ZOMER OPRUIMING - WEIMEMA Onze Verlovings-Ringen J. L. HOKSBERÜEN HEEREN MODEMAGAZIJN G. VAi DUIN 1 T. VAN VLIET Modelslagerij ZIET DE ETALAGE Werkelijk koopjes. F. C. Kuijperstraat 10 - Tel. 803 alken bezwaar opleveren voor de minder goede elementen, doch tegenover dezen moot men het recht en de macht aan zijn zijde houden om terstond te kunnen in grijpen, als het noodig blijkt. Wij allen zondigen dagelijks wel tegen een of an dere wettelijke bepaling, daar niemand on zer alle wetten en Verordeningen kent, doch daarom worden we gerust niet el- ken dag bekeurd ook. De heer Endendijk is verwonderd, dut niemand het principe heeft aangetast om trent ue zonnebaden. De rede van Mej. Funke heeft spr. ten zeerste Uoegejuichi en hij onderschrijft haar meening volko men. Hij wil toegeven, dat de eerste uit voering te scherp is gebleken, doch deze is spoedig gewijzigd en het Reglement wordt thans zoo soepel mogelijk toegepast. Daar is spr. ook voor. Maar in geen geval wil hij het principe van gemengde zonne baden in deze inrichting binnenhalen. De heer de Nies wijst op de groote groep van 202 personen, allen bezoekers van het Natuurbad, die het adres van Mevr. Hubner hebben onderteek enddaar onder zijn menschen van diverse opvat tingen en ook verschillende menschen van rechtsScheveningen is natuurlijk niet met Soest te vergelijken, daar gaan fir ma's badtoiletten lianceeren en komen blar den als 't Leven snapshots maken, maar dat is hier gerust niet zoo. Hejt gezins verband wordt door de regeling volgens het Reglement werkelijk een paskwil en het gezin wordt uit elkander gerukt, de dames naar bakboord, de heeren naar stuurboord (gelach). Voor de kleine ter reinen, bestemd voor de gescheiden zon nebaden wil spr. geen hekafzetting, doch slechts afscheiding met lage dennenboomp jes. Als er een hetze is gevoerd in de courant en vanaf den kansel, is spr. daar in elk geval' onschuldig aan, doch men moet de menschen niet gaan verbieden, wat de iovergroote meerderheid wil en wat kan zonder eenig nadeel of gevaar. Gebeuren er werkelijk ongeoorloofde din gen, welnu, controleer dat dan en zet de menschen dan maar direct op de bon. De heer Nooder heeft indertijd al de Zwemcommissie gewaarschuwd voor een oneconomische exploitatie en haar verwe ten, dat zy niet mét haar tijd medeging. De schijnheiligheid van den heer Enden dijk is thans ten top gevoerd, daar hij voorstelt thans Ce gaan toestaan, wat uitdrukkelijk in het Reglement is verbo den. Die afwijking wil spr. nu in het Re glement vastleggen, want anders blijft men afhankelijk van de meening van B. en W. en van de toezicht houdenden en die meening kan wel eens veranderen, zooals in de laatste weken herhaaldelijk is geble ken. Doordat de regeling dezer geheel© materie over slechts enkele schijven is geloopen, is ai' deze narigheid ontstaan. De heer Busch meent, dat men een geest moet kweeken om elkander te vinden Thans gaat men de vrijgevigheid der com missie uitbuiten en noemt dat dan een vorm van schijnheiligheid. Dat is echter niet de goede tactiek. De heeren meenen, dat zij heden wellicht kunnen beschikken over een toevallige meerderheid, doch zij weten heel goed, dat er van zoo'n meer derheid geen sprake is. Zij vestigen dus alleen maar de oogen van het publiek op zich, lerwyl zij niet de minste kans heb ben op verandering van het Reglement. Zij weten dus met wiskundige zekerheid, dat dat Reglement toch niet veranderd wordt en zoo'n optreden wil spr. eerder qualificeeren als drijverijen en schijnhei ligheid. De heer Gasille: „wat intens gemeen". De heer Busch, voortgaande zegt, dat het Reglement de basis was waarop de inrichting tot stand kwam, doch de wijze waarop thans geageerd wordt, gaat albe perken te buiten. De naam van de ge meente wordt op deze wijze naar beneden gehaald. Overigens zeggen de heeren, dat de regeling van Zondag goed was, nu. wat wil men dan nu nog? Het is 'dan .im mers in orde. Als de inrichting geheet! bezet is, kan men nog met geen 20 man het geheel overzien en controleern. Dé genoemde vormen van chantage kunnen in de toekomst zich ook hier wel voor doen en daartegen moet men gewapend zijn, doch natuurlijk behoeft men niet star en stijf altijd aan het ReglIemertD vast te houden. Het bezoek op Zaterdag en Zon dag j.1. heeft bewezen, dat de nieuwe uit voering van de regeling zeer gunstig heeft gewerkt. Algemeen was er voldoende legenheid tot gezeMig samenzijn en ge noegens. De heer Nooder: „Ja, met verkrachting van het Reglement!" De heer Busch, voortgaande, weet ze ker, dat B. en W. van de Bilt thans al' maatregelen gaan ontwerpen om de exces sen in het Natuurbad te Biltlhoven tegen te gaan. Verwijderen van overtreders is echter een zwaar werk en niet makkelijk. Practisch hebben de heeren toch al een heeleboel bereikt, laten ze het nu t'och niet op de spits gaan dryven en elkander liever verstaan in samenwerking. Al het aanwezige publiek vond de getroffen maat regelen op Zaterdag en Zondag goed en tegen excessen moet men altijd kunnen optreden met het Reglement in de hand. Het verheugt spr. dat men ook thans in de practijk de gesepareerde dames- en heerenzonnebaden behouden heeft. In elk geval moge men bedenken, dat er geen ervaring is van soortgelijke inrichtingen en men zich op geheel vteemd terrein heeft begeven, laat de minderheid dat nu ook eens erkennen. Zooals we thans doende zijn, zijn we op den goeden weg. Mej. hunke wil nog ©ven rechtzetten, dat er blykbaar groot verschil van in zicht is omtrent hen begrip zonnebaden. Rondwandelen of zitten is vast en zeker niet indentiek met hek nemen van een zonnebad. Bij een zonnebad moet men be paald geheel uitgestrekt liggen meti de be doeling zich aan de zon bloot te stellen. Vis men dit goed bedenkt, zullen par tijen al dichter bij eikander komen. De ingezonden stukken in de couranten vond spr. meer dan treurig en meestal zeer zouteloos. Het spijt spr., dat) geen enkele vader of moeder in een ingezonden stuk zijn blijdschap heeft geuit over het feil* dat jonge meisjes nu ook eens allieen naar het natuurbad konden gaan zonder kans op zedelijke gevaren. De opmerking van den heer GasiRe omtrent preutseh- heid van spr., acht zij slechts een goed- koope aardigheid. De regeling van Zon dag j.1. oordeelt zij goed, daar in elk ge val de gelegenheid moet blijven bestaan tot ingrijpen bij niet duldbaar opqreden, als wanneer de betrokken personen dan moeten worden verwezen naar het afzon derlijke terrein voor de zonnebaden hun ner eigen sekse, indien zou blijken, dat zy tegen het gemengd verbjijt' niet be stand zouden zyn. De heer Grootewai constateer^ dat het Reglement Zondag j.1. geheel anders is uitgevoerd, dan ue reductie ervan luidt. Door verdeeling van het strand in drieën is elkeen tevreden, zeltfs blijkbaar de heer Endendijk, die accoord ging met do rege ling van Zondag. Waarom kan die rege ling dan ook niet tevens worden vastge legd in het Reglement? De ideeën van 20 jaar geleden zijn weL zoo ongeveer van de baan en wie de mo derne gebruikelijke sportcostuums ziet, constateert weinig verschil meer mét' een badcostuum. Met alles is men in dezen tijd veel gemakkelijker en vrijer en toch ko men veei minder excessen voor dan een 20 jaar geleden. Alb men toen in deKal- verstraat te Amsterdam een dame zag loo- pen van wie men maar een klein tipje van naar beenen zag, schreeuwde men al moord en brand en tegenwoordig vindt men veei kortere rokken al) heel gewoon. Alleen de schijnheilige en stiekeme zoekt daarachter andere gedachten. Het geeft, toch niet om achter de tegenwoordige strooming aan te loopen, want over 10 jaar zullen zij, die nu denken als de heer Endendijk, ook zoo niet meer denken. De formuleering van het Reglement kan ze ker wei in overeenstemming worden ge bracht met de practijk van j.1. Zondag. Als men kalm overlegt en de mogelijk heid tot ingrijpen laat, alfc het noodig mocht zijn, is er veel te bereiken. De heer de Nies wijst op een stukje in de Soester, dat zijn hart heeft, gestolen en dat gebeurt gerust niet zoo veel. Het zwemmen en ontkleeden in en nabij de Eem door jongens en meisjes was voorheen werkelijk zeer aanstootelijk en nimmer is daar voldoende aandacht aan besteed. De politie had het overigens daar voor ook te druk. De voorzitter merkt op, dat: men niet kon optreden, omdat daar allemaal eigen terrein was van particulieren, iets wat door de heeren de Nies en Gasille wordt betwist, daar het Jaagpad publieke weg was. De heer de Nies gaat in elk geval ac coord met het door den heer Grootewai gesprokene en wil dan in het Reglement vastleggen de wijze van uitvoering, zoo als die Zondag heeft plaatsgevonden. Voor buitengewone gevallen kunnen dan ver scherpte bepalingen opgenomen worden om te kunnen optreden De heer Busch vraagt- den heer de Nies dat eens te willen preciseeren. De heer de Nies heeft het oog op de gebruikelijke politiebevoegdheden bij over tredingen inzake de zedelijkheid. De heer Gasille zegt, met nadruk, dat de bewuste raadsleden deze vergadering en deze discussies niet in eerste instan tie hebben uitgelokt, doch dat de geheele actie van de inwoners-zelf en van de be zoekers van het Natuurbad is uitgegaan, waarbij zelfs 2 adressen bij den Raad zijn ingekomen. Spr. begrijpt niet het optreden van de heeren van Dam en Hornsveld: die eerst teekenen en dan wéér terug krabbelen. De eerste 2 dagen van de ex ploitatie van 'het Natuurbad was alies vry, daarna kwamen er hekken en af scheidingen in diverse phases en nu is men weer wat meer liberaal geworden. De lieer de Bruijn: „Het liberalisme is anders dood", (gelach en tegenspraak) De heer Gasille, voortgaande, is het niet met den heer de Bruijn eens, daar,de liberale gedachte nog altijd in elkeen leeft. Doch al die verschillende uitvoeringen in den loop der weken zijn blijkbaar uit het Reglement te halen en daarom oordeelt spr. het veel beter, dat Reglement maar eens te wijzigen. Als er anders leden van B. en W. komen en meer ontactische uit voerders, gaan die misschien weer naar de hekken terug en ontactische menschen heeft spr. in zijn geheele leven gezien. Daarom is het goed een en ander nu vast te leggen in het Reglement en tegén ex cessen kan men altijd optreden. Doet men dat nu niet, dan stelfc men zich bloot aan wispelturigheid van de uitvoerders, bij voorbeeld na de een af andere onaange name gebeurtenis, die zich in het bad mogelijk nog eens voordoet. Die wispel turigheid moet men voorkomen. De Soes ter ingezetenen zijn er gerust niet op ge steld, dat er in het bad vuiligheden ge schieden. Dit zij nog eens uitdrukkelijk vastgesteld. Als men een goed Reglement heeft kan het ook goed worden toegepast tot aller tevredenheid. De heer Hornsveld zegt, dat voor hem de aanleiding tot teekenen van het ver zoek voor deze spoedeischende Raadsver gadering die hekken en afscheidingen wa ren, want dat was werkelijk geen toe stand, die bestendigd kon worden. Inmid dels is dat echter vóór deze Raadsverga dering al veranderd. In 't stuk, dat spr. geteekend heeft, komt niets voor omtrent de toelating verder van gemengde zonne baden. Spr. is daar ook niet voor nu naar zijn zin al die hekken zijn verwijderd, ijuoals de toestand thans is, geeft zij be vrediging en verdere wijziging van het Reglement is niet meer nooüig. Mej. Funke wil toch nog een voorstel tot redactiewijziging doen en daaruit vast leggen, dat de bewuste beide afgescheiuen terreinen slechts uitsiuiiiend bestemd zijn voor het nemen van „zonnebaden", dat wil zeggen voor het geheel uitgestrekt op den grond liggen teneinde zich aan de zon bloot te stellen, terwijl verblijf, zitten, en rondwandelen overigens overal' moet worden toegestaan. De heer Grootewai blyft erbij, dat het Reglement moet worden gewijzigd in ver band met de practijk van j.1. Zondag. Dat was goed en als het zoo blijft en wordt vastgelegd, kan spr. er zich best mede vereenigen. De heer v. d. Berg meent, dat thans de wind bij de heeren draait; die heeren en de Soester hebben een felle hetze gevoerd tegen het Natuurbad en mev hun felle af brekende critiek dat bad in een slecht daglicht gesteld. Van alle onaangenaam heden is De Soester dus de schuld, want dit blad heeft het eerst zijn kop in de hoogte gestoken en de menschen opge warmd. Nu zitten de Heeren met de ge bakken peren. En nu ze zien, dat ze het niet met hard schreeuwen kunnen win nen, draaien ze bij. De heer de Nies protesteert vegen de ze woorden. Het is bepaald onjuist, dat spr. en de zijnen een hetze hebben ge voerd. Ze zijn het lang niet eens met de Soester, maar dat neemt niet' weg, dat ze het heelemaal' niet eens zijn met de an dere heeren over dit natuurbad. Zooals dat bad tot voor korten tfijd werd geëxploi teerd was een groote onbillijkheid en daartegen zal spr. altijd blijven opkomen, ondanks den heer v. d. Berg. De heer Busch zegt, dat men gebreken in de uitvoering niet op het personeel moet schuiven, dat waren slechts onder geschikten. Wil men critiek geven op de uitvoering, geef dan critiek op mij, zoo roept spr. uit. Het personeel wist. niet steeds hoe precies te handelen en was niet op alle ondergeschikten ge- instrueerd. De heer Nooder: „Maar wie is U dan eigenlijk De heer Busch: „Ik ben de Gedele geerde van Burgemeester en Wethou ders De heer Gasille is blij, dat nu eens met zooveel woorden te vernemen. In de re glementen wordt echter steeds gesproken van een door den Raad te benoemen Com missie van Bijstand. Deze is echter nooit benoemd en inmiddels hebben de heeren Endendijk en Busch maar gedurende 3 weken net gedaan, of zij de baas waren. ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 ren en als proef bedoeld. Op grond van de bezwaren tegen die hekkeu van het publiek zijn ze daarop verwijderd, maar alle heeren hadden de wetenschap, dat die hekken in geen geval konden blij ven staan op de oorspronkelijke manier. Tenslotte hebben B. en W. in overleg met de commissie een oplossing gevonden, die aesthetischer veel beter is. Als de heeren nu echter zeggen, dat de regeling in orde is, zooals die Zondag j.L is uitge voerd, is spr. erg bang, dat het dan hee lemaal niet in orde is, want hij is en blijft tegen gemengde zonnebaden (beweging en protesten;. Wel vindt spr. het heel goed, dat een elkeen kan wandelen om liet geheele bassin. De vastgestelde ré gelen moeten soepel worden toegepast, doch de vastgestelde principes moet men in geen geval loslaten.. Spr. stelt voor, thans tot stemming over te gaan. De heer Grootewai wil het woord zon nebaden dan maar weglaten, daar men blijkbaar geen goed begrip over de be- teekenis daarvan heeft. Dat hindert ech ter niets, hoe men het ook wil noemen, als maar vaststaat, dav men mag ver blijven, loopen en zitten op het gemengde strand, op die wijze, als men zelf wil, zoowel voor heeren als voor dames. De heer Endendijk kan daarmede wel accoord gaan, als dan maar alleen het uit gestrekt liggen met de bedoeling zich Deze fout moet worden hersteld en wel spoedig. De heer Busch merkt op, dat inderdaad van zoo'n commissie wordt gesproken, doch de benoeming is nagelaten, omdat juist de heeren Gasill/e en Nooder zoo gauw mogelijk de stichting in het leven wilden roepen. De heer Gasille: „Juist, dat wil ik nog". De heer Busch zegt, dat in afwachting van die stichting men nu maar niet meer die oommissie heeft benoemd. Echter geven de heeren wel critiek en zelfs ge ducht scherpe critiek, doch ze probeeren niets op te bouwen en willen alleen maar afbreken. De heer Grootewai is in elk geval niet debet aan het genoemde blad, maar spr. wil uitdrukkelijk vaststellen, dat' door het groote lawaai en door het groote ge schreeuw' toch al een heeleboel is be reikt. Spr. is er van overtuigd, dat als er niet zoo erg over die hekken en af scheidingen was gesproken en geschreven, er ongetwijfeld heden schuttingen zouden staan en prikkeldraad. Door dat ger schreeuw en geschrijf zijn echter blijkbaar de oogen opengegaan en daardoor zijn ook de hekken verdwenen. Er is dus al veel bereikt met de 'actie. Als he!t! nu maar zoo blijft ah het is en men weer vandaag of morgen niet voor het feit komt te staan, dat enkelingen weer geheel an dere maatregelen gaan treffen. Spreker wenscht positief, dat de regeling zoo blijft als Zondag j.1. en daarover wenscht spr. bepaald een principieel© uitspraak van den Raad. De heer van Dam was voor een spoed vergadering, omdat de toestand met die hekken op het Natuurbad onhoudbaar, was. Die t-oestand is inmiddels veranderd en nu is het goed. De heer v. d. Berg ontkent, dat de hek ken zijn weggegaan door toedoen van den heer Grootewai, deze hekken waren al weg, toen de heer Grootewai er over sprak. En deze had beter gedaan op 'n kalme manier te gaan ageeren dan groote en afbrekende critiek ten beste te geven. U is er vlak naast, voegt spr. den heer Grootewai toe. De heer Grootewai zegt, dat de heer v. d. Berg er vlak naast is. Laat 'deze den datum van de vorige raadsvergadering opslaan, dan zal) hij zien, dat de hekken er waren op het moment, dat spr. daar tegen hier in den Raad te velde trok. De heer Endendijk constateert, dat! de hekken zijn geplaatst als gevolg van in zicht in een richtige uitvoering van het Reglement en slechts provisorisch wa- (vooxbeeo 'R. FRESE Hofleverancier# BAARN. v ieeschhouwcnj V arkensslachtenj BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen door de zon te laten beschijnen slechts gebeurt in de beide aigescneiden ge^ ueelten. De heer Gasille kan op die wijze uit stekend medegaan met hei standpunt van den heer Enuendijk, als maar vaststaat, dat er een volledige vrijheid van bewe ging is voor de beiüe sexsen, die het Na tuurbad bezoeken om te baden, te zwem men of anderszins. Tegenwoordig wil men zoo'n natuurbad bezoeken „en fa milie", en zooiets bestond vroeger niet, doch dat is den geest van den tyd. Mej. Funke wu dan een redactiewijzi ging over het begrip zonnebaden, waar- onuer zij verstaat net als de heer Enden dijk, zien uitstrekken op het stVanu voor de zon met de bedoeling een hali of een uur aldaar te blijven liggen. De heer Grootewai constateert) dan nog eens, dat het strand slechqs zal zijn ge scheiden voor dames en heereij, die „zon nebaden" willen nemen in voege als Mej. funke en de heer Endendijk nier nu net nebben uiteengezet. ijijiDe 'heer de Nies drin-gt er nogmaals op aan allle paaltjes en hekjes te verwijderen en -de nooidiLge afscheiding, alleen dan van de stran-dgcdeelten uiits-luitenidl voor werke lijke zonnebaden" voor dames en heeren afonderlijik, sleohts door een lage dennen- beplanting -te doen geschieden. De heer Endendijk wil rekening houden met de besprekingen-, z-ooalis die heden hier zijn gevoerd. Op het oogenblik schijnt het echter wel wat moeilijk de juiste redactie -der te wijzigen bepalingen te vinden en daarom s-tdl/t -spreker -dan ook voor deze kwestie van redactie-wijziging in handen -te stellen van B. en Wyv die -dan in -de eerst volgende vergadering kunnen komen met voorstellen tot wijziging. Mej. Funke en anderen kunnen inmiddels d-an hun voor stellen tot Wjijziging zwart op wit zetten en B. en W. zullen daarmede ongetwijfeld gaarne rekening houden,. Dit lijkt spreker de eenige manier om -tot oplossing der ge rezen moeilijkheden te kom/en. De voorzitter zegt, dat in art. 2 ook nog de 18 dagen moeten worden gewijzigd in 8 dagen, conform voorstel van den heer Gasille. Ook zijn er nog enikele andere wijzigingen noodig,. doch die kunnen dan tegelijkertijd wel worden behandeld. In elk getv-l komt er deze maand nog een raads vergadering;. zood'at die verandering dan toch niet zoo lang op zich behoeft te laten wachten. Het voorstel van den heer Endendijk wor-dt hierna met algemeene stemmen aan genomen. 4. Voorstel van B. en W,. tot aanstelling van een persoon tijdelijk belast met de al gemeene leiding van het Soester Natuurbad met credietaanvrage. (N-o. 3060). B. en W. schreven hieromtrent aan den Raad: Tijdens de exploitatie van het Soester Natuurbad is on>s gebleken dat voor een goeden gang van zaken een persoon be hoort te worden aangesteld, die tijdelijk wordt belast met de leiding. Het is voor ons college niet mogelijk steeds te blijven t-oezien op de vele noodzakelijke voorzie ningen!, welke in het belang van een goede exploitatie noodig zijn. In verband hiermede verzoeken wij U ons te machtigen tot benoeming van een tij'delijken algemeenen leider bij het Na- tuurbad^ die aan ons college verantwoor ding schuldig zal zijn, en wel tegen een loon van f 40 per week, een en ander tot den datum waarop het natuurbad in dit se: zoen (1933) zal worden gesloten. De fimancieele Commissie met uitzon dering van een lid(, dat inmiddels de ver gadering had verlaten/, vereenigt zich met deze crediet-aanvrage, doch wenscht hier aan de bepaling toe te vogen dat B. en W- voor de vervulling der tijdelijke functie een oproeping doen. Dc voorzitter zegt;, dat het alleen de be doeling is voor dit seizoen. De heer Gasille merkt op, dat de Raad uitdrukkelijk heeft besloten zoo spoedig mogelijk een stichting voor het Natuurbad in het leven te rocpenj, doch dat dateert nu al weer vanaf 22 Mei. Men is nog niets daarmede opgeschoten. Bij zoo n stichting kan de burgerij in het beheer tenminste ook een woordje medespreken en dat is jti'.st heel goed. naar is gebleken. Uit de notulen leest spreker voor, dat tot spoedige tot standkoming daarvan is besloten, en dit ook is toegezegd, dat alsdan een krachtige, éénhoofdige, led-ding zou komen. Van dat alles bemerkt men echter maar niets meer, De voorzitter deelt mede, dat de ziekte van den burgemeester hierin stagnatie heeft gebracht, want het was juist deze, die de voorbereiding daarvan op zich had ge nomen. Intusschen is er gewerkt en alles i* nu klaar en reeds officieus naar Gedep. Staten gezonden om principieele goedkeu ring. Wellicht kan d<us die stichtingsbrief reeds in de eerstvolgende raadsvergadering in behandeling komen. De heer Gasille wenscht uitdrukkelijk uit te spreken, dat hij ervan overtuigd is, dat de heer van Duren èn als Wethouder èn als loco-burgemeester dn de afgeloopen weken zeer veel heeft gedaan en dat apprecieert spreker ook-ten zeerste. De voorzitter belooft dan met nadruk, dat de zaak met die stichting zoo zal gaan als hij heeft gezegd. De heer Hornsveld is het niet eens met de finandeele Commissie en wil geen oproep plaatsen, dat is heelemaal niet noodig. Men kan dat gerust aan B; en W. overlaten en dat gaat ook veel vlugger. De heer Endendijk is het daarmede eens en adviseert daartoe te besluiten.. De heer Gasille meent, dat ook een op roep heel spoedig mogelijk is; spreker geeft onder alle omstandigheden bepaald de voorkeur aan zoo'n oproep. De heer van den Berg steunt het voor stel van den heer Hornsveld. De heer Nooder ziet er een gevaar in. als geen oproep voor die betrekking zou wor den geplaatst. Op een oproep komen on getwijfeld een keur van menschen, allen met deskundige capaciteiten, wellicht zelfs wel accountants. Dan kan die gemeente een goe de keus dioen. De voorzitter merkt op, dat dan misschien juist het seizoen voorbij is. Men moet titans onverwijld handelen. De heeren Busch en Endendijk hebben in de afgeloopen weken reeds zooveel tijd en moeite met dat alles opgeofferd, dat men van hen niet nog meer mag vragen zo-nder eenige vergoeding. Als die heeren hun werk morgen aan den dag niet meer willen doen, dan zou de geheele nri-chtdng onbeheerd staan en dat kan toch werkelijk -niet. Oorspronkelijk had men ge meend, dat de badmeester wel met de al gemeene leiding kon worden belast, doch de practijk heeft reeds nu uitgewezene dat die man daar absoluut geen tijd en geen gelegenheid voor heeft, die heeft zijn han d-en voil met andere dingen,. Spreker is vol l-of voor het vele werk, dat die heeren En dendijk en Busch tot dusverre voor de ge meente hebben gedaan en dankt hen daar voor zeer. Op de gestelde vraag, of B. en W. al iemand voor die functie op het oog hebben, eni of het aan het College bekend is, of wel licht iemand die functie ambiitieert, kan spr. geen antwoord geven. M-ogelijke ambitie van iemand is in elk geval aan spr. niet be kend. In-dli-en een der beide genoemde hee ren die functie zou willen aanvaarden zou dat voor de gemeente ongetwijfeld heel mooi zijn, maar spreker is zulks niet be kend. De heer Endendijk zegt;, dat in elk geval het nieuwe stichtlngsbestuur niets te ma ken: zafl hebben met den ge en, die de ge meen/te nu voorloopig als algemeen leider aanwijst. Die treedt alsdan automatisch af. De -heer Hornsveld zegt, dat er veel moei lijkheden zijn, die men zeker niet moet on derschatten; er is heel veel werk, vooral in den eersten tijd. De heer Grootewai meent, dat de voor zitter er om heen draait en vraagt thans positief, of men reeds iemand op het oog heeft voor die functie. De voorzitter verklaart meV nadruk, dat B. en W. nog niemand er voor op het oog hebben. De heer van den Breemer: „Ik denk zoo, dat ze mij er voor willen hebben!" (onbedaarlijk gelach). De heer Nooder is evenmin tevreden als de heer GrootewaL Er schijnt wel degelijk iets te broeien, maar dat schijnt) weer hooge politiek te zijn om geen namen te durven noemen. De heer Grootewai acht zich niet in het minst voldoende ingelicht, men houdt/ opzettelijk wat achtter. Spr. vraagt stem ming over het voorstel der finantieele commissies*, dat het verst strekken dste is, n.1. om voor die functie een openbare qproep te doen. De voorzitter meent, dat de voorstellen van de heeren Hornsveld, Endendijk en van den Berg om de benoeming aan B. cn W. over te laten zonder eenige voor afgaande oproeping verstrekkender is. Na eenig geharrewar over wat nu ei genlijk het eerst in stemming moet komen, brengt de voorzitter ten slotte in stem ming het voorstel van de heeren Horns veld, Endendijk en van den Berg. Dit voorstel wordt aangenomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen het voorstel stemden de heeren Nooder, de Nies, Gasilte en Lo- deesen. De heer Busch hield zich zeer timide en stemde blanco, terwijl de heer Grootewai, uit protest, dat hij niet vol doende ter zake was ingelicht, bij de stem ming de vergadering even verliet. Er komt dus geen oproep! 5. Voorstel van B. en W. tot het verlee- rien van de wettelijk voorgeschreven mede werking t.a.v. de aanvrage van het bestuur der R.K. lagere school te Soesterberg tot het aanschaffen van leermiddelen wegens stijging van het aantal leerlingen.. (No. 2991). Nadat de voorzitter aan den heer Gasil le heeft beloofd, dat de uiterste zuinig heid zal worden betracht, wordt dib voorstel aangenomen. Nog even terugkomende op punt 4 der agenda, verzoekt de voorzitter den Raad nog even officieel het salaris voor den tijdelijken algemeenen leider bij het Na tuurbad vast te stellen. Voorgesteld wordt f40.per week. De heer van den Breemer: „Als het dan maar niet hooger wordt". Vervolg zie 2de Blad. Xi S 1( te C K cc P< H V< FI U „H So OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146487

De Soester | 1933 | | pagina 2