Celephane papier slechts 20 cent PINKSTEREN 1933. O ^PlaatselijkNieuws^O Soesterberg _rc ter bescherming van Uw LAMPEKAPPEN tegen VLIEGEN, kost thans PER VIERK. METER! N.V. Eerste Soester Electr.Drukkerij Van Weadestraat 7 - Telatoon 962 te bepalen van eten aan den Gallenkamp- pelsweg gelegen stuk gronc|s, kad. bekend als sectie C. No. 1231; Overeenkomstig het advies van de Com missie van bijstand Grondbedrijf stellen wij U voor den koopprijs te bepalen op f 2,50 per MS. Daarbij ware te bepalen, dat een strook^ ter verbreeding van den Gal- lenkamppelsweg onverkocht zal blijven. Voorts verzoeken wij U ons te machtigen, voor het geval de aanvrager met het voren staande accoord mocht gaan, het desbetref fend raadsbesluit te formuleeren, met in achtneming van de gebruikelijke voorwaar den,. Punt 13g vun de Agenda. Gemeente-eigendommen. B. en VV. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door P. Beekman wordt voor diens na der te noemen lastgever verzocht den koop prijs te bepalen van een aan de van Lijn- 'denlaan gelegen perceel gronds, kad. be kend als sectie D. No. 1861 ged- ter grootte van ongeveer 1980 MB. Overeenkomstig het advies van de Com missie van bijstand Grondbedrijf stellen wij U voor den prijs te bepalen op f 2,per M2. Voorts verzoeken wij U ons te machti gen», voor het geval de aanvrager met het vorenstaande accoord mocht gaan, het des betreffend raadsbesluit te formuleeren, met inachtneming van de gebruikelijke voor waarden. Punt 13k van de Agenda. Ie Afdeeling No<. 2974. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad De Raad der gemeente Soest, Overwegende, dat de heer H. J. Jannes, wonende te Soest, Schrikslaan No. 47 be reid is aan de gemeente Soest om niet een aan de Schrikslaan te Soest gelegen strook gronds ter grootte van ongeveer 104 M2 in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van die laan tot 12 Meter; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelden strook te ver krijgen; Gelet op de artikelen 171 en 228 der Ge meentewet; BESLUIT: I. van den heer H. J. Jannes, wonende te Soest, Schrikslaan 47 t'en behoeve van de verbreedang van de Schrikslaan koste loos in eigendom over te nemen vrij van hypotheek een strook ter grootte van on geveer 104 M2 van het aan de Schrikslaan gelegen perceel sectie H. No. 52701 een en ander zooals bedoelde strook op de bijbe- inoorende schetskaart in blauw is aangege ven en nader ter plaatse door of vanwe ge Burgemeester en Wethouders zal wor den uitgezet en aangewezen en voorts on der de navolgende voorwaarden en bepalin gen: le. voor rekening der gemeente komen de opmetings- en overdrachtskosten; 2e. vanwege en voor rekening van, de gemeente zal ter afscheiding van het per ceel een ijzeren hek worden geplaatst; II. Aan het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen de uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artt. 78, 120122 der Ge meentewet. Punt 13 van de Agenda, le Afdeeling No. 1076. B. enl W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Overwegende, dat G. Th. Th. Zeijderveld, wonende te Soes4 Koninginnelaan 127 be reid as aan de geme'ente Soest om niet een aan de Koninginnelaan gelegen strook gronds ter grootte van ongeveer 60 M2 in eigendom af te staan ten behoeve van de verbreeding van de Koninginnelaan tot 12 Meter; dat het voor de gemeente van belang is den eigendom van bedoelden strook te ver krijgen; Gelet op de artt. 171 en 228 der Gemeen tewet BESLUIT: I. van G. Th. Th. Zeijderveld voor noemd kosteloos in eigendom over te ne men vrij van hypotheek eeil strook ter gróótte van ongeveer 60 M2 van het afin de Koninginnelaan gelegen perceel, kad. be kend als sectie H. No. 5131 ged., een en ander zooals bedoelde strook op de bjjbe- hoorende schetskaart in blauwe kleur is Aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege Burgemeester en Wethouders zal worden uitgezet en aangewezen en voorts onder de navolgende voorwaarden: a. de opmetings- en overdrachtskosten zijn voor rekening van de gemeente; h. voor rekening der gemeente Soest komen de kosten verbonden aan het ver plaatsen der meterputten, het verlengen der dienstleidingen, het in orde brengen van dien voortuin alsmede aan het aanbrengen van een nieuw ijzeren hek- II. Aan het college van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dra gen de uitvoering van dit besluit, alles met inachtneming der artt. 78, 120122 der Ge meentewet. SOESTER BOND VOOR LICHAME LIJKE OPVOEDING. Dinsdag 30 Mei jj. vond in Pension „Dennenhof" een algemeene bestuursver gadering van bovengenoemden bond plaats. Besloten werd, indien tenminste met de daarvoor bestemde commissie overeenstem ming kan worden bereikt bij de opening van het Natuurbad te Soestduinen een de- filé te doen houden van alle leden der aan gesloten vereenigingen. Bij den bond zijn reeds aangesloten ze ven vereenigingen en wel ADO, AGAVS, Be Qiuick, ESVAC, Soester Turnclub, Soessterberg en De Stormers. In de loop van den maand Juli zal een wandeltocht worden georganiseerd door de gemeente Soest', afstand 25 k 30 K.M. Aan deze wandeltocht kan worden deelgenomen door de leden der aangesloten clubs, in woners va.n Soest en Soesterberg, terwijl ook vereenigingen die lid zijn van de KNAU kunnen deelnemen. Tev'ens zullen op Zaterdag 5 Augustus as. groote athletiek-wedstrijkien worden gehouden te Soesterberg. Het vorige jaar stonden deze wedstrijden onder auspiciën van de Soester Turnclub, die nu de organi satie in handen heeft gesteld van den SB LO. Deze athletiek-wedstrijden zijn alleen opengesteld voor Soester vereenigingen en inwoners van Soest en Soesterberg. Dat deze wedstrijden te Soesterberg plaats vinden wordt veroorzaakt doordat in geheel Soest geen behoorlijk sportter rein is waar athletiek-wedstrijden op kunnen worden gehouden. Ter zijner tijd zullen in de plaatselijke bla den op uitvoerige wijze deze sportgebeur tenissen worden uiteengezet. VOOR HUN FUNCTIE BEDANKT. De heeren C. N. van der Flier, J. H. Sukkel, Mr. F. C. Terlingen en Mr. K. P. van Westen verzoeken ons mede te déelen, dat zij op Vrijdag 2 Juni 1933 des mid dags twaalf uur gezamenlijk hunne func tie als bestuurslid van het Anti-Commu nistisch Verbond hebben neergelegd. le ZOMERCONCERT. Voor diit concert, dat Vrijdagavond ge- gegeven werd in de verplaatsbare muziek tent in de Kerkebuurt was zeer veel be langstelling. De spes patria was goed ver tegenwoordigd, maar de oogen van den die naar der H. Hermandad hield hen rustig, zoodat het werkelijk een genot was de mu zikale uitingen van de Soester Harmonie PVO" te beluisteren. Daarbij was alle rij- verkeer omgelegd door de Kerkstraat, zoo dat de claxons de stilte niet verstoordem Het corps, onder zijn kranigen dirigent, de heer H. Kok uit Zeist gaf allereerst een pit- ti'gen marsch, gevolgd door een stemmings volle ouverture, waarop een bekende wals volgde, de hoofden en voetjes wiegel den mede op het heerlijke rythme. Met de krachtige „La Traviata fantasie" werd het eerste deel besloten. Na een kleine pauze werd het tweede deel met evenveel succes ten gehoore gebracht, besloten door den alom bekenden kolonel Bogey-marsch. Waar ihet weder bij uitstek medewerkte, was 't een avond van veel genieten. De diri gent weet met zijn mannetjes om te gaan; met verlangen zien wij het vol.genid concert tegemoet. BEGRAFENIS ,L. W. EPSKAMP f Onder zeer veel belangstelling werd Za terdagmorgen om 8.15 uur het stoffelijk overschot van genoemden jongeman, die op noodlottige wijze den 31sten Mei in de Eem is verdronken; de ouderlijke woning aan de Birktstraat No. 3 uitgedragen naar zijn laatste rustplaats. Was reeds in de omgeving veel belangstelling}, grooter was deze in de St Petrus en Pauluskerk, waar het lijk in het voorportaal werd opgebaard, en waar ter zijner intentie een Gregoriaan- sche Requiem werd opgedragen door Pas toor Voss. Na deze plechtigheid ging men grafwaarts en werd de kist gedekt door een 4-tal bloemstukken waaronder een van de VV Soest, waarvan de overledene een ac tief lid was, en een als laatste sportgroet van de VV ,Esvac. Toen de kist in de groe ve was neergelegd, verrichtte pastoor Voss de abdoute waarmede de droeve plechtig heid werd beëindigd. Onder de vele belang stellenden bemerkten wij o.a. het gemeen teraadsled H. van Klooster, het hoofd der RK Jongensschool, de besturen van de VV Soest en Esvac e.a. Zeer onder den indruk verliet men den doodenakker. ANTI COMMUNISTISCH VERBOND. De heer Ndeveen deelt ons mede, dat hij met ingang van 1 Juni zijn ontslag had getnomen als secretaris van het Anti-Coin- munistisch Verbond. Vanwege het Bondsbestuur ontving hij op 2 Juni een expresse schrijven waarin dit Bestuur mededeelt naar aanleiding van zijn ontslagbrief te berichten dat dit Be stuur in haar geheel op 2 Juni aftrad. Op verzoek van meerdere leden van het anti-Communistisch Verbond, en mede om dat het Bondsbestuur aftrad, is de heer Nieveen bereid het intrekken van zijn ontslag te overwegen. Conform de sta tuten zal binnen enkele dagen een alge meene Ledenvergadering worden uitge schreven. Het Bestuur van de Afd. Soest der S.D.A.P. verzoekt ons opname van on derstaande: MOTIE De Ledenvergadering van de afdeeling SOEST der SDAP, Donderdag I Juni bij stelt vast; dat de boycot een der krach tigste wapenen is, die, mits systematisch cn wei-overwogen gehanteerd, te.geti het Duit- sche fascisme kunnen worden aangewend. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: 2 sleuteltjes motorhandschoen kleine zwarte portemonnaie spade bankbiljet zilveren broche Engelsche inoersleutel portefeuille met inhoud Terug te bekomen: Politiebureau Politiebureau Politiebureau Politiebureau Politiebureau Korte Melmweg 11 Steenhofstraat 78 Politiebureau heeft met groote instemming kennis ge nomen van het besluit van de Algemeene Raad uit NVV en SDAP, om over te gaan tot een boycot van het koopen van Duit- sche waren en van de stichting van het Centraal Boycot-Bureau uit de mo-derne arbeidersbeweging; heeft verder met instemming vernomen, dat 0(>k in het buitenland krachtige po gingen worden gedaan, om aan deze boycot een Internationaal karakter te geven; roept alle leden van onze organisatie op, om het werk van het Centraal Boycot-Bu reau en van het Plaatselijk Boycotcomité zoo krachtig mogelijk te steunen; vertrouwt, dat onze leden zich voortaan zullen onthouden van het koopen van Duitsche waren en dat zij in eigen omge ving de krachtigste propaganda voor deze boycot zullen voeren. PORTEMONNAIE ONTVREEMD. Maandag werd door den bakker G. aan de Bosstraat bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn winkel een portemonnaie, inhouden de ongeveer f 28, was ontvreemd. De politie heeft naar een en ander een onderzoek in gesteld en zal trachten den dader op te sporen. AANRIJDING. Maandagmiddag was het zeer druk met auto's op den Rijksstraatweg en op de Vre dehofstraat reed omstreeks 6 uur een lange file achter elkander, waartoe ook behoorde een auto, bestuurd door D. van V. uit 's-Gravenland en een bestuurd door H. B. uit IJmuiden. Doordat de voorste auto's uit de file plotseling moesten remmen kwam er on gemak en de verderop rijdende auto's kwa men in het nauw. Hierbij reed 'de auto uit IJmuiden tegen 'den aebterdumper van zijn voorganger. De schade bleek echter gering, werd in onderling overleg op f 5,bepaald en door den aanrijder voldaan, zoodat de politie niet verder behoefde op te treden. Om 5 uur had op dezelfde plaats reeds een soortgelijk ongeval plaats gehad» waar bij het bagagerek van een auto uit Velzen, bestuurd door W. F. H. het had moeten ontgelden, beschadigd als het was gewor den door den bestuurder C. H. uit Meppel. Deze bestuurders waren echter niet tot overeenstemming kunnen komen en het ge volg daarvan wasi, dat de Meppelaar een proces-verbaal kreeg, daar intusschen was gebleken), >dat zijn voorrem niet behoorlijk werkte. MISHANDELING. Zondagavond had het zoontje van L. op de Beukenlaan eenige oneenigheden met het dochtertje van V. Vader V., die blijkbaar nog al driftig is aangelegd, nam zijn rijwiel en ging op zoek naar zijn buurjongetje. Toen hij deze had opgespoord wilde hij hem eens flink afstraffen en deed dit door het jongetje eenige flinke klappen en trap pen te geven, waravan enkele op het buikje van den jongen terecht kwamen. Enkele personen, 'die dit zagen mengden zich hier in en wisten erger te voorkomen. Tegen V. zal proces-verbaal terzake van mishan deling worden opgemaakt. OPGEBORGEN. In den naoht van Zaterdag op Zondag werd P. D. van t K. op den openbaren weg in staat van dronkenschap aangetroffen. Waar hij ook wederspannigheid pleegde, werd hij naar het politiebureau overge bracht en in arrest gesteld. Den volgenden morgen bekwam hij een dubbel proces-ver baal. OVERTREDING WAPENWET. Zaterdagmiddag zijn een 6-tal personen, die door deze gemeente trokken, aange houden terzake van het feit. dat zij z.g. dolkmessen droegen, wat volgens de Wet op het dragen van wapenen ongeoorloofd is. De dolkmessen werden in beslag geno men en alle 6 personen kregen wegens overtreding van de Wapenwet proces-ver baal. DE DRUKTE OP DE PINKSTER DAGEN. Met het mooie weer was het met Pink steren natuurlijk buitengewoon druk op den Rijksstraatweg. In schier eindelooze rijen trokken de automobielen door Soest. Ern stige ongelukken kwamen niet voor, alleen enkele kleinere aanrijdingen. Maandagmid dag en -avond trokken weer heele file's stadwaarts. Ook het door de gemeente als kampeerterrein aangewezen stuk heide met bosch iets ten Z. van de spoorlijn Amers foortSoestduinen had niet over gebrek aan bezoek te klagen. Er zijn zeker wel tusschen de 2 en 300 kampeerders geweest die in een 60-tal tenten waren onderge bracht en op die wijze profiteerden van de mooie natuur bij bosch en heide. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De Bloempjcsdag Volksonderwijs op Za terdag 3 Jun jl. heeft opgebracht f 148,06. Oit/.on dank aan gevers en collectanten voor hun hulp. Namens afdeeling Soest Volksonderwijs A. Koopmans, Pcnningm. ..GEWESTELIJKE VARKENSCEN TRALE VOOR UTRECHT" Waarschuwing aan Varkensfokkers en -Houders. Zooals beken/d is, beoogt de Crisisvar- kenswet de varkensstapel op een peil terug te brengen, waardoor het fokken en mesten loonend wordt en loonend blijft. Vandaar dat de varkens fokkerij aan banden gelegd moest worden) en dit geschied is door het uitreiken van higgenmerken aan hen, die steeds als fokkers bekend staan. Nu schijnt het voor te komen, dat meer dere fokkers een grooter aantal zeugen la ten dekken, dan de Plaatselijke Commissie hun in evenredigheid merken heeft toege- wezei>. Wij willen met nadruk er op wijzen, dat in geen geval een hooger aantal merken kan worden uitgereikt, dan voor de distric ten zijn vastgesteld. Wel is waar is vroeger vastgesteld, dat de meerdere biggen dan het toegewezen aantal aan iederen fokker, gemerkt wordt tegen betaling van f 5,per big. Dit is geschied enkel met de bedoeling om bepaald re voorkomen, dat geen grooter aantal big gen wordt gefokt, dan is toegewezen. Het is lang niet denkbeeldig, zelfs voor de hand liggend, dat in verband met de thans ver hoogde biggenprijs ook deze boete belang rijk verhoogd zal worden, daar juist de werking der Crisisvarkenswet niet in gevaar mag worden gebracht door een grooter aantal biggenmerken dan vastgesteld is en waarvan dus niet kan en niet mag worden afgeweken. Ten overvloede zij medegedeeld, dat het aantal biggenmerken der 2e periode tot 1 Januari 1934 dient, doch geen overschrij ving op de 3e periode kan geschieden. Men krijgt dus niet eerder de beschikking over de merken der 3e periode dan na 5 Februari 1934. Men zij dus gewaarschuwd. Valsch merken. Hier en daar komt het voor, dat valsche merken worden aangebracht. Om te voor komen» dat 'het valsche merken de werking der Crisisvarkenswet zou belemmeren, zal hiertegen met alle gestrengheid dienen te worden opgetreden. E'enige gevallen zijn reeds in handen der justitie. Wij willen bepaaldelijk waarschuwen om valsch gemerkte varkens in bezit te hebben, daar men groot gevaar loopt deze door in beslagname kwijt te raken. Merkengebruik. Tevens willen wij wijzen op het hier en daar voorkomende feit, dat fokkers van hun merken geen gebruik maken. Het toe kennen van biggenmerken voor 3e en vol gende perioden zal berusten niet alleen op het feit van fokker zijn., doch ook of men in de le en 2e periode zijn toegewezen aantal biggen verbruikt heeft. Blijkt dat dit niet het geval is, Jan dient de Plaatselijke Commissie hiermede reke ning te houden bij de toewijzing der 3e cn volgende perioden en zal dus zoo'n fokker een merken'tal dienen te worden toegewezen in verhouding tot de door hem in de voor gaande perioden gebruikte merken. Portvrijdom. Wij wlijzen U er op, dat portvrijdom slechts geldt voor zaken de Crisisvarkens wet betreffende. BOND VAN TECHNISCH PERSONEEL BIJ DE LUCHTVAARTAFDEELING. Dank zij de welwillende medewerking van den Commandant der Luchtvaartafdee- ling en den Directeur van het Luchtvaart bedrijf besloot de Bond van Technisch Personeel bij de Luchtvaartafdeeling op waardige wijze de viering van haar 15- jarig bestaan met een excursie naar Rot' terdam op Zaterdag 27 Mei j.1. Reeds te 7 uur voorm. werden de le den door den Directeur van het Lucht- vaartbedryf, de Kol. b. d. K. E. Ouden dijk, in den tuin van zijn woning te Huis ter Heide ontvangen, waarbij ook Me vrouw en Dochter aanwezig waren. De Directeur hield een korte toespraak, waarin hij vooral de goede geest in de Organisatie roemde en gewaagde van de prettige samenwerking tusschen de lei ding van het bedrijf en het Bestuur. Verder had het hem zeer aangenaam getroffen, dat de leden hem in staat stel den hen persoonlek een goede reis en een prettigen dag toe te wenschen. De Voorzitter beantwoordde den spre ker en na een driewerf hoera voor den Directeur en zijn gezin werd met 3 mooie Touring-cars van Tensen's autobusbedrijf welgemoed de tocht naar Rotterdam aan gevangen. Hier werd allereerst 'n bezoek gebracht aan 't Ethnologisch Museum, waar zeer veel schoons te genieten viel. Na de lunch werd het motorschip Baloeran van den Rotterdamschen Lloyd bezichtigd. Onder deskundige leiding werd het ge- heele schip van machinekamer tot com mandobrug doorkruist. Men staat ver steld over de geweldige luxe en comfort- welke zoo'n zeekasteel biedt. Een machtig imposanten aanblik ge noten de bezoekers vanaf de commando brug over het geheele schip en over de rivier. Vervolgens maakte het gezelschap met een speciale Spido-boot een tocht door Rotterdam's havens. Schitterend was de aanblik van de groote scheepswerven en Welk een schitterende „Pinkster", Hebben wij^ dit jaar, gehad; Ie«der die 't maar even doen kon^ Vluchtte weg uit huis en stad. Duizenden van jonge menschen, (Zij beheerschen onzen tijd) ln de kakelbontste kleeding Zongen bruisend van jolijt 1 Blauwt geel, groen, rood» witte jumpers, Rokjes, hemden; wat niet al Zag men; bloote armen, beenen; Ja, wij „oudjes" vinden 't „mal"! Maar de jeugd heeft - gladweg - „maling", Vraagt niet naar wat hoort of mag; Wij „bedaagden" eerlijk wezen Zijn jaloersch nog d' ouden dag! Files auto's, bussen, motors; Fict>en bij het duizendtal; Ja, de drukte was angstwekkend; Hopen wij: geen ongevall En gelukkig tal van nijv'ren, Hebben „gut geschaft gemacht"; t Geld moet immers blijven rollen, Wil de nood „om hals* gebracht. Soest kreeg, ruimschoots, weer zijn „por- En in onze praoht-nafcuur, tie"; Zag men honderden van wand laars. Tot het late avond-uur Dan tenslott' ging alles „huis-toe" Met de auto. fiets of trein; Dankbaar klnkt: ,,'t jaar '33 Gaf een Pinkster-prachtfestijn"! Nadruk verboden. AD REM. dokken.. Als beeld van de heerschende malaise zag men verscheidene schepen opgelegd liggen. De excursie werd besloten met een gezamenlijk diner in een der prachtige za- ien van liotel Coomans. Het strijkje hield op voortreffelijke wij ze de stemming er in, terwijl de tafel een wel verzorgden aanblik bood. Tijdens den maaltijd stelde de Voorzit ter onder applaus een heildronk in op het echtpaar Oudendijk, terwijl een telegram van hulde aan hen werd verzonden. Verschillende sprekers voerden tijdens dit zeer geanimeerde diner het woord, waarbij meermalen den wensch werd uit gesproken elk jaar een excursie te hou den. Als een bijzondere attentie had de Di recteur van het Luchtvaarbedrijf voor 'n geurige af ter-d inner gezorgd. Na afloop van het diner werd gezame- lijk wederom de terugtocht aanvaard. Alles bijeen genomen een zeer leerza me en prettige dag, waaraan de leden nog lang met genoegen zullen terugdenken. TWEE VLIEGTUIGEN VERNIELD Vrijdagmiddag had op het Vliegveld een ongeval met twee vliegtuigen plaats, dat voor de inzittenden betrekkelijk nog goed is afgeloopen. Bij het starten van een vlieg tuig, bestuurd door luitenant van der Zijde, kwam dit in botsing met een stilstaand vliegtuig, bemand door den sergeant-vlie ger Smit en een luitenant als waarnemer. Bij de hevige botsing werden beide toestel len totaal vernield. Luitenant van der Zij de bekwam hierbij lichte verwondingen en moest in het hospitaal verbonden worden. De beide andere vliegers bleven ongedeerd. DE ZWEEFCLUB SOESTERBERG Bovengenoemde zweefclub, waarvan het secretariaat te Utrecht is gevestigd, stelt zich voor om op Donderdag 8 Juni des avonds 8 uur in de zaal van „Huis ten Hal ve" alhier een propaganda-bijeenkomst te houden, warin de heer A. E. van Goor den Oosterlingh, voorzitter van die club, een voordracht zal houden over het zweefvlie gen», terwijl voorts ieder in de gelegenheid zal worden gesteld alle gewenschte inlich tingen ter zake in te wiinnen. Omtrenlt de voorgenomen en begin Juli te Soesterberg reeds uit te voeren zweef- oefeningen zal uitvoerig mededeeling wor den gedaan. Tevens zal het gesprokene met lichtbeelden en film worden toegelicht. Deze avond biedt inwoners van de pro vincie L'trecht een mooie gelegenheid om met de zweefsport nader kennis te maken en zich ter zake te orienteeren. UITSLAG VERLOTING V. en A.V. „SOESTERBERG" 908 vulpotlood 944 Fiets 567 rook tafel 723 tafellaken 221 boek 227 vulpotlood 659 nikkel aschbak 201 sigaren-aansteker 580 kaartspel 117 autohoorn 783 instrument schroeven draaier 195 haarborstel 571 boek 403 portemonnaie 385 Bacholiet aschbak 138 rechte gasaansteker 747 stalen rij 281 kromme gasaansteker 690 zakpor- tefeuille fj25 kaartspel 864 zakmes 53 kromme gasaansteker 963 portemon naie 222 meetliniaal 451 vulpen. INWIJDING VAN DE NIEUWE KEGELBAAN In de ruime kegelzaal van 't Zwaantje had op Vrijdag 2 Jund 's avonds negen uur de feestelijke inwijding plaats van de nieu we kegelbaan, die nu in de puntjes is. Een mooie fijne kegelbaan heelcmaal vernieuwd en gevlakt, niet nieuwe kegels en achter schotten, terwijl de ballen op maat werden afgedraaid. De zaal met haar mooie bloem stukken bood 'n feestelijk en gezellig aan zien. Onder dc aanwezigen bevonden zich de le den van de Eerste Soesterbergsche Kegel club. die hier geregeld oefent, benevens en kele ouri-kegelaars, alsmede leden van Amersfoortsche clubs en „Nooit gedacht" uit L'trccht. Toen alles was bewonderd, nam de voorzitter der alhier bestaande club, de heer Grootewal, het woord om al len hartelijk welkom te heeten cn hierbij te herinneren aan enkele feiten sinds de op-

De Soester | 1933 | | pagina 2