Voor Damestasschen Huis met mooien tuin Te huur - Soestdijk PMTIHIE Onze Verlovings-Ringen i. L. H0KSBERGEN ©IEP®? WIlüllEIN^ ESVAC-DE SPERWER Kleine Advertenties Kolomeweg 9, SOEST G. VAN DUIN Ingezonden _>o T- VAN VLIET De „ontdekking" door den „detective" 1 Burgerlijke Stand p-0 J.T.ZWIERS&ZOON ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 IJsseJimeer visschende de netten in beslag genomen. Thans is een vergunning voor het visschen op het IJsselmeer vereischt en deze kosrt f 7,50. Een aantal visschers, die vermoeden dat het IJsselmeer binnen en kele jaren zou zijn leeggevischt, heeft deze vergunning niet aangevraagd binnen den daarvoor gestelideni termijn. De meesten hebben na dien termijn wel een vergun ning aangevraagd, maar deze wordt niet meer aan hen verstrekt, zij zijn dus straf baar. Er wordt nu druk op het IJsselmeer gevischt en de vangst valt erg mee. Het is daarom te begrijpen^, dart er groorte versla genheid heerschrt onder de vissohers, aan wie de broodwinning door de beslagleg ging is onnomen. AMERSFOORT DE NIEUWE VERKEERSREGELING. Tegen de door B. en W, vastgestelde nieuwe bepalingen omtrent het verkeer en het parkeeren, verzet zich thans het be stuur van het R.-K. ziekenhuis, dat ernstig bezwaar heeft tegen het verbod van par keeren in de Sint Andriesstraat vóór het ziekenhuis. Het bestuur vindt dat verbod niet in het belang van patiënten, dokters, en bezoekers. Dit is na het protest der win keliers en van de Kamer van Koophandel al het derde tegen de invoering van de voorgestelde wijziging. GEMEENTEBEGROOTING 1934 EN SALARISKORTING Op 31 Aug„ jl>. is de gemeentebegroo- ting aan den raad aangeboden. De gewone dienst heeft tot eindcijfer f 4,21-1,429,39 en de ka pi taaldienst f 3,465,369,33. B. en W. willen vele subsidies laten vervallen of verminderen. Niet meer uitgetrokken zijn de post van f 1400 voor uitgaven ter be vordering van „Kiunstzin", f 490 voor de zangklassen van Toonkunst en de ub- sidie aan den Amersf. Autobus dienst ri verminderd van f 10,000 op f 7,500. Verder willen B. en W. het gemeentepersoneel op .de jaarwedden en loonen een korting ge ven van 3 pCt. en bovendien op het nè deze korting overblijvende bedrag, uitslui tend boven f 3000, nog een korting va 3 pCt. opleggen. VIERVOUDIGE MOORDAANSLAG TE MUIDEN. Een vreesölijk drama heeft zich Dinsdag avond na een raadsvergadering te Muiden op het gemeentehuis en in de raadszaal af gespeeld. Terwijl de bezoekers van de pu blieke tribune heengingen, schoot een te Mitiderberg wonende fotograaf f. J. fbe- lings, onverhoeds op 2 personen, die zich verwijderden, n.1. H. Veth en G. de Beus. beiden eveneens te Mtiiderberg wonende. Zij werden respectievelijk in. den buik en in de linkerzijde door kogels getroffen Eerstgenoemde vluchtte de straat op» zakte spoedig ineen, en werd door omstanders naar dr. Niekerk, die de eerste hulp verleen de, gebracht. Nadat de moordenaar de schoten in de hal had gelostl, rende hij de raadszaal in, eh met opgeheven revolver stormde hij naar de plaats, waar burgemeester de Raadt en wethouder Hottenftort ziaten, Op beiden schoot hij eenige malen en trof hen onder het hart en in den buik. Dit alles gebeurde zóó snel, dat de aan wezigen zich nauwelijks rekenschap kon den geven van hetgeen plaats greep. Er heerschte een ontzettende consternatie;, toen burgemeester De Raadt en wethouder Hot- tentot in hun stoelen achterover zakten. De bezoekers van. de tribune, raadsleden en verslaggevers grepen den moordenaar aan, die zich hevig verzette, maar toch tegen den grond geworpen en zijn revolver af genomen werd. Terwijl hij door een aan tal stevige knuisten werd vastgehouden, deden anderen alles, om de slachtoffers van dien moordenaar te helpen. Uit de kamers van den conciërge werden kussens gehaald. *en voorzichtig burge meester de Raadt en wethouder Horttentot daarop neergelegd, De burgemeester klaag de vooral over hevige pijnen in den rug, hoewel hij daar niet getroffen was. De getroffene de Beus werd ook naar de raadzaal gebracht, terwijl het slachtoffer Veth door dr. Niekerk verder werd behan deld. De politie bracht den moordenaar in een afzonderlijk vertrek, de thans verlaten bo dekamer. waar hem de boeien werden aan gedaan. Bovenidien bleven een paar stevi ge Mui der ingezetenen bij hem de wacht houden. Aan de politie verklaarde Ibelings, dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering hal gehandeld,' maar de wijze, waarop hij be wapend was, wettigt zeker de veronderstel ling. dat hij naar de raadsvergadering was gegaan met d.en opzet zijn wapen tegen burgemeester De Raadt en wethouder Hot tenitot te gebruiken. Toen de rijksveldwach ter hem fouilleerde, bleek, dat hem een 2de revolver hij zich droeg, geladen met 6 ko gels. Bovendien had hij een lossen houder met 7 kogels en 17 losse patronen jn den zak. De revolvers waren van kaliber 6.35. De revolver, wanmede de schoten gelost wanen), was geladen met 7 kogels. BAARN. FLORA THEATER. Geeft deze week „Rauschgift". Hans Albers krijgt volop gelegenheid om een serie heldendaden te bedrijven, die de stoutste fantasieën tartten* Aanvankelijk ziet het er naar uit, dat alles mis zal loo- pen. maar een film als deze eischt een ge lukkige ontknooping en daarom zien wij hoe die flinke Hans pienterder is dan alle poliitie-autoriteiten van Hamburg bij el kaar. Hij ontmaskert de heele bende, redt zijn zuster, die nota bene spoorloos ver dwenen v/as, verklaart zijn liefde aan Do- raj, achterhaalt den geheimzinnigen bende leider in een vliegmachine en laat hem ten slotte in zee springen uit pure gevoelig heid, omdat deze man welbeschouwd zijn weldoener is. Kortom: ook hier komt alles weer dik in orde en Hans is voor de zooveelste maal de man die letterlijk voor niets staat. Hans Albers is de man, wien geen zee te hoog gaat, om zijn aan morfine verslaafde zuster uit de klauwen van de geraffineerde en voor niets terugdeinzende misdadigers te redden en als hem dat aan het slot ge lukt, heeft hij ieders sympathie, óók van liet meisje dat hij in het begin al zoo machtig aardig vond Gerda Maurus, Trude von Molo en Peter Lorre dragen er het hunne toe bij, om deze film tot een kraker" in den besten zin van het woord te maken. Verder een pracht voorprogramma. Bulten verantwoordelijkheid der Redactie KOLONISATIE. De Heer Wunsch schreef een uitgebreid ingezonden stuk over kolonisatieplannen voor Nieuw Guinea. Het is misdadig, zoo als zekere menschen handelen ten opzichte van hun mede-burgers in dergelijke kwes ties. Zelf eveneens een klein beetje wetend van Tropisch Nederland, onderschrijf ik de woorden van den heer W. De ijverairs voor deze op të richten hel op aardei, moes^ men "zelf een jaar of zes naar N.G. zenden,, met als toegevoegd opzichter, een dood graver. Het kan alleen in het brein van een zwakzinnige opkomen om Westerlingen als boeren te willen uitzenden in landen als N.G. Tenzij deze ijveraars wordJen geleid door financieele zwemdelinsitiincten. En überhaupt is elke emigratie een avontuur Het is nu welhaast vier jaren geleden dat mij een opdracht gewerd om een onderzoek in tc stellen naar de emigratiepraktijken van enkele stoomvaart-Maatschappijen,, naar Canada. En ik wil daarover gaarne mijn ervaring weergeven. Hert is de moei te waard. Alvorens hiertoe over te gaan is het eer lijk om te verklaren,, dat de Emigratdecen- trale-Holland te den Haag telkenmale op nieuw krachtig stelling neemt tegen deze zwendelpraktijken, die rieken naar men- sciheniroof en slavenhandel. Wlanneer men meent., dat deze praktijken uitsluitend worden uitgeoefend d'oor een bepaaMc categorie, dan vergist men zich deerlijk. Het is nu eveneens ongeveer 5 jaren geleden dat hier te lande een Cana- deesch katholiek verscheen uit London, Ontario, met aanbevelingen van zijn Bis schop en van den Apostolisdhen Delegaat voor Canada. Hij kwam Holl. Katholieken werven voor Canada. Door de aanbevelin gen verblind, heb ik destijds in pers en radio mijn hulp aan deze actie verleend Wat bleek echter achteraf het geval te zijn Naast de vergoedng, welke de betreffende stoomvaant-Miij. betaalde in welken vorm dan ook voor iedcren emigrant, waar onder kinderen van 19 jaren bestond de taak van dezen Katholiek in de geestelij ke verzorging en zorg voor het Maatschap pelijk welzijn. Best. Helaas wist de goede man NIETS van. de Hollandsche mentali teit en van de levenseiscihen. Spoedig kwa men minder mooie berichten. Hen door mijn tusschemkomst naar Ontario gezonden Priester uit Ginneken gaf mij belangrijke inlichtingen', en zooa'ls hierboven gezegd werd door mij persoonlijk in Ontario een onderzoek ingesteld. En ik zal het mij nooit vergeven, dat ik eens mijn medewerking aan deze onderneming had verleend. Om te beginnen kreeg ik een kijk op de be handeling der emigranten aan boord. De passage was betaald, de winst ontvangen, en de emigranten, beter betiteld als vee, of als zigeuners waarvoor zij werden ge taxeerd werden naar Quebec getrans porteerd. In Q aangekomen moet men on derzocht worden door deri Canadeeschen Dokter. Het treurspel', wat zich daarbij af speelde, zal ik niet licht vergeten. Bijv, werd een jongen van 12 jaren in een barak achter gehouden. Hij was afgekeurd, en terwijl vader1, moeder en andere kinderen reeds in den trein naar Winnipeg zaten, zonder te weten waar hun kind bleef, kwam het sein tot vertrek. Een vrouw in geze- genden staat werd van boord gehaald, in het hospitaal gebracht. De man en de kin deren gi.ngen met denzelfden trein het Westen in, zonder te weten waar de moe der bleef. Geld hadden ze niet, en waar de koopwaarde van den Dollar gelijk is aan 80 Hollandsche centen konden zij niets an ders, dan de j,bevelen" van den slavendrij ver uitvoeren en heengaan naar de plaats van bestemmling. Canada, een land, geheel verschillend van hert onze, waar een geheel andere mentali teit heerscht, het leven geheel anders is, heeft velen tot wanhoop gebracht. Vele. vele malen heeft de Consul te Ottawa Ne derlanders op 's Lands kosten terug moé ten zenden. Moeders hebben mij gezegd: „.wel op hun knieën terug te willen kruipen". Nu zou men zich afvragen, of hier wel altijd boos opzet in het spél is. Daft is inderdaad niet het geval bij velen. Een door mij in de Canadeesche pers geplaatste oproep deed zien, dat er ook anderen waren, die zich verzoend hadden met hun lot. Letter lijk schreven zij ..wanneer men in Holland een boterham heeft, behoeft men niet naar Canada te gaan om er kaas op te halen". En zoo is de situatie zuiver geteekend. Afgezien dan nog van het feit, dat vele jonge levens hier hopeloos in Canada de railleerden. Dat alles met eigen oogen gezien heb bend. meende ik, daft er, wat betreft de be moeiingen van den bewusrten katholiek, die er volstrekt tc goeder trouw was, iets'niet in orde was. Ik had toen een onderhoud met de hoogste Kerkelijke autoriteit in den Lande, Wijlen Z.Fm. Kardinaal Roulleau van Oliehoek. En mij .bleek toen', dat de (TOorheen R. FRESE Hoflerenncier». BAARN. '/leeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen m Moet el slagerij OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN 1 TELEF. 330 POSTGIRO 146481 emigratie-organisatie van het, in hoofdzaak Katholieke, Noord Canada, ressorteerende onder Z.E. geheel andere eischen stelde. Zoodanige eischen, dat ieder, die daaraan financieel kon voldoen, er niet over den ken zou naar Canada te emigreeren. Bijv. bezit van een contractueele aanstelling op een farm, beheerschen der Engelsche taal, bezit van geld van ca. duizend gulden; enz. enz.). Maar inrtusschen hebben de stoom vaart-maatschappijen destijds flink verdiend aan het overbrengen van dit emigraetivee. En daar gaart het maar om. Het is hier niet de plaats om talrijke en veelsoortige erva ringen te verhalen. Nu men echter hetzelf de spelletje in eigen land wil ondernemen, wil ik, aansluitende aan de waarschuwing van den Heer W. mijn steentje bijdragen, opdat, zoo als de brochure van de Emigra tie-Centrale Holland^ betiteld is: v,Bezint eer men begint." Waar de verhouding in Indië nog slechter is, dan in Amerika, staat propaganda voor deze onderneming gelijk aan bloedlooze geweldpleging. Kolo nisatie in Indië heeft reeds geschiedenis ge maakt. Misschien dat een, of andere arge- looze Javaan naar Nieuw Guinea te krij gen is. Men kan echter beter gewoon dood gaan. Het is alweer de Nederlandsche pers, welke de noodige reclame heeft gemaakt. En het gevaar bestaat, dat een argeloos le zer het slachtoffer wordt van de journa listieke ontwikkeling van hen, die op de redactiëbureaux de snaren bespelen vant wart ik in dit geval zou willen noemen, ,,het lier des doods". In afwijking met het onderschrift van den heer W. eindig ik dfit epistel: „ik ben niet naief genoeg om te gelooven, dat an dere bladen dit zullen overnemen". Wie weet komt de Emigratie-onderneming Nieuw Guinea nog eens met een adverten tie. NIEVEEN. Gaarne hadden c nderget. dat U onderstaand stukje in Uw veel gelezen blad „de Soes- ter" opnam, bij voorbaat onzen dank. Als inwoners van Soest waren onze ge dachten, dat de Centrale Winkeliers Ver- eeniging Neutraal was, en dat ze de zaken ook eerlijk en gelijk zouden behandelen, zonder aanziens des persoons. Dit schijnt niet zoo te zijn, tenminste blijkens de on dervinding bij 't Kinderfeest dat gegeven is op Woensdag 6 Sept. Daar er volgens onderget. op zoo'n feeslt voor iedereen vrijen toegang is', dus ook voor ieder vrije medeschrijver voor consumptie. Op deze gedachten wenlden vye ons naar het be- Laat NU uw Winterkieeding en Dekens behandelen. F. C. Kuijperslraat 10 Telef. 803 stuur om plaatsing bf inlichtingen, welke ons verwees naar de Feestcommissie, al waar we ons vervoegden op 1 September non. Firma Gerth, Laansrtraat; we kregen daar de modedeelinig: kom maar eens te rug, het moet nog bèsproken worden. Zoo wenden we op sleeptouw gehouden tot 5 September, toen werd ons keurig medege deeld, er is een pachtsom voor geboden, en aangenomen: 'n ander kreeg geen kans om mede te schrijven. Hier schijnt men aan hetzelfde euvel te lijden als meer open bare feesten, hoe kan ik het best mijn vriend of vriendjes helpen. Of heeft de CWV maar één klartt in Soest, wij hebben (de gedachte als dat onder de leden der CWV verschillende klanten wonen hier in Soest. Dat de leuze geheven wordt: koopt in Soest en niet daarbuiten is mooi, alwaar onderget. ten volle mede instemmen, maar laten de leden en hier de Feestcommissie, dan ook eerlijk handelen. Teekenen wij A. v. OOSTENBRUGGE CHR. VAN GROL R. VAN ZUILEN AAN „AD REM'" Mjjn'heei*, In „de Soester" van heden lees ik een ge- dichtjev waarin U ondermeer meent de feesten van 31 Augustus te moeten hekelen, en U zich o.a. beklaagt over het ontbreken van „eenheid in feestviering" in Soest. Mijnheer „Ad Rem" hierin benlt U abuis vierkant abuis zelfs. Als er ooit sprake is geweest van „een eenheidsfront, was hc-t wel dit keer. Het feestcomité was namelijk samengesteld uit vogels van zeer diverse pluimage namelijk bestuursleden der Oran- jevereeniging Wilhelmina te Soesterberg, de Ch'r. Oranjevereniging Juliana van Stolberg te Soest, de Vereeniging „Soest Zuid" en de VW „Soest Vooruit". Voor het eerst dn de geschiedenis van Soest was er dus wèl sprake van samen werking, en deze nog schuchtere poging bad meer „eenheid", waaruit in de toe komst mogelijk nog veel goeds voort kan komen, verdient zeer zeker aanmoediging èn niet een afbrekende crirtiek als de uwe. Ten slotte nog iöts over het feest zelf. Er zullen fouten gemaakt zijn, een ieder maakt die, ook mijnheer ,tAd Rem". Wlie echter meer van de zaak af weet en zoodoende bekend is met de zeer ge ringe geldmiddelen waarover het Comité te beschikken had, zal het haar niet euvel kunnen duiden dat zij déze keer in de op stelling niet .zoo royaal kon zijn als in meer normale tijden anders misschien het geval zou zijn geweest. De financieele uitkomsten hebben be wezen dat hare voorzichtige houding vol komen juisrt is geweest. Inmiddels met dank voor de plaatsruimte, Een der Commissieleden. Ja, hij was een „detective" Van de welbekende soort: „Geld vocruit", voor hun „recherche"; Van wien men dan niets meer'hoort. En mi liep hij in gedachten), 's Avonds langs een stille gracht, Toen hij daar „iets zag gebeuren"; W(at hem, mog'lijk, voordeel bracht. Want zijn roem was aan het tanen; Mïen kreeg hem. zoo l&ngz.aam, „door"; „Samenwerking" met Politie? Daar bedankte deze voor. Uit een huis dan, op den hoek déér. Kwam een jonge, bleeke vrouw; Zag hij goed? 't Gelaat verwrongen; Was het angsrt, pijn, smart, berouw? Zou hij haar, in stilte, volgen? Speelde zich een drama af? Waarvan de „ontknooping".door hem Mogelijkberoemdheid gaf? Neen, hij zou het huis „bespieden", Staande achter dikken boom; Nou! had hij 't niet goed „bekeken"? Wat hij zag: 't leek hem een droom! Door een zij-deur, in de steeg ddar, Sloop naar binneneen agent! Toennog méér ge-uniformden, Der Gemeente wel bekend. Ging men hier aan 't „samenspannen"? Had hij een „complot" ontdekt? Kon hij der Gemeente hoeden Voor yjeeni aanslag" haer verwekt? Ha! dan zou hij wraak hier nemen; Der Politie „stom" doen staan. Van 't „yerraad" van eigen mannen; Danzou men hem eeren gaan! Plots zag hij, in één der kamers, Even maar, een helder licht; Iemand met een mes(?) in handen, Schoof, vlug, de gordijnen dicht. Toeneen gil! gesmoord, wanhopig Alsof iemand werd vermoord! En hij rende op de deur toe Rukte, bonsde; keek verstoord Naar een plaat, waarop te lezen: „Tand-Arts Tandtechniek van Geel"; 's-Woensdags-Avonds, 89. Voor Gemeente-Personeel". AD REM. (Nadruk verboden) van 31 Aug6 Sept. 1933. GEBORENJohamna dochter van J. Walet en J. van de Kieft Wiiekslooterweg OZ 27; Maria Jacoba dochter van J. van Drie en C. van Tamelen Birktstraat 13; Gerrit Jan zoon van G. J. Stuivenlberg en J. van Lotten Kerkdwarsstraat 14. GEHUWD: J. P. H. Messer en G. C. Brandenburg; J. Haage en M. Höffgen; C. Jansen en C. F. van 't Hoenderdal; F. Reijmerink en A. A. van Batenburg. OVERLEDEN: Wilhelmina Roellfina Heinhuis, 31 jaar, gehuwd met J. Ver- kooyenj. Vestiging van 31 Aug.6 Sept. 1933 A. M'. Wingerden van Zwijmdrecht maar Soesterbergschestraat 35; A. P, Gaasbeek van Li en den n aar Postweg 93; G. F. van Valkenhoef van Amersfoort naar Steen hofstraat 50; H. A. Lavaleije—Fugers van Utrecht naar Burgemeester Grothestraat 7; J. H. Eggink van Utrecht naar Prins zondag a.s., 2 uur (Competitie-wedstrijd) Hemdriklaan 11; H. 'van den Broek met vrouw van Amsterdam naar Beetzlaan 52; J. W. Oostveen van Hilversum naar Steen- hofstraat 39; A. Mt van Schailkwijk van Amsterdam maar Vredehof straat 2. Vertrek van 31 Aug.6 Sept. 1933 G. iE. Landweer van Nieuwerhoekstraat 10 naar Delft Oostsingel 54; J. L. B. Gie bels van Verlengde Postweg 61 naar Bloe men daal Ju'lianalaan 259; A. J. J. Deijonan van Lange Brinkweg 35b naar Amsterdam 2e Jan Steen straat 95 le etage; W. Züman van Eikenlaan 37 naar Arnhem Emma- srtraat 60; J. J. Loen van van Lenneplaan 62 naar Ierseke Havemdijk E 56; Th. van de Coterlet van Isseltscheweg 3 rtaar Cu- lem'borg RK Seminarie; R. Prins met gezin van B. Grothestraat 17 naar Miedan NOI; J. Verkooyen met gezin van Beukenlaan 21d naar Baarn Sparrelaan 42; J. H. N. Verduin van Knormmeweg 20 naar Borculo Pension Burgers; J. J. Kempermam tvain. van Maarenstraat 20 naar Boxtel School Paters AssumptiomistenE. M. Wetering van Verlengde Postweg 85 naar Zeist Pan- weg 25; C. van Zijll van Lindenlaan 1 naar Amersfoort Reigerstraat 16; M. Kisten maker met vrouw van Kampweg 78 naar Bussum Koninginneweg 12; G. P. Kok van Kerkpad ZZ 7 naar Culemborg RK Se minarie. Verhuizingen in de gemeente van 31 Aug.- 6 September 1933. L. F. van Rooijen van Krommeweg 12 naar Beetzlaan 12; D. Ernsten met vrouw van Kerkpad ZZ 58 naar Eikenlaan 35; P. van Muijden van Korte Hartweg 1 naar Beukenlaan 14a; D. AHenberg idem; J. J. Bruggeman idem; B. Hoekstra van van Weedestraat 29 naar Beetzlaan 10a; R. H'ilhorst met gezin idem; H. P: J: Beu. ke van Molenstraat WZ 39 naar van Wee destraat 29. le SOESTER ELECTR. DRUKKERÏl VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK ran 16 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaataen, S maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. Winkelhuis te koop of te huur aan de Beukenlaan 21c. Adres Miereveltstraat 1. Amersfoort Te koop Kussingkast, antieke kisten vanaf f 22,50; Staartklokken f 17,50; Mahonie trimo ta fel, oud Holl. dressoir; Koperen akers, enz. Aan hetzelfde adres 2 groote Spiegels vanaf 2 M. hoog J. EIJKELBOOM Middelwijkstraat 49 Soest te koop. te Soest bij Spoor, Bushalte en Kerk gelegen, voor slechts f 3200, Bevr. Kerkpad N.Z. 22, Soest Nette Dienstbode gevraagd door Mevrouw Heesterman, Em- malaan 6 EET NU KIP. Soep- en Braadkippen vanaf f 0,60 p. stuk Jonge Hanen vanaf f 0,25 per stuk Prima kwaliteit KERKPAD N.Z. 2 SOESTDIJK AFBRAAK TE KOOP Golfplaten, deuren, ramen, balken, planken, regels, latten, schotten, voordeuren, pannen, steenen, asphalt, teer, gr. carbolineum, br. carbolineum, bankschroef, veldsmidse, ijzerhekwerk, regentonnen, ijzeren tonnen, fornuizen,, pompen, broeiramen, kippenhok ken, enz. enz. H. Wolfsen Veldweg 19 voor f 35 per maand, een zeer mooi huis, bevatt. 6 kam., keuken; WC; kelder; terras- balcon en zolder. Voor f 32.50 per m. te Soest te huur, een nieuwgebouwde vrij staande Villa met 1400 M2 tuin. Bevragen: Kerkpad NZ 22, Soest Net Meisje gevraagd, plm. 16 jaar, van 's morgens 8 tot 's middags 2 uur. Hulp van werkvrouw aanwezig. Brieven onder No. 1008 aan het bureau van dit blad UW ADRES IS POELIERS. houden zich beleefd aanbevolen voor de levering van alle soorten Soep- en Braad kippen en jonge hanen in alle prijzen. Te huur gevraagd Klein lief huisje, liefst met stukje tuin, omgeving Soestdijk. Brieven Achterom 105, Hilversum Twee flinke, leege, doch gestoffeerde kamers gevraagd, door eene eenv. besch. dame, PG, m. mid dagmaal te Soest. Amersfoort of Soestdijk. Eenig liefdevol toezicht en bediening (we gens zwakte na ziekte) worden gewaar deerd en vergoed. Brieven met prijs Kolo- nieweg 2e, Soest Te koop Viool met kist; Gramophoon met 30 dub bele platen; Geëmailleerde Vulkachel met pijp; 12 stuks Wit Jeans, Indische Heeren- costuums; een partijtje diverse leerboeken Te bezichtigen Hartmanlaan 38 Soest Te koop. Ter overname aangeboden wegens verhui zing Gasfornuis met oven (3 jaar oud), van f 100 voor f 25. Te bevragen Middelwijk straat 21. Plaatsing gezocht voor flinke jongen, 14 jaar bij auto-, fiet sen- of electriciteitsbedrijf, salaris geen ver- eischte. Brieven onder letter W aan het bureau van dit blad Biedt zich aan tegen 1 October net Meisje v. dag en nacht, liefst bij dame of dame en heer alleen; eenigszins kunnende koken, vg.g.v. Brieven onder No. 1005 aan het bureau van dit blad Gevraagd een in goeden staat zijnde hand-néaimachine Aanbiedingen met prijsopgaaf Vinkenw. 25 Piano te koop gevraagd, Duitsch merk. Aanb; met omschrijving en prijs onder No. 1006 aan het bureau van dit blad Leerling Winkelbediende gevraagd voor winkelwerk en lichte admi nistratie. Brieven onder No: 1007 aan het bureau van dit blad 0e Regentijd staat voor de deur Gummiregenjassen f 4,90 - Lodenjassen en Mantels Garbadinejassen Trench-coat9ook voor kinderen Jongens- en Meisjes Schoolcapes, enz. enz. U weet: „HET HANDELSHUIS VOLDOET Uil Soesterb-straat 51 Soest Telefoon 400

De Soester | 1933 | | pagina 2