I °i_ Ingezonden 5 voor 50 cent I I IETS NIEUWS! IVOOR ELK GEZIN. |f ZATERDAG A.S. Soesterberg Ö^Plaatse lijk N ieu ws^ O gewoon vergrootglas de witachtige mijtjes aan hun bewegingen. De aanwezigheid van klontjes in ze melen en meel kan tevens een waarschu wing zijn. Komt het niet aan op 'n snelle beslis sing, dan kan men wat voeder in een glas doen, langs één kant het monster vochtig maken, en dan J)ö passende voch tigheid op 'n plaats met geschikte tempe ratuur zetten. Wanneer het voeder voor heen mijten of hun overgangsvormen be vatte, zal het glas al spoedig ©r van we melen! De mijten zorgen er zooveel mogelijk voor, dat de oppervlakte van het meel zoo goed mogelijk gesloten blijft, en daarom zijn zij steeds in de weer, om &lle ver hevenheden wet te werken. Wie 's morgens het meel in de bakken zoo aantreft, dat het wel lijkt of het opzettelijk effen ge drukt is, glad gestreken zouden we kun nen zeggen, die kan er op aan, dat er mij ten aanwezig zijn. Komen dez© er veel in voor, dan be- teekent het steeds, dat het voeder niet. op vakkundige wijze is bewaard. Men moet het meel niet in de zakken laten staan, doch overschudden in een open kist, dus bij heet Weer steeds het (deksel omhoog. En dan moeten de kisten ge plaatst worden op een droge, luchtige plaats, liefst daar waar het tocht. Maar in -elk geval zóó, dat het niet nat, zelfs niet vochtig kan worden. Hoe meer er in het meel gewoeld wordt, hetzij met de hand, hetzij met een stok, hoe beter. De verkeerde bewaringswijze bévoif- dert niet alleen de ontwikkeling van mij ten en schimmelplantjes, maar schaadt ook aan het voedingsgehalte van het voe der. Mijtenmeel is en blijft een minder waardig meel. Nu de vraag, die ons vaak gesteld wordt*. „Kunnen de verlammingsverschijn selen en andere ziekten bij pluimvee ook veroorzaakt worden door mijten? Professor Sprehn, de bekende Duit- ,sche specialist op het gebied van wor men en parasieten schrijft: „Of nu de aanwezigheid van voederma den in liet meel oorzaak van verlamming kan zijn, kan ik niet inzien, maar men mag dit toch in het oog houden". Menschen van de practijk schijnen echter reeds een en ander in verband hiermede ondervonden te hebben. In de Duitsche vakpers vonden we e?n 5-tal zeer interessante ariikelen over de schade, aangericht door voedermij ten, zoo dat we het van groot belang vinden, hier op de aandacht te vestigen. Aan de aanwezigheid van wormpjes ol maden in het meeivoer schrijven prac tische kweekers o.a. toe: Sterfte der kuikensdiarhee, verlam mingsverschijnselen bij kuikens en kip pen; lijdend voorkomen bij kuikens, dat aan coccidiose doet denken; vermindering van den leg, vroegtijdige rui. De mannen der wetenschap blijven ech ter nog zeer terughoudend, wat te be grijpen is. Zij zijn nog niet bereid, de mij ten verantwoordelijk te stellen voor ver lammingsverschijnselen, zij zien nog geen verband tusschen beide. Zij zeggen, dal zelfs indien het voeder de oorzaak is ge weest van verlamming, dit nog niet be hoeft te wijten te zijn aan de mijlen, die er zich in zouden bevinden. Het is dikwijls voorgekomen, dat mij- tenbévattend voer en zieke kuikens samen gingen. Verving men nu het voeder door verseh. dan waren soms na enkele dagen de kuikens gezond. Maar. Er is geen bewijs, dat de mijten porzaak der ziekten waren. Door het belorven voer te vervangen, heeft men niet alleen de mijten maar ook de schimjmel en an dere bacteriën weggelaten, en een veel voedzamer voer gegeven. Het is ook onwaarschijnlijk, dat de mij ten zich in het maagdarmkanaal zouden vestigen en de slijmhuid tot ontsteking zouden brengen, daar de lichaamstempe ratuur niet lang zou worden yerdragen door de mijten. Anderen zijn van meening, dat mijten giftstoffen zouden bevatten, die schadelijk zijn voor het organisme, maar daarover bestaat nog niet de minste zekerheid! Wat er ook van weze, de practijk loopt dikwijls de wetenschap vooruit. In de practijk zal men dus goed doen1 op te passen voor de mijten en voeder, dat er erg mee bevolkt is, in geen géval aan kuikens of kippen voor te zetten. Jos. Boshouwers. (Alg. Holl. Landb.blad) Buiten verantwoordelijkheid der Redactie ECONOMISCH EN POLITIEK ALLERLEI. In de Telegraaf verschijnen af en toe artikeltjes, gelanceerd door de Joodsche perscommissie voor bijzondere berichtge ving, welke artikelen den indruk moeten suggereeren, op welk snoode manier de zonen van het uitverkoren volk in Duitse Mand behandeld worden en welke onherstelbare verliezen genoemd land heeft geledea door de Joodsche kunst en weten schap te gaan breidelen. Men stelle zich echter gerust. Duitschland verliest niets wanneer de Joodsche levendigheid wat aan banden wordt gelegd. Uok Dr. LEv'ï in zijn radiorede op oensdag 9 Augustus j.1. noemde een aantal Joodsche namen op, die zich op wetenschappelijk gebied vermaard hebben gemaakt. Daarmede bewjjst Dr. LEVÏ echter niet, dat Nederlanders, Duitschers en anderen minder prestetren. De zaak is eenvoudig die, dat door het groote sa menhorigheidsgevoel bij de Jouen, die buiten 'hun aangeboren scherpzinnigheid ook nog over twee scherpe internationale wapenen beschikken, n.1. geld en pers, deze hierdoor in het voordeel zijn, en la ten zich daardoor de niet Joden in een hoek drukken. Dr. L. H. GRONDIJS bespreekt in zijn „Mongoolsche Herleving" de voort durende expansie van Japan en geeft in dit artikel een duidelijke kijk op de toe standen in het verre Oosten. Ik ga nog verder met de voorspelling. Zoodra de beiden Mongolië's vast onder Japansch toezicht en controle staan en van diien kant niets te duchten is, dan begint de opmarsch van uit Mantsjoerije naar het Noorden en gaat Wladiwostok en Chabarowsk voor Kusjand verloren, d.w.z. de Amoer zal de grens vormen tus schen Rusland en Japan. Het lijkt op een schaakspel; zet voor zet, kalm en bedaard volgens een van .te voren opgesteld vast plan en zonder daar bij gehinüerd te worden door een of an der land. Heeft Japan gelijk? Heeft Ja pan ongelijk Ziedaar vragen, die door niemand positiet beantwoord kunnen wor den. Of de Russische beer trekt zich bij dit spel van Japan grommend in zijn hol te terug, of hij waagt den aanval en loopt daarbij te pletter. Waarschijnlijk zal het laatste 'gebeuren en is het daar mede ook met de Sovjet-heerschappij ten einde. Daarom hebben van 't begin aan de mogendheden lijdeLijk toegezietn bij dit gewapend conflict in het Oosten, of schoon er veel menschen zijn, die er schande spraken over het optreden van Japan in China. Echter gaat het in prin cipe niet -tegen China, want China is maar een pion op dit politieke schaakbord. De zaak is maar, door welke bril m'en alles bekijkt. Zoo heeft men bijv. een roode bril op, wanneer men de overhesrsching van Ne derland in Indië, als iets verkeerds, be schouwd. Alle koloniale mogendheden zou den dus hun koloniën moeten loslaten, een idee, 'dat niet voor de praktijk vatbaar is. De inlander in „onze" Oost mag blij zijn, dat hij onder Nederlandsch protectoraat staat. Wanneer Nederland zijn Koloniën prijs geeft, dan vervalt Indië spoedig te rug in de oude toestanden, waarbij de in lander weder door den eigen adel gekne veld wordt, of een andere mogendheid neemt bezit van het land. Met een ethiek, die aan het ziekelijke grenst, komen wij niet verder, wij staan op de bodem der harde werkelijkheid en is daar geen plaats, om te droomen en luchtkasteelen te bouwen. De S.D.A.P. zoude goed doen, om hun stokpaardje „Indië los van Nederland" voor goed op stal te zetten. Al dat geschet'ifer over hun internationaal program is praktisch van nul en geen waarde. Zeepbelletjes, an ders niels. Het zoude voor de S.D.A.P. beter zijn, de brochure „Ter Oriënteering" van mr. DUIJS meer ter harte te jiemen en zich te oriënteer en in het ramen ,van het nationale gezag. Dit is ten slotte de plicht van ieder burger, om zich in te schakelen als lid der gemeenschap, maar niet averechtsch daartegen in te gaan. Wanneer de voorzitter der roode partij laatst bij de voorlezing van het urgentie- program zeide, dat de partij door de grondwet erkenid is„ dan is 't nog lang niet zeker, dat dit zoo zal blijven. Een grond wet wordt niet voor eeuwig ingesteld en kan gewijzigd worden, zoodra de om standigheden dit noodzakelijk maken. Evenzeer is de S.D.A.P. geen eeuwig iets. Zij heeft haar tijd gehad, zooals ie dere andere beweging en verdwijnt, wan neer iets anders in de plaats komt. Mus- solini zegt over de nieuwe wereldbeschou wing: „Alle principes van de afgeloopen eeuw worden met 'den dood bedreigd door Hitler's overwinning. In Duitschland vormt zich op het oogenblik een autoritaire, fas cistische staat. Het is een onloochenbaar feit, dat Italië en Duitschland scheppend bezig zijn, buiten de democratisch-libe- rale beginselen om, en dat de democra tische en liberale krachten gebroken zijn. Ook in Engeland, Frankrijk en Amerika, zoo zegt Mussolini, zijn teekenen van 't geboren worden eener nieuwe wereld beschouwing, die door de jeugd wordt gedragen, en het middel zal zijn om de wereld den vrede Je verzekeren". Fascisme, nationaal-socialisme, of hoe men het ook noemen wil, is iets natuur lijks en vastgeworteld in den aard van ieder volk. Marxisme met zijn variaties daarentegen is iets vreemds en van bui ten af opgedrongenis dus een vijand van het nationale volksdom en van het wettig gezag. A. F. W. Wunsch. Geachte Redactie. Daar de heer G. H. Joosten, officier der Amsterdamsche Burgerwacht, tot nog toe in gebreke is gebleven, op de [door mij, aan hem gestelde vraag, een positief ant woord te kunnen of te durven geven en de toen aanwezigen d© dappere mannen van Soest, eveneens hardnekkig het stilzwij gen bewaren, kan dus als vaststaand wor den aangenomen dat de uitdrukking „Kerk en Vrede is een Communistisch broei nest" wel degelijk door spreker is gebe zigd. Ik zou daarom genoemden heer Joosten dan ook willen aanraden voortaan „een wacht voor zijn lippen" te zetten, hij voorkomt hiermede onaangenaamheden voor zich zelf en het heilig prestige komt niet wederom in het gedrang, wel heet dit laatste intusschen gered, maar het gaat ten koste der waarheid. Hiermede is deze aangelegenheid voor mij afgedaan en zal ik eindigen met eene variatie op het „Vivat Justitia. „Hoog het prestige, al zou heel Soest ook ten onder gaan". Ik dank U geachte redactie voor de meermalen afgestane plaatsruimte, het geen intusschen had kunnen worden voor komen, indien de waarheid niet zoo moei lijk was te verkrijgen. Hoogachtend, Bloupot. EEN AANHOUDING. Door de politie van Soesterberg werf alhier op 17 Aug. j.1. zekeren S. aange houden, omdat hij in 't hotel 't Zwaanije overnacht had zonder te betalen, alsmede voor het feit, dat hij bij den jheer P. 14 Liter benzine gekocht had, eveneens zon der te betalen. Bij nader onderzoek bleek verder, dat een motorwagen, welke hij voor een dag in huur had van O. uit S. van een reservewiel was voorzien. In middels werd zijn opsporing en aanhou ding verzocht door den Off. van Justitie te Haarlem terzake van verduistering van een autowiel. Bedoelde persoon werd daarop voorloopig ter beschikking gesteld van den Burgemeester van Soest. NOG EEN AANHOUDING. Dezer dagen werd door den Rijksveld wachter van Soesterberg in het kamp van Zeist onder de gemeente Soest op heeter daad betrapt zekeren G. van N„ wonende te Driebergen, welke aldaar on eerbare handelingen verrichtte tegenover twee jonge vrouwen. Bedoelde persoon werd voor een zelfde feit reeds herhaal de malen veroordeeld; het laatste vonnis luidde twee maanden gevangenisstraf. ORANJE-VIERING Het Bestuur der Oranje_vere?n. „Wil- helmina" meldt ons het volgende: Door de "Willem de Zwijgerherde ïking en gezien de tijdsomstandigheden, is wei nig geld beschikbaar voor de Oranje-vie ring op 31 Augustus. Niettemin wordt vóór alles toch nog een kinderfeest ge geven. dat ditmaal in den tuin van Huis ten Halve gehouden wordt en bestaan zal uit attracties en versnaperingen. Vooraf, om 8.30 uur worden de versierde wa gentjes gekeurd bij de Kerklaan; om 9 uur aldaar verzamelen der kinderen. EEN SUCCES IN DEN LOOSCO-W,ED- STRIJD IN HET AUTOGEEN LASSCHEN EN SNIJDEN. De Bond van Burger-Technisch Perso neel bij de Luchtvaartafeleeling meldt ons. dat het aan één zijner leden, n.1. debe^r D. de Groot gelukken mocht om in den grooten wedstrijd in autogeen lasschen en snijden, welke op 18 Maart j.1. gehouden werd tijdens de Jaarbeurs te Utrecht, de tweede prijs te behalen. Dat dit een groot' succes beteekent voor den heer de Groot moge blijken uit het volgende: uit 187 aanvragen werden 30 (deelnemers tot dezen wedstrijd toegelaten, uit welke' 30 weer 5 prijswinnaars als de beste zou den triomfeeren. De Jury bestond uit de volgende heeren: G. J. Tijssen, Hoofd werktuigkundige der N.S. te Zwolle, Ir. J.. D. Berdenis van Berlikom, Ingenieur N. S. te Utrecht, Ir. J. J. ,P. Cattel, Inge nieur van het Stoomwezen en Hoofd van het Laboratorium voor Materiaal-onder zoek, Ir. Grevers, Directeur van 't Rijks- nijverheidslaboratorium te Delft, Ir. B. P. Vos, Directeur van het adviesbureau voor autogene laschtecbniek te Rotterdam, H. Vossers, leéraar bij het Nijverheidson derwijs te Utrecht, Ir. W. Hondius Bol- dingb. Röntgenspecialist van Philips. De beoordeeling en het 'onderzoek der ver schillende werkstukken bestond uit he'. volgende Door de Jury werd toegezien op den tijd, die aan de verschillende werkstuk ken werd besteed, ook op de manier ,waar. op deze werden aangepakt en uitgevoerd, alsmede op de regelmaat van het lasch-, en snijwerk, terwijl het onderzoek op de volgende wijze geschiedde: De weerstand tegen persen met water tot een maximum- druk van 100 K.G. per c.M.2, een metal- lografisch onderzoek, een Röntgenogra- fisch onderzoek, buigproeven en trekproe- ven. Dat na dit minutieus onderzoek de heer de Groot als tweede prijswinnaar uit deze krachtmeeting te voorschijn is gekomen, is voor heni een zeer mooi re sultaat, waarmee wjj hem van harte ge luk wenschen. DE HINTOS. Donderdag was het vooral een dag voor kinderen, daar elk kind, dat het feestter rein bezocht, vrij entree kreeg. Dat hier van een druk gebruik werd gemaaktis haast vanzelf spreken*. Het was op dien middag een waar gekrioel van kinderen, die wel een vijf honderd in getal, later nog door een honderd gevolgd, met hun bege leiders rgeds een half uur vóór den tjjd vol ongeduld stonden te wachten om binnen gelaten te worden. Ze waren ge komen. uit Soest, Soesterberg en andere plaatsen. Als dan de klok twee uur ge slagen had, gingen zij op het rijtje af het beloofde land binnen, waar hen aan den ingang nog een bizondere verrassing wachtte. Elk hunner ontving namelijk een viertal bonnetjes, respectievelijk goed voor een entree bij Janvier, de kinderJr tuime len, twee oliebollen en ten ijsco. Boven dien had de heer Mennicken van 't Zwaan tje een groot aantal chocolade-reepen voor uitdeelmg, onder hen bestemd. Be grijpelijk, dat het bezoek der kleinen al leen de attracties gold, hun wereldje in het bijzonder. Maar waarvocr zij dan ook tot zeven uur toe volop genoten hebben. Alles wat dien dag „open" was, had hun bewondering. De stoutmoedigen onder hen durfden overal in, tot zelfs in de hoog- vaart. Kleintjes met minder durf wilden' ook wel, zoo een der heeren van de com missie meeging. En zoo gebeurde het, dat men samen de hoogvaart ondernam. Om half vijf had op een verloren hoek je van het feestterrein een geslaagde de monstratie plaats van Embo-brandblusch- apparaten. Een haastig in elkaar gezet Wokhutje werd met petroleum en andere licht ontvlambare stoffen overgoten en vervolgens aangestoken, zoodat een ge weldige brand ontstond, die echter oo- genblikkelijk, in den tijd van één minuut slechts, gebluscht werd met een dunne straal der chemische slof, die uit het schuimapparaat spoot. Bij een tweede ge val werd een oppervlakte van ongeveer 14 M2. asphaltpapier met petroleum en benzine gedrenkt en vervolgens in brand gestoken, waarna het vuur met behulp van het apparaat door een der omstanders in een minimum van tijd gedoofd werd wegvegend als 't ware den brand. Ook de beide volgende dagen kregen de kinderen vrij entreée. De laatste dag van de HINTOS is nog een succes geworden. In den namiddig waren het vooral de sporifeesten gehou den op het terrein der V. en A.V. .„Soes terberg", die het hoogtepunt vormden. On der de auspiciën der V. V. V. Soester berg's Bloei, waren de festiviteiten geor ganiseerd door een sportcommissie. we'- ke bestond uit de heeren: G. Grootewal, P. M. Drost, F. Manders en W. van Werk hoven. Onder leiding van den heer K. Meijer gaf een zevental leden van de keurploeg van den Rotterdamschen Turn bond, waaronder zich W. Verhoekx en H. Kok, beiden leden van het Ned. Keur corps bevonden, alsmede P. van Dijk, oud-lid van genoemd corps, een groote Turndemonstratie aan de ringen, 1 rrg. tremplinpaard (breedte en lengte) en r 'k. welke in alle opzichten schittere.id kan genoemd worden. Zoo op dien zelfde.i tijd niet een belangrijke gebeurtenis op sport gebied in den omtrek had plaats gehad dan zouden er hier stellig enkele duizen den kijkers meer aanwezig zijn ge .veest Want het was geen alledaagsche ve.-too ning, welke men hier te zien kreeg, maar wel werk van hoog gehalte, maar de oe fenstof 1ste graadswerk, dat in 't alge meen keurig werd uitgevoerd en af was. In die keurploeg vormden de beide prima's vooral Verhoekx, nog een klasse op zich zelf. Prachtig van hem waren o.m. de brugoefeningen, waarbij de gevaarlijke stut en een luchtrol tot streksteun in hooge mate bewondering wekten. Tusschendoor werd, ook als demon stratie, een handbal wed strijd gespeld tus schen Ulysses v. Rotterdam en Amsvor- de van Amersfoort, ook weer onder lei ding van den heer Meijer. Scheidsrech ter de heer G. Verste:gh, secretaris van de spelcommissie van het K.N.G.V. Er werd door beide elftallen goed gehand bald. Ze bleken aan elkaar gewaagd en de tusschenstand van 22 werd ook dm eindstand. Deze sportdag werd besloten met 'n vriendschapp. wedstrijd UW.HVC. Het werd een bijzonder sportleven en leerzamen wedstrijd, die technisch op vrij hoog peil stond. Eindstand 32. Scheids rechter H. Kool leidde zeer correct. Na afloop kwamen allen nog bijeen in het Restaurant van „Soesterdal", al waar onder een gezelligen, gemeenschap* pelijken maaltijd de uitreiking plaats har' der drie fraaie zilveren bekers, beschik baar gesteld door Soesterberg's Bloei. Op de hartelijke toespraak van den he?r Grootewal volgde even later de uitreiking van den voetbalbeker aan UW door dei heer Drost, die hierbrj in herinnering bracht, dat deze vereeniging, evenals vooi zes jaar, wederom in 't bezit was geko men van een zilveren beker, voorzietn nu van een propeller en inscriptie Hintos 1933. Vervolgens werd door den hecy Groote wal de beker uitgereikt aan de keurploeg turners, wier captain Meijer deze in ont vangst mocht nemen, waarbij spreker ook in 't bizonder reveleerde, hoe ook AGAVS. genoten had van de prachtige turnsport van dezen middag. Uit zijn han den ontving ook Amsvorde een beker, wel ke na gelijk gebleven sjael door doelwer- pen werd gewonnen. Onderwijl waren in het tentoonstellings gebouw van de HINTOS, het bestuur van Soesterberg's Bloei en het Uitvoerend Co mité met de standhouders bijeengekomen in de theeschenkerij voor sluiting der ten toonstelling. Hier nam de voorzitter van S.B., de heer Nooder het woord om o.m. de hoop uit te spreken, dat deze tentoon stelling voor de standhouders goede re sultaten mocht hebben, waarna hij nog even de wordingsgeschiedenis van d HINTOS naging, hierbij in 't bizonder hulde brengend aan de H.H. I). Posthu mus, Hol en Habes voor wat zij in dezen hadden verricht, alsmede aan de he ren Peters, v. Prooijen en Mulder voor he lastige organisatie werk de attracties. En hiermede werd deze tentoonstelling, die, aldus spreker, ondanks misère toch ge slaagd is, voor gesloten verklaard. Als voorzitter van het uitvoerend Comité van de HINTOS, bracht daarop de heer C.. J. Nefkens zijn dank uit aan de standhou ders voor hun welwillende meiewerking, in 't byzonder den heer G. G. van den Berg vuor zijn gegeven muziek, aan de verschillende commissies voor hun moei zaam werk, alsmede aan de vertegen woordigers van Douwe Egbt-ris voor hun steeds betoonde gastvrijheid. Vervolgens bracht de heer Koudijs na mens de standhouders, ord^r aanbieding van een souvenir, zijn hartelijken dank uit aan 't bestuur van S.B. voor de echt gezellige dagen hier doorgebracht. Ook de leiders der theeschenkerij ontvingen elk een souvenir, waarna de he*r Peet namens hen zijn hartelyken dank uit bracht voor de prettige samenwerking. Verschillenden voerden nog even 't woord de meisjes uit de schenkerij ontvingen bloemen en tenslotte gingen alLn in op tocht, het terrein over waar het erg druk geworden was naar Janvitr, al waar het krioelde van menschen en men elkaar spoedig kwijt raakte. De stemming zat er nu pas goed in, doch kon slechts kort van duur zijn. Want precies klokshig 12 uur kwam het einde. Het terrein liep leeg, de lich ten doofden uit, de leestelijkluden waren afgeloopen. Wel ging er nog een enkel groepje naar een of ander café, de Hintos echter behoorde onherroepelijk tot het verleden, waarin het intusschen voor deze plaats een stukje geschiedenis vormt van zakelijkheid en vermaak. Een woord van hulde voor hel goede verloop komt zeker ook toe aan de po litie van Soesterberg, die behoudens ver sterking op den laat sten dag, anders zon der assistentie overal de goede orde te bewaren wist, alsmede aan de vrijwillige brandweer, die altijd paraat was. DE SOESTER POSTDUIVEN IN DIENST DER LIEFDADIGHEID. Zooails wij kortgeleden berichten zou de Soester Postdiuivenl i e fh eb b ers vereenigiaig ,jjDe Zwalluw" een wedvlucht door liaar duiven doen houden, waarvan de balen ge heel ten behoeve van de Plaatselijke Vcr- eeniiigiuig tot Bestrijding der Tuberculose (voor alle gezindten) zouden komen. Aan dezen wedvlucht ging vooraf een zoogen. blo einp j es d ag. Wij deden toen een beroep op de inwo ners van Soest, om waar het hder een plaat selijke vereeniging gold nog eens in de beurs te tasten. Dilt beroep is niet tever geefs geweest. De vereeniging De Zwaluw draagt namelijk netto af aan genoemde vcr- eenigiing tot bestrijding der TBC 225.02J4 gulden- H(en,, die aan deze poging tot versterking van de geldelijke middelen van de plaats. Vereeniging tegen de TBC ihebben bijgedra gen worden hierbij*, door bet comité, dat zich met de leiding belast heeft ten zeerste bedankt. Doch ook de vele Soester ingeze ten, die behooren tot den 'handeldrijvendcn middenstand en die op zoo edelmoedige wij ze door het schenken van prijzen aan dat liefdadig doel hebben medegewerkt ver dienen onzen bijzonderen dank. D& jonge dames, die zich con amore met den speldjes- en bloemenverkoop belast heb ben, worden hier eveneens van harte dank gebracht. De afrekening is heden ten poli- taebureele overgelegd en door den Inspec teur goedgekeurd. Tot de schenkers van de prijzen behoo ren: De 1ste Soester El. drukkerij; de H.H. en Firma's Spijker, Wed. Pohlmann, Ree horst', H. van Stoter. J. Z. de Bruin, Katee, J. de Jong, D, J. Visser, W. G. Middel man, Que'Lle, Kjlumpenaar, Reebergen, fa briek Parsival, van Haljn, ter Haar, Rou wen daal, Willig. Nogmaals aan allen har telijk dank. Donderdag 24 Augustus a.s. des avonds te 8 uur zal in het lokaal De gouden Ploeg te Soest in een gezellig samenzijn, de prij zen aan de winnaars en de opbrengst aan het Bestuur van de Plaatselijke VerecnF ging tot bestrijding van de TBC worden overgedragen. De winnaars worden elders vermeld. Uitslag van de wedvlucht, gehouden door de Postduivenliefh. Vereeniging De Zwa luw, t.b.v. de Plaatselijke Vereeniging tot bestrijding van de TBC le prijs Sj. Rijksen, aanstraat 56 Soest Een ligstoel'. 2e prijs P. van de Lugt. Klaarwaterweg 19 Een klokje. 3e prijs Zr. H. Sjoerds, Wijkhuis Soest Etui met Lepeltjes 4e prijs G. Hiigler, Steenhofstraat 58 Een Vulpen. 5e prijs A. Priem, Beetzlaan 83 Een luxe kussen. 6e prijs de Bree, Een etui met gebak vorkjes. 7e prijs Mathijssen, F. C. Kuyperstraat Een paar pantoffels. 8e prijs Mevrouw L. P. van Sitter, Van Weedestraat Een fruitmand. 9e prijs J. de Jong, Koningininelaan 6 Een paar pantoffels. 10e prijs R. A. Kochhekn, Beetslaan 34 Een klein Luxe kussen. 11e prijs Mevrouw Teeken, Tatmalaan 14 Een doos postpapier. 12e prijs J. M. Roest, Kerkstraat 12 Een taart. 13e prijs D. Kuiper, Beetslaan 76 Een doos zeep en odeur. 14e prijs Wed. Verkerk, Halte Soestdijk Een doos postkaarten. 15e prijs Mevrouw Boruch, van Woustraat 133 Amsterdam Een doos zeep en odeur, 16e prijs P. J. Stalenhoef, De Gouden Ploeg Een doos bonbons. 17e prijs Antoon Verkerk, Halte Soestdijk Een doos biskwiie. 18e prijs J. M. Mnlders, Kerkstraat 46 Soest Een doos bonbons. 19e prijs K. Gravenmaker, Vredchofstraat 6 Een flesch vruchten. 20e prijs J. Rijksen, Beetzlaan 56 Een pakket postpapier. 21e pr.s Pohlmann, Lange Brinkweg 31 Een kistje sigaren. 22e prijs Mevrouw Elzenaar, Torenstraat 2a Een doos bonbons. 23e prijs J. A. Ramaer, Burg. Meineslaan

De Soester | 1933 | | pagina 2