°4 Rechtzaken Damestassctien VENEMA HET NATUURBAD J. L. HOKSBERGEN Onze Verlovings-Ringen Techn. Bur. H, SCHUIJFF, v. Weedestraat 46 Het Natuurbad. voor :<s Rj He er en modemagazijn FLANELLEN PANTALONS G. VAN DUIN B. en W. als schip zonder roer. 1 Philips app. 630 A. of 1 Philips 620 A. met afzonderlijke electr. dyn. luidspr. Burgerlijke Stand Predikbeurten >0 <6 Jol pub „De (voorheen R. PRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen h. bevordering van het bestemmen van bepaalde paden en wegen voor wielrijders 'Op de wijze van ruiterpaden. i'. het bevorderen van een goede ver standhouding tusschen de wielrijders ter eene zijde en. het publiek!, de tolbeambten, bestuurslichamen enz. ter andere zijde. ROOMSCH EN LIBERAAL. De Nederlander oordeelt niet over een komend crsis-kabinet, doch wijdt een be schouwd ng aan het mislukken van dr. Co- lijns poging, om tot een parlementair ka binet te komen. Het blad as erg teleurgesteld, wilde He iver een rechtsch parlementair kabinet, doch heeft niettemin niets nagelaten om dr. Co- lijn te steunen, toen hij koersen, ging naar vijf. Dat dr. Colijn nu niet is geslaagd, wijt het blad vooral aan de houding der katho lieken, vast te stellen uit arikelen in „De Maasbode"». Waar zat vooral het bezwaar bij de katholieken? Blijkbaar in de samenwerking met de "liberalen; deze heet voor de r.-k. fractie onmogelijk. Men zal er ons niet van verdenken, heel of half liberaal te zijn! Maar wij moeten nu toch zeggen,, dat hel argu ment in dezen vorm ons weinig krachtig schijnt. Want het gaat blijkbaar over het practisch 'beleid der liberalen; niet over hun wereldbeschouwing. Immers staat de principieele, diepste wereldbeschou wing der vrijzinnig-democraten precies -even ver van de r.-k. wereldbeschouwing af als die der liberalen. En toch kon men met hen wel in zee gaan. Blijft: de punten van practisch regee- ringsbeleid, waarin dr. Colijn roomsch en liberaal niet tot eenheid heeft kun nen brengen voor 'n periode van vier jaar. Staat het zóó, dan is de heele gang van dingen doorzichtig. Maar dan zul len wij toch moeten vernemen, waarop precies het vastgeloopen is. Wat vergden de liberalen', dat r.katholieken niet kon den aanvaarden; of omgekeerd? Dit zal uit de stukken nauwkeurig moeten blijken. Dan weten wij precies waaraan wij toe zijn. En dan kan ieder voor zichzelf bepalen, wien hij „de •schuld' van de mislukking geeft: den veel-vragenden of veel-weigerenden li beraal!, den veelvragenden of veel-weige renden roomsch-katholiek. f 4.90 - f 5.90 POLO HEMDEN, alle kleuren F. C. Kuijperstraat 10 - Tel. 803 „GEWESTELIJKE VARKENS CENTRALE VOOR UTRECHT" Teeltbeperking. Wij herinneren de leden-varkensfokkers er aan, dat qij met hun fokkerij zich naar het aantal aan hen toegewezen biggenmer- ken dienen te richten en derhalve met het aantal te dekken zeugen hiermee rekening dienen te houden. De thans loopende perio de (2e periode) duurt tot 31 December a.s. en de biggenmerken van de volgende (3e periode) worden niet eerder aangebracht dan 5 Februari 1934, zoodat dus pas met 5 Februari 1934 over de merken van de 3e periode kan worden beschikt, hetgeen dus beteekent, dat de fokkers 5 weken langer met hun merken van de 2e periode moeten rondkomen. In deze periode (2e periode) kunnen geen merken van de volgende (3e periode) wordlen gebruikt. .Zij, die dus meer biggen zouden willen houden dan met hun toewijzing overeen komt'. dienen te bedenken, dat het merk- geld voor iedere big boven de toewijzing f 5.bedraagt en hieraan, ingevolge de wet, door ons streng de hand moet worden gehouden. De Secretaris der wGew. Varkenscentrale voor Utrecht"' A .P. van Lutterveld. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. JNjucnmer-letter niet verlicht: J. G. M. Soest f 1 of 1 dag. Vuur aanleggen met brandgevaar voor een gebouw: J. J. in 't H. Soesterberg f 10 of 4 dagen. ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. '23 444444444444444444444 EEN GOED ZAKENMAN4 4 V weet, dat net uitgevoerd Drukwerk 4 fg cachet aan zijn zaak geeft. Komt 4 daarvoor bij ons, wij geven U gaarne 4 4 advies en.gij zult tevreden zijnI 4 4 4 4 le Soeiter Electr. Drukkerij 4 4 444444444444444444444 Het is Maandagmiddag 22 Mei; de be schermeling van den burgemeester wordt door de timmerlieden met gejuich bin nen gehaald. Is juist iets voor hen, 2500 iemand, die van het vak zoo heelemaal geen verstand heeft en zelfs de techni sche benamingen niet kent. Zoo eentje, die je in je vak van alles wjjs kan mar ken, die je bijv. vier bij vieren door laat zagen, als je schrooten noodig hebt. Het kan vroolijk, maar duur worden. Het is Dinsdag; het is druk op het Na tuurbad. Er is gisteren stellig wat voor gevallen, je kunt het merken. Burger vader, Wethouders, Raadsleden, Commis sieleden, alles loopt af en aan. Ze zijn benieuwdsinds Zaterdag laat men wa ter in het bassin loopen. Ze gaan er heen en constateeren, dat er nog maar een heel klein plasje in staat en dat het op die wij ze wel winter zal worden, eer het zal zijn vol geloopen. De verantwoordelijke Wet houder van Openbare Werken wil er dan maar een ijsbaan van maken. Busch is daar beslist op tegen; de Commissie, die alles zoo prachtig en zoo spotgoedkoop voor elkaar bracht, wil met voldoening op haar werk neerzien. Men mag hun die voldoening niet onthouden: eere, wien eere toekomt. Er voegt zich iemand bij hen, het is Doornroosje. Hij buigt diep en onderda nig voor onzen heer Burgemeester en voor beide Wethouders. Je kunt merken, dat het B. en W. goed doet, hem hier te zien. Ze heeten hem hartelijk welkom en schud den hem stevig de hand. Een blijde glim lach valt op aller gelaat te aanschouwen, je voelt het zoo aan, hij is getapt bij de heeren. Zoodra de gelegenheid er zich toe leent, neemt Doornroosje den heer Bur gemeester even ter zijde en vraagt hem of het juist is, dat hij op 3 Mei tegenover den Raad plechtig verklaard heeft, dat de begrooting voor het Natuurbad slechts met één, hoogstens met twee duizend gul den zou worden overschreden. Zrjn-Edel- Achtbare krapt zich eens achter de ooren, kijkt eens naar Busch en doet alsof hij niets gehoord heeft. Ondertusschen doet Doornroosje een tweede vraag en wel, hoe het nu toch eigenlijk zit met de duizend kubieke Meter verwarmd water, die de Gemeente kosteloos, heelemaal voorniets, gratis, van de Waterleidingmaatschappij per etmaal zou cadeau krijgen en welke aanbieding den grondslag van het geheele Natuurbad vormde. De burgemeester kijkt beurtelings naar de heeren Meurs, Busch, Endendijk en Doornroosje en zegt dan eindelijk vertrouwelijk: „Hoor eens. Doornroosje, ik zou je dat wel allemaal kunnen zeggen, doch op voorstel van den heer Busch zijn wij besloten, die zaken geheim te houden. De ingezetenen behoe ven toch niet alles te weten". Doornroosje is het daar roerend mee eens, hij vindt ook, hoe minder men er van hoort, hoe beter het is. De heer de Bruijn vestigt de aandacht op een klein, gezet heertje, die met klei ne, zekere pasjes het terrein doorkruist, met beide handen iets voor zich uit dragende, hetwelk blijkt een wichelroe de te zijn. Het is Wethouder van Duren, die zich heeft verwijderd en naar water zoekt.. Van de andere zijde van het bassin klinkt een vrouwenstem, het is iemand, die tracht door roepen en zwaaien de aandacht qp zich te vestigen; het is Mej. Funke, die zich op het gedeelte voor de vrouwelijke sekse bevindt. Ze zou zich wel bij de heeren willen voegen, doch dat gaat niet; er is nu eenmaal besloten •tot- het gescheiden houden der seksen en zij, die deze verordening heeft helpen ma ken, mag deze toch niet zelf overtreden. Er komt in de verte iets op haar af, het lijkt een monster. Als het wat nader is ge komen, ziet zij, dat het iemand is in een duikerpak. Duikerpak en inhoud komen steeds nader tot haar. Zij huivert, doe^ 'n paar pasjes achteruit en vraagt streng en doelbewust: „Tot welke sekse behoord U?". „Vrouwelijk", liegt de inhoud tfhn het duikerpak. Mej. Funke twijfelt. De stem lijkt haar te zwaar en bovendietn niet onbekend, maar hoe zich te verge wissen? Als eerbare juffrouw kun je toch moeilijk op bewijs aandringen. Stel je eens voor, dat het er eentje was, die ,to(t de andere sekse behoorde! Welk een blama ge zou dat zijn! Moe van het staan, zoekt zij een plaatsje op een kleine zandheuvel. Het duikerpak met inhoud ploft naast haar neer. Er komt beweging in die vormelooze massa, het schudt en trilt, een geluid als van iemand, die brult van het lachen, laat zich hooren. Na eenige oogenblikken van stilte bromt de inhoud: „Schrik maar niet, Mejuffrouw Funke, ik ben het, Endendijk, de Voorzitter van de Natuur bad-Commissie. Ik had gehoord, dat er al water in het bassin stond en omdat ik nog nooit in zulk een inrichting ben -ge weest, noch weet hoe en wat er eigenlijk gebeurd, heb ik mij om op (alles voor bereid te zijn maar in dit .duikerpak gestoken. Ik dacht zoó, je kui)t toch maar nooit weten". Mejuffrouw Funke is gegeneerd, ze is verbojgen en snauwt den heer Endendijk toe, dat hij onmiddellijk weg moet gaan. Zijn duikerpak kan hij gerust in het bad huis achterlaten, er is immers toch geen water! Als hij zich ontdaan heeft van zijn duikerpak, moet hij naar het terrein van zijn eigen sekse gaan en de heeren me- dedeelen, dat zjj. Mejuffrouw Funke, niet de eerste wil zijn, die het Reglement op de Badinrichting zal overtreden. Zij ver wacht de heeren in het Theehuis op on zijdig terrein. Diep beschaamd belooft de voorzitter alles, wat zij verlangt. Duiker pak en inhoud verdwijnen, zooals zij ge komen zijn. Op de afdeeling der man nelijke sekse staan de heeren nog druk te delibereeren, over het water, dat maar niet komen wil, over de scheuren en scheurtjes, die reeds in den "bodem van het bassin te bespeuren vallen, over de watervallen, die droog blijven, over pro tectie en over domheidsmacht. De heer Endendijk voegt zich bij hen; hij doet als of hij van den. prins geen kwaad weet en prijst hoogelijk het optreden van Mejuf frouw Funke, dat hij als voorbeeld voor allen stelt. De heer Burgemeester stelt er hem me de in kennis, dat er nog geen voldoende water komt en vraagt zijn deskundig en gewaardeerd advies. Voorz. Endendijk kan maar niet begrijpen, dat de heeren dat zoo erg vinden. Hij heeft wel eens gehoord van droog zwemmen en stelt nu voor er een speciale droogzweminrichting van te maken. Het vindt geen bijval, vooral de heer Busch verzet er zich ernstig tegen. Op den Klaarwaterw. heeft deze reeds eens een proef in het droogzwemmen genomen, zoodat hij er alles, van weet en den heer Endendijk bezweert, dat uit zedelijkheids oogpunt bezien, droogzwemmen uit den booze is. Waarop de heer Endendijk zijn voorstel intrekt. Overtuigd is hij wel niet;, doch met het oog op een goede samen werking heeft hij tegen dat intrekken geen bezwaar. Men moet nu eenmaal zoo'n beetje weten te geven en te nemen. Een tweede voorstel van den heer Endendijk om zich naar onzijdig terrein te begeven, vindt algemeenen bijval, zoodat verdere besprekingen daar plaats hebben. De EdelAchtbaren komen overeen een onderhoud te hebben met de Directie van de Arnhemsche Waterleidingmaatschappij, want hier zijn zij het roerend over eens, dat nu de bassins gereed zijn, er toch eens over gedacht moet worden, op wel ke wijze men deze met water zal yullen en op welke wijze men v^or verversching zal kunnen zorg dragen. Generaal Ga- maar-zitten is weer hatelijk. Zijn Ed.Achtb. meent, dat de heeren daarvoor hadden moeten zorgen alvorens met dergelijke dure plannen een aanvang te maken. Het loopt nu tegen Dinsdagavond, de heeren overwegen, dat het hebben van niet-deskundig opzichter toch eigenlijk wel een beetje een zotternij is en neemt men zich voor de beslissing van Maandag dan maar weer ongedaan te maken en de lei ding op te dragen aan denzelfden opzich ter, die ook Zaterdag die opdracht reeds kreeg, doch daar wreedelijk 's Maandags daarop weer van werd ontheven. Dit was, hetzij herhaald, Dinsdagavond. De heeren gaan huiswaarts. Zij zoeken Doornroosje, doch bescheiden als deze is, heeft hij zich onmiddellijk teruggetrok ken, zoodra er over Gemeentezaken ge sproken ging worden. Overtuigd, dat de 8 Meter hooge waterval gedoemd was een droge waterval te zijn en te blijven, had hij er zonder vrees een rustig plaatsje gezocht en gevonden, waar hij onttrokken was aan de speurende oogen van'de ver trekkende heeren. Het speet de heeren ontzettend, hem niet meer in hun midden te treffen. Vooral de Burgemeester had hem zoo gaarne de hand nog eens har telijk tot afscheid willen drukken. Het mocht niet zoo zijn. Het wordt weer rustig op het Natuur bad, doch deze rust is slechts schijnbaar. Een leger ratten komt thans uit alle hoe ken en gaten te voorschijn. Zij begeven zich naar het plasje water, dat zich na Zaterdag in het bassin heeft gevormd en nemen een verfrisschend bad. Ze gaan in en uit het water; mannetjes, vrouwtjes, kinderen, ja zelfs paartjes huppelen en springen door en over elkaar zonder eenig schaamtegevoel en zonder zich in het minst aan artikel 5 der nieuwe verorde ning te storen. Doornroosje neemt zich ernstig voor de heeren Busch en Endendijk op dit on zedelijk tafereeltje binnen de grenzen van het Natuurbad te wijzen. Hij wordt koud, spoort naar de oorzaken ervan en komt tot de ontdekking, dat het! natuurbad op het Noorden geheel open ligt en dat een ijzige, koude wind uit dien hoek over (le spoorbaan en het natuurbad heenglijdi en hem de lust beneemt er nog .langer te vertoeven. Huiverig staat hij op en her geeft zich huiswaarts.. Het is Woensdagmorgen. De Soes ter is zoo juist verschenen en bevat een arti keltje van haar medewerker Doornroosje, waarin deze cle aandacht vestigde op eeni ge gebeurtelijkhedeh bij den bouw van het natuurbad. Burgemeester en Wethouders, Commissie van het natuurbad, mitsgaders de ambtenaren van Openbare Werken, de reeds eerder genoemde opzichter bij het natuurbad en des Burgemeester's bescher meling hebben alle kennis genomen van dat artikeltje en zijn hoogst verbolgen. Zij steken de koppen bij elkaar en zullen nu eens toonen, dat zij zich van het ge schrijf van die Soester, niks, niets, nie mendal aantrekken. Zij besluiten nu om geen gevolg te geven aan hun voornemen, om een einde te maken aan de zotternij op het natuurbad. Kennis of geen kennis, zot of niet zot, des Burgemeester's be schermeling is er en zal er nu blijven. De Opzichter, belast ipet de leidipg zal en moet met hem samenwerken. De heeren Meurs en van Noesel krjjgen opdracht zich naar het natuurbad te begeven en de heeren daarvan in kennis te stellen. In slechts enkele dagen is men dus .4 maal van koers veranderd. Dat men onder die omstandigheden en bekend met meer dergelirjke, bij einde- looze herhaling voorkomende feiten, B. en W. gaat vergelijken bij een schip zon der roer, zal wel geen verwondering ba ren. DOORNROOSJE! mp' iv' 1' (Van Redactie-wege bekort) voor Uw oude radio-Installatie (onverschillig welk merk of type) bij aankoop van Laat U één dezer combinatie's demonstreeren bij SOEST - TEL. 487 Service-Station voor Telefunken en Philips Radio. van 18—24 Mei 1933. GEBOREN: Renskje Geertje dochter v. J. Wassenaar en J. S. Pranger Beetzlaan 21; Johannes zoon van Ch. Th. van Dalen en G. Vis den Blieklaan 23; Theodorus Lambertus zoon van L. J Berendsen en A. Praag Verlengde Talmalaan 35; Cornclis Petrus zoon van A. W. Hilhorst en M. van 't Klooster Lange Brinkweg 52; Cornelia Johanna Maria dochter van J, C. A. v. d. Kley en M. J. Schimmel Koninginnelaan 31. ONDERTROUWD: Ch. Ter Haar en H. Langenkamp; S. Mt. J. Rijksen en J. Kin derdijk; H. Westerveld en G. A. M. Stalen hoef; G. M. van Veen en H. Oosterveld. GEHUWD: Ch. Cooiman en A. Cosijnse; G. Stoop en C. H. C. Schout-sen; W. G. Haage eni M. Walter; A. van Woudenberg en H. L. de Rooy. OVERLED,EN: Cornelius Berg 75 jaar gehuwd met C. Klarenbeek Postweg* 14. Cornelius Wilhelmus van den Breemer 15 maanden F. Huycklaan 2; Arisje van Gin- kel 88 jaar wed. A. van 't Klooster Akker- weg 10. Vestiging van 1824 Mei 1933. M. Kroonen van Alphen a/d Rijn naar Vredehofstraat 35; M. J. v. d. Linden van Alphen a/d Rijn naar Vredehofstraat 35; B. Smink met dochter van Amersfoort naar Braamweg 38; J. C. Hakkert met vrouw- van A'dam naar Klaarwaterweg 17. G. M. Freek van A'dam naar Lindenlaan 4c; M. E. Pape van A'dam naar W. Pyrmontlaan 2; Ml Lagemaat van H'sum naar Koningin nelaan 68; A. van de Steur met vrouw van A'dam naar Hartmanlaan 18; H. P. Majoor van den Haag naar Koninginnelaan 131; Jhr. G. Sandberg van Zeist naar de Paltz 4; H. J. W. van Ommeren van Hoogeveen naar van Lyndenlaan 20; J. J. Verel met gezin van A^foort naar Ferd. Huycklaan 18; J. G. R. Grootewal van A'dam naar Kampweg 48b; J. A. J. Vorderman van den Haag naar Amersfoortschestraat 105; D. Bolier met vrouw van den Haag naar de Genestetlaan 3; L. K. Kesting met vrouw- van Zeist naar Amersf.straat 85; P. E. Mennecken van Zeist naar Rademakerstr. 2; E. Schwedtmann van Düsseldorf naar Rademakerstraat 2; J. Verbove van Haar- zuilen naar Verlengde Postweg 30; J. Groeneweg met gezin van Haarlemmer meer naar Nieuwe weg; J. Koetsier met ge zin van O. Amstel naar P. Potterlaan 24; D. Berkhout van A'dam naar Kerkstraat 28a; G. F. M. de Haan van A'dam naar van Weedestr. 44; J. Oorthuis van Ouder- Amstel naar P. Potterlaan 24; J. van Pie- tersen V. Ouder Amstel naar P. Potterl. 24. Vertrek van 1824 Mei 1933. W. Poot met gezin van Amersf,straat 46 naar Zeist A. van Solmslaan 18; W. F. J- Geldmaker met gezin van Da Costalaan 13 naar Middelburg Veerscheweg S lc; P. Reichholt van Vredehofstraat 23 n. Voorst Twello B. 228; A. de Boer van Beetzlaan 41 naar Amsterdam P. Nieuwlandstraat 42A; A. H. van Asselt van Birktstraat 26b naar Baarn Gen. van Heutzlaan 14; N. J. Baltus van Steenhofstraat 50 naar A'dam Stadhouderskade 55; S. L. Monas van van Weedestraat 61 naar A'dam Amstel dijk 92; H. W. Bosboom van Kerkpad ZZ 6 naar Laren (N.-H.) Jagersweg 36; G. M. van Hofslot van Ferd. Huycklaan 12 naar La ren (NH' Brinkweg 7; Wed. Jhr. R. H. S. G. Six tot Oterleek van Korte Bergstraat 7 naar Arnhem Velperweg 90; A. Robben van Oude Grachtje naar Nederweert St. Vincentiuishuis Stokenhorst; E. Jr Zach van Rademakerstraat 25d naar Utrecht Park Oog in Al 1; J. Baarsen van Steen hofstraat 46 naar Beemster Noorderpad 25; Wed. M. J. Nassij-Weeda van Parklaan 9 naar DriebergenR- W. van Abcoudelaan 15; Wed. G. Hoogestegen van Kampweg 56 naar Utrecht Numankade 65; A. Hogeboom van Klaarwaterweg 6 naar Baarn Zand- voortweg 58; J. F. Kemp van Kerkpad NZ 45 naar Zeist Hortensialaan 41; C. H. C. Schoutsen van Wilhelminalaan 16 naar den Haag K'amillestraat 13; E. Wagenvoort van A. Paulownalaan 38 naar Rotterdam 2e Jerichostraa-t 6B. Verhuizingen in de gemeente van 1824 Mei 1933. J. H. Schipper van Verlengde Postweg 83 naar Amersf.straat 2. G. v. d. Heuvel van Ferd. Huycklaan 4c naar Braamweg 38; B. Hilhorst van Oude Grachtje 5 naar 3a; A. Freriks met gezin van Emmahan 12a naar Heuvelweg 23; E. M. C. Fortuyn van Soesterbergschestraat 99 naar Koionie- weg 10; W. S. Koot van Kerkstraat 11 naar Nieuweweg 64. Wed. W. Dijkstra- Weistra idem; G. J. van Doorn van Toren straat 25 naar Klaarwaterweg 48; A. Hoon horst van Molenstraat WZ 62 naar 14; J. A. van den Breemer van Kerkpad NZ 13 naar 11; Ch. Cooiman van Nieuwstraat 6a naar Steenhofstraat 57; A. Cosijnse van van Weedestraat 45 naar Steenhofstraat 57; H. J. Raadsheer van Julianastraat 11 naar van Weedestraat 39; G. Visser van Heuvel- weg 23 naar W. Pyrmontlaan 14; F. H. Kroonsberg met vrouw van Rademakerstr. 6b naar Burg. Grothestraat 4; J. Mantel met gezin van Andriessestraat 14 naar Amersfoortschestraat 46; Ch. v. d- Brink van Steenhofstraat 65 naar Molenstraat WZ 14. Moet het een „debacle worden? Soestsloeg weer een „kuitenflikker Als een Olifant! Gewis! 't Valt hélaas reeds nu te zeggen Met 't „Natuurbad" loopt het mis. Eerst was ieder „in zijn nopjes"; Hadden allen groot pleizier; Want ook Soest ging met den tijd mee: Een „Natuurbad'* kwam er hier. 'k Wil het), hier, nu maar niet hebben. Over droevig), triest beleid; Daarvan hebben reeds de „Leden Van den Raad" genoeg gezeidi. Maar zoo'n héélen Zondag-morgen Het „Natuurbad" boem! op jjlot; Heeren! Wilt gij niet begrijpen: Economisch is 'teen. spot! Duizenden gaan niet ter kerke; Hebben Zondags dan het plan, Héél vroeg er op uit te trekken; Ieder mee, als 'it even kan. Naar 't Natuurbad! Baden; zwemmen, Spelevaren wat niet al! Doodsch, gesloten d'Onderneming; Is het niet wat al te mal? 13 Ill_l 111». I vvai ai iv Doch, geen nood; per fiets en motor, Gaan wij naar dat and're strand, Ginds) een half uurtje verder Bilthoven! ,,'it beloofde land!" Daar - geen hekken) lijnen; palen, Afscheidingen voor 't „geslacht"; Geen vrouw van haar man gescheiden; Waar men kost'lijk daar om lacht. Heeren! Wordt toch eind'lijk wak ker! Heusch! Het wordt een „reuze-strop", Met uw voorschrijven en dwingen; 't Wordt een echte: „Soester-mop!" Denk daarbij aan de bedragen, Die „in" het „Nauurbad" ►„gaan"! Moet óók hier men later zeggen: „Alle centen naar de maan?" AD REM. Nadruk verboden. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 28 Mei 1933 kerk 10 uur: Ds. van Schaick, Doop. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld en Ds. van Schaick. De Chr. houding tegenover de Joden. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld, Doop- HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondag 28 Mei 1933 's morgens 10 uur: Ds. G. van Montfrans, van Barneveld. 's Avond-s 6 uur: Ds. J. Gosldnga, van Utrecht. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 28 Mei 1933 voonrv. 10 uur, nam. 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 31 Mei 1933 nam. 7 uur: Ds. K-. Groent, van Rotterdam. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 28 Mei 1933 voonn. 10.30 uur: Dr. A. H. Haentjens, van Overveen. Het adres WIJ ZIJN GOEDKOO- PER DAN OOIT II Steeds de nieuwste modellen N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ v. Weedestraat 7 De hec SCHOEls kennis va SOEST, Kerkstr of Meisje treden 15 Gevraagd voor Foto laan 2. Over Bai 2 speciaal „HET HA Groote stu Soesterb.sl U AU. Vo< U weet: „HET HA Soest H Suite, gr. I schuur, tui reerd f 28 j weg 9b. Voor direc E Adres Ker te AM ER 5 MEI 1933 Hotel „Zo: No. 20 te 1 aan de Bit Koffiehuis huis met p« 4 roeden 1 25.03 Ar geschikt 1 naast percc breed 12 Aren en

De Soester | 1933 | | pagina 2