WIJ 1IJN N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij Waarschuwing. Het Zuivelhuis. H. v. SITTER Jr. N voor de Huisvrouw Reclame-Aanbieding J.C. van Haarlem A. J. F. VAN VLIET Wij leveren in den kortst mogelijken tijd alle drukwerken voor handel en industrie. Voor Familie-drukwerk, alsVerlovings-, Ondertrouw- en Geboortekaarten, zijn wij een specialiteit. Indien gewenscht, in enkele uren gereed. Van Weedestraat 7 - Soestdijk - Telefoon 962 oi No. Advertentiën Soesterbergschestraat 45 gedurende 14 dagen. LIGSTOELEN Baarnsche Fijnhouthandel Eemstr. 12a- Baarft ONZE Foto's zijn wellicht iets duurder, maar er is ook een hemelsbreed W verschil in kwaliteit 9 Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Voor Uw Vacantie de groote uitverkoop in Sitter's Schoenhandel Haast U, de prijzen zijn beneden iedere concurrentie. v. Weedestraat 7b - Telef. 767 - Soestdijk het sprake een inrichting te Ankeveen, waar men zulke beesten wou hebben tegen f 25 maareerst «als ze daar waren gele verd. Dat lijkt drus wel de normaalprijs te zijn van deze dieren. Hoe dat zit met An keveen was ons -niet daidjetijk, zooveel reeën als m enmaar wilde. Maar eerst geldals ze zich ter plaatse bevonden. Daar zit de kneep; in ge sloten jachttijd mag dlat ,»wtüld" niet ver voerd worden. En A. B, D. had gezondigd, dloor dat wild in gesloten tijd ^,ten verkoop voorhanden te hebben gehad. Kantonrechter mr. Röell achtte het delict nog zwaarder dan mr. Abbing, die optrad als Ambtenaar OM. Was diens eisch f 75 of 25 dagen geweest, het vonnis werd f 100 of 40 dagen Tevens kreeg de rijksveldwacht opdracht om naar de reegeit daar in Soest om te zien. Een vreemd heer Als mJen thans naar H. H. F., .d'en Soes- terman die op de Zwarte Lijst staat, luister de, zouden alle menschen op de Zwarte Lijst moeten staan en allle café's moeten gesloten worden. Wat einde Mei en begin Juni plaats vond, was nog van. voor die deugdtzame stemming. 's Nachts 3031 Mei had hij herrie ge schopt iin een café aan de Prins Hendrik- liaan te Baarn. Hij had toen zelfs gedreigd met een gesloten mes in de hand. Wijselijk was mijnheer toen naar buiten gewerkt Dit aatste zinde hem niet en zoo ging hij Zondagmiddag 4 uur op 4 Juni verhaal halen. Hem ziende aankomen, had de café houder zijn kelllner liast gegeven aan verd. maets te schenken. Dat was natuurlijk niet naar dien zin van onzen Soesterman. Een neef van hem leek in die deurpost te hebben gestaan, die geen kalmeerende woorden had gesproken, en aan wien verdachte een trap had toege diend. Kortom, onze verdachte maakte weer kapsones, maar thans niet in het café maar op het trottoir. Het werd vloeken en razen,, dreigen en aanioopen op anderen. Van een der aanwezigen, mogelijk van dien neef in de deurpost had hij een oplawaai om zijn hoofd gekregen, die hem deed omtollen. Meteen vond de kellner gelegenheid hem het gesloten mes af tcnemen, dat verdachte weder in zijn knuisje had. Verdachte moest erkennen, dat hij naar zijn neef had ge trapt. Men bgrijpt dat spoedig een massa volks toeschouwer werd. Het werd een dure geschiedenis voor den Soester heer van de Zwarte Lijst: f 50 of 20 dagen. Alweer de borrel Soest lijkt nogal inwoners te bezitten dóe nog niet geheelonthouders zijn. J. van A. had op 9 Juli op het Kerkpad gefietst im bldksemlijn dus in zig-zag. Aldus was hij tegen W. aangevallen, zoodat beiden ter aarde kwamen. 9 Juli w<as een Zondag en Wl zag de mouw gescheurd in zijn jas. De Zondiag was dus af van zijn beste Dak. In plaats van vergoeden had J van A. den hond op hem afgestuurd. Dom van verd., want hij kreeg thans f 25 of 10 dagen. Schapenvleesch van geiten. Slechts een enkele maal een geit geslacht zonder den Soester Keuringsdienst te ken- ineni. Het verbaal sprak echter van veel vuldig geiten slachten op deze wijze en de ouderwetsohe manier van zoo maar het mes er in. En dit vfteesch was aan den man, dat wil zeggen aan mejuffrouw van de B. gebracht onder den titel van schapenvleesch. Dat werd door P. van B., buiten voorkennis, dingen. Hier werd slechts berecht het slach ten door R. van die enkele geit, hem gele ver dkloor P. van B., buiten voorkennis, keuring en slachtvergunning van den of fice elen Keuringsdienst. O.M. wilde f 100 boete hebben, de Kantonrechter bepaalde zich tot f 80 of 20 dagen. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Venten te Soest zonder vergunning: A. H. L. G. Amersfoort f 2 of 1 dag. bij. tot de saus dik en glansend is. Wordt de saus te onhandelbaar dik, verdun ze dan met een paar druppels azijn en ga weer door op de gezegde manier er olie aan toe te voegen en te kloppen. In een gesloten stop- of jamfle6chje bewaren. Het blijft dan minstens een week goed. HUISVROUW. Alvorens in finantieele relatie te treden met de familie C. van Zijll en/of de firma J. C. van Zijll, Lindelaan 1, hoek van Weede- straat (Antomobielcentrale) te Soestdijk, neme men vooral volledige informatie's. Worden ook kosteloos verstrekt door F. J. van Luyt, Postweg 69 te Soesterberg Te huu» Stationsstraat alhier, woonhuis, bev. 5 ka mers en badkamer, keuken en balcon, vaste waschtafels, garage enz. Huurprijs f 37,50 per maand. Bevr. Steenhofstraat 60a, Soest DUIZEND-EN-EEN WENKEN VOOR HAAR DIE NOOIT „UITGEWERKT" ZIJN: DE HUISVROUWEN. De verstandige huisvrouw zorgt er steeds voor, al haar groenten met zoo weinig mogelijk water te koken, opdat er geen of heel weinig water bij het afgie ten hoeft weggegooid te worden. Want met dat afgietwater gooit men juist, allerlei zeer .nuttige zuren en zouten uit het voedsel weg. Wil men alle verlies bij het koken van groenten voorkomen, gebruik het afgiet- nat dan voor het maken van een sausje over de groenten, of voor soep. Eet meer fruit! Dit is niet alleen een leuze om de Nederlandsche tuinders te steunen, maar komt ook de kwaliteit van het volksvoedsel ten goede. Fruit, gewone appelen en peren, sinaasappelen, prui men enz. bevatten zuren en zouten, die voor de in standhouding van het mensche- lijk lichaam feitelijk voor de gestadige vernieuwing ervan zeer nuttig zijn. Eet liefst versch fruit. Vruchtentijd is inmaaktijd. En de een voudigste manier om het fruit te con- serveeren, zoo, dat het de natuurlijke smaak en geur het best behoudt, is in maak op water. Geheel gave en schoone vruchten doet men in goed schoongemaak te inmaakflesschen, die „au bain marie" van 70 tot 90 gr. Celsius verwarmd wor den gedurende 20 minuten tot 3/4 uur. naar gelang de hardheid van de vrucht. Weckflesschen laat men met de knippen bekoelen, gewone gekurkte inmaakfles schen, wiaarvan door 't koken de kurk om hoog as gekomen, laat men afkoelen, drukt de kurk weer in haar hals en dompelt deze minstens twee keer door gesmolten fles- ,schenlak, vermengd met wat gele was. Gebruikt men gewone beugelfleschjes. dan moet men ieder jaar de gummi-ringetjes vernieuwen. Worden de huisgenooten op een war men dag getracteerd en is er vanille-ijs? Maak de porties dan nog ééns zoo lek ker, door er bij elk wat oranjemarmelade op te doen, waaruit men echter de harde schil-stukjes verwijderd heeft, zocdtt al leen het zachte jamsausje overbleef. Uiterlijk zoowel als smaakk van een schotel aardappelpuree worden bijzonder verbeterd, wanneer men er wat zwarte peper en roode paprika op strooit. Heeft U wel eens deze nieuwe, zéér smakelijke manier geprobeerd om spi nazie klaar te maken? Kook ze op de gewone wijze met een weinig zout, giet ze af en hak ze frjn. Voeg er dan -een „rijk", dik, melk- of roomsausje aan toe en wat geraspte kaas, meng het goed door elkaar en zet het in den oven, om er een lichtbruin korstje op te laten ko men. U moet de huisgenooten eens zien likkebaarden als ze het eerste hapje daarvan door het keelgat hebben laten glijden! "Wist U wel, dat U bloemen veel ]anger goed kunt houden, door een paar stukjes houtskool in het water te doen? In warme dagen worden er veel ci troenen gebruikt voor kwast enz. Dikwijls gebruikt men voor een klein glaasje een halve citroen. Hoe die andere helft goed te houden? Leg hem met de snede op 'n schoteltje met azijn. Eenvoudige Mayonnaise. Mayonnaise smaakt heerlijk bij sla enz. Ondanks de verontwaardiging van „echte koks", die vinden dat al zulke hulpreceptjes „niks waard" zijini, durven wij het volgende on- vooorwaardelijk aan te bevelen. Men klopt met een garde een eierdooier mét 1 theelepeltje zout, 1 flinke theelepel mosterd; 2 theelepels maggi aroma en 1 eetlepel azijn (of citroensap) goed door elkaar. Al kloppend giet men er met een heel dun straaltje 2.5 theekopje slaolie Goudische Kaas per pond 35 cent Leidsche Kaas per pond 28 cent Melk Joghurt 22 ct, p. L, 12 ct, per 1/4 L Chocolademelk per flesch 10 cent Slagroom, Koffieroom steeds voorradig Honig per pond 75 cent Bloempap per Liter 10 cent Gortepap per Liter10 cent Vraagt onze speciale Prijslijst Eenige prijzen laten wij hier volgen 2 groote flesschen Limonade 25 cent 2 fleschjes nieuwe Bessensap 25 cent 4 rol groote Beschuit 25 cent 4 ons Chocolade Hagelslag No. 1 25 cent 3 ons witte Hagelslag 25 cent 1 pond Marial's 25 cent 1 pond Brusselsche Kermis 25 cent 2 pakken Custard 25 cent 12 pakjes Vanille suiker 25 cent 4 ons Amandelgriesmeel 25 cent pond pinda Griesmeel 25 cent 3 ons Vruchtengriesmeel 25 cent 5 pakjes verschillende sausen 25 cent enz. enz. Beleefd aanbevelend Van Weedestraat 45 Telefoon 324 Heele flesch le soort Limonadesiroop 45 ct. E. BERGSMA DAMES- EN HEEREN KLEERMAKER SPECIALE REPARATIE- EN KEERINRiCHTING Torenstraat 10a Soest. Antieke en moderne meubelen. Tin, K"perwerk, Porcelein enz. Meubelmakerij en Reparatie-lnr. Leerdamsch Glaswerk. Slavonisch eiken Japansch eiken Amerikaanvch eiken Russisch eiken Inlandsch eiken Woelhethie eiken Gestoomd beuken Zeeuwsch iepenhout Een paar heerlijk lichte ZOMERSCHOENTJES in LINNEN of LEDER uit ZE KOSTEN BIJNA NIETS I Heden weder ontvangen ijzer- sterke kinder Jumbo Sandalen reeds vanaf 89 ct. Dames fijnste huispantniiels, zeer sterk, heden 98 ct. De laatste kinder linnen schoentjes aan spotprijzen. De laatste prima Heerenschoenen A I 2.95. Ad verteeren doet verkoopen. BUR ADV TOT GE De maak derin beleg des i So Bu makt de A om secti tenki mog« ligd So Bur Bu makt Smit op/in tie t desü den verdi Sc Bur Bi makt 't U kada gele{ de te n: ligd Sc Bui

De Soester | 1933 | | pagina 6