Wederom f 4000.- gevoteerd voor het Uitbreidingsplan. Met 5 tegen 10 stemmen in principe besloten tot het benoemen van een derden Wethouder. GEMEENTERAADSVERSLAG. De heer van Nes ontvangt boven zijn ruim f 5000.- nog eens een f 2000.- hoogspanning om de groote Korfbal dag voor Soest op 3 September a.s. te doen sla gen. Vele inschrijvingen mochten wij reeds ontvangen. Het ziet er naar uit dat wij dJe wedstrij den op plm. 7 velden zullen moeten laten spelen. Wij wekken de bewoners van Soest op om dezen dag te doen siagen door hun aan. wezighetd. D. De Statuten voor een op te richten Stichting „Het Soester Natuurbad" goedgekeurd. HET WOORD DAAROVER THANS AAN GEDEP. STATEN De génieenitenaad van Soest is itai open bare vergadering bijeen geweest op Don derdag 10 Augustus 1933 des namiddags te 2 uur ter behandeling van de reeds eerder door ons gepubliceerde agenda. Te 2v20 uur opende de burgemeester de vergadering op de gebruikelijke wijze. Alle leden bleken aanwezig. 1. Vaststelling der notulen van de verga deringen dd. 28 Juni en 12 Juli 1933. De heer Endendijk wenischt itn de Notulen te hebben opgenomen dat hij ten opzichte van het Natuurbad heeft gezegd, dat als men er zoo algemeen tevredlen mee is, dat hij dian echter bang ais, dat hij zelf er boch bij nader inzien niet zoo heel erg tevreden mee zal kunnen zijn. Aldus gewijzigd worden de notulen vast gesteld 2. Ingekomen stukken. Ingekomen zijn: 1. De bij besluit van de Gedeputeerde Staten van Utrecht dd. 11 Juli 1933, 3e afd. No. 2095/1731 definitief vastgestelde ge- meen/te-gasbedrijfs-, wegenfonds- en grond- bedrijfsrekening over 1929 (No. 1137, 214:, 208 en 184). Vioor kennisgeving aangenomem 2. De rekening over het jaar 1932 en de b&gvootaing over hot jaar 1934 van de Vereend ging Pro Juventuite (Nr. 759). Voor kennisgeving aangenomem. 3. Door Gedeputeerde Staten goedge keurde wijzigingen der gemeente- en; be drijf sbegrootingenhet dienstjaar 1932 be treffende!, t.w. Nos. 21-254, 21-257, 21-258, 21-259, 21-260, 23-16, 23-24, 24-11 en 24-12. Voor kennisgeving aaingenomeni. 4. Overzicht van het Gasbedrijf over d maand Juni 1933 (N.r. 240) Vioor kennisgeving aangenomen, 5. Verslag van den Keuringsdienst v. Waren voor het gebied Utrecht over het jaar 1932 (Nr. 191) Vioor kennisgeving aangenomen 6. Een schrijven van de Provinciale U.trechitsche Commissie tot Instandhou ding en bevordering der Schoonheid van Stad en Land waarin o.m. de aandacht wondt gevestigd op de noodzakelijkheid van de vaststelling van een uitbreidings plan eni een regeling omtrent de bebou wing en bestemming der gronden, met voorstel van B. en W. dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. (Nr. 2990) De heer Gasille wil van deze Commissie gebruik" maken om zoo noodig ook de mee ning Van anderen te hooren. De kosten zijn laag en wegen ruimschoots op tegen de voordèelen, die de gemeente kan genieten. Het schrijven wordt hierop om prae-adivies maar B. en W. gezonden. 7. Een adres van bewoners en eigena ren van perceelen, gelegen aan de Nieuwe- steeg, verzoekende aan dezen weg een an dere benaming te geven. (Nr. 307 De burgemeester zegt, dat dit adres reeds in behandeling is, terwijl de heer van Kloos ter echter opmerkt, dat indertijd ook al eens zoo'n verzoek is gedaan, doch alstoen 'de veranderde straatnaambordjes vanwege H.Mi. de Koningin-Moeder zijn weggehaald. Overleg mert deze is dus strikt noodig. 8. Een adres van het Bestuur der Ver- eefliging „Een School met den Bijbel" te Soest, verzoekende medewerking tot de stichting van een zesde leslokaal aan de school aan den Driehoeks weg. (Nr. 3082) In handen van B, en W. gesteld om prae- advies. 1. Een adres van Mej. N. J. van Stave ren te Zeist, verzoekende betaling van een door haar ingediende nota voor verleende verloskundige hulp aan Mej. Rietveld te Soesterberg met voorstel van B. en W. om dit adres in handen van hun College te stel len ter afdoening (No. 3104) De heer Nooder merkt op, dat de ge- meenJtegeneesheer te Soesterberg Dr. O' Breen opdracht heeft gegeven de hulp te verleenen, doch dat achteraf niemand het betafen wil. Spreker vraagt pressie uit te oefenen op den Dokter. 2. Een adres van Mevrouw C. C. van der Veur-Klay te Soest verzoekende de straat verlichting langs den Kolonieweg tot aan het eamde van dien weg door te trekken, met mede deeling van B. en W. dat ter plaat se een straatlamp zal worden aangebracht, zoodat het adres gedeponeerd kan worden (No. 2382). Wordt gedeponeerd. 3. Een adres van het Bestuur van de Soes4er Bouwikring te Soest, waarin op grond van heit daarin vermelde 'de hoop wordt gekoesterd dat het voorstel' van B. en W. om een bedrag van f 2300 te voteeren voor diens-ten van den Heer van Nes als adviseur in een nieuw ontwerp-uitbreiding.s- plian, in het belang van de gemeente en de geheele burgerij door dien Raad ziail worden verworpen. (No. 2990) Zal behandeld worden bij 15 punt der agenda. 3. Voorstel van B. en W. tot toetreding als lid van de Nederlandsche Vereeni1- ging voor volks- en schoolbaden (No. 3074) De heer Gasille meent, KÜait dit meer een zaak wordlt voor 'de nieuwe stichting, die daarenboven ook als ilfiid minder zal beta len idan de gemeente. Het voorstel wordlt aangehouden, tot de volgende vergadering. 4. Voorstel van B. en W. tot goedkeuring der rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1932 (No. 252) De rekening wordt goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. inzake de dek king van het tekort bij de Bouwvereeni- ging „St. Joseph" te Soest in verband met de goedkeuring van de gemeente^ begrooting 1933 (No. 2600) De heer Nooder vraagt naar.het onder zoek din verband met .de groote tekorten. Wethouder van Duren zegtf, dat dlat on derzoek nog 'niet ver genoeg is gevorderd. De heer Busch wil iin elk geval iin beroep bij de Kroon gaan. Het voorstel wordt 'daarna aangenomen. 6. Voorstel van B. en W. tot personeels voorzieningen bij Openbare Werken en Bouw- en Woningtoezicht (No. 1677, 3052 en 3073) De heer de Nies meent dat het tekort aan personeel thans behoorlijk as bewezen. De heer Zimmerman heeft tot groote ge noegdoening gewerkt en wij weten, wat wij aan hem hebben. Hij heeft ook een goeden staat van dienst en kan best tijdelijk In specteur bij Bouw- en Woningtoezicht wor den. De burgemeester zegt dat het nu alleen om het crediet gaatl, de persoon blijft buiten beschouwing. Dat wordlt een zaak voor B. en W. De heer Busch meent dlat er veel ruutte- loozen arbeid wordt verricht en wil de dienst nog dit jaar reorganiiseeren. De heer Gasille zal alleen voorstemmen, als de dienst gereorganiseerd wordt voor 1934. Het voorstel wordt hierna aangeno men/. 7. Vaststelling van besluiten tot wijziging van gemeente- en bedrijfsbegrootingen dienst 1933 (Nos. 21, 23 en 24) De heer Busch wil i.n den vervolge soort gelijke stukken minstens 14 diagen te voren ter 'inzage hebben. De heer Gasille viirndf ook een termijn van 5 dagen te kont vooral iiin dezen vacamtietijd. 8. Adres van J. Berg e.a. verzoekende uit breiding der gasleiding in de Bosstraat en in de Den Blieklaan met voorstel van B. en W. (No. 3041) De heer Nooder wiil de zaak maar aan leggen en de winst op het gas gebruiken voor de rente en dan maar eenige jaren niet afschrijven. Hij constateert, dat blijkbaar bij het Gasbedrijf die middelen zijn uitgeput om grooter omzet te bereiken. De heer Grootewal vindt de consequenties aan het toestaan van deze vraag gevaarlijk, en ook de heer Endendijk wil geen prece dent scheppen. De heer Busch dis bang, dat de PUEM an diers vasten voet krijgt en wijst er op, dat men op 't Hart wel wat vlotter iis. De heer de Bruyn weet niets van een ad^ vies der Commissie en iis al een half jaar lang bij geen vergadering geweest en spr. heeft geen convocatie gehad. De heer Grootewal even/min. Zal onder zocht worden. De heer van Klooster witl alle soortge lijke plekken in de gemeente bezien. Er zul len meevallers zijn -die dan wellicht de te genvallers zulllen compenseeren als men die vers chili lende plaatsen tegelijk beziet. Op dezen grond wondit het adres naar de Gas- commissie terugverwezen. 9. Adres van het Hoofdbestuur van het Verbond voor Nationaal Herstel inzake wering van leerkrachten van revolution- naire gezindheid bij het Lager Onderwijs (No.3075) Conform voorstel van B. en W. zal aan het verbond worden bericht, dat een en ander geen zaak is van den Raad, doch van B. en W. Daaenboven bestaat de bevoegd heid tot het ontnemen der onderwijsbe voegdheid krachtens artkel 10 der LO-Wet, wat nog verder reikt dan een ontslag. Schorsing door den Raad is onmogelijk. Conform voostel van B. en W. wordt be sloten het adresseerend bestuur met het bo venstaande in kennis te stellen? 10. Vaststelling van een besluit tot wij ziging der Algemeene Politieverordening (No. 2798) Deze wijziging betreft nadere bepalingen ten opzichte van waakhonden, welke bepa lingen later nog zullen worden afgedrukt. Na enkele kleine opmerkingen wordt het besluit vastgesteld. 11. Voorstel van B. en W. tot toekenning eener bijdrage aan de provincie Utrecht in de kosten van verbetering van den toe stand der Luntersche Beek c.a. (No. 749) Teneinde vervuiling van de Luntersche beek en van -die Eem tegen te gaan, zal voor taan Rijnwater door middel van de Grebbe- sluis worden ingelaten. De kosten zullen worden verdeeld, waarbij Soest slechts 3 zou behoeven te betalen. Dit zou neerko men of f 92,40 din de eerste 5 jaar en verder op f 24 per jaar. De heer de Bruyn ziet er niets geen voor deel in voor Soest nu daar een Natuurbad is. De heer Grootewal meent, dat Soest aan de vervuiling medewerkt door het uitmon den van rioleerigen en -dus ook wel een klei ne bijdrage mag geven. De heer Gasille vindt verversching met Rijnwater altijd een voordeel voor de ge heele streek. Als men 'later een rioleering- ■systeem zal ontwerpen', gaat men van die ververs-hing mede profirteeren en dan zou men een Sober figuur slaani, als men in de eerste jaren niet had meebetaald aan de kostem Het voorstel van B. en W. wordt tenslot te verworpen met 7 tegen 8 stemmen. Te gen voor voorstel stemden' Mej. Funke en de heeren Endendijk, de Bruyn, van Dam. van den Bremer, van den Berg, Hornsveld en Busch. Er wondt dus geen 3% bijdrage verstTekt. 12. Adres van J. Jekel e.a., verzoekende verbetering van den Noorderweg met voor stel van B. en W. (No. 515) Waar gebleken is, 'dat niet voldoende me dewerking van de desbetreffende grond eigenaren is verkregen voor den noodig en gi ondafstand voor de verbreeding van den weg en behoorlijke rioleering en zuivering van wa/ter groote moeilijkheden oplevert, wordit voorgesteld aan verbetering en ver breeding niet mede te werken), zoolang de betreffende grondeigenaren niet tot een en ander bereid wonden gevonden, en zoolang de rioleerLngsmiagelijikheden niet op afdoen de wijze zulllen zijn opgelost. De heer de Nies wijst op de vuile boel van de 'oneven nummers aan, den Heuvel- weg. Hij wil de zaak nog eens onderzoe ken. De wasscherij van den heer Kuijer moet dan maar wat bijdragen in de kos ten. De* heer Busch wil het gedeelte van Vredehof straat tot Heuvel weg vast in orde maken, daar de eigenaren daar tot medewerking bereid zijn. Dat kan bed provisorisch gebeuren. Het geeft toch geen pas als het langs de eerste de beste weg vanaf het Paleis zoo stinkt. De heer Nooder heeft er 13 jaar ge leden gewoond en nu is het nog precies als toen. Hij wil alle bewoners bij el kander doen roepen en de zaak dan uit eenzetten. De heer Endendijk zegt, dat de rioo- leering voor de grooten afvoer naar de Eem daar met een hoofdbuis moet door- loopen. Doordat de Raad geen crediet heeft gegeven voor onderzoek van een geheel riooleeringsstelsel voor de gemeen te en voor opmetingen daarvan, waren B. en W. lamgeslagen. Wethouder Lodeesen merkt op, dat door de sloot daar ook veel verboden water sit,roomt, diait eigenlijk daarop iin 't ge heel niet gelost mag worden. De heer Gasille vermoedt, dat de hoofd buis voor de riooleering l&ter langs den Heuvelweg zal moeten komen dus niet over het eerste stuk van den Noorderweg. De burgemeester zegt, dat de verbete ring niet van de baan is, maar slechts wordt aangehouden tot de eigenaren el kander hebben gevonden over verbeté- nilrug van het eerste gedeelte. De heer Hornsveld stelt dan voor he^ eerste stuk vast aan te leggen, echter met flinke wijde buizen, die later tevens kunnen dienen als hoofdriool. De burgemeester zegt toe, dit nog eens te zullen doen onderzoeken en daarom trent kostenopgave té zullen vragen. 13. Schrijven van J. B. M. Bremer e.a. verzoekende verbetering van het niet bestrate gedeelte van den Postweg met voorstel van B.. en W. (No. 2992) De heer Grootewal zegt, dat sproeien niets geeft. De heer Busch vraagt naar de resul taten van opmetingen en kostenbereke ningen der verschillende wegen, waarmede men allang bezig is. De burgemeester en de beide wethou ders van Duren en Lodeesen betoogen dat de kostenberekening van den Verlengden Postweg reeds binnen zijn, doch de an dere nog niet. De heer Nooder wil dan alsnog onder- onderzoek en opmeting voor den Post weg zelf. De heer Busch wil desnoods teerbe- sproeiing toepassen, dat kan toch wel. De burgemeester zal desgewenscht gaarne aan het verzoek van den he?r Noo der voldoen, waartegen de he?r Gootewal opstuift met de mededeeling, dat men aan smoesjes om de zaak af te schuiven, niets heeft maar dat men den weg moet ver beteren. De heer Gasille vraagt naar het We genplan. De heer de Bruijn onderstreept dit. In April is reeds iemand daarvoor be noemd. Hoever is die nu gevorderd. Wethouder van Duren zegt, dat de plannen voor de Bunt reeds zijn gemaakt, maar men nog op de berekeningen wacht. De heer van Klooster weet, dat de kaartjes voor vrijwel alle wegen klaar zijn, alhoewel ze aan niemand zijn ge toond. De berekeningen kunnen in 2 da gen ook gereed zijn. Conform het voorstel van B. en W. wordt tenslotte besloten. 14. Voorstel van B. en W. terzake wij ziging voorloopige schets van het ontwerj)- uitbreidingsplan (No. 1/506) Conform voorstel van B. en W. wordt besloten. 15. Crediet-aanvrage voor afwerking uit breidingsplan (No. 2990) Hieromtrent schrijven B. en W. aan den Raad: Zooals U bekend zal zijn, hebben de leden de Bruijn, Gasille, Grootewal en Van Klooster zich ingevolge uw besluit van 22 Mei j.1. naar Apeldoorn begeven om met den heer van Nes aldaar een bespreking te hebben over het verder afwerken van het uitbreidingsplan. Zooals U uit het voor uwe vergadering ter in zage liggend desbetreffend schrijven dd. 9 Juni 1933 moge blijken, wordt door den heer van Nes voor de door hem te verrichten werkzaamheden een vergoeding van f2000.gevraagd, met welk bedrag genoemde leden, evenals de Commissie Uitbreidingsplan zich kunnen vereenigen- Bij het aangaan van deze regeling zal de gemeente het volledig recht verkrijgen tot uitvoering van het plan met de bevoegd heid alle wijzigingen aan te brengen, wel ke later noodig zullen blijken. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor te besluiten om den heer van Nes op te dragen om tegen een vergoer ding van f 2000.- en restitutie van reis- en verblijfkosten toezicht te houden op het maken van het ontwerp uitbreidings plan en daarbij van advies te dienen. Mits dien verzoeken wij U de novolger.cD cre- dieten toe te staan: vergoeding voor den heer van Nes f2000 belooning voor teekenaar geduren de 8 maanden f 1400 reis- en verblijfkosten van den heer van Nes f 300 bureaukosten van teekenaar f 300 in totaal r 4000 Met den meestem nadruk dringen wij er bij Uwen Raad op aan, deze uitgaven waaraan niet zal zijn te ontkomen, goed te keuren. Hierbij wordt tevens behandeld een in gekomen adres van het Bestuur van de Soester Bouwkring aan den Raad, luiden de als volgt: De Soester Bouwkring deelt uwen Raad mede, dat zij hebben kennis gekregen van een voordracht tot het doen benoemen van den heer K. C. v. Nes te Apeldoorn, als adviseur voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan, tegen een vergoeding van f2300. dat voornoemde heer v. Nes indertijd een opdracht heeft gekregen voor het ontwerpen van een uitbreidingsplan, dat gereed zou zijn ter goedkeuring aan Ged. Staten, voor een bedrag van f 5000- dat deze f5000.al verre zijn over schreden en dat zijn plan met hamerslag is verworpen, zoodat ten onrechte de f 5000.zijn uitbetaald; dat is te \freezen, dat een plan, wtd?r- om onder invloed te brengen van voor noemden heer v. Nes, de goedkeuring niet zal kunnen wegdragen, daar het ab surd is den adviseur te benoemen, wiens ontwerp als onbruikbaar is gequalificeerd dat de tien duizenden guldens, die aan vier ontwerpen zijn weggesmeten, met eenige duizenden guldens ten onnutte zal worden verhoogd; dat, waar het vroegere „communis tische millioenenplan" van dezen des kundige zeer terecht de geheele ge meente in beroering en wederom in op spraak heeft gebracht, meenen zij met klem te mogen betoogen verder van ont werpen van deze zijde verschoond te mogen blijven dat door een systeem te volgen, zooals is aangenomen, de belangen onzer gemeen te zeer ernstig in hét gedrang zullen ko men; dat zij meenen deze ernstige aangele genheid onder uw aandacht te moeten brengen, waarvan zij de hoop koesteren, dat dit voorstel van B. en W. in het be lang van onze gemeente en de geheele burgerij, door uwen Raad zal worden ver worpen. De heer Busch merkt op, dat de be wuste 4 heeren naar Apeldoorn zijn ge weest, doch dat geenszins de heer van Klooster zich met het voorstel heeft ver- eenigd. Hij heeft zelfs geweigerd het te teekenen. Met die rekening van den heer v. Es is het zeer gek, want of de bewuste f 1437.nu begrepen zijn in de som van f5000.weet eigenlijk nog niemand de rekeningen deugen niet of men poogt de Raadsleden maar wat wijs te maken. Van auteursrecht van den heer van Nes op het plan kan geen sprake zijn en Daar voor behoeft men hem dus niets te ge ven. Het voorstel is voor spr. niet aan vaardbaar. Uit het plan van Nes worden de rustieke laantjes en het grondafnemen van Grootgrondbezitters uitgegooid en dat waren de eenige principieele eigen ge dachten van den heer van Nes. Het zou nu de dwaasheid gekroond zijn om dezen heer thans nog f2300.extra toe te stoppen. De ontwerper heeft zich ver plicht voor zijn f5000.— te leveren een ontwerp, dat geheel gereed ter goedkeu ring zou kunnen worden aangeboden aan Gedep. Staten. Daaraan heeft hij in het minst niet voldaan, maar wel heeft' hij zijn f5000.maar vast ontvangen, ter wijl zjjn rekening er zelfs overheen is. Die f 300.bureaukosten zijn ook maar camouflage en zijn heelemaal niet noo dig. De verantwoordelijkheid tegenover de belastingbetalers gedoogt niet voor ver leenen van dit crediet te stemmen. Als de heer van Nes weer adviseur wordt over het nieuwe plan, komen er natuurlijk weer lijnen in en gedachten, die toch niet acceptabel zijn. Men moet de utuliteit goed overwegen. Als we nu bij Ü.W. een nieuw plan laten maken, kan alles over 2 maanden klaar zijn en met den heer van Nes kan het nog wel een jaar duren en Jan zitten we nog in de impasse. Spr. uit een ernslig protest tegen den heer van Nes, die meent, dat het plan „van hem" is, zich daarvoor een auteursrecht wil toemeten en voor het prijsgeven daarvan thans weer f2000. vraagt. Er bestaan geen auteursrecht en de geheele kwes tie daarover is werkelijk bespottelijk. Zijn er soms aan den heer van Nes andere toezeggingen gedaan, dat men er dan mee voor den dag kome. De heer van Klooster heeft niet mede onderteekend, omdat de redactie niet geheel juist was. De eerste maal zijn de neeren van 10.30 lot 12.45 uur in Apel doorn met den heer van Nes wezen pra ten en gingen toen net zoo wijs weg als ze kwamen. Inmiddels bleek de heer v. Nes een brief aan B. en \V. te nebben ge schreven, waarin hij verzocht zijn geheele honorarium te willen herzien, daar hem was gebleken, dal het veel te weinig was. De heeren Gasille en Grootewal waren daar heel slecht over te spreken. De burgemeester schijnt dien brief aan de beide heeren te hebben gegeven, doch deze schijnen hem niet te hebben geie- lezen. Spr. heeft den brief nooit gezien en daarom wilde spr. ook niet teekenen. Er is wel besloten aan den Raad voor te stellen conform net thans aanhangige voorstel, maar dat voorstel zou alleen maar worden gedaan tot bevrediging van den heer van Nes, want toenmaals wist men vrij zeker, dat het toch zou wor den verworpen. Medewerking aan aan neming heeft spr. nimmer gezegd te zul len verleenen. De heer Gasille zegt, dat de brief in de Raadsvergadering aan hem is gege ven, doch hij had iets anders te doen en heeft hem toen even afgestaan aan den heer Grootewal. Deze schijnt hem ook 'niet te hebben gelezen en tenslotte is ae brief weer terecht gekomen bij den ge meentesecretaris. De heeren de Bruijn en van Klooster hebben den brief niet ge lezen, doch deze was voor het te nemen besluit van geen waarde. Dat de he?r van Klooster thans gaat beweren, dat hij! niet heeft toegezegd het hangende voorstel te zullen steunen, doch alleen maar zou hebben medegewerkt tot indiening daar van, verwondert spr. eigenlijk niets, daar hij absoluut geen vertrouwen meer heeft in den heer van Klooster. De burgemeester hamert.. De heer Gasille is tweemaal bij den heer van Klooster geweest om deze het be wuste stuk te laten teekenen, doch hij is door hem niet ontvangen. De heer van Klooster uit een ernstig protest tegen de aantijgingen van den neer Gasille. Hij stuurt nooit iemand weg, alleen maar om hem niet te behoeven te ontvangen, doch als hij niet thuis is, kan nij daar niets aan doen. De burgemeester zegt. dat de brief 22 Mei is ingekomen en in de besloten ver gadering over het Uitbreidingsplan is er oen over gesproken, zooals uit de Notu len daarvan blijkt. Of er wel of geen au- .eursrecht bestaat voor den heer van Nes op zijn plannen en ideeën is een vraag, iie nog zal moeten worden beslist. Spr. .neent stellig van wel. In het nieuwe plan liggen zeer zeker ook verschillende lij nen en ideeën van den heer van Nes en net is de vraag of wij die maar) zoo zor.d 'r meer mogen overnemen. Deze kwéstie is wellicht uit te vechten in rechten, maar Je vraag op het oogenblik is alleen maar of de Raad het nieuwe plan nader wil overwegen met den heer van Nes of ver ier niets meer met den heer van Nels te maken wil hebben. Die twistvraag op :e lossen is thans feitelijk alleen aan de orde. De heer Nooder zegt, dat de vele be zwaarschriften van toenmaals onderzocht zijn, doch dat de heer van Nes geheel is omgevallen na e^n bezoek, aan hem van de heeren van Klooster en Busch. Ten slotte is het plan gewijzigd en is over gebleven wat accepteerbaar was. In be sloten vergadering heeft de Raad toen eenparig beslist, dat het plan zou gewij zigd worden conform die voorstellen en dan ook eenparig zou worden aangenomen. Dat voor die wijzigingen aan den heer van Nes onkosten moeten worden betaald, is zeer logisch. De heer Gasille merkt op, dat het voorstel eerst in besloten vergadering is behandeld. Toen is het ter viöde gelegd, zijn bezwaarschriften gekomen en de Com missie heeft rekening gehouden met alle bezwaren die ernstig waren. Het aantal bezwaarschriften is echter enorm opge voerd en hoogstens 70 van de 600 hadden werkelijk reden. De rest was maar reclame van de Soester Bouwkring en had geen en kele waarde. Daarna is het plan gewijzigd en zijn nieuwe teckeningen gemaakt. Zulks in verband met gebleken ernstige bezwaren. W'aar de tijd echter inmiddels te kort was om het plan tijdig bij Gedeputeerde Sta ten aanhangig te maken, i,s toen in de gehei me Raadsvergadering besloten, dat plan niet aan te nemen, doch het als grondslag te behoudien voor een nieuw op te maken plani, dat dan geaccepteerd zou worden. Al dus is geschied en het plan van Nes dient dan ook thans als grondslag voor het nieu we plan, waarvan toen terstond is beslist, dat het in voorbereiding was. Zoodoende had men alweer jaar tijd. 't Nieuwe plan is en 'blijft echter het plan van Nes, en dat nieuwe plan kan aan iedereen worden ge toond! en zal onze mooie gemeente beter bewoonbaar maken, zoodat de menschen er met graagte zullen komen wonen, waardoor Soest in inwonersaantal en welvaart (Vervolg 2e Blad-)

De Soester | 1933 | | pagina 2