VENEMA °<z Binnenland DifS MI! Dames Heerenkleermakerij Uit knollenetersland Kleine Advertenties VERHUISD TE BC©©P Net Meisje Volvette Septemberkaas Andr. Bos, Te Koop O Ik IN E S J.T.ZWIERS&ZOON G. MULDER CHR. C. SCHULTS Vanaf heden ook gemaakte Heerenkleeding Colbert Costuums van f 30.50 f 31.25 f 34.50 Winterjassen van f 18.75 f 21.25f33.75 Demi-Saisons van f 18.- f27.50 VAKKUNDIGE BEDIENING IS OOK VEEL WAARD! F. C. Kuyperstraat - Telefoon 803 omtrent dem toestand in ons land was niet te verwachten; toch hebben de cijfers om trent het te verwachten nadeelig saldo een zeer bedroevende werkelijkheid doen zien. De bezuinigingen van den afgetreden Min. v. Fin. blijken zooals door een ieder te voorzien was volkomen onvoldoende te zijn geweest en het tegenwoordige Mi nisterie, dat het mes in de wonde blijkt te willen zetten, deinst niet voor krasse maat regelen terug om het te kort van 19(J *mil- lioen guldens aan te vullen. Deels door bezuiniging, deels door belas ting-verhooging moet dit worden verkre gen. Wat die nieuwe belastingen betreft, is de omzetbelasting reeds door de Tweede Ka mer aangenomen. In het vooruitzicht zijn nu gesteld: a. couponbelasting, b. belas ting op goederen in de doode hand, c. cri sisinkomstenbelasting, d. koffie-accijns, e. verhooging tabaksaccijns. De dagbladen hebben reeds het hunne ge zegd over deze verschillende belastingen, zoo<dat hier slechts enkele opmerkingen worden gemaakt. Een couponbelasting beschouwende als een aanvulling van de „dividend- en tan tième-belasting", lijkt mij niet onbillijk, al zullen hierdoor ook wel kleine spaarders getroffen worden. Wanneer zoo'n spaarder t^yens valt onder de crisis-ink.bel. die zal gelden hen, die onder invloed van den crisis hun inkomsten nog nfet of slechts weinig zagen verminderen dan zal hij dus van twee kanten getroffen worden. Daar deze laatste belasting zeker ook de pensioentrekkers zal belasten, zal een ca tegorie, die tot nu toe feitelijk slechts voor deel van den crisis had, thans ook een offer moeten brengen. De koffie-accijns is iets nieuws. De kof fie is in tegensitelling> met de thee steeds vrij gebleven van belasting onder aanvoering, dat koffie in het bijzonder volksdrank is. Slechts een statistiekrecht van 1 wordt gevorderd. Tegenover den theehandel heeft mij dit altijd buitengewoon onbillijk geleken, vooral sedert de invoer rechten op thee enkele jareni geleden ver hoogd zijn tot 75 c. per K.G., waar sedert enkele maanden nog 30 opcenten bij zijn gekomen, zoodat thans per K.G. 97.5 cent wordt betaald, een bedrag wat nu bovendien nog verhoogd zal worden met de omzetbe- lastiA! Is tnee dan werkelijk zoo'n luxe drank, dat hierop een dusdanige belasting billijk lijkt? W|el degelijk wordt ook in de volks klasse thee gebruikt en zeker zou dit ver bruik daar nog toenemen, als dit artikel niet kunstmatig zoo duur werd gemaakt, zeer ten nadeele van ons eigen Oost-In disch gebied. Gelukkig heeft Min. Oud dan ook verklaard, dat dit punt zijn aandacht zal hebben bij een aanstaande herziening der invoerrechten. Wanneer wij nu overgaan tot de „bezui nigingen", noemen wij in de eerste plaats de verder-gaan.de salariskorting voor per soneel in openibaren dienst. Wij verwijzen dan naar hetgeen de Min. dienaangaande heeft gezegd, n.1. dit: „Wat deze verlaging betreft, vertrouwt de Regeering dat dit personeel, wanneer het kennis heeft genomen van den uiterst moei lijken toestand, waarin 's Rijks finantiën verkeeren, tot de erkenning zal kunnen ko men, dat het offer niet in onredelijke ver houdingen staat tot h'etgeen van de natie in haar geheel wordt gevraagd, en dat dit ook niet uit het oog zal verliezen, hoeveel hij, die in overheidsdienst is, in deze onze kere tijiden vóór heeft bij de velen, die als ondernemers of arbeiders in het particu liere bedrijf werkzaam zijn." Deze woorden mogen zeker wel ernstig worden overwogen en gelden m.i. evenzeer voor hen ik veroorloof mij hier een zij sprong l die zoo sterk opkomen tegen de korting op de Indische pensioenen. Men spreekt dan over „verkregen rech ten" en maakt vergelijkingen tusschen zelf genoten salaris en tantièmes, die particulie ren konden maken. Maar toen in 1920 de pensioenen wegens de toen opgekomen duurtegolf met 40 minstens werden verhoogd, was er nie mand, die daartegen protesteerde omdat eenmaal zijn „verkregen rechten" op een la ger cijfer waren vastgesteld. „Natuurlijk zal men zeggen en ik zeg hen dit na. Maar is het dan niet „natuurlijk", dat, nu alles goedkooper is geworden en nu de nood dwingt, dat men nu ook van die gepen sioneerden een offer verlangt? Tot nu toe waren zij „crisiswinners", zulks in tegen stelling met die vroeger benijde tantième trekkers, die vermoedelijk zich hadden in gericht op hun vroegere kapitaal, doch nu terwijl dit kapitaal is weggeslonken de grootste zorgen) kennen. Zelfs bij toepassing eener flinke korting blijven die pensioenen vooral de hooge- renog zeer verre boven hetgeen een Ne- dérlandsch ambtenaar hier te lande kan maken, terwijl toch beide hun pensioen te zelfder plaatse verteeren. Wij komen nu tot een tweede bezuini ging van Min. Oud, n.1. de lagere uitkee- ringen uit het Gemeentefonds, waardoor <ïus alle Gemeenten getroffen zullen wor den en waardoor ook deze tot grootere zuinigheid zullen worden genoodzaakt. Me de in verband met de zeggingschap, die het Rijk aan zich wil trekken in zake bezol diging van Gemeentepersonecl, zal nu wel in de eerste plaats op deze betalingen ver der moeten worden bezuinigd. Zoo zal men dus nu ten aanzien van alle overheidspersoneel komen tot een zoodani ge korting als reeds veel eerder had moe ten'worden toegepast. Het begin (2^5 was slechts lapwerk. Eerst nu zal het ernst worden. Maar dan moet men ook hier verder in zien, dat de tijden ernstig zijn en daarom bevreemde het mij een tweede zijsprong, dien ik maak op de agenda der laatste Raadsvergadering te zien, dat een raadslid heeft voorgesteld een vroeger aangenomen bezuiniging, die op 1 Januari zou ingaan, te verschuiven naar 1 Juli fcn dat de gemeente, die zelf terrein in overvloed bezit, een ter rein huurt voor een woonwagenkamp. Voor iemand, die dit ziet, lijken zulke zaken in deze tijden toch wel heel vreemd. Er zijn geen groote bedragen mee gemoeid, maar zóó is of komt er meer. Nu weer werd er subsidie gevraagd door de Soester Vrijwil lige Reddingsbrigade. Waar werkt deze? In het natuurbad, denk ik. Mij dunkt, dat de Gemeente dan kan volstaan met de zorg, dat er voldoende reddingsmateriaal daar ter plaatse aanwezig is. Hoe meer subsidie men geeft, des te meer vereenigingen verrijzen er uit den grond. Men lette toch op al deze kleine bedragen, die te.zarnen een waarlijk groot bedrag vor men en bedenke dat de gemeentelijke in komsten zelf thans aanmerkelijk zullen da len, zoodat uiterste zuinigheid dringend ge boden is! W. H. C. DOORMAN. ONDERSCHHRIFT. De heer Doorman is blijkbaar niet op de hoogte, van hetgeen door een raadslid is voorgesteld, anders had hij niet geschre ven, at daardoor eene vroeger aangenomen 'bezuiniging werd geschaad. De vroeger aangenomen bezuiniging met ingang van 1 Januari j.1. mocht niet doorgaan, daar het georganiseerd overleg niet was gehoord, wat in strijd is met de wet. Deze bezuiniging mocht daarom pas op 1 Juli j.1. worden ingevoerd, nadat de uit spraak van het georganiseerd overleg was verkregen. Red. ^91 W NATION AAL-SOCIALISTISCHE REDENEERINGEN. In „Volk en Vaderland", het weekblad van de Mussertgroep, onder redactie van Mr. B. A. van Lunteren, troffen wij een hoofdartikel aan, getiteld: Regeeringson- macht, dat gericht is tegen het antwoord van den Minister van Buitenlandsche Zaken op de vragen van het Tweede Kamerlid Dr. Lovink over de boycot-actie tegen Duitschland. Zooals men weet, behelst dat antwoord een afkeuring van de boycotac tie 'door de Regeering, omdat daardoor zoowel economische belangen! van Neder land als de goede verstandhouding met een bevriende natie zouden kunnen worden ge schaad. Miaar daaraan wordt toegevoegd, dat rechtstreeksche maatregelen tegen den boycot buiten het vermogen der Regeering liggen. Deze laatste zinsnede heeft de veront waardiging van „Volk en Vaderland" gaan de gemaakt. Het blad stort de riolen van zijn toorp uit over „het demo-liberale systeem", dat schuldig staat aan deze „diep beschamende" Regeeringsonmacht. „Hul- peloozer en zieliger kan het al niet", roept het blad uit. En het verzekert, dat „in den aanstaande(?) fascistischen Staat" de vraag staan? Is niet ieder burger vrij te koopen wat hij verkiest en van wie hij verkiest? Moet niet ieder burger de vrijheid behouden om anderen op te wekken bepaalde produc ten of producten van bepaalde leveranciers £1 dan niet 'te koopen? Wie boycot an und für sich verwerpelijk acht, moet evenn zeer reclame in zichzelf uit den booze achten. Dat de Regeering dezen boy cot afkeurt, verstaan wij. Maar het woord der Regeering is niet wet voor ^lle bur gers. En wij voegen daaraan toe: dat is ook goed. Het oordeel der Regeering over bepaalde handelingen der burgers mo ge moreele waarde hebben; het kan, waar het niet steunt op eenige wety geen bin dende kracht bezitten. Daardoor worden de burgers gewaarborgd tegen willekeur en wisselende inzichten der Overheid. Nog merken wij op. dat het artikel een inconsequentie bevat. Wanneer zoo wordt daarin gezegd deze boycot tegen Duitschland strekte om eigen economi sche belangen te verdedigen, die door de laksheid der Regeering in het nauw ra ken (zooals indertijd met de boycotactie in tuinderskringen tegen Duitschland het geval wa3), zou het te verontschuldigen zijn. Hoe nu? Kan „Volk en Vaderland" dus in bepaalde gevallen boycot tegea Duitschland verontschuldigen, ondanks 't feit, dat de Regeering deze afkeurt? De Regeering was toen te laksch, zegt „Volk en Vaderland".. Maar waarom hecht dat orgaan dan thans zulk een overdreven be- teekenis aan het afkeurend oordeel van een Regeering, die volgens haar geen knip voor den neus \^oard is en hoe eer hoe beter plaats moet maken voor de .fascis tische dictatuur. De inconsequentie en de demagogie? ligt hier dik bovenop. (De Vrijheid) Bte. BAARN. FLORA THEATER. Een zeer apart programma gaat deze week in Flora. Noemen we eerst Het Na tionale Huldigingswerk op 9 Sept. j.1. in het Stadion te Amsterdam. H.M. de Koningin, Onze Landsvrouwe, heeft zich de moeite getroost om niet alleen zij. die op 9 Sept. het Stadion bezochten te laten genieten, maar ook hen, die daar niet Even wil 'k een „tipje" geven, Uit het knollenetersland; Daar was onlangs „Raad van Hoofden"; 't Leek er wel een Rijksdagbrand! Want steeds als de „Raad" bijéénkomt, In die Knolleneters-buurt, Wordt door enk'len van dien Stam steed-- Weer op „herrie" aangestuurd. 't Opperhoofd der Knolleneters, 'Heeft van „leiden" geen idéé; Rn daar steken dan de „Hoofden" Dikwijls ook den draak nog mee. Want één is een „mannen-putter", Waar de hééle „Raad" voor beeft; >En als hij zijn kans dan schoon ziet", Nou! dan wordt er wat beleefd! Ook een Vrouw een Knolleneetster Zit daar in die „wijze" Raad; 'k Kan U de verzek'ring geven, Deze dame „paf soms staat"! Want niet alle „Hoofden" zijn daar. Immer jegens haar „plaisant"; Zuchtend gaat zij dan maar henen Uit dien „Raad van Knollenland"! En nu was er laatst weer „heibel"; 't Duurde vijf, een/tweede uur! Toen kwam aan 't „tumult" een einde; Héél de Raad was „overstuur"! Even, was men stil en rustig, ('t Viel warempeltjes nog mee) Toen de steeds correcte „Bode" Kwam met koekjes en de thee! Meestal als die Raad bijéénkomt, Wordt er „weinig goeds" gesticht; „Rechts" zit er van pret te „gnuiven" Als men „Links" „een beentje licht"! Dupe zijn de Knollenlanders Van dien Raad; in 't land berucht; Goeden niet te na gesproken, Er heerscht daar een vieze lucht! AD REM. Nadruk verboden. 1. Bericht van benoeming Hoofdstem bureau voor 15 Nov. e.k. 2. Bericht over nieuwe telefoonnetten Zeist, .Driebergen; Huis ter Heide, Soester- berg en Austerlitz. 3. Uitnoodiging voor jaarvergad. Prov. lUtr. V.V.V. 4. Bericht over toepassing zegelwet op subsidie-aanvragen e.d. (moeten op zegel Van f 0.3U). 5. Adres Ned. R.K. Vereen, v. Sigaren fabrikanten over nieuwe wetten op tabaks producten. 6. Aanbod van diensten Bond van Oc trooihouders voor aanwijzing van arbiters. 7. Adres IJzerind. v/h v. Leeuwen, V'daal over Sperrmarkenv 8. Adres Ned. Ver. voor intern, recht over c.i.f bepalingen. 1 9. Adres K. v. K. Arnhem over incass. kleine vorderingen. R Vaststelling van de houding der Kamer inzake het Districtsbureau ingevolge die discussies daarover op den laatsten dis trictsdag. 8. Rondvraag. 9. Comité-generaal. PROVINCIALE MEETING OPEN BAAR ONDERWIJS. Op Woensdag 13 September j.1. werd op initiatief van het Hoofdbestuur van „Volks onderwijs" een vergadering gehouden van gedelegeerden van verschillende organisa ties, die voorstander zijn van Openbaar Onderwijs. Vertegenwoordigd waren, behalve V.O. fhet Ned. Onderw. Genootschap, Bond v. Ned. Ond„ Vereen, v. M.U.L.O., de Ne- derl. Ouderraad, het N.V.V. en de Ned. Vakcentrale. Unaniem waren de aanwezigen, van mee ning, dat tegen de regeeringsmaatregelen, die het ondefwijs bedreigen, gemeenschap pelijk opgetreden diende te worden; in het bijzonder tegen het wetsontwerp, bedoelen de de vervroegde invoering van de ver hoogde leerlingenschaal en de opheffing van honderden openbare scholen. In groote lijnen werd de te voeren actie vastgesteld; zoo zullen o.a. vandaag (Zater dag 30 Sept.) provinciale meetings worden gehouden. De provinciale meeting voor de provincie Utrecht wordt gehouden te Utrecht (Ge- houw voor Kunsten' en Wetenschappen), waar de Heeren W. K. D. Lustig, lid der Provinciale Staten en L. F. Kleiterp (voor zitter N.O.G. A'dam) zullen spreken. Aan- '.vang 3 uur. van 16 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, S maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. VERLOOFD: JANNY DE ZOETE en JAN VAN DE POLL. SOESTDIJK, 1 Oct. 1933. B. Grothestraat 41, Soestdijk. Jac. Catskade 41, Amsterdam. Geen bezoek. wegens vertrek, twee 1-persoons ijzeren le dikanten met matrassen en een 2-persoons wascht. met toebehooren, te zamen voor f 30.ook afzonderlijk te koop. HILHORST EIGENDOMSWEG 49 gevraagd, van 8.30 tot 2.39 uur. Aanm. na 8 uur 's avonds, Julianastraat 41, Soestdijk Goed Tehuis gezocht voor jong katertje. Br. onder No. 1002 aan het bureau van dit blad. Winkelhuis op eersten stand te huur voor 14.per week; het winkelhuis waarin op heden ge vestigd het Magazijn „De Bijenkorf" te Soestdijk. Te bevragen J. G. Flapper. Gratis, voor mooie herder wordt een goed Tehuis gezocht. Br. onder No. 1001 aan het bureau van dit blad. Aangeboden voor echtpaar: 1 gr. sl.kamer, zitkamer en serre, m. of z. pension. Bill. cond. Br. on der No. 1004 aan het bureau van dit blad. Te Koop Nieuw modern ameublement (compleet), best. uit vier stoelen, twee fauteuils, dres soir, en theemeubel, prijs billijk. Br. onder No. 1000 aan het bureau van dit blad. EET NU KIP. Soep- en Braadkippen vanaf f 0.00 p. stuk Jonge Hanen vanaf f 0.25 per stuk. Panklaar, franco huis - Prima kwaliteit KERKPAD N.Z. 2 SOESTDIJK 30 CENT PER POND Verkrijgbaar: T. SCHOTHORST - LAANSTRAAT 02A Biggen te koop bij: W. HILHORST SMITSWEG 42 Vertegenwoordiger J. WOLFF, vraagt voor den verkoop van Bloembollen, a^n particulieren een be trouwbaar, en een liefst eenigszins met het vak bekend persoon, tegen ruime provisie. Wilde konijnen f 0.05 per stuk. Soep- en Braadkippen, kuikens, bij H. van Zijtveld, Laanstraat 04, Soestdijk. Te koop gevraagd 1 H.A. grond of meer, met cf zonder huis, voor kippen te houden. Brieven onder No. 1007 aan het bureau van dit blad. Te Koop 1 Philips Luidspreker f 8.1 Schrijfma chine (Mignon) f 25.- 2 kl. zw. hondjes (R.) Pincher, p. stuk f 5.Lange Berg straat 31, Soestdijk. Gebraden Rosbief, per ons22 cent Gebraden Kalfsgehakt, per ons 14 cent Gekookte Lever, per ons 14 cent Verder alle Vleeschwaren zeer scherp concurreerend VREDEHOFSTR. 1 Te Huur Een prachtige Zit- en Slaapkamer of Zit- Slaapkamer met of zonder pension. Adres: Soesterbergschestraat 49. Uitneembare Garage. Prijs f 50.contant afgehaald. Lang 4,5, Breed 2,5. Hoog 2 M. Te bevragen: Wilhelminalaan 20. Dansen Iedere Zondagavond 7.30. Stations- Koffiehuis, Torenstraat' - Soest. laat Uw haar PERMANENTEN voor F. 2.50 Geen bijkomende kosten. 6 maanden garantie lste KLAS BEDIENING. L. Ruif rok, Laanstr. 111, Baarn. Naast de Utrechtsche Groentenhal Bij deze maak ik het geachte publiek van Soest en Omstreken bekend dat de raak verplaatst is van Kolonieweg 9» naar de POELIERS. Leeraar DUITSCH M.O. SpreekuurMaandag- en Donderdag avond van 89 uur. Wilhelminalaan 14 Soestdijk SCHILDER EN BEHANGER van Kl. Engendaalweg 3 naar SOESTERB.STRAAT 5 5. Engelsche Handelscorrespondentie Opleiding tot het Mercurius-diploma, dipt. Vereeniging van Leeraren, L.I.T.E.H., enz c. .1. KNOP - LEERAAR M.O. MENDELSSOHNLAAN 3 DE REGENTIJD STAAT VOOR DE DEUR „HET HANDELSHUIS" heeft voor U gezorgd Wij hebben groote voorraad: Leeren Jekkers en jassen in Bruin en Zwart Oliejekkers en Jassen Beenpijpen f 2.75f 3.75 Gummijassen f 4.50 - Gabardine- en Loden- jassen en Mantels Trench-coatsook voor kinderen Jongens- en Meisjes Schoolcape's, enz. enz. Beenpijpen voor Dames en Kinderen U weet: „HET HANDELSHUIS VOLDOET U" Soest Soesterb.straat 51 Telef. 400 omtrent de 'houding der Regeering tegen over een boycot-actie op eigen houtje van een bepaald orgaanüberhaupt niet aan de orde zal komen, omdat in den. na- tionaal-socialistischen Staat zelfs de aan leiding tot een dergelijke vraag (een derge- gelijke actie zelf) niet eens aan bod zal kunnen komen. Natuurlijk! In den fascistischen Staat heeft geen organisatie en geen individu meer de minste vrijheid, buiten de Regee ring om. Als Duitschland of een ander land dan moet worden* geboycot, geschiedt het op bevel van den fascistischen dictator en moeten alle burgers meedoen, of zij willen of niet! Is die toestand zooveel verkiese lijker dan de tegenwoordige? Heeft de fas cistische dictator soms op economisch ge bied de wijsheid in pacht? Worden door verkeerde maatregelen, die h ij neemt, de economische belangen van een land in niet veel ernstiger mate geschaad dan door een particuliere actie, waaraan niemand be hoeft mede te doen, die er geen, zin in heeft? Natuurlijk is het taak en plicht der Re geering te waken tegen ongeoorloofden dwang om aan een boycot mee te doen; tegen terroristisch optreden, ook op dit terrein. Ook „Volk en Vaderland" dringt en terecht voortdurend aan op krach tige maatregelen tegen terreur (welke spe ciaal door de communisten en de O. S. P. wordt uitgeoefend tegen fascistische ele menten). Maar waarom zijn zulke maat regelen gerechtvaardigd? Omdat zij zie ih richten tegen onduldba re aanranding v a n de p e r s o o n- 1 ij k e v r ij h e i d. Wordt zoo vragen wij die aanranding plotseling verschoon baar, wanneer zij niet geschiedt door com munistische of andere particuliere organi saties, maar door een dictatoriaal gezag, dat met geweld alles onderdrukt, wat niet gelieft te dansen naar zijn pijpen? En laat ons, na deze opmerkingen van principieelen aard, nu eens den practischen kant der quaestie bekijken. Is er reden de Regeering, of „het demo-liberale stel sel" een verwijt ervan te maken, dat er geen maatregelen vallen tc treffen om den boycot van Duitsche goederen, door enkele groepen in den lande (in navolging van wat in het buitenland geschiedt) tegen te gaan? Waarin zouden die maatregelen moeten be- konden aanwezig zijn en dat filmwerk is een waar Nationaal Document geworden en heeft buitengewoon veel waarde voor ons nageslacht. Aan de montage is veel zorg besteed, waardoor zoowel spraak als beeld een technische volmaaktheid is bereikt. Een meesterstuk van Polygoon, Haarlem, Film fabrieken. Oud en jong, niemand mag ver zuimen dit programma te gaan zien, want in aansluiting met bovenstaand filmwerk heeft de directie als slotfilm gekozen: Congorilla, de eerste origineele opgenomen klankfilm in de wildernis der Belgische Congo, door de bekende ontdekkingsrei zigers de Heer en Mevr. Johnson. Vooral bevelen we de ^>eciale Zaterdagmiddag- voorstelling aan. voorstelling aan. Als extra-film komt op dit programma voor de Bloemenhulde op 2 Aug. j.1. te Soestdijk. H.et is toch zeker onnoodig onze lezers op te wekken deze prachtfilms te gaan zien. KAMER VAN KOOPHANDEL FA BRIEKEN VOOR DE GELDERSCHE VALLEI. ZITTING DER KAMER VRIJDAG 6 Oct. 1933, 15.00 uur, Kamergebouw. 1. Opening, presentielijst, notulen. 2. Voorlezing antwoord-telegram van H.M. de Koningin op .het telegram van den districtsdag Veenendaal. 3. Mededeelingen van het Dagelijksche Be stuur. 4. Vaststelling besluiten der Bevrach tingscommissie. Verkiezing lid dier Comrn. in de vacatu- re-Mariouw (die aftrad wegens benoeming tot Secr. der Comm.). Ingekomen voor dracht van gezamenlijke schippersvereni gingen: D. Vliek en H. Los. Ingekomen protest tegem de benoeming van één der plaatsvervangende leden. 5. Vaststelling begrooting voor 1934. Hierbij tevens vaststelling der lijst van subsidies. Concept-begrooting der Fin. comm., volgt. 6. Ingekomen stukken:

De Soester | 1933 | | pagina 2