Gratis aansluiting Damestasschen Bloemen - Planten - Tuinaanleg Een „goed" Portret f Kolonieweg 9, SOEST w w :<s ie iC 1 rol boterhampapier RIJDT MET DE ZWIETAX T- VAN VLIET Modelslager ij VENgMA KLEERM AKERIJ Colbert Costuumsf 45 f 50 - f 60.- F. C. KUIJPERSTRAAT 10. Tel. 803 Rectificatie. O-^jPlaatselijkNieuws^O Ingezonden Advertentiën Luxe Autoverhuur 6 ct. per K M. Te koop Jonge hond Loopjongen Harmonium Vegetarische diners Radio-Centrale „Soestdijk" Sport r° UW ADRES IS J.T.ZWIERS&ZOON POELIERS. Di S* Di Het adres voor N. V. EERSTE SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ ie <e ie ie ie ie ie ie ie ie N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat 7, Soestdijk Kent U onze zaak al Tuinbouwinrichting „Zonneheuvel" - Emmalaan 12a Zwiep, Beetzlaan 94, Tel. 33a BEHOUDT STEEDS ZIJN WAARDE Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 GEVONDEN VOORWERPEN. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 146487 ti'"* en overvloed van werk niet meer. De heer Endendijk heeft groot bezwaar tegen het dansen op het Natuurbad. Hij veroordeelt dansen in het algemeen en dat men nu juist dat op het Natuurbad toelaat heeft spreker zeer gespeten. Men gaat er zelfs tuinfeesten organiseeren tot in het hartje van den nacht en er zijn zelfs men- schen om ongeveer 1.30 uur eerst naar huis gegaan!!! De heer Gasille vindt dat heelemaal niet erg, en merkt op, dat ze die uren in Brabant betitelen met „De kleine Uurkenis" die daar zeer èn trek zijn. De heer Endendijk blijft het betreirren en verzoekt in eLk geval in die toekomst zulks verder te voorkomen. Wethouder van Duren heeft in afwezig heid van den burgemeester toestemming voor dit dansen verleend en was daarbij de meening toegedaan, dat iedereen zoo'n dans vergunning kon krijgen. Wellicht heeft hij daaraan niet goed gedaan en niet vol doende nagedacht, maar het is nu eenmaal gebeurd. De burgemeester zegt, dat hij zelf de ver gunning ook zou verleend hebben, daar er geen enkele reden was aan den verlofhou der, die huurder van het café is op het Na tuurbad', zoo'n vergunning te weigeren,, als die aan anderen wondt toegestaan. De heer de Bruyn zegt, dat een zeer groot deel van de bevolking tegen dansen is en heeft verschrikkelijke spijt van des Heeren van Durens toestemming. Hij vindt dat een verschrikkelijke misstap. Wethouder van Duren kan het daar nu niet zoo erg mee eens zijn. Hij is persoon lijk op het tuinfeest geweest jl. Maandag avond en hij kan de heeren verzekeren;, dat •daar niet onoirbaars is gebeurd. Mlej. Funke zou het veel beter vinden, iniiden men zich op een natuurbad eens ging toeleggen op volksdansen, dat geeft evenveel vroolijkheid, is daar veel beter op zijn plaats, en daaraan kan toch werke lijk /niemand) aanstoot nemen. De hr. Busch wijst er .nog op, dat 't dansen alleen betreft de exploitant van het restau rant en duis niet de gemeente of het na tuurbad zelf. De heer Endendijk is het dlaar niet mede eens. Het hoofd van de politie bad de ver gunning kunnen weigeren en had dat ook moeten dloen. Dat is een vergissing geweest en is erg jammer. De heer van den Bremer wijst er weder om op, dat het Hoogt moet worden afge. graven,. De heer van Klooster heeft in deze ver gadering veel -gelieerd. In de 6 jaren, die achter spreker liggen, heeft hij steeds naar zijn eigen overtuiging het gemeentebelang gediend en particuliere belangen buiten be schouwing gelaten. Hij dankt de heeren Grootewal en Noodler in het bijzonder voor de woonden tot hem gericht; hij weet nu Speciale aanbieding tenminste hoe de heeren over hem denken. De heer Grootewal constateert, dat zijn verwijten niet den persoon van Klooster, betroffen, doch slechts het oude regime van KloosterEndendijk. Daar waren ook vele andere Raadsleden in der tijd sterk tegen, ook de heer van Dam en meerdere vooraan staande Katholieken. De heer van Dam schijnt echter thans omgedraaid. Sprekers bezwaren richten zich ook volkomen tegen den heer Endendijk. De heer van den Berg vraagt de verkeers agent bij het uitgaan van de diensten der Kerken, die /aan den hoofdweg zijn gelegen. De heer de Nies wijst er -op, dat de tim merman Gerritsen deze weeek niet minder dan 60 overuren heeft gearbeid; ook de chauffeur Vos heeft buitengewoon veel overuren (beweging). Spreker vraagt de overuren aan de politie nu eindelijk eens uit te betalen. Wethouder Lodeesen meent te weten, dat dat de overuren van den timmerman Ger ritsen zijn gekomen dloor werkzaamheden op het Natuurbad. De heer de Nies vraagt meer en betere regeling v/d steun voor 'de georganiseerde arbeiders bij Maatschappelijk Hulpbetoon, f 2,50 per dag voor zandgraven is te we'nig. Velen hebben recht op vacantiebonnen; ook vraagt spreker voor den aanleg van het fietspad aan het Heeserspoor bepaald de collectieve contractloonen te doen uitbeta len en dat kan onmogelijk, voor de lage aaninemingssom van f 400. Algemeen is men echter van oordeel, dat dat voorschrift is en dat de aannemer zelf maar moet weten of hij er mee uitkomt. Mej. *Funke vraagt Merblet e ring jen1 verla ging van het trottoir op het eerste gedeelte van. de Soesterbergschestraat tusschen de Birktstraat en de Eikerilaan. De heer Grootewal vraagt of de ver betering van dat tweede deel al in voorbe reiding is en of het fietsverbod voor dien weg door Gedep. Staten niet is goedge keurd, daar het rijwielpad aldaar niet aan de eischen voldoet. Dit zal nu worden ver anderd en alsdan zal opnieuw worden ge vraagd den rijweg voor fietsen te sluiten. De heer Busch wil meer en beter zitplaat. 9en op de tribune. De burgemeester antwoordt, dat de ban ken al gemaakt zijn en zij Vrijdag komen Bij staan zijn er echter veel meer plaatsen dan bij zitten en spreker wijst er diis tevoren op, dat de tribune nu veel eer der vol is en dat de deuren dan onherroepe lijk zullen moeten worden gesloten, bij ge breke van verdere plaats. De heer Gasille vraagt naar het bord bij 'den heer Man, waarop de Burgemeester me dedeelt te hebben aangeschreven dat dat bord moest worden verwijderd. Op een vraag omtrent de gehouden aanbesteding voor het ophalen van asch en vuilnis, ant woord de burgemeester dat het ophalen is RUITEN VERNIELD. Door B. aan den Klein Engendaalweg is bij de politie aangifte gedaan, dat van 'n kippenhok, staande bij zijn vroegere wo ning aldaar een 25-tal ruiten waren stuk gegooid. Na onderzoek bleek, dat een Er is volop gedanst en genoten van den zwoelen zomeravond. BURENTWIST. Aan den Dorresteinweg werd de po litie ter assistentie geroepen bij een bu- rentwist. De oorzaak van den twist was een ruzie tusscheji kinderen onderling, waarmede de oud?rs zich bemoeiden. Ten slotte werd men handgemeen en had een vechtpartij tusschen de verschillende ouders plaats. Door bemiddeling van de politie werd een en ander weder bijge legd. HOOIBERGBRAND. In den nacht van Donderdag op Vrij dag te ongeveer 3.45 uur brak L een hooibergbrand uit bij den landbouwer Kok aan de Birktstraat. De oorzaak was hooi- broei. De Vrijwillige Brandweer was als gewoonlijk spoedig ter plaatse en gaf snel water, hoewel dat nog al ver moest worden gehaald, namelijk een 350 Me'.er verder uit een der afgedamde slooten, voor zoo'n doel in orde gemaakt. De vlammen waren spoedig gedoofd, doch de geheele berg was een vuurgloed, zoodat met wa ter geven eerst met twee, later met een straal moest worden doorgegaan POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW" TBC VLUCHT Aanstaande Zondag heeft dan de groote TBC-vlucht plaats, georganiseerd door de Soester PostduivenvereendgLng de Zwaluw, ter gelegenheid van hun 12J4-jarig Jubi leum. Hieraan nemen deel plrn. 200 Post duiven, Alle gelden en prijzen die hiervoor reeds geschonken zijn door onze geachte ingezetenen;, wordlen afgedragen ten bate van de plaatselijke TBC Vereeniging voor alle gezindten. Reeds zijn hiervoor vele luxe prijzen bi/nnen gekomen te winnen voor niet-leden van de Vereen, en brengt de Postduivenvereendging de Zwaluw hier mede haar groote dank uit aan de ver schillende schenkers en firma's, die hier reeds deze prachtige prijzen beschikbaar hebben gesteld. Daar er nog steette prij zen binnengekomen, kunnen pas volgende week de namen worden bekend gemaakt van alle schenkers. Het blijkt alweder dat, wanneer er bij onze Soester ingezetenen aangeklopt wordt voor een goed doel, de beurzen groot of klein altijd hiervoor weder opengaan. Wij mogen dan ook niet anders dan onzen zeer grooten dank uitspreken voor hen die het mooie doel van onze Soester PDV de Zwaluw reeds hebben gesteund en vertrouwen steunende hierop, dat de heden gehouden speldjes-collecte voor onze plaat selijke TBC. patiënten in alle opzicht mag slagen. Alle baten, enz, die binnenkomen staan onder bescherming en toezicht van ons geachte Gemeentebestuur. Soester ingezetenen, steunt onze speld jesdag. Aard van het voorwerp: grijze hoed badpak met handdoek zwart met bruine hond rijbewijs portemonnaie koppeling van een auto grijs-blauw gestreepte tent met mast cigarettenroller een zonneklep kinderportemonnaie een ketting, vermoedelijk van paard een portemonnaie een blauw badpak met muts een geldstuk een rijwielbelastingmerk een klein donkergr. met wit poesje een contact-sleuteltje van een auto een versleten autoband Terug te bekomen: kantoor Gemeenteontvanger Beetzlaan 25 Smitsweg 3 Burg. Grothestraat 68 Schoutenkampweg 4 Bakkersweg 8 Matthjjs Withoosstr. 15, Amersfoort Talmalaan 20 Politiebureau Steenhofstraat 27 Koninginnelaan 25 Nieuwe weg 90 Beukenlaan 15a Sanatorium Zonnegloren Politiebureau Van Weedestraat 33 Park laan 9 Politiebureau steeds meerderen de oogen te openen voor het groote onrecht vaoi den Mil. Dienst- dwang. gegund aan v. d. Souen voor Soest en Soes ter berg tezamen. De heer van den Bremer wijst er met na. druk op, dat hij er niet aan denkt te stem men voor verbetering van het tweede ge deelte van de Soesterbergschesraat, als men zijn voorstellen om de Bult op het Hoogt af te graven niet eens eindelijk in praktijk gaat brengen. Tenslotte vraagt de Burgemeester nog toestemming van den Raad om tot een be drag van maximum f 200 te garandeeren in een eventueel tekort voor festiviteiten, door partculieren op te zetten ter viering van den 31sten Augustus a.s. Deze toestemming wordt verleend onder aanteekening voor den heer de Bruyn, dat hij geacht wil wor den er tegen te hebben gestemd. Hierna wordt de vergadering te ongeveer 6,15 uur gesloten. w Ernstige botsing. Dinsdagmorgen had op de Birktstraat een ernstige botsing plaats tusschen 2 luxe auto's. Vanuit de richting Amersfoort naderde ter hoogte even voor het café van den heer Belt, net nog op grondge bied van de gemeente Soest, een auto, bestuurd door H. K. uit Winterswijk, ter wijl van de ander© kant een auto naderde, bestuurd door J. d. R. uit Soesterberg. Eerst werd uitgehaald om een autobus, die uit de richting Amersfoort naderde, te passeeren, doch daarbij werd de an dere auto te dicht genaderd, zoodat een botsing volgde. Een inzittende uit de auto, afkomstig uit Winterswijk, bekwam daarbij ernstige gelaatswonden en verder nog meer snij- wonden, veroorzaakt door gebroken glas. De punt van zijn neus verloor hij daar bij. Nadat hem de eerste hulp was ver leend, werd hij later behandeld door Dr. de Vos. De materieel e schade aan beide auto's was vrij ernstig. Proces-verbaal tegen den veroorzaker van deze botsing is opgemaakt. Eerste Soester Eier\eiling. Kipeieren: hoogste prijs f3.10: mid- delprijs f2.80, f2.90; laagste prijs f2.70 Eendeieren f2.35, alles per 100 stuks. Aanvoer 7000 stuks, handel vlug. Postdienst te Soest. Het hoodfkantoor is vanaf 13 dezer des Zondags tusschen 13 en 14 uur ge sloten voor den Postdienst. Bal in Ockhuysen. Zaterdagsavonds van 812 uur wordt er lustig gedanst in de benedenzalen van hotel Ockhuysen, op de opwekkende too- nen van de Jazzmuziek „The Three Sinco- paters", onder leiding van den heer H. Voorn uit Muiden. Ook wij hebben er Zaterdagavond een bezoek gebracht en kunnen constateeren, dat er belangstelling voor bestaat, die naarmate het uur later aanwijst, ook toeneemt. Op het tijdstip dat wij een kijkje namen, plm. 10 uur,wa ren er ongeveer 50 belangstellenden, welk aantal nog zou stijgen. Een uitgang speci aal 'voor jongelui dus. Zomerfeest in het Natuurbad. In samenwerking met den gerant van het theehuis en den dansleeraar den heer H. Bouma, werd Maandagavond van 82 uur een zomerfeest gegeven, dat er zijn .mocht, trouwens dit zijn wij van den heer Bouma wel gewend. Er was zeer veel belangstelling, om plm. 10 uur kon men het aantal bezoekers op ruim 400 stellen, onder hen bemerkten wij den Wethouder den heer J. S. v. Duren met den gemeente-secretaris en familie. Op de opwekkende tonen van het 6 man sterke schitterende strijkje, onder leiding van den heer Alex Bickers uit Amersfoort, werd lustig gedanst, niette genstaande de zomersche temperatuur. De dansvloer was schitterend verlicht door schijnwerpers en lampions, wat een feeë rieken aanblik gaf. Daar dit feest geslaagd is worden voorbereidingen getroffen voer een tweeden feestavond om beëindigd te worden in September met een slotbal. Er is volop gedanst en genoten van de zwoele zomeravond. en de geheele berg moest worden uitge haald. Alhoewel aan dat uithalen werd medegeholpen door verschillende personen uit den omtrek, duurde het toch tot on geveer 12 uur, eer alles er uit was. Naast een langdurig, had de Brandweer dus ook een onaangenaam werk. De boerderij die op slechts enkele Meters van den hooiberg ai stond en rieten dak had, kon gelukkig geheel gespaard blijven. Een der bevelvoerenden kwam bij het per fiets snellen naar de Brandw eer.Cen trale op het e^ste sirene-alarm in bot sing met een andere fietser en kwam daar bij te vallen. Hij bekwam eenige verwon dingen aan hoofd en armen. Na in het politiebureau te zijn verbonden, is hij later per auto naar zijn woning vervoerd door den Eerste Hulp Bij Ongelukken- Dienst van de Brandweer. EPEDA-MATRASSEN. In de etalage van de Wed. van Ee. aan de Van Weedestraat No. 7a, behangerij en stoffeerderij, is thans een bijzonder heid te bezichtigen. Men vindt daar n.1. een model van een olifant, loopende op een exemplaar van een Epeda-matras. Dit is een nieuw soort matras met bij zondere eigenschappen, die niet alleen vrijwel onverwoestbaar is, maar tevens tegen zeer groote drukkingen bestand is en zich toch weer na opheffing van die drukking in de .origineele vorm herstelt. Dit is onder meer gebleken korten tijd geleden in Bilthoven, toen aldaar een demonstratie met Epeda-matrassen werd gehouden. De resultaten van die demon stratie blijken overtuigend uit de foto's die voor de ramen d?r etalage hangen. Een wegwals van 10.000 K.G. kon gerust zonder nadeel de matras overrijden en ondanks het feit, dat de veering door de zware rol van de wals werd platgekne- pen, kwam de matras weer geheel in zijn vroegeren stand terug en had toen in het geheel niets van zijn veerkracht verloren. Door de fabiek wordt op die matrassen een schriftelijke garantie van niet minder dan 15 jaar gegeven, wat toch wel heel wat wil zeggen. De hoogte van de cylindrisch gevlochten binnenveering is 13 c.M. en na afloop van de proef met bovengenoemde wals, was die hoog;© we derom 13 c.M. en werkelijk niets min der! De Epeda-matras is Nederlandsch fabrikaat, breekt niet en eigent zich door zijn kwaliteit den naam toe als de matras „voor een menschenleeftijd". De vuurver zinkte staaldraden geven volstrekte waar borg tegen roesten. Men ga eens in deaeta- lage kijken VER. HET GROENE KRUIS Op Dinsdag 22 dezer zal ter plaatse de jaarlijksche Groene Kruis collecte gehou den worden. Teneir.de 't succes van deze collecte te verzekeren is het dringehd noodzakelijk dat het bestuur alsnog d:- beschikking krijgt over een aantal collec tanten. Personen, die zich dien dag zij het slechts voor enkele uren be schikbaar willen stelljen, worden drin gend verzocht, zich ten spoedigste aan te melden aan eer* der onderstaande adres sen: D. Dijkstra, Soesterb.straat 89 R. Westra, Julianastraat 53 W. van Eek, Beetzlaan 96 Mr. F. C. Terlingen, Mendelssohnlaan 7 OPENING ELECTRO TECHNISCHE INSTALLATIE BUREAU Op heden opent in de van Weedestraat 23 een electro.technisch Installatie-bureau haar „Goedkoope Winkel". Naar de prij zen en de mooie étalage te oordeelen, is deze zaak wederom een groote aanwinst voor ons dorp. Onder verwijzing na?r d - advertentie in ons blad bevelen wij onze lezers een bezoek aan deze nieuwe zaak ten zeerste aan. NIEUWE KAPPERSSALON De Burg. Grothestraat is eene nieuwe kapperszaak rijker geworden. Het is ze ker voor onze gemeente een verblijdénd verschijnsel, dat de toename van mooie winkels blijft doorgaan. Heden opent de heer W. F. Jas e©n salon voor scheeren en haarknippen op no. 48. Wij twijfelen er niet aan, of deze inrichting zal vele bezoekers trekken en aan alle eischen voldoen. In het hoofd van het raadsverslag staat abusievelijk„Met 5 tegen 10 stemmen in principe enz.", dit moet zijn „Met 9 tegen 6 stemmen in principe enz." Buiten verantwoordelijkheid der Redactie 1 ALG. NED. VROUWEN VREDEBOND Namens dezen bond zal middels de H1RO en radio-rede gehouden worden door mevr. P. SnuitSohuckink Kool. Onderwerp: De Moeder en het Militarisme. Mevrouw Smit heeft, gebruik makende van hare rechten aJls voogdes over haar min derjarigen zoon (geboren in het noodlottige jaar 1914) stelselmatig alle stukken betref fende oproeping tot den militairen dienst achtergehouden, en toen dat niet meer mo gelijk was, haar zoon verboden;, aaai den oproep gehoor te geven. Schriftelijk heeft zij den Burgemeester van Amsterdam en 'den Minister van De fensie een verklaring gegeven van hare houding. Moge ook deze lezing er toe medewerken, tevens 2e hands rijwiel Burgers f 12,50. J. P, van Uxem Jr. Hellingw. 15, Soestdijk een Heerenrijwiel zoo goed als nieuw en een Damesrijwiel v. spotprijs. Soesterberg schestraat 32. Goed tehuis gezocht. Gladharig, reu. Brie ven onder No. 903 aan het bur. van dit bl. Gevraagd flinke Hartemink. Middel wijkstraat 3 Weg. plaatsgebr. voor matigen prijs ter overn. mooi Amer. huisorgel met bank (merk: Tryber and Sweetland-Chicago). Bijz. geschikt voor vereen.lokaal of huis kamer. Ref. onder lett, W 689 Visser's Boekhandel. Soest. adres gevr. vanwaar deze uitgezonden wor den. Brieven met prijs onder No, 904 aan het bureau van dit blad. Maakt voor het te laat is nog gebruik van onze aanbieding van een Vraagt inlichtingen bij de E. S. V. A. C. Het programma voor deze week luidt: Zaterdag 3 uur: Rood-WitESYAC Z, propaganda-wtd- strijd te Spakenburg. Zondag 5.30 uur Esvac II Hilversum comb. 7.00 uur Esvac IHilversum comb. De groen.witten komen met 2 sterke elftallen en de Esvaccers zullen1 Zondag avond heel wat moeten presteeren om de wintstpunten te bemachtigen. Deze wed strijden zijn met het oog op die warmte in de avonduren vastgeste'd Zondag 20 Augustus worden deze ju bileum wedstrijden besloten met de Eere wedstrijd Hilversum IADO I Den Haag Deze twee eerste klas KNVB elftallen komen volledig in het veld, zoodat het Soester publiek die dnh.ernation.aals Tap, Weber en Breitner eens van nabij aan 't werk kan zien. Volgende week volgen be treffende dezen wedstrijd nadere bijzon derheden met de opstelling van beide elf tallen.. houden zich beleefd aanbevolen voor de levering van alle soorten Soep- en Braad kippen en jonge hanen in alle prijzen. f* f* Di WIJ ZIJN GOEDKOO- PER DAN OOIT II Steeds de nieuwste modellen v. Weedesiraai 7 bevattende 50 vel stevig perkament, voor VRIJ TE BEZICHTIGEN. Dorpsrit vanaf f 0.10 p. persoon. Natuurbad I 0.20 en f 0.25 p. persoon. Naar de H.I.T.O.S. Soesterberg f 1Toeren per uur f 1.50 Huur voor den geheelen dag f12 50. ïW Ruime 4 persoons wagen

De Soester | 1933 | | pagina 6