°4 Soesterberg Rechtzaken Ingezonden p-0 T- VAN VLIET ■i Modelslagerii KANTONGERECHT TE A'FOORT. Soest stond in het teeken van het sei zoen. Twee verbalen in de IJscobranche. Beide delicten kwamen voor in het Soesterberger deel der gemeente. Naar we n%igen aannemen, was elk der verbalen geplaatst in verschillende concurrentie- zaken. Daar zgn twee IJscofabrieken, die van P. en die van W. en namens het Gemeen tebestuur is een goede regeling ingevoerd. De standplaatsen zijn in tweeën verdeeld en elke helft wordt een week betrokken door de venters der zelfde firma, waarna het stuivertje wisselen wordt. Eerlijke ver deeling aldus; ©en der beste van de Soes- ter regelingen. G. B„ naar we vermoeden van de firma W. had 13 Mei standplaats aan de Rade- makerstraat, toen een gansche troep kin deren in het zicht kwam. Doe je best om te verkoopen, was zijn opdracht geweest, en dus werd die kinderschaar een echte verlokking voor hem. De begeleiders werden aangeklampt met het verzoek of hg den kinderen een lekker gswafeltje mocht verkoopen. Thans niet, maar als hij mee wilde loo- pen naar waar ze halt hielden, dan wel. Zoo sprak tenminste thans onze btjaarde bestdoener. In allen gevalle, hij volgde de compagnie tot aan Huis ten Halve en ging daar verkoopen, dus op een anders standplaats, overtredende de gemaakte re geling. Het werd f2 boete voor den bejaarden man, die thans niet meer in functie is als ijscoman en heden zonder verdiensten Menigeen is het moeilijk den mond open "lp houden, tot den tijd, dat die voor im mer gesloten wordt. Bij; Kamppoort. Bij dit ijscogeval kwam niet het tries te van den door ouderdom versleien mensch. En hier was het niet de venter die als beschuldigde verscheen, maar zijn patroon, de man der andere Soesterber ger ijsfirma P., die het stopwoord dezer dagen, het woord absoluut, met de lippen verwerkte, dat het een lieve lust was. Hier was betrokken de standplaats bij Kamppoort aan den Utrechtschen weg, vlak bij de Amersfoortsche limiet. Op Amersfoortsch gebied moest men wegblij ven, want ook in die gemeente heeft men thans ventvergunning noodig. Nu was de venter Sch., wonende te Zeist maar in dienst der ijsfabriek P.,daar getroffen op die post in de week, dat deze standplaats aan den concurrent W. was toegewezen. Eenige weken reeds leek Sch. deze grenswacht te betrekken, daar de firma W. er toch geen mannetje heen zond. Zoover is alles hoogst eenvoudig en in klare lucht. Er kwam echter een donderwolk op zetten. Volgens den verbalisant, den agent Meger, had de venter alle schuld op diens patroon geschoven, die hem zou gelast hebben, daar te werken. Zoo werd de patroon geverbaliseerd En deze ontkende de lastgeving en de ven ter ontkende thans, dat hij van die last geving zou hebben gesproken. Ook deze venter was thans niet meer in zijn oude betrekking, maar werkte nu voor een Utrechtsche firma. Het bleek, dat voor dit ontslag de oor zaak hierin was te zoeken, dat hij een paar dagen zijn zaak in de steek had gelaten en in Amersfoort aan de bots was ge raakt". Hierbij werd ter verduidelijking de manipulatie vertoond van een glaasje naar binnen wippen. „Maar komt u soms weer in uw oude betrekking terug?" informeerde de kan tonrechter mr. baron Roëll. Hier wordt mogelijk meineed gepleegd. Verd. de patroon, werd even buiten de zaal gezonden. Maar al werd den venter toegevoegd dat hij van meineed werd verdacht, en al effende de Ambtenaar mr. Abbing den weg, door te veronderstellen, dat de ven ter uit vrees voor eigen verbaal de schuld op zijn patroon had geschoven, hij bleef bij zijn betuiging, flat hij niet zoo had gesproken tot dezen verbalisant. De patroon werd weer binnengeroepen en het O.M. stelde den eisch van vrij spraak, daar hem thans bewijs ontbrak. Nader onderzoek zou volgen. Zoo werd ook het vonnis. Dit nader on derzoek zou betreffen of hier zaak was van meineed en van uitlokken tot mein eed. Als dit muisje een staart heeft, zou het een rare staart kunnen worden. Op den Ossendamweg. De 2e hands autohandel enz. aldaar heeft reeds vaak gecompareerd voor ons kantongerecht, natuurlijk de aansprake lijke persoon daarvan, Als zoodanig A. G. y. D. thans voor de balie. Een vrachtauto had er 's avonds ge staan zonder verlichting en was door de politie weggereden en in beslag ge nomen. Sedert 8 Juni staat ze nu in weer en wind, zei verd., wel f 100 scha is er aan toegebracht en ik had hem 8 Juni voor f200 kunnen verkoopen. Het werd f 10 boete; de auto kan wor- aeri teruggegeven. Waarom beslag op het voertuig kon worden gelegd, werd niet besproken. Kampeermessen. Meerdere zaken in deze werden be- liandeld en minstens een dozijn dezer ar tikelen werd van de Griffie gehaald om het mes in questie te voorschijn te bren gen. Een dier messen was door de Soester politie in beslag genomen van den Amster- damschen typograaf, die een paar dagen zou gaan kampeeren. Weder dier.de als deskundig keur meester de heer Buwalda, geweermaker bij de Amersfoortsche huzaren. Hij had te beoordeel en of deze kam peermessen behoorden tot de dolkmes sen dus tot de verboden wapenen.. Bij het geval van een goede maand ge leden, toen een fascistenmes werd beke ken, was zijn oordeel beslist voor dolk mes; de punt zat midden op het lemimet. Thans luidde de deskundige verklaring in anderen zin. Wel een gevaarlijk ding, maar geen dolkmes. Elk mes kan men natuurlijk wel ge bruiken om een steek toe te brengen. De dolkpunt als hoofddeel midden op het lem met ontbrak hier. Ook wij zagen de messen, die een staal vorm hadden als elk kapmes. Het O.M. en de kantonrechter veree- nigderi zich met de deskundige verklaring fën gaven vrijspraak. De wensch werd er aan toegevoegd, dat men be'.er deed, die dingen niet.langer in schee aan den riem te dragen. Want telkens kon men weer bloot staan aan politieverhaal. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Loopen op bezaaiden grondM. B. Soest f3 of 1 dag- Jachtwet: J. W. B. Soest f 100 of 40 dagen. LeerplichtwetG. K. Soest f 2 of 1 dag. Arbeidswet: D. P. Soesterberg f20 of 10 dagen. Wielrijden onder invloed alcohol: J. v. A. Soest f25 of 10 d.jfG.J. K. Soest, f 80 of 15 dagen. Geen richting aangeven: F. A. v. T. Soest, f30 of 15 dagen. Politieverordening Soest: J. K. Rotter dam f3 of 1 dag. Zure melk. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie •0 ECONOMISCH EN POLITIEK ALLERLEI 1 In De Telegraaf las ik een zeer belang rijk artikel over het internationale suiker- vraagstuk, hetwelk in Londen besproken werd tijdens de economische conferen de. Sir Philip Cuncliffe Lister, Engelsch minister van Koloniën, nam aan deze bespreking deel en bracht daarbij ook zijn eigen standpunt naar voren en wel in 5 punten: 1. Landen, die wel zelf produceeren, maar ook belangrijke hoeveelheden impor teeren; zij zouden zich moeten verbinden, om de eigen productie niet verder uit te breiden. 2. De landen die „self-supporting" zijn; deze zouden zich moeten verbinden, om hun productie niet uit te breiden boven de behoefte van het eigen land en dus niet te gaan exporteeren. 3. De Chadbourne-landenzij zond ?n ge durende den looptijd van het nieuwe plan hun productie en export blijven beper ken op basis van de Chadbourne-overeen komst. 4. De exporteerende landen, welke nog niet tot de Chadbourne-overeenkomst zijn "toegetreden; zij zouden hun export niet uitbreiden boven het huidige niveiu.. 5. Landen, welke op het oogenblik nog geen suiker produceeren, zouden geen maatregelen nemen, waardoor kunstmatig de productie gestimuleerd wordt. Ziedaar, de complete economische op bouw „in a nut-shell". Wanneer dergeli. plannen op alle producten toegepast zou den worden, dan is de zaak in orde. 'Maar laat de heer Lister zich niets verbeelden," ?r komt geen snars van terecht, want hij kent blijkbaar zijn Pappenheimers niet. Een ander lezenswaardig artikel van Prof. Georg Bernhard in hetzelfde blad was: „Roosevelt's Experiment", in welk artikel Prof. Bernhard de economische politiek van Roosevelt bespreekt. Er staat o.a.„Roosevelt is thans bezig zijn, in een vroeger uitgegeven boek vastgelegde gedachten in daden om te zetten. Hij wil het kapitalisme organiseeren. Is een ge organiseerd kapitalisme mogelijk! Deze vraag heeft jaren geleden reeds de toen malige Duitsche rijkskanselier dr. Bru- ning met ja beantwoord. Zijne poging is mislukt. Mislukte zij, omdat het probleem onoplosbaar is. of alleen omdat zijn me thode verkeerd was"? Verder: „Destaat moet zelf zoo weinig mogelijk aan eco nomie doen, maar alleen het economische leven leiden Ik wensch alleen te constateeren, dat het georganiseerd kapitalisme voorloopig niet mogelijk is. De poging van Roosevelt zal op een mislukking uitloopen, omdat hij zijn wil niet kan opleggen aan'het in ternationale grootkapitaal, dat zich gemak kelijk aan de controle van den staat ont trekt. Eveneens' kan de staat ook geen leiding geven aan het economisch leven, omdat er op het oogenblik geen staat is die vrij losstaat van het kapitaal. Alle staten hebben zich afhankelijk gemaakt van, en zijn onderworpen aan het interna tionale Joodsche grootkapitaal. Alleen, wanneer de onderliinge statui zich aan deze wurggreep onttrekken, dan eerst zullen zij op adem kunnen komen, zich nationaal herstellen, meteen aan de economische wederopbouw beginnen en het kapitaal kunnen organiseeren. Of de staten gaan door met het doel loos geschipper op nog doelloozer confe- rentie's en verstrikken zich nog vaster in de gouden netten van het internationale kapitalisme en glijdt Europa zoodoend- op het hellend vlak naar den afgror.d, óf de staten verbreken de internationale gou den ketenen en kiezen ieder zijn eigen weg, die tot nationaal-economisch herstel leidt en tot genezing. Een middenweg en compromissen bestaan niet. Alleen tus- schen nationaal jjezonde staten kan een vruchtbrengende internationale samen werking plaats hebben, dit heb ik reeds gezegd in de ingezonden stukken in de Soester Nos. 54 en 60. In een hoofdartikel schrijft De Tele graaf over „Duitsche Probleme" Toege voegd moet feitelijk nog worden „gezien door de Jocdsche bril". Ik grijp er een paar regels uit: „Het nieuwe Duitsche regiem is be last door twee groote fouten, die, zoolang zij niet zijn hersteld, zullen voortgaan aan liet Duitsche presage te knagen. De eerste is de pressie, die de grooie Duitsche staat op het kleine en zwakke Oostenrijk uit oefent; de tweede, de nog niet geregelde Jodenkwestie". Laat de Telegraaf zich maar geen illu- sie's maken. Niet alleen in Duitschliand, maar ook in alle andere Europeesche tan den, zonder pressie dus van Duitsctiland, breekt de nationale gedachte zich meer en meer baan. Dit is geen ophitsing en opruiing van bepaalde leiders, maar ligt, wat zeer natuurlijk is, de nationale ge dachte diep verankerd in de volksziel. De westersehe volkeren beginnen wakker te worden uit de hypnose, waarin zij tot nu toe gevangen werden genouden door het internationale Jodendom en djor he„ Marxisme. De opkomende nationale ge dachte laat zich echter niet meer onder drukken, niettegenstaande de lastercam pagne der van net Joodsche kapitaal af- nankelijke pers. Het is een teeken van angst en schuld, de angst, dat het binnen afzienbaren tijd uit is met hun machts- heerschappij. Eerst de vleeschpotten in Egypte en later de geldpotten in Europa en Amerika. „Wbat next"? Uit het artikel „Van Londen naar Ou- cliy" citeer ik: „Wanneer Duitschland en Engeland mintler afnemen van de Neder- landsche land- en tuinbouwproducten, zal de Nederlandsche boer terug moeten kee- ren tot den graanbouw der zestjger ja ren. Dit beteekent minder graanexport voor Argentinië en Canada. Hetgeen we derom ten gevolge zal hebben, dat deze landen minder van Europa's industfieele producten kunnen afnemen. De econor mische realiteit zal dus de landen, welke zich in gelijksoortige omstandigheden be vinden, tot elkaar drgven en deze ten dens kan slechts versterkt worden door de wetenschap, dat voor het oogenblik van internationale regelingen zeer weinig kan worden verwacht. Het is wel merk waardig dat via de mislukking van Lon den het principe van Ouchy zoo duidelijk op den voorgrond is getreden". Ja, zoo is het! Er kan maar niet in 't oneindige geëxporteerd en geïmporteerd worden, anders raakt het eigen produc tiestelsel in de war en voert tot een •eco nomische chaos. Maar in de kwestie van 'het handelsverdrag van Ouchy. schijnt een addertje in het gras te schuilen. ;De N.R.Ct. schrijft: „De katholieke Waal- sche afgevaardigde SINZOT, rapporteur voor het wetsontwerp tot ratificatie van het Nederlandsch.Belgische handef-sver drag, heeft medegedeeld, dat hij door de feiten gedwongen wordt, zijn collega's den raad te geven, de ratificatie van de ze overeenkomst met Nederland af te ra den. Waarom? Omdat dit handelsverdrag voor België geen bizondere voordeelen be vat. Verder heeft in het Engelsche Hooger- huis de onderstaatssccretanis van landbouw, earl DELAWARE een opzienbare rede ge houden, die algemeen beschouwd wordt, als een aanval op het verdrag van Ottawa. De Engels oh e boeren leiden groote schade door on-gerechtvaardigdle prijsconcurrentie en, de dumping van 'de Engelsche domini ons. Vooifcs brengt de Daiiily Express een ar- tólkdli, waarin geklaagd wordlt over ld en noodtoestand dier Engelsche aardappel- kweekers en wordlt de beschuldiging geuit, dat door middel van dumping de Neder landsche aardappelen -de gevaarlijke concur rent voor het Engelsche product zijn ge worden. En zoo is het overal. Er worden meest- begunstigde handelsverdragen gesloten, waarbij alleen de grootkapitalist zijde spint en die eigen boeren van den honger omko men. Luister eenls wat een fruiitkweeker en hoendeprrkhoude te Valkenswaard aan De Telegraaf schrijft: „En toen ik in het artikel van prof. CASIMIR de passage lias: als er eenige fanatieke boerenleiders op stonden, die verstonden het opzwiepen de woord te spreken^ enz., meende ik U' te moeten schrijven. Honderd uren en meer per week werkend, het hoofd vol zorgen, niet in staat zijn gezin te onderhouden, zwaar gebukt onder finaneieele zorgen, als belasting, hypotheekrente en aflossing, leeft de boer in doffe berusting voort. Spreekt gij hem over regeeringssteun dan vertelt hij, dat hij daarvan nog heel weinig heeft ge merkt." Is dit niet treurig? Aan finantieele steun heeft de boer zeer weinig, omdat hij het geld dadelijk weder moet verder gevent Daad werkelijke en afdoende steun zoude de re- geering kunnen geven, wanneer zij de land- heeren en pachters aanpakt. Eerst werd aan de boeren geld geleend, om de zaak uit te breiden voor den export (winsten in de zakken van speculanten en exporteurs), en nu de boel spaak loopt, zitten die boeren in de put. Minister VERSCHUUR zeide in de Eer ste Kamer: „Het Nederlandsche productie apparaat is tweeledig ingesteld; het is ge richt op de binnenlandsehe markt, zoowel als op den export. Het is duidelijk dat men deze ontwikkeling van eeuwen niet zonder meer kan verbreken, Intusschen moet een verlegging gevreesd worden, enz. „Autarkie beteekent armoede en groote aimoede* want de productie brengt welvaart, enz." Ja, er moet zeker verlegging plaats heb ben, anders i9 het leed niet te overzien. Autarkie beteekent geen armoede, maar al leen geen abnormale winsten meer voor groothandelaren speculanten en exporteurs. Productie brengt welvaart, ja, alleen voor enkele groepen. Men schermt gaarne met het woord „voJksvermogen"; een afgezaag de term. Het volk heeft zoo goed als geen vermogen, dit laatste zit in handen van een kleine categorie menschen. Ten slotte wil ik nog wat zeggen over de radiorede van dr. LEVYi die van zijn standpunt uit over anti-semdetisme sprak. Ik luisterde met verbazing naar zijn plei dooi, ten einde zijn rasgenooten te willen schoonwaisschen, je moet maar durven. Dr. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARï> ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 14648 LEVY zegt dat men het alleen op de Joodsche woekeraars gemunt heeft, maar dat er -ook niet-Joodsche woekeraars be staan. Ja, dat zit 'm zoo: Een Jood is geen Nederlander van bloe de, ook geen Duitscher, of wat anders ook. Jood blijft Jood en heeft hij ook zijn naam veranderd met moo-klinkende adellijke ti tels voorzien. Dr. LEVY haalt ook 't werk van Lessing aan: „Nathan der Wedse". De figuur van Shyloek echter in „De Koopman van Venetië" is de Jood, zooals hij was, is en blijven zaL A. F. W. WUNSCH „De tierde Wethouder" Met verwondering las ik heden Een artikel in de krant, Welke plannen men gaat smeden, In 't veel besproken Soes'.erland. Het betreft onzen ouden Karei, Die moet spoedig van de Baan: Al prijkt er in z'n oor een parel Kan men. toch niet met hem gaan. Langs de Soester landelijke wegen Door het Dorp, of naar het Bad Zijn verschijning walgt hun tegen Men is hem éénparig zat. Er moet een derde man bij komen Geboord, gedast, en gemanchet Die heeft dan even zonder schromen Eén, twee, drie, heel Soest gered. Te korten zijn dan uit de booze, Overschrijders zgn dan van da Baan, En dan ons Kareitje nog loozen, Dan zal 'V wel beter gaan? 1 Ik hoor, de 3de man moet rechts zijn; De linkscAe plaats neemt Karei in?? Vindt gij het allemaal geen gijn, Of erge hoogmoedswaanzin. Want Karei heeft zijn weetje wel, Kan aardig redeneeren, Al dekt een boerenpak z'n vel, Hij is 't voorbeeld voor Raadsheeren. De anderen hebben wel veel praats. Met Boord en dasje om; Zij zijn toch allen geen 14 karaats En in veel gevallen dom. Want wie heeft Ivareltje benoemd, Zijn dat niet dezelfde heeren Door wien hij nu weer wordt verdoemd Wat kan de tijd verkeeren. Daarom roep ik nu, Karei blijf! Laat je door niets verjagen; Stel je boven 't kinderlijk gekijf En blijf om bewijzen vragen. Deel ook je mooie salaris niet, Met deze Baantjesjagers. Jij krijgt dan zorgen en verdriet, Tot vreugde van jou belagers. Zeg Karei! hou je nu.nog goed. De tijden zijn nu rijp. En presenteer met volle moed, Hun eens de vredespijp. Een rare pijp zullen zij dan rooken Daar kun je van op aan; Het is dan uit met onrust stoken. En het geval is van de baan. Men kan zich weer aan zaken wijden, Van algemeenon aard Die zijn in deze bange tijden, Heusch meer belangstelling waard. Stop nu je pijp, ga 't netsje warmen. Drink smakelijk Beuzel's thee. Neem juffrouw Funke in je armen, En klink op de 3e W. B. en W. zullen jou omringen. Met de Raadsleden incluis. Zij zullen dan aandoenlijk zingen. Op de stoep van het Gemeentehuis. Karei I! Karei I gaat nooit verloren Karei I Karei 1 bfjft 2e W, Al is het Karei niet in Soest geboren Daarom blijft nu alles toch maar vree.. G. de Zoete- RECTIFICATIE. Om misverstand te voorkomen, deeler wij mede, dat van het artikel: ..Geldve-- morsing en nog wal" in ons blad van Woensdag 9 Augustus j.1. de ond^rteeke- ning „Calvculus" bg vergissing niet is geplaatst. Dit artikel is niet van de Re dactie. Red. ^•r OPENING HINTOS. Op het bekende feestterrein, gelegen aan den hoofd verkeersweg A'foortUtrecht, even voorbij café-restaurant 't Zwaantje alhier is de HINTOS verrezen, de ten toonstelling op het gebied van Handel, In dustrie en Nijverheid, welke gehouden wordt vtam 12 tot en met 19 Augustus. Het opschrift HINTOS in reuzenletters wijst vanzelf naar den ingang en zoodra deze ge passeerd is, komt men aan een groot hou ten hoofdgebouw, waarin de tentoonstelling is ondergebracht. Hier werd Zaterdagmid dag de tentoonstelling geopend door den voorzitter der VW Soesterbergs Bloei, den heer J. Nooder, die ongeveer als volgt sprak: Geachte aanwezigen» namens de VW Soesterbergs Bloei heet ók U allen hartelijk welkom. In de bladen was aange kondigd, dat de Burgemeester de tentoon stelling zou openen; ik moet U tot mijn spijt teleurstellen. De Burgemeester heeft medegedeeld, dat hij de tentoonstelling niet zal openen. In zijn plaaits wil de voorzitter van de VW het wei doem Veroorloof mij eenige maanden terug te gaaa Op 2 Mei werd in onze ledenverga dering een voorstel gedaan om een tentoon stelling te organiseeren met attracties. Thans, 3 maanden later, is alles klaar in optima forrna. Bergen werk zijn verzet en hiervoor alle waardeert ng voor onze kleine geïsoleerde volksgemeenschap, die met lief de de omvangrijke taak heeft vervuld. Wij lieven hier in moeilijke omstandigheden, want wij zijn de kleine broer van een groo- ter gemeenschap. Kleine broer wil vooruit., maar die groote is een beetje sloom en saai, die moeten wij meetrekken» Hoe kan iets degelijks tot stand komen in een plaatsje van 2000 inwoners? Dat heeft de energie van. de bevolking gedaan. Waarom zullen de menschen naar Soesterberg komen? Om dat men weet: Wat Soesterberg doet, is goed. En waar de menschen, zijn daar is nering, dat hebben de middenstanders be grepen en vandaar: de Himtos. Bovendien is Soesterberg gunstig gelegen, ineer dan honderdmaal per dag kan men weg. Een ideaal-plaats voor forenzen. Ik wil ook een woord) wijden aan wat buiten staat; het een is onverbrekelijk aan het andere verbon den, bet is moeder en dochter. De mensch kan bij brood alleen niet 'leven. Ik vertrouw dat gij met alles wat hier is tot stand ge bracht, naar eere zult handelen» naar recht en geweten. Hiermede verklaar ik <kze tentoonstelling voor geopend. Applaus. Hierna wensch te de heer Fagi het tentoon- stelhingscomité succes toe namens de Zeis ter Middtenstandsvereeniging en de Zeis ter VVV. Hij juichte het toe, dat men den moed had gehad om deze tentoonstelling te organiseeren. Nogmaals applaus. En nu de bijzonderheden der tentoonstel ling zelve. Bij 't binnenkomen wordt men aanstonds getroffen door de imen zou hiaast zeggen beschaafde rust, welke er van het milieu uitgaat Bij aandachtige be schouwing wordlt dit verklaarbaar door de, in 't algemeen genomen, zeer smiaakvolile inrichting der standfs, alsmede door een juiste indeeliing van deze, waardoor bij voorbeeld de stand van Douwe Egberts, ingericht .als theeschenkerij, een stemmige achtergrond vormt van het geheet De op pervlakte van 48 bij 16 Meter is langs de wanden en in 't midden bijna geheel bezet door een aan/tal van 27 stands, waaronder 6 zeer groote, terwijl een ruime wandel gang, die Langs alle stands voert, aan de bezoekers ruimschoots gelegenheid biedt voor rustig kijken. In volgorde der stand- nummers hebben we achtereenvolgens aan alle 'Stands een bezoek gebracht, waarbij ons telkens opviel, dat men ,.up to date" was. Zoo is de stofzuigercenitrale van den heer P. J. Signer ite Hilversum er verte genwoordigd met die nieuwste modellen Riltsema'Stofzuigers, alles Nederlandisch fabrikaat. Men kan er een keus doen uit het ketel-, bus- en sitoktype, en de klop-, veeg- en zuigmiachine, die elk hun bizonde re eigenschappen bezatten. Natuurlijk ont breekt de VVV Soesterbergs Bloei niet op het appèl, de energieke vereeniging immers, diile deze tentoonstelling heeft georgani seerd. In haar rustigen stand liggen op een tafeltje de stapels gidsen, waarin doel en streven der vereeniging kort en bondig zijn omschreven. Zij zullen wel hun weg vinden. De PUEM heeft er verschillende smaak volle stands ingericht. In een dezer bevindt zich een complete keuken voor electrisch koken en heet watervoorziening; de aller nieuwste fornuizen met en zonder oven, •doch met dezelfde capaciteit en van een voudige combinatie. Uitgerust verder met de nieuwste aluminiumpannen met een bo dem dikte van 1 cM. In een andere stand is van hetzelfde een „show" ingericht, ter wijl een tweetal tegenover elkaar gelegen stands een praatje laat houden (door middel van projectie weergegeven) over de voor deelen van electrisch koken enz. Het filiaal t Utrecht van het bekende Amsterdam se he stofzuigerhuis in die Vijzelstraat exposeert HoLlandsche en buitenlandsche merken in verschillende prijzen. Van de attributen noe men wij vooral de Excelsiorborsfek voor 31 cent. De heer van Beest, sigaren- en si- ga rettenmagazijn te Soesterberg heeft een stand' ingericht voor de meest gangbare merken van sigaren, in verschillende soor ten en prijzen, alles Nederlamdsch fabrikaat. Van de sigaretten ziet men er hoofdzakelijk de goede importmerken, terwijl opk losse tabak van bekende firma's als Douwe Eg berts, van Nelle en van Rossem op over zichtelijke wijze is uitgestald. Ook de heer J. de Ridder van Soesterberg is er met zijn pluimveevoeders in wel meer dan 50 verschillende soorten vertegenwoor digd. Alles in zakken van grooter of kleiner formaat. Ook opfokvoeder voor varkens enz. De aankleeding in de kleuren blauw en wit doet het geëxposeerde hierbij goed tot zijn recht komen. De volgende stand ds van het bloemen magazijn „Corona" te Soesterberg. een ex positie van levende bloemen in verschel- dienheid en van verschillende kleuren, met zeer veel smaak opgesteld. We zagen hier een mooie Bougan Vïllia, Chrysanten err Lelies, waarbij de zoogeti. vuurpijlen een le vendig effect maakten, niet minder de schitterende „Dhalia Yersy Beauty." De heer P. Nierop te Amersfoort expo seert er speciaal de Frisiahaarden alsmede de Kreft-hoofdkachels en het keukenfornuis

De Soester | 1933 | | pagina 2