Rechtzaken T- VAN VLIET Modelslagerij O^Plaatse lij k N ieuws^ O Zonnehauvel kwaliteit Tuinbouwinrichting „Zonneheuvel'' EMMALAAN 12a - SOESTDIJK - TELEF 611 van Hgrarische producten in den weg wor den gelegd, alsmede de verminderde koop kracht van ons eigen volk zijn oorzaak, dat een omvorming van het bedrijf nood zakelijk is. De Regeerinig hoopt er in te slagen, die maatregelen te treffeni, welke noodzakelijk zijn om dit proces te bevorderen, opdat on ze* bodemproductie zich zoo spoedig moge lijk aanpasse aan de behoeften van dezen tijd. Zij rekent bij de vervulling van deze wel zeer zware taak op de welwillende medewerking Uwer Organisaties, en ver trouwt, dat gemeenschappelijke arbeid op dit gebied den land- en tuinbouw door de moeilijkheden van dit tijdsgewricht zullen heenvoeren naar een betere toekomst". LOOSDRECHT MOND- EN KLAUWZEER Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer breidt zich de laatste dagen in Oud- en Nieuw-Loosdrecht sterk uit. On der de groote veestapels in de buurtschap pen Mijden en Oudover dezer gemeente is nog geen enkel geval voorgekomen. MAARTENSDIJK. MOND- EN KLAUWZEER Eenige weken geleden deed zich alhier het eerste geval voor van de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer, Thans breidt deze ziekte zich meer en meer uit; bijna iederen dag worden nieu we gevallen aangegeven. AARDAPPELSTEUNREGELING 1933 In verband met een tot stand gekomen Koninklijk besluit, regelende de bevoegd heden van de Nederlandsche Aardappel Centrale, Kazernestraat 3, Den Haag, te lefoon 180934, deelt de Ned. Aardappel Centrale mede, dat haar de uitvoering van de steunregeling oogst 1933 is opgedragen De Nederlandsche Aardappel Centrale Steunt voor deze uitvoering op de mede werking van de gewestelijke aardappel organisatie en wel als volgt: Gew. Aard. Org. voor Noord-Holland directie Anna Paulownastraat 20, 's-Gra- venhage. Gew. Aard'. O.rg. voor Zuid-Holland, directie Anna: Paulownastraat 20, 's Gra- venhage. Teneinde belanghebbenden met de rege ling op de hoogte te stellen, volgen hier dn het ko t de voornaamste punten: 1 Het vervoer van alle aardappelen is, behoudens het hierna bepaalde, verboden mett ingang van 4 feptember. 2 Het vervoer kan wonden toegestaan op vervoervergunningen, die namens de Centrale door districtskantoren der gewes telijke organisaties, welke op alle plaatsen van beteekenis worden gevestigd1!, worden afgegeven, 3 Een bedrag van f 1 (één gulden) per 100 K.G. isverschuldigd, indïen op een vervoervergunning aardappelen worden vervoerd in de sorteering van 3560 mm. maximum lengte 8 cMi en bestemd voor blnnenlandsche consumptie. 4 Voederaardappelen, exportaardappelen, door den Ned. Alg. Keuringsdienst (NAK) goedgekeurde pootaardappelen of eventueel te re-expedieeren aardappelen zijn vrij van dat recht, mits de verzenders zich aan de daarvoor geldende bepalingen onderwer pen. 5 Vrij mag worden vervoerd ten hoogste 10 K.G. aardappelen in de sorteering 35 60 mm. maximum lengte 8 cM., kennelijk bestemd voor de consumptie van een per soon of één gezin; 6 Vervoervergunningen zullen slechts aan door de Ned. Aardappel Centrale er kende handelaren worden verstrekt; 7 Voertuigen mogen consumptieaardap pelen slechts in geplombeerde zakken on der begeleiding eener vervoervergunning vervoeren 8 Vervoer van de boerderij of bewaar plaats naar een nabijgelegen laadplaats 'moet eveneens door vervoerbon gedekt zijn: 9 Aardappelen, bestemd' voor veevoe der, moeten worden gedenatureerd; 10 De consumptieaardappelen zijn geclas sificeerd in 4 groepen en wel: rubriek T" Bravo, Zeeuwsche bont© Zeeuwsche blau we, De Wet. Duinaardappelen en daarmede gelijk te stellen soorten; rubriek II: Eigen heimer. Bonte Star, Bevelander Eigenhei mer, Eigenheimer Dalgrond le vrucht.. Eigenheimer Dalgrond 2e'vrucht, Furore K-oh I Nor. 'Noordeling, Roodesfar, Souve nir en daarmede gelijk te stellen soorten- rubriek III: Alpha Bintje, Eersteling F.rd-r goldl Friso Gelkaragis, Great Scott, Indu strie, Ideaal, K'ing Edward, Majestac Mo- nocraat. Present Royal Kfidney, Triumph Wilde Duke en daarmede gelijk te stellen soorten: rubriek IV: alle zand- en veen- aardappelen. 11 De daarvoor aan de telers te betalen minimumrichtprijzen per 100 Kg. zijn: voor rubriek I f 3, rubriek TT f 2. rubiek IIT f 1,50 rubriek IV f 1.25, indien in de voor geschreven sortcering van 3560 tn m vierkante maat wordt afgeleverd', hormaat of rooster van 33 m.m. is hiermede gelijk te stellen; 12. Door de gewestelijke organisaties zal voorloopig 3/4 van de minimumricht prijzen aan den teler worden uitgekeerd Het ingehouden bedrag zal met het sald van het heffingsfonds dienen, om uitein delijk nog in voorraad zij'rcte partijen tf kunnen steunen. Mocht dat saldo daarvoor niet toereikend zijn, dan kan de Central besluiten tot terugvordering van de telers van een zeker percentage op de reeds uit betaalde gelden. Is het saldo gunstig, da^ zal aan de telers alsnog het geheel of een gedeelte van het ingehouden, 3/4 var den minimumprijs kunnen worden uitge keerd. 13. Boven deze minimumfrichtprijzen is voor rubriek I, II en <111,een toeslag te betalen aan den teler voor levering in de periode van 1 December 1 Maart var 10 cent per 100 K.G.Maart 20 ets.. April 40 ets. en Mei tot einde seizoen 6G ets. per 100 K.G. Voor zandaardappelen zijn deze bedragen te halve?ren. 14. Koopers moeten met inachtneming van plaatselijke betalingscondities, de koop som betalen aan de gewes'en, waaronder de betrefffende teler ressorteert, d e op zijn beurt op geldende bepalingen, beta ling van het gewest ontvangt; 15. De inkoopprijzen worden door de grossiers voor onkosten, vrachtloonen enz. met f 1 (één gulden) per 100 K.G. ver hoogd; op plaatsen, waar deze onkosten volgens een ontworpen regeling lager zijn, wordt het surplus afgedragen aan het ge west voor fondsvorming. 16. Directe verkoop van teler aan klein handelaar kan slechts onder inachtneming van alle voorschriften en betaling van de verschuldigde heffingen en den grossiers toeslag plaats vinden. Anders wordt geen vervoerbewijs vers rekt. 17. Alle eventueel door de Centrale over te nemen aardappelen moeten wor den gedenatureerd en mogen niet meer voor consumptie worden verhandeld of aan een fabriek worden afgeleverd. De cbnatu- reering geschiedt door en voor rekening van den houder ordar toezicht der con troleurs van de gewestelijke aardappel- organisaties of van de Centrale. 18. Overtreding van de voorschriften of bepalingen van de Centrale of Gewes telijke Aaardappel Organisatie kan worden gestraft met een geldboete van 'ten hoog ste f 10.000 of intrekking van erkenning als teler of handelaar voor den ,tijd van 1 .ot 10 jaar. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen op de districtskantoren, gewestelijke kan toren of de Centrale. EINDHOVEN EEN MAN VALT ZIJN GROOT OUDERS AAN. Zaterdagmiddag heeft de ongeveer 30 jarige G., uit het gehucht Muggenhol (dem. Zeelst) een aanslag gepleegd op zijn be baarde rootoudergs. G. is werkloos we ver en van jongsaf aan opgenomen ge weest in het gezin van zijn grootouders Gedurende zijn werklooshe d hielp hij zijn grootvader nu en dan op boerderij, Dezer dagen wilde de grootvader, de 73 ,arige Gooskens, een neef, den ongeveer 24-jarigen de Weijer, ook in dienst .nemen om bij het graan dorschen enz. te helpen. De kleinzoon verzette zich echter daar tegen; hij was er niet op gesteld, dat d-1 vV. bij zijn grootouders op de boerd.rj kwam. De oude man zette echter zijn zin loor en de W.. kwam werken. Zaterdag middag kregen de grootvader en de klein zoon hierover een hevige twist, die zoo aoog liep, dat G. den ouden man "met een knuppel tegen den grond sloeg. Op he. nulpgeroep kwam de 75-jarige grootmoe ier te hulp, waarna G. zich tegen haar keerde en haar zoodanig met den knup pel bewerkte, dat zij bewusteloos bleef liggen. De misdadiger pakte daarop zijn fiets ?n riep onder het wegrijden tot de bureti lat hij zich ging verdrinken. Hij reed in le richting Oirschot en is tot dusver nog riet teruggekeerd. De politie heeft hém .liet gevonden. Geneeskundige- én geés- jelijke hulp waren spoedig aanwezig. De .oestand van de oude vrouw is zóó zorg wekkend, dat haar de laatste Heilige Sa cramenten zijn toegediend. De toestand van den grootvader is re- lelijk wel. AUTO-ONGEVAL NABIJ PIJNEN BURG. Wielrijder ernstig gewond Donderdagm'dlag is op den Utrecht- jchen betonweg nabij Pijnenburg een ern stig auto-ongeval gebeurd. De 50-jarige arbeider van B. uit Soest kwam perrijwiel rit den zijweg van de Lage Vuursche en stak, zonder te letten op hét' verkeer, plotseling den betonweg over. De man vverd gegrepen door een uit de richting Utrecht komende Duitsche auto en mét ernstige hoofdwonden en inwendige kneu zingen bewusteloos opgenomen. Hij werd per auto naar de Rijksklinieken, te Utr. vervoerd. De autobestuurder heeft nog qit alle macht geremd, maar kon de aan rijding niet voorkomen. De fiets werd ver- ïield, terwijl de auto zoodanig beschadigd oleek, dat zij per kraanwagen moest worden weggesleept. De Baarnsche poli- de onderzocht de remmen van d©n wagen, welke zeer goed bleken te functioneérén. /olgens de verklaringen van de getuigen .ïeeft de wielrijder alle schuld, daar hij m het geheel niet uitkeak en géén téékén mf. KANTONGERECHT TE A'FOORT. De gemeente Soest bracht het volgende: Mijn getuigenis is voldoende. K. P. van I. uiit Soestdijk hadi in de bocht (Amsterdamsche zijde) vlak voor het via duct in den rijksweg over de spoorbaan nabij Baarn een anderen auto gepasseerd op een wijze}, dat een tegenkomer had moe ten stilhouden. De drie andere inzittenden verklaarden,, dait dit passeeren was ge schied, omdat die tweede auto onzekere beweging maakte als mogelijk door da- mesrijileerling onder toezicht bestuurd. De verbalisant, een Baarnsche agent, die bij het geval tegenwoordig was, had niets van onzekere beweging gemerkt. Maar waarom heeft zij dan niet als ge tuige doen oproepen den rijder of berijd ster van dien auto? werd hem door verd gevraagd. Als ik zelf constateer1, heb ik geen' ge tuige noodig, klonk het antwoord vol ge voel van eigenwaarde. Maar U zet in het verbaal, dat in onzen auto slechts een enkel persoon was geze ten, terwijl het er vier waren? Het passeeren op die plek had volgens het O.M\ en den Kantonrechter niet mogen plaats vinden, zoodat een boete kwam van f 20. Verdachte bracht daar verder niets tegen in. Waarom niet? Pijnlijk getraL Iemand uit Soesterberg stond voor twee verbalen terecht. Het eene was dronken schap met ordeverstoring enz. te voet; het andere was autorijden den volgenden dag in genoemden staat, 'n Oogenblik werden de ze zaken met gesloten deuren behandeld want de dronkenschap was het gevolg van een andere zaak, een zaak van huiselijk leven. Dit werd in aanmerking genomen bij de vonnissen. Voor het eerste geval kwam f 10 boete en voor het tweede voorwaardelijk acht dagen hechtenis en drie maanden ont zegging van rijbevoegdheid met een proef tijd van een jaar. Op dringend verzoek van verdachte bleef het onder toezicht stellen achterwe ge. Of deze verstandig heeft gedaan met dit verzoek te stellen, is een tweede. Agent Jansen te Soest trad, als verba lisant, heden als getuige op in een zaak van rijden zonder rijbewijs, waar z.g. on der toezicht zou zijn gereden. De leermees ter zat echter achter in den wagen. Of daar nog iets bijkwam is ons ontgaan, maar G. V. uit Amsterdam, thans afwezig liep f 25 boete op. Niet handig geprutst, zei de Kantonrechter tot een getuigenden motorrijder uit Gaanderen vandaan, die door een auto was ondersteboven gere den op den hoek Kerkstraat en Torenstraat ■te Soest. Een der wegen was daar afgeslo ten. Dat gepruts werd aan den omgereden motorist te s/likken gegeven; z'n aanduiding met den linkerarm zou wel niet erg be grijpelijk zijn geweest. Het bleef dan ook bij sleohts f 5 boete voor verdachte M. H. van Z. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Arbeidswet: D. P., Soesterberg (na ver zet) f 30 of 15 diagen. In Soest venten zonder vergunning: G van de B. Hilversum f 2 of 1 dag. D. D zwervend, idem. Wlielrijiden onder invloed van alcohol: G. A. van D. Soest f 25 of 10 dagen. Wapenwet: J. Sch., Soest f 3 of 1 dag en, verb. windbuks. Met auto den doorgang niet vrijlaten: W. H. D., Soest f 8 of 2 dagen. Met auto de veiligheid van verkeer in gvaar brengen: H. G. V., Soest f 10 of 4 diagen en toewijzing der civiele verordening. P. H. (met rijwiel) f 10 of 4 dagen. Wielrijden onder invloed van alcohol: A. V. Soest f 25 of 10 dagen. OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN! TELEF. 330 POSTGIRO 14648" EERSTE SOESTER RIJWIELCLUB Genoemde vereertiging heeft Zaterdag dagnacht en Zondag v.m. een afstandsrit gemaakt over 200 K.M. en wel over'Soes terberg, Zeist, Woudenberg, Ede, Arn hem, Apeldoorn, Zwolle, Harderwijk, Amersfoort, Soest. Zaterdagavond om 8 uur verschenen 24 personen aan dei start, die Zondagmiddag om 12.45 uur wederom monter en wel terugkeerden; op het traject dat algemeen geprezen werd, had men alleen 2 lekke banden, gered ?n werd plm. 20 K.M. per uur. J)e leider, de heer F. X. Meijer ontving een woord van dank voor de voorbereiding en afwer king, allen waren hoogst voldaan en ont vingen een herinneringsmelaille. Een der deélnemers, de hear J. Luiben had voor af de 20 K.M. geloopen, daarna mede gepeddeld tot Zwolle, en van daar in leens door naar Wageningen waar hij wederom medeliep de 30 K.M., voorwaar een bui tengewone prestatie. Er waren er onder de deelnemers die nog een rit voorideboeg hadden naar Hoorn, Amsterdam, den Haag en Utrecht, voor zij thuis waren. 7e EN LAATSTE ZOMERCONCERT te geven door de Harmonie „Patiëntia Vin- c'it Oimnia", Directeur H. Kok, op Vrijdag 15 September a.s. aan de Torenstraat PROGRAMMA: 1 Uncle Sammy, Miarsch J. Furgeot 2 Le Calife De Bagdad, Ouv. Th. Rottier 3 Les Rose3 Du Midi, (Wals), Strauss Blamgenois 4 Farataisie sur 1'Opera, Le Baron Tzi- gane. Strauss-Duquesne PAUZE. 5 Les Saltimbanques, Ouv. De 1,'Opera Comique, GanneStrauss 6 Valse Interrompue (Legende) L. Montagnc 7 Famtaisie sur 1'Opera, Les Dragons de Villars. Maillard 8 Marsch. S.B.L.O. Voor het eerst werd hier Zaterdagmid dag een wandeltocht georganiseerd door genoemde vereeniging. Het parcours voor dezen tocht was als volgt: start School Iverkebuurt n. Soestdijk. Koniniginnelaan, Soestdijkerstraatweg, Dolderscheweg, de;i Dolder, Huis ter Heide, Amersfoortsche- str.weg, Bannings'.raat, Soestluinen, Soes- terhergscheslraat. Kerkstraat, Toren straat, afstand 21.6 K.M. Er was voor deze tocht veel interesse. 79 personen ga ven zich op, 70 dames en heeren versche»- nen aan ide- start. Te 3.15 werd afgemar cheerd en in een flink tempo werd de eerste controlepost aan den Dolderschen weg bereikt, waarna verder werd ge wandeld naar Huis ter Heide, waar de 2e controlepost was en verplichtte rust werd gehouden van een half uur. In op gewekte stemming werd het laatste ge deelte van den tocht volbracht en precies op den vastgestelden tijd. 7.15 uur kwa men alle deelnemers aan den finisch. In de Gouden Ploeg had de prijsuitreiking plaaits door den praeses der SBLO de heer Grootewal uit Soesterberg, alle .Tomaten per pond 56— i cent Bloemkool 2 voor 20 cem Druiven per pond 18 cem Groote Savoyekool 2 voor23 cent Jonge Spercieboonen12 cent Groote Witte kool 2 voor 22 cent FRANCO AAN HUIS BEZORGD deelnemers ontvingen een herinnerings medaille, de vereeniging ADO verwierf een zilv. medaille voor het grootst aantal deelnemers. De praeses wees in zijn to- spraak op het succes van dezen tocht en de propaganda die er van uitgaat. Voor al het mooie resultaat dat albe deelnemers de tocht volbrachten. Er was gezorgd voor een auto voor uitvallers, maar deze deed gelukkig geen dienst. De heer Dorjce die mede liep, verzorgde de wandelaars bij ongemak, daar de EHBO naar Amster dam was. Alles bij alljes is bet goed ge slaagd. De navolgende vereenigingen wa ren vertegenwoordigd: „Bé Quick", De Stormers, S T C., A D O., Soesterberg AGAVS en ESVAC. Het zilveren feest van (ten heer Veenstra. In de stampvolle groote zaal van „Reli gie en Kunst" werd j.1. Vrijdag 8 Sep tember de Fam. Veenstra gehuldigd door de schoolgaande kir.deren, hun ouders en het personeel der school. Geen plaatsje was onbezet en treffend kwam dien .mid dag tot uiting, hoe sterk de band is, dit er bestaat tusschen den heer Veenstra en de kinderen, zoowel als tusschen hem en de ouders en 'het personeel. Het werd één jubelende feestmiddag. Even over tweeën werd de Fam. Veen stra de zaal binnengeleid, waar plaats genomen werd voor het aardig versierd podium. Ook de Burgemeester en Mevr. Deketh gaven door hun tegenwoordigheid blijk van hun belangstelling. De voorzit ter der oudercommissie sprak een kort welkomstwoord en bood namens alle pu- ders een prachtige schemerlamp aan. Het kleinste meisje van de school bracht Mevrouw Veenstra bloemen. Na een drie werf hoera voor de Fam. Veensiri was toen verder den geheel en mïdiag hét woord aan de kinderen, die voor deze ge legenheid onder leiding van hun onderwij zeressen en onderwijzers een schitterend programma hadden ingestudeerd. Allereerst werd ten tooneale getracht een Revue, die korte beelden gaf uit d wederwaardigheden van de openbare school in de Kerkebuurt gedurende de 25 jaar, dat de heer Veenstra c-r hoofd was. Eén van de ouders, de heer Keus, had op het tooneel natuurgetrouw hév oude schoolgebouw weten weer te geven. We zagen 'ia kinderen, gekleed als voor 25 jaar, onder elkaar de aankomst van dm nieuwen meester bespreken, wiens groene snor blijkbaar erg was opgevallen. Even later kwam dan de besprokene, alleraar digst uitgebeeld door één van de leerlin-. gen. We zagen de avondschool, zoowaar bezocht door een van de tegenwoordige personeelleden, de aftocht voor het eerste schoolreisje, de komst van St. Nicolaas op schoolhet nieuwe schoolgebouw kwam, de laatste oude kachel sneuvelde bij de in voering van gasverwarming enz. Al deze tafereeltjes werden aan elkaar geknoopt door de vervaardigster, van deze aardige Revue, Mej. Brinkgreve, die met het gesproken woord aanvulde, wat niet ten tooneele gebracht kon worden. Het was den heer Veenstra aan te zien, hoé telkens aangename oude herinneringen bij hem opflitsten. In de pauze hierna werden de kinderen door de Fam. Veenstra getracteerd en klonken telkens allerlei schoolliedjes door de zaal. Hierna volgde een gevarieerd program ma, waaraan door alle klassen werd mee gewerkt. De kleinste jongens en meisjes verschenen als kaboutertjes en elfjes op het met gras bestrooide tooneel. Een al lerliefst gezicht, dat bij het publiek ^e.m insloeg. De middenklassen voerden een dansje met zang uit en illustreerden het aardige liedje: „Wat.de breipot vertelt". Dat deden de jongens met „Wachter a hoi!" en de meisjes van de hoogere klas sen brachten een allerkeurigst nummer tje met e^u springrietoefening en één met rhytmische gymnastiek. De jongens van de hoogste klas zorgden voor de komische noot in het programma. De lachspieren waren moeilijk tot bedaren ,te brengen, toen zjj op het tooneel verschenen, zóó vermomd, dat vóór- en achterkant van hun lichaam van plaats verwisseld hadden en zij in die vermomming hun gymnastische toeren deden. Nadat in de tweede pauze de oudercom missie allen bedankt had, die tot ditfeesü meewerkten, in het bijzonder het perso neel der school, en een paar meisjes bloe men hadden aangebeden aan de beide onderwijzeressen, Mej. Brinkgreve en Mevr. De Ruijter, nam de heer Veenstra het woord, om te bedanken voor dezen, zooals hij zei, onvergetelijken middag. Hij als onderwijsman, kon beseffen, wat een tijd en inspanning het instudeeren van al le keurig verloopen nummers aan perso neel en kinderen moest hebben gekost. Hij wees er op, dat dezen middag uiting gaf aan de goede verstandhouding die er bestaat tusschen allen, die bij de opvoe ding van deze kinderen betrokken zijn. En die goede verstandhouding komt de opvoeding nog meer ten goede dan het goed leeren rekenen en lezen. Nu volgde nog een cantate, waarin al le kinderen meezongen. Ook hierbij bleek de deugdelijke organisatie, want het is geen kleinigheid, een 200 kinderen, klein en groot, zoo vlot uit de zaal,op te stelten 0J> de beperkte tooneelruimte. Bij het weggaan kreeg ieder kind nog een mooi vulpotlood als aandenken van de Fam. eenstra. Nadat buiten een foto van de geheele groep genomen was, be hoorde dit uitstekend geslaagde feest' weer tot het verleden. ORANJEVIERING „31 AUG. 1933" Op Donderdag 7 September heeft de eindvergadering plaats gehad van hot Uit voerend comité voor de Oranjefeesten op 31 Augustus op het Natuurbad te Soest. Rekening en verantwoording werden goedgekeurd en zullen worden toegezon den aan het Gemeentebestuur. Het verloop van het feest werd aan een beschouwing onderworpen en naast het vele goede, de fouten in het licht gesteld. Gezien de zeer korte tijd van voorbereiding, kon het niet anders of haperingen moesten optreden. Het gemis van schijnwerpers van voldoende sterkte en van eene afdoende podiumver lichting werden o.a. ten zeerste gevoeld. In het Comité zelf is geen wanklank gehooi d. De vier vereenigingen daartoe aangezocht hebben met den. steun van B. en W. en Gemeenteraad van Soest, getoond wat door samenwerking kan worden bereikt. De plaatselijke pers kan in deze moei lijke tijden voor ons geheele volk zegen rijke arbeid voor Soest en Soesterberg ver richten, door naasit gepaste kritiek aan te sporen tot eensgezindheid en samenwer king. Verschillende dankbetuigingen zullen door het Comité worden verzonden aan personen en vereerdging>en|, die hebben medegewerkt tot hert doen slagen van het Oranjefeest. Nadat de Voorzitter hulde en dank had gebracht aan de leden van het Comité en één der leden den Voorzitter had bedankt voor zijn leiding, werd de vergadering door den Voorzitter gesloten. Na afloop der vergadering van het Co mité bleven de heeren der vier plaatselijke vereenigingen van Soest en Soesterberg noig bijeen om de mogelijkheid van een permanent Comité te overwegeni Alhoe wel alle Heeren in beginsel de samenwer king toejuichen en erkenden, dat bij ver schillende gelegenheden verdienstelijk werk ten bate van de geheele Gemeente zoti kun nen worden verricht, moest toch ook wor den erkend, dat de geografische ligging èn van Soest èn van Soesterberg zoodanig is. dat de grootste omzichtigheid moet wor den geboden. Een permanent Comité kan dan alleen aan het doel beantwoorden, in dien het wortelt in het bestaande vereeni- gingsleven en van dc sympathie en mede werking van de bevolking is verzekerd!. Bindende besluiten werden dan ook niet genomen, hoewel overeengekomen werd, dat het bestaande Comité voorloopig ziit*. ting zou blijven houden, opdat ©en en an der in de verschillende vereenigingen zou kunnen worden besproken. ONGEVAL. Zondagmiddag had op de Middelwijk straat een klein ongeval plaats. Zekere A. van de W. uit Baarn reed plotseling door een nog onbekende oorzaak met zijn rijwiel tegen een boom, waardoor hij kwam te vallen. Hij bekwam enkele verwondingen aan hoofd en schouders, terwijl zijn rijwiel werd beschadigd. Dr. Donker verleende hem de eerste hulp, waarna hij, na te zijn gekalmeerd, zijn reis kon vervolgen. AANRIJDING Zaterdagmiddag reed de wielrijder G. \V?. uit Soest op den Nieuweweg toen daar ook naderde een automobiel, bestuurd door T. uit Soest. De wielrijder, die slechthoorend is, week plotseling zonder eenig teeken te geven van rechts naar links uit met de bedoeling naar zijn woning aldaar te fiet sen, waardoor de automobilist niet meer in staat was een aanrijding te voorkomen. Een botsing volgde en de wielrijder werd een 15-tal meters jnedegcsleurd*. Hij be kwam een flinke vleeschwonde aan de lin kerarm. Dr. Donker verleende hem de eer ste hulp, waarna hij zich naar zijn woning kon begeven. De politie zal deze zaak on derzoeken en proces-verbaal zal volgen. DIEFSTAL. Op het terrein van d'en autoslooper van D. aan den Ossendamwcg is door onbe voegden een zoo goed als nieuwe autoband ontvreemd. Waar de eigenaar zeer grondig vermoeden heeft omtrent de identiteit van de daders, zal de politie ter zake proces verbaal opmaken. FASCISTEN RELLETJES. Het was Zaterdagmiddag weer rumoerig op den Rijksstraatweg onder Soestdijk. Te ongeveer 6.30 uur colporteerden daar we der een 7-tal fascisten der Nationaal So. cialistische Beweging met hun blad Volk en Vaderland. Niet lang daarna kwam ook een groot aantal andersdenkenken, die het voorbeeld volgden, zich achter en naast dc fascisten aansloten en aanvingen te col- portecren met hun blad. Neen. Tegen Oor log en Fascisme. Het gevolg was natuur lijk een vrij groote herrie, veel menschen, scheldwoorden^ opdringen, bedreigingen, verkeersbelemmeringen e d. De fascisten, die het wat benauwd kregen, meenden niet beter te kunnen doenl. dan de herrie nog wat te vergrooten door in gesloten marsch- GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: zakmes gouden collier met hangertje stroomatras be'astingmerk zwarte damesceintuur Terug te bekomen: F. C. Kiuyperstraat 1 Burgemeester Grothestraat 50 Koninginnelaan 105 Kerkstraat 45 Lindenlaan la

De Soester | 1933 | | pagina 2