Voor Damestasschen Verlovings-, Ondertrouw- en Geboortekaarten N.V. Eerste Soester Eectrische Drukkerij Onze Verlovings-Ringen Van Weed est raat 7 Soestdijk GEORGE DE HAAN Sport >0 G. VAN DUIN Burgerlijke Stand Predikbeurten pad der gemeentepolitiek is", daarover spreken wij nu ook niet. Miisschi-en doen anderen dat wel eens. Alleen wi/lde ik nog opmerken; dat ,,de maai met routine", toch ook zeker als vreemdeling begonnen is. Als ailil'een menschen met routine voor het wethouderschap in. aanmerking kunnen komen, dan ziet het er voor de gemeente Soest slecht uit. Want als die menschen er dan niet meer zijn, of zich niet beschikbaar meer stel- 1'en^ of niet meer gewenscht worden, dan kan de gemeente niet goed meer be stuurd worden!! De redactie van ihet S N. boude mij ten goede, dat ik routine wel eens synoniem neem voor sleur, en dat ik daarom voor stander ben van nieuw bloed, in elk col'le- ge. En omdat nu de linksche partijen ook zooiets voorstaan, daarom ben ik niet links, noch ook de linksche partijen rechts. storten, waarvan de gevolgen niet twijfel achtig zijn. Ik stel dadelijk voorop, dat de Nejierl. Emigratievereeniging „Nieuw-Guinea" vol komen ter goede trouw is, echter de toe standen niet voldoende kent en zich laat voorlichten door menschen, die van Nieuw-Guinea niet meer hebben gezien dan de kust. De kolonisatieplannen in Nieuw-GuJ)- nea zijn niets nieuws. Reeds gedurende de oorlogsjaren vielen tientallen Duit se her s, die in Rabaul (vroeger Duitsch Nieuw-Gumea) de plaat hadden gepoetst, Hollandia binnen en kregen van het Bin- nenlandsche Bestuur vergunning, om zich aan de kust te vestigen. Dit was ecbifer van geen beteekends, w'ant 'de meesten keerden na. afloop van den oorlog terug naar Europa. Ook zitten er nog eenige TERUG NAAR DE PRIJZEN VAN VOOR DEN OORLOG! NEEN, ONZE PRIJZEN ZIJN NOG VOORDEELIGER, ZIET MAAR DE NIEUWE ETA LAGE. HEERENMODE-ARTIKELEN VAN WEEDESTRAAT 44 SOESTDIJK Zooals die stukjes van vorige week in het S.N. staan; maken zij op mij dien in druk, dat zij slechts dienen, om de eigen- Uijike gedachten af te leiden of te verber gen. Met beleefden, dank voor de plaatsing, hoogachtend), P. C. ZONNEVELD. Miijnihecr de Redacteur. Alten,, onze gedane verzoeken ten spijt, is het afbreken der Onderwijzers woning aan de Rademakerstraat een lijdensweg ge bleven). Maanden zijn er noodig geweest eer het ei uitgebroed was of de woning gesloopt zou worden, en hoe. Weken van zware zorg zijn er voorbij gegaan of de goedkeuring van den Inspecteur van het L.O. zou afkomen. Om het bewijs te leve ren dat de goede wil voor zat is men be- gotnnen met het uitbreken, van enkele ra men en kozijnen, welke dienst hebben ge daan voor de timerloods toen het Natuur bad werd gebouwd en had de woning overeenkomst met een. onbewoonbaar ver klaarde waarin de jeugd had huisgehou den. Toen dan eindelijk na de aanbesteding de afbraak zou beginnen lag de woning binnen een paar weken voor de vlakte. Verder ii-s men nog niet gekomen. De chaos is nog in vol ornaat. Het gevaar voor wielrijders is niets verminderd'. De omgeving heeft daar veel overeenkomst me een vendu voor houtverkooping. Een- ruïne bij de eerste kennismaking met onze pliaats. Nu iedere billijke vraag en ieder ernstig verzoek met voeten wordt getre den blijft niets over dan een protest in de pers. En wij verwachten dat Hen, wien dit aangaat er goede nota van willen nemen dat wij als Soesterbergers er niet langer van gediend zijn om op een dergelijke ma- niet behandeld te wordeni Dank voor de plaatsing, Hoogachtend, J. NOODER. KOLONISATIE IN NIEUWVGUINEA. Op de in Utrecht gehouden vergadering van de Ned. Emigratievereeniging „Nieuw- Guinea" heeft de heer J.. van Keppel een bespreking gehouden over de kolonisatie plannen dezer vereeniging. Het zoude te ver voeren om op al de gezegden van den heer van Keppel in te gaan en verwijs ik daarom naar het betreffende artikel in de pers. De heer van Keppel zegt o.a.: „De ver halen van mislukte kolonisten, die spre ken van een moordend klimaat, moet men als zeer overdreven beschouwen en niet geloofwaardig". Ik wil, door de navolgerd° regels te schrijven, het optimisme van den heer v. Keppel en genooten een weinig tempe ren en aan het Nederlandsche volk een meer objectief beeld van Nieuw-Guinea geven. Ik heb, wel is waar, geen 20,of 30f jaar, als zendeling op een kustplaats van Nieuw-Guinea gezeten, alleen heb ik ge durende mijn langdurig verblijf in Neder- landsch Indië vier jaren lang kris en kras gezworven door Nederl. Nieuw-Guinea, en acht mij dus bevoegd over ,de toestan den aldaar te kun.tien meepraten. Nog kort geleden heeft de Nederland- sche Regeering bij monde van den Minis ter van Koloniën gewaarschuwd, dat zij zich niet verantwoordelijk stelt voor het wel en wee der eventueele ..would' be" Ne- derlandsche emigranten en deelde bui tendien mede, dat er in Ne:lerlanjdsch- Indië reeds veel werkloozen zijn, en het dus niet aan te bevelen is, het leger van werkloozen in Nederlandsch-Indië te ver- grooten. Ik onderschrijf dit gezegde volkomen, en raad iedere Nederlander sterk af, om zich hals over kop in een avontuur te Japanners. in 1925 maakte de toenmalige Contro leur B. B., de heer Jongejans, die een paar jaren tevoren met zijn Dajakker s deel uitmaakte van de, van regeermgs- wege ingestelde expeditie naar het Sneeuwgebergte, in het blad „Onze Stem" propaganda voor de emigratie naar Nieuw- Guinea. Ook op Java werd het (emigratie- vraagstuk onder de loupe genomen door het l.E.V.i (Indo-Europeesch Verbond);, echter beantwoordden de resultaten niet aan de verwachting, ofschoon de Indo- Europeanen alles voor hebben, n.1. wat betreft klimaat en aanpassingsvermogen. Het Nederl. Indische Gouvernement pro beerde 15 jaren geleien iets te maken van Nieuw-Guinea, echter is er niet veel van terecht gekomen. (Gouverneur Lu- lofs). Laat men daarom niet zwam|men over: „Nieuw-Guinea is e^n rijk en vruchtbaar land, en heeft een goede toekomst", want dit is niet waar. Nu zou ,men de tegen werping kunnen maken, dat door d^Duit- schers in het aangrenzende gedeelte van Nieuw-Guinea zulke ischitterende resul taten bereikt werden, waarop ik ant woord, dat dit alleen het geval was op de twee groote eilanden Nieuw-Pomme- ren en Nieuw-Mecklenburg, ten Noorden van den vasten wal van N.-Guinea ge legen. Deze eilanden bestaan min of meer uit vulkanisch materiaal en hebben daar om beteren grond voor landbouw. Wij hebben in Nederl. Nieuw-Guinea geen groote eilanden. Van de kleinere eilanden, Waigeo, Selawati en Misool is Waigeo een groote kalkmassa. Het zuide lijke gedeelte van Selawati zou wel ge schikt zijn voor landbouw; eveneens Mi sool aan zijn Noord- en Westzijde. Werpen wij nu een blik op ihet vaste land. Met de paketboot komende en van uit zee bekeken, lijkt alles heel (mooi en dikwijls sprookjesachtig voor iemand, die een vacantie.reisje maakt door de Mo- lukken en Nieuw-Guinea. Dadelijk zal i.k maar zeggen,, dat er, globaal gerekend, ongeveer 3/5 van Nieuw-Guinea uit kalk (meestal karstachtig en zonder water) en zand-, alsook kleisteenen bestaat. (Alles met oerbosch bedekt). Deze kleisteenen vormien een dichten en- onvruchtbaren bo dem. Door het, met weinig uitzonderin gen, alles bedekkende ondoordringbare oerbosch loopende, ziet men overal om gevallen hoornen met een kale plek op den bodem, als teeken, waar de booni gestaan heeft. Door deze kleisteeneh, die geen voedsel bieden, kunnen de hoofd- en pen- wortels niet heendringen en kruipen des wege langs den bodem. Reeds bij eenigs- zins krachtigen wind vallen de boomen om en vormen een chaos. Dc andere 2/5 van het land is laag oer. bosch, dat in den regentijd onderloopt, en uitgebreide stinkende sago-moerassen, waar men dagen .achtereen doorheen kan baggeren, zooalls aan de Noordkust in het stroomgebied der rivieren Mem- bramo, Apauwar, Tor, Biri, Sermowai en Tami, alsook in het stroomgebied der rivieren Moetoeriv Sebjar. Komoendan en Kaitero in de Maccluer-golf. De klapperboomen, die men zoo -we?l- derig langs het strand ziet groeien, ^oms dicht op elkaar, zooals de kust der Bonggo-streken, geven een verkeerd beeld, want deze klappertuinen bepalen zich al leen tot esn smalle strook van nog geen honderd meter breedte. Op deze zand strook door de zee opgeworpen, staan oók de stranddorpen. Daarachter wordt het terrein lager en gaat over in moerassig oerbosch, dat naar gelang men dieper doordringt (soms eenige dagen), droger wordt en-overgaat in zwaar met dicht bosch bedekt geaccidenteerd heu velterrein, waai' alleen een „alfoer" een schamel bestaan kan vinden door 'n paar vierkante meters met kladdi en pisang te beplanten. Dank deze smalle strook zand», is het strand aan de Noordkust tusschen Hol landia en Membramo-rivier bijna ovtral begaanbaar met uitzondering van het gedeelte tusschen Hollandia en Tanah Me- rah, waar het Cycloop-gebergte tot aan de zee reikt. In de groote Geelvinkbaai is de Oost- en Zuidkust moerassig en de Westkust rotsachtig. Vanaf Kaap Orans- bari tot Manokwari rijst het Arfakgeberg- te bijna tot dicht aan de zee. Verder blijfi de kust rotsachtig (Amberbaken en Tam- rau-gebergte) tot Sorong. Waar het ter rein in de rotsachtige kustgedeelten wal vlak wordt, zooals bij de mondingen der rivieren, staan de dorpen. In straat Selawati, de Maccluer-golf en Bintoeni-golf is de toestand nog ellendiger. Alles drassig en moerassig terrein, waar de Nipapalmen en rhizophoren weelderig tieren en de aga's (mroetoe) je in heele wolken tegelijk aanvallen, vooral bij eb. Eerst na 2 a 3 dagen de rivieren (Koe- moendaji, Sebjar en Moetoeri) opgeroeid te zijn, krijgt men wat drogen grond on der de voeten. Kokas en Fak-Fak liggen in kalkgebie- den, die zich ook verd?r zuidoostelijk uit strekken tot aan de Flamingo-baai, om dan over te gaan in vlak en moerassig terrein tot Merauke. Er zijn echter eenige terreinen, die eventueel voor landbouw „geschikt ge maakt kunnen worden". Ten Zuiden van het Cycloop-gebergte en westelijk van Hollandia (de meest oostelijke grenspost) ligt 'het Sentani-meer, waar omheen de Papoea'sche dorpen liggen. Hier in de buurt hebben zich ook eenige tientallen Indo-Europeanen gevestigd; een succes is het echter niet geworden, niettegenstaan de hun voor de tropen beier physiek ge stel. Verder zoude het gebied der twee Ang- gi-meren in aanmerking kunnen komen. Dit meer-gebied, op een hoogte van meer dan 1000 meter, ligt westelijk van het Arfak-gebergte en Manokwari. Hierhe?ft men groote dorpen, waar de inboorlingen o.a. ook Aardappelen verbouwen, ver moedelijk aangemoedigd door de zende lingen van Hasselt (vader en zoon). Bij eventueele emigratie zouden hier duizenden inboorlingen in de verdrukking komen. Voor veeteelt is Nederl. Nieuw-Guinea eveneens ongeschikt. Ik heb daar geen vee gezien, behalve dan eepig slachtvee, dat door de Paketvaart voor consumptie ingevoerd werd. Trouwens is daar ook geen behoorlijk gras als voedsel. Paarden bestaan om dezelfde reden eveneens niet er zijn ook geen weglen; allles gaat te voet of per prauw. Waarom naar Nieuw-Guinea emigree- ren? In West- en Oost-Java zijn nog enor me uitgestrektheden wioesten grond be schikbaar voor kolonisatie. Ook in Nederland liggen nog groote .ter reinen braak land, die, wanneer daarvoor geschikt gemaakt, honderdduizenden werk loozen de gelegenheid zouden kunnen ge ven, om door kleine landbouw in hun le vensonderhoud te kunnen voorzien. Zoude dit niet een mooie taak voor de R^geering zijn? Aan alle Nederlanders echter wil ik toeroepen, zich niet te la ten verleiden, om als kolonist naar Ne- derlandsch-Indië te gaan, want dit is geen land voor Ned er landsche boeren. Voor ambtenaren, militairen en handelsmen- schen is het, of beter gezegd, was het 'n igoed land, want op 't oogerablik is het al les behalve rozengeur en maneschijn. Personen, die gaarne iets meer willen weten over Nieuw-Guinea, kunnen zich tot mij wenden en ben ik gaarne bereid, hun meer volledig in te lichten, ,wat, ge zien de beschikbare plaatsruimte in de pers, niet mogelijk is. Ik verzoek aan de Nederlandsche pers dit artikel in alle dagbladen te will'en overnemen.. A. F. W. Wunsch. JODEN EN DE PERS. Met beleefd verzoek aan de Redac tie van de Soester dit ingezonden stuk te willen plaatsen. De Heer Wunsch heeft eenige maanden geleden in dit blad aan mijn adres het verzoek gericht iets meer te vertellen, van het Internationale Joodsche groot—kapitaal en wat daar aan vastzit. Inderdaad zijn door mij een! tweetal artikelen aan.de redactie van dit blad gezonden. Ongezouten ar tikelen weliswaar, De Redactie heeft mij de artikelen zonder meer gere tourneerd. De Heer W. kan dat ar tikel alsnog te mijnen huize in ont vangst komen nemen. NU ZEd. in een ingezonden stuk schrijft over de Jo den en De Pers lijkt het mij niet on aardig eenige persoonlijke ervaringen mede te deelen. Het gebeurde een vijf tal jaren geleden. Destijds was ik een der drie directeuren van een Inter nationaal persorganisme, en belast zijnde met de internationale organisa tie kreeg ik persoonlijk contact met verschillende Joodsche persorganisa ties in het Buitenland en in Neder land. Ternauwernood was het gevaar van een concurrentie van beteekenis en iilvloed bekend of een der directeu ren van deze Joodsche organisatie be zocht mij. TI ij bood mij de sterren van dert hemel, wanneer ik wilde „opgaan" in zijn bureau. Ik weigerde. Dit was zakelijk een fout, want financieel zou ik er anders heel wat beter hebben voorgezeten. Mijn weigering was een oorlogsverklaring. Destijds was de roemruchte van der Vegte Minister van Waterstaat. Helaas. Het persbu reau waarvan ik de organisatorische leiding had, wenschte over Schevenin- gen Havenberichten uit te zenden. P.T.T. eischte de inrichting van een Studio. Waaraan werd voldaan. Een officieele aanvrage werd ingediend. Geld speelde in deze geen. rol, want dit was ruim voldoende aanwezig. De vrije uren werden aangevraagd. Mij is bekend dat de leden van de directie van het Joodsch Bureau een bezoek aflegden bij P.T.T. En de zendvergun ning werd geweigerd. Bleef geweigerd zelfs nadat de Regeering door het Ka merlid Suring vragen waren gesteld. De Joodsche pers en kapitaal hadden gedecreteerd: geeni vergunning. Daar mede was de zaak uit. Ik had en heb nóg de beschikking over een zendver gunning via Huizen. Gratis zonden wij op de uren waarop de K.R.O. uitzond, onze berichten des avonds. De KRO behoefde hiervoor niets te betalen. Toch heeft het Joodsche persbur. kans gezien ons principieele bureau van de zen zender te verdrijven. Thans zen,dt zooals eert ieder weet Vas Dias over KRO en NCRV. Daarvoor wordt be taald. Het krankzinnige van het geval is ieder lid van het denkende deel der natie duidelijk. De Joodsche persmagnaten in Ne derland hebben vrij gelegenheid om in ELK dagblad hun invloed aan te wen den. Wie journalistiek geschoold is en weet wat cr alzoo achter de schermen gebeurt en hoe het er ook bij de prin cipieele bladen uitziet op de bureaux waar de copie wordt behandeld, doet als ik. Hij grimlacht. Er zijn enkele plaatsen, enkele bu reaux, enkele organisaties waar een grondige opruiming dringend noodig is. De opruimers behoeven gasmaskers. NIEVEEN. Waarom korfballen wij en wat zijn de voornaamste Spelregels Korfbal is een specifiek Nederlandsche sport. Rnikn 30 jaar geleden nog niet be kend, telt het thans meer dan 10.000 Ste vig aangesloten beoefenaars(sters) enthou siast spelend onder de stevige leiding van de Nederlandsche Korfbal Bond (N.K.B.) en de Erkende Bonden (E.B.). Korfbal is het spel dat een algemeene lichaams- en spierontwikkeling mede brengt. Korfbal is het spel, dat geen ruwe en woeste momenten kent. Korfbal is het spel dat een vlug en soe pel lichaam en een snel werkende geest kweekt. Korfbal is Athletiek in spelvorm. Er zij'n weinig spelen te noemen waar bij behendigheid, vaardigheid en snel de- sideeren meer aangeleerd worden dan bij Korfbal. Het gemengde spel heeft groote waar5 den tot vorming van de jeugd. Daarom Korfballen wij. Wij raden ook U aan, komt Korfbal zien en beoefenen of laat uw kinderen aan dezen ,bij uitstek gezonden sport deelnemen. En nu, hoe wordt het spel gespeeld en wat zijn de voornaamste regels. Het gaat natuurlijk niet aan om in'zoo'n klein bestek U een algeheel inzicht ,te ge ven, doch hopen we dat onze pen zoo duidelijk mogelijk moge zijn. Het speelveld is een rechthoekig veld met een max. grootte van 90 x 40 M. het welk nu over de lengte in drie/gelijke vak ken wordt verdeeld gemerkt A, B en C. De spelers bestaan uit twee partijen ieder bestaande uit 6 spelers en 6 speel sters. In ieder vak staan van iedere par tij 2 spelers en 2 speelsters. Deze mo gen niet buiten hun vak komen. Doel van het spel is om de bal door de korf (van boven), geplaatst in de vakken A.. en C. van de tegenpartij te gooien. De speeltijden zijn in de Competitie 2 x 20 min. Telkens wanneer 2 doelpunten zijn gemaakt wisselen de vakken en gaan de spelers(sters) van vak A naar B'. van B naar C en van C naar A. Door dezen spelregel, wordt voorkomen dat de spelers(sters) eenzijdig in de Korf balsport ontwikkelen. Het doel van het spel is om de bal door samenspel op te brengen naar het aan- valsvak.. Dit opbrengen geschiedt door dat de spelers van dezelfde partij elkaar de bal trachten toe te spelen, ftiarwijl de tegenpartij dit zal probeeren te verhinde ren. Eenmaal de bal in het aanvalvak, dan tracht men deze vrij te krijgen en door de korf te jagen. Vanuit het middenvak mag niet worden gedoeld. Bij het hinderen zijn natuurlijk verschil lende verbodsbepalingen die men niet mag overtreden; welke overtreding met 'n vrije worp voor de tegenpartij wordt gestraft; Geschiedt de overtreding door een ver dediger in 't doelgebied, waardoor de kans op een doelpunt wordt teniet gedaan, d.an geeft de scheidsrechter een strafwerp waaruit op 5 M. afstand van de Korf ge doeld mag worden. Bij het nemen van 'n vrije worp moet door alle spelers een af stand van 3 pas in acht worden genomen. De voornaamste verbodsbepalingen zijn: Met den bal mag niet worden geloopen. Ook is het verboden de bal een stuk ver der te gooien en haar daar op te rapen om zoodoende een betere positie te vér- krijgen, z.g. alleenspel. De bedoeling dezer bepalingen is het bevorderen van het samenspel. ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL SOS OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 De bal mag alleen bemachtigd worden wanneer de speler(ster) met geen ander lichaamsdeel dan «de voeten den grond raakt. De bal mag niet uit de Jianden geloopen ot geslagen worden. Ook het wegduwen of vasthouden van de tegenpartij is verbo den. Een speler mag slechts door .één te genpartij tegelijk gehinderd worden bij 't wegwerpen of vangen van de bal (dame slechts door dame, heer slechts door heer) De bal is buiten spel wanneer zij den grond of publiek buiten de lijnen aanraakt. Wanneer U naar onze Seriewedstrijden komt zien op 3 Sept. (10 ,tot 5 uur) op net veld aan de Ferd. Huijcklaan, dan zult U zien,, dat ons mooie Korfbal-spel tot U spreekt. Dus tot ziens op Zondag a.s. en moge dan Soest promoveeren tot een plaats waar de Korfbalsport welig tiert. (Zie onze advertentie in dit blad). P. W. Duin Voorz. v. d. Stormers van 24—30 Aug. 1933 GEBORENLeotiny Maria, d. v. W. J. Jasperse en P. H. Fransman, Dijkhuisstr. 7; Theodora Johanna, d. v. J. G. Gijs- bers en A. J. Smit, Dorresteinweg 16;Ja- cob, z. v. J. van Barneveld en P. J. Visee, Beetzlaan 51Richarda Cornelia Johanna, d. v. J. Kaats en J. fiosboom, Sint Jo zef str. 1. ONDERTROUWD: Cornelis Jansen en C. F. van 't HoenderdalF. Reijmerink en A. A. van Batenburg. GEHUWD: J. J. Bogaards en J. J. Loen. OVERLEDENAdriaan Johannes Dor- restein, 70 jr. geh. m. G. AI. 'Wilke, Kerk- pad ZZ. 43; Cornelis Hornsveld, 88 jr. geh. m. G. y. d. Broek, Nieuwstraat21. Vestiging van 24—30 Aug. 1933. L. T. Bloem van Enschede naar Vrede hof straat 1P. Olivier van Nijmegen naar v. Lenneplaan 56; Wed. W. Schoppen houwer van Utrecht naar Kerkpad ZZ pb. M. Duda van Borbeck naar K. Brinkweg Wed. J. H. Ekelmans van Haarl.meer naar Rembrandtlaan 21A. H. Masselman m. gez. van H'sum naar Nieuweweg 64; S. R. A. Pegel m. vr. van R'dam naar Krom- meweg 33; D. F. van der Rs van A'dam n. Kolonieweg 11; A. H. T. Knipscheer m. gez. van Batavia naar v. Lenneplaan 35; Wed. P. Struijlaart van Bussum naar Kon. laan 96. Vertrek van 2430 Aug. 1933 Ch. Ph. Reij van Hartmanlaan 34 naar Hilversum, Bosb. Toussaintl. 36; Wed. van AsAtfend van Rem brandt li 22 naar Utrecht, F. C. Donderstr. 34bis; K. de Weij van Schoutenk.weg 18 naar A'dam, Baffinstr. 271L. v. d. Kuil van Eigen- domweg 104 naar Utrecht, Willemstr. 22; Wed. A. H. de Greef van Stationsweg 16 naar A'foort, Barch. Wuijtierslaan 29; H. A. Jekel-de Boer van Molenstr. OZ. 91 naar A'dam, Rustenb.str. 2651; J. H. J. de Zoete van B. Grothestr. 41 paar A'dam, Milletstr. 42; S. J. Startenbeker-Hoeve naar van Parklaan 14 naar Den Haag, Statenlaan 60; W. T. Jut van JC. Brinkweg 21 naar Baarn, Hoogstr. 9; II. ,S. Gold- chmidit van Kerkpad ZZ 57a n. Buileniland F. v. d. Brom m. gez. van Andriessestr. 8 naar Zuilen, v. Hoornekade 71 bisJ. Hulst m. vr. van Verl. Postweg 92 naar Baarn, Pompstr. 4; M. de Goede van Ba- demakerstr. 25d naar Woerden, St. Jo- seph-Pens.P. J. Visser van Luchtv.afd. naar R'dam, P. de Raadtstr. 23a; Wed. G. J. Dekker van Oranjel. 20 naar A'dani, Alexanderk. 15huis; H. A. J. Huddleston Slater van Amersf.str. 21 naar A'dam, le Helmerstr. 293III. Verhuizingen in de gemeente van 24—30 Aug., 1933. Joh. Papenburg van Heideweg 6 naar G. Pelsweg 3; G. Buddingh van Oranjel. 20 naar Oranjel. 24; B. v. Zijl van Ferd. Huijcklaan 4c naar Braamweg 38. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 3 September 1933 kerk 10 uur: Ds. Groen-evel-d. Hagepreek (Bosstraat 20) 6 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schadek. Bmmakerk 6 uur: Ds. Grocncveld. CHRISTELIJK GEREFORMEERDE GEMEENTE Zondag 3 September 1033 voormiddag 10 uur, naimididag 6 uur: Godsdienstoefening. Woensdag 6 September 1033 namiddag 7,30 uur: Ds. IC. Bokhorst, v. Murmerwoude. HERV. (GER.) EVANG. SPOORSTR, GEMEENTE. Z-ondag 3 September 1033 's morgens 10 uurj 's avonds 6 uur: Ds. L. G. Bruyn, van 's Gravenhage. VEREEN. VAN VRIJZINNIQ-GOD8- DIENSTIGEN. Zondag 3 September 1033 voorm10,30 uur: Ds J. L. Faber, van Zutphen. le SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK

De Soester | 1933 | | pagina 2