2e BLAD Damestassch 1 O -^Plaatse lijk N ieu ws^1 Soester berg Het adres voor ie ie ie ie ie ie ie ie ie .e ie ie :e Sport Dc Liberalen en de kamerontbinding. Wij verkoopen: Wij zijn agent van N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij m s I Voor de Vrouw beh. bij „D£ SOESTERBERGKR" Zaterdag 8 April 1933, No. 28 EERSTE SÜESTER EIERVEILING. Kiipeieren: Hoogste prijs f 2.30; niiddelprij f 2,0öf 2,20; laagste prijs f 1,30; eend- eieren f 1,65f 1.90; alles per 100 stuks Aanvoer 13946 stuks, handel gewoon. A. D. O. Door de Soester Turn- en Atbletiekver- eentging ADO wordt op 19 April a.s. een Revue opgevoerd, in de zaal van hotel Eemland. Deze revue bedoeld reclame te maken vdor de Gymnastiek in het algemeen en voor AI>0 natuurlijk in het bijzonder. Ze wordt geheel door eigen krachten op gevoerd, terwijl ook de opzet ervan door de leden zelf is geschied, dus „Neder- landsch" of te wel liever „Soester Fabri kaat'". 'Naar het zich laat aanzien belooft het een avond te worden, die wel zal slagen, hetgeen we trouwens van ADO niet anders gewend zijn. HET SOESTER POLITIECORPS De Afdeeling Soest en omstreken van den Algemeenen Nederlandschen Politie Bond viert op Woensdag 12 April a.s. haar tien jarig bestaan in de groote zaal van het ho tel Eemland alhier. Hoewel de tijden' er zich niet zoo toe lee- n<en', meende toch genoemde afdeeling de zen mijlpaal niet onopgemerkt te moeten voorbij gaan en besloot zij dit 2e lustrum op bescheiden wijze te vieren. Wij wenschen echter deze gelegenheid niet te laten voorbijgaan, zonder van deze plaats af, het bestuur en de leden der Afd. van harte geluk te wenschen, met haar 2e lustrum, en spreken daarbij den wensch uit, dat nog vele jaren het Politiecorps alhier een1, Bond moge vertegenwoordigen, die alom in den lande bekend staat, als ge heel neutraal en als een Bonid, die de be langen harer leden op gepaste en eerlijke wijze weet te behartigen. Dat 't Soester politiecorps, waarvan tot en met heden, alle politiemannen, zoowel inferieur, als superieur, lid van bovenge- noemden Bond zijn, op haar feestdag niet aan belangstelling zal ontbreken, mogen wij als verzekerd beschouwen, gezien, de algemeene waandeering der burgerij voor het kleine, doch actieve corps, dat met haar voorkomendheid en kalme manier van optreden^ zeer zeker ook aanspraak mag maken op hare algemeene hoogachting. Wij wenschen dan ook het bestuur, met hare leden en genoodigden een prettigen feestdag toe. VERKOCHT. Door Notaris A. Römer te Baarn werd Woensdagmorgen te 11 uur in hotel Ock- huysen gerechtelijk verkocht de villa met garage en stal, schuur, tuinhuisje, tennis baan en groote tuin, gelegen te Soestdijk, Vredehof straat 29 langs den Rijksweg, breed ongeveer 92 Meter, groot 70,10 A. in 3 perceelen. Perceel 1 verkocht aan den heer J. A. Schmedes alhier voor f 4600; Perceel 2 verkocht aan den heer D. F. Mulder alhier voor f 5402; Perceel 3 verkocht aan de heeren! J. Scha dewijk en M. Hornsveld alhier voor f 7600. C. W. V. De Centrale Winkeliers Vereeniging hield Donderdagavond om 9 uur in de groote zaal van Eemland eene bijeenkomst welke matig bezocht was. De praeses de heer A. G. Spijker opent de samenkomst, en zegt dat het groote doel der vereeniging is distri- buanten en consumenten hechter te verbin den. Hij roept allen het welkom toe, inzon derheid den spreker, den heer M. Krop- veldj, Viee-Voorzi.tter van de K. van K. district den Haag. Waar men opstaat en naar bed gaat met crisis en malaise, daar zag men gaarne dit punt ook van andere zijde belicht. Daarop geeft hij het woord aan den leider voor wien het een groot genoegen is hier te mogen spreken, vooral omdat er ook enkele 'dames zijn op gekomen. Spreker weet dat de middenstand veel moeilijkheden doormaakt, maar waar dit onderwerp een breed veld beslaat en zeer groot en uitgebreid is, zal hij slechts hier en daar aanstippen. Spreker,stelt voor op dat onze schuld er niet mede voldaan is door niet anders te spreken dan over crisis en malaise, daar men dan in pessimis me vervalt eni de spanning blijft. Daar in den milddenst. ook de vrouw deelt in het be drijf, vindt spr. dit 'n groot genoegen daar zij soms beter op de hoogte is dan de man. De toestand over het algemeen is niet roos kleurig; de geheele conjunctuur is in de war; de wereld is op een verkeerd spoor geleiidt en nu is de middenstand niet be voorrecht omdat het vele groepen niet goed gaat. Er wordt door haar veel zorg ge voeld, maar men treedt er niet mede naar buiten. Zij leeft buiten haar bedrijf. De koopers doen net of zij overal verstand van hebben wat zij koopen, maar de vcr- kooper neemt geen positie in die daar boven gaat. Spreker zag graag dat elke zakenman eerst opleiding gehad moest hebben in zijn branche, want hij is de schakel tusschen producent en consum'ent. Elke arbeider is zijn loon waard zegt men, dus ook de dis- tribuant, want de wtiinst die hij maakt is zijn loon; en waar de concurrentie zorgt dat die niet groot is, is zijn loon ook minder. Daarom moet men meer overtuigd zijn dat de zelfstandige middenstander hoog noo dig is; dit is in 't belang der geheele sa menleving als hij zijn eigen tij'd goed bewust >s. De regeering komt voor alle groepen werknemers en werkgevers op, maar niet voor den middenstand, omdat zij niet vol doende krachten presteeren; de slapheid moet weg. er moet meer fierheid en solida riteit onder de groepen komen. Er is in Nederland een groot en klein bedrijf, de middenstand behoort tot de 2e groep, waarin er 200,000 zijn opgenomen, en als allen het deden hadden zij 1/8 van het aan tal kiezers, en daarom moet de middenstan der in de regeeringslichamen vertegenwoor digers hebben,. Men ging reeds te keer te gen de weeldewet, maar de meeste trokken terug, daarom is de hoop gev.estigd op den jongen middenst. Het moet in die groep doordringen dat men zelfs iets kan. Voor inlichtingen is daar de Middenstandsraad, het economisch instituut en de Kamer van Koophandel. Nu is er wel wat tegen de malaise te doen. Want waar het inkomen daalt dalen ook de uitgaven, maar daar past men zich moeilijk bij aan. Men moet beginnen, elk voor zich in eigen gezin te bezuinigen, de boekhouding moet in orde zijn want of mem wil of niet binnen het jaar gaan de inkomsten met 3U naar be neden,. Leef daarom niet boven een stand, eet niet eerst den leverancier, dan de ban kier en dan U zeil op, maar ga staan op den bodem der werkelijkheid, strijdt met elkander, want het is later dan gij denkt. Na applaus werden in verband met dit on derwerp vele vragen gesteld en door spre ker naar genoegen beantwoord, waarna de praeses onder dankzegging de samenkomst op de gebruikelijke wijze sloot. Aanwezig was o.m. den directeur der Nederlandsche Middenstandbank alhier. DAMMEN. Winterwedstrijd v. d. Soester Damclub De uitslagen van Dinsdag j.1. waren als volgt: A. Verlinden wint van W. Henger D. Waal verliest van H. Bakker Jr. Chr. Bakker wiiimt van P. Floor S. van Sohaick verliest van M. Bakker D. Waal wint van W. Henger Voor a.s. Dinsdag zijn de volgende par tijen vastgesteld: S. -de ZoeteP. Reeringh G. KleinW. Hienger Chr. BakkerA. Verlinden G. LandmanM. Bakker D. WaalS. van Schaik Kampioenschap Utr. Prov. Dambond le en 2e klasse. Aan bovenstaanden wedstrijd nemen voor Soest deeL de heeren J. C. de Boer; P. Floor; H. Bakker Jr. in de le klasse en in de 2e klasse de heeren G. J. ter Haar en D. Waail Deze wedstrijd vangt Donderdag 6 April te Utrecht aan. Dit jaar zullen ook in Soest een aantal partijen worden gespeeld. Vermoedelijk ko men a.s. Dinsdag al eenige Utrechtenaren naar Soest om tegen bovenstaande heeren uit te komen. Ook voor dezen wedstrijd is de toegang vrij,. Aanvang 8 uur in hotel Ockhuysen. SCHAKEN. In het clublokaal der Utrechtsche Chr. Schaakvereen. had de ontmoeting plaats tusschen de Schaakvereeniging Soest I en Oudewater I voor het kampioenschap Ille klasse Stichtsche Gooische Schaakbond. Soest miste de le bordspeler Oudewater, die van het 10e bord, zoodat aan 9 borden werd gespeeld. Doordat bord 4—5 ongeluk kig verloren gingen voor Soest, won Oude- watcr het - kampioenschap. Uitslag als volgt: Soest I Oudewater I, J. de Regt—J. W. van Hulst J. Timmer SrJ Pieterson J. Timmer Jr.—J. van Ede J. A. WickelN. Hey J. GorterA. Hey W. van MeelMr. Verhagen S. de Zoete—J.hr. Not. Bowier M. A. de ManJ. de Ruiter AmelunxenH. Hart Gewonnen gegeven 1—0 XA— y—y 0—1 0—1 1—0 0—1 0—1 0—1 1—0 4—6 AANRIJDING Dinsdag had op de Kerkstraat nabij den Veldweg een aanrijding plaats tusschen een luxe auto, bestuurd door H. W. de G. uit Arnhem en een vrachtauto bestuurd door J. A. van D. uit Soest. Op het moment der aanrijding kwamen enkele auto's uit de Torenstraat, terwijl enkele andere auto!'s vanuit de richting Amersfoort gelijktijdig naderden om rechts af de Kerkstraat in te slaan. De vrachtauto moest den Veldweg in en de bestuurder van D. stak daartoe tijdig zijn richtingaan wijzer uit. De G. wilde achter langs de an dere auto's nog links passeeren en poogde er nog tusschiendoor te komen, wat hem niet lukte. Een aanrijding was het gevolg, doch de schade viel nog al mee. Tegen den bestuurder de G. is proces-verbaal opge maakt. OVERTREDING ARBEIDSWET. Bij de controle op de naleving van de Arbeidswet werd door de politie alhier een overtreding geconstateerd bij den garage houder J. G. B. die als gevolg daarvan een proces-verbaal bekwam. VERBODEN VANGMIDDELEN. Door den Inspeceur van de Dierenbe scherming alhier is een slagkooi voor het vangen van vogels in beslag genomen, daar zulk een kooi een verboden vangmid- del is. AANRIJDING. Woensdag stak op de Briktstraat een meisje plotseling de.n weg over zonder goed uit te kijken. Zij kwam van achter een an dere auto te voorschijn, zoo snel, dat de bestuurder Van den aanrijdenden auto geen tijd meer had 'n ongeduk te voorkomen. On danks krachtig remmen werd het meisje toch aangereden, waarbij zij eenige schaaf wonden aan beide beCnen bekwam en een blessure aan de rechterheup. Zij werd bij haar ouders binnengedragen en naar wij vernemen is haar toestand vrij gunstig. De autobestuurder treft geen schuld. EEN 6-JARIG JONGETJE AANGEREDEN. Donderdagmiddag werd het 6-jarig zoon tje van den heer W. vlak bij den,' overweg bij het station Soestdijk aangereden door een luxe auto uit Amsterdam, bestuurd door iden heer C. de G. Het jongetje stak plotseling zonder uit te 2ien den weg over, waardoor hij werd gegrepen. Hij bekwam enkele schaafwonden aan hoofd en been. Dr. Rupert verleende de eerste hulp. Door bemiddeling der politie is het knaapje naar huis overgebracht. Gelukkig had het on geval zich erger laten aanzien, dan het in derdaad was. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: Engelsch studieboek Laanstraat 3b donkere herdershond Woonwagenkamp bakkersnotitieboekje Van Weedestraat 20 zwart kinderschoentje Politiebureau VERPLAATSING VAN HET HULP- P.T.T. KANTOOR TE S'BERG De dienst van het hulp-p.t.t. kantoor te Soesterberg zal op Zaterdag, 8 April a.s., onmiddellijk nadat de postverzending te 17,15 heeft plaats gehad, worden overge bracht naar het Nieuwe hulpkantoor in de Lt. Koppenlaan aldaar. VAN DEN HEUVEL Vrijheid is het fascineerende woord, dat mfcnschen en volkeren ten allen» tijde ge ïmponeerd heeft. De klank van dit woord plaatst ons dadelijk temidden van de groo te raadselen en levensproblemen. Want de vrijheid is het lichtende ideaal, waarnaar elk menschenkand in mateloos verlangen uitziet. Het vraagstuk van de vrijheid is onver brekelijk met andere gewichtige vraagstuk ken verbonden en vindt zijn onvermijdelijke tegenstellingen in een harde en wreede wer kelijkheid, die schijnbaar cynisch en spot tend met alle idealisme den draak steekt. Maar ook is vrijheid een woord, dat tot zeer veel misverstand aanleiding gegeven heeft en dat nog wel zal blijven doen tot in lengte van dagen. Want zeer vaak was de vrijheid een dwaallicht, een lokkende on wezenlijkheid!, die in koortsachtigen, onstui- migen drang werd nagejaagd en voor lan gen tijd soms haar aanbidders van den rechten weg afvoerde en in een doolhof bracht, Ontstellend groot is de verwarring op dit gebied. Oorlogen en revoluties heeft het dikwijls ontketend, die in naam van het hoogste goed, dat vrijheid heet, werden ingezet om aan het bittere einde tot een wreede ontgoocheling te voeren. Wijsgeeren van alle tijden hebben zich moe gepeinsd over het vrijheidsprobleem dat soms in stelsels verwerkt nu eens aan vaard en erkentd evenwel meestal verwor pen werd. Maar fatalisme, determinisme en absolute afhankelijkheid waren niet in staat de noodkreten te smoren van een menschheid iin, doodsangst, die niet afliet en luide roepen bleef, zoo althans een dof fe berusting zich niet van haar had meester gemaakt. Want al moge de redeeneering, welke on ze volstrekte gebondenheid tracht te ver klaren, nog zoo helder en logisch schij nen,in werkelijkheid is deze toch niet in staat het gevoel vam onze vrijheid en daarmede van onze verantwoordelijkheid te ontnemen, dat ons bij elke ademhaling prijst of laakt. Dat laatste feit is niet te ont kennen eni wordt beleefd door elk, die zich rnensch voelt. Vandaar de eeuwige strijd over het vraag stuk van den vrijen 'wil, dat echter nimmer alleen langs den weg vam de redeneering zal kunnen worden opgelost. Het is dan ook veel meer een gevoelskwestie, die al leen persoonlijk beleefd en ervaren worden kan. Er z.ijn misschien maar heel weinig menschen, die zich vrij kunnen gevoelen. Het veronderstelt een harmonische ont wikkeling, die slechts met veel moeite en inspanning te bereiken is. Losbandigheid echter heeft niets met vrijheid gemeen. In tegendeel beteekent die eerste gebonden heid aan hartstochten en lagere begeerten, die den mensch in noodlottigen greep ge vangen houden en hem aan zijn ware be stemming onttrekken. Dat doet echter niets af aan het feit, dat de drang naar vrijheid een reëele kracht isb die zich in het leven verwerkelijken' wil en mits goed geleid en bestuurd, dat ook kan. We leven in een tijd vol verandering, wiaarin de vrijheidsdrang heftiger dan ooit zich manifesteeren wil en menige onrustige geest in onstuimig verlangen zijn boeien poogt te verbreken. De onevenwichtigheid op vele levensgebieden is hiervan het ge volg. Een dergelijk verschijnsel mag niet on derschat en nog veel minder geminacht worden. Want de drang naar vrijheid is in diepste en zuiverste wezen een kreet om verlossing. Wanneer een menfech dien aan drang volgt, schijnt er een tijdlang strijd te komen in zijn leven. De gansche omge ving kan hierbij soms verstoord worden. Totdat het inzicht doorbreekt, dat die vrijheid hem niet van buitenaf kan worden aangebracht!, maar als een evenwichtige toestand der ziel ervaren worden kan, zoo dra alle begoocheling der zinnen geweken WIJ ZIJN GOEDKOO- PER DAN OOIT II Steeds de nieuwste modellen M. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7 is. Van die banden bevrijd, is hij zichzelf geworden en kan hij zich geven overeen komstig zijn gelouterden aard. Vrijheid moet verdiend worden door of fering van schijngenoegens, die nimmer het leven kunnen uitmaken. Alleen de Waarheid maakt vrij. „TOESCHOUWER". CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Soest IKampong I 32 Ons 1ste elftal heeft kans gezien, niette genstaande het zeer verzwakt uitkwam, de beide nunten in Soest te houden. Het is een sportief gespeelde wedstrijd geweest, waar in van beide zijden hard gewerkt ns voor de overwinning. A.s. Zondag 2 uur nam. terrein Bosstraat SOEST I—E.A.C. I A.s. Zondag speelt Soest I haar laatsten competitiewedstrijd van dit seizoen, en1 wel tegen EAC uit Utrecht. We hopen dat ons elftal dan weer compleet kan uitkomen, want dat zal tegen die gasten zeker noodig zijn. Soest I probeert dezen laatsten wed strijd in een overwinning te doen eindigen. E. S. V. A. C. Secretariaat: Koninginnelaan 22, Tel. 2207. Zaterdag 1.1. waren de Baarn junioren A bij de Esvac juniores te gast. De Esvaccers speelden een goeden wedstrijd en met een 40 nederlaag keerden de Baarnaars huis waarts. Het eerste elftal speelde Zondag te Vreeswijk een belangrijken wedstrijd tegen de club van dien1 naam. Deze wedstrijd moest namelijk uitmaken welke club de laatste plaats op de ranglijst moest bezet ten. De Esvaccers doordrongen van den ernst van den toestand hebben 'n udtsteken- iden wedstr. gespeeld. In de eerste helft wo gen de partijen goed tegen elkaar op en de rust ging dan ook met 11 in. Na de thee speelden de Esvaccers in een geweldig snel tempo hetgeen de Vreeswijkers niet konden volgen. In den tijd van een half uur was de stand dan ook 41 voor Esvac», terwijl paal eni doellat Vreeswijk nog hiel pen om een', hoogere score te beletten. De laatste tien minuten legden de Esvaccers zich op verdedigen toe en in de laatste mi nuut slaagden de Vreeswijkers er nog in de eindstand op 42 te brengen. Door deze kranige overwinning is Esvac zelfs eenige plaatsen op de ranglijst gestegen en is het degradatiegevaar voor goed geweken. Vreeswijk en St. Boys zullen nu onder ling uit moeten maken, wie ten slotte de fatale plaats zal moeteni bezetten. Voor Zaterdag 8 April zijn 3 wedstrijden vastgesteld. De op Zondag spelenide elftal len zijn vrij. Het programma voor Zaterdag luidt 2.30 uur Esvac juniorenBaarn junioren 3 uur Bloemenkwartier IIIEsvac Z 3.30 uur Esvac adsp.-A'foort Boys adsp. A De adspiranten komen voor een moeilijke taak te staan. In Amersfoort werd in 't be gin van het seizoen van de Amersfoortsche Boys adspöiranten verloren; dit was de eenigste wedstrijd die door de Esvaccertjes werd verloren. De ontmoeting van heden middag zal moeten uitmaken welk elftal de suprematie in deze afdeeling zal voeren. De Esvac adspirantjes popelen om re vanche te nemenv zoodat het hedenmiddag wel zal spannen. Nader is ons bericht, dat de vastgestelde wedsrijden voor de juniores en het Zater dagmiddagelftal zijn afgelast. Het Bestuur van de Afdeeling Soest van de Liberale Staatspartij „De Vrijheidsbond'' verzoekt ons opname van het navolgende: De Partijvoorzitter van den Vrijheids bond, Mr. D. Fock, zedde in de Vergadering van de Eerste Kamer der Staten-Generaal op 22 Februari 1933 over de Kamerontbin ding het navolgende: ,Het komt mij voor, dat de ontbinding niet had mogen plaats vinden, dat er voor die ontbinding geen werkelijke reden, geen goede aanleiding bestond. Alle schrijvers over ons Staatsrecht zijn het er over eens, dat ontbinding dan mag plaats hebben, wan neer er is een buitengewoon ernstige ge beurtenis, welke het contact tusschen kie zers eni gekozenen heeft verbroken, zoodat het niet meer vaststaat, dat de Vertegen woordiging inderdaad is een afspiegeling van de kiezers en dan moet het gaan om een groot belang, moet het gaan om een groot beginsel, dat men wil doen triom- pheeren, een groot beginsel, waarvan de toekojnst van het land afhangt. Hoe kan een quaestie als die van de op heffing van eenige kantongerechten en rechtbanken aanleiding zijn voor een ont binding, vooral waar de Regeering zelf ten aanzien van dit voorstel niet zoo bijzonder vast in haar schoenen stond? Immers, de Regeering begon met een voorstel in te dienen> om zeven rechtbanken op te heffen, maar zij beperkte zich ten slotte tot vier. Het is dus allerminst een beginselquaestie, maar min of meer een quaestie van loven en bieden, Mijns inziens had de Regeering Het Handebblad De Gooi- en Eemlander 't Maandagochtendblad De Telegraaf De Lach Het Amusante Weekblad Stuiversblad Ideaal De Haagsche Post De Radiobode De Gracieuse Het Nieuwe Modeblad Weldon Record Het Handelsblad De Gooi' en Eemlander Aanbevelend, v. Weedestr. 7, Soestdijk Telefoon 2062 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)ï 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 2)1 in de Kamer de zaak van de rechtbanken en kantongerechten zonder bedreiging en zonder groote woorden met de Kamer moe ten behandelen, had daar een goed en deug delijk overleg, zonder bedreigingen, moeten plaats hebben. De Regeering had daarbij naar m'n meening niet de poretfeuille-kwes- tie mogen stellen. Het komt mij voor, dat de Regeering in de laat6te jaren wel eens ten onrechte en wat veel met de portefeuil le heeft gerammeld, en dat zij op momen ten, dat er misschien meer aanleiding voor was, het niet deed! Ik wijs op het geval, toen de heer Colijn zich verzette tegen het ontwerp betreffende de opcenten op de invoerrechten. Toen gaf de Regeering dat heele ontwerp cadeau en kwam er een nieuw wetsontwerp voor in de plaats, dat ten slotte twee millioen min der gaf. En toen door den heer Korten- horst bij dat tweede wetsontwerp werd voorgesteld, de daarbij voorgestelde op centen op den bieraccijns te halveeren, gaf de_ regeering ook dat toe, hoewel de inkom sten daardoor weer millioen minder werden. Wanneer ik het advies van den Minister raad aan de Koningin, opgenomen! in de „Staatscourant", lees, moet het mij van het hart, dat ik daarvan versteld heb gestaan, want ik heb daarin een zinsnede gevonden, waarin de Regeering haar eigen bestaan en optreden ten eenenmale veroordeelt. Wat zegt de Ministerraad in dat advies? Dat door de ontbinding geleidelijk het terrein geëffend wordt om vroeger te komen tot een parlementaire Regeering, die toch in dit tijdsgewricht niet minder dan in gewo ne omstandigheden het meest in overeen stemming is met ons Staatsbestel. Maar is dat niet de grootste veroondeeling van het optreden en het bestaan van deze Re geering? Als de Minister-President zoozeer overtuigd is van de noodzakelijkheid van een parlementair Kabinet, waarom heeft hij dan niet, toen het hem niet gelukt was uit de drie rechtsohe groepen een parle mentair Ministerie te vormen, aan de Ko ningin geadviseerd om te trachten dat langs anderen weg nog te beproeven? Dat had hij dan moeten doen, in plaats van onmiddellijk zijn parlementair jasje uit te trekken, om na eenige dagen in een extra-parlementair costuum te voorschijn te komen. En dan zegt de Ministerraad: in dit tijdsgewricht vooral is het noodig een parlementair. Ka binet te hebben. Als de Ministerraad dat van oordeel is, had men dan een paar jaar geleden, toen de crisis verergerde en zich steeds meer dreigend liet aanzien en men allerlei buitengewone maatregelen moest nemen, niet zijn portefeuilles ter beschik king moeten stellen van Hare Majesteit en Hare Majesteit moeten adviseeren een par lementair Kabinet te vormen, zooals altijd, maar in het bijzonder door het tijdsgewricht werd vereischt? Had de Ministerraad daar mede moeten wachten tot een paar maan den vóór de verkiezingen? Heeft het nu nog zin met een dergelijk advies tot ontbinding te komen en de verkiezingen daardoor een paar maanden te vervroegen, hetgeen dan het eenige resultaat van deze Kameront binding is? Ik geloof als mijn conclusie te mogen zeggen, dat de Regeering deze ontbinding achterwege had moeten laten. Deze ontbin ding is een unicum en ik hoop, dat zij een unicum zal blijven\". Uit het bovenstaande blijkt voldoende, hoe de liberalen over de plaats gehad heb bende Kamerontbinding denken. EEN VOORJAARSJAPONNETJE VOOR DE EERSTE ZOELE DAGEN. Als men dit japonnetje goed bekijkt, krijgt men als het ware de geur van bloei ende hyacinthen in den neus en in onze ver beelding ontvouwen zich heerlijke beeiien vol stralende lente-landschappen. Het is immers zoo'n echt fijn voorjaarsjaponnetje voor de eerste zoele dagen, als we er alle maal op uit zijn om er zoo fleurig en aardig mogelijk uit te zien. Met dit japonnetje brengen wij als het ware een, welkomst groet aan de lente, niet de lente volgens de kalender, maar de echte, zoele, zachte len te, met geuren van bloemen en koesterende zonnewarmte. Daarom is het japonnetje van een lichte kleur gedacht, bijv. wit met een rooden ceintuur, manchetjes, knoopjes.

De Soester | 1933 | | pagina 5