deH °<z Ingezonden prC Pluimveeteelt. ATTENTIE vjJeorge aan. Onze Verlovings-Rinqen Kleine Advertenties Van 16 tot 23 September drie EXTRA aanbiedingen Voor het Najaar! Tel efoon 480 I SOBTDUK - 50E5TDUK hoeden-pe-tten G. VAN DUIN Radio toestel Nette Meisjes Huisvesting Te huur Meisje Te Koop Dagmeisje E. M. Jaarsma Haard Te huur gevraagd Badgoederen Restanten Dassen van 0.75, 0.85, 0.95 voor f 0.55 Restanten Dassen van 1.10, 1.25, 1.50 voor f 1. Restanten Dassen van 1.75, 2.25, 2.50 voor f 1.50 le. 2e. Bij aankoop van een Overhemd (zooals U bekend zal zijn, hebben onze Overhemden 2 boorden, met balijntjes en een REPARATIE-COUPON) een Das cadeau. 3c. Bij aankoop van een Hoed, krijgt U, bij inlevering van de oude 10 P C T. REDUCTIE SUTTON, prima Wol-hoed in 6 kleuren 2.25, 2.45, 2.95 De WERELDBEKENDE „CAMBIAGHI" in 6 kleuren van f 4.50 tot en met 4.95 Prachtige kwaliteit Haarvilt-hoeden in 6 kleuren f 6.90 Tevens maken wij U erop attent, dat de NIEUWE REGENJASSEN reeds zijn aangekomen. Zuiver wollen Gaberdine Jassen met prima .Serge" voering, slechts f 22.50 HEEREN-MODES \4WC6DCST0AAT44 POSTQCK,173679 'beschermen tegen mishandeling van dieren <te waken Hoe moet dit artikel worden uitgelegd, bijv. ten opzichte van den jager? Jacht toch wordt beoefend door velen die zich dieren beschermer noemen. Kitn dat samengaan? Of valt de jager i ieder, die zonder nood zaak, uitsluitend voor zijn plezier, als „sport", dieren dood- of aanschiet onder de leden, bedoeld in artikel 13? Is een viviseotor, die, om het doel dat hij zich gesteld heeft te bereiken, noodzakelij kerwijs dieren moet mishandelen,, als lid van onze Vereeniging aanvaardbaar? Of zal artikel 13 ook hem met royement tref fen? Dit zijn enkele van de vragen die zich opdringen, wanneer men de grenzen van iden moeilijken middenweg wil vastleggen^ C. M. K. Wetenschappelijk onderzoek naar de Verlammingsziekte. Initiatief van de Ned. Pluimvee-Federatie. Steeds meer komt onder jonge hoenders eene geheimzinnige verlammingsziekte! voor, waarvan we, o nog zoo bitter wei nig weten. Het verloop is meestal chronisch, door. gaans is de dood aan uitputting het einde. Meestal zijn eerst alleen de pooten aan getast, doch daarna komen van lieverlede ook de overige lichaamsdeelen aan de beurt, als: de vleugels, de oogen, deadem- halingsorganen, enz. Doch acute, snel verloopende gevallen komen ook voor. Prof. dr. L. de Blieck. di recteur van het Instituut! voor parisitaire- en infectieziekten te Utrecht? zegt, dat de diagnose bij Sectie gemakkelijk te stellen is. Men kijkt eerst naar de pootzenuwen. Waar deze uit het ruggemerg ontspringen, kan men veelal reeds met het bloote oog verdikkingen of knobbeltjes waarnemen. Met de microscoop ziet men, dat het zenuwstelsel geheel gedegeneerd is. Ook wanneer verdikkingen zonder hulpmid le ien nog niet waarneembaar zijn, kan de degeneratie somtijds 'toch reeds microsco pisch geconstateerd worden. Wij hebben den laatsten tijd weer vele brieven van onze abonné's ontvangen, waarin de ziek te bijna steeds op dezelfde wijze beschre ven werd; 'De aan verlamming lijdende hoenders geven duidelijk het beeld van nerveus heid; ze kijken scherp uit d'r kraaloogen, de pupil („oogappel") van 't eene oog is doorgaans grooter, dan die van 't andere; de eene poot wordt soms achter., de an dere voorwaarts gestrekt; de halsveeren niet zelden opgezet; de kop onnatuurlijk gedraaid, of op den rug gelegd, zoadat de patiënt liggende of hurkende naar den he mel kijkt. We hebben het meegemaakt, dat zoo'n zieke vogel overal in beet en wat hij te pakken kreeg, stevig vast hield. Het waren eerst de jonge hennen, dié pas &an of vlak tegen den leg stonden, welke werden aangetast, doch nu komt de ziekte ook reeds voor op den leeftijd van 3 maanden. En ze komt onder alle omstandigheden voor: daar, waar volop goed groenvoer en onbeperkte ruimte aanwezig is, even goed als in kleine rennetjesbij allie ras sen; waar prima voer verstrekt wordt en men alle mogelijke zorg aan de dieren besteedt, net zoo goed als in slechtere bedrijven. ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 Een typisch bijkomend verschijnsel is, dat vele patiënten gapen, terwijl ze den kop eenigszins vooruitsteken. Verlammingen van allerlei aard treft men bjj kippen en kuikens aan. ,Ze kunnen zeer verschillende oorzaken hebben. De beste onderscheiding, zegt prof. dr. L. de Blieck, is insporadisch en heerschend voorkomende verlammingen. Tot de eerste kunnen gerekend wor den: verlammingen, die optreden als ge volg van tuberculose, gezwellien, ge wrichtsaandoeningen. De heerschende verlamming kan ver oorzaakt worden door coccidiën, wormen, voedselvergiftigingen, vitaminozen (is ge brek aan vitamine). Ten slotte geeft prof. dr. de Blieck nog op de neuromyelitis gallinarum, welke in ons land bekend is onder den ,naam „ver lammingsziekte". Deze laatste is zeer ge heimzinnig en typisch; ze is van veel meer beteekenis, dan al de andere pamen, ze komt het üieest van alle voor, en.... we staan er tot nog toe machteloos tegen over. Voor de N.P.F.-vergadering, te Utrecht gehouden, heeft prof. de Blieck aangaande deze ziekte nog het volgende medegedeeld: „Het is bekend, dat er pathologische veranderingen zijn geconstateerd in de pheriphere zenuwen in het algemeen en ook in de hersenen en het ruggemerg. Men meende voorloopig, dat zij hiertoe beperkt bleven. In een van de laatste pu blicaties wordt nu echter gezegd, dat zulks niet het geval zou zijn en dat overeenkom stige afwijkingen overal in het lichaam zouden kunnen optreden. Op deze wijze wordt verband gelegd met leucaemie bloedziekte waarbij het beendermerg is aangetast. Aan het Instituut voor parasitaire en infectieziekten is men tot de conclusie ge komen, dat de gevallen van verlamming bij jonge hoenders in overgroote meerder heid in ons land moeten worden toege schreven aan de Neurolymphomatosis. Omtrent de oorzaken dezer verlam mingsziekte tast men nog vrijwel geheel in het duister. Slechts aan enkele onder zoekers is het gelukt, ze experimenteel op te wekken met hoogstens 25 pCt. posftieve resultaten. Aan het Instituut van 'prof. de Blieck heeft de bekende dr. de Zeeuw ook uit gebreide proeven genomen, doch heeft nooit de ziekte kunnen overbrengen door inspuitingen van zieke zenuwen. Het is zeer waarschijnlijk, meent prof. de Blieck, dat praedisponeerende momen ten aanwezig moeten zijn, om de infectie te doen gelukken. Contact-infectie is niet bewezen. Men heeft de ziekte in bedrijven zien ontstaan, na invoer van een nieuw ,ras of een nieuwen stam, hetzij door import van broedeieren, kuikens of volwassen dieren. Een bedrijf, dat eenmaal besmet is, heeft er jaren lang van te lijden. Zoo was een onderzoek tot nadere op lossing van het vraagstuk te komen, dus zéér noodzakelijk. Het zal moeten omvat ten de verspreiding der ziekte en de om standigheden, waaronder zij voorkomt, dus een grondig epizotiologisch onderzoek, waarbij alle pluimveehouders hunne me dewerking moeten verleenen. Dit onderzoek zal nu geschieden in sa menwerking met den rijksvoorlichtings dienst voor de pluimveeteelt. Daarnaast zal laboratorium-onderzoek moeten plaats vinden. Er moet worden vastgesteld, of werke lijk een viltreerbaar virus de oorzaak is en welke prae.disponeerende momenten een rol spelen. Pr,of. dr. L. de Blieck meent, dat men alleen langs dezen weg zaL kunnen geraken tot een daadwerkelijke bestrijding dezer geheimzinnige verlam mingsziekte. Het onderzoek zal 3 jaren duren en on der leiding van prof. dr. L. de Blieck ge schieden. De N. P. F. draagt de kosten, welke over drie jaren circa f 10.000 zul len bedragen. De N. P. F. heeft hierdoor den dank verdiend van alle pluimveehouders in Nederland. Wij wekken onze lezers, die met be doelde verlammingsziekte te kampen heb ben op, zich onmiddellijk in verbinding te stellen met den rijksvoorlichtingsdienst voor pluimveeteelt in hun ressort. Want zonder }de daadwerkelijke hulp van de kippennduders wordt het onder zoek moeilijker en onvollediger. Jos. Boshouwers (Alg. Holl. Landb.bLad). ALS JONGE HENNETJES TE VROEG GROOTE EN OOK TE DONKERE KAMMEN KRIJGEN. Wanneer men hder en daar zoo eens rond kijkt, merkt men groot verschil tusschen de koppels kuikens. Bij den een zijn het flinke dieren gewor den, met heel kleine, nog bijna niet ge kleurde kammetjes, bij den ander zijn ze niet slank genoeg), vaak heel wat kleiner van bouw, doch met grootere, donkerder kammen. Vooral bij de hennetjes valt dat verschil dadelijk op, Daar moet een oorzaak voor zijn. En die oorzaak as haast -altijd te zoeken in de huisvesting, meer bepaaldelijk het hok. Mien meent nog zoo vaak, dat het hok voor kuikens, die losloopen in boomgaard of weide, van ondergeschikt belang is, vooral nu de aomersche dageni er zijn. Maar dat is een verkeerde meening, wat de kuikens zelve duidelijk demonstreeren, door hare voor den -leeftijd te groote en te donkere kopversierselen. Mien kijkt er zoo vreemd tegen aan, en ik denk dan altijd aan een kleinen jongen met vaders pet op, of -aan bakvischjes, met grootmoeders poffermurtsi, een en ander aan den grauwen kant. Een van tweeën (als de voeding in orde is!) of het hok is te klein vooral die kui kens, of: er wordit niet genoeg geventileerd. In beide gevallen wordt het er 's nachts benauwd-w-arm. Lieve lezers en beminnelijke lezeressen: vergelijk uw jonge, bevederde blagen eens met die uwer buurlui en ik wed tien tegen één, dat er verschil te constateeren is, zoo. wel in de kleur, als in de grootte hunner kopversierselen, maar óók in de nachtat- mospheer der hokken! Het is voor mij altijld een verblijdend teekeni, als de kuikens slank en flink wor den, zonder dat de kammen en lellen zich sterk ontwikkelen1. Dat moet later pas ge beuren, een maamd voor de leg begint. Kuikens, die te veel dierlijk eiwit in het voedsel hebben,, krijgen óók te vroeg kam- 0 rut wikkeling, maar dan is de kleur toch frisscher, meer rose! Wacht u dus voor overbevolking in het jonge-hertnien-hok en ventileer volop. Laat bij heet, s.til weer de deuren en ramen maar gerust open staan, ook in den avond; zelfs in den n-ac-ht, als 't weer het toelaat. Geen comedie van ouwe-vrouwtje spe len bij die jonge blagen! Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „BESCHOUWINGEN OVER DE KEER ZIJDE DER MEDAILLE!" (Red.) Zweefvliegen! Sport" of roekelooze waaghalzerij"? Natuurlijk verwachtte ik tegenspraak over het door mij ingezonden stukje, be treffende bovengenoemd onderwerp gcd. 21-8-'33. Het is leerzaam en nuttig, een zaak van verschillende kanten te bekijken, of te leeren bekijken. Wrijving van gedach ten verruimt den blik, verzacht, of ver scherpt het 'oordeel, al naar het stand punt, waarop men zich plaatst. Als ik het wel begrepen héb, 'beschouwt de Redactie de zaak onder meer voor al uit het oogpunit der wetenschap. De onderzoekingen in de luchtlagen ja alles wat de atmosfeer nog voor geheimen in zich bergt, zouden volgens sommigen, ook aan het weerkundig In stituut „De Bilt" zeer zeker t;en goede komen. Dit alles wil ik gaarne aannemen, onder voorbehoud, dat ik zeer mag betwij felen, of één der zwevers, of zweefsters daaraan dacht, of kon denken, toen hij, of zij in wilde wijde alleenigheid deelnam aan dit kattenpultspelMfie Mijn zegsman, die alle slagveltien van dit spel bezocht, teekende den geboorte dag op van den Soes ter Zweefclub 15 Ju li 1933.. Al zou ik toestemmen, dat deze Baby groeikracht beziiit, en over konteren^ of langeren tijd een Mensch zal worden; dan neemt dit niet weg, dat er in dien korten tijd, al heel wat teleurstellingen te boeken zijn, als: „groote en kleine ongelukken bij het onzachte neerkomen?, (dat niets op zwe ven gelijkt, en den naam van het toestel „krakeling" alle eer aani doet")- Op 7 September is het een maand gele. den, dat een jonge man, voor de oogen van vrienden en toeschouwers, door een nood- lottigen val den dood vond1. Ook in Gro ningen en in Duitschland heeft men zulk een ongeluk bijgewoond, in Egmond aan Zee is een toeschouwer ernstig gewond; en wie weet hoevden er vielen, waarover de couranten zwijgen. Zeker, iedere uitvin- ding eischt sil acht offers, doch het lijkt mij toe, dat er, al te vroeg, victorie" is ge roepen. Cijfert men de dooden weg, dan nog is er reden te over (men telle de lijst der gevallenen., die niet om 't leven kwa men) om tegen deze zaak op te komen. Jan publiek leest gaarne de ongelukken in de couranten; doch nog liever beleeft hij de sensatie; hetzij als toeschouwer, of als me dewerker. Noch hij. noch zij, zullen, als zij naar hooger sfeeren weggeschoten wor den, voldoende zelfbeheersching bezitten, om <.de zaligheid" van in hooger sfeeren te vertoeven, naar behooren; te schatten;. of iets voor wetenschappelijk onderzoek ge voelen. ..Zich aanpassen", gemakkelijk ge zegd. Dit moet ook de duopassagier op den motorfiets doen. H-oevelen nemen niet een verkeerde houding aan, als men een bocht moet omrijden? Wie in zijn, ai haar jeugd' wel eens in een zoogen. Turksche schommel heeft ge zeten. herinnert zich zeker nog het onbeha gelijke gevoel, dat zich van den, of de in zittende meester maakte, als het bakje op het hoogste punt was gekomen. Déir zat inen in een bak, doch hier zit de passagier?? Men zie de teekening van 21 Augustus jl. in het Utrechtsch Dagblad. Een luchtig om- beschermd zitje, los van alle aardsche ban den, zonder eenige gids, dan de in lagere sfeeren opgedane kennis(?) enhet aanpassingsvermogen. Ik heb er geen ver stand van, doch kan men bij dit hazardspel eene verzekering op zijn leven sluiten? Zonder bewijs van voldoende kennis en geschooldheid (verkregen -door de lessen van een gids) mag men, naar ik meen, noch motorrijden?, noch motorvliegen. Wie ver zekert de leiders van de zweefvliegerij, dat een passagier ndet alle moed verliest, als hij „zonder gids" naar eigen weten moet handelen? Dat kan niemand voorkomen Geachte Redactiq. ik wil veronderstellen en dan toestemmen, dat het zweefvliegen .in verre verteri" een schoone toekomst kan bereiken, in het belang der Weten schap, wat dus een factor zou kunnen zijn het bestaan er van te rechtvaardigen. Doch .dan houde men zich streng aan de we tenschap en make men er als nu gebeurt, geen hazardspel van, waarbij men Jan Pu bliek de gelegenheid geeft; zijn nek te bre ken, of levenslang verlamd; of verminkt te zijn. Nu gaat men, als immer d'e put dem pen. als het kalf verdronken is; als wij de plannen in het Utr. Dagblad bewaarheid mogen zien. Mevr. C. M. BERG. Soestdijk, 79'33. ECONOMISCH iEN POLITIEK ALLERLEI. In de Nederlandsche dagbladen versche nen in den laatsten tijd' eenige artikelen met het bericht, dat Hitier verboden had zijn redevoeringen in exten'so over te nemen door de Duitsche pers, en doet men het la ten voorkomen, alsof Hitier aan het Duit sche volk niet alles wenscht te laten weten, wat hij zegt. Arme zieltjes! Al te goed weet men, uit welken hoek deze stumperige verdachtmakingen komen. In de eerste plaats wordt overal, dus ook in Nederland, het gesproken woord door aan de pers verboden correctors gecorri geerd, ten einde zinstorende fouten te eli- mineeren, en in de tweede plaats zijn er in Duitschland meer dan vijf millioenen radio- onitvangtoestellen, zoodat iedereen de ge legenheid heeft alles uit de eerste hand te hooren; dit hebben de Joodsche en Marxis tische verdachtmakers zeker over het hoofd gezien, anders zouden zij zulke onzinnige beweringen niet lanceeren. Op het nationaal-socialistische congres te Neureniberg werd d'oor dr. Göbels een redevoering gehouden over het Jodenvraag stuk, welke redevoering door de Neder landsche pers volledig, of beknopt gepubli ceerd werd. Zoo door De Telegraaf op Zondag 3 September jl. De Joodsche Prof. dr. D. Cohen heeft naar aanleiding daarvan, en als woordvoerder der Joden in Neder land', ideze rede van dr. Göbels onder de lou- pe genomen, en de zaken zoo door elkaar gehaspeld en verdraaid, dat er van de logi sche redevoering van dr. Göbels niet veel is overgebleven. De lezers kunnen dit con stateeren aan de hand van beide artikelen. Dr. Cohen schrijft oa.' ,|,Wel is de rede nog altijd vol van de gebruikelijke aanval len, maar in hoofdzaak is zij toch een ver dediging tegenover de buitenwereld en een bewijs, hoezeer de Duitsche regeering het thans betreurt, dat het optreden tegen de Joden in het buitenland een zoo slechten indruk heeft gemaakt. Deze houding steekt fel af tegen de vroegere, die zich om het oordeel van de buitenwereld (lees interna tionale Joden!) niet bekommerde en het Joodsche probleem als zuiver Duitsche aangelegenheid wenschte beschouwd te zien." Er is in de heele redevoering van dr. Göbels met den besten wil niets te lez.en, of aan te halen, dat op een omzwenking" lijkt, of een „betreuren"; dat men zijn hand in het Joodsche wespennest heeft gestoken. Laat dr. Cohen zich maar niets verbeelden; het Joodsche probleem zal spoedig niet meer als een „Duitsche aangelegenheid" worden beschouwd. La vérité est en marche; rien ne 1'arrête- ra. Geld is niet meer alles, het gouden kalf begint zijn aantrekkingskracht te ver liezen. t Dr. Cohen sahrijft verder: ,»Het nationaal- socialisme beschouwt het Jodendom als het ontbindende element der wereldorde." Juist, zoo is het inderdaad. De firma Kuhn Loeb Co. met als opvolgers de Gebroeders Warburg hebben hun arbeid grondig verricht. En verder: „Kan het hem (den Jood) ten euvel geduid worden, als hij zich verweert? Integendeel. Maar het verkeer houdt op, zoodra hij met rust wordt gelaten en in eer en recht wordt hersteld". Eer en recht? Wie lacht daar? Het gou den web|. dat de firma Kuhn Loeb Co. over bijna de geheele aarde heeft gespan nen!,, werd door het nieuwe Duitschland verscheurd tot woede der Joodsche geld wolven. Willen de Joden soms rechten afê leiden uit het feit, dat zij, na als Oostersch ras in Europa te zijn ingedrongen, tot nu toe vanwege het geld geduld werden? •Hoe er door de Joodsch-Marxistische pers geschreven wordt, blijkt duidelijk uit de zaak van dér Lubbc. Joodsche en Mar xistische advocaten zuigen de misselijkste leugens uit hun duim, ten einde aan de groote massa te suggereeren,, dat Göring opdracht heeft gegeven tot het stichten van den brand in het Duitsche Rijksd'aggebouw. Hoe diep zijn deze belagers moreel niet gezonken,, om tot zulke praktijken te grij pen, teneinde het door Joden en Marxis ten zoo fel gehate naitrionaaJ-socialisme afbreuk te willen doen Hoe ver verheven staat niet d'e persoon van advocaat Pauwels, die zijn beroep niet wilde bezoedelen en geen werktuig wilde zijn van politiek gekonkel. En hoe veel sympathieker is niet de persoon van van der Lubbe, die zijn schuld bekend heeft en de consequenties van zijn daad wenscht te aanvaarden? Wanneer er ook maar iets waar was van de Joodsch-Marxistische be weringen, vermeld in het Bruinboek, dan had van der Lubbc zeker niet gezwegen en had hij wel degelijk zijn politieke vijanden beschuldigd. Ten slotte wil ik nog iets zeggen over het Zionistische congres te Praag en over het Joden-congres te Genève. Volgens den correspondent der N. R. C. te Praag, heeft Sokolof o.a. gezegd: „Ze ker. wij zijn geen vijanden van Duitschland; wij zijn vrienden van Duitschland en be wonderaars van zijn cultuur. Wij willen de natie's niet tegen elkaar ophitsen, wij willen den vrede." En de firma K?uhn Loeb Co., die ter wille van het gouden kalf de natie tegen elkaar opgehitst en dood en verderf ge bracht heeft over de volkeren van Europa? Verder zegt Sokolof: „Wij zijn dank baar voor de fraaie redevoeringen en daden van gastvrijheid. Maar zij vormen geen op lossing. Wij hebben officieele démarches nooddg, natuurlijk vriendschappelijk; maar 1 officieel. Wij hebben een veilig toe vluchtsoord noodig. Wat moet er dus ge daan worden? Zeer eenrvoqdig.' Wanneer het onmogelijk is de emigranten het land, vanwaar zij komen, terug te geven, of hun in een ander land op te nemen, moet men hun het land hunner vaderen schenken. Dit is tenminste verstandige taal „het land hunner vaderen". Voor de paar mil lioenen Joden,, die zich in Europa hebben genesteld, is daar ginds ruim voldoende plaats. Dit is de eenige juiste oplossing. Op de Geneefsche Joden-conferentie laat dr. Goldmanoi zich ongeveer in dezelfden zin uit, moet echter, om bekende redenen, niets hebben van emigratie van Joden naar Palestina. Dr. Goldmann zegt: „De emigra tie van Joden uit Duitschland naar Pale stina en andere landen kan niet worden be schouwd, als een definitieve oplossing van het vraagstuk, dat dooT de Hitler-vervol- gingen aan de orde is gesteld. Het congres moet streven naar het volledig herstel van de rechten der Duitsche Joden en naar internationaJe waarborgen voor de rechts- gelijkhei 1 der Joden' in alle Handen". Ik kan, van het Joodsche standpunt uit gezien, goed begrijpen), dat zij niet veel voelen voor het land hunner vaderen, en liever in Europa wallen blijven parasitee ren. De teerling is echter eenmaal gewor pen, niettegenstaande het Indianengehuil, en zal de oplossing „Palestina" moeten zijn, zooals door Sokolof is aangegeven. Hierdoor herkrijgen de Joden hun vader land en kunnen zich dan als natie uitlevem Europa wordit daarentegen van een plaag bevrijd en raakt tevens het Marxisme kwijt, want beiden zijn één en niet van elkander te scheiden. Men zie de toestanden in Rus land. Het heeft daarom weinig nut, om al leen anti-communistische actie's op touw te zetten;, zonder tegelijk het Jodenvraag stuk afdoende te behandelen, zooals dit dan ook in Duitschland geschied is, waar men de ware schuldigen herkent heeft. Het is ook geen bloot toeval, dat het Zio nistische congres in Praag plaats had, het oogenblike '.broeiinest idler Marxisten. De zaken in het verre Oiosten ontwikke len zich verder in de richting door mij aan gegeven: De Mongoolsche vorsten hebben Poe-Yi de kroon van Mongolië aangebo den. Japan levert zelf de vliegtuigen voor Miandlsjoekwo en zal ook niet dulden, dat aldaar andere mogendheden vliegtuigfa brieken gaan bouwen. In Sjanghai kwamen Ghineesche leiders bij elkaafl, ten einde de toekomstige oriën tatie van China te bespreken. De uitslag kan niet twijfelachtig zijn, gezien de lessen uit het „gewapend conflict" tusschen China en Japan. De diplomatieke betrekkingen tusschen Rusland en Mandsjoekwo dreigen te zullen worden verbroken. A. F..W. WUNSCH vin 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, S maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht incl. Luidspreker, goed in orde, te koop voor f 40. Zien en hooren 's avonds na 8 uur, Anna Paulownalaan 16 N.V. v/h Fa. de Jonckheere, Eemnesserweg 27a, Baarn; vraagt van 14 jaar tot 20 jaar, voor afwerking en machinestikwerk. Aanmelden a/h atelier. Een alleenwonende bejaarde dame biedt in haar huis te Soestdijk aan voor dame, bijv. verpleegster of on derwijzeres, tegen bill. vergoeding. Brieven onder lett. A aan het bureau van dit blad net Burgerhuis, 4 kam., keuken, tuin, enz^, gas, electrai, waterl,, f 5.50 per week. Be vragen Beukenlaan 21 DD Gevraagd: een ongeveer 16 jaar, voor halve dagen. Sophia- laan 1 H.D. Motor, 1 cylinder, kopkleppen, loopt schitterend, Soesterbergschestraat 26 Gevraagd: flink kunnende koken. Zich aan te melden des avonds na 7 uur. Vosseveldlaan 30 te koop. Cap. 200 -f M, zoo goed als nieuw Laanstraat 30A Klein huisje voor juffrouw alleen met een stukje grond. Brieven onder No. 1015 aan het bureau van dit blad met 10 korting Haast UI U weet: „HET HANDELSHUIS VOLDOET Uil" Soesterb-straait 51 Soest Telefoon 400

De Soester | 1933 | | pagina 2