ETS NIEUWS! o< Burgerlijke Stand Onze Verlovinqs-Ringen HILVERSUM I- A.D.O. I (Oen Haag) J. L. HOKSBERGEN Kleine Advertenties Te koop aangeboden Let op advertentie Woensdag a.s. Wijziging Politie-verordening. G. VAN DUIN Zortdag 3 uur Predikbeurten O^l Voor de Vrouw VENEMA Ingezonden Te koop Rundvleesch Komt zien en overtuigt U n i Artikel 4 1.. Het bestuur der stichting bestaat uit negen personen, t.w. a. een lid van het college van burge meester en wethouders, door dit college aan te wijzen, dait aLs voorzitter optreedit; b. drie leden van den gemeenteraad, door dien raad uit zijn midden aan te Wij zen; c. vier particulieren, mannelijke of vrouwelijke meerderjarige ingezetenen van ■die gemeente, te benoemen door den ge meenteraad; d. den gemeentegeneesheér voor Soest. 2. Het bestuur wijst uit zijn midden den secretaris aan. Het dagelijksch bestuur der stichting wordt gevormd door den voorzitter en den secretaris, aan wie het bestuur der stichting uit zijn midden een gedelegeerde kan toevoegen. Aan dezen gedelegeeide kan het be stuur de algemeene leiding over de in richting toevertrouwen, in welk geval hem hiervoor een zekere vergoeding kan worden toegekend. De van de stichting uitgaande stukken worden geteekend door den voorzitter en den secretaris. 3.. De benoeming van de in het le lid, sub b en c bedoelde personen geschied* voor den tijd van drie jaren, met dien verstande, dat een tusschentijds benoem de aftreedt op het tijdstip, waarop degene, in wiens plaats hij is benoemd, zou zijn afgetreden. De in het le lid sub a en d bedoelde personen treden ai op het tijdstip, Wharop zij ophouden respectievelijk burgemees ter, wethouder of gemeentegeneesheer v. Soest te zijn, terwijl buiten het geval van periodieke aftreding de sub b bedoelde per sonen aftreden op het tijdstip waarop zij ophouden lid van den raad te zijn en de sub c bedoelde personen op het tijd stip, waarop zij ophouden ingezetene der gemeente te zijn. 4. Zoodra zich een vacature in het stichtingsbestuur voordoet, geeft dit be stuur daarvan terstond kennis aan bur gemeester en wethouders. Binnen twee maanden na ontvangst dezer mededeeling wordt in de ontstane vacature voorzien. Artikel 5 1.. Het bestuur der stichting heeft tot taak het noodige te verrichten tot ver wezenlijking van het doel in artikel 2 omschreven. Het bestuur ziet toe, dat de 'dloar het bevoegid1 gezag gemaakte regle menten, verordeningen en voorschriften worden nageleefd. Het bestuur is voorts verplicht al het mogelijke te doen in hei belang eener goede exploitatie der in richting. 2. Het bestuur der stichting behoeft de machtiging van burgemeester en wet houders voor: a. de vernieuwing of wijziging van 't materiaal en de gebouwen, welke ter beschikking van de stichting zijn gesteld; b. het doen van uitgaven boven f500; c. de verpachting van consumptie-in richtingen, rijwielbewaarplaatsen, parkeer terreinen, reclamevlakten e.d. op of bij de ter beschikking van de stichting gestelde gebouwen en terreinen. 3. Het bestuur is niet gerechtigd, zon der nadere voorafgaande goedkeuring van burgemeester en wethouders uitgaven te doen, welke zouden gaan boven of in strijd zouden zijn met de posten der door bur gemeester en wethouders goedgekeurde begrooting. Artikel 6 De leden van het bestuur mogen mid dellijk noch onmiddellijk deelnemen aan le veringen of aannemingen ten behoeve van de stichting. Met uitzondering van het bepaalde in het tweede lid van artikeli 4 ten aanzien van den persoon van den ge delegeerde en een door burgemeester en wethouders te bepalen vergoeding voor het bijwonen der vergaderingen van het béstuur genieten zij, onder welken naam ook, geenerlei inkomen uit de kas der stichting. Artikel 7 Als boekhouder der stichting treed! op een door burgemeester en wethouders aan te wijzen ambtenaar, die als zoodanig het bestuur en het dagelijksch bestuur der stichting in. het beheer dier inrichting bij- Staat. Op zijn beheer en boekhouding zijn van 'toepassing de regelen door burge meester en wethouders vast te stellen. Artikel 8 1.. De boekhouding moet zoodanig zijn ingericht, dat daaruit steeds een gede tailleerd overzicht van de uitkomsten van de exploitatie der stichting kan worden samengesteld. 2. Burgemeester en wethouders kun nen omtrent de inrichting der boekhou ding nadere voorschriften geven. 3. Aan het bestuur, het dagelijksch bestuur, burgemeester en wethouders, de gedeputeerde staten der provincie Utrecht of aan door deze colleges aan te wijzen ambtenaren wordt op hun verlangen te allen tijde inzage van de boeken en be scheiden van de stichting gegeven. Artikel 9 De gedepulteerde staten der provincie Utrecht kunnen te allen tijde opneming van de boeken der stichting van hun nentwege gelasten. Artikel 10 1. Het bestuur dient jaarlijks vóór een door burgemeester en wethouders te be palen datum een exploitatiebegroting voor het volgende kalenderjaar en voor 1 April een exploitatierekening over en een ba lans per 31 December van het verstre^ ken kalenderjaar bij burgemeester en wethouders ter goedkeuring in.. Het be stuur verstrekt daarbij de door burge meester en wethouders noodig geoor deelde toelichtingen. 2.. De begrooting, de rekening en de balans worden ingericht overeenkomstig door burgemeester en wethouders te geven voorschriften. 3. Goedkeuring der exploitatierekening en balans strekt aan het bestuur en aan den gemeenteontvanger tot ontlasting, be houdens later in rechten gebleken valsch- heid in bewijsstukken en andere onre gelmatigheden. 4. Tegelijk met de exploitatierekening en balans legt het bestuur aan burgemees ter en wethouders over een beredenetrd verslag betreffende de werkzaamheden dei- stichting in het afgeloopen kalenderjaar. 5. Afschriften van de goedgekeurde ex ploitatiebegroting en -rekening alsmede van de balans en van het verslag, worden door burgemeester en wethouders tegelijk met de gemeentebegrooting en -rekening aan den gemeenteraad en aan (Je gedepu teerde staten der provincie Utrecht aan geboden. Artikel 11* 1. Het onder het bestuur werkzame per soneel, wordt benoemd door het college van burgemeester en wethouders, dat daartoe van het bestuur der stichting een aanbeveling van minstens twee per sonen ontvangt, en door hun college, ge hoord het bestuur der stichting, ontslagen. 2. De bezoldiging en overige arbeids voorwaarden van het onder het bestuur der stichting werkzame personeel worden onder goedkeuring van burgemeester en wethouders vastgesteld. Het bestuur der stichting stelt de instructies voor dit per soneel vast. Artikel 12 De regeling der exploitatie van de aan de stichting in beheer overgedragen in richting geschiedt onder goedkeuring van Durgemeester en wethouders. De tarie ven worden aan de goedkeuring van den gemeenteraad onderworpen. Artikel 13 1. De stichting kan alleen bij besluit van den gemeenteraad worden opgeheven. In dat geval geschiedt de ver effening door het bestuur, tenzij de raad andere ver effenaren benoemt. Een eventueel batig slot wordt aan de gemeente uitgekeerd. 2. Wijzigingen in de statuten kunnen al leen door den gemeenteraad worden aan gebracht onder goedkeuring van de ge deputeerde staten der provincie Utrecht. 3. Burgemeester en wethouders te machtigen, het beheer der gemeentelijke zweminrichting aan de onder 1 genoemde stichting overeenkomstig de onder 2 ver melde statuten op te dragen. le Afd. No. 2798. De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat het wenschelijk is gebleken in de algemeene politieverorde ning voorschriften op te nemen voor de inrichting van hondenhokken ten behoeve van op een erf verblijvende waakhonden; Gelet op de Gemeentewet; Besluit: vast te stellen de navolgende door de wet gevende commissie ontvvorpen verorde- ning tot wijziging der algemeene politie verordening voor de gemeente Soest, vast gesteld den 19 December 1928, en gewij zigd bjj raadsbesluit van 10 Februari '30, bij raadsbesluiten van 28 Juli 1930, bij raadsbesluit van 8 December 1930, bij raadsbesluit van 5 October 1931, 27 Juli 1932 en 29 Maart 1933. Eenig artikel. Aan art. 47 der algemeene politiever ordening wordt het navolgerde toege voegd c. zorg te dragen dat 1. elke heem- ot waakhond op zijn erf verblijvende de beschikking he^ft over een goed sluitend hok, gemaakt van hout van minstens 2 centimeter dikte, en van voldoende grootte voor den hondl 2. dit hok zoodanig te maken, dit het binnen steeds droog blijft, 3. bij koude weersgestelheid in dit hok een warme ligging aan te brengen, 4.. dit hok zoodanig te plaatsen, dat de gesloten zijde naar het noorden is ge keerd, 5. bij vastligging de hond een ketting heeft van minstens 1.5 meter lengte, 6. hok en omgeving steeds zindelijk en droog worden gehouden. ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig dj? juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 van 1016 Aug. 1933 GEBOREN: Johanna Geertruida, d. v. J. Willemsen en G. de Rooij, B. Grothestr. 34; Theodorus Antonius, z. v. G. Wolf- sen en M. v. 't Klooster, Wieksl.weg OZ 49; Maria Theodora, d. v. A. Riksen en A. C. Schwegler, Nieuweweg 1; Leo An tonius, z. v. A. v. Breukeien en F. v. Nieuw Amerongen, L. Brinkweg 9; Cor- nelisAntonius, z. v. P. A. Kuijer en J. v. d. Breemer, Kerkpad ZZ 57; Wilhelmus Wouterus, z. v. W'. G. v. Roomen en M. v. Logtestijn, Gr. Melmweg 2; Jacobus Wouterus Bernardus, z. v. B. A. de Bruin en B. van Asch, G. Pels weg 1. GEHUWD: H. Pasveer en C. M. Reij- nen. OVERLEDEN: Cornelia Bakker, 65 jr, geh. m. C. Hille, Heuvelweg 1. Vestiging van 10—16 Aug. 1933 D. A. M. Amesz van A'dam naar Nieu- westeeg 35; K. Kubler van A'dam naar Nieuwesteeg 35; J. J. D. Schellener van Leeuwarden naar Schrikslaan 55; J. S. Marijt van Alkmaar naar v. Weedestraat 30; J. Barendregt m. gez. van Zeist naar Kadeinakerstraat 6b; G. Hahlen m. gez. van Apeldoorn naar Beetziaan 49; W. Dalebout m. vr. van Baarn naar Hartman- laan 106; A. P. Komswinckel m. vr. van i'arakan (N.I.) naar Nieuwesteeg 56; T. van Oostenbrugge m. vr. van Zeist naar rüaarwaterweg ö5H. A. de Kicd^r m. vr. van Oostvoorne naar Amersi.str. 23; S. Berkhout van Hilversum naar Verl. Posi- E.S.V.A.C.-TERREIN weg 88; A. v. d. Brom van Nijkerk naar ■Soesterb.str. 127J. Wassenberg m. gez. van Diemen naar den Blieklaan 33N. van Voorst m. gez. van de Bilt naar K. Hart- weg 20; Wed. F. W. Ross van Oegst- geest naar O. Utr.weg 48; J. M. v. d. Es m. gez. van Charkof (Oekraine) naar Ko- ionieweg^ll; A. T. Eschauzier m. gez. van Meüan naar L. Bergstr. 18. Vertrek van 1016 Aug. 1933 G. H. Stork van Soesterb.straat 2 naar Bennekom, Veenderweg 25c; E. J. C. A. Vunderink van Kerkstraat 26 nasr A'dam, J. Evertsenstr. 601; S. M. A. Mols van A. Paul.laan 36 n%ar A'dam, Tolstr. 124; F. v. d. Berg m. gez. van Beetziaan ,79 naar Zuidzancie M 139; L. Kinderdijk m. gezin van Soesterb.str. 65 naar Maartens dijk, Holl Rading; J. C. Okel m. vr. van den Blieklaan 33 naar Utrecht, Krugir- str. 49bis; H. J. G. Ronsburg van Men- delssohnlaan 9 naar A'dam, Houtrijkstr. 1521; W. Schudel van Soesterb.str. 109 naar A'dam, Stadionkade 6; P. H. Mars man m. gez. van Kerkstraat 38 naar Pro- bolinggo (N.I.)J. J. Raamsdonk van Soesterb.straat 125 naar Goes, ziekenhuis Oostwal; M.. J. A. Meiman van Steenhof straat 22 naar Hilversum, G. v. Amstelst. 299; I. Hazes van Bosstr. 5 naar A'dam, 2e Oosterparkstr. 11711; G. W. J. Hof man m. gez. van v. Weedestr. 27 naar buitenland zonder adres. Verhuizingen in de gemeente van 1016 Aug. 1933 W. J. M. Klauwers van Beetziaan 10a naar Krommeweg 16; Wed. H. B. Visser van Molenstraat OZ 95 naar Steenhof straat 42; C. Wolfsen van Wieksl.weg OZ 47 naar 49; J. K. Koopman van K. Melm weg 13 naar Oranjelaan 24. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 20 Augustus 1933 kerk 10 uur: Ds. GroeneveikD. Kerk 6 uur: geen dienst. "christelijk gereformeerde GEMEENTE. Zondjalg 20 Augustus 1933 voorin. 10 uur, nam. 6 uur: Ds.' H. Visser, van Dor drecht. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR. Zondlag 20 Augustus '33 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur, Ds. J. H. van der Wal, van Wageniingen, VEREEN. VAN VRIJZINNIG-GODS- DIENSTIGEN. Zondag 20 Augustus 1933 voorm. 10.30 uur: Ds. J. P. C. Poldervaart, van Naarden. DE NIEUWE MODE HEEFT ZICH AANGEKONDIGD Naar mate de Augustusmaand gevorderd is, heeft d<e nieuwe mode haar eerste en tree. gemaakt en zijn de nieuwe modellen verschenen. Hoewel natuurlijk in de eerst komende maanden een stroom van nieu wigheden en nieuwe modellen uit de mode huizen zat vloeien, geven de eerste model len reedis een aardige kijk op die hoofdpun ten, welke de nieuwe mode bepalen Over het algemeen, gesproken kon men zeggen1, dat het zwaartepunt van de nieuwe mode gelegen As in de schouders en die mouwen. De schouders blijven breed en allerlei foef jes, wijde bovenmouwen, kapjes en épau- ïetjes geven aan de schouders een vierkant model. De zeer wijde pofmouwen van het (voorheen R. FRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen vorig seizoen komen piet in die mate terug. Men zoekt het bij de mouwen in een zeer hoog model, waarbij puntjes en dergelijke boven de schouders uitsteken^ eerder dan in de wijdte. De ruimte van de mouwen is op de schouders als het ware opgehoopt. Er bestaat een ruime keus in de mouwen. Mlen heeft kleine vleugeltjes, die omhoog wijzen, opgezette kapjes, mouwen, die bo ven den elleboog wijder worden en dan met nngestiikte naadjes a.d. schouders zijn. ge zet, waardoor men tusschen schouder en elboog naar beneden toe een pof krijgt, men, heeft ook vooral veel mouwen met een „kop" er op, die zeer sterk doen den ken aan de mode van vijf en twintig jaar terug. Men moet evenwel bedenken, dat de zeer bijzondere mouwen, die een buitenge wone vaardigheid met de naald vereaschen, vrijwel uiitsluiitemd Ln idle exclusieve model- japonne- van de groote modehuizen aange troffen worden. Voor de gewone dracht van het gewonie damespubiiek is dit alles natuurlijk veel eenvoudiger gemaakt. Het plaatje geeft links op de teekening een ty pisch voorbeeld! van een heel modern, na- jiaarsmianiteilpaJkje, met een rug, die in klok valt en aangezet is aan een glad bovenstuk, terwijl de mouwien het zoo juist bedoelde kopmodel venboonen. Ondanks de groote modle van die nieuwe mouwen in allerlei zonderlinge modellen, blijft de gewone gfladde mouw evenzeer in aanzien, waarbij mfen dan het .nieuwe modecachet er aan verleen,! door een eenvoudig aan de mouw Dames- en Heerenkleeding Nog slechts 14 dagen speciale aanbieding COLBERT COSTUUMS f. C. KUIJPERS1RAAT 10. Tel. 803 of op den schouder gezet kapje of een op staand randje of een 'lus van dezelfde stof, 'die dan een soort epaulet vormt. Bij de avoud ja ponnetjes ziet men korte mouwtjes, die uit drie en som6 meer ruim aangezette volannetjes bestaan, waarvan het model rechts op de teekeni/ng een iidee geeft. Dit zijn dikwijls gewone strooken, die smal op höt lijfje beginnen en naar den schouder toe breedJer worden. Een ding staat vast, de nieuwe miodle vertoont een bonte ver scheidenheid, zooals mien nog maar weir nig heeft gezien. Zooals iemand opmerkte: „Het lijkt wefl' of de mode op een punt is aangeland, waarop men feitelijk niet goed meer weet, wat men wil". Hoe dan ook, aardig ijs het toch! MADELEINE. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie DE NIEUWE SNELTAXI'S. Wie gaarne met een auto rijdt, Doch niet veel geld kan missen, W|ie als zakenman niet achter Het zaken-net wil visschen; Wie zich dn een luxe wagen Voelt als een gewichtig man En zijn buren graag laat vragen: „Zeg, waar doen die lui dat van??", Kan door strijd van concurrenten Voor 'n prikje auto-rij den, Zich i.n erg jaloersche blikken Van Jan Publiek „verblijden". Overal in steden, dorpen Waar men oogen speuren laat, Rijden de goedkoope taxii's Af en aan, in regelmaat. 't Is er Heiltax, Leijtax, Cdtax, Gooitax, Drietax, Tax-Op-Zoek, 't Valt /niet mee ze op te sommen Zónder een Tax-woordenboek! De inspectie der belasting Mag ook voor zich begeeren. Dat zij nog eens op zelfde wijz' De menschen kan tax-eeren Een pessimist heeft m'j verklaard In een uiterst „zwart" moment: <(Het publiek versnoept aan taxi's Ook nog eens zijn laatste cent!" 'k Heb die verklaring aangehoord/, Maar dtirf toch nog wel hopen. Dat iemand, wiien liet rijden lief is. Ook geen reék'ning laat.,Joopen"G PHILIA. (Nadruk verbodten) van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.16. Bjj vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaataen, S maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 6 cent in rekening worden gebracht. Te koop aangeboden 1 karn en 1 motor 1 PK. Adres B. J. Bux- torff Sr. Waldeck Pyrmontlaan No, 14 Gevraagd: net Meisje van 92,30 nam. Zich aan te melden 's av. 7 uur, Julianaplein 12. Flinke jongen gevraagd, voor kantoor- en loopwerk. Br, met opg, van leeftijd en verlangd loon on der No 983 aan het bureau van dit blad Aangenaam tehuis aangeb. op eersten stand te Soestdijk, aan één,, - ook zeer gesch. voor twee samenw. dames, eig. meub. geen bezwaar. Brieven onder letter L aan het bureau van dit blad gesloten 4 persoons FIAT; complete gara ge-inventaris; handpomp; boormachine; drijfmachine- Nestlantaarn enz. te bevragen bij B. ALGRA RIJWIELEN MOTOREN NIEUWEWEG 59 Volledig pension aangeb., Villapark Soestdijk, mooie kamers prijs billijk. Prima ref. Julianastraat 17 Jongensfiets f 1L50 Prima Binnenbanden 45 cent Buitenbanden 85 cent J. v. d. BROEK Beckeringhstraat no. 8. Gevraagd eenige nette Leerjongens 14—17 jaar. Siga renfabriek Parsifab F.C. Kuyperstraat 13 Juffrouw vraagt net eenvoudig naaiwerk aan huis Adres Heuvelweg 13 Een goede Waakhond (liefst rasecht) te koop gevraagd. Brieven onder No. 980 aan het bureau van dit blad Te koop wegens vertrek, prima W.L: Jonge hennen, VA maand, eenjarige kippen, kuikenhuis m. kachel Adres Laanstraat 30, Soestdijk Net Meisje 19 jaar, met g. get. zoekt plaatsing in huis houding, liefst klein gezin. Intern. Bij voorkeur tegen 15 Sept. a.s. Brieven onder No. H 691, Visser's Boekh., Kerkstr. 20a Nette Slagersleerling gevraagd. Slagerij „De Tijdgeest", Konin- ginnelaan Soestdijk Gedipl. kraamverzorgster b.z.a. Genegen huishoudelijke bezigheden te verrichten, Zr. A. van der Linden, Ko- ninginnelaan 63 - Soestdijk HEDEN ZATERDAG van half 10 tot 1 uur verkoop van prima AAN HET ABATTOIR Lappen 20, Stukjes 25 cent per pand dat het goedkoopste adres voor Uw rijwiel en benoodigdheden is Groote Melmweg 3. Een in goeden staat zijnde Damesfiets te koop Stofzuigers te huur Beleefd aanbevelend. Badgoederen met 10 korting Haast UI U weet: „HET HANDELSHUIS VOLDOET UI!" Soesterb.straat 51 Soest Telefoon 400 De Regentijd staat voor de deur Gummiregenjassen f 4,90 - Lodenjassên en Mantels Garbadinejassen Trench-coatsook voor kinderen Jongens- en Meisjes Schoolcapes, enz. enz. U weet: „HET HANDELSHUIS VOLDOET Uil" Soesterb.straat 51 Soest Telefoon 400 Raleigh Motorrijwiel als nieuw van part. Brieven onder letter G aan het bureau van dit blad. Klein Landhuisje met veel vruchtb.grond en flinke hyp. be schikbaar. Brieven onder letter H aan het bureau van dit blad. Schilder (prima vakman) Zelfstandige werker; op de hoogte met alles, ook uitvoeren en behangen; verlangd loon zeer voordeelig voor U. Adres te be vragen onder No. 783 aK. bureau van dit bi,

De Soester | 1933 | | pagina 2