°41 Ingezonden Nieo Om een brief. Zond; Vijftig n: No 46 Rechtzaken >o FRUILLETÜN 0< Voor de Vrouw >0 bureau tot uite Dit nur uit Bek HOTEL KANTONGERECHT TE A'FOORT. Een zitting met een Kalf uur pauze, tot namiddags vier uur. De scha van He melvaartsdag diende te worden ingehaald. Soest kwam op de proppen o.a. met de voortzetting van het geval met} den "Vin- keveenschen dokter, die met zjjn auto gevangen raakte op de spoorlijn aan den overweg midden in Soest, toen hij bij het boomsluiten nog doorglippen wou. Men herinnert zich het geval. Heden kwam uiteenzetten de arb. te legrafist H. B. aan de spoorhalte, hoe hij de boomen bedient. Het zou kunnen gaan beide tegeirjk. Na het stopteeken laat, hij echter steeds eerst neer den boom aan den Amersfoortschen kant. Dit was ook thans geschied en den tweeden, die van den Baarnschen kant, had hij op half teruggehouden om aan verd. gelegenheid te bieden terug te kunnen gaan. O. M. meende uit het verhoor te mogen opmaken, dat de Amersfoortsche boom nog niet geheel en al neer was, toen met den tweeden werd aangevangen. Als eisch werd flO boete gesteld, dien de Kanton rechter terugbracht tót/ f3. Onze dokter bleef absoluut ontkennen, dat de zaak gepasseerd was, zooals in het procesverbaal was omschreven. In het algemeen belang was hij ter rechtszitting verschenen, daar zijn gevoel van rechts zekerheid was geschokt. Hij hoopt, dat hij open oor mocht hebben gevonden. Mo gelijk, dat dit te zijner tijd nut; zou af werpen. De strijd tegen de bussen. Niet alleen Spoorwegen zien in de bus sen concurrentie, maar ook de Post lijkt erop te loeren. De Inspectie van Posterijen zendt haar mannetjes uit om te snuffelen of de bus sen ook onderkruipers worden van net Staatswerk. Volgens art. 2 der Postwei is: Niemand dan de Staat bevoegd tegen genot van vracht, brieven te vervoeren, ,of ze moesten meer dan een pond .wegen. Slechts mag correspondentie op an'dere wijze worden vervoerd, met andere voor werpen samen, waarop ze echter uitslui tend moet slaan, als facturen enz. En vooral wee, als zich aan dit vervoer be zondigt, 'die op een of andere wijze ver bonden is bij openbare middelen van ver voer, in cusu hier de bussen. Dan is het maxilmium der straf verhoogd van f 1ÜÜ op f200. En smoesjes van gratis vervoer worden stilzwijgend voorbijgegaan, want art. 30 primo zegt: Alle vervoer, bijeen verzamelen of bestellen van brieven door een der personen bovengenoemd (betrok ken bij openb. midd. van vervoer) wordt gerekend tegen genot van vracht te ge schieden, tenzij het betreft de papieren betrekking hebbende op de onderneming. Degenen, die de Postinspectie ter rechter- che uitzendt, zijn natuurlijk op dat punt gehaaide jongens, anders konden ze wel thuis blijven. De verbalisant in volgend geval, de hoof besteller Wals, thans getuigende in uniform, zal wel in civiel er op uit zijn getrokken, toen zijn superieur hem 3 April op Amersfoort dirigeerde om te speuren. Zooals voor de hand ligt, zocht hij ho tel Jens op, de bussengarage in de Utrechtsche straat. Hoe hij het heeft geflikt, hopen we nog te weten te komen, maar hij lapte den rijder van de Bunschoter bus erbij. Die had te vervoeren gekregen éen brief waarbij haast was, zoodat de post niet meer helpen kon. Een gewichtige brief, die dien morgen nog moest arri- veeren op de Griffie van het Kantonge recht; het was het uiterste oogenblik om een machtiging in te zenden in een zaak van Voogdijschap. De Griffier heeft vergeefs gewacht, want de brief werd in beslag genoimen. Onze busrijder kreeg f5 op zijn boek- 3) Is het waar Moeder? Dat vind ik aardig van haar, Henk nam de krant van haar aan en be gon aandachtig te lezen. Is het wat belangrijks? vroeg ze: toen hij de krant neerlag. Jawel, over de voedermethodfe, maar zooals ik die allang toegepast heb. Even goed vind ik het erg hartelijk van haar, en U Moeder? O, ja, ik ook, ze is trouwens altijd hartelijk. Ik houd bepaald veel van haar. Henk zat tegenover zijn moeder aan den tafel, en liet zijn hand daarop rusteni, terwijl een veelbeteekend lachje om zijn lippen speelde. ,,Ja, ik ook", sprak hij. Vrouw Hamer, die juist een breikous op nam1, legde deze weer in haar schoot, en zag Henk verwonderd aan. ,/Jij?" vroeg ze toen: ongeloovig. Ja, is dat zoo verschrikkelijk? U maakt mij verlegen. Verschrikkelijk, o neen, heelemaal niet* hoor. Itk ben er juist blij om. Eerlijk gezegd bevreemdt het me een beetje, dat is alles. Wel Moeder, is het waar? JaS, ik kan niet zeggen dat je houding tegenover haar den laatsten tijd bepaald hoffelijk geweest is. Ja Moedep, zei Henk, terwijl hij met zijn pijp op het aschbakje tikte; het is me zelf onbegrijpelijk. Ik ben anders niets in- kennig, maar als ik tegen haar wil praten, is het of mijn keel dichtgeknepen wordt. Zoo in mijn gedachte kan ik een zeer be langrijk gesprek klaar hebben, en als ik haar ontmoet zeg ik de onbenulligste din- je. En mogelijk heeft hij er nog anderen last mee. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Te Soest venten zonder vergunning: G- K. zwervend f2 of I dag. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie NEUTRAAL SOESTER TOONEEL. In een tijd als nu, van slapte in uw vak of in uw zaak Voelt ge wel eens een behoefte Aan verzet en aan vermaak Immers altijd blijven piekeren Ontneemt li toch geheel den moed Terwijl U na een leuken avond Zeker zegt: „Dat doet mij goed". Ban dan heden alle zorgen Lachen maakt U weer gezond Morgen zult ge simpel vinden, Wat gij heden moeilijk vondt. Wij maken de ingezetenen van Soest en omgeving erop attent, dat door bovenge noemde vereeniging een groot tuinfeest wordt georganiseerd, hetwelk zal wor den gehouden op Dinsdag 20 Juni e.k. op het terrein van Pension „Dennenhof", Soesterbergschestraat. Na een tweetal geslaagde uitvoeringen in dit voorjaar, besloten wij, ook in de zomermaanden een of meerdere uitvoeringen te geven, avon den van zang, dans en tooneel. Waar hieraan wederom de uiterste zorg wordt besteed, twijfelen wij niet, of dit groo^sch opgezette tuinfeest zal slagen. Daarom kunnen wij niet anders, dan U ten ^sterkste aanbevelen, dezen avond voor een bezoek aan de schitterend verlichte tuin van „Dennehof' vrij te houden. Neutraal Soes ter Tooneel Secr. H. van Dijk Oude Utrechtscheweg 6 Soest EEN HEEL GOED PLAN, MAAR DAT NOG BETER KAN. Soest, 1 Juni 1933 Mijnheer de Redacteur, Als er iets in de krant staat over die renbescherming, en de Vrouw heeft hei toevallig gelezen, vertelt ze het ons al tijd. Want ze weet natuurlijk heel goed. dat wij er veel belang in stellen, dat spreekt toch immers vanzelf? Zoo hebben wij ook gehoord, dat er, in Soest, een asyl voor noodlijdende en verwaarloosde dieren zal worden gesticht, en dat daar ook zwervers zullen worden opgenomen. Wij juichen dat plan van harte toe, want het is werkelijk verschrikkelijk, zooveel als er, door onze soortgenooten wordt geleden. En daarom is 't maargoed, dat er menschen zijn, die zich over die arme, mishandelde dieren willen ontfer men en beloven hen liefderijk te zulten opnemen en verplegen. Ach ja. Peter zegt wel, dat de men schen hem zoo dikwijls plagen, en jagen, als hij zich buiten waagt, vooral de klei- ,ne menschen en diep in pns hart zijn we allemaal wel een beetje bang voor het lawaai-makerige en soms toch zoo wreede menschenjong. Maar tot den Mensch, den grooten, den machtigen, ge voelen wij ons ondanks alles ,toch altijd sterk aangetrokken, hij is toch im mers het voornaamste, het krachtigste dier der schepping en daarom beschouwen wij hem al vanzelf als onzen beschermer en helper in den nood. Wij zijn er dan ook blij om, dat de Vrouw beloofd heeft,, ook haar steentje tot den bouw van het asyl te gullen bij dragen, maar met één zinnetje van het bedoelde artikel in uw blad van 17 Mei 1.1. kunnen wij ons toch niet vereenigen, want dat plan, hoe goed ook bedoeld, be valt ons allerminst. Het Bestuur van Dierenbescherming schrijft n.1. „Tevens zou hieraan (d.i. aan gen. Mooi weer, of, het is koud hè. Dan ben ik uitgepraat. Vrouw Hamer glimlachte: Kom, kom, zeg; ben jij nu een vent van bijna dertig? Hoe heb ik het nu met je? plaagde ze. Daarom juist; we verschillen wel een jaar of acht. Zes, verbeterde ze. Weet U dat zeker Moeder? Ja nou; als ik alles zoo goed wist als dat. Nou, enfin, zes dan; maar U moet ook niet vergeten, dat ik al eens getrouwd geweest ben. Dat is waar; maar ik kan me niet voorstellen dat dat een ernstig bezwaar zal opleveren. Als je kinderen had, was het weer wat anders, maar nu. Je moet het ook eens van de andere kant bezien. Ge loof me, je onderschat je zelf. Je bent toch een frissche jonge kerel, die een flink loon thuis brengt, en er is niemand die zooveel op je aan te merken heeft. Ze had haar brei werk weer in haar schoot gelegd, en sloeg met haar handen over elkaar: Gerust Henk, je moet je er tegen verzetten, en door een zuren appel heenbijten. Ik zou me al schro melijk vergissen als je vlieger niet opging. Het spijt me, Moeder, maar ik kan me ■dat onmogelijk voorstellen. Ik heb het eigenlijk al 'lang uit mijn hoofd gezet. Ik zal er nooit toe komen om haar te vragen, besloot Henk. Geruimen tijd was het stil. Henk rookte en zag afwezig naar zijn Moeder, diie weer ijverig voortbreidde. Eindelijk lichtte vrouw Hamer het hoofd op. Zeg Henk. -Ja. Als je haar een brief schreef. Een brief, herhaalde Henk. Ja een brief, daar heb ik ook al eens over gedacht. Maar vindt U dat niet een beetje raar, zoo dicht in de buurt? Neen, dat kan ik niet zeggen. Wat steekt daar nu voor raars in. Voor jou was het asyi) een pension /woonden runnen worden, waar men zijn huisdieren tijde- lyk verzorgd zou kunnen weten". Wij hebben die zaak met de Vrouw be sproken en haar gevraagd, om ons toch alsjeblieft niet naar dat pension te bren gen, als zij weer eens op reis mocht gaan. Want weet U, Mijnheer (te Redacteur, het is niet, dat wij te verwaand zijn. om met zwervers, enz., onder één dak te wonen, dieren zijn dieren, zooals menschen men schen zijn en voor God zijn alle schepse len gelijk; maar verwaarloosde dieren en vooral ook zwervers, die de Hemel weet hoe lang al vagebondeeren, zijn maar zelden gezond. Dat ligt voor de hand. is 't niet zoo; denk aan alles, wat ze moes ten ontberen vóór dat ze in 't £svl een toevlucht vonden! Wat hebben ze in dien tijd gegeten? Waar hebben ze geslapen? En wie was er, om hen te kammen en te borstelen, wie hield, hen rein? En de Mensch moest toch begrijpen, dat hij ons. goed-verzorgde dieren, niet in aanraking mag brengen met die arme vagebonden, die wie weet welke besmettelijke ziek ten onder de leden hebben, of misschien (ja, zelfs zeer waarschijnlijk) wel lijden aan t.b.c.! Want wij weten toch wel, dax deze ziekte, vooral bij zwervende katten lang geen uitzondering is, om van de ver schillende hondeziekten maar niet eens te spreken. Het is hierom, dat ik het Bestuur van Dierenbescherming in overweging zou wil len geven, om dat niet te beginnen. Het plan tot oprichting van een asyl is goed; maar, als men er toe kon besluiten, om ver van dat asyl een (tweede huisje te bouwen, dat als pension voor dieren .dienst zou kunnen doen, dan was 't nog heel wat beter.. Want aan zoo'n pension is hier, in Soest, zeer zeker behoefte, en menige Baas en Vrouw, die 's zomers op reis willen gaan, zouden Dierenbescher ming dankbaar zijn, als er hier een goed, dat is een naar de eischen des Jijds inge richt dierenpension zou komen. Maar, la ten de dierenvrienden, die er zich voor spannen dan toch goed bedenken, dat wij. hun huisgenooten. niet hooren in een asyl voor dakloozen en ons dan ook niet on derbrengen. Zoo min, als zij hun eigen kroost in een tehuis voor verwaarloosde kinderen zouden geven om daar verzorgd te worden, gedurende den tijd, dat zij. de ouders, zelf met vacantie gaan. U, Mijnheer de Redacteur dankzeggend voor de plaatsruimte, Hoogachtend, (mede namens Peter en Bob) Mitsou. Mijnheer de Redacteur, Met belangstelling las ik het verslag der rede van den heer Joosten, gehouden op de vergadering der Burgerwacht op 30 Mei j.1. Ik heb geen lust alle bedenkelijke mededeelingen op den voet te volgen maar, mij dunkt, een goed luisteraar moet door alles heen den angst bespeurd heb ben voor het feit, dat een frissche wind onze tegenwoordige samenleving zal rei nigen van veel wat vuns en rot is. Angst is altijd een slechte voorlichter, drijft tot forsche woorden, die innerlijke onrust verraden en dat bleek wel het duidelijkst waar spreker de vereeniging „Kerk en Vrede" een communistisch broeinest noemt. Weet de heer Joosten niet, dat deze vereeniging buiten de poli tiek staat en dat tegenstanders zich op den duur belachelijk maken door steeds weer het Bolsjewistisch gevaar als boe man dienst te laten doen? Het gaat bij de leden van „Kerk ,en Vrede" om de rust van het geweten en een breken met de hoovaardij en eigen gerechtigheid, die vaak aan een valsch na tionalisme ten grondslag liggen, waardooi broedermoord en de daarmede gepaard gaande gruwelen gerechtvaardigd lijken. „Kerk en Vrede" wenscht niets liever dan dat internationale geschillen door een vreedzame regeling tot een oplossing wor den gebracht. Als de Soester burgerwacht er prijs op stClt de Russische methoden in ons land geen kans te geven, laat men zich dan het in elk geval een oplossing. Ja, dat was het. Nou misschien doe ik het wel, zei Henk. Het scheen hem wel aanlokkelijk, de ge voelens van zijn hart in woorden te kunnen brengen, zonder persoonlijk bij de uitwer king tegenwoordig te zijn. Toch viel het hem niet mee. Lang nadat zijn Moeder zich ter ruste ge legd had, pijnigde hij zijn hersenen, om zijn aanzoek in een zoo gunstig mogelijken vorm te gieten.. Het was een zeer moeilijk geval, dacht h(ij. Toen! hij aan Geertje geschreven had, was hij 'n goede twintig geweest. Hij had alles wat zijn liefhebbend hart hem ingaf, en zoo maar rijp en groen ingezet. Ze was verrukt geweest, en had hem voor ieder woord een kus gegeven. Maar dat zou thans bespottelijk zijn. Hij diende nu, zijn leeftijd in acht nemend, een veel stemmiger lijn te volgen. Meer zakelijk dacht hij. Eindelijk legde hij met een zucht van verlichting de pen neer. Hij stond op en liep een paar maal de kamer op en neer, en schonk zich toen een kop koffie in. Zie zoo. nu nog even nalezen, sprak hij in zichzelf. Zijn gezicht betrok. Neen, dat is niks, mompelde hij. Vee1! te droog, en te zakelijk. Hij werd niet gauw driftig, maar nu scheelde het toch niet veel. Weg er mee, bromde hij, en kijlde zijn verfrommelde hartsgeheimen, met een driftigen zwaai in den fornuiskachel. Met bewonderenswaardig geduld nam hij zijn pen weer op, om voor den tweeden keer van voren af te beginnen. Neen, dat is veel te kinderachtig, sprak hij teleurgesteld, toen hij zijn tweede ve'cl sappiger woordschepping aan dachtig doorlas. Ze zal mij uit achen. Ditmaal beheerschte hij zich echter. Kalm begon hij de, al tc zoet klinkend woorden, in 'n meer verstandigen vorm over te zet- hoeden voor sprekers als de heer Joosten die door hun felle eenzijdigheid de gemoe deren tót een heilloozen revolutiegeest opzweepen. U dankend voor de verleende plaats ruimte, teekent, Hoogachtend, H. FUNKE. EN NU EEN WIT SPORTJURKJE. Natuurlijk mag in onze kleerenkast een heel wit sportjurkje). dat zoo uitnemend ge schikt is voor stranddracht, voor allerhan de soorten sport, watersport, fietssport, tennissport, enz. enz,, niet ontbreken. Het is een echt zomersch modelletje, met korte mouwtjes waarbij een wit hoedje, eventueel witte handschoenen en ook witte schoenen, gedragen worden. En de eenige kleurige noot in dit vroöHjke costuumpje wordt ge vormd door 'n gekleurde ceintuur en 'n ge kleurd lintje om den bol van den hoed. De vijf knoopen, waarmede het lijfje van voren gesloten wordit, zijn ook allen van wit been of celluloid, evenals de gesp van het cein tuurtje. Het sportieve karakter krijgt het jurkje door die ingezette punt, alsmede het kraagje van de zelfde witte stof en de vlot te opslagen aan de mouwtjes. De ingezette zijpanden zijn rondgesneden, en deze ronde lijn wordt als het ware herhaald door het ingezette pand van het lijfje. De rug is gladl, met alleen een paar kleine plooitjes om de taille aan te geven» Het ligt voor de hand, dat men deze eenvoudige vacaritie- jurk van een aardige, goed wasthbare witte stof moet maken. Men kan dit model bij voorbeeld makeni van een lichte kwaliteit van die nieuwe witte linnen stof, die op het oogenblik zoo sterk naar voren wordt ge bracht. Natuurlijk is het japonnetje ook heel goed uit te voeren in een witte ka toenen, of een crêpe stof. Voor deze japon heeft men ongeveer 5 Meter stof van 70 c.M. breed noodig. MADELEJNE Bestelling van Knippatronen. Van dit model zijn knippatronen ver krijgbaar ad 40 cent in de maten 42, 44, 46 en 48. Bestellingen uitsluitend over de post te richten aan: DE BEURS, Daniël Willink- plein 45, Amsterdam-Z. Op strookje van postwissel of op postgirobiljet (Postgiro De Beurs is 71512) nauwkeurig vermelden: Naam en adres van afzender, nummer van het gewenschte patroon en maat. Patronen kunnen niet geruild worden, noch kan er correspondentie over worden Eindelijk meende hij toch, zijn pogingen als geslaagd te kunnen beschouwen. Zie zoo, nu nog even overschrijven sprak hij, met een tevreden glimlach, en dan meteen dichtplakken. Dat is het beste. III. Nadat Henk zijn brief den volgenden dag gepost had, brak voor hem een vervelende tijd aan. De gedachte, of het antwoord verblijdend of teleurstellend zou zijn, en of Jannetje schrijven of zelf komen zou, maakte hem de eerste dagén zenuwachtig. Als hij 's morgens naar zijn werk gaan de, langs haar woning kwam, had hij steeds schuinsweg over den keukenhaag gegluurd, doch was meteen stevig doorgestapt. Slechts eenmaal had hij Jannetje achter op het erf gezient Hij had gedacht haar stem te hooren en hield den pas in. Doch neen, de hond had geblaft. Beschaamd was hij toen doorgeloopen, en had haar na dien tijd niet weer gezien. Vreemd, ze schijnt mij gewoonweg te ontwijken., sprak hij! I'1 rich zelf, toen hij op een avond een dag of tien nadat hij den brief verzonden had van zijn werk kwam. Het was hem nog geen oogenblik uit de gedachten geweest behalve 's nachts dan een paar uur. Maar thans, nu hij alleen op den stillen zandweg liep, werd hij door zijn gedachten pijnlijk in het hart getroffen. Behalve dat hij Jannetje lief had, achtte hij haar zeer hoog. Dat ze hem nu negeerde, verpletterde hem. Wie had dat nu kunnen denken. Als ze me afgewezen had, zou het me erg gespeten^ maar niet zoozeer verwonderd hebben. Daar had ik me eenigszins op voorbereid. Maar dit, wat ze me nu aandoet, neen, dat had ik zelf njet kunnen droomen. Jannetje, Jannetje, hoe kun je dat toch over je hart gevoerd. Bestellingen worden alleen uitge voerd, indien zij vergezeld gaan van beta ling. EEN FEESTELIJKE TAFEL. Zelfs in het eenvoudigste gezin komt het voor, dat er aan den disch een beetje fee*,- telijk tintje wordt gegeven. Dit kan iQ Vclc gevallen met eenvoudige en heel weinig kostbare middelen geschieden. Bijvoor beeld: een schaal met koud vleesch voor de koffietafel zal er veel feestelijker uitzien, als de plakjes roastbeef, tong, enz. in één of twee rijen op een groote langwerpige schaal worden gelegd met daartusschen eenige rijtjes van tomatenschijfjes. De schotelversiering kan ook bestaan uit olij ven, schijfjes augurk en een paar takjes selderij. Wanneer men gekookte visch op tafel zet?, met het gewone eiersausje, dan is dat een vrij alledaagsche schotel. Maar het wordt iets heel bijzonders, als men op het laatste oogenblik vlak voor het opdoen wat fijn gehakte, gepelde amandelen door de saus doet. Een schotel aardappelpurée krijgt een buitengewoon aantrekkelijk voorkomen, wanneer men er wat zwarte peper en roodc paprika op strooit. Niet alleen geeft dit een aardig kleur-effect\ doch het verhoogt ook de smaak. Allerlei wenken. Als de vezels van haarborstels te zacht zijn geworden door herhaald wasschen> kan men ze weer stijf maken door ze in een sterke aluin-oplossing te doopen en ver volgens snel te drogen. Veel kleeren- en andere borstels zijn van ebbenhout gemaakt. Als men deze in am monia- of sodawater zou wasschen, om het vet en vuil uit de vezels van de bor stels te verwijderen), zou het ebbenhout ver kleuren. Om dit te voorkomen, wrijft men het ebbenhout goed met vaseline in. In tijden, ''at de boter duur is, kan men ook ossen- of schapenvet gebruiken voor het bakken van cake, enz. Daartoe is het echter noodzakelijk dit vet tot een soort room te kloppen en er vervolgens een paar druppels citroensap en een snuifje koolzure soda aan toe te voegen. Het vet zal dan ab soluut niet zijn afkomst verraden en men kan het dan precies als boter gebruiken. Bakpoeder is alleen maar noodig, wan neer er heèl weinig vet in een of ander ge bak wordt gebruikt. Wanneer het gebruikt wordt, moet het deeg zoo snel mogelijk ge bakken worden, nadat het vocht er aan toe gevoegd is, want de invloed van het bak poeder verliest heel snel zijn kracht. Krenten en, sultanen voor koek en cake kan men veel smakelijker maken door ze, nadat ze eerst goed gewasschen zijn, in een kom te doen* er kokend water op te gie ten en ze een nacht te laten staan weeken. De gedroogde vruchten zwellen dan op tot twee keer hun oorspronkelijken vorm. Vóór het gebruik in het beslag giet men ze af en droogt ze in den oven. RECEPT. AARDAPPELSLA: In de jaren van de groei van de kinderen, zien we graag, dat ze flink eten: degelijk voedsel, dat met smaak wordt genuttigd, is voor hen één van de voornaamste voor waarden voor krachtige ontwikkeling. Daarom is een smakelijk gerecht bij den boterham als aardappelsla heel geschikt. Voor vier flinke porties is noodig: IK pond gekookte koude aardappelen, 1 dL. kokend water, 1 maggi's bouillonblokje, 3 eetlepels slaolie, 3 eetlepels azijn of citroensap en 1 gesnipperde prei. De aardappelen snijdt men in plakjes. In het kokende water lost men het bouillonblokje op en roert er den azijn of citroensap door, de gesnipperde prei en de olie. Met dit sausje mengt men de aardappelplakjes aan en laat het gerecht vóór het gebruik liefst een uurtje staan, zoodat de smaak van de saus goed in de aardappelen trekken kan. AARDBEIENSAUS: Hiervoor neemt men 300 gram kleine, ga ve aardbeien, 4 d.L. water, 20 gram sago of aardappelmeel en ongeveer 75 gram sui ker. De aardbeien plukt men en wascht ze en laat ze in het vergiet even uitlekken. Met het water en de suiker brengt men ze bjj'na aan de kook en neemt ze dan met een schuimspaan uit het vocht en legt ze in een glazen schaal. Het vocht bindt men af met de aangemengde sago (of aardap pelmeel) en giet het daarna over de aard beien heen. Deze saus kan men heel goed bij een maïzena- of griesmeelpudding pre senteeren. HUISVROUW. krijgen, om me zoo te beleedigen? klaagde hij. Daarna werd hij boos op zich zelf. Het was kinderachtig van me, om te schrijven/. Ik heb me belachelijk gemaakt. Dat is het hem. Ze veracht mij. Had ik haar maar liever persoonlijk gevraagd In elk geval had ze het dan alleen gehoord. Nu leest haar Moeder hem misschien ook. Mis schien zitten ze me samen uit te lachen. Ja, ik geloof werkelijk dat ik een beetje te flauw geweest ben, voor iemand van mijn leeftijd. Hij stond even stil. en toen het al tame lijk donker was, kneep hij toch even zijn oog dicht om beter te kunnen denken. Met eenige moeite kon hij zich nog best herinneren wat hij geschreven had. Veel te flauw, veel te flauw. Hij begon met zijn verkleumde handen krachtig om zijn schouders te slaan. Ja, dat is het beste, wat ik doen kan, dat ik er een keer heenga en mijn brief terug vraag, besloot hij, ziin reis hervat tende. Hij vorderde slechts langzaam. Het smalle voetpaadje was in het duister moei lijk te vinden, doch wat gaf het of hij een uur vroeger of later thuis kwam. De wils kracht die hem den laatsten tijd bezield had, was gebroken. Hoewel hij zich verstandelijk op teleur stelling voorbereid waande, weigerde zijn hart. het voorgestelde ideaal prijs te geven. Hij verzette zich hardnekkig tegen de ge dachte, dat hij zijn brief als een „onge- wenscht drukwerk" zou terug halen. On willekeurig hield hij den pas in en leunde tegen een landhek. Evenals vijf jaar geleden, dreigde zijn smart hem te vernietigen. O God, kreunde hij, moest ik haar daarom hefkrijgen. om er door vermorzeld te worden.? (Wordt vervolgd)- ADVERTE) UITGAVE: HET AUT1 le Afdeeling Burgemees maken beker boden is mol wielen, rijwic rijtuigen ol 1: ben, anders d of innemen v del lijk laden ren op de n; le. de Bi mingstraat U perceel secti- 2e. den S< HEERLIJ laan dot de 16;: den sectie E. laan tot 'de sectie E. 145 4e. deni C terbergsches 5e. de To betreft de v. Ofvertredir zal worden hoogste zes hoogste vijf beurdverklai middel van waarmede d zoover zij kan worden Soest, 2 J Burgemeest D< D RECI Het Bcsti li ge Brandw meene kenn het 10-jarig teptie zal h- Gemeentehu 1933, des rw Soest, 8 Nam» Binnen e de grootste ter wereld bijeenkom ei den der wer lijk maatre lijden tot e nomische h voor den t< vaart, waat ganisatie v; betrek kingc de toekom s zoodanige van het ec< crisis er eei intelligente zichten var oordeelen, voorwaard te zijn, en den is volc Welke zi heeft Mr. Nederland', reiding var zaarn deel het antwoc slissende 1 garag van t regeeringe: van de re? waren de te trekken mternation economi.sc tot herstel danige vei

De Soester | 1933 | | pagina 4