2e BLAD Koninginnedag in Soest. Sterrit: ,,Op naar Soesterberg". J. L. H0KSBERGEN O^Plaatse lijk N ieuws^O behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 2 September 1933, No. 70 HANDELS- EN INDUSTRIETEN. TOONSTELLING „hitso." In aansluiting op ons vorig bericht, om trent de teratoonstellliinig, welke door de Centrale Winkelde rs<vereeniging alhier zal worden georganiseerd, kunnen wij mede- deelien, dat de opbouw der expositieruimte zijn voltooiing nadert. Als dit nummer on ze abonné's bereikt heef-tj, zuiden vele ex posanten reeds hunne stands hebben opge- stelid. Wij zijn eens een kijkje wezen nemen en kunnen nu reeds berichten., dat de beide zalen (er is voor dit doel een speciale zaal bijgebouwd) tot in de uiterste hoeken zijn gevuld. Wij .durven te voorspellen, dat het er keurig en gezellig uit zal zien, en dat deze tentoonstelling een ieders be zoek waardig zal zijn. Wij vernamen vam het temtoonsitellliingscomiité^ dat door tal van standhouders verrassingen en cadeaux zijn beschikbaar gesteld voor iedere 10de, 25ste, 50ste, 100ste, 500ste en 1000ste be zoeker. De firma Douwe Egberts zal, evenals op andere tentoonstellingen,, ook hier in haar theeschenkerij, welke op het tooneel zal worden ingericht, de bezoekers een kopje tihee of koffie ter keuring en ter kennismaking aanbieden. Het zal geduren de de tentoonstelling voor de bezoekers een ware geschenk regen worden. Het co mité, dat de 'laatste dagen en nachten reeds bergen werk heeft verzet, is nog steeds ijrverig bezig met aMerlei regelingen te tref fen. Het bestuur laat niets aditerwege om de tentoonstelling zoo gezellig en aantrek kelijk mogelijk te maken. Zoo zal in de voortuin van Eemland een aantal aardige amusement-spelen worden opgesteld), waar aan de bezoeker naar hartelust kan mee doen. De feestgids, waarover wij in ons vorig bericht reeds spraken, bevat een opwek kend voorwoord van onzen Burgemeester, in zijn kwaliteit van Voorzitter van het Eere-Comité en een van den voorzitter der vereeniging, den hr. A. G. Spijker. Voorts geeft deze gids behalve een overzicht van d feestelijkheden, ook den bezitter nog de gelegenheid om aan een aardig gestelde •prijisvraag mee te 'dingen, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld door de aan ge silo ten winkeliers, van, wie een adres sen-lijst nn den gids is opgenomen. De kinderspelen zullen staan onder lei ding van een aparte commissie, met als voorzitter de heer F. D. Gerth. Deze spelen worden gehouden op Woensdag 6 Septem ber a.s. des middags van 16 uur, op het terrein aan de Paulus Potterlaan. De kin deren moeten zich dien middag melden bij een der commissie-leden die op het terrein aanwezig zullen zijn; echter vóór één uur Zij moeten de deelnemerskaart goed zicht baar dragen. De volgenide Spelen zullen worden ge houden: voor kindleren' van 67 jaaV ('jongens) 'hardloop en; (meisjes) blokjes rapen; voor kinderen van 8—9 jaar (jongens) zalcloapen (meisjes) loopen met ei op lepel; voor kinderen van 1012 jaar (jongens) sprietloopen of mastklammen; (meisjes) stoelendans. Ook deze spelen gaan om fraaie prijzen. Deelnemerskaarten zijn te bekomen bij de aangesloten winkelier. De Inschrijving tot deelname is open gesteld tot en met 4 September des avonds 8 uur aan de'adressen der commissde-leden. Men verzoekt ons nog mede te deel en dat de toegangsprijs voor de tentoonistelr ling 15 cent bedraagt inclusief verm.be- 'Lastlnig. Wij wenschen de vereeniging en de standhouders een druk bezoek toe en ho pen, dat Pluvius eens mèt hen zal, zijn. I VAN BERKEL'S PATENT. Vriendelijk daartoe uitgenoodigd hebben wij Donderdagmiddag te 3 uur bij den heer Joh. Mets, van Wcede- straat 46, door den heer J. van Hall, vertegenwoordiger der van Berkel's machines, Steerïhofstraat 79, het uni- verseele model No. 20 hoorenj explicee- ren en de werking er van gezien. Elk een is wel eens in een winkel van fijne vleeschwaren er getuige van geweest, van de onhygiënische manier om elk schijfje dat de vleeschmachine af snijdt, met de vingers te moeten aan vatten, om op een cartonnetje netjes te arrangeeren. Dit was onpractisch, vooral daarom, omdat men zoo pas geld had teruggegeven en op 't zelfde moment de vleeschplakjes aanpakte. De uitvinding gaat ver, en dit heeft ook wederom de firma van Berkel te Rotterdam:, bevestigd door een vleeschmachine te construeeren die zelf de plakjes afgesneden vleeschwa- rent wanneer men het cartonnen schaaltje op het ontvangplateau zet daar netjes op legt, zonder met de vin gers deze aan te raken. Wanneer men het cartonnetje nu een weinig draait, wordt dit keurig door de machine ge garneerd. De clientèle word-t «lus in 't vervolg hygiënisch de vleeschwaren toebedeeld. De machine wordt of electrisch of met handkracht, ook kan alleen het snijvlak electrisch worden bewogen, wat vooral practisch is bij het snijden van ham, daar deze dan niet uitrafelt maar een mooie plak geeft. Er zijn pas 7 machines als hier boven aangegeven geplaatst n.1. 5 in Hilversum, 1 in Utrecht en nu is de algemeen bekende firma J. Mets al hier de eerste die de clièntéle aldus gaat bedienen. Wij wenschen hem veel succes met deze practische ma chine. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW" Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: belastingmerk zwart-bonte pink zilveren broche Birktstraat 44 Birktstraat 46 Politiebureau Uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf Neufville op 13 Augustus jl., 204 KM. A. Rijksen 1—3—13—28—30 J. Huurdeman 2 j. Pot 4910161721262732 39 B. Groeneveld 5-£—12—15—34—36—40 W. C. Priem 6—22—25—31—33—37—38— 42 J. Groen 714 G. Teeken 11—19—.35—43 H. Polhman 18—29—41 J. Rijksen 20 A. van Dorresteijn 23 H. Broekhuis 24. Wedvlucht vanaf Monsl, 20 Augustus, 210 KIM. J. Pot 1-2—1—6—14—16—20—26—32 B. Groenevel d 35 W. C. Priem 717253033 G. Teeken 8—9—22 A. van Dorresteijn 10 H. van Sitter 11.18 Hl. Polhman 12-1527 A. Schaap 1335 J. Groen 19—28—31 J. Burgsteden 21—29 Timmermans 23 G. Geitenbeek 24 A. Rijksen 134. A. van Dorre-steijn» Rekenaar. De morgen. Ditmaal ,is deze feestdag ook in ons lorp niet onopgemerkt voorbij gegaan. Reedis vroeg in den morgen zag men op straat met oranje getooide kinderen en werd hier en daar de Vaderl. driekleur met Oran jewimpel ontrold, welke tooi bereids was aangebracht aan Rijks- en gein.gebouwen, zoadat het er al fleurig begon uk te zien. Tegen half negen waren reeds velen met Oranje getooid, die allen zich begaven naar het feestterrein aan de Paulus Pot terlaan waar voor 300 kinderen de spelen een aanvang zouden nemen. Een commis sie uit de VVV Soest Vooruit, Soest Zuid, de Chr. Oranjevereenigiimg Juliiana van Stolwijk en van Wdllhelmina uiit Soester berg was aanwezig om de gasten te ontvan gen, Het eerste deel van het programma, de hoofdschote.l was de beoordeeling van de 21 versierde fietsen en 8 poppenwagens. De uitslag was als volllgt: Versierde Rijwielen: le prijis Wim Broer tjes 2e prijs Kees van Brummèlen 3e prijs Bcb van Sitter 4e prijs Gerrit Wiersma. Versierde Poppenwagens: le prijs Marie van Asch 2e prijs Chrisje Batenburg 3e prijs Lijda Smit 4e prijs Jopie van Ee. De uislag der kinderspelen is ails volgt: Ringsteken: 1 Aukje van Wijngaarden 2 Annie v. d. Heuvel 3 Leen Hi'lhorst 4 Bea van Ingen. Verder behaalde in de afdeeling waschophangen de le prijs Trui da Wallet 2e Tinc Groeneweg 3e Sophie van Hees 4e Janny van .Elteren. Tonnetje steken le prijs Ailb. Hornsveld 2e Eb. Klompenbou:wer 3e Georg Ba tenburg 4e Karei, de Bruyn. Vlaggetjesloop le prijs Geertje van Vel- zen 2e Tonny Peters -3e Gerrit Lege- maat 4e Rieka van de Witte'. Zakloopen le prijs Teunis Muts 2e Wiege Batenburg 3e Gerrit Legemaai 4e YVim Batenburg. Paardje trekken le prijs Jan Batenburg 2e Jan de Jager 3e Jan Mecking 4e Jan Spanjaard. Blckjes rapen le prijs Hienk Hornsveld 2e Henny Manders 3e Aaltje Huizin- ga 4e Ben Roodselaar. Balloopen voor meisjes le prijs Ada Assink 2e Annie Verschoor 3e Lijda de Bruyn 4e C. Verhoef. Om half twaalf had daarna in de Chr. School aan de Spoorstraat de prijsoitdee- ldng »p laats. De middag. Des middags 1 uur verzamelden de leden van gymnastiek- en voetbaltvereend- gingen zich op het Stationsplein waar een stoet werd geformeerd en waarbij de cluh- vlaggen werden mede gevoerd. Deze fleu rige stoet trok op naar het Natuurbad waar de clubs uit S'berg reeds waren opgesteld. Er waren toen voor het défilé voor het Gemeentebestuur en 'de Oranjevereenigin- gen present: AGAVS, ADO, VA V, STC en Bé Quick. Rond het 'Naturbad werd de belangstel ling gaandeweg grooter naarmate het uur nadierde waarop de zwemidemonsrtaities zouden aanvangen. Wij merkten o.a. op de heer Burgemeester met Wietih. Lodeesen. Leden van EHBO waren natuurlijk pre sent; van hulpbiedien vernamen wij niets. De voortijd werd gekort met opgewekte muziek door bet R.K. fanfarecorps St. Jo zef uit S'berg, waarna c a. half 3 de wedstr een aanvang namen. De jury bestond uit de HH Grootewal, Mantel, van de Linden. Kerkhoven*, de Graaf en als startmeester de bad/meester J. G. Geervliet met zijn as sistenten Timmermans en Schelten. De temperatuur van het zwemwater was 22 gr. De uitslag der wedstrijden was als volgt: Waterloopen jongens: K. Jaarsveld H. Wilken J. Dorlas en du Sar verkre gen een prijs; van de meisjes T. van Wijn gaarden G. Donker en M. de Ktruif. 3 x 50 Meter estafette dames H. van An- del A. van Hilten en J. van Halm^ tijd 2,38 sec. Idem Heeren le prijs A. Blok A. Broek en J. van Leeuwen 1.58 3/5 sec. 2e Compagnie LVA 2.2 1/5 sec. 50 Meter Schoolslag meisjes van 1316 j T. Halm 52, B. Ran 54, I. Stam 55 1/5 sec. Idem jongens 1316 jaar J. Linzel 48 5/10. J, Maris 49 sec. GEVONDEN VOORWERPEN. 100 Meter schoolslag Dames 1 Ina Linzel li51, A. van Hilten 1,52 H. van Andel 1,55 1/5 sec. Idem afdeeling HH Tomassen 1,39, E. Wijngaard 1,39 2/5, D. Fügers 1,44 2/5 sec. 50 Meter vrije slag voor Veteranen, een zeer koddig nummer, waarbij de lachspie ren in beweging kwamen E. v. Eden 40 1/5; A. van Neijenhof 43 3/5; J. van de Wail 52 sec. 25 Meter schoolslag meisjes tot 13 jaar A. Radius 31 4/5 sec.; C. J. Scholten 31 4/5 sec. Idem jongens: N. Wijnbergen 29 1/5; N. Nefkens 29 4/5; C. Post 35 1/5 sec. Duik;, zweef en vrije sprong, wat .en buitengewoon mooi nummer was. le prijs mejuffrouw Ina Linzel le prijs den heer L. J. Jansen le prijs den heer P. C. Clements voor zijn zeer goede prestatie als seniores» waarvoor hem een compliment toekomt. Het nummer gekleed hindernis-zwemmen voor dames gaf veel hilariteit; er moest eerstgekropen worden door een boei, dan over een balk zien heen te komen en ver der een bal mede nemen naar het einde; uislag B. Lodewijks 1,20 3/5 T, van Ruyven 1,31 1/5. Idem HH Seniores: A. Dumerniet 1,23 4/5 sec. Idem afdeeling H.Hy: J. van Lom 57 3/5 sec. W. H. J. van Veen 62: Voor 'het slotnummer boegsprieten was zeer veel animo. Er melden zich aan den start o.a. 'n chef van de NSV 'n verpleegster, monteur, brandweerman, bruidspaar, kunst schilder, Hitier. kok, enz. Slechts weinigen konden het tot een goed eind brengen» meermallen steeg een luid hoera op als de deelnemer kennis maakte met het natte ele ment. Hier werd ook op het costuum gelet. De prijzen vielen ten deel aan de HH Stalenhoef en van Lon; voor costiuum aan den heer Redman. Voor de dames aan mejuffrouw Ran en Veenenidaal; oostuumprijs aan het bruids paar Scholiten en) Krieken. De zeer fraaie prijzen welke na afloop door kapitein du Sar met een toespraak werden overhandigd, bestonden uit fraaie medailles en voor de jongelui uit mooie cadeaux. Medailles waren o m. geschonken door het Gemeentebestuur, door de BLO •en de Maatschappij tot redding van Dren- kölingem Dit ziwemfestijn was tot aller voldoening verloopen; de badmeester en zijn assistenten een woord van lof. De avond. Reeds om 7 uur begon de stroom van belangstellenden door de tourniquets het Natuurbad te betredeni dat naarmate het donkender werd een groote massa herberg de, naar schatting 4000 personen. De op rit,, het resisauvani de boorden langs het bad; de rotspartijen, 'het bureau van den badmeester, waren geïllumineerd en door 3300 gloeilampjes van vijf kaars ver licht, een aanleg van den Heer Landman, te Soestdijk. Ofschoon nog steeds nieuwe bezoekers werden aange voerd, nam het humoristisch waterballet toch een aanvang wat erg leuk was, maar voor het grootste ded van het publiek was afgeloopienb voor men op de plaats van bestemming was'. PVO trachtt er de moed in te blazen, want over het alge meen werd er erg geklaagd over de re geling; sommigen betitelden; het geheel als een janboel. De boerendansen door 11 paren', het 12e schitterde door afwezigheid, kwamen niet tot zijn recht; het podium lag veel te laag, minstens 1 Meter had het enkele bevoorrechten er van. De groote massa zag niets en kon niets zien. Mtty de Tytlhmisehe dainsen was het precies hetzelfde, al deden de deelnemers en deelneemsters hun bestfy hef werd weer door verkeerde opstelling een échec. Daar op werd eindelijk om half elf het vuur werk afgestoken,, waarbij een paar nieuwe attractief, o,a!. 'het watervuurwerk, de vis sollen, dat zeer goed was. Waarom werd van een en ander geen programma ver strekt. Mlen moest elkeen aanklampen om wat te weten te komen. Z'ooals het bij volksfeesten hier altijd schijnt te moeten zijn!, was het ook nu weer, De regeling liet alles te wenschen over, behoorlijke leiding ontbrak ten eenen- male. De stemming onder de aanwezigen was dan ook verre van prettig en uitte zich door fluiten en andere luide protesten. De muziek, die tot tweemaal toe trachtte de stemming er weer in te brengen, werd het spelen even zoovele malen verboden;, waar na de muzikanten er den brui aan gaven en zich verder niet lieten h'ooren. Wij vragen ons af of het in het vervolg geen aanbeveling zou verdienen dat het bestuur van de leidende vereeniging zich de hulp verzekert van personen, die wel met het regelen van feesten op de hoogte zijn en beseffen dat die feesten in de al lereerste plaats gegeven worden voor het publiek en niet voor enkele bevoorrechten die weten waar en wat er gegeven zal wor den en zich goede plaatsen hebben verze- kerd. Laat men toch eindelijk eens beseffen dat het i.n elkander zetten en, regelen van volks feesten niet een ieders werk is. Een volgenide maal beter zullen wij maar weer hopen. NATIONAAL HULDIGINGS- COMITé. Door het bestuur der VVV Soest Vooruit en Soest Zuid waren Dins dagavond de besturen der vereenigin- gen alhier, 72 in getal, opgeroepen ten einde besprekingen te houden omtrent het deelnemen aan het défilé op 9-9- '33 in het Stadion te Amsterdam, ter gelegenheid van het 35-jarig Kro ningsjubileum van H.M. de Koningin. De praeses, den heer H. G. Veenstra, deelde vooral mede, na alle dames en heeren] een hartelijk welkom te hebben toegeroepen, dat deze uitnoodiging is geschiedt op initiatief van den heer Burgemeester, om daarna uitvoerig stil te staan bij het défilé en wat daar aan vast zit. Uit de gehouden bespre kingen bleek dat de meeste vereeni- gingen die aangeschreven waren, pre sent warren en hun instemming er me de betuigden. Men wilde echter als or ganisatie in één verband (Soest) ach ter VVV Soest Vooruit en Soest- Zuid defileeren. Om aan al de vragen en bezwaren tegemoet te komen, meld de zich de heer J. Bijleveld om Woens dagmorgen vroeg naar het bureau van aangifte in Amsterdam te gaan en daar de noodige inlichtingen in te win nen en deze aan het Verkeershuis me de te deelen, waar men zich alsdan kan opgeven, liefst vóór 31 Aug. n.m. Aldus werd besloten. Naar de gegevens gaan pl.m. 50 ver- eenigingen uit Soest defileeren op 9 Sept. 1933 nam. 2 uur. Het aantal deelnemers volgens de T.C. was nu al 30.000 personen. TENTOONSTELLING EN DEMONSTRATIE. SYSTEEM E.N.S.A.I.D. Dat genoemd systeem zijn navol gers vindt in alle rangen der Maat schappij bewees de tentoonstelling en demonstratie der werkstukken, Woensdagmiddag en; -avond gehou den in de kleine zaal van Religie en Kunst, waarbij mej. A. v. d, Plas, lee- rares en costumière de groote voor deden aantoonde van dat systeem, waardoor de dames zelf hun lingerie, japonnen, mantels en dergelijke kun nen vervaardigen. Om dit te bewijzen waren diverse werkstukken ten toon gesteld, die, voor zoover wij er over kunnen oordeelen, zeer goed waren uitgevallen. Wie er meer van willen weten, bezoekt na 5 September a.s. boven perceel Steenhofstraat 27 de mode-- akschool die daar door ge noemde leerares wordt gevestigd, en waar men in de geheimen der kunst kan worden ingewijd. Wij wienschen Mej. A. v. d. Plas succes op haar ar beid. 1STE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 4.50; middelprijs f 4.10-f 4.15; laagste prijs f 3.80; Henneneieren f 2.45f 2.35; alles per 100 stuks. Aanvoer 5700 stuks, handel kalm. AANRIJDING. Donderdagmiddag ha<d op de van Wee- destraat een vrij ernstige aanrijding plaats. Een Y—tax reed net uit de garage Auto- kluis den straatweg op, toen mej. G. B. uit Baarn per rijwiel passeerde. Doordat zij de auto zag oprijden, werd zij wat zenuwach tig en walde afstappen, waarbij zij echter kwam te vallen. Dr. Rupert verleende de eerste hulp en constateerde dat zij haar rechter kuitbeen had gebroken. Na haar voorloopig te hebben verbonden heeft hij zorg gedragen,, dat zij naar Baarn werd overgebracht. FAMILIETWIST. Woensdag was er weer ©en-s een fikse familietwist tusschen de beide families D. wonende op de Molenstraat. Over en weer werd flink gescholden en zelfs meer dan dat. Een der twistenden bekwam een groo te wonde aan de hand. De politie kwam •tusschenibeiden om rust en orde te herstel len. Overgenomen uit: „Het Motorrijwiel en de Lichte Auto". Het zal Zaterdag waarschijnlijk velen zijn gegaan als mij, dat namelijk een gevoel van erkentelijkheid jegens de organisatoren van dezen Sterriit een goed deel van de be schikbare ruimte in de harten vervulde, omdat men een prachtige gelegenheid kreeg een indruk te omvangen van al het moois» dat de provincie Utrecht den toerist biedt. Soesterberg en omgeving behoort stellig tot de mooiste streken van het dierbaar va derland en het is een puur genot om daar eens rustig te toeren. Bovendien is den cen trale ligging een, groot voordeel;, zoodat alles, naar men zou meenen, wel moest meewerken om dezen rit tot een groot succes te maken, te meer daar de Vereemi-- ginig voor Vreemdellilngenverkeer „Soes terberg's Bloei" een volwassen DKW-auto als prijs beschikbaar had gesteld en het daarenboven zeer lieflijk weder was. Dat de gedachten des menscben feilbaar zijn werd opnieuw bewezen door het feit, dat riiet alles meewerkte. De plaatselijke machtshebbers hadden naar het schijnt a. of de te verrijden rit misschien een „wedstrijd" is (dan dus toestemming van 't Ministerie van Waterstaat vragen); b. of die rit wellicht onder de Loterij- wet valt (in dit geval dus een verzoek aan den Minister van Justitie); c. of wellicht eenig .ander minst er ie (misschien bijv. van Onderwijs, als er toe valligerwijze voorbij een school gereden wordt!) nog een toestemming kan verke nen. Dit alles iijikt langzamerhand wel ietwat ridicuul', maar toch schijnt het noodig te wordien allerlei voorzorgen in acht te gaan nemen. Zou de KNMV in dezen misschien iets kunnen bereiken? Om op den Sterrit terug te komen, die is op zichzelf uitnemend geslaagd'. Als men nagaat, hoe kort de tijd van voorbe reiding is geweest, moet men zich verba zen;, dat er 265 deelnemers waren. Dat is een heel mooi aantal, al dient in aanmer king te worden genomen, dat een DKWtje ook wel een lieve prijs is- Alk prijzen vrij plotseling iets tegen den Sterrit ge kregen en om Zaterdagmiddag 1 uur werd aan de organisatoren meegedeeld, dat de zaak niet door mocht gaan. Laat ik u niet vermoeien met een verslag van de woor den), die ,iide omheining der tanden ontvlo den" van de heeren van de VW, noch met de misdadige plannen, die hun schier tot razernij gebrachte geesten produceerden; om kort te gaan: men was hopeloos. De reeds genoemde plaatselijke overheid ■nu is een zeer listige. Weet u waarom de rit niet door mocht gaan? Hij valt onder de Loterijwet en er had eerst aan het Mi nisterie van Justitie toestemming aange vraagd behooren te worden. (Inderdaad jammer voor de organisatoren!, maar.... volkomen jusit, en gezien den weg, dien de Sterrit den laatsten tijd blijkt op te gaan: 50 km rijden en een groote hoofd prijs principieel misschien inog zoo dwaas nietRed.) Als nu inmiddels de stukken van uw on getwijfeld gebroken klomp bij elkaar ge zocht zijn», vertel ik verder. Men belde den rechtskundigen adviseur van de KNMJV op, die toegaf, daf, daar tenslotte het lot beslist over de toeken ning der prijzen/, Soesterbergs vroede va deren inderdaad het recht hadden voor de zen rit de ministerkek toestemming te edschen en anders gerechtigd waren de prijzen in beslag te nemen. Dit is dus weer eens iets nieuws en nu weten we, dat mocht een vereeniging den moed en de energie bezitten een motorritje te orgami- seeren, het noodzakelijk is, dat die ver eeniging nagaat: waren tentoongesteld en wel op het ter rein van het Lunapark. U moet namelijk weten, dat er de heek week groot feest was in Soesterberg; alles heel genoeglijk en aardig met een jonge tentoonstelling van wat handel en industrie in Soester- btrg vérmogen erbij. Daar waren dan ook die DKW en de andere schoone prijzen voor het verrukte menschdom uitgestald. Men had. om te groote drukte aan de controle te mijden, den verstandigen maat regel genomen meerdere meldingsstations op te geven, zoodat er niet minder dan 5 finishes waren! Elke deelnemer had op zijn kaart levensgroot staan, waar hij heen moest gaan, terwijl aan de drie ingangen van Soesterberg een post was geplaatst, zoodat het heel moeilijk was je te vergis sen,. Aan 'de vei schillenide controles de gewo ne gezellige drukte. Er werd rustig en goed gewerkt, zoodat alles zeer regelmatig ver liep. Heel wat menschen uit het oord zelf hadden auto of motor en de gelegenheid aangegrepen en genoeglijk hun 50 kilome tertjes rondgetoerd, in enkele plaatsen net- (voorheen R. FRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen

De Soester | 1933 | | pagina 5