De „late" baby Binnenland r° O^Pl aa tse lij k N ieu ws^O 39e BEURS VAN DE DAMESKRONIEK IN UTRECHT. Ter gelegenheid van de opening van de 39ste Beurs van het Weekblad de Dames kroniek, welke gehouden wordt van 12 tot en met 21 Mei in alle zalen en gangen van het gebouw „Tivoli" aan de Kruisstraat te Utrecht, had Vrijdagochtend j.1. om 11 uur, vóór de officieele opening een rondgang ""Plaats met HH Journalisten uit Utrecht en de provincie, en was daartoe ook uw ver slaggever uitgenoodigd. Klokke 11 uur Werden wij in een der kamers van het ge bouw allerjoviaalst ontvangen door de di rectie der Beurs, de HH Ma* R. Nuues en H. J. Otten, en na wederzijdsche kennisma king een verfrissching aangeboden. De heer Max R. Nu nes, een prettig causeur, liet vporal uitkomen dat deze beurs bovenal de dames wilde laten kennismaken met de Indanthren-stoffen, een schitterende kleur combinatie, wasch-i, zon- en weerecht, en waarvan ons door de mannequins geduren de de Show beeldige costuums werden ge toond, zoowel voor den morgen^ middag, avond, strand en sporten, welke door Mej. Marie Hamel werden toegelicht. De pas sende hoeden waren van Maison Huisinga, Niobelstraat 25 Utrecht, de N.V. het Indan- threnhuis in Amsterdam is genoeg bekend- de stoffen zijn voor elke beurs. Verder telt de Beurs 5-1 standsj, de een al smaakvoller opgemaaktdan de ander, speciaal die van de Hoover verdient extra vermelding; ook die Vim de Helden van het Zeefonds ,Dorus Rijkers, waarbij Mevr. Dirkzwager expli ceert. Voor dames zoowel als voor heeren is er op deze show wat te zien en voorzeker zal een of andere standhouder met een or der worden verrast. Onze dorpsgenoot, de fifma J. B. de Boevé, S'berg, heelt een pracht uitstalling van Fransch-zilver fi- hgraine. Zeer gemakkelijk is de tube „So- dux van de_ Handels Mij. van dien naam, waarmede 15U paar schoenen gepoetst kun nen worden; de aankoop ligt binnen ieders bereik. Er is van alles te zien en te proeven, o.a. fijne ,.Patria"biscuit}, nougat de Monteli- mar, poffertjes en wafelen van „Unique" te Amsterdam, geurige koffie en thee van Erven de Wed. J. van Nelle, enz'.^ te veel om op te noemen, zoodat men haast van het goede te veel zou krijgen. De pers kreeg van een en ander een proefje mede. Aan de 10e bezoeker(ster) wordt een doos toiletzeep of fleschje eau de cologne of een doos Ivorfs chocolade uitgereikt,, terwijl el- ke^bezoeker 'n doos sigaren of „Super Bas so" cigartten ontvangt. Voor de 50ste JÜOste en 250ste zijn fraaie cadeaux beschik baar. Verder wordt de Beurs aangevuld met doorloopenld concert van Nederl. musici, samengesteld onder leiding van den heer S. de Weille, waarbij cabaret wordt geboden door den conferencier Rodi Roc- ters en Alex de Haas. ,Er is dus te over om te zien;, te proeven, te hooren of te bestel len, en wij kunnen dan ook niet anders doen dan de expositie warm aanbevelen, zeer zeker is er voor de dames of heeren iets naar hun smaak bij. De directie doet alles om het ieder naar den zin te maken. In Amsterdam waar pas de 11e beurs is gehouden, werd deze door 1/5 deel dei- bewoners bezocht', ook in den Haag, Rot terdam, Groningen en Arnhem was het be zoek overweldigend. Waar het voor .U- treebt e.o. een noviteit is, zullen voorzeker velen uit de stad en provincie zich opmaken om deze schitterende Beurs te gaan bezich tigen. Op enlkele stands komen wij a s. 'Zater dag nog even terug. VIJF-PROVINCIëN-TOCHT ROND HET IJSSELMEER! Deze tocht is uitgeschreven door de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer te M'edemblik, in samenwerking met de VVV te Amersfoort, de VVV ,,'t Koggeschip" te Amsterdam, de VVV te Enkhuizen, de VVV te Zwolle en de Provinciale Friesche Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer, ge vestigd te Leeuwarden, op Donderdag (He melvaartsdag) 25, Vrijdag 26, Zaterdag 27 en Zondag 28 Mei 1933. Het doel van dezen tocht is het houden van een propagandistische nationale toe risten-tocht! en het vieren van den eersten verjaardag van het sluiten van den afsluit dijk WieringenFriesland op 28 Mei verle den jaar en den herdoop van Zuiderzee in IJsselmeer. Deze tocht bedoelt dus volstrekt geen be- trouwbaarheidsrit of snelheidsconcours te zijn. 0,m aan dezen tocht te kunnen deelnemen, behoeft men geen lid van een van bovenge noemde vereenigingen te zijn. De deelnemers kunnen naar eigen belie ven den tocht aanvangen te Amersfoort, Amsterdam, Enkhuizen, Leeuwarden, Mak- kum, Medemblik of Zvvolle. Waar men be gint moet men ook eindigen. Bij het aan vangen, zoowel als bij het eindigen van den tocht, zoomede bij het passeeren van een der controleposten moet men de contröic- bladzijde in het deelnemersboekje laten af stempelen. Deelnemers welke den tocht te Leeuwar den beginnen en eindigen zijn niet verplicht de controlepost te Makkum te passeeren, terwijl de deelnemers welke te Amersfoort, Amsterdam, Enkhuizen, Makkum. Medem blik of Zwolle starten niet verplicht zijn Leeuwarden aan te doen om daar hun boek je te laten afstempelen. De controleposten zijn gevestigd: Amersfoort: Verkeershuis van Vreemdelin genverkeer, 8a Stationsplein, telefoon 1152. Amsterdam: Hoek Middenweg-Weesperzij- de-Diemerbrug nabij 't Betondorp, geen tel. Enkhuizen: Nutsspaarbankgebouw tegen over de Westerkerk. Westerstraat 72.- Leeuwarden: Informatie-Bureau Provincia le VVV, Stationsplein, telefoon 4002. Makkum: Hotel „De Prins", telefoon 8 (niet in de cafézaal en zonder verplichting van vertering). Medemblik: Stadhuis, Dam, telefoon 3. Zwolle: Stationsweg 9, telef. 1390 en 1391. Alle controleposten zijn herkenbaar aan geelzwarte vlaggen en zijn op de vier tocht- dagen geopend van 7 tot 20 uur. Alle deelnemers rijden dezelfde richting, d.w.z. met de zon mede. Deelnemers, die hun tocht te Leeuwarden aanvangen, kunnen hun route kiezen over HeerenveenSteenwijk en Mèppel tot Has selt en verder Lichtmis, Zwolle enz. Van den afsluitdijk komende kunnen zij rijden Zurich-Harlingen-Franeker-Le,eu warden enz. De inschrijving is opengesteld: Amersfoort: Verkeershuis, Stationsplein 8a, Tel. 1152, alle werkdagen 917 uur. Amsterdam: VVV ,,'t Koggeschip", ge bouw de Munt, Muntplein 12, Tel. 44725. Bussum: Bureau Vreemdelingenverkeer, Vlictlaan 5, Tel. 749. Enkhuizen: den Heer D. Brouwer, Secr. VW, Sijbrandsplein 15. 's-Gravenhage: Bureau Algem. Ned. Ver- eeniging v. Vreemdelingenverkeer, Lange Voorhout 102 le etage, Tel. 115537. Hoorn: den Heer F. Butter, Secr. VVV, Kleine Noord 9, Tel. 210. Laüen N.-H.: den Heer' W Winkelaar, Secr. VVV|, Mauvezand 6. Te. 633. Leeuwarden: Verkeershuis Prov. Friesche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, Stationsplein, Tel. 4002. Makkum: den Heer J. Tichelaar, p/a Tiche- laar's kleiwarenfabriek. Tel. 6. Medemblik: den Heer J. Th. W. J. Vermo len, Secr. VVV, Tel. 116. Utrecht: Verkeerhuis, Catharijnebrug, Tel. 13561, werkdagen 917 uur. Zwolle: den Heer M. J. A. Berkel, Secr. VW, Terborchstraat 18. Tel. 940. De inschrijving sluit Zaterdag 20 Mei '33 om 17 uur. Het verschuldigde inleggeld kan daar di rect bij inschrijving worden valdaan, tenzij men er de voorkeur aan geeft, dit te stor ten of over te schrijven op girorekening 61765 van de V.V.V. Medemblik. Aanmel dingen welke niet vergezeld gaan van een volledig ingevuld en onderteekend inschrij vingsbiljet zijn ongeldig-. De inschrijving is opengesteld voor automobielen en motor rijwielen» Behoudens het bepaalde in artikel 7 bedraagt het inleggeld f 2,50 per deelne mende auto of motorrijwiel. Voor motorrijwielclubs, aangesloten bij de Kon. Nederl. Motorwielrijders-Vereen., zal de volgende bijzondere bepaling gelden. Mits bij een deelname van 10 personen per motorrijwielclub zal het inleggeld per deel nemend motorrijwiel f 1.50 bedragen. Aan eiken deelnemer wordt zooveel mo gelijk direct bij inlevering van het inschrij vingsbiljet en voldoen van het inleggeld ter hand gesteld en anders zoo spoedig moge lijk nagezonden een geelzwarte vlag of wimpel (Medemblikker kleuren). Deze vlag of wimpel moet gedurende den ganschen richt aan de voorzijde van auto of motor rijwiel bevestigd zijn. Ook krijgt men een deelnemersboekje waarin een van de eerste pagina's bestemd is voor de afstempeling op de controleposten. In dit boekje staan verder alle mogelijke wetenswaardigheden voor den deelnemer. Het voor het Nationaal Crisis Comité verschuldigde offer bij het oprijden van den afsluitdijk is voor rekening van de deelne mers. Het komt voor dat men dit bewijs ook ter controle vraagt bij het verlaten van den afsluitdijk zoodat het aanbeveling ver dient dit te bewaren. Aan iederen deelnemer welke geheel vol gens bovenstaande bepalingen defi tocht heeft volbracht wordt zoo spoedig mogelijk na 28 Mei een herinnerings plaquette aan dezen tocht, naar speciaal daarvoor ont worpen teekening toegezonden. Hei Be stuur zal het op grooten prijs stellen als de deelnemers deze plaquette aan hun auto's zouden willen, doen bevestigen. Aan deelnemende motorrijders (clubver band) wordt geen plaquette toegekend doch de club krijgt een medaillel, tak, krans of beker al naar gelang het aantal deelnemen de clubleden en het nauwkeurig of minder juist volbrengen van dezen tocht. Gevallen waarin dit reglement niet of niet voldoende voorziet beslist de VVV Medemblik terwijl aan dit Bestuur in nood zakelijke gevallen veranderingen geheel zijn voorbehouden. Van haar uitspraak is geen beroep mogelijk. Elke verantwoordelijkheid voor deelnemers, passagiers of hunne eigen dommen valt buiten de aansprakelijkheid van de organiseerende of medewerkende vereenigingen.. Het Dagelijksch Bestuur der V.V.V. Medemblik. VERSLAG, omtrent den toestand van den Algemeenen Waterstaat van het Heemraadschap de Ri vier de Eem, beken en aankleve van dien, over het jaar 1932, opgemaakt door Water- graaf en Heemraden, ingevolge artikel 94 van het Reglement. Voor het Heemraadschap neemt het jaar 1932 een bijzondere plaats in. Zeer droge en regenachtige maanden wisselden elkander af; in October 1932 werd door het Konin klijk Meteorologisch Instituut te de Bilt 174 m.Mj. regen afgetapt, deze hoeveelheid werd slecht in 1852 overtroffen, toen de regen meter een hoogte van 215 m.M. aanwees. Volgens mededeeling van genoemd in stituut te de Bilt moet ook April onder de natte maanden worden gerangschikt. Terwijl over een reeks van jaren een ge middelde van 49 m.M. werd geregistreei d, werd in April 1932, 94 m.M. neerslag waar genomen. Daartegenover kenmerkten zich de maan den Maart, Juni en Augustus door groote droogte. Door deze groote afwisseling kwamen dan ook op de beken zeer hooge en lage waterstanden voor en zouden deze verschil len nog grooter zijn geweest, indien niet op 28 Mei 1932 de afsluitdijk van de Zuiderzee was gereedgekomen, waardoor de afvoer van het water in het IJsselmeer beter kon worden gregeld dan voor dien datum. Vooral in October, toen de waterstand van de beken door geweldige regenbuien in een dag ongeveer een halve Meter opliep, bleef de Eem naar verhouding betrekkelijk laag, waardoor voortdurend kon worden gespuid. Dit laatste is tevens toe te schrij ven aan den voortdurend uit het Zuid-Wes ten waaienden wind en als gevolg daarvan een lagen weterstand van het IJsselmeer nabij den mond van de Eem. Dat op het IJsselmeer vrij-groote schom melingen optreden, blijkt uit de door dien dienst van de Zuiderzeewerken verstrekte gegevens; op 11 September '82 was de laag ste stand van het IJsselmeer opgenomén nabij Nijkerk om 15 uur 0.77 Meter bene den N.A.P. en de hoogste stand op denzelf den dag eveneens opgenomen nabij Nijkerk om 21 uur 0,13 Meter boven N.A.P.dit is een buitengewoon geval, doch er gaat geen dag voorbij dat de waterstanden niet min stens 10 c.M. uit elkaar liggen. Waterstanden van de Rivier de Eem. Dagelijks worden de waterstanden op de verschillende plaatsen opgenomen en we kelijks aan den secretaris opgegeven. Rivier de Eem. Voor de afsluiting van de Zuiderzee, 28 Mei 1932, was het verschil tusschen eb en vloed duidelijk merkbaar en werd in den regel bij vloed een hoogeren stand van on geveer 0.15 Meter waargenomen, dan bij eb, op den dag van de afsluiting was de invloed van het getij vervallen. Op Zondag 10 April 1922 trad de Eem bij Baarn buiten hare oevers, de waterstand was toen 1,12 Meter boven N.A.P,, opgeno men bij de Groote Koppel te Amersfoort. Niettegenstaande den abnormaal grooten atmosferischen neerslag in October 1932, waardoor zeer veel water van de hooger gelegen streken werd aangevoerd, bereikte de Eem op 28 October slechts eene hoogte van 0,58 Meter boven N.A.P., hetgeen moet worden toegeschreven aan den lagen stand van het IJsselmeer, nabij den mond van de Eem, tengevolge van den veel uit het Zuid- Westen waaienden wind. AUTOMATISEERING VAN DEN TE LEFOONDIENST IN HET TELE FOONDISTRICT UTRECHT. Wie de laatste weken te Zeist, in de om geving van het nieuwe Telefoongebouw aan de Stationslaan (het vroegere „Rust hof") en de van daar naar het Telefoonkan toor aan het Rond voerende straten en la nen verkeerde, zal een groote bedrijvigheid van dén technischen telefoondienst hebben waargenomen. Men heeft daar namelijk, in verband met de aanstaande automatiseering van het te lefoonnet Zeist, vele zware telefoonkabels gelegd, welke t.z.t. moeten dienen om in het nieuwe gebouw een automatische tele fooncentrale te kunnen in dienst stellen. Ook in het gebouw is reeds een aanvang gemaakt met de werkzaamheden, voor zoo ver die aansluiten bij de kabellegging, waar na de bouw van de automatische telefoon installatie zal worden ter hand genomen. Te Huis ter Heide en Driebergen zijn, eveneens voor dit doel, automaathuisjes ge bouwd, terwijl er ook een soortgelijk huisje komt te Austerlitz. Het telefoonnet Zeist met Driebergen, Huis ter Heide (Bosch en Duin) en Aus terlitz, alsmede het net Soesterberg behoo- ren in het district Utrecht tot de eerste groep, welke na het reeds sedert 1926 geautomatiseerde net Utrecht zai wor den geautomatiseerd. Verwacht wordt, dat deze groep begin 1934 gereed zal zijn. ANTI-COMMUNISTISCH VERBOND. Op Maandag a.s. wordt in „Eemland" door het Anti-Communistisch Verbond een vergadering belegd. Op deze bijeen komst zullen o.m. de bekende sprekers Kal mijn uit Utrecht en Cramer uit Harmeien optreden; de laatste met het onderwerp: Communisme in Nederland- Niemand verzuime deze buitengewone bijeenkomst bij te wonen waarop gezellig heid en ernst vereend zullen zijn. JUBILEUM VAN P. KOPPEN. Zaterdagavond te ongeveer 8 uur had ten huize van den jubilaris P. Koppen aan den Veldweg alhier de aanbieding plaats van de geschenken; van de burgerij van Soest, door het daarvoor aangewezen Co mité'. Na ontvangst door den jubilaris en diens familie te zijnen huize en na releveering van enkele tafereeltjes uit den jarenlangen diensttijd van Koppen, memoreerde de heer Boekhoudt in enkele welgekozen woorden, dat bet hem hoogst aangenaam was, tot iemand het woord te mogen richten, die zoovele jaren zijn allerbeste krachten aan de gemeenschap heeft gegeven, met vol vertrouwen op 'n hooger opperwezen; na mens de geheele burgerij van Soest verze kerde sprekeV, dat de humane, prettige en haast gedienstige en zorgvolle behandeling tegenover de passagiers, dezen altijd aange naam aandeden, en dat het als een blijvende herinnering en als een stuk geschiedenis van Soest zoude bewaard blijven. Dat hem dit dus op dit moment onoomstootelijk dui delijk was, behoefde dan ook geen verder betoog. Spreker eindigde met de allerbeste wenschen voor Koppen en diens gezin, ho pende, dat hij nog vele jaren aan dezen vreugdevollen! dag mocht terugdenken. Aan de echtgenoote van den jubilaris werd een prachtig bloemstuk aangeboden,, waarvan de vervaardiger zeker allen eer heeft, saamgebonden met lint in de Soester kleuren. Door haar steun in moeilijke oogenblikken kon ook zij in de sympathie en hulde van Soest op dezen dag deelen. Door de chauffeurs werd een groote, zeer mooie foto aangebodeni, vervaardigd loor den fotograaf Drost alhier. Wij danken de milde gevers(sters) recht hartelijk voor hun stoffelijke gaven; zij toch weten, dat deze goed besteed zijn. We von den geen gelegenheid meer, tijdig van 't mo ment der huldiging in de courant kennis te geven; dit had ook geen doel', waar Koppen ten slotte er de voorkeur aan gaf, de festi viteit in intiemen kring te doen geschieden. Verder onzen dank aan allen, die overi gens hun medewerking hebben willen ver- leenen. DIERENBESCHERMING. Dieren zien ons aan. Zij kunnen zich niet uiten en niet klagen, zij kunnen niet vragen en geen eischen stellen. Maar wel kunnen zij lijden en ons smeekend aanzien in een hulpeloos afwachten wat wij over hen be schikken!. Iets te verzachten van het lijden der dieren is het doel van deze oproep. In Soest is behoefte aan een' asyl, waar noodlijdende, gewonde, verwaarloosde en zwervende dieren onderdak, verzorging en verpleging kunnen vinden. Wel bestaat er al iets dat dien naam draagt maar deze hokken zijn volkomen ongeschikt, oud en vervallen; de inrichting zoo primitief en ontoereikend dat het hoog tijd wordt hierin verbetering te brengen» temeer daar is gebleken dat het wel dege lijk noodig is en er met de uiterst pri mitieve middelen al veel mooi werk ge daan i§. Maar om iets beters te maken, al is het nog zoo eenvoudig, is geld noodig en daar om doen wij hier een beroep op U, Dieren vrienden. Met een paar honderd gulden zou men geholpen zijn en kon er een stevig gebouw tje geplaatst worden met doelmatig inge richte hokken en ligplaatsen» Tevens zou hieraan verbonden kunnen worden een pension waar men zijn huisdie ren tijdelijk bezorgd zou weten. Helpt ons dit bedragje bijeen brengen: Denk niet: nu ja, 't komt ook wel in orde zonder mij, want dat is niet zoo, ook van U wachten wij een bijdrage al is deze klein. Denk niet: laat daar de Dierenbescher ming maar voor zorgen; de Dierenbescher ming doet wat zij kan maar beschikt op het oogenblik niet over de noodige geldmid delen om bij te springen. Zend daarom Uw bijdrage, U helpt iets goeds tot stand brengen. Ook U zien de Dieren aan. Bijdragen zullen gaarne gewacht worden: Jhr. W. E- J. Berg, Voorzitter Afd. Baarn- Soest en omstreken der Ned. Ver. t/b van Dieren, Nassaulaan 56, Baarn, giro No. 61480, en J. Kuypersde Reinaert. Birktstraat 40a Soest. J. A. DekethPutman Cramer C. Roëll M. E. J. Berg Rinke Tolman J. C. E. Kuypers J. J. Prinsenberg Inspecteur Dieren/bescherming. GESLAAGD. De beer F. Bult, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het schriftelijk gedeelte van het examen voor de akte van bekwaamheid in de gemeente-administratie. EEN UITNOODIGING. De N.V. Prov. Utrechtsche El. Mij. te Utrecht heeft de leden van den Gemeente raad van Soest uitgenoodigd tot een bijeen komst op heden in de Pegus-Toonkamer te Utrecht. De Directeur dezer N.V. schrijft daartoe aan de Raadsleden het navolgende: Uit de verslagen van vergaderingen van den Raad der Gemeente Soest heb ik den indruk gekregen', dat in den Raad wel eens tegenstellingen gevoeld worden tusschen de belangen van de PUEM en die van het Ge meente-Gasbedrijf te Soest. In het algemeen acht ik dit standpunt niet juist, daar de inwoners der Gemeente Soest evenals die van de inwoners van andere Gemeenten van mijn verzorgingsgebied een even groot belang hebben bij den bloei van een provinciaal electriciteitsbedrijf als bij het welvaren van het gemeentelijk gasbe drijf, daar beiden toch in zekeren zin be schouwd moeten worden als overheidsbe drijven, welke binnen de grenzen van hun territoir in het belang der betreffende in woners de vervulling van hun sociale taak moeten zien. Als voorbeeld wijs ik op den prijs, waarvoor zoowel de electriciteit als het gas geleverd wordt. Dat de ingezetenen een groot belang hebben bij een zoo laag mogelij'ken electriciteitsprijs, behoeft hier niet nader te worden betoogd. Ik wil met dit enkele voorbeeld volstaan om aan te toonen, dat tegenstelling tusschen de hier genoemde bedrijven lang niet in die mate bestaat als sommige leden schijnen aan te nemen,. Het zou daarom naar mijn meening van groot belang zijm, indien ik in de gelegen heid zou zijn in een niet officieele raads vergadering ons standpunt inzake gas en electriciteit eens nader uiteen te zetten. On getwijfeld zou dit tot verdieping van in zicht kunnen leiden, daar het in mijn be doeling ligt het vraagstuk zoo breed mo gelijk te bezien. Waarschijnlijk zal ook een mogelijk na afloop van de uiteenzetting te houden debat bovendien tot verdere ver duidelijking van het vraagstuk bijdragen. Ik heb mij daarom tot het College van Burgemeester en Wethouders der Gemeen te Soest gewend met de vraag, of een der gelijke bijeenkomst niet zou kunnen worden gehouden, hetzij doordat de leden van den Raad in een niet officieele vergadering bij eenkomen; hetzij doordat wij de leden uit- noodigen tot een bijeenkomst ten onzent Bjij missive van 24 April j.1. heeft het Col lege van Burgemeester en Wethouders mij geadviseerd, de leden van den Raad indi vidueel tot een bijeenkomst in de Toon- kamer uit te noodigen» Met het oog hierop heb ik de eer U uit te noodigen tot een zoodanige bijeenkomst, die gehouden zal worden op Woensdag 17 Mei a.s. te 2.30 uur in de PEGUS-Toon- kamer aan de Qudegracht 114 te Utrecht. DE 15000STE INWONER. Zaterdagmorgen j.1. is in deze gemeente de 15000ste inwoner aangegeven. Het is een dochter van den heer H. Huisman en echt genoote. Na de aangifte werd de vader door het College van B. en W. met deze heuge lijke gebeurtenis gelukgewenscht, en ont ving de jeugdige Hermina Huisman een Spaarbankboekje met f 100 er op. Door „de Soester" werd onmiddellijk een bulletin uitgegeven, om dit voor onze gemeente zoo belangrijke feit algemeen bekend te maken. Des avonds om 8 uur bracht de Soester Harmonie eene serenade aan het gemeen tebestuur, daarbij wederom blijk gevende, hoezeer deze vereeniging medeleeft met al le groote gebeurtenissen in Soest. NED. VEGETARIëRSBOND AFD. SOEST. Maandagavond om 8 uur hield deze afd. een openbare vergadering in de kleine zaal van Religie en Kunst;, welke matig bezocht was. De avond werd geopend door den heer D. Schaaf, tenorzanger alhier, welke een paar liederen van Schubert zong, waar- waarna de heer J. Littooy, voorzitter der afdeeling allen een hartelijk welkom toe riep. Vervolgens werd het woord verleend aan den spreker den heer B. C. Kool te den Haag. welke „een plaatje gaf met een praatje", en niet kan veronderstellen dat hij hier, waar de bakermat is van het vegetaris me nog propaganda moet maken, en ook niet voor de verdere inwoners van het land, daar men de vegetariërs bij bosjes telt. Spreker heeft medelijden met de philantro- pen die aanraden eet meer vleesch e d- leu zen. Er is modern en humanistisch vegeta risme; het doet afstand van alles waarvoor het dier moet gedood worden, om dat te consumeeren. Maar men gaat verder, en de oogen zijn geopend voor de zorg van het dier, dat moet lijden voor proefonderzoek, Kinderen?" Neen, véél te lastig! Weg dan: alle levensvreugd, Vond Mevrouw; En zij bleef zonder; Wel! dat stemde haar verheugd Kinderen? Dan héél geen tijd meer. Voor de ^dancings"; 't tennisveld; Voor te roeien en te zwemmen; Daar was zij zoo op gesteld. Ja, haar man, die was héél anders; Héél vaak dat hij zei en dacht: „Had het lot ook ons, als and'ren, Lieve kinderen gebracht". Trotsch te kunnen zijn, als Vader, Op een braven, flinken zoon, Die hem later, in de zaken, Op kon volgen; O, hoe schoon! Op een dochter, die haar Moeder, Later tot een steun zou zijn, Waren zij eens oud van jaren; Kinderloos, het deed hem pijn. Maar zoo in den loop der tijden, Was Mievrouw gehéél bekeerd; 't Bioscopen, daTisen, roeien, Had zij ganschelijk verleerd. En zoo bleef er nu een éénzaam, Zij het welgesteld, gezin; Daar sloop vaak het kon niet anders Dan ook de verveling in. Plots! kreeg toen Mevrouw een inval; Ja, het was een gek geval: Want zij wilde nu een „baby"! Bijna vijftig was zij al. En Mijnheer trok aan zijn haren, (Voor zoover hij ze nog had!) „Nog een „baby", beste vrouwtje?" Jij verlangt, dunkt me, zoowat." Toen kwam ereen (klein soort) aapje! Och, wat was het diertje lief; En Mevrouw was toen zóó blijde; Noemde het haar „hartedief"! Maareen aapje is geen kindje! Hij was al te vaak te druk; Sprong eens midden in het theeblad: Suikerpot, twee kopjes stuk! Toenwenschte Mevrouw een „nurse" Voor de kleine, stoute field; Vroeg per advertentie één, die Van „Sumatra-baby" hield! En zoo kwam de „Kinderjuffrouw!" Een „gewiekste", kleine „hit"! Sprak Mevrouw: „Kom maar eens kijken Waar mijn kleine „Jokko" zit. Die lag slapend in zijn bedje; En bedacht op „nurse-eer", Sprak de „hit", „Och, wat lief jongske!" „Hij lijkt sprekend op Meneer!" AD REM. Nadruk verboden. o.a. gifgas. De vegetariërs zijn tegen wed rennen, dierenparken, circusdressuur, en bovenal tegen vivisectie, daar deze niet al leen wordt toegepast op het dier, maar zoo als laatst te Milaan op zuigelingen. Zij zijn voor gezonde sport, geen hengelsport, en verzetten zich m«|t alle macht tegen het doo- den van het dier om zijn huid te bemachti gen om daardoor mooier te willen schijnen (de dames). Een en ander werd verduidelijkt door een serie lantaarnplaatjes;, waarbij o.m. de kopstukken uit de beweging op het witte doek kwamen. Nadat de heer Schaaf nog een paaf nummertjes had gegeven, sloot de praeses de samenkomst met dank aan den spreker voor zijn leerrijke voor dracht. UITSLAG LOTERIJ „APOLLO'S" KINDERKOOR. Lot No. 3 3 Faasjes 18 1 doos Luxe post 34 2 Zoutvaatjes 42 2 Voetkussens 79 1 electrische slaapkamerlamp 120 1 doos Bisqui 130 1 trommel Heerenbaai 160 1 etui (kinder garnituur) 181 1 doos 10 sigaren 241 1 bon (3 pond Rollade) 270 1 doos (20 sigaartjes) 296 1 Fruitmand 299 1 Heeren- of Damesrijwiel (compleet) 310 Prima Heeren- of Damesrijw. (compl.) 309 Doos Luxe Post 359 Bord, kop en schotel 416 Zilver Heeren- of Dameshorloge 429 1 pot Boerejongens 463 1 K.G: Cacao 467 1 Bloemvaas 531 6 glazenbakjes 748 1 Tinnen schaal 826 2 blikken sportbeschuit 863 1 Bonbontang in étui 924 1 electrische Schemerlamp Prijzen kunnen worden afgehaald Bur gemeester Grothestraat 54: AS GEBROKEN. Maandagavond brak net op het allersmal ste gedeelte van de toch al nauwe Vrede hofstraat de achteras van een vrachtauto, afkomstig uit Apeldoorn, die in de richting naar Nieuwerhoek toe reed. Het voertuig kon natuurlijk niet verder doorrijden of verplaatst worden en het gevolg was een heele verkeersbelemmering daar ter plaat se. De politie moest langen tijd regelend optreden en door hare bemoeiingen werden lantaarns bij het vehikel geplaatst. Het ver keer was niet anders mogelijk dan in één richting tegelijk, zoodat men op elkander moest wachten. Eerst laat in den nacht is de auto weggesleept. JUBILEUM VRIJWILLIGE BRANDWEER. Dit jaar zal het tien jaar geleden zijn, dat de Vereeniging: „Vrijwillige Brandweer van Soest" werd opgericht en waar de leden in die 10 jaar belangeloos hun beste krachten hij het blusschen van branden en brandjes hebben gegeven, spreekt het vanzelf, dat

De Soester | 1933 | | pagina 2