I ©ILPWI en 3^ Soesterberp plan en een regeling omtrent de bebou wing en bestemming der gronden, met voorstel van B. en W. dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. (Nr. 2990) 7. Een adres van bewoners en eigena ren van perceelen, gelegen aan de Niéuw- steeg, verzoekende aan dezen weg een an dere benaming te geven. (Nr. 307é) 8. Een adres van het Bestuur der Ver eefiiging „Een School met den Bijbel" te Soest, verzoekende medewerking tot da stichting van een zesde leslokaal aan de school aan den Driehoeks weg. (Nr. 8082) v Gesloten op 4 Augustus 1933. Punt 3 der Agenda. toetreding als lid der Nederl. Vere3niging voor Volks- en Schoolbaden. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den *Raad: Bij schreven van 17 Juli 1933, N.V. No. 94, deelde het bestuur van de N .derlandsche Vereeniging voor Volks- en Schoolbaden ons College mede het zee op prijs te zullen stejlen indien de ge- .rneente zich liet inschrijven als lid der xVereeniging. Aangezien de gemeente thans een na tuurbad bezit en genoemde vereeniging in voorkomende gevallen gevraagd kan worden van advies te dienen omtrent za ken de volks- en schoolbaden betreffend, stéllen wq U voor toe te treden als'Jid van genoemde vereeniging tegen een jaarlijk. sche contributie van f 10.—. De hiermede verband houdende aan vulling der gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1933 is opgenomen in het U 'ter vaststelling aangeboden ontwerp-be- sluit tot wijziging dier begrooting No. 21 263. Punt 5 der Agenda. Dekking van het tekort van de Bouwver niging „Sint Joseph". Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Naar aanleiding van het in uwe ver gadering van 28 Juni j.1. genomen besluit inzake dekking van het tekort van de bouwvereeniging „Sint Joseph" deelen wij U mede, dat de Gedeputeerde Staten de zer provincie, kennis genomen hebben van uw besluit, ons bij hun brief van 11 dezer, 3e afdeeling no. 2087-1730, het navolgende berichten „Naar aanleiding van uw brief van 29 Juni 1933, afdeeling 4, nr. 2600, deelen wij U mede, dat wij de begrooting uwer gemeente voor 1933 niet voor goedkeu ring vatbaar achten, aangezien niet is tegemoetgekomen, aan ons bezwaar tegen de wijze van dekking van het exploitatie tekort der bouwvereeniging „Sint Joseph". „Wij willen U nog in de gelegenheid stellen omtrent het punt van geschil een uitspraak der Kroon uit te lokken bij een afzonderlijk besluit tot wijziging van deze begrooting, nadat eerst aan ons be zwaar is tegemoet gekomen, teneinde te voorkomen, dat door onthoud:ng van ged keuring aan deze begrooting stagnatie ont staat". „Daartoe bieden wij U wederom een exemplaar der begrooting en der memorie van toelichting aan". „Wij verzoeken U thans wel zorg te dragen voor een spoedige behandeling". Teneinde de goedkeuring der begrooting 1933 te bevorderen komt het ons ge- wenscht voor aan het verzoek van Gede puteerde Staten te voldoen. Daarbij bieden wij U een tweetal ont- werp-besluiten tot wijziging der gemeen tebegrooting 1933 ter vaststelling aan. Punt 6 der Agenda. Personeelsvoorzieningen bij openbare wer ken en bouw- en woningtoezicnt. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Bij rapport dd. 14 Juli j.1. verzocht d technisch ambtenaar van openbare wer ken een krediet van f465.te verleenen voor de opmaking van plannen met be grootingen van kosten voor de verbetering enj ^vernieuwing van verschillende wegen in'ae gemeente. In genoemd rapport woid voorgesteld den bij openbare werken op arbeidscontract in dienst zijnden ambte naar van Heijst met deze werkzaamheden te belasten. Wij hebben omtrent deze aan gelegenheid het advies ingewonnen van de commissie openbare werken, welke commissie ons heeft medegedeeld, dat zij zich met den inhoud van het in den aanhef genoemde rapport kan vereenigen. Aan gezien het opmaken van plannen tot ver betering en vernieuwing van wegen zeer gewefischt is, stellen wij U voor het bo- gengenoemde krediet van f465.wel te willen verleenen. Zooals U bekend is, is voor bovenge- nttemdem ambtenaar van Heijst in de be grooting 1933 aan salaris uitgetrokken een bedrag van f 1400.berekend over een tijdsduur van 7 maanden. Aangezien aan van Heijst dit salaris thans geheel is uitbetaald en hij in verband met andere dóór hem te verrichten werkzaamheden bij openbare werken niet vóór 1 Septem ber a.s. met bovenbedoelde werkzaamhe den van het opmaken van plannen tot ver betering en vernieuwing van wegen een aai^-ang zal kunnen maken, stellen wij U >oor ons te machtigen genoemden amb tenaar nog gedurende de maand Augustus 1933 in dienst te houden ter voortzetting zijner dagelijksche bezigheden bestaande in type- en teekenwerkzaamheden en ons daartoe een krediet te verleenen van f200.—. Vervolgens zal wanneer voomoémdie ambtenaar van Heijst zijn gewone werk zaamheden op 1 September a.s. beëin digd, voorziening in de daardoor bij open bare werken ontstaande vacature moeien plaats hebben. Onder verwijzing naar de desbetreffende rapporten van den techn. ambtenaar v. openbare werken dd. 28 Juli 1932 en 14 Juli 1933 en het advies der commissie openbare werken dd. 31 Juli i 1933 stellen wij U voor ons college te gesteld van ons college om prae-advies. van woning- machtigen ingaande 1 September a.s. een t'jdehjk tettkwiaar-klerk bij openbare wer- keli aan ie stellen op een aanvangsalaris van f 900;per jaar en het daarvoor noodige krediet ter onzer beschikking te stellen. Overeenkomstig het bij boven genoemd advies door de Commissie van openbare werken gemaakte voorbehoud, zullen wij bij de behandeling der gemem- tebegrooting 1934 of eerder een voorstel tot reorganisatie van de diensten openbare werken en bouw- en toezicht bij uwen raad indienen. Tenslotte deelen wij U nog mede, dat de technisch ambtenaar van bouw- en wo ningtoezicht bij schrijven van 1 Juli j.1, verzocht ten behoeve van zijn dienst een inspecteur voor het toezicht op den bouw te willen aanstellen. In verband niet de steeds toenemende werkzaamheden bij dezen tak van dienst hetgeen U bij kennisname van genoemd rapport zal blijken zijn wij van meening, dat de gevraagde personeelsverme.-rdering alles zins gerechtvaardigd is te achten. De commissie openbare werken, wier advies wij terzake hebben ingewonnen, dedde ons blij schrijven dd. 31 Juli j.1. mede, dat zij zich met de aanstelling van een tijdelijk bouw-technisch opzichter bij bouw- en woningtoezicht kan vereenigen, echter on der restrictie dat door ons college bij de behandeling der begrooting 1934 ten voorstel tot reorganisatie van de diensten openbare werken en bouw- en woning toezicht wordt ingediend Zooals wij hier- voren reeds hebben melegfdeéld, zullén wij daaraan voldoen. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor ons te machtigen over te gaan tot aanstelling van een tijdelijk bouw-technisch opzichter bij bouw- en woningtoezicht, overeenkomstig het advies van de meerderheid der com missie openbare werken tegen een bé looning van f 150.per maand en het daarvoor noodige krediet voor de maan den Augustus tot en met December 1933 te onzer beschikking te stellen. Resumeerende stellen wij U voor: a. de volgende kredieten te verleenen: 1. f465.voor het opmaken vanl plannen tot verbetering en vernieuwing van wegen; 2. f200.voor het in dienst houden van den ambtenaar van Heijst gedurend de maand Augustus 1933; 3. f300..voor de aanstelling van een teekenaar-klerk in tijdelijken dienst bij openbare werken en 4. f750.voor de aanstelling van een bouw-technisch opzichter bij bouw- en woningtoezicht b. over te gaan tot vaststelling van een ontwerp-besluit tot wijziging der gemeen tebegrooting 1933, waarin de bij punt a bedoelde kredieten aan de uitgaven der begrooting worden toegevoegd. Punt 8 der Agenda. Gasvoorziening. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad Bij adres dd. 23 Juni j.1. hebben de heeren J. Berg e.a. allen bewoners van le Den Blieklaan en het onmiddellijk daar-, aan grenzende gedeelte van de Bosstraat in deze gemeente, zich tot uw College gewend met het verzoek de hoo'dbuis der gasleiding, voor zoover die reeds aanwe zig is in de Bosstraat of in den Eigenr domisweg, met den mees-ten spoed nog de zen zomer door te trekken naar de Den Blieklaan en het daaraan grenzende ge deelte der Bosstraat. Bedoeld adres is in uwe zitting van 28 Juni j.1. in handen van ons College gesteld om praeadvies. Wij hebben omtrent dit verzoek het ad vies ingewonnen van den Techn. Ambte naar bij het Gasbedrijf, die ons naar aan leiding daarvan mededeelt, dat de kosten welke de gevraagde uitbreiding zou me debrengen. op f 5337.worden geraamd Deze uitbreiding voor i,n totaal 17 aan/slui tingen kan niet dan met veel schade voor het Gasbedrijf worden tot star.d gebracht. Blijkens de door den Technisch Amb tenaar ingezonden kostenberekening wordt het verlies voor het bedrijf gedurer.d? o jaren geraamd op f955.—. Dit bedrag achten wij te hoog. terwijl inwilliging van het verzoek bovendien de kans zou doen ontstaan dat meer dergelijke aanvragen om zeer nadeelige uitbreidingen zoud?n inkomen, welke dan bezwaarlijk zouden zijn af te wijzen. Een en ander zou een zeer ongunstigen invloed uitoefenen op de financieele resultaten van liet bedrijf. Waar blijkens het rapport van den Tech nisch Ambtenaar reeds eerder is gecon stateerd dat bedoelde bewoners niet be reid zijn een bijdrage in de aanlegkoste.n te geven en uit het adres ook blijkt dat zij gas in de woning wenschen zonder extra kosten van aanleg, meenen wij uit een oogpunt van bedrijfsbelang te moeten advjseeren afwrjzend op het ver zoek te beschikken. Mitsdien stellen wij U voor ons te machtigen aan de heeren J. Berg e.a. al hier, naar aanleiding van hun verzoek dd. 23 Juni j.1. te berichten, dat het esultaat van het onderzoek ingesteld naar :1e mogelijkheid van uitbreiding van de hoofdbuis der gasleiding in een gedeelte der Den Blieklaan en het daaraan gren zend gedeelte der Bosstraat op kosten der gemeente, geen aanleiding geeft, die uitbreiding tot stand te doen brengen. Wij hebben terzake advies ingewonnen van de Commissie Openbare Werken, welke commissie, an kennismaking van ihct ter zake uitgebracht rapport van den Tech nisch Ambtenaar belast met de leidfing van den Dienst Openbare Werken, van meenimg is dat de toestand ter plaatse voorloopig we® eenigszins verbeterd kan worden door bedoeld weggedeelte bij aanhoudende droogte meerdere malen te doen besproeien, terwijl deze weg dian bij de te verbeteren wegen in de begrooting 1934 zal worden opgenomen. Onder mededeeling, dat wij ons met dit advies kunnen vereemgeni, stellen wij U voor dienovereenkomstig te besluiten en ons College te machtigen aan adressanten daarvan mededeeling te doen. Punt 14 der Agenda. Wijziging van de voorloopige schets van het nieuwe ontwerp-uitbreidingsplan. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Hierbij brengen wij te Uwer kennis dat door den heer M'. Hornsveld, wonende "Ni eu we rhoek straat 4 alhier, op 8 Maart 1932 bij ons College ds ingediend een ver zoek om hem vergunning te verleenen tot het oprichten van een villa met garage op een terrein, gelegen aan den Korte Brink- weg. kadastraal bekend in Sectie A. No. 2033. De beslissing op dit verzoek werd bij ons besluit dd. 18 Maart d.a.v. le Afdeeling No. 1/506 aangehouden op grond van het bepaalde bij artkel 6 lid 4 der Woningwet, daar het biuwpltin in strijd was met het ontwerp van het plan van uitbreiding. Vol gens dlit ontwerp was namelijk op bovenge noemd terrein, toebehoorende aan den heer J. van der Kop, wonende alhier, een ver bindingsweg geprojecteerd van de van Weedestraat naar den Korte Brimkweg in aansluiting op de Ndeuwesteeg. Nu in Uwe vergadering vam 3 Miei jl. be sloten is om het ontwerp uitbreidingsplan, zooals dat ter visie heeft gelegen, niet vast te stellen, moet bovenbedoelde bouwaan- vrage door ons, onafhankelijk van het uit breidingsplan tot afdoening worden ge bracht. Weliswaar is door Uwen Raad in bovengenoemde vergadering onmiddellijk opnieuw bepaald dat de vaststelling van een plan van uitbreiding wordt voorbereid, doch zulks heeft slechts gevolgen voor de verzoeken om vergunning, ingekomen na de publicatie van dit nieuwe besluit, welk' publicatie ook op 3 Mei jl. heeft plaats ge had. Waar er overigens geen grond was om de gevraagde vergunning te weigeren, zal dieze dus thans door ons verleend moeten worden, tenzij de gemeente tot aankoop van het terrein ten behoeve van een toe komstigen wegaanleg wenscht over te gaan, voor het geval de heer van der Kop tot grondrerkoop bereid is. Zooals U wellicht beken/d is, is dn de voorloopige schets van het nieuwe ontwerp-uitbreidingsplan bo vengenoem.de weg ook geprojecteerd. Wij hebben te dezer zake het advies in- gewonnen van den Technisch Ambtenaar belast met de leiding van Bouw- en Wo ningtoezicht. Het rapport van dezen Amb tenaar hebben wij voor U ter inzage gelegd bij de offcieele raadsstukken. Blijken: daarop gestelde aanteekening adviseert de Commissie Grondbedrijf en Uitbreiding plan den bouw aan den Korte Bninkweg hierboven bedoeld, te laten doorgaan, en de voorloopige schets van het ontwerp-uit breidingsplan te wijzigen. Wij kunnen ons met dit advies vereent gen), en stellen U naar aanleiding daarvan voor niet tot aankoop van het terrein van den heer J. van der Kop te besluiten, voor het geval dieze tot verkoop bereid mocht zijn, en de voorloopige schets van het uit breidingsplan te wijzigen in dier voege, dat de geprojecteerde verbindingsweg van de van Wcodie&traat maar dien Korte Brinkw (Ndeuwesteeg) o.m. over het perceel kad. bekend in Sectie A. No. 2033, toebehooren de aan voornoemden heer van der Kop komt te vervallen. Bovenstaande titel is wellicht een min- dier gebruikt parlementair woord, doch dit nu hier te stellen as nooddg, wegens de te genwoordige schandalige geldsmijterij bij het Gemeentebestuur van Soest,, om niet alleen den iingeze.ten.en miaar dit ook alom bekend te maken. Oorspronkelijk was onis voornemen voor loopig nog eene afwachtende houding aan te nemen, over al die zichtbare gemeentelij, ke ongerechtigheden, doch hiervan worden wij' 'thans gedwongen ai te zien. Want wat doet zich in deze Gemeente nu voor. In het laatste nummer van dezen Cou rant did 5 Augustus is alfles natuurlijk vanwege de eendracht en solieden gemeen schapszin.? afgedrukt onder het hoofd: NOG EEN RECHTSCHE WETHOU. DER', een schrijven aan de Gemeenteraads leden, dat drie hunner aan het College van Burgemeester en Wethouders het verzoek hebben gedaan op de agenda der eerstvoL gende Raadsvergadering te plaatsen: Verkiezing van een derde Wethouder. En dit verzoek is, bij wijze van eene po- Ütieken goocheltoer, onderteekend door drie Raadsleden. Als toelichting schrijft dit geacht trio zich veel Centrifugale kracht in beeldend, dat dit het resultaat is van eene bespreking der gecombineerde rechtsche fracties. Wij kennen zulk lied en weten de wijs. Miet welke gcvoels- en denkwijze zijn deze Raadsleden thans toch wel bezield? Vermoedelijk .speelt hierin als echte co- mediant de voornaamste roleen hoofdman met slippenidragers en enlkele verrichters van partijachtige hand- en spandiensten. Deze eenig kleurige en fleurige vertoo- inig èn van politieke vervolgingswoede, van grondelooze haat en afgunst tegen den Wethouder Lodeesen èn van eigenbelang in lengte breedte en diepte. Punt 13 der Agenda. Verbetering van den Postweg. Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Bij schrijven dd 3 Junii j.1. wendden de heeren J. B. M. Bremer, en anderen, allen bewoners van het met-bestrate gedeelte van den fiosrtweg, aiifh tot Uwe vergadering, mot het vèrzock spoedig afdoende verbete- ïngerf aan dit weggedeelte te doen aan brengen. Bedoeld verzoekschrift is in de Raads vergadering van 28 Juni d.a.v. in handen Wij zuilllen, flaten de Heeren dit voor ge zegd houden, in dit schandelijk systeem niet berusten. Ja het iis, zooals Shakespeare eens in zijn Hamlet uitdrukte, ook in d.'en waanzin zit systeem. SCHANDALIG!!! Op zulke mander ge meentegelden voor partij-belangen te wil len bemachtigen. Welk stelletje egoïsten heeft toch zulke ziekelijke platvloersche po litiek-argumenten. met zulk soort gren- zenilooze nomsenis de wereld ingezonden om de inwoners van Soest te suggereeren tot berusting in dergelijke gemeenetegeldien- vermorsiog. Of is dit stuk fanatiek dorpsvernuft soms te voren bekokstoofd óf in een Raadsverga dering me sterk gegrendelde dichte deuren en er 'n brand geheim van gemaakt óf is het gefrabriekt tusschen deur en dorpel in een onderonsje bf zetelt de Gemeenteregeering niet in de Raadszaal maar in de Gemeente- theekamer? Dit zijn vragen waarop de in gezetenen duidelijke antwoorden eischen, aangezien de inwoners van de geheele ge meente Soest er volkomen recht op hebben, om hierdoor de verantwoordelijkheid te kunnen vaststellen, ja van elk Gemeente raadslid. De tegenwoordige erge crisistijd schreeuwt overal en zeer zeker bij de openbare be- stuurs-kassen om bezuiniging en hier in Soest willen enkele Raadsleden, leden in dit geval alleen om hunne politieke wraakzucht te kunnen uitvieren en daarbij nog te bezi gen het wegsmijten, het vermorsen van. Ge meentegelden. Doen zij niet parasiteeren op de gemeente-belastingbetalers? Moeten zij niet worden aangekeken als dc ziekten-aan- brengende vliegen, die Uw bestaan bedrei gen en Uw leven bederven. ^Veten al die ornderteekenaars van dat verzoekschruyen wel wat zij .hebben ge daan. Kennen zij een of aiuer v.an hen, voldoende de bef eekenis van het spreek woord: „Om ter wille van het smeer likt i ■d/e kat de kamdiélaer." Tellerleckerei. Coq du Village Heeft bij het Natuurbad aillhiier ook al niet eene enorme gemeentogelé-verslmding zich voorgedaan? Begroot oorspronkelijk op f 40.000 en bij voltooiing misschien ver over de honderd duizend gulden. Het begin van den aanbouw van dit Natuurbad had al een mooie partij-aam!oop bij dien aankoop en de lievering der benoodigde boomen, strui ken en ander „kreupelhout". Mijnheer En- dlendijk, .hierover schreven in het openbaar al boomfkweekers die schijnbaar er meer van weten en misschien eerlang hiervan, nog wöl meer te vertellen hebben^ Elk eerlijk inwoner van de gemeente Soest kan wel „proeven" de mentaliteit der alhier heerschende partij-politiek, eventueel dier voor mammen» Menig onbevooroordeelde was het al op- gievailHen dat meru ma die laatste Gemeente raadsvergadering, eene vergad/erimg met zeer politieke dondeducht, uit den aard der zaak, het d'a&r wat winderig werd en het natuurlijk ook ging stuiven, nog wel eens iets extra's zou vernemen. Bij de toen ge voerde waamziininige kletspraat', waar, bij enkede leden, de laatste restjes van gezond verstand te door waren; was te bespeuren dat partij-deden ai bezwangerd bezeten is hiiler voor hen een beter woord met hef drie-wethouders-denkbeeld waren. Zij llieten doorschemeren en als uitgangspunt zich woorden ontvallen, die vormden eene voorbereiding tot persoonlijke begeerlijk heden. Blijkbaar ontbrak toen nog dien durf tot het formeel indienen van zulk een, ABSOLUUT ONNOODIG. voorstel. Trou wen/s hiaddien toen enkele dezer hoogst ,vdeftige" leden zich al overblaft! Nia deze rumoerige namiddag-vergade ring hebben die .gecombineerde" partij fractie s-man net; es de geleerde koppen, par don lezer, hunne fanatieke koppen bij el kaar gestoken, en zooals het onder dat soort politiekers behoort, met de Wet gaan futselen in. zulke hoogdeftig gezelschap dat van zich zelf spreekt], en schrijft vanfrac ties. Naar motieven wordt niet gevraagd door hen die niet vies zijn uitgevallen, dat toont onderling hunne disharmonie tusschen le vens lengte en geestelijken ouderdom. Beklagenswaardige sukkelaars, neemt an een plattelandsch dorp als Soest, voor Uw miezerig politiek-partij tje toch geene „Staatsrechterlijke" allures aan, om zich in gedachten te willen „gleichgeschaltet" zien met de hooge Heeren der Tweedie Kamer, daar, ja daér. spreekt men van fractie. Zijn. die gemeenibefra cties-raadsleden al vergeten of hoorden zij het ongaarne, hoe de Heer Burgemeester bij de ontvangst van den Utrechtschen Prov. Brandweer- bond in het Theehuis op het Natuurbad op WPensdag 19 Juli 11. de gemeente Soest noemde: „de eenvoudige Gemeente". Weten nu deze partijdrijvers het woord fraché, is kleine kinderen praat de We; zullen zij den anderen wel hebben voor gespeld, dat eene Gemeente be<- neden twintig duizend inwoners in be ginsel slechts twee wethouders behoort te hebben? Hiervan kan als zéér hooge uitzondering, let hier wel op: onler goed keuring van Gedeputeerde Staten. word?n afgeweken. Gelukkig, dat de Gemeenteraad van Soest ook nog onder 'Je niet gecombineer de „rechtsche fracties", weldenke le den, oprechte en eerlijke mensehen telt! Waren zij er niet geweest en een der plaatselijke bladen, mijnheer van Duren denkt aan uw feestspeech, komen hierop eerlang nog wel eens terug dan was er stellig nog meer op partijdige ma nier met de gemeentegelden gesmeten. De weleer aan bezittingen zoo rijke gemeente Soest die thans al dicht is ge naderd aan de grens van finantieel te kel deren, komen die drie verzoekers, afge zanten van de: „gecombineerde rechtsche fracties", lezers, let s..v.p. toch vooral op dal hoogst deftige, doch vooral on- noozele kinderwoord: „fracties", thans nog een derde wethouder vragen. Waar is die Wethouder voor noodig? Om politieke vliegen te vangen? Om te gaan: „Funken"! In ernst, voor nuttelooze, doch de Ge meente geldkostende, partij-belangetjes. Oin te beginnen zou het de.Gemeente Soest voor deze partij-politieke mannen *an den dei den Wethouder eene uitgaaf bezorgen van jaarlijks vijftienhonderd gul- Jen. Benevens de wellicht al in portefe; e hebbende verdere dwaze en ongetwiji i partijdige Raads.voorstellen. In een volgend nummer zuller'".,^-; Pftna vertellen op welk een goder^J ,n den laatsten tijd met tj_> tienduizenden en honderd duizenden gitldens door het Gemeentebestuur is omgesprongen, nagt-' .toeg alle gelden der belastingbetalers, ia- woners «van Soest. Ja, inwoners van Soest, slaat U rten schrik niet om het hart! Wat een „onfrisch boeltje" in Soest, zullen velen genegen zijn uit te roepen. Och, belastingbetalers, de politieke innegieters lachen U achter uwen rug uit, gij dwaze of onnoozele of verpoli- iekte kiezers hebt hun gebracht aan het Gemeentelaatje, zij zorgen of voor zich zelf, of voor hun vriendjes en dan tenslot- :e qok nog voor hunne politieke partijge- ïooten. Zij toch immers kunnen, o zoo goed het volksgezegde: van andermans leer is het goed riemen snijden. Inwoners van Soest, nu zult ge wel be ginnen te beseffen dat gij als belastingbe taler wordt geacht als een citroen die meer en meer wordt uitgeknepen door uwe eigen Bestuursmenschen. Ziedaar, nog slechts in beknopten vorm lemeentebelasting-slachtoffers, blijvende hoeren en liandeldrijver.de inwoners, van le goede gemeen'e Soest ingekomen vreemdelingen zullen wel vertrekken als aaar hun zin de gemeentebelastingen te hoog worden de manier hoe en de .vijze waarop door de toevallige meerder heid in den Gemeenteraad van Soest er met uw zuurverdiende en met zoo veel werk en zorg bijeengegaarde belastinggel den wordt gesmeten. Er valt nog meer van den grooten Ge meente warboel te verteilen, doch voor ditmaal willen wij het hierbij laten. Er volgt, misschien nog wel eens gelegenheid in de nabije toekomst den in\voners-be- astingbetalers de diep treurige gevolgen van het sectarisch partij-gekonkel op te ïelderen, waaruit zal blijken, dat zij dit n hunne beurs wel terdeeg zullen gewaar worden en dan ook zullen uitroepen, het lanstellen van ;,en derde Wethouder is waanzin en gemcenfegeld lemorsing! Wij zullen nu eindigen met de volgende vraag Is het in alle deejen juist wat als slbt vermeld staat jn het hierboven vermelde, ander het hoofd: Nog een Rechtsche We.' touder! in het vorig nummer van j.1. Zaterdag, n.1. dat de heer Lodeesen als Wethouder van den heer Mr. Dekeih, als Burgemeester geen medewerking, eerder venigen tegenstand en minachting onder vindt, hetgeen het werken van dezen Wet- touder Lodeesen veel moeilijker, zoo niet nmogeiijk maakt. Volgt hierop een be- estigend antwoord, hoe wo:d n in Soest ian de wettelijke bepalingen betrefffende leze aangelegenheid wel beschouwd en tunne behoorlijke toepassingen behartigd Jn op welke wijze worden dan de weden alhier uitgevoerd. De Wet heeft in vol- Joende maat en vorm en op meer dan'eene wijze hierin voorzien. De beste oplossing, ook ter voorko ming van erger, is zeer zeker dat de Gemeenteraad zoo noodig bij de eerste ge- egenheid nog vóór dat Hoogere Autori- eiten eventueel hiervan worden verwit- igd, daarover en tegenover den Heer 3urgemeester eer.e openbare interpellatie voorstelt. Het door de Wet ingestelde in- erpellatierecht is op de eerste plaats ook ngesteld tot voorlichting van de publieke opinie. VAN DEN HEUVEL. Wiie geniet tegenwoordig niet éém of meer diagen in het jaar vacantie en wie maakt dan niet voor korteren of langeren tijd een reisje, dat wat afleiding brengen moet in den dagelijkschen gang van zaken? Verandering is een levenswet en een zich verplaatsen, al is het d'an ook maar één maal in 't jaar, is hierbij inbegrepen. Min stens elk jaar opnieuw weer ontwaakt de lust tot trekken in ons. Misschien is het nog een overblijfsel van het instinct, 't welk duizende jaren geleden onze verre voor ouders bewoog tot trekken vasn de eene andstreek naar de andere. Zeker is het dan ook dien zin naar het romantische, naar het andere, die nooit kan afsterven, zoolang het leven nog in den boezem klopt. Wat het wezen van dien innerlijken drang betreft), is er vermoedelijk nog weinig of niets veranderd, doch wat wel sterk veran derd is, dat zijn de uiterlijke omstandighe den, waardoor het reizen nu algemeen is geworden, dank zij het feit, dat vacantie overal meer en meer ingang heeft gevon den. Het is nog niet zoo erg lang geleden, dat het woord vacantie in hoofdzaak bijna alleen op de schoolkinderen sloeg. De eigenlijke vacantie voor bijna iedereen, zooals we die thans kennen,, is een ver- chijrvsel van de laatste decennia, dat zich, vooral na den grooten wereldoorlog, naar alle zijden, over haast alle groepen der samenleving heeft uitgebreid*. Kienden onze grootouders vacantie? Wel nanten ze er nu en -dan eens ten dagje af om met familie, vrienden of kennissen te gaan spelerijden of -varen tot zeer ver in den omtrek soms» den ganschen langen dag genietend van alles, wat de tocht of rit aan schoonheid en vermakelijkheid kon op leveren, 's avonds echter of desnoods toer t.,d V bea: nut Elk 1 ij,t gen een rijn H VOO uit Jijk het 4 ver dllt'4 de oud wor li s pre wetó va a; alt ij bevi stof! Ei tot allge dian niet te k O Di be^r: In vrij SChe gen mén rnak ti tiidc wat tot h In canti telijl Be milit; B. V Op pagm lerie, lerie Yri jaar li. van foort, werd uit B 0.m. politic prijzv 1. de' den jongéi 6 ko allen Na uitrei] eere.\ vat, v Het Bloei" de all houdei Hande deze {i café-n pers-e lende woordi Nan voofllj zigen lend, gegeve zake den. uiteenz Het kleine dustrie kenen plaats is, wa? wel be bovend legen reikbaa doen b< fende t schendi zichzelf middele

De Soester | 1933 | | pagina 2