2e BLAD QiZ Soesterberg Bekendmakingen N 0« Officieel >0 O^Plaatse lij k Nieuws^ 6 Ingezonden Sport Rechtzaken ^-O behoorendc bij „DE SOESTER" van Zaterdag 5 Augustus 1933, No. 62 dienstplicht. Bekendmaking inzake vrijstelling De Burgemeester van Soest brengt ter algemeeme kennis, dat Hendrik Groenen- steijn, dienstplichtige der lichting 1933 de zer gemeente, bij beschikking van den Mi nister van Defensie d'cL. 27 Juli 1933, VI1^ Afdeeldng T^Jo. 335 V, met ingang van 1 Oc- tober 1933, voor een jaar vrijstelling is ver leend van den dienstplicht wegens kostwin nerschap. Tegen deze uitspraak kan binnen tien da gen na dien dag dezer bekendmaking in be roep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of idloor diens wettigen vertegenwoor diger; b. door elk der overige voor deze ge meente voor dezelfde lichting ingeschreven personen, of door 'diens wettigen vertegen woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Ko ningin te richten, moet met redenen zijn om kleed en worden ingedent bij den burge meester ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending van het verzoekschrift. Soest» 3 Augustus 1933. De Burgemeester voornoemd, G. Deketh. BELANGRIJKE MEDEDEELING. Wij verwijzen onze geachte lezers naar de in t blad voorkomende advertentie be treffende de oprichting van een Woning bureau door de firma van de Wijngaart. De beginselen waarop de vestiging steunt, doen 'de verwachting koesteren, 'dat deze firma zal slagen. W|ij wenschen haar dan ook medewerking en succes toe. HIER! LEES EN ONTHOUD N.S.B. VERGADERING Dinsdagavond om 8.30 uur werd sectie vergadering gehouden in de beneienzaa. van hotel UcKnuysen, speciaal voor den kleinen middens tand, daar volgens den leider die groep der bevolking door de malaise het zwaarst wordt getroffen en er duizenden onder hen zijn die graag steuntrekker zouden willen zijn. Daarom ligt er juist voor de NSB een groot ter rein braak om te bearbeiden, daar de re geering te kort schiet in haar verplichtin gen tegenover die groote groep. Nu is echter de Ned. Dagbladpers van linkscht zgde niet de aangewezen weg om de zaak der NSB aan te bevelen. Zij beschouwt de fascist als een vogelvrij verklaarde, als de bruine mondpest, en rechts is al even vies in haar bestrijding. Schreef zij nu maar wat juist is, maar dat doet zij niet en de rest zwijgt zij dood. De pers brengt de NSB in een kwaden reuk, maar juist dit vervult met trots, de ze tegenwerking zal eindelijk de uiteinde lijke overwnnig schenken diie dan te scnooner zal zijn. Maar dit alles teek en. angst, dat de nnddenstand achter de NSt komt te staan, omdat alles blootgelegd wordt, de neutrale pers vreest de NS1 en al het gedraai vermeerdert de angst in de verkeerde voorlichting. De NSB be looft niets; zij vraagt alleen: moet het land uiteengerukt worden djor de parii .culiere partijtjes, wat uitloopt op verze Want hoe kan het land welvaart ten dee, vallen, als alles hopeljoos is verdeeld .-men elkander niet vertrouwt), en te pas pt te onpas de valsche internationale zing inplaats van het Volkslied. De huidig, verwording doet het land ten ondergaan elk zorgt voor zich zelf, het algemeen be lang komt op de laatste plaats. B.v. dt gemeente Amsterdam laat een zvvembac bouwen voor 1.5 millioen gulden, waai elk jaar 1 ton bij moet; in Arnhem éér van 3 ton, terwijl n Zaandam f 1200 over blijft van kleedinggeld van de pol. en onder hen verdeeld werd; hier gaat dus eigen- en groepsbelang boven Landsbelang en dt kleine man moet zijn zure belastingpen ning offeren. De NSB zoekt allereerst he 'landsbelang, burgerzin en solidariteit in ialle lagen van de bevolking. Daarbij komt nog prijsknoelerij door fabrikant en den winkelier, zoodat de bonafide winke lier zijn bestaan ziet bedreigd. Waarom verbiedt de regeering zulks niet, en door dat alles is de belastingplichtige de dupe Daartegen moet de middenst. zich verheffen maar zich allereerst vereenigen, daar dan haar stem wordt gehoord evenals van di arbeiders, die gehoor ontvangen. De NSt zal blijven wijzen op oneerlijke practijken en wenscht een gezond bedrijfsleven wacht daarom niet te lang met l) aan t( sluiten bij de NSB, de keus is Fascisme of Communisme. Verbreidt deze gedachte en wil er naar leven. Nadat een citaat was voorgelezen van Mussoltini werd de ver gadering omgezet in een huishoudelijke Twee schriftelijke vragen werden ge steld en beantwoord. EERSTE SOESTER EIERVE1LING. Kipeieren: hoogste prijs f2.80; mid- delprijs f 2.50f 2.60; laagste prijs f2.20; Eendeieren f2.Alles per 100 stuks. Aanvoer 9000 stuks, handel vlug. 5e ZOMERCONCERT te geven door de Harmonie „Patiënüa Vin- cit Omnia Directeur H. Kok, op Maandag 7 Augustus a.s. des avonds 3 uur m de muzreictent nabij het Vliegkamp te S berg PROGRAMMA: 1 Lisbona, Marsch J. Furgeot 2 Le Laan De Bagdad!, Ouv. de Boieiuaeu 3 Donausagen, Wals Julius Pucik 4 Maruana» b anbaisie sur 1'Opera» Jos Kessels. PAUZE: o Le Masqué D or, uuv. F. Popy 0 uae .f uppennociizeii, Jvarakterstux iviax. Khoüe 1 Divertissement champetre, suue r»aaiei xvoussoau 6 Colonel Bogcy, Mia<rsch K. J: Aiioiu DE SOESTER POSTDUIVEN IN L»iJC.lMöl UH.K De Plaatselijke fostduiveuluihcbbers vereeiugmg „en. ZI\AluVV iiecu ter ge_ nogenui-ciiu van naar tvvaa.il en een aalt jang ucstaan liet sympatMexe ia.ee opgevat een vifUCat ciioox naar uuuven ie aoen Jiouuen van iNeuiville in Beiigie, waarin ;eucr aie iets voor cie unancieering van de Plaatse- ujnte Vereemgamg ter Desinjarng van ae tu- uvrculose voelt, zien dnteresseeren kan. i-»e De doding as namelijk deze. Men kan tegeni 'aen pnjs van oü cent een nummer van een 'üer mode vliegende postduiven koopen. z-ooaLs w.aa rsemjnujik met ai gein een bekend, nanoen postduiven een eigen Burgelijacen siaiw. Deze o/s bekend en genoteerd middels een naaaiiooze ning, die eiuce duif om een tier pootjes draagt. Bij de vereeniging is uepaald, nat Ie den der vereeniging (die na. tuur lijk met meerdere vliegcuuiven bekeno zijnj nieraan met mogen deelnemen. Voor de prijzen voor deze vlucht wordit dezer dagen een beroep gedaan op vele in woners van Soest. De baten komen geheel ten behoeve van bovengenoemde liefdadi ge vereeniging (voor alle gezindten). Zij die al-dadelijk iets hiervoor wuillen afstaan wor. den verzocht dit te doen bezorgen bij den heer H. van Bitter» van Weedestraat 7b. Boven en behalve deze vlucht is toestem ming van HH Burgemeester en Wethouders verkregen om op 11 en 12 Augustus a.s. middels verkoop van dasspeldjes en bloempjes geld voor het goede doel bijeen te krijgen. Wij twijfelen, er niet aan of de inwoners van onze plaats, die reeds zoo vaak getoond hebben voor een goed doel in den zak te willen tas-ten, zullen zulks in dit geval, waar het een zeer nuttige plaatselijke vereenaiginig tot bestrijding van de tuber culose betreft evenmin willen nalaten. Controle op afrekening, afdracht enz. zul. Jen geheel onder plaatselijk officieel toe zicht geschieden,, en in de plaatselijke bla den worden bekend gemaakt. CHRISTELIJKE ORANJE VEREEN. „JULIANA VAN STOLBERG" Ter gelegenheid) van de verjaardag van de Koniimgïin-M'oedea- >eni het 10-jarig bestaan der vereenigiirfg. werd Woensdagavond in den tuin van Oranjehof een tuinfeest gege ven. dat zeer goed bezocht was. Te onge veer 7,30 uur opende de praeses de samen komst met het laten zingen van psiL. 75 1, en ging daarop voor iin gebed Spreker roept daarop allen het welkom toe op dezen dubbelen feestdag en herdenkt 'dankbaar de groote daden Gods het volk geschonken in den persoon van de Koningin-Moeder. Spr. herdenkt haar ais opvoedster der Koningin en haar regentschap maar bovenal als de stichtster vam Oranje-Nassau oord H.M, de Koningin-Moeder heeft 'de liefde van het volk. Daarop gaat spreker na de oprichting dar vereeniging en die moeilijke tijden en roept krachtig op tot lidmaatschap. Daar op zong de Christelijke Gem. Zangvereen. „Crescendo" een tweetal nummers die in den smaak vielen. De secretaris gaf een overzicht van het vereenigingsleven, daar 'de vereenigimg is opgericht om de Oranjeliefde te vermeerderen en de ver jaardagen van het Koninklijk Huis feestelijk te vieren. Spreker herdenkt de dames Ida Jongsma en W. Stam die de vereeniging steeds hielpen evenals de overige mede werkers. De oud-voorzitter, wijlen de heer J. v. d: Füer, werd herdacht, en een woord van hulde gebracht aan. den heer Buxtorff voor zijn ijverige propaganda. Na het zin gen, van het Wilhelmus dankte de heer C. N. v. d, FiLier voor de hartelijke woorden aan de nagedachtenis van zijn onvergete- 1 ijken vader gewijd. Daarop voerden de meisjes en damesafdeeling der STC enkele rybhmische dansen uit die soepel werden uitgebeeld, en terecht bewondering afdwon gen en luide werden toegeklapt 't Werk der heerenafdeeling aan de brug was perfect in orde. De directeur, de heer J. v. 'du Linden en de pianiste mejuffrouw B. Kooy ons compliment. De voorzitter van den ring van Chr. Oranje Vereeniging te Baarn en den heer Wijnja bestuurslid Chr. Oranje Vereenigingen feliciteerde de vereenigding met het tweede lustrum. De af werking na de pauze was eveneens goed verzorgde Het was een zeer goeden avond- 4e ZOMERCONCERT. Ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin-Moeder gaf het harmo niecorps PVA onder leiding van den heer H. Kok uit Zeist een populair co'ncert, waarvoor niet zoo erg veel belangstelling werd getoond1. De vaste bezoekers waren zeker naar Baarn. Begonnen werd met de volksliederen;, waarna een vroolij'k pro gramma werd afgewerkt, meermalen door applaus onderstreept. De beide raadsleden de Bruyn en van den Breemer waren on der de luisteraars. Nia afloop werd gedanst in die Gouden. Ploeg. EEN HUMORISTENGEZELSCHAP IN EEMLAND. Naar men ons mededeelt zal a.s. Don derdag in Hotel Kernland optreden een Hu- monistengezelschap onder leiding en met medewerking van den bekenden Radio- en GramophoonzangeT Aug. de Laat uit Til burg, Waar dit gezelschap overal in den Lande Grooten bijval verwierf en overvol- GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: portemonnaie met inhoud heerenrijwiel, merk Fongers Schooletui ri j wi e 1 b el astingm e r k r i j wi e 1 b el as tingm e r k bruin lederen portemonnaie met inhoud wit met bruine hond zwart zwempak politiebureau Beetzlaan 09 Beetzlaan 41 Beetzlaan 41 Soesterbergschestraat 97 Kerkpad ZZ 29a Ferdinand Huycklaan 14 lste Weteringpad 1 le zalen trok, zal het ook hier aan belang stelling wel niet ontbreken nog te meer, omdat ter afwisseling een Bioscooppro gramma zal worden vertoond waarin Char- ly Chaplin die hoofdrol zal vervullen. Ook zal een film van den Zesdaagschen wieler wedstrijd worden vertoond, waarin we Pij nenburg, van Kempen met nog een 10-tal bekende rijders in actie kunnen zien; het be loofd dus een zeer varieerende avond te worden waarvan met het oog op het Bal dat na afloop zal worden gegeven en den lagen entreeprijs zeer velen zullen willen profiteeren; men bespreke dus tijdig zijne plaatsen, om teleurstelling te voorkomen. WEESHUISDAG. Dinsdag werd in d# kerk der Chr. Geref. gemeente aan de Julihnastraat de 9e Wees huisdag gehouden, welke zoowel 's mor gens als 's middags zeer druk was bezocht. Ds. L. Kleusen uit Vihissingen bepaalde zijn gehoor bij „Levenssmart en Levemstroost"; dis. W. Larman te Mliddelharmis bij: „Verla ten, doch niiet verlaten". Er werd genoten van de beide kanselredenaars. De collectes werden goed bedacht lm het Weeshuis wor den momenteel 26 kinderen verpleegd. ZWERVER AANGEHOUDEN Vrijdag j.L is door de politie alhier aan gehouden de zwerver P. R., dfie er zijn ge woonte vain maakte iin hooibergen te over nachten. Hij wordt verdacht van te hebben gepleegd openbare schennis der eerbaar heid en van te hebben gepleegd ontuchtige handelingen met minderjarige meisjes. Hij zal naar Uitrecht wiorden overgebracht en aldaar ter beschikking worden gesteld van dien heer Officier van Justitie. DROEVIG ONGEVAL MET DOODE- LIJKEN AFLOOP IN HET SOESTER NATUURBAD. Woensdag had een zeer droevig ongeval plaats op het Soester Natuurbad! dat helaas een slachtoffer heeft geeuscht. Een manspersoon vertoefde aldaar reeds laingeren tijd in het water en geconstateerd was„ dat hij vrij goed de zwemkunst mach tig was. Op een gegeven oogenblik zwom ihij van het dliepe bassin naar het meer on diepe gedeelte van ongeveer 1,60 Meter diep en 'alldaar werd hij blijkbaar plotseling on wel. Hij stak zijn handen iin de hoogte en verdween onder water. Nog eerunaall kwam hij even bovenl, naar bezoekers in die omge ving ilaiter mededeelde met een sterk blauw achtige kleur, doch zonk toen weer weg. Direct maakte men alarm, daar een onge luk werd gevreesd, wat -bewaarheid werd toen de man niet meer boven kwam. De assistent-badmeesters en verschillende bezoekers doken terstond en aldra mocht het gelukken den man, naar boven te halen. De badmeester, die met een bootje ter hulp was gesneld, bracht dien man spoedig naai den kant. Naar schatting heeft hij niet lan ger dan 2 minuteni onder water gelegen. Onder leiding van dr. Stroband! -die toe vallig ter plaatse w-as; werd terstond ge poogd de levensgeesten weder op te wek ken, doch ondanks het fait, -dat men daar mede 2 uur achter elkander bezig bleef, mocht dat niet gelukken. Tenslotte moest Dr. Stroband den dood constateer en. Na onderzoek bleek het slachtoffer te zijn ge naamd J. E-, oud 32 jaar, gehuwd doch zon- dJer kinderen, en afkomstig uit Rotterdam, al waar hij werkzaam was als electricien aan het Gemeentelijk Trambedrijf. Hij vertoef de met zijn familie tijdelijk in Bilthoven en h'ad reeds meerdere mailen het Soester Na tuurbad bezocht. Bij de doodschiouw bleek niet van een bijzondere doodsoorzaak; er wordt echter verondersteld dat de mam plotseling hart- kramp heeft gekregen of wellicht een hart verlamming. Het lijk is later naar Rotter dam overgebracht. HET AUTOTOCHTJE VOOR OUDEN VAN DAGEN. Zooials reeds werd1 aangekondigd had op Zaterdag 29 Juli jl. alsnog de auto-tocht plaats voor Ouden van dagen, welke tocht georganiseerd was door de Oranjevereeni- giug „Wilhe'lmina". Door niet minder dan 51 oudjes werd hieraan deelgenomen. De route ging over Amersfoort naar het Ud- delermeer, waar werd uitgestapt. Vervol gens ging het naar Otterlo, alwaar in 't café Jagerslust voor een wijle verpoosd werd. Dan weer terug over Woudenberg naar 't Zwaantje te Soesterberg, waar allen nog een tractatie uit d'e milde hand van den heer Miennicken wachtte. Hier bracht de voor zitter der Oranje-vereeniging Kapitein Sar nog een hartelijk woord van dank uit aan allen, die zich voor dezen tocht verdienste lijk hadden gemaakt. Hiet werd voor de deelnemers weer een onvergetelijken dag. DE K.L.M-. RONDVLUCHTEN De KLM, die overigens onder een ge lukkig gesternte geboren is, treft het echter vaak niet met de weersgesteldheid, wanneer zij boven Soesterberg haar rondvluchten komt houden. Dit nu is op zichzelf geen bezwaar, daar het algemeene vertrouwen in de luchtvaardighedd der KLM toestellen onder alle mogelijke weersomstandigheden, bij hel publiek onbeperkt is, maar wel schrikt het slechte weer d'e menschen af om naar het vliegveld te komen. Zoo was dan gedurende de dagen van 31 Juli en 1 Augustus, toen het weer erg onstuimig was, het bezoek aan 't vliegveld zeer gering en bijgevolg ook de deelname aan de rond vluchten. Woensdag, den laatsten dag .daarentegen was het bezoek aan 't vliegveld zeer goed en werd er dan ook veel meer gevlogen. Rn zoo klom gedurende de drie vliegdagen het aantal passagiers toch nog boven de hon derd. Imtusschen vormt dit nog een „anmer- kelijk verschil met de dagen van 15 tot 19 Juli te Overasselt, toen de KLM aldaar niet minder dan 1090 vlieglustigen de lucht in bracht. Het was anders ook nu weer een genot oin den stalen vogel de hier reeds overbe kende PHAEB van het type F VII A te zien starten en dalen. Het leek wel, alsof zulkst steeds weer vlugger in zijn werk gaat. De toeschouwers, die op dien laatsten dag bij honderden te tellen waren, werden niet moede om naar dit altijd imposante schouwspel te kijken. Zoodra de propeller op gang was gebracht, rond dnaaiend in ver vaarlijke snelheid, een wervelwind voor zich uitstuwendl waren aller blikken gericht op het e enige toestel. De bestuurder was ditmaal de heer J. van Steenbergen, die in Soesterberg bij de mili taire Luchtvaartafdeeling zijn opleiding ge moten heeft en nu reeds bij de KLM een zevental reizen naar Indië als bestuurder 'achter den rug heeft. De cabine had een kleine verandering ondergaan en was nu in plaats van acht, met tien comfortabele zit plaatsen ingericht. Den llden Augustus worden er weer rondvluchten gehouden, misschien ook op den 15den. Het is te hopen, dat de deelname d|an veel grooter wezen zall, wijl anders de KLM genoodzaakt zal worden om haar vluchten boven Soesterberg te staken. Bij haar zat de bedoeling voor om propaganda te maken voor het luchtverkeer. Het maken van winst is hierbij niet de opzet, evenwel kuninen er ook geen verliezen geleden wor den. In dit verband betreurt men het ook, dat er niet meer op Zondag mag gevlogen worden. Men heeft toen op één dag wel meer dan 200 passagiers geboekt. Moge dan de omstandigheden voor de rondvluchten boven Soesterberg gunstiger wiordlen! EEN INTERNATIONALE HONDEN TENTOONSTELLING. Ter gelegenheid va haar 2de Lustrum or ganiseert de Kymologenclub Zeist en omstr., waarvan de heer J. J. W. Janssen te Soes terberg voorzitter is en meerdere inwoners van hier lid zijn, op Zondag 6 Augustus a.s. 10 uur voormiddag een internationale homdenitentoonstelling, welke gehouden wordt in hotel Boschlust te Zeist. De Jury bestaat uit 22 Nedenl. Keurmeesters, terwijl er een 500-tal prijzen zijn uitgeloofd, be staande uit kransen, bekers, medailles enz. Voor hondien-iliefhebbers, doch vooral voor bonden-kenners zal veel schoons le züjen en te bewonderen zijn, zoodat wij hen een bezoek aan Zeist wel mogen aanraden. In totaal zijn ingeschreven 220 honden, verdeeld over 40 rassen. Aangezien het ons bekend is, dat ook uit de gemeende Soest een 20-tal ihonden aan dezen schoonheds- wedstrijii zal deelnemen, zoo zal het vooral hun bezitters interesse eren een specificatie der 220 ingeschreven honden te vernemen. Deze is alls volgt: Sint Bermard 6 New- Fioundl anders 2 Duitsche Doggen 6 Afigihamen 3 Bensoiis 2 Greyhounds 4 Eng. Setters 2 Gordon Setters 3 Ier- sche setters 5 Cocker Spandels 13 Holl. Herdorsh. 6 Belgische Herders 1 Duit sche Herders 21 Schotsche Herders 1 Shelties 2 Huskys 8 Bouviers 11 Holl. Keeshonden 6 Samoyeden 7 Dabnatiners 1 Boxers 5 Poedels 4 Dobermann P. 8 Rjierenschnauzers 1 Aiiredale-Terriers 12 lersche Terriërs 4 Giladharige Fox-Texriers 3 Ruwh. Fox-Terriers 14 Schotsche Terriërs 1 Caiirn Terriers 3 Seaiybam Terriërs 2 Eng. Bulldoggen 3 Fransche Bulldog- gen 4 Dashonden 11 Dwerg-dashon den 1 Griffon-Brux 3 Pekingeezen 14 Toy-Spanieis 2 Japanese 1 Dwerg- Piinchers 8 Dwergkeesjes 6. Als bijzonderheid kan nog worden mede gedeeld, d'at zich onder de Afghaansche windhonden in rood-eoud- en zwarte kleur 3 kampioenen bevindem, waarvan er 2 in ternationale schoonheids-kampioen zijn. Verder zail dr. Hagedoorn >te Soesterberg, privaat-docent in de biologie aan de Univer siteit van Leiden,, die de Husky's uit Cana da!, waar hij jaren gewoond heeft mee bracht, voor de eerste maal dit ras keuren. Daar genoemde heer aanvankelijk de eenige bezitter was, werden zij voorheen gekeurd door Herdershonden-Keurmeesters, doch thans voor de eerste maal door een werke lijk deskundige van het ras. Onder de Samoyeeden (Pool-sledehon- dlen) bevinden de beste exemplaren, diie ons land bezit. Het aantal van 12 Airedale-ter- riers is op de zes der in dit jaar in ons land gehouden tentoonstellingen nog niet aan wezig geweest. EEN GEWEIGERD OPONTHOUD. De onafhankelijk socialistische partij, die in Augustus te Soesterberg een vacantie- week organiseert, had yplgens een VD be richt, den voormaldgen Russischen volks commissaris Trotzki bereid gevonden, tij dens zijn verblijf in Frankrijk een kort be zoek aan Nederland te brengen, tot het houden van eenige voordrachten tijdens de genoemde vacantieweek. Naar aanleiding van de daarvoor aange vraagde verblijfsvergunning heeft het be stuur der OSP thans van den Minister van Justitie bericht ontvangen, dat de regeering geen toestemming zal verkenen voor het oponthoud van Trotzki in Nederland. EEN AANRIJDING. Toen Donderdagmiddag half vijf de tram van Zeist naar Amersfoort den Schoolweg alhier genaderd was, kwam uit genoemden zijweg een auto, bestuurd door een militair van 't Vliegkamp. Bij het oversteken van de rails werd zijn wagen van achter gegre pen en op die plaats zeer beschadgd De bestuurder kwam echter met den schrik vrij, evenzoo de trambestuurder en passa giers, terwijl de tram niet noemenswaard beschadigd werd. Nadat de auto van de rails getrokken was, ken de tram, na een stagnatie van on geveer een kwartier, haar reis weer voort zetten. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie HET NIEUWE RIJWIELPLAATJE Wie zijn weer in bezit gesteld Van een nieuwe rijwielplaat, Daar toch het fietsen zónder merk Sinds langen tijd niet meer gaat. Wie „ongemerkt" peddelen wil En ongemerkt gaat rijden» Zal zich (dAt merkt hij gauw genoeg) Niet lang kunnen verblijden, Proces-verbaal wordt opgemaakt, Overtreding werd bemerkt Door het wakende alziendcoog, Dat hier onbeperkt werkt. Het varken en het rijwiel zijn In dit opzicht „goede buur", Het eene heeft 't merk aan 't oor, Het andere aan het stuur! Om diefstal van het rijwielmerk Nog strenger tegen te gaan. Bood het Rijk den houder, houder Met „gebruiksaanwijzing" aan. Het gold hier nog ©en proefneming Voor enkele groote steden; Bezwaren werden reeds gehoord. Men is nog niet tevreden. Doch met of zonder 'n Rijks-houder, Houd© men de plaat in ©er, Voor den dief geldt immers altijd Als parool het: „Ik begeer-" Snoert het plaatje dus heel stevig, Anders weet U hoe het gaait: Langvinger belust op koopjes Ziet, grijpt, gapt enpoetst de plaat! (Nadruk veboden) PHILIA. ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN S.B.L.O: Heden, Zaterdagmiddag 3 uur vangen op het terrein van de V.V. „Soesterberg" deze belangrijke wedstrijden aam Voor de verschillende nummers zijn on geveer negentig inschrijvingen binnenge komen en daar deze athletiek-wedstrijden alleen zijn opengesteld voor Soester veree- ndigingen en inwoners 'dezer gemeente, is dieze deelname zeker schitterend te noe men,. Deze wedstrijden zijn als propaganda ge organiseerd. waarom die toegangsprijs zoo laag mogelijk is gesteld en slechts f 0.10 bedraagt. Wij verwachten dan ook een groote publieke belangstelling, vooral van de verschillende clubs om hunne favorieten aan te moedligen. Prachtige prijzen zijn voor deze wed strijden beschikbaar gesteld. Verschillende instellingen en vereenigingen betuigden hunne sympathie met het streven der SBLO en steldlen een prijsje voor dezen sportdag beschikbaar, o a. hotel Kernland 'een fraaie beker. De drie wisselprijzen, be staande uit drie prachtige bekers zijn Za terdag in de etalage van den heer Mulder, Boekhandel te Soesterberg te bezichtigen. E. S. V. A. C. Zondag 6 Augustus vangen ter gelegen heid' van het 10-jarig bestaan die jubileum- wedstrijden aan. Het programma is als volgt: 1.30 uur: Veteranen-wedstrijd 3.00 uur: Esvac I't Gooi-comb. Verschillende oud-spelers van Esvac zullen dus a.s. Zondagmiddag nog eens laten, zien wat zij van de voetbalsport kunnen. Deze wedsrtijden zijn altijd interessant om te zien en menige jonge speler kan dik wijls, wat balcontróle betreft nog wel eens een voorbeeld nemen, al hebben deze vete ranen van hun vroegere snelheid een massa ingeboet. Esvac 1 dat zoo sterk mogelijk uitkomt, dus in de vermoedelijke opstelling waar mede in de competitie gespeeld zal worden, speelt tegen een sterke 't Gooi combinatie. Zondag 13 Augustus komen eenige sterke Hilversum elftallen tegen Esvac spelen, ter wijl tot slot op 20 Augustus a.s. een Eere wedstrijd plaats vindt tusschen de KNVB- ers Hilversum IADO (dien Haag). KANTONGERECHT TE A'FOORT. De arbeidslijst Aan de IJscofabriek van D. P. te Soes terberg is van de V. in vasten dienst Het venten gaat tegen provisie. Nu was van. de V. Zondags doende geweesth in de fabriek voor deze ijscoverkoop. Dat klopte toen niet met de arbeidslijst. Nu wilde de afwezige verdachte D. P. dit wel doen doorgaan voor zelfstandigen ar beid van van de V., buiten dienstverband. Dit klopte echter niet met de provisie- verkoop, zoodiat veroordeeling kwam tot f 20 of 10 dagen. De reegeit J. W. B., werkman te Soest woont bij moeder en broer. Sedert twee jaar is er nog een huisgenoot, een wild reegeitje, dat tam is en vrijwillig huisgenoot lijkt te zijn geworden, want B. vertelde dat het d'ier vrij in een stuk land loopt en gemakkelijk d'e bosschen weer kan opzoeken, als het maar een sloot overspringt. Nu dat iis een klei nigheid voor 'n in de wildernis geboren ree- geiit. Het dier lijkt echter ook wel in een hok te zitten. Dat was het geval toen over ver koop werd gesproken met den Utrechtschen pluimveefokker A. B. D., die zijn fokkerij aan den Dolder heeft. Ook met aan die fok kerij werkende J. F. was over verkoopen gesproken. Als koopprijs zou verdachte f 25 moeten hebben en de anderen rekenden op f 5 winst, als ze het beest weer van de hand konden doen. Verder kwam nog ter

De Soester | 1933 | | pagina 5