DE SOESTER Voor de Schoonmaak O &4_ Ingezonden o< Burgerlijke Stand Kastpapier, met en zonder rand, Losse Kastranden, Kastpapier aan rollen, in verschillende kleuren, Punaises, Lampekappapier, enz. Geloof, hoop en liefde. Gegarandeerde oplaag ruim 3000 exemplaren De Vierde Voorwaarde. m m m m m m n FEUILLETON Rechtzaken DAM RUBRIEK §g n m L; mf jj IP iP m 'w lü 'ml m ÜH ÉH iül $7^1 m i§ mt m N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK Het licht ging uit. Een witte sUaal kliefde de duisternis. Een visioen van schoonheid, kleurenrijkdom betooverde het witte doek, en langzaam aan ontspanden zich tusschen de feeërieke kleurenrijk dom de trekken van een welbekend mensch_dier Schoone engelen met verblindend wit te vleugels naderden hem. Met wuivende palmen trok een onaf zienbare menschenstoet langs zijn zetel. Boven dezen zetel, opgebouwd uit gouden werktuigen schitterden in stralend licht hamer en sikkel, üp den achtergrond door het lichtende venster ontwaarde men onafzienbare rijen fabrieksschoorsteenen. Links had men het gezicht op een be drijvige haven met schepen zonder tal. Bliksemend schieten schijnwerpers door de luchten. Boven het uitspansel wordt diamantvuur zichtbaar en een koor van millioenen zingt een heillied op Stalin, de Machtige! Vanuit de uithoeken der wereld hoort men stemmen, zelfs uit Soest klinkt een schor geluid, vol aanbidding. De witte straal blijft tooveren op het doek, steeds nieuwe kleuren verschij nen. Het is één leven. Stalin de machtige rijst op uit zijn zetel.... donkerrood wordt plots de achtergrond... het geluid sterft weg. De stralenkrans om zijn hoofd schiet de laatste vonken uit. Donkere vlekken verschijnen op zijn witten man tel. De gouden glansen van de engelen verbleeken. De gezichten worden anders. ik staar ontzet naar het witte doek. "Wederom nadert een onafzienbare rij. Zrj zijn ternauwernood gekleed. Graven openen zich lijkkleurige wezens met holle oogen strekken hun handen uit naar den afgod die nu in al zijn ^bestialiteit wan kelend naar voren treedt. Stil, hij glijdt uit. Er ligt bloed.... bazuinen weerklinken. De engelen blijken duivelen te zijn. Een kreèt van afschuw wordt gehoord uit de vier windstreken. Honderdduizenden vrou wen en kinderen, mannen, moe<lers ver heffen hun vuisten. Een eenzame vrouw wordt terzijde zichtbaar. Vol weemoed en ontzetting staart zij naar haar zoon Stalin de gevloekte.... Steeds rooder wordt het doek. Daarna wordt het duister.. De stralende lichtbundel verdwijnt bijna ge heel. Op het witte doek verandert het tla- fereel.. Langzaam verschijnt uit de duis ternis een lichtvlek. Grooter en grooter wordt het. Het neemt den vorm aan van een kruis.. Ziet toe, het staat in een val lei. Ja: de vallei der dooden. Boven het kruis verschijnen gouden letters: „IN HOC SIGNO VINCES". Het staat geplant te midden van een sikkel, 'n Hamer ligt er naast... gebroken. Onder het kruis wordt door een engel in .stra-. lend licht geschreven: arbeiders aller landen vereenigt U onder het kruis! Op ter overwinning! En uit de verten nadert een zwoegen de en hijgende menschenmenigte. Door ploegde gezichten, vereelte handen, ge- bog^z^ schouders. Achter al die duizenden paren oogen schittert een hemelsch vuur. Zjj gaan op naar het Golgotha der wereld: het Dal van Josaphat. Uit de luchten klinkt de kreet der zilveren bazuinen: op ten oordeel Zacht fluistert een stem naast mijziet hoevelen in liefde trouw zijn bevonden. Met starende oogen luister ik... alles verdwijnt. Ik hoor slechts een lijster in mijn tuin, en ik zie nog slechts het stra lende zonlicht dat speelt over de daken op 't kruis van den toren. En ik buig mijn hoofd. En alleen de Machtige weet wat ten he mel steeg. NIEVEEN. NAAR HET ENGELSCH. 23) Zij was niet bepaald knap te noemen, maar had zeker voor sommigen wel wat aantrekkelijks; over het geheel was zij een verfijnde en verbeterde uitgave van haar nog geen jaar oudere zuster; in ieder ge val had zij prachtig-gevormde handen, waarop zij dan ook niet weinig trotsch was. Niiet zoodra hoorde zij Kate's lichten tred op het grint, of zij stond op en riep: O, ben jij daar? Hoe heerlijk! Kleine 'Qharlie van hiernaast zei wel zoo iets, maar ik dacht, dat het maar een truc was van Sara, om mij binnen te lokken? Zullen wij eerst gaan theedrinken? Neen. Weet je wat: jullie hebt immers gekibbeld; haal dan liever je hoed en laten wij bij Green gaan thee drinken. Green was de beste confiseur in Weck- sted; geen wonder, dat Olive dit voorstel dankbaar aanvaardde. Ze gingen dus terug en daar stond Sara haar in den hall te wachten. Het speet haar, dat Miss Allingham niet wilde blij ven thee-drinken, naar ze zei; maar die antwoordde, vriendelijk dankend: Geloof mij, Miiss Amtrobus, ik verlang meer naar een wandeling dan naar thee Olive kwam dadelijk terug met een haar flatteerenden hoed op. Miss Antrobus be tuigde nog eens haar spijt over het thee drinken. Geloof 't maar niet, Kate. Ze is w&t blij, dat je bedankte. Dat haalt alweer een lepeltje thee uit. Want, o, ze is zoo gierig en' dikwijls op zoo'n dwaze manier! Dat op zichzelve moet je het leven al van 23—29 Maart 1933. GEBOREN: Frederik Gerrit Jan, z. v. H. E. Brinkman en J. Braam, Ossendamw. 49; Afina, d. v. M. Visman en M. Have- kotte, Vredehofstr. 7; Anna Rebecca, d. v. C. J. W, Leertouwer en M. W. Harms, Oudegrachtje 23; Gerardus Wilhelmus, z.. v. G. N. v. d. Brink ,en M, Natter, Schoolstraat 33; Annie Klasina Paulina Aartje, d. v. K. P. Meijer en A. Maassen, Verl. Postweg 12; Gijsbertha Elisabeth, d. v. E. C. v. Breukelen en R. A. Kamer beek, Heuvelweg 14. ONDERTROUWD: W. Visser en M. Koorevaar. GEHUWD: E.. v. d. Broek en H. Ka- tuin. OVERLEDEN: Joanna Everarda Ven nis, 69 jr, wed. A. v. Isselt, Kerkpad N.Z. 43a; Mary Jane Wilson, 68 jaar, geh. m. G. J. Govaars, Vosseveldlaan 28; Maria Bertiena Jonkman, 71 jr, wed. B. A.. Kok, Beetzlaan 91Nicolaas Frederik Elzevier Dom, 67 jr, Spoorstraat 38. Vestiging 2329 Maart 1933. 'R. H. Loen m. gez. van A'dam naar v. Lenneplaan 58; T. de Jong m. gez. van Hardingxveld naar Nieuweweg 80; W. Gravemaker m. gez. van Haarlliede c.a. n. Nieuweweg 29a; C. v. Straten m. gez. v. Bussum naar Hartweg '5; IJ.. Hijlkema v. Arnhem naar Middenlaan 3; J.. Duinker v. Essen (Dld.) naar Wilhelminalaan 10; J.. J. v. d. Werf van Almelo naar v. Wee- destr. 8; D. Poortinga m. gez. van 'Oost- dongeradeel naar Banningstr. 52; J. Ca- pellen van Zeist naar Heideweg 18; J. Heesterman m. vr. van Gouda naar Em- malaan 6; K. J. de Groot van Gouda naar Emmalaan 6; J. G. Chrispijn van Huizen naar P. de Hoqghl. 1J. Notenboom m. gez. van den Haag naar Julianastraat 57 J. B. Schulz van de Bilt naar iBmmalaan 12a; G.. H. Grijze m. gez. van Soerar baja naar Klaarwaterweg 34; B. J. Frie- ling van Rijswijk (Z.-H.) naar v. Lennep laan 34; R. W. Swiers van Eibergen naar Nieuweweg 99; G. Oostendorp m. gez. van A'dam naar de Beaufortlaan 14; A. de Jongh van den Haag naar y. Lijn denlaan 11; E. Visser van Sliedrecht n. Beukenlaan 5; J.. v. Schie van Veur n. Utr.weg 10; E. C. L. Hebbenaar van A'dam naar Nieuweweg 117. Vertrek van 2329 Maart 1933 F. H. Euwe m. vr. v. Kon.laan 2 n. Bus sum, Brinklaan 20; A. H. F. J. v. Res teren m. vr. van v. Weedestr. 32 naar Laren (N.-H.), Klooster 25; M. Bink v. Soesterb..str. 125 naar Utrecht, Maliebaan 50; Wed. D. Nakken van Kerkpad ZZ 23 naar Renkum, J. v. Embdenweg 7; M. Hammer van Amersf.str. 12a naar Den Haag, Wassenaarscheweg 23Th. J. v. Rooij-Huisman van Bartolottilaan 21 naar Lawang (Java)Th. M. W. v. Leeuwen van Verl. Postweg 2 naar Beesd, dorp Acqoij; Wed. A. Meijer van Heideweg 7 naar Baarn, de Wetstr. 18; B. M. Staring van Julianastr. 65 naar Steenderen, Baak; G. J. de Vries van Ossendamweg 7 jiaar Baarn, Bremstr. 25 ;A. Finkelstein van Ossendamweg'7 naar H'sum, Bosb. Tous- saintstr. 20a; M. Marchand m. gez. v. K. Brinkweg 34 naar Zandvoort, Hugo de Grootstraat 6. Verhuizingen in de Gemeente van 2329 Maart 1933 J. F. N. Spijker van Nieuweweg 29a naar B. Grothestr. 50; B. van Zijl van Kerkpad ZZ 57 naar F. Huijckl. 4c; Wed. v. Amersfoort van Schoolstr. 19 naar Braamweg 72; H. W. de Maar van Hart weg 6c naar Laanstr. 17; D. Mulder v. Kerkpad ZZ 55 naar Hartweg 44b; P. v. Vliet van Klaarwaterweg 29 naar Kerk pad ZZ 49; H. Zelinski van B. Grothestr. 21 naar Vredehofstr. 13; J. Holdinga v. Kolonieweg 3 naar Nieuweweg 73; Wed. L. van Blom van Kolonieweg 10 naar 8. Vertrek vorige staat 1623 Maart 1933 Kaptein B. J. moet zijn Kaptein M. A. Th. J. v heel onaangenaam maken, Olive? Maar waarom zie je dan niet een betrekking als gouvernante te krijgen? Dat wil Papa niet. Is er niemand, die je er bij helpen kan, om jc het leven wat opgewekter te maken? Neen. de enkele familieleden, die wij hebben, zijn even arm als wij! Zal ik dan eens zien(, wat ik voor je doen kan? Had maar eens eerder je nood aan mij geklaagd! Olive herinnerde er Kate niet aan, dat zij ook nooit daartoe in de gelegenheid was geweest, want dat zij tot nog toe al heel weinig intiem met elkaar waren omgegaan. Uit je zusters manier van doen maak te iik op, dat jullie gekibbeld hadt en toen ik jouw bedroefd gezichtje zag, begreep ik er alles van! Hoor eens, Olive, wij moe ten meer zijn voor elkaar. Ik heb geen en kele goede vriendin, zo.als je weet. Vroe ger ging ik nogal veel om met Alice Blick- well, maar sinds er verdeeldheid heerschte •tufschen haar vader en den mijne kwam er vanzelf een einde aan onzen omgang. Ik daoht, dat jij en Benvenuto French. O. spreek mij niet van Ben! Ze gingen hu bij Green binnen en Kate oveilegde eens, wat zij bestellen zou. Om je d'e waarheid te zeggen, zei Oli ve, heb ik sinds het ontbijt niets meer ge had. &ara was zoo onaangenaam tegen mij geweest, dat ik niet eten kon. Arm kind! Nu, dan neem ik thee en cake, maar wil jij een cotelette met gebak ken aardappeltjes? Olive liet zich niet tweemaal nooden en, zoodra het schoteltje vóór haar stond, viel ze er op aan en liet het zich goed smaken. Hoor eens, Kate. heb jij zoo weinig op met Ben? Ja. En nu moet je eens hooren: ze schijnt 't er op gezet te hebben, om mijn schoonzuster te worden; maar mijn broer is waarlijk te jong voor haar. Welke broer dan? KANTONGERECHT TE A'FOORT. De snelheidminnaars. Soest voert in de laatste tijden vele ver balen aan wegens overtreding max. snel heid. Men weet, dat in den Gemeenteraad aldaar gewezen is op het wenschelijke van strenger optreden in deze. Aan die wens'-h wordt goed gevolg gegeven. Een z.g. val van 200 M. biedt gelegenheid van snelheid vaststellen. Het is wei een wat beperkte afstand voor het constateeren; mogelijk kan het hier in de dorpshoofdstraat niet langer zijn. Van het jakkeren geeft wel blijk het on derhavige geval. Het verbaal sprak van 80 KiMl vaarti, verd iemand uit Gendringen vandaan en diens broer uit Amersfoort meenden van slechts 60. Slechts 60 K.M. in de bebouwde kom. Het werd f 15 boete. Verd. wou profiteeren van het door den Min ster geuite voornemen om maximum snelheid te dolen vervallen. O.M. hoopte1, dat het zoo ver niet komen zou; max. snelheid was het eenige punt van echt houvast om jakkeraars te kunnen straf fen. In allen gevalle, zoover is het nog niet op heden. Revolver is geen jachttuig. G. J. van de B., jong lanbouwer te Soest, was als getuige opgeroepen. Hij had te Amersfoort in den wapenwin kel S. een revolver gekocht plus scherpe patronen. Voor 't koopen van 'n revolver heeft men een bon te overleggen, die bewijzen moet, dat men recht tot koopen heeft. Daarvoor, zei O.M. is steeds een fait d'excuse noodza kelijk. Het bewijs, dat onze jonge man als vol doende beschouwde, waszijn jacht- acte. Ja, hij gaf grif toe, dat een revolver voor de jacht n'ets uithaalde. Hij daoht eclhter, dat een jachtacte recht gaf voor aankoop vain schietwapen. En ook de rechtstreeksche verkooper, de zoon van den wapenhandelaar S-t, wou zich ermee afmaken; dat niets in de wet te lezen stond, dat een jachtacte niet voldoende zou zpjn. Prachtig geredeneerd. Het hielp hem niet af van de f 25 boete. Vader S. stond schuldig aan het feit, dat het register niet was bijgehouden. De re volververkoop was geboekti maar van de scherpe patronen bleek niets in dat boek of cahier. En ook van de verder ontvangen factuurs geen letter of jota. Hier werd het f 15 boete. O.M. liet verluiden, dat van hooger hand gewezen was op het gevaarlijke, vooral in deze tijden, van clandestiene wapenver koop. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Te snel rijden in Soest: E. S. Amsterdam f 7,50 of 3 dagen; A. M. Bloemendaal id.; A. van H. Apeldoorn f 15 of 6 dagen; J. van B. Rotterdam idem; R. ten H. Barne- veld f 6 of 3 dagen. Te Soest muziek maken zonder vergun ning: W. J. B. Amersfoort f 2 of 1 dag. In Soest te snel rijden: P. A. D. Utrecht f 10 of 4 dagen; C. V. Vroomshoop idem; D. K. Amersfoort idem; H. B. G. T. Wa- geningen idem; H. J. W. Vries idem; W. S. Groningen f 15 of 6 wagen; J. W. B. Hengelo idem; S. G. Amersfoort idem; Th. D. idem; G. G. R. Soest f 5 of 2 dagen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Antwoord aan den heer F. M. van Panthaleon van Eek'. De Heer van P. van E., in dit blad op tredend als Kampioen voor het Verbond voor Nationaal Herstel, zegt dat het bij zonder onaangenaam treft, dat juist de V.B., de partlij, die beweert met alle pro grammapunten van het Verbond te kunnen instemmen, zich thans van medewerking onthoudt. Ik kan hierop niet als gemachtigde van den Vrijh. Bond antwoorden, maar slechts evenals ik in het nummer van 18 Maart Leonard, natuurlijk. Olive had moeite, zioh goed te honden, want zij had zóó gehoopt, dat Leonard Allingham haar mogelijk nog wel eens vragen zou. Hij had haar tooh meer oplettenldheid bewezen, dan zijn familie wist. Ooh, ja, en Benvenuto French ziet er goed uit; ze doet haar best voor hem en hij laat zich haar attenties aanleunen, tot hij een bekoorlijker meisje vindt- Als je niet op hebt met Miss French, vindt je het zeker een onuitstaanbare ge dachte, dat zij je schoonzuster zou kunnen worden Ja, dat begrijp je. Maar er wordt immers wel beweerd, dat Miiss French nooit trouwen zal; dat zij ziich geheel wijden wil aan haar broers? Pfff! Miss French is net zooals jij en ik! Dan hadt je haar maar eens moeten sa men zien met een jongen man! Ik heb haar enkel op je tuinpartij sa men gezien met je broer Geoff en met dien neef van je; maar zij leek mij toch heel kalm en gewoon. Van Leo nam zij in het geheel geen notitie. O, ja, zoo dn het publiek; dat wil ik wel gelooven! Op dit oogeniblik hoorde Kate bekende stemmen en zag zij twee jongelui den thee salon binnentreden en een portie ijs bestel len. HOOFDSTUK XVIII. Leo en Geoff! fluisterde Kate. Laten wij bij hen gaan zitten; ik heb een idée. En, zonder het antwoord af te wachten, ging ze naar hen toe en riep: Hallo, jongens, waar komen jullie vandaan? HÓ, Kate, jij hier? Miss Antrobus, hoe maakt U het? vroeg Geoff, opgewekt <en hoffelijk als altijd. Leo was die ontmoeting een erge tegen valler. Hij vond het wel eens aardig, om een enikelen keer te flirten met Olive, maar deed mijn persoonlijke meening als lid dier partij geven. Dat juist de Vrijh.B. zich van medewer king onthoudt, is voor zoover mij be kend niet geheel juist. Welke bestaande partij, die wèl mede werking verleent, stelt de Heer van P. van E. hier tegenover? Welke medewerking wordt overigens hier bedoeld? Een besluit van de Alg. Verg. van den V.B. om met pak en zak over te loopen naar het Verbond? Ik heb reeds geschreven, dat en waarom zelfs het Verbond dit niet kan wenschen. (Wat de Heer v. E. dienaangaande schrijft, is mij niet geheel duidelijk). Practische samenwerking in het Parle ment heeft de V.B. volstrekt niet bij voor baat van de hand gewezen. De V.B. is voorstander van samenwerking van alle niet-revolutionairen bij de behartiging der groote landsbelangen van dezen tijd. Waarin bestaat dam het gemis aan mede werking? M i. alleen daarin, dat de V.B. als ge heel en daarin ga ik geheel mee het indienen van een candidatenlijst door het Verbond op dit oogenblik betreurt als lei dende tot versnippering en dat hij dit open lijk heeft te kennen gegeven. W. H. C. DOORMAN. Soesterberg, 29 Miaart. Geachte Plaatsgenooten- Heden (Woensdag) 5 April doet het Plaatselijk Crisis-Comité opnieuw een be roep op Uwe milddadigheid Waar het Comité U zoo weinig komt las tig vallen, leeft het in het vertrouwen, dat er niet tevergeefs een beroep op Uwe beur zen wordt gedaan.. Stelt de dames- en heerencollectanten dan ook niet te leur, maar stopt Uwe hand diiep in de zakken en zoo mogelijk steunt het comité met milde bijdragen. Het werk van het comité is moeilijk, het aantal aanvragen blijft groot, de financiën zijn gering. Daarom moeten zoo velen te leurgesteld worden. Wilt dit aantal echter zoo klein mogelijk doen zijn en helpt mede door Uw financieelen steun den nood der crisisslachtoffers lenigen. Het Plaatselijk Crisis-Comité Soest. HET ONDERWIJS Goed onderwijs is het eerste belang voor een vol'k. Daarom is het in dezen tijdl zoo boog noodig, dat het voor het onderwijs be schikbare geld zoo goed mogelijk wordt aangewend. De wijze's waarop onze tegenwoordige on derwijswet wordt uitgevoerd, is noodeloos kostbaar. De oprichting van allerlei kleine schooltjes van de meest verschillen ie rich ting kost handen vol geld. Tegen dezen toestand van versnippering strijden de vrijzinnig-democraten. De on- derwijsspecialiteit van hun fractie Kete laar staat reeds sedert meer dan 35 jaren in de Kamer voor de openbare school op de bres. Een ander hunner Tweede Kamerle den Mr. Oud is als algemeen voorzitter van die Vereendging Volksonderwijs mede een der krachtigste strijders voor die openbare school. Wie de positie van de'openbare school wil versterken, die stemt op de vrijzinnig- democraiten INGEZONDEN STUK Wij deelen den heer W. van A. mede, dat zijn ingezonden stuk van 29 Maart LI. niet wordt opgenomen!. Hij heeft zijn standpunt aar onze meening voldoende toegelicht, zoadat wij die discussie, als afgedaan be schouwen. Voor communistische reclame willen wij ons blad niet beschikbaar stellen. Red. Redacteur. H. Bakker Jr. Correspondentie-adrea: Laanstr. 12 te Soest Oplossingen te zenden aag bovenstaand adres binnen 8 dagen. PROBLEEM D. Bosma, Amsterdam. Zwart: 9 1 2 3 4 5 6 16 26 36 WmL Z2&K MM*. 15 25 35 45 46 47 48 49 50 Wit: 10 („Het Damspel") De stand in cijfers luidt: Zwart 9 schijven 7/913/152327 en 29. Wit 10 schijven op 202433343738 40—42—17 en 48. Wit speelt en wint Van het probleem der vorige week ont ving ik nog een: goede oplossing van de Heerenl W. Henger en T. R. beiden te Soestdjjk. toch had zij een uitdrukking in de oogen, die hem niet beviel}, zoodat hij haar nooit een geschikte echtgenoote zou achten. Hij, met zijm positie als erfgenaam van de lan derijen van Allingham, zou wel een betere vrouw weten te vinden! Wij hebben Tom naar Londen ge bracht, zei Leo tegen Khte. Zijn vrouw gaat naar New-York met vrienden, om daar de „season," mee te maken. Wat een gelukkige? zuchtte Kate. Tom zou gelukkiger zijn zonder haar, meende Leo. Hoor eens, Leo en: ik gaan roeien, op 'de rivier. Gaan jullie mee? Graag, maar let!, als-je-blieft, op het tij, dat we niet vastloopen, zooals laatst! O. het tij is gunstig, zei Geof achte loos. We hebben Crance vooruitgestuurd1, dat die de boot voor ons klaar heeft. Het duurde niet lang, of het viertal stap te aan boord. Kate stuurde en Olive zat naast haar; de jongens roeiden^ Dit was zwaar werk. Geoff voelde hard lust, om te rooken. Allereerst bood hij de dames een sigaret; Kate was hier dadelijk voor te vinden, maar Olive had nog nooit gerookt en voélde er ook niet veel animo in. Eerst trachtte ze dan ook wat tegen te spartelen en zei: Ik wil het wel eens probeeren, maar het lijkt mij geen aardige gewoonte voor vrouwen. Dat zou Alan naar het hart gesproken zij'nt, meenide Geoff. Die is nog zoo ouder- wetsch van opvatting, dat ik geloof, hoe hij dadelijk zijn verloving zou verbreker^, als het meisje van zijn keuze rookte. Leonard, die toch al wat uit zijn humeur was, smaalde: O, Alan is ook bij zijn tijd ten achteren! Gelukkig heeft de tegenwoordige generatie heel wat sentimenteele dwaasheid over boord gegooid! Maar zouden wij daarom beter af zijn, vroeg Olive wijsgeerig. Ik vind het wel eens prettig, een man te ontmoeten, die er voor uitkomt!, dat hij gevoel bezit. Dan moeten wij je eens voorstellen aan Alan, meende Leonard, met 'n zijdeüng- schen blik naar Kate. Hij is een bijzonder goed m'ensch, be tuigde Geoff uit den grond van zijn hart, en 'het is zonde en jammer voor de vrou wen, of liever voor één vrouw dan, dat hij zoo'n verstokt celibatair is! Je kent hem niet, Olive, en je denkt zeker, dat, omdat hij familie van ons is, ik niet zoo veel goeds van hem moest zeggen; maar ik kan het niet aanhooren, dat hij afgebroken wordt! Hij is iemand, op wien je je onvoor waardelijk verlaten kunt. En naar Leo moet je maar niet luisteren: om de een of andere reden kunnen die twee het nu- eenmaal niet zoo goed vinden samlen. Zullen wij niet eens naar huis gaan? stelde Ktate voor. Naar huis?Maar, kind, hoe kom je er bij! verwierp Geoff dit luide. Het begint nu pas lekker frisch te worden op het water! Ze naderden het plaatsje Ridstock, wat duidelijk te zien was aan de landstreek; want, terwfijl er tot nog toe enkel wenden lagen aan weerskanten', leidde nu hier en daar een laantje naar een boerenhoeve of villa, die nog wat meer van de bewoonde wereld af lag. Nadat de jongens nog eenigen tijd ijverig voortgeroeid hadden, en Geoff allerlei anecdotes ten beste gaf, die Olive soms dens hartelijk deden lachen, riep hij ineens: wat ho°r 'L daar? J4 zoowaar muziek! Op een veld daar dichtbij dansten wel een vijftigtal kinderen» hand aan hand, en, zongen luide, onder begeleiding van eenige koperinstrumenten. (Wordt vervolgd).

De Soester | 1933 | | pagina 4