'aal 2e BLAD oi c c in of Is bij LNDEL c c c c dres! J Bekendmakingen Officieel O^PlaatselijkNieuws^Q De koude nachten zijn er Dan kunt U in „HET HANDELSHUIS" Afd. DEKENS „HET HANDELSHUIS VOLDOET U Soesterberg Tuinbouwinrichting „Zonneheuvel" EMMALAAN 12a - SOESTDIJK - TELEF; 611 Burgerlijke Stand ngenomen DIRECT p voor c laan 22 s op de t zegt U I u weet, en aar vinden, slagen zult. n niet meer ischen kun- os verdwij- vraag, of u re te hande er zou zijn, tot u wat ;ffie is zeer al wel zorg ar waarom 'at duchten Lokeby bin- l kwam hij rwerp werd ing voor de itectives en thy en voor n al eenige isterd, dan eel. e daarmee, hoe zij den ar Londen; hoorde dit, de hand zat vervolgd. behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 16 September 1933, No. 74 Burgemeester en Wethouders van Soest; brengen ter openbare kennis, dat door hen aan het R.K. Kerkbestuur vian de Pa rochie van de Onbevlekte Ontvangenis der H. Maagd Maria ontheffing ingevolge art. 9 der Winkelsluitingswet is verleend ten behoeve van het houden van een fancy-fair op 23, 24 en 25 September a.s. in het Paro chiehuis te Soestdijk. Soest, 19 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het doorloopend ver boden is motorrijtuigen op meer dan twee wielen, rijwielen op meer dan twee wielen, rijtuigen of handkarren in stilstand te heb ben, anders dan tot het onmiddellijk uitla ten of innemen van personen of tot het on middellijk laden of lossen van goederen of dieren op den) Korte Brinkweg vanaf de Van Weedestraat tot de F.C. Kuyperstraat. Overtreding van deze verbodsbepaling zal worden gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden, terwijl ver beurdverklaring van de voorwerpen, door middel van de overtreding verkregen of waarmede de overtreding is gepleegd, voor zoover zij den veroordeelde toebehooren, kan worden uitgesproken. Soest, 15 September 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester G. Deketh. Dc Secretaris, J. Batenburg. OPRICHTING SOESTER SYMPHONIE-ORKEST. Reeds sedert geruimen tijd! zijn er bespre kingen gevoerd teneinde in de Gemeente Soest een symphonie-orkest op te richten.. Deze besprekingen hebben haar oorzaak gevonden in het feit, dat er in de Gemeente Soest, hoewel aldaar de beoefening van symphonlisohe muziekinstrumenten Veel vuldig voorkomt, geen gelegenheid bestaat om zich door gezamenlijke oefening in de ze soort van muziek te bekwamen. Tot op heden werd dan ook altijd op eigen gelegenheid gestudeerd. Hiermede wordt echter geenszins het eigenlijke doel, waarvoor de symphonische (strijk-) in strumenten dienen, bereikt. De symphoni- sche instrumenten toch behooren in ensem ble te worden bespeeld, daar de hiervoor gemaakte muziek daarop gebaseerd is'. Bo vendien wordt door gezamenlijke uitvoe ring der muziek veel meer vaardigheid op het instrument verkregen.Men krijgt dan de z.g. orkest-routine. Teneinde dit en- semblespel te bevorderen is het initiatief genomen om een sympihonie-orkest op te richten, waarin zoowel vrouwelijke- als mannelijke muziekliefhebbers zitting kun nen nemen. Daartoe is een Oprichtings- Commissie gevormd, bestaande uit Mej. H. Tli. Wickel, en de heeren G. J. H. v. d. Hoeven, Leeraar 'Nederl. Conservatorium en A. F. A. Kramer, Commissaris der Haagsche Combinatie van Muziekgezel schappen, waarvan de Heer G. J. H. v. d. Hoeven, Dorresteinweg (3 Soestdijk als Se cretaris zal fungeeren. De Oprichtings-Commissie'hoopt dat de muziekbeoefenaars van allen rang en stand het nuttige doel van haar plannen zullen inzien en op aller medewerking, teneinde een zoo goed mogelijk orkest te vormen, gerekend mag worden. Aanmelding als lid kan geschieden bij den Secretaris der Op richtings-Commissie voornoemd, dewelke ook gaarne alle verdere inlichtingen ver strekt. Daar wij voor den winter staan js het momenteel ongetwijfeld de meest ge schikte tijd om met de gezamenlijke mu ziekbeoefening een aanvang te maken. Zoo dra dan ook een voldoende aantal leden vergaard zal zijn zullen de repetities aan vangen. Het ligt aan U, muziekbeoefenaars, om de plannen van de Oprichtings-Commissie te verwezenlijken. Moge hier een voorbeeld genomen worden aan de andere symphonie- orkesten elders en laat de Gemeente Soest op muzikaal gebied niet achiter blijven bij andere steden. In afwachting, DE OPRICHTINGS-COMMISSIE. SOESTER NATUURBAD. Burgemeester en Wethouders der ge meentc Soest brengen ter openbare kennis, dat het Soester Natuurbad ingaande Don derdag 28 September a.s. voor het publiek gesloten wordt. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 4.15; middel prijs f 3.70i' 3.80; laagste prijs f 3.50 eendeieren f 2.20; Henneneieren f 2.50 f 2.Aliles per 100 stuks. Aanvoer 5700 srtuks, handel flauw. POSTDUIVENVEREENIGING „DE ZWALUW" J. Groen 14. J. v. Burgsteden 16. A. Schaap 20. Het hokkampioenschap jonge duiven, werd gewonnen door J. Pot, met 265 pun- n. Het duifkampioenschap jonge duiven werd eveneens gewonnen door j. Pot met 213 punten, met ringnumster 3.33 b. 38864. A. van Dorresteijn, Rekenaar. SCHIETWEDSTRIJDEN B. V. L. Zooals den meesten lezers wel bekend zal zijn is de Bijzondere Vrijwillige Land- torm, bij afkorting B.V.L., de organisatie van militairen en oud-militairen, die zich vrijwillig heeft gevormd en voor de Re geering beschikbaar houdt, om ingeval van revolutionnaire woelingen, het wettig ge zag te steunen en als betrouwbare troepen macht dienst te doen, waar het Oppergezag het noodig vindt. Op 27 en 28 September a.s. zal de af- deeling Soest van dien B.V.L. hare jaar- lijksche schietwedstrijden houden op het terrein van het Pension „Oranjehof", zoo als in eene advertentie van dit blad wordt aangekondigd. Waar door vele leden van de B.V.L. in de afgeloopen maanden onder leiding van den Plaatselijken leider, den Heer Hooge- boom trouw is geoefend, belooft dc kamp zwaar te worden. Ook voor schutters, die de oefeningen niet of niet geregeld meemaakten, bestaat chter kans op een prijs, want met het aan tal prijzen is op veel deelname gerekend. Zelfs wordt aan niet-Landstormers ge legenheid geboden, om naar een prijs te din gen en te toonen, dat het oog nog scherp en de hand nog vast is. Behalve dat het doel van de B.V.L. reeds de noodige belangstelling voor de schiet wedstrijden verdient te trekken, belooft de organisatie de deelnemers een prettigen middag, zoodat zeker velen van de gelegen heid zullen gebruik maken, om een serie te chieten. Voor de niet-leden van de B.V.L. zal de prijsuitdeeling onmiddellijk na afloop der wedstrijden op 28 September plaats heb ben. De prijsuitdeeling voor de Landstormers zal geschieden op 27 October a.s., waar oor de leden met hunne dames en de do nateurs nader zullen worden uitgenoodigd. De Burgemeester van Soest heeft bereids toezegging gedaan, om deze bijeenkom- ten met zijne tegenwoordigheid te vereeren en de eerste prijzen uit te reiken. NIJVERHEIDSSCHOOL. Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Noijon op 27 Augustus j.1.', 329,7 K.M. R. Groeneveld 110(LI. H. v. Sitter 215. j. pot 3-4—6—7. H. Polhman 512. A. v. Dorresteijn 8. W. C. Priem 9—1718—19. G. Teekeu 13. Blijkens eene advertentie, voorkomende in dit blad wordt er dezen winter wederom gelegenheid gegeven de Nijverheidsschool te bezoeken. Eene aanbeveling voor de ouders om de kinderen die een ambacht willen leeren is eigenlijk overbodig. De tentoonstelling, die steeds aan het einde der cursussen wordt gehouden en welke tentoonstellingen zich steeds in meer bezoek mogen verheugen, bewijzen, dat de school voor a.s. vaklieden van ontzettend groot belang is. Naast het vakonderwijs wordt nog les gegeven in Ned. taal en vakrekenen, 't geen voor de leerlingen in 't praktische leven ook van zeer, groote waarde is. Wij vertrouwen dat aan den oproep van het Bestuur gevolg zal worden gegeven om zich op de daarvoor aangewezen dagen te doen inschrijven. Ieder jaar stijgt het aantal leerlingen waardoor de ruimte beperkt wordt en aan eene uitbreiding hiervan kan onder de tegenwoordige tijdsomstandighe den niet worden gedacht. KENT U MIJNHEER JANSEN? Zoo niet, let U dan maar eens op; mijn heer Jansen is die smaakvol gekleede Heer, die altijd langs onze mooie Soester- en Soestdijksche wegen wandelt en altijd opgeruimd met zijn wandelstok zwaait; zelfs wanneer het regent zult U dezelfde glimlach op zijn gezicht zien. Hij is eert mijner vaste klanten, die altijd .vol trots zijn kennissen adviseert, ook eens een bezoek aan de Fa. de Haan te brengen. Een gesprek, wat ik laatst toevallig af luisterde is het volgende: Zeg, Jansen, wat kijk jij den laatsten tijd vroolijk, heb je een voordeelig lootje in de Loterij gespeeld? Neen, vriend; van mijn bescheiden inko men, kan ik mij nu een weelde permittee ren, waaraan ik vroeger met mijn dubbele salaris niet kon tippen. Zooals je ziet, draag ik nu een Regenjas en een Hoed, die mij on berispelijk staan; mijn boorden hebben mij altijd veel last veroorzaakt, terwijl ze me nu als aangemeten zitten. Mijn overhemden had ik vroeger altijd naar maat, nu is dat niet meer noodig, ik draag nu confectie- overhemden, welke mij nog beter passen.... en mijnheer Jansen knoopte zijn vest los en toonde hem de prima coupe en het rustige chique dessin. Zooals je ziet, lijkt mijn das wel een nieuwe, je moet echter weten, dat ik hem al maanden lang draag zonder hem opgeperst te hebben. Weet je wat je doet, opgeruimdheid is dc grootste schat van je leven, ga naar de van Weedestraat 44, neem weinig geld mee en je zult zien, dat bij de firma George de Haan, weinig geld voor deze smaakvolle heerenmode-artikelen noo dig is. Bonjour! Mijnheer Jansen vertrok, na een extra zwaai aan zijn wandelstok gegeven te hebben. Een half uur later stapte „de Vriend" mijn winkel binnen en na het een en ander ge kocht te hebben, verliet hij mijn zaak met dezelfden glimlach op zijn gezicht als mijn heer Jansen; vanaf dat moment had ik óók „de Vriend" tot vaste klant. Welnu, Heeren, volgt zijn voorbeeld, ook gij zult tevreden zijn, onthoudt het goed,.... van Weedestraat 44. (Adv.) GOOISCHE UITVAART VEREENI- GING. Donderdagavond om 8 uur werd in hotel Eemland eene vergadering belegd imet het doel hier een afd. te stichten. De vergade ring was slecht bezocht; voor 't mecren>deel door personen die daar nauw be betrokken zijn. De voorzitter, de heer G. Hagerath, uit Baarn, deelt mede dat voor ongeveer 2 maanden in Baarn eenzelfde vergadering als deze is gehouden, waarin eveneens de -trekking wed uiteengezet. Daarop traden 30 leden toe, waaruit een bestuur werd ge kozen dat, evenals het H.B. alle arbeid uit liefde vervuld; na dien termijn zijn er reeds meer toegetreden. Daarop verkrijgt de heer K. Laverman, voorzitter H. B. het woord, welke zijn spijt uitdrukte dat de bijeenkomst zoo slecht was bezocht; deels zal daarvan de oorzaak zijn het ongunstig weer, deels de oude ge woonte: eerst de kat uit den boom kijken, Spreker deelt de groote moeilijkheden mede die doorgemaakt worden bij de oprichting van iets nieuws. Spreker zal daarom doel en ontstaan nader bezien. De uitvaart toch moet zijn een uiting van menschelijken ge meenschapszin en gemeenschappelijke en eerbiedige zorg. Daartoe werd 5 Januari 1.1. in Bussum een conferentie gehouden om er toe te geraken dat de begrafenis of verasching sober en waarachtig zal zijn, daar er nu een winstbejag uit voortvloeit. Voorheen geschiedde dit met een vehikel uit de oude doos, om iemand schrik aan te jagen. Het heeft de lijkbezorgers en on dernemers groote winsten bezorgd; hun doel was de uitvoering zoo hoog mogelijk op te voeren, en 't publiek kon er zich niet aan onttrekken. Daartegenover be hoort een krachtige organisatie te staan, welks doel ieders sympathie wegdraagt, zonder de dooden te kort te doen. In Bus sum had de eerste vergadering succes, en poedig kwain er een afdeeling in Hilver sum, Baarn, e.a., en de Vereeniging zal niet rusten voor dat haar denkbeelden door heel Looi en Eemland verbreidt zijn, om de vereenigingen daardoor tot grooter bloei te brengen. Reeds w*orden afd. gevormd in Alkmaar, Zandvoort, Amsterdam, Haarlem, den Haag, Delft, Rotterdam en Utrecht, terwijl er ook aanvragen zijn voor Zwolle en Kampen. Spreker geeft daarop enkele staaltjes hoe agenten van begrafenisonder nemers verdachte belangstelling aan den dag leggen om maar de eerste te zijn als ergens een strefgeval is. Daarbij zijn dan de overledenen niet in staat zich alles dui delijk voor te stellen en wordt meestal een bedrag vastgesteld voor de uitvaart, dat de portemonnaie niet kan missen, of voor een ander doel beter be.steed had kunnen worden. Want de plechtigheid is afhanke lijk van het bedrag dat er voor wordt 'ge geven. Hier bij deze vereeniging is geen prake van klasse, maximum of minimum bestaat niet; elke uitvaart geschiedt uni form, sober en waardig. De vereeniging houdt rekening met godsdienst, doch alle ledeni worden gelijk behandelt. Nadat spreker nog had opgewekt tot lidmaatschap, werden door een drietal per sonen vragen gesteld en beantwoord, waar na de vergadering werd gesloten. Wanneer zich hier leden aanmelden, worden zij tij delijk bij de afd. Baarn ondergebracht, DANSEN IN OCKHUYSEN. Donderdag 5 October a.s. vangt de dans- leeraar H. Bouma wederom aan met een danscursus in Hotel Ockhuysen. Gezien vorige prestatie's en soirée's, voor spellen wij hem weder een groot aantal deelnemers(sters). Zie verder de advertern tie in dit blad. AANGEHOUDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Aard van het voorwerp: Donderdag is door de politie alhier aan gehouden G. Ch. D. uit Amsterdam, die verdacht wordt zich te hebben schuldig ge maakt aan diefstal van een pak kleeren van het kermisterrein te -Soesterberg, gepleegd in den nacht van 19 op 20 Augustus j.1. Het onderzoek wordt met kracht voort gezet en er wordt verwacht, dat nog meer dere arrestaties hierop zullen volgen. ONGEVAL. Donderdagmorgen had op de Eikenlaan een ongeval plaats, doordat de 70-jarige verpleegde van het Stadsbestedelingenhuis te Amsterdam, D., aldaar blijkbaar een toe val kreeg, net toen een automobiel passeer de. Hij is zeer waarschijnlijk tegen de auto gevallen en bekwam een gapende wonde boven het oog en aan het achterhoofd, ter wijl hij daarenboven' waarschijnlijk 2 rib ben zal hebben gebroken. Op verzoek van het Gemeentebestuur van Amsterdam is de ongelukkige later per ziekenauto naar Amsterdam overgebracht, alwaar hij in een ziekenhuis is opgenomen. LOOS ALARM. Woensdagavond omstreeks 10.15 uur loeide de sirene voor brandalarm. In den stortregen rukte de Vrijwillige Brandweer onverwijld uit en naar bleek voor een loos alarm. De winkelier D. v. K. was doende met papier en verpakkingsmateriaal te ver branden op het smidsvuur van zijn smederij aan de van Weedestraat, wat soms flinke vlammen en veel vonken gaf boven uit de schoorsteen. Een der omwonenden zag deze vlammen en hoorde tevens geroep „Brand", waarop zij telefonisch de politie hiervan in kennis stelde. Na een kort onderzoek kon de Brandweer weer in dienzelfden stortre gen inrukken. AUTO-ONGEVAL. Woensdagnacht had op Birktstraat een ernstig auto-ongeval plaats. Een vrijwel nieuwe Ford-automobiel, bestuurd door J. H. uit Soest, en waarin waren gezeten A. J. v. E. uit Soest en een juffrouw uit Hil versum reed in de bocht bij de autobus- garage van den heer Tensen met zoodanige snelheid, dat de bestuurder de bocht niet behoorlijk kon nemen. Daarenboven schijnt zijn aandacht op het kritieke moment te zijn afgeleid door luidruchtige aardigheden van de inzittende met tot gevolg, dat hij met groote snelheid tegen een boom opvloog, waardoor de Ford geheel en al in elkander werd gedrukt. Veel meer dan een verwron gen en vormelooze massa Fleef er niet van over en het mag werkelijk een groot won der worden genoemd, dat alleen de inzit tende juffrouw slechts eenige schaafwonden daarbij opliep. Zij is later naar haar woning te -Hilversum overgebracht. H. en v. E kwamen met den schrik vrij, doch die schrik was bij den chauffeur zoo groot, dat hij wegvluchtte naar huis toe en nog dien zelfden nacht door de politie van zijn bed moest worden gelicht om ter zake te wor den gehoord. De Ford zal wel nimmer meer tot rijden in staat zijn! GEARRESTEERD. In samenwerking met de politie uit Baarn is door de politie alhier aangehouden de minderjarige R. uit Soest, die Zondagavond een rijwiel had ontvreemd, dat onbeheerd stond voor een bioscoop te Baarn en daar mede toen eeniige dagen op stap was ge gaan. 'Na verhoor is hij ter beschikking ge steld van den Heer Commissaris van Poli tie te Baarn. Bruin hondje met halsband bruin lederen portemonnaie gouden ringetje postduif, gemerkt heeren stroohoed roode alpinomuts Terug te bekomen: Ferd. Huycklaan 14 Burgem. Grothestraat 41 Politiebureau Oude Grachtje 19 Molenstraat 33 van Weedestraat 35. en Uw DEKËNVOORRAAD moet worden aangevuld. rustig Uw keuze maken. - Iets goeds voor lagen prijs- Coulante bediening. U weet SOEST Soesterbergschestraat 51 Tel. 400 DANSEN. De te Soest welbekende dansleeraar, de heer Johnny Hopman, zal 27 dezer een ope ningsbal geven in hotel „De Gouden Ploeg", waar gelegenheid zal worden gegeven tot het oprichten van besloten clubs. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie. FANCY-FAIR. Van heden tot Maandag 25 dezer wordt in het vereenigingsgebouw „St. Ludgardis" aan de Vredehofstraat een liefdadigheids- fancy-fair gehouden, waarvan de opbrengst zal dienen tot instandhouding van de nieu we parochiekerk „Maria Onbevl. Ontv.", alhier. UITBREIDING VLIEGVELD. Wij vernemen, dat het rijk in de nabij heid van het vliegkamp eenige stukken ter rein heeft aangekocht, die bestemd zijn tot tbreiding van het vliegterrein. Het be treft betrekkelijk kleine strooken grond, die geschikt zijn voor invliegruimte. Op de ter reinen rondom het vliegveld rustte een ser vituut wat de bebouwing betreft. Een der- koiftst dan veel grooter zijn zal, zoodat men nadere regelingen treffen kan. Ieder is daarom welkom. We kunnen hieraan toevoegen, dat men uit de slechte opkomst van Dinsdagavond niet besluiten moet, dat er bij het publiek een tekort aan waardeering bestaat voor het goede en nuttige gemeenschapswerk, dat door onze brandweer belangeloos ver richt wordt. We weten inaar al te goed, dat juist het tegendeel het geval is. Allen, die we dezer dagen spraken, erkennen grif de waarde en, beteekenis van dat corps. Men bleef weg óf omdat men verhirtderd was, óf uit gewoonte, doch'verder zonder eenige nevenbedoeling. En we kregen den indruk, dat er voor ons kranig corps een algemecne achting bestaat, die slechts eenige opwek king noodig heeft om daaraan vorm en uitdrukking te geven. En dat is begrijpelijk. Want zoo er ooit een vereeniging verdient om na een bestaan van een respectabel aantal van tien jaren gehuldigd te worden, dan is het zeker wel hot vrijwillig brandweercorps, de wakkere mannen, die bij nacht en ontij klaar staan om uwe en onze veiligheid te verdedigen, particuliere en algemeene eigendommen te beschermen, de schoonheid van onze streek te bewaren, met opoffering van tijd, rust en blootstelling soms aan gevaar. Wie herin nert zich in dit verband niet de zware hei debrand van enkele jaren geleden, toen „Ons Belang" gevaar liep. Hoe dikwijls Prima Bloembollen voor kamer en tuin 't Hoogst in kwaliteit, 't laagst in prijs Vroege Tulpen p. 10 f 0.35 Hyacinthen, tuin, p. stf 0.07 Late Tulpen per 10 f 0.25 Hyacinthen, voor glazen, p. st. f 0.12 Narcissen per 10f 0.50 Sneeuwklokjes p. 10 f 0.20 Crocussen per 10 f 0.20 gelijk servituut is vrij duur. De comman dant van het vliegkamp heeft nagegaan, in hoeverre hij hut zonder dit servituut zou kunnen stellen. Het bleek dat hij kon vol staan met aankoop van enkele terreinen, die zeer geschikt zijn- om de invliegruimte te vergrooten. Dit is gewenscht met het oog op de kruissnelheid, die steeds meer wordt opgevoerd. ONZE IJSLANDVLIEGERS WEER THUIS. .Naar wij vernemen, zouden onze militai re vliegeniers op IJsland, t.vv. 1ste luit.- vlieger J. H. van Giessen, wachtmeester vlieger Bosch en serg.-vliegtuigmaker van der Leden na een éénjarig verblijf al daar voor het verrichten van waarnemin gen in verband met het internationale pool- jaar, dezer dagen weer naar hun Heimat terugkeeren. J.1. Vrijdagavond 22 Septem ber werden zij met den trein te Amersfoort verwacht, alwaar zij werden afge haald door een commissie van ontvangst uiit de Luchtvaartafdeeling. Vervolgens ging men naar het theehuis „Soesterdal" voor een gemeenschappelijk diner met familie erT genoodigden. Heden zul len de gerepatrieerden hun opwach ting maken bij den commandant der Lucht vaartafdeeling, waarna zij in het genot zul len worden gesteld van een volle maand verlof. Pas na verstrijking van dien tijd zal er een officieele huldiging plaats vinden. ZWAAR ONWEDER. Woensdagavond ongeveer zeven uur ont lastte er zich boven deze plaats een zware onweersbui vergezeld van regen, welke ge- ruimen tijd aanhield. Felle lichtstralen, di rect gevolgd door donderslag bewezen wei dat de bui vlakbij was. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in, zonder even wel noemenswaardige schade aan te rich ten. Zoo werd bij een electricien aan den Postweg een ingeschakeld kacheltje ge troffen, wat veel geraas veroorzaakte en de bewoners hevig aan 't schrikken bracht. Bij weer een anderen electricien werd een lampje stuk geslagen. Bij den Postweg werd van een der electrische geleidingen nog een paal gespleten. Persoonlijke onge vallen deden zich niet voor. BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN MET MOTOREN. Te Woudenberg werd op 17 September een behendigheidsrit met motoren gehou den voor leden van de Zeister motorclub en de motorclub de Arend te Bussum. Het aantal deelnemers bedroeg 26. Door den heer A. Dorresteijn alhier werd den 9den prijs behaald. DE VRIJWILLIGE BRANDWEER. Door het voorloopig Comité in zake de voorbereiding eener huldiging van de vrij willige Brandweer ter gelegenheid van haar tienjarig bestaan, was Dinsdag j.1. in Huis ten Halve een vergadering belegd, welke zeer schraal bezocht was. Na een inleidend woord van den voorzitter, den heer H. Dippel, werd door verschillende aanwezigen aan de beraadslagingen deel genomen, waarna het besluit genomen werd om als- neg een vergadering voor hetzelfde doel voor te bereiden tegen Woensdagavond 27 September 8 uur, evenieens in Huis ten Hal ve, in de stellige verwachting, dat de op moet onze brandweer wel uitrukken in de ze eenigszins brandgevaarlijke heidestreek. Prachtig daarom, dat er mannen gevonden worden, die eert corps van vrijwilligers kunnen en willen samenstellen. En hierbij moet vooral het accent vallen op het woord vrijwilligers. Het zijn de mannen, die altijd paraat zijn. Moge daarom voor deze keer ook de gan- sche burgerij van Soesterberg paraat zijn om voor hen een grootsche, wel verdiende huldiging voor 'te bereiden. De eerste stap hiervoor is een gang naar de bijeenkomst van a.s. Woensdag. van 1420 September 1933 GEBOREN: Geertruida Catharina, d. v. H. Lijftogt en G. C. Ter Haar, Soesterb. straat 18; Willem Cornelis, z. v. W. van Schoonhorst en M. J. Snabel, Klaar wa ter weg 31Pi eter Jelle, z.. v. A. van den Broek en J. de Ruig, Beckeringhstr. 22; Hendrica Geertruida, d. v. A. J. Beijer en G. Werkhoven, Beetzlaan 9; Jacobus, z. v. S. M. J. Rijksen en J. Kinderdijk. Laanstraat 56; Johannes. z. v. F. Slijper en J.. van Aalderen, Postweg 87. ONDERTROUWDL. J. Meeuwissen en A. J. van Breukelen. GEHUWD: G.. A. Visser en W. van de Craats; J. van Veenendaal en G. v. Steeg; L. H. van Ee en M. van Roest. OVERLEDEN: Johanna van Velzen, 47 jr. geh. m. L. Majoor, K. Rrinkweg 30; Evert van de Beek, 66 jr. geh. fa. RJ. Kjas, Hartweg 9a. Vestiging van 1420 Sept. 1933 J.. Muis van Haarl.meer naar Kerkpad 33M. W. N. de Barbanson m. gez. van Den Helder naar P. de Hooghstraat 1 A. J. G. Jacobs van Apeldoorn n. Klaar- waterweg 36; J. P. Manschot van Nij- kerk naar Rademakerstr. lc; F. G. M. Roelse van Montfoort naar Kerkpad ZZ. 19; H.. Langheim van A'foort n. Kerkpad Z.Z. 25; J. Kingma m. vr. van A'dam naar Beetzlaan 56; J. Groote van Baarn naar Torenstraat 15; W. Küchler van Vlaar- dingen naar Soesterb.str. 125; H. Muller van Breda naar Soesterb.s r. 125; Wed. C. Eriks van Baarn naar L. Bergstraat 14; A. v. d. Toorn m. vr. van Den Haag naar Nieuwesteeg; Wed. W. Cornelissen van Oostvoorne naar Talmalaan 11; H. Pfanser van Ween en naar Kerkpad N.Z. 10. Vertrek van 1420 Sept. 1933 J.. Altena van Veenzoom 2a naar de Bilt, Ruijsdaellaan 20; A. v. d. Poest Clement van Luchtv.afd. naar Zeist, Her tenlaan 20; A. G. Reijerse van K. Kerk straat 7 naar Doetinchem, Rijksopvoe- dingsgest.C. de Barbanson van P. de Hooghlaan 1 naar Den Haag, le v. d. Boschstr. 2; M. C. Bitter van Vredehof- str. 2 naar Delft, Oude Delft 203; A. J. Hettema van Amersf.str. 20 naar Bols- ward, Marktplein 8; M. P. Fransen van Amersf.str. 20 naar Utrecht, Voorstr. 31;

De Soester | 1933 | | pagina 5