75 der gevallen. Spreker weet een zuster te krijgen voor nog een grooter prikje dan, Mej. Funke. Het beste zou feitelijk zijn alles aan de wijkver pleging op te dragen tegen een storting der gemeente in de kas der wijkverpleging. De heer Gasille wil thans ook met een verpleegster medegaan omdat een arts nu nog te duur is. Als het op een goedkoo- pe manier kan, zal spreker voorstemmen, maar hij wiil niet hooge onkosten. De heer de Bruyn meent, dat als de zus ter eenmaal in het zadel zit, ze er niet zoo gauw meer uit zal gewipt kunnen worden. Dat gaat al.ijd zoo. De financiën nopen tot heel voorzichtig beheeren. Spreker wil ook geen oneerlijke concurrentie. Ten slotte stelt hij voor de zaak een jaar uit te stel len. De heer van Klooster is het daarmede eens, maar wil in elk geval een oproep Loden Gravenette e. a. Stoffen. F. C. Kuyperstraat 10 Tel. 2169 plaatsen en dan de meest geschikte uitzoe ken. De heer de Nies wil het loon geven wat er voor staat. De heer Grootewal meent, dat er wellicht wel vrouwen gevonden zullen worden, om het geheel voor niets te doen. Men moet op het doel letten en minder naar de kos ten zien. Roeping en zich maatschappelijk verdienstelijk maken zijn ook punten, die bezien kunnen wordlen. De heer Endendijk meent, dat als na de oproep blijkt, dat een en ander te betalen is, dat men het dan moet doen. Men moet echter geen salaris geven maar uitsluitend een tegemoetkoming. De uitvoerbaarheid hangt af van de kosten, die dit plan met zich brengt. De heer Grootewal doet het voorstel dit jaar een proef te nemen en daarvoor f 800 ter beschikking te stellen. Nader •rectifi ceert spreker dit voorstel nog, door het te veranderen in een proef voor dit jaar te gen hoogstens f 500 voor de nog resteeren- de 9 maanden. De commissie die voor deze zaak indertijd! is benoemd geworden moet dan maar de voordeeligste manier uitzoe ken en bij de volgende begrootmg kan de zaak dan opnieuw onider de oogen worden gezien. De heer de Bruyn blijft erbij, dat als er eenmaal een verpleegster is, zij natuurlijk ook blijft!, daar alsdan weer naar huis stu ren moeilijk zal gaan. Spreker wil eerst nog eens den kat uit den boom kijken, vooral ook, daar naar zijne meening nog veel slechter tijden komen. Het voorstelGrootewal om een proef te nemen tegen maximum f 500 voor dit res- teerende jaar, wordt hierna verworpen met 6 tegen 9 stemmen. Voor het voorstel stem den de heeren Grootewal, Busch, Nooder, de Nies, Gasille en Mej. Funke. Het voor stel van B. en W. om in verband met de financieele gevolgen thans nog niet tot aan stelling van een schoolzuster over te gaan, wordt hierna z.h.st aangenomen. De burgemeester stelt hierna aan de orde het spoedeischende punt der aanvullings- Sgenda, te weten het voorstel van B. en W. om in het Raadhuis een automatische te lefooninrichting aan te brengen. Oorspronkelijk was voorgesteld een in stallatie in huur te nemen van het Rijk voor f 722,40, welk voorstel op advies van de Voor oogonderzoek naar den Oogarts naar Juwelier Telefoon ö98 Opticien AMERSFOORT Utrechtschestraat 23. financieele commissie was veranderd in het in huur nemenvan een installatie voor f 462 per jaar, verhoogd met f 48.voor 2 netlijnen» De kosten voor dit laatste', met inbegrip van een tijdelijke installatie en) herstellingen vam het gebouw bij en na de installatie, komen voor 1933 op f 489,40 en voor de volgende jaren op f 462,ver meerderd met f 48, De heer Grootewal is er vierkant tegen en acht die hooge uitgave volslagen over bodig. Het kan veel goedkooper, zij het dan ook wat minder gemakkelijk. De heer Gasille vindt het bedrag ook zeer hoog, de oorspronkelijke kosten zijn echter al teruggebracht van f 722,40 tot f 510,-, waarvoor een eenvoudiger instal latie kan worden geleverd. Het bedrag blijft hoog, maar als wij dit niet toestaan, zal op een andere wijze in het telefonisch verkeer moeten worden voorzien met meer dere netlijnen en met bedienend personeel daarvoor, waardoor het dan noodig zal zijn een nieuwe werkkracht daarvoor aan te stellen, wat dan nog veel duurder wordt. De heer Busch ziet in deze kwestie poli tiek. Wethouder van Duren is er principieel ook niet voor, maar 'het kan onmogelijk anders door de op handen zijnde automati seering. Iemand aanstellen kost nog veel meer. De heer van Klooster onderschrijft dit; nemen we dit voorstel niet aan, dan loopt de geheele zaak in de war. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen met 10 tegen 5 stemmen. Tegen het voorstel stemden Mej. Funke en de heeren Grootewal, Busch, Nooder en de Nies. 15. Verzoek van H. van Dorresteijn om vermindering van betaling van retributie voor gebruik openbare heide- en zandgron den. (No. 2885) Voorgesteld wordt het bedrag van f 4, tot f 2.te verminderen, daar gebleken is, dat het strooisel slechts voor één paard wordt gebruikt. 16. Vaststelling van: a. besluiten, tot het in schenking aan vaarden van strooken grond. (Nos. 2440, 1143) b. een besluit tot kwijtschelding van een gedeelte eener huursom. (No. 168) c. een besluit tot erfpachtsuitgifte aan de P.U.E.M. (No. 2862) erï behandeling van: a. een aanvrage om koop van grond (No. 2637) b. een verzoek tot verlaging van den pachtprijs van grond (No. 1057) Bij punt A heeft de heer Busch bezwaar inzake de kwestie Geubbels en van Ee in verband met de verbinding van de van Weedestraat met de Nassaulaan. Hij wil geen ontbindende voorwaarde in de over eenkomst, daar dat willekeur geeft en vol komen overbodig is. In de overeenkomst is het niet op zijn plaats want als het een openbare weg wordt, is allés vanzelf gere- fcelkj;. De heeren Gasille, de Nies, Endendijk en de burgemeeser bestrijden deze opvatting en betoogen, dat Geubbels en v. Ee alleen den grond willen afstaan als ze zeker zijn bouwvergunning te verkrijgen op het stuk grond voor de drukkerij van den heer Smit. Zouden ze die bouwvergunning ten slotte niet krijgen, om welke reden dan ook, dan gaat ook de grondafstand niet door en blijft de toestand zooals hij is. De heer Busch blijft bij zijn standpunt, wil niets riskeeren en niemand rechten in handen geven om eventueel te hanteeren tegenover anderen en wellicht zelfs tegen over de gemeente-zelve. Hij stelt voor zoo wel de ontbindende voorwaarde als de la tere levering, eerst nadat de bouwvergun ning onherroepelijk zal zijn geworden, te schrappen. Waar dit voorstel echter niet wordt ondersteund, kan het geen onderwerp van beraadslaging uitmaken. Het betreffende voorstel wordt hierna z h.st. aangenomen evenals de andere voor stellen omtrent dit punt, te weten schen king van C. Plomp van eenige strooken grond aan de gemeente aan den Nieuwe- van Mr. G. Deketh van een strook grond aan de Beukenlaan, van C. v. d. Grift van een strook grond aan de Beuken laan. Voorts wordt kwijtgescholden aan C. van Holten f 5,van de f 20.huur van een perceel aan de Beukenlaan, hetwelk in eigendom is overgedragen, wordt in erf pacht uitgegeven aan de PUEM voor het plaatsen van een transformatorhuisje een perceeltje grond tegen een canon van f 2.50 per jaar, hetgeen door den Raad op f 25, per jaar wordt vastgesteld; wordt besloten event. te verkoopen üan S. Dijkstra 'n per- aan den K. Hartweg voor f 1,75 per M2 en wordt besloten aan van Doom geen verla ging van huurprijs te verleenen, daar het betrof openbare verpachting op 15 Maart Voorts wordt nog besloten te verkoopen aan W. v. d. Velden 960 M2 grond aan de Julianastraat hoek Anna Paulownalaan voor f 3.50 per M2 en aan L. J. Rasch 1050 M2 grond aan de Beetzlaan voor f 2,50 per M2. 17. Adres van Joh. Mets, verzoekende te rugbetaling van een indertijd door hem ge stort bedrag in de gemeentekas voor trot- toiraanleg en teruggave van teveel overge dragen grond. (No. 2804) Waar over dit agendapunt een uitvoeri ge discussie is te wachten en het niet ur gent is, wordt deze zaak aangehouden tot de eerstvolgende raadsvergadering. 18. Behandeling van een 2-tal adressen, verzoekende ontheffing van artikel 15 der Bouwverordening. (Nos. 2869 en 2870) Door den heer P. W. Duin Jr. wordt ont heffing gevraagd van artikel 15 der Bouw verordening voor 'n bouw aan den Braam- weg. Conform de meening van de Commis sie voor het Uitbreidingsplan is dat plan bij de jongste, thans ter inzage zijnde wij ziging, zoo veranderd, dat de gevraagde ontheffing die eerst in verband met dat plan niet kon worden toegestaan nu wel kan worden verleend, waarom wordt voor gesteld die ontheffing thans te verleenen. Conform dit voorstel wordt besloten. Door den heer L. Klerkx is namens den heer H. W. Ran een soortgelijke ontheffing aangevraagd voor een bouw aan de Soes- terbergschestraat, die eveneens bij de jong ste wijziging van het uitbreidingsplan is mogelijk gemaakt, redenen, waarom ook deze ontheffing conform het voorstel wordt verleend. 19. Verzoek van de R.K. Standsorganisa tie en Chr. Besturen/bond om verhooging van den loonnorm voor de land- en tuinar- beiders, welke wordt aangehouden bij de toepassing van het reglement op de steun- verleening. (No. 2685) Genoemde besturen verzoeken de loon norm van f i7,per week op grond van de steunregeling voor de landarbeiders te verhoogen tot f 20.per week. De Werk- verschaffangscommissie is niet tot de over tuiging kunnen komenj, dat het loon van een landarbeider in deze gemeente hooger is dan f 17.en adviseert derhalve afwijzend op het verzoek te beslissen, met welk ad vies B. en W. zich vereenigen. Conform dit voorstel wordt besloten. 20. Vaststelling van: a. het voljaarskohier der Hondenbelas ting 1933. b. het 3e suppfc kohier der Straatbelas ting 1932. Vastgesteld. Hierna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer de Nies dringt aan op spoedig grondig schoonmaken van de noodwoning gen aan de Wieksloot. Hij informeert, wan neer nu eindelijk de aangenomen uitbrei ding van Maatschappelijk Hulpbetoon in praktijk komt en wanneer de besproken da mes daarin zitting zullen nemen. Voorts vraagt hij meer zitplaatsen op de publieke tribune in de raadszaal, daar thans velen moeten staan. De burgemeester zegt toe, een en ander te zullen overwegen. Wellicht kunnen op de publieke tribune een paar banken worden bijgeplaatst. Mej. Funke vraagt borden te plaatsen van gemeentewege voor propaganda voor de a.s. verkiezingen. De burgemeester zegt!, dat dit een vorig maal al is besproken, doch toen is afgestuit op de hooge kosten. Men zal vrijlaten het aanbrengen van biljetten en borden op par ticulier terrein. De heer de Nies wijst op de schutting bij Smit, die de eigenaren wel ter beschik king willen stellen voor de groote partijen in Soest voor hun aanplakbiljetten. De heer Busch meent, dat de kosten van enkele gemeenteborden gerust niet zoo hoog behoeven te zijn, de houtprijzen zijn nu erg laag en het hout kan weer worden gebruikt. Tenslotte neemt de heer Busch op zich eenige borden in elkaar te timme ren op 4 plaatsten in Soest en één plaats in S'berg, als de gemeente hem het hout ver schaft. De grootere partijen zullen hun biljetten dan daarop mogen aanplakken zonder kosten. Overigens zal aanplakken en borden plaatsen op particulier terrein ook niet worden tegenigegaan. De verordening tegen het ontsieren zal in dezen verkiezingstijd niet zoo erg precies worden nageleefd ten aanzien van verkiezingspropaganda. De heer van den Berg wijst er op, dat een vroeger huurder van een perceel grond, dat in 1930 al is verkocht aan de N.V. Cen- tale Slachtplaats nog steeds elk jaar van de gemeente een aanmaning krijgt om aan de gemeente huur te. betalen. Hij verzoekt daarin onderzoek en nalaten in den vervol ge van dergelijke aanschrijvingen. On 'er- zoek wordt toegezegd. Voorts verzoekt de heer van den Berg verbetering van den Groote Melmweg die in deze tijden weer veel voor vervoer zal worden gebruikt en waarvan het wegdek in deplorabelen toestand verkeert. Vooral de boeren hebben daar veel nadeel van. Verbetering zal worden overwogen. Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten te ruim 6,30 uur. N. F, ELZEVIER DOM f Dinsdagmiddag te 1 uur werd op de Ned. Herv. Begraafplaats alhier aan de schoot der aarde toevertrouwd het stoffelijk over schot van wijlen den heer Nicolaas Frederik Elzevier Dom, eertijds arts te Schiedam. Onder degenen die op de begraafplaats waren samengekomen, bemerkten wij o.m. den heer G. H. M. Melleman, rustend arts te Apeldoorn, de familie Schade van West rum, eertijds woonachtig te Schiedam, thans alhier, de gep. Lt. kol. Phaff b.d., den Inspecteur van Politie, leden der soci- teit de Soester Kring, van welk clublocaal de vlag halfstok woef, e.a. Toen de kist door een 4-tal fraaie kransen gedekt lang zaam wegzakte, nam dr. Hoogendijk, arts te Schiedam, het woord om namens de Schiedamsche collega's en vrienden een kort woord te spreken. Spreker heeft de overledene gekend als collega en als mensch in zijn groote eenvoud en beschei denheid: hij was een voorbeeld van groote plichtsbetrachting, naar den mensch ge sproken was hij een aristocraat en was hij menige collega ten voorbeeld van trouw tegenover de patiënten. Persoonlijk heeft spreker veel van hem geleerd, hij zal hem dan ook niet spoedig vergeten. Rust zacht. Igr. Duyfjes uit Zwolle dankte namens de familie voor de vele blijken van belang stelling ondervonden. Hiermede was deze droeve plechtigheid ten einde. DE VEREEWIGrNG KERK EN VREDE De Vereeniging „Kerk en Vrede" Afd. Soest, deelt ons mede, dat het in haar be doeling ligt om op Maandag 10 April a.s. een Openlbare Bijeenkomst te houden in het Gebouw „Religie en Kunst" Rem- 1 randtlaan alhier, waar als spreker zal op treden Ds. N. Padt, van Zandvoort met het onderwerp: Kerk èn Vrede in het licht van Goeden Vrijdag en Paschen. Nadere bijzonderheden hieromtrent zul len nog worden bekend gemaakt CAFé „DU PASSAGE" Café ,,du Passage" Birktstraat 17 is in haar nieuwe gedaante geworden tot een in richting, waarop niet alleen de exploitan ten trotsch kunnen zijn, maar dat tevens tot een aanwinst is geworden voor onze gemeente. De gezellige inrichting, waartoe veel meewerkt de intieme wandverlichting, als-mede de keur van planten, zullen onge twijfeld deze inrichting maken tot één der zaïken, waar men elkaar ontmoet aan het nieuwe Wilhelminabiljart of bij de gezel lige kaarttafel Wij wenschen den exploi tanten veel succes met hun zaak, waar de behaaglijke sfeer getuigt van een goeden smaak, d)ie zeker door het publiek op prijs zal worden gesteld. OUDER-COMMISSIE. De nieuwbenoemde Ouder-commi/ssie der O.L.S. Kerkebuurt is, als volgt samenge steld: De Heer J. van der Wal', Voorzitter; Mevrouw L. Keusvan Batenburg, Secretaresse; De heeren H. van der Baan, G. Timmer en J. Kraayenhagen, Commissieleden. BAARN. FLORA-THEATER Vanaf Vrijdag 31 Maart tot Woensdag 5 April a.s. wordt in bovengenoemd Theater de prachtige film „F. P. 1" gegeven. Het „Dagblad van Rotterdam'' schrijft daarover het volgende: 'n Knappe film is de nieuwe Ufa-film „F. P. 1 antwoord niet", in meer dan één opzicht. Foto-technisch is er veel te bewom deren en ook in de verwerkelijking van het eenigszins fantastisch gegevten valt de regie te loven. Miaar meer dan deze factoren^ maakt op den gemiddelden bioscoopbezoe ker indruk het spel der artisten. En ook hier valt veel te loven. Hans Albers, als de vlieger Ellissen|, is een markante figuur, die de heele film domineert. Voor hem is het avontuur alles, meer dan de liefde van een vrouw. Toch offert hij zich op voor de vrouw als op het kunstmatige eiland alles verkeerd gaat, als de vrouw hem vraagt haar er heen te brengen, dan aarzelt hij niet en door storm en regen brengt hij haar,, zonder dat hij het weet, bij haar geliefde. Weliswaar dreigt dan alles mis te loopen, als de baloorige vlieger de doodelijk be angste bemanning van het eiland ophitst tegen den gewonden commandant, maar op 't laatste oogeniblik overwint hij zich zelf en in zijn opgelapte machine gaat hij heen om hulp te halen. Naast Albers, dient dadelijk genoemd Paul Hartmann, als de ingenieur en com mandant van 't kunstmatige eiland. Krach tig en vastberaden tegenover de muitende bemanning, zwak en hakkelend' tegen de ge liefde vrouw. Naast deze hoofdpersonen, waarbij ook nog komt Sybille Schmitz, als de vrouw in 't spel, zijn er vele aardige goedgevonden typen, terwijl de muiterij en de paniek op 't eiland gelegenheid bood tot goede massa regie. SCHOORSTEENBRAND. Donderdagavond omstreeks 9.30 uur brak een vr ijer.nstige schoorsteenbrand uit in perceel Bosstraat 37. De brandweer was echter zeer spoedig ter plaaste en slaag de er spoedig in het vuur te dooven, zoo dat verder gevaar werd' afgewend. Het rookkanaal moest echter geheel met den ramoneur worden gereingd. (voorheen R. FRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen

De Soester | 1933 | | pagina 5