DE SOESTER I l Onze Verlovings-Ringeo ZWEM IN „RIBANA" Kleinveeteelt. nfinn -V,-, 4|rYrYn urnriv- 1 11 Gegarandeerde oplaag ruim 3000 exemplaren 1 I G. VAM DUIN Heeren- en Dames Badcostuums VENSMA F. C. KUIJPERSTRAAT10. Tel. 803 T. VAM VLIET Rechtzaken Sport Burgerlijke Stand Predikbeurten A O^jVoor de Vrouw pO rnrn? IÉ! Vraagt onze voordeelige advertentie-tarieven V. 1_ collen in zijn boek ,,Medn Kampf" wordt met instemming overgedrukt en ten besluite wordit verteld, dat een buiteniandsche poli ticus (wie?) onlangs heeft gezegd, dat ieder dlie in politiek werkt en denkt, goed doet de Protocollen van Ba^el" ter voortdurende raadipleging en herlezing op zijn studeer tafel te plaatsen. Blijkt hieruit niet zonneklaar, hoe men de publieke opinie willens en wetens met ver- valscbing en bedrog wil vergiftigen? Smeriger bedrijf kennen wij niet. (de Vrijheid). G. P. D. TERREUR IN NEDERLAND. In de Van Voorst tot Voorststraat te Breda is op 12 dezer de inboedel van een bakker wegens schuld verkocht. Fascisten ihebben gepjoogd een executorialen verkoop te saibottecren. Er werdén voor het pand fascistische pamfletten verspreid. De meeste artikelen, die werdlen geveild, gingen voor een kwartje, en dubbeltje of een stuiver van de hand aan vrienden van den bakker. Was er een opkooper, die ineer wilde bieden, dan ontzonk hem daartoe spoedig den moed want de fascisten omring den den man zóódanig dat de ,,in)geslotene" met een onprettig gevoel het bieden staakte. De fascisten waren afkomstig uit 's Her- togenbosch, Rottendam en Tilburg en be hoorden tot den Algemeen Nederlandse hen Fascistenibond. (N. R. Ct.) OLIE ALS BRANDSTOF IN WONINGEN. In dezen tijd van technischen vooruit gang grijpen op velerlei gebied groote ver anderingen plaats. Zoo bijvoorbeeld op het "gebied van huisverwamruing. Tot voor kort werden steenkolen of anthraciet gestookt, tegenwoordig gebruikt men in vele wonin gen reeds olie, als brandstof. Huisbrandolie as een derivaat, een destillatieproduct van een dier meest waardevolle mineralen, welke ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 onze aarde" voortbrengt, n.l. van ruwe aard olie. Proefnemingen gedurende de vele ja ren onder deskundige leiding in die labora toria der „Koninklijke SheW-groep hebben een huisbrandolie opgeleverd!, die ideaal is als brandstof voor woningen. Deze ShelJ- huiisbrandlolde verbramdlt reukeloos en rook- loos, zonder asch, of slakken na te laten en verspreidt geen stof, vuil of roet. Haar sa menstelling is constant en haar warmte- gevend vermogen is wel andenballf maal zoo groot, als dat van de beste cokes. In de plaats van een kachel gebruikt men dan een oliestookinriehting, welke bestaat uit een olie brander, apparaten voor temperatuur regeling en, beveiliging en een reservoir met pijpleidingen. EEN VERBOD VAN UNIFORMEN. Er is een wetsontwerp tot aanvulling vam het wetboek van strafrecht ingediend met het oog op kJleedingstukken en onderschei dingsteekenen, welke een bepaald staatkun dig streven moeten uitdrukken. In de memorie van toelichting wordt ge_ zegd|, dat den laatsten tijd zich in toene mende mate het verschijnsel voordoet, dat aan staatkundig streven in het openbaar uitdrukking wiordt gegeven door het dm- gien, of voeren, van kenmerkende kleeding, stukken of onderscheoidingsteekenenDit verschijnsel is. gezien de ervaringen in ver schillende miidden-Europeesche staten en ook hier te lande opgedaan, niet zonder bedenking. Hot ostentatief dragen of voeren vam kleediingstukken, of o nderscheidlingsteeke- nien met staatkundige strekking werkt, vooral in tijden van spanning, op politieke tegenstanders uittartend. Voorbeelden daar van vertoonden zlich in den laatsten tijd he laas meermalen. Bij herhaling was in ver band1 daarmee soms uitgebreid politie-op treden noodzakelijk tot handhaving van de openbare orde. Zulk een min of meer militaire machts ontwikkeling van politieke richtingen naast het wettig gezag, al kleedt men haar, wel licht in den aanvang te goeder trouw, in den vorm van hullpverleeniimg aan dat ge zag. mag in een ge ordenden staat niet wor. dien geduld. Zoodanige machtsontwikkeling van bepaalde groepen, voordat zij ernstiger vormen aanneemt, te voorkomeni is mede de strekking van ihet wetsontwerp. Krachtens het eênrig artikel van. het wets_ ontwerp wordt na iart. 435 van. het wetboek van strafrecht een artikel 435a ingevoegd, luidende: „Hij, die in het openbaar klee- 'düngstukken, of opzichtige o ndersch eidlvng s - teekenien draagt, of voert, welke uitdruk king zijn van een bepaald staatkundig stre ven. wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twaalf daeen of geldboete van ten hoogste honderdvijftig gulden." Aan de memorie van toelichting wordt mug ontleend, dat „kleedingstukken" zoo al gemeen mogelijk moet wordien opgevat. N.i'eit noodzakelijk ais dus, dat uniformen of onsderdeelen van uniformen wordien gedra gen/. Ook gewone kleedingstukkeni, zwarte of bruine overhemden, bepaalde hoeden of petten, die niet door eenig gebruik zijn voorbeschreven, of bijv. zelfs geheel gelijke oostuums, kunnen kenmerk zijn van een be paald staatkundig streven, vallen onder de strafbepaling. veel beter en nog goedkooper ZOMER- EN WINTERVELLEN. Tusschen zomer- en wintervellen bij ko nijnen bestaat groot verschil Verschil in kwaliteit, die tot uiting komt zoowel in ge bruik als in prijs. Het zomervel (een uitzondering buiten beschouwing latend) is niet dan geschikt om te dienen in de hoedenfabricage. Het haar wordt van het vel afgeschoven, de rest wordt verwerkt tot een soort lijm. Ook die vellen, welke als gevolg van een verkeerd gekozen tijdstip voor slachting in herfst of winter, niet ingehiaard zijn, worden op één lijn gesteld met de zomervellen. Alle vallen ze onder de afdeeling „snijgoed" en brengen een heel klein prijsje op, ook in een tijd dat de vellen behoorlijk geprijsd staan. Thans brengt deze rommel zoo goed' als niets op, immers de beste vellen weten het maar tot enkele dubbeltjes te brengen. Waarom zijn die zomervellen zoo weinig waard? Bekend is, dlat het konijn in het voorjaar aanvangt te verharen. De dichte winterjas wordt uitgetrokken en een veel dunner ge waad aangetrokken. Doch dit is de eenigste oorzaak niet. Het zomervel verkeert bij vele konijnen reeds na korten tijd weer in ver- haring, zij het dan in heel lichten graad. De ze verharing voltrekt zich bij heel kleine plukjes (soms omvat het niet meer dan en kele haren hier en daar), maar men begrijpt dat dergelijke vellen niet houdbaar zijn. Bij looiing laten ze ,,los". Het haar valt op plekjes uit en zou men er een bont van hebben vervaardigd, dan zou dit den draag ster al zeer slecht voldoen, omdat het „uit- haart", zoodat na eenigen tijidi open plekken in het bontstuk zouden ontstaan. Ook alleen reeds, omdat bij de zomervellen: het haar niet voldoende dicht iis, leenien ze zich niet voor het verwerken tot bont. Dit toch moet voor alles heel vol en dicht. zijn. Er moet onderwol in zi/tten! Voor bontwerk zijn alleen geschikt vol komen ingehaarde wint erve Uien. Deze zijn zeer rijk aan onderwol, hebben veel glans en zijn, mits op een tijdstip geslacht, dat ze volkomen ingehaard zijn., zuiver houd>- baar! Met het oog op bovenstaande liigt het voor die hand, dat we met het slachten der dieren zoolang wachten tot dat tijdstip is aangebroken. Wanneer is het konijn slachtrijp? We heb ben hier, naast ve/leigenschap. ook rekening te houden met de vleeschcond'itie, waarin het dier zich bevindt. De opbrengst van het vleesch was in den goeden tijd (voor de crisils) zeer belangrijk. Vel- en vleeschop- brengst saimen konden toen den onderne mers eenige winst bezorgen. Is d'e vleeschconditie een onvoldoende, dan blijkt meestal ook het vel niet van eer ste kwaliteit te zijn. Naarmate de eerste be ter is. zal de peJls een fijneren glans bezit ten. Let men bij het uitkiezen van het slachttijidstiip echter alleen, op de vleesch- comdkie, dan iis men er naast, want prima in 't vleesch zittende dieren vallen natuur lijk evengoed in verharinig als magerder exemplaren. Eerst overtuigen we ons weliswaar van de vileeschconidlvtie, maar dloen daarmede on middellijk samengaan een onderzoek naar peltekwiailiteilt. Dit gaat zeer gemakkelijk, want blazen we even een kiliein ringetje in het haar dan weten wie diirect hoe laat hef is. Natuurlijk blazen wie meerdere ringetjes, terwijl het elders nog volop in verhiaring zit. Het te blazen ringetje stélt ons iln staaf fat op de huid te zien. De huildi moet geheel blank zij.ni Zien we zwarte spikkels (dit is het doorbrekende nieuwe haar) dan wordt gewacht met slachten tot hef vel overal even bllan'k is. Huiden met zwarte spikkels zijn niet houidba r, want bij looiïng laat het haar op de zwart gekleurde plekjes los, zoodiaf ze ziich niet leerien voor hét verwerken van bont. Ook deze wiuitenvelilen komen bij het snijigoed terecht, en brengen den fokker geen geld In hef laatje. Kleoiiweete elt) OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN' FELKF. 330 POSTGIRO 14648? KANTONGERECHT TE A'FOORT. Kan/tonrechter mr. baron W. Roëli, Ambtenaar O.M. mr. Abbing (Utrecht): Een echte vacantiezitting, waarbij niets van Soest. Slechts een enkele zaak worde hier vermeld, hot geval van een zwakkeling. Het strafregister van dezen Hiil.versum- schen sleeper, wees o.a. aan. tweemaal mis handeling en eenmaal erfvredebreuk, steeds gepaard met drankmisbruik. In 1931 een Hlilversumsch vonnis voor dronken achter stuur, een voorwaardelijke 2 weken hechte nis en 1 jaar ontzegging van rijbevoegd heid. De man was thans lid van de Geref. Geheelonthoudersvereendgmng. En toch. nauwelijks as de proeftijd van het Hilversumsche vonnis achter den rug, of het was weer net zoo. Stomdronken, zei dé Baarnische agent. Als teekanend mag wel gelden, dat verd. zijn stilstaan den auto wilde aanslaan., toen deze in de versnelling stond. Dat had hem zijn levpn kunnen kosten. In een café een bier en vier katsjes ge bruikt, en daarna was weer een andere ge legenheid opgezocht. Geef me zeer langen proeftijd met voor waardelijk; dlan gaaf het misschien. Zoo gauw als ik er een neem, ga ik door. Wat moeten we, man, met je aanvangen? zei de Kantonrechter. De man heeft vrouw en kinderen; afne men van rijbewijs maakt hem broodieloos. Ds. Kruiswijk, voorzkter van genoemde Onthoudingsvereeniging, had' een dringen den brief geschjeven. Ga dien danken, zei de Kantonrechter, dlat nog eenmaal een proef wordt genomen. Zoo werd het vonnis: 2 weken hechte nis onvoorwaardelijk. Verder voorwaarde lijk nog 2 weken en ontnemen van rijbe voegdheid voor 2 jaar. Gestelde voorwaar den zijn: lid blijven der Onthvereeniging, zach stellen onder toezicht, buiten noodzaak van beroep geen gelegenheid van verlof of vergunning bezoeken. Dit alles in proeftijd vam twee jaar. De varkens. Het vonnis in de Varkenszaak, waarbij de secretaris der Utrechtsche Centrale vorige week zoo wondere figuur sloeg, was con form den eisch: schuldig zonder strafopleg- gen, maar verbeuid verklaren van de 13 varkens. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Wïelrijdien zonder bel: J. F-, Soest f of 1 diag. wLUBNIEUWS V.V. SOEST. Uitslag gespeelde wedstrijden: Soest II—SOA II 4—0 Soest I—SOA I 1—1 Zondag j.1. waren twee Haagsche elftal len bij ons op bezoek, namelijk SOA 1 en 2, welke resp. tegen ons le en 2e elftal een wedstrijd speelden. Het 2e elftal wist haar wedstrijd te winnen met 40. Het le elftal heeft de puntjes met SOA 1 gelijk ver deeld. Over het geheel genomen waren het mooie sportief gespeelde wedstrijden. Na afloop bleven de elftallen nog even bij el kaar, en werd door de vereeniging SOA aan Soest een mooie Ets overhandigd als een herinnering aan d/e wedstrijden hier ge speeld. welke dan ook meteen een goede plaats kreeg in de zaal van dien heer van Wagtenidionk. Spelers van Soest, even breng ik jullie nog in herinnering betreffende de foto's voor de spelerskaarten, daar dfie tijdig in geleverd moeten wordien aan den Bond. Op de te houden plaatselijke athletiekwed- strijidJen «te Soesterberg 5 Augustus a s. heb ben 3 leden van de W Soest ingeschreven op versehilltende loopnummeirs. Goed trai nen, Heeren, dam maken jullie nog wel een kans. van 2026 Juli 1933. GEBOREN: Apoillonia dochter van D. de Haan en L. L. Los Schoutenkampweg 29; Aletta Wilhelmira dochter van F. J. Hïaars en J. M. Bakker Rademakerstraat 8a; Aartje ArnoUda dochter van A. J. Spelt en L. Vervat Torenstnaait 15; Hanny Petrus zoon van W. de Beer en M. Voskuilen Smitsweg lc; Cornelia Maria Margaretha dochter van N. H. Th. Waltman en C. M. Harmsen Ra)demakerdtraa/t 18; Bastiana Elisabeth dochter van H. B. Hartogsveld en A. van Klooster Braam weg 19; Wil helmus Adnianus zoon van W. v. d. Heuvel en M. C. A. de Haas Eemweg 4; Jacobus zoon van A van Woudenberg en H. L. de Rooy Schoutenkampweg 25. ONDERTROUWD: A. Rommers en A. de Bree; A. P. J. de Kruyff en A. Oosten- brugge; H. Rakers en C. W: M. van Lim burg Brouwer; C. G. de Kilerk en M; J. A. Mtelman GEHUWD: G. Veldhuizen en J. van de Kult. OVERLEDEN: Sophi.a Hoksbergen 49 jaar echtgen. van G. Voorburg Birkts raat 71a; Care.1 Roest 69 jaar eohtg. van A» i? Hemmiin^son Burgemeester Grothestraat 35; Jacob Krol 57 jaar echtg. van II M. van de Diippe Waldeck Pynnvontlaan 12, Petrus AloysdiUis Johannes Grip peiling 75 jaar gehuwd met M. H. de Winter Vrede- hofstraat 2; Louis Etienne O.l'digs 72 jaar echtg. van G. E. Schoei der Emmalaan 14. Vestiging van 2026 Juli 1933; P. G. Blom met gezin van Leiden naar Hlartmanlaan 8; K. A. Wilohard van A'foort naar Amersfoortschestraat 83b; G. van Schaiik van Amstend'am naar Luchtvaart- af deelin^; A. Heijkoop van Leerdam naar Rirkts/traat 80; J. Th. ter Veer met vrouw van Bloemendaal naar Prins Hendrikl'aan 4; E. S. de Bruijne van Zandvoort inaar Amersf.ytraat 65; J. Bronkhorsf van Val burg naar Burg. Grothestraat 49; Th. A. Simons van Apeldoorn naar Beefzlaan; W. van Dendekom van Amsterdam naar Laan straat 3a; Wedi. A. Jackson van den Haag naar Heliingweg 3; Ch. D. von Lom van Essen-Ruhr naar Wilhelmi nala.au. 10; C. WL F. Lamnierts van Bueren van Utrecht naar Van Lenneplaan 64; N. L. Jaossen met gezin van Amsterdam naar Heuvelweg 28; J. L. Stronk idem. A. R. Dik van R'dam naar Kerkpad NZ 16; S. de Ruiter met gezio van Utrecht naar Klein Engendaal- weg 2; Wed. M. de Boers van den Haag naar Amersfoortschestraat 91a; Rudolph Leviin met geziiin va nden Haag naar Amers foortschestraat 91a; H. M. J. Marinus van Tegelen naar Amersfoortschestraat 18; W. B. van Harderwijk ildem; E. J. van Soest met gezin van Zuilen naar Dijkhuisstraat 13; H. van de Water van Almkerk naar Amersf.straat 42. Vertrek van 2026 Juli 1933. G. Sterk van Rad'emakerstraat 18 naar Zandlvoort Dr. Joh. Metzgerstraat 39; C. v. Barneveld van Dorresteinweg 19 naar de Bilt 2e Brandenb.weg 21; M. P. Abelman van Gallenk.weg 6a naar Amby Hoofd straat 35; P. C. Wortel van Hartmanlaan 22 naar Amsterdam Darmstraat 54; B. Reisen van Amersfoortschestraat 18 naar Bad Du- berg; M. Harde idem; Wed. P. C. W. Gel der van Emmalaan 3 naar Utrecht Balye- laan 2bis; E. J. P. van Renswoude van Amersfoorrschsetraat 20 naar Culemborg Semiuari; M. Voskuilen van Birktstraat 83a naar Hoogland D 143; M. van Soest van Schoufenk.weg 6 naar Helmond Molen weg 8. Verhuizingen in dé gem. van 2026 Juli '33. K. R. M. van Oonschot van KJein Engen- daalweg 94 naar Nieuweweg 44; N. J. J. Blokbergen idem; W. F. van Riet v. Kerk straat 11a naar Plasweg 25; J. Romeijn van Dorrestëiinweg 4 naar Nachtegaahveg 29; J. Eerenstein van Ossendamweg 7 naar 18; P. G. Kuiper van Schoutenk.weg lb naar Braamweg 10; J. T. van der Laan van Klaar waterweg 11 naar Burg. Grothestraat 49; M. Mamné van den Blieklaan 46 naar 35; S. M. J. Rijksen van Beetzlaan 59 naar Laanstraat 56; G. C. Butzelaar van den Blieklaan 33 naar Verl. Talmalaan 35. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 30 Juli 1933 kerk 10 uur: Ds. P. de Haas, van Utrecht. Kerk 6 uur: Ds. GroenevelkL Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 6 uur: geen dienst. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE. Zondag 30 Juli 1933 voormiddag 10 uur, namiddag 6 uur: Ds. J. van Doorn, van Ede. Wfaensdae 2 Augustus 1933 voorm. 10,30 uur: Ds. L. Kle&sen, van Vlissingen. Nam. 2,30 uur Ds. W. F. Lama/n, van MJiddellwnLs. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondag 30 Jula 1933 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. H. van de Wal, van Wageningen. VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 30 Juli 1933: geen dienst. EEN MID-ZOMERJAPONNETJE. Al wallen wij natuurlijk ontze dikke zussen ondier ons niet in het harnas jagen, die eer- Jijlaheid gebiedt toch om te zeggen, dat het japonnetje, dat wij dieze week bespreken wel d/n het bijzonder geschikt is voor de slanke, jeugdige figuurtjes. Oorspronkelijk was dit japonnetje ontworpen in de popu laire goudgele kleur, waarbij dian ook een hoedje in de zalfde kleur gedragen wordt. Een buitengewoon aardg effect wordt dan verkregen door den onderkant van de wij die pofmouw,, het kraagje en de handschoe nen wit te nemen, Voor het kraagje, dat niets asnders is, dan een eenigszins opstaan de rand neemt men die stof schuin en stikt dan daarna deze rand natuurlijk diubbek lm de meeste gevallen trouwens wordt voor kraagjes tegenwoordig de stof schuin ge nomen, omJdat ze daardoor beter vallen. Er zijn natuurlijk ook heele mooie andere com binaties mogelijk, bijvoorbeeld een japon netje van donkerblauwe crêpe met onder kant van de mouwtjes en kraagje vain licht, blauwe crêpe. In dat geval bijvoorbeeld zal men de ceintuur met strik van achteren kun nen vervangen door een smaller ceintuurtje niet een glimmende gesp van voren. Ook kan men de rollen omkeeren, het japonnetje zelf van lichtblauwe crêpe maken en de gareering van donkerblauwe crêpe. Om nog even op den ceintuur terug te komen, voor al voor de meer gevulde figuurtjes zouden wij toch liever maar het eenvoudige cein tuurtje met gesp aanraden, omdat zoo'n breede gedrapeerde ceintuur met strik de -4 V.V. gezellige dikkerdjes onder ons nu niet be paald slanker zou maken. Men heeft onge veer 4,50 k 4,75 Meter stof van 80 cM. breed noodig. Wij wezen reedis eerder op de populariteit van de niieuwe katoenen stofjes, die er dit seizoen zoo buitengewoon aardig uitzien. Ook voor de zomeravondjaponnetjes wor den deze veelvuldig toegepast. Wat deze avondjaponnetjes betreft, kan nog worden gezegd, dat deze vooral opvallen door de nieuwe, bijzondere wijdte van dien rok van onderen, die daardoor in diepe klokken valt. Natuurlijk zijn deze japonnetjes voor zoo ver z.e mouwtjes hebben, voorzien van pof mouwtjes. MADELEINE. A H3S' <~XX ZUINIG MET DAT GAS. Ongetwijfeld' heeft gas hedl veel voor op het stoken van kolenfomuizen en dito ka chels. Mlaar alls we gaskooktoestellen ge bruiken, moeten we ze ook heel goed behan delen. Daarom is het aan te bevelen de branders van kooktoestellen eiken dag flink uit te borstelen. Als de branders los zijn, dlan is het goed om ze uit elkaar te nemen om ze schoon 'te maken. En wanneer het noodig ds, moet men ze potlooden. De bran- d'ers van gaslampen moeten van tijd tot tijd1 uitgeblazen worden. Deze moet men niet doorsteken met een speld of naaldi, daar het speksteen er anders afbreekt, waardoor de opening te groot wordt en het licht gaat flikkeren. Bij het schoonmaken van gas- gloeiildchtbranders neemt men eerst het kousje voorzichtig er af, waarna men het voorzichtig aan een haarspeld 'n het löm- pegl'as ophangt. Den brander blaast men ffoed' door. Desnoods schroeft men die hee- lemaal af. Alle deelen schroeft men dan uit elkaar en borstelt men goed uirt. Het gaas van den brand er kop daarbij niet te verge ten. Ook de enkele gaatjes in het onder stuk van den brandier moeten speciaal goed worden doorgeblazen. Had U dat maar geweten Als U nu weer eens mosterd maakt, moet U er eens een paar druppels sla-olie bij doen, dlat verhoogt de geurigheid. Om te voorkomen, dat Uw geschilderd houtwerk er dof gaat uitzien na het afne men met <spons en lap, is het gewenscht het volgende mengsel te gebruiken om het houtwerk te reinigen. In o-ngeveer twee li ter heet water doet men een eetlepel ter pentijn, een halve lepel melk en een halve lepel zeeppoeder. Dan moet U eens kijken, hoe d'e verf weer gaat glanzen! Voor het wegmaken van roestvlekken ge bruikt men het volgende recept. Een thee lepeltje gewoon keukenzout lost men op in een dessertlepel vol citroensap. De stof spant men met de roestvlek over e«n kom met kokend water en wrijft de vlek met de voornoemde oplossing, tot de vlek ver- dlwijnt. Voor het wasschen van ramen en spaegels bestaat een eenvoudig middel. Men doet een beetje gewone stijfsel in het water en wascht d'aar de ruiten of spiegels mee. Als ze gedroogd' zijn, wrijft men ze vlug af met een zachten doek. Dan zullen ze heel mooi glimmen. Als men heet watT in een glas of een porseleinen kopje wil gieten, zet er dan eerst een metalen vork of lepel dn. Die leidt de warmte dan weg, waardoor er minder kans is op het springen. Lichte bamboe- of rieten stoelen en tafel tjes worden bij het gebruik in den tuin al heel gauw vuil. Men kan ze echter heel ge makkelijk reinigen, door ze met een bor steltje af te schuieren, dat men eerst in warm water en 'daarna in keukenzout d'^opt. Dan veeg men ze af met een schoonen^ vochtigen doek en laat ze in de zon drogen. Men bewaart thee het beste in een lucht dichte bus op een koele plaats. Koffie moet men slechts bij kleine hoeveelheden koopen en «dan, versoh gemalen. Kloper, dat eens in de week wordt afge wreven met een stuk flanel met een beetje naaimachine-olie. zal niet gauw dof worden. RECEPT. Runder blinde-Vinken. Voor zes flinke eters heeft men noodig 6 mlagere runderlapjes van 3/4 ons, 3/4 ons spek, 6 augurkjes, wat zout en 3/4 ons bo ter of mndvet. Men wascht de lapjes en zout ze. HJet versche, gewasschen spek wondt in 6 even groote plakjes gesneden. Midden in doet men een augurkje, waarna men alles tesamen oprolt. Dan bindt men de blinde vinken met een dun touwtje dicht en worden ze in boter aan alle kanten bruinge bakken. De jus maakt men af met water en laat er «het vleesch nog een uur in> nastoven,. Touwtjes worden er voor het opdienen af gehaald. HUISVROUW. 2). 2)1 2)1 2)1 2)1 2)i Jfc bi ja d< H M V SI de Bi Br dil K« Da eer Fn nie vol 782 te) B. Zw naa low Bie Zei alle loo vra Ger der laat Spoe

De Soester | 1933 | | pagina 2