°4Z Soesterberg Bouwen Chabloneerpapier Rechtzaken O^PlaatselijkNieuws^O - Tuinbouwinrichting Zonneheuvel - BLOEMEN - BLOEIENDE PLANTEN BLOEMWERKEN voor elke gelegenheid. Van dt> N.V. Brwi^rode's Bouwbedrijf ontvingen wij een brochure, getiteld: „Steenen smelten niet", waarvan wij hieronder een gedeelte laten volgen. Ook hier in Soest wordt, niettegenstaande de minder goede tijden, veel gebouwd, en vele inwoners vragen zich dan af: zullen al die huizen wel bewoond worden, ot worden ze een strop voor de bouwers? Het is wel eens goed daarover het oordeel van een bouwer te vernemen. Steenen smelten niet Steenen smel ten niet Steenen smelten niet. Neen, wij zullen niet zoo doorgaan. Maar het kwam ons nuttig voor in den aanvang van deze bescheiden uitgave deze enkele zin eenige malen te herhalen, opdat U er goed van doordrongen zij. Het is de ge dachte waarvan wy uitgingen toen wij na langdurige overwegingen besloten onze ac tiviteit ook in dezen /.oo „slechten tijd" niet te verminderen. Men vraagt ons zoo vaak: hoe kunnen jullie toch altijd door gaan met bouwen. Waar blijven al die huizen? Is dit nu e^n tijd vooreen derge lijke, breedontwikkelde activiteit? En naast het korte antwoord dat wij dan ge- ven, willen wij daarom in deze .uitgave die vraag eens iets nader onder de oogen zien en na die vraag beantwoord te hebben, een goede raad geven aan die allen, die de moeite nemen om dit kort betoog te lezen. Wij bouwen huizen. Wij doen dit niet zóó maar, bij wgze van tijdverdrijf, of omdat we toevallig geen sigaren maken of auto's construeeren. Neen, wij bouwen huizen omdat dit ons deel van het groote maatschappelijk werk is. Huizen bouwen is in de loop van de jaren een tak van wetenschap geworden, die alleen met vrucht en met succes kan worden be oefend door hen die zich voor de proble men welke dit werk telkens weer met zich brengt, diepgaand en blijvend interes seeren. Er zijn sociale, hygiënische en financieele problemen mee gemoeid, die alleen kunnen worden opgelost door in zicht, kennis, durf en vakmanschap. Wij meenen te mogen zeggen, dat wij in den loop van een jarenlange practijk blijken, hebben afgelegd van onze beteekenis op dit terrein. Wij bouwden aan alle kanten van Nederland, wij bouwden alle moge lijke soorten huizen, en wij bouwen nog aan alle kanten en in een even groote verscheidenheid. In onze staf bevinden zich menschen voor wie bij wijze van spreken het huizenbouwen hun eenigst levensdoel geworden is. Het schuurtje en de gootsteen zijn voor hen even omvang rijke en even belangrijke vraagstukken als voor anderen de geheimen van de laagste temperatuur of van de gerichte golven in den aether. Zij hebben er zich aan get- wend niet alleen de gevel van een huis belangrijk te vinden, maar het gansche huis, met alles wat er in, ,op, om, of on der is. Wat er op dit gebied werd aange boden onderzochten zij. het goede behou dend, het minderwaardige verwerpend. Zij bouwen, in een enkele zin gezegd, als bouwden zij altijd voor zich zelf. en als moesten zij zelf zoo straks hun intrek in de nieuwe woning nemen. Het is aan de ze vlijt en aan deze kennis te danken dat de drie simpele letters B.B.B. in de loop van de jaren een bijzondere beteekenis heb ben gekregen. Het is de korte aanduiding geworden van schoonheid, kracht, com fort, soliditeit. Men spreekt van een B.B.B. huis zooals men van &en voortreffelijk automerk spreekt, en het noemen van de naam alléén, maakt veel, aanprijzing over bodig. Een wandeling door de huizenblok ken. die wij schiepen, is een genotvolleen interessante bezigheid. Zonnig en blij wen den de gevels zich naar het licht, uitge wogen van kleur en verhouding zijn de onderdeden, en mooi van eenheid en saamhoorigheid rijen de woningen zich aaneen. Bredero bouwt beter. Ja, inder daad, Bredero bouwt beter, dan men her en der ziet bouwen. Omdat bouwen Bre- dero's taak is. Een taak die met vreugde en gewillige dienstvaardigheid wordt vol voerd. Maar wat te doen met die ijver, met die volharding, met al die voortreffelijke wo ningen in een „slechte tijd" als die waarin wij leven En nu herinneren wij ,U aan de zin die wij hierboven schreven: Steenen smelten niet. Dit is een tijd waarin repu taties en kapitalen beiden snel en on houdbaar smelten. Dingen en begrippen welke wij vroeger voor onaantastbaar hiel den, smelten thans in net hevige vuur >van deze veranderde wereldorde. Geld, aan- deelen, voorraden, alles „smelt" en ver liest zijn waarde. Slechts ?teenen smelten niet. De straten blijven staan, onver schillig wie er, en met wat voor vlaggen men er door heen marcheert- De huizen blijven huizen, onverschillig wie onder het dak zijn toevlucht zoekt. Een angst voor niemand-weet-wat heeft de groote meer derheid der menschen bevangen, en over al weten de menschen niets beters te doen dan hun geld angstvallig te bewaren, het op te stapelen en weg te sluiten. Heeft U wel eens een zak vol zoogenaamd „gestor ven" goud geopend? Dat brengt een zon derlinge lucht mede, die bankiers en bankbedienden wel kennen. Een lucht van bederf, van stikkende onvruchtbaarheid. Het hefft in een kluis gelegen, achter dikke stalen deuren die het moesten be veiligen voor roof en diefstal. In denzelfden tgd dat handel en ngverheid er behoefte aan hadden, in denzelfden tijd, dat men er mede had moeten koopen en verknopen, rustte het in den grafkelder van de kluis, in doodstille, arbeidslooze werkloosheid, Alsof de crisis en de zoogenaamde malaise geen borende werktuigen zijn, die zich een weg banen dwars door staal en ijzer heen. Alsof geld niet zou kunnen smel ten, zelfs in de diepste verborgenheid van een kluis. Spaarders die zich ten langen leste, dank zij een levén van zui nigheid en doordachte daden, eindelijk zooveel hebben vergaard dat ze daarmede gestalte kunnen geven aan hun liefste wensch, schuiven thans hun geld met hun wenschen in het duister van een kluis, uit angst dat hun wenschen eens moch ten smelten en waardeloos worden in het vuur van deze dagen. Onder hen zijn er velen die altijd hebben verlangd naar een eigen huis. Immers, het bezit- van een of meerdere „eigen huizen" bétéé- kent van oudsher in zekere inate onafhan kelijk zijn van gebeurtenissen, van maat schappijwijzigingen. van rampen en onge luk. En is het niet volkomen juist en be grijpelijk, dat de traditie altijd deze voor- deelen heeft toegekend aan eén dérgélijk bezit? Het gezin, als eenigste bouwstof van staat en maatschappij dient omringd te zijn, altijd, van zorgen en beveilingen, en een van de beste beveiligingen, één van de teerste koesteringen van het onschatbaar gezinsbezit, dient te zijn heï eigen huis. Doet daar de wind van de ma laise en de storm van de crisis .ets aan af? Moet gij de mailaise ook nog toelaten op dit intiemste van alle gebied, nnet hét, karakter van uw kinderen en nuisgtmo- ten, moet hei geluk van uw huis ilrjk-m haaru ook nog ten offer vallen? Steenen smeken niet. Wat zegge nu? Dat het mogelijk is dat men nu een liuis koopt, en dat het dan misschien )ver lut tele jaren zal blijken geen waarde meer te hebben? Wat bedoelt ge met deze te genwerping? Waar ter were'.d bestaat het land waarin huizen en straten, waarin land en stad niets meer waard zijn? Zoo lang het huis beter en afdoender zal blij ken dan de tent, zoolang zullen huizen hun geheele, hun volledige waarde en be teekenis houden. Straten en huizen zul len altijd noodig zijn. en altijd gullen kou en guurheid ons dwingen te verblijven binnen wanden en dak. Oï meent gij dat Noordenwind en hagelslag zich iets aan die befaamde crisis en aan die ongelukkige malaise zullen Laten gelegen liggen? Steenen smeken niet, en daarom is -'n huis de eenigste absoluut veilige gestalte van uw bezit. Dit geldt evenzeer voor den eigenaar, die het zelf bewoont, als voor den eigenaar, die 't door anderen laat be wonen. Voor den zelf-bewoner rengt een eigen huis het groote voordeel mede, dat hij heer en meester is over eigen grond en haard, dat geen enkele vreemdeling zich kan mengen in wat hem, zijn gezin, en zijn huis aangaat. Onder zijn handen wordt het huis voortdurend meer waard, voortdurend beter en gezelliger, omdat hij kleine verbeteringen en kleine gemakken aanbrengt, die juist aan ieder huis de fi- nishing.touch geven. Zijn tuin verschaft hem en zijn 'gezin een aangename, nuttige en onmisbare ontspanning. Gansch het ge zin verlustigt zich in het gemeenschappe lijk bezit, en daardoor juist krijgt het huis langzaam aan dat wonderlijke, in tieme, dat kostbare eigen karakter. La ter, als een leven van arbeid en zorg ten einde spoedt, laat gij iets liefs yoor uw kinderen na. Iets wat geen crisis en geen malaise hen zal kunnen afnemen! Steenen smeken niet, en dat is een groot geluk. Wat zou er anders over blijven na een leven van hard werken en soberheid? Wat zouden de resten zijn van hard werken en soberheid? Wat zouden de resten zijn van uw bestaan, indien eenmaal de niets ontziende, huilende wind van 'n slechten tijd er over heen gestre ken is? Eigen huizen zullen, na U een le ven lang eerlijk en trouw gediend te heb ben, na U en uw gezin ,een 'leven lang tot een burcht van veiligheid en tot een bron van geluk te zijn geweest, nog jater blij ken de basis te vormen voor het jonge ge luk van uw kinderen. KANTONGERECHT TE ATOORT. Dit verhaal vangt aan met een rijwiel- zaak; 90 der behandelde verbalen liep over auto en nog eens auto; het was won der vervelend. Deze rijwielzaak echter niet. Er waren twee dames in het geding, de aanrijdster en de aangerydene. De Kanton rechter stak een stokje tusschen het debat, dat echter in volmaakt beschaafde toon bleef gevoerd. Men1 weet echter, dat hij damesdispuut het gelijkgeven een moeilij ke overgave is. De botsing vond plaats op den Kampweg te Soesterberg, waar mevr. H. reed. Verd. mevr. of mej. J. A. M. kwam een particulier pad af, naar we meenen, bedekt voor het rijwielpad. Ze had 10 M. links ge keken en 10 M. rechts en niets bespeurd op het rijwielpad. Verder dan deze 20 M. was het uitzicht door eikenwal belet. ,En zie, mevr. H. kwam er aan en werd leélijk aangereden, met gebroken pols en gekneusd been als gevolg. De doktersrekening, plus apothekersre kening liep echter niet hoog voor zulke kwetsuren. Het bleef bij f 15.plus f 2. Mevr. of mej. M. was er ook niet zonder blessuur afgekomen, n.m. een reuze »open knie. Het werd f 25.boete. Mjaar waarom zoo'n particulieren uitweg niet naast de fiets afgekomen? Loopen is geen schande. Nieuwe vervolging. C. W. v. L., vermoedelijk uit Amersfoort, was voorheen geverbaliseerd wegens met auto berijden van het rijwielpad naast de Steenhof*traat te 'Soest. Toen moest vrij spraak volgen, want dat rijwielpad is geen wettelijk rijwielpad. Het O M. wou de oppermachtige, brutale \actie van verd. toch bestraft zien, zoodat nu beschuldiging kwam van de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. En nu hing de haas, en hij had het verdiend. 26 Juli reed verd. op Amersfoort aan en passeerde een andere auto; nog wel in ccn bocht, wat niet is gepermitteerd. Aan den ikant van den weg op den als fietspad gc- bezigden berm, rijdt de bejaarde de K. met zijn zoon naast zich. Gelukkig konden we den auto zien aankomen, zei vader de K. Was hij van achteren gekomen, dan waren we weggemaaid. De twee fietsers konden nog vlug af dringen en hun karretjes op de grasbaan trekken tusschen de hoornen in. De auto was uiterst links vlak langs de boomen ge- •cheerd. f 39.boete, zei het O.M. f 40.— boete zei de Kantonrechter. En diens woord geldt. Verd. was niet aanwezig bij de behande ling van heden. Nu, dat krijgt hij wel te hooren. De chauffeurs der taxen. Men weet het, A-tax. B-tax, C-tax, enz. Men kent de moordende concurrentie en weet ook, dat de chauffeurs het in hoofd zaak moeten hebben van de fooien. Thans kwam t en dienst ter sprake, waar de chauffeurs bij in dienst treding een stuk hebben te teekeneu, dat alle averij te hun nen laste komt, of ze schuld dragen, ja dan neen. Gelukkig is dit niet het geval bij alle de zer soort diensten. Onze chauffeur van tax N. N. trad als ge tuige op. Hij was de dupe geworden. Hij reed in de Birktstraat onder Soest achter een vrachtauto aan. Deze hield in een bocht plotseling stil. Waarop de taxman ook stil hield, niet we tende welke oorzaak er was voor dit halt. Het was in een booht, dus mocht niet ge passeerd worden. Laat nu de vrachtauto zonder op zijn ma nier boe of ba te zeggen, terugrijden en de tax beschadigen. Geen achterlicht ging branden, want dit bleek volgens getuige niet aanwezig. Aan T. wit Westzaan werd t 15.boete opgelegd, plus toewijzing van f 20.scha- vergoeding. UITSPRAKEN KANTONGERECHT. Wielrijden onder invloed van alcohol: N. T., Soest, f 25.— of 10 d. NEDERLANDSCHE KOLONISATIE- VEREENIGING „NIEUW GUINEA". Gepasseerden Vrijdagavond om 8 uur hield de atd. Soest eeni openbare vergadering in de Gouden Ploeg, welke zeer matig bezocht was. Mevrouw Gantvoort opende haar met een kort welkomstwoord en gaf daarop het woord aan den, heer J. van Keppel, praeses H.B., welke sprak over: „Ons Kolonisatie plan." Spr. bepaalt zich er bij dat de ver- eeniging 1 September 1.1. is opgericht, doch levensvatbaarheid heeft. Spr. gaat eerst na de groote groep der bevolking die werkloos is, en naar werk zoekt, omdat werkeloos zijn in strijd is met de natuur, en dwingt tot verzet. Nu tracht de vereeniging door haar plan die werkeloosheid te ver minderen door jong en oud, waarvoor de gebiedende eisch is idealisme op te geven en te gaan naar Nieuw Guinea, tot nu toe een woest onherbergzaam land dat door de kolonisten moet worden bearbeid, ten voordeele van hem zelf. Het zal eeni radica le ommekeer geven in den economische ge- teldh^id. t 't Gaat bij dit alles niet om winstobject, maar om de werkloosh. te bestrijden. Yoor het vestigingsplan in de Vogelskop wordt 1000 H.A. land gevraagd van de Ind. Reg., zoodat velen daar kunnen' wonen, en elke kolonist 2500 Meter grond ver krijgt. De Papoea's die daar wonen worden geheel zelfstandig in het plan opgenomen, zoodat blank en bruin zich zal kunnen ont plooien. Nadat enkele vragen waren gesteld en beantwoord, deelde spreker mede, dat bin nenkort de le boot met Kolonisten zee kiest. Die er iets voor gevoelen stellen zich in verbinding met het secretariaat: Braam- weg 13a, waar all inlichtingen worden ge geven. „DE FIRMA". Wij hebben een bezoek gebracht aan het perceel Soesterb.straat No. 55, waar j.1. Zaterdag de firma Schults en, v. d. Heide, een zaak vestigd in Glas, Verf, Behangpa pier en Schoonmaakartikelen. De riante winkel maakt een goeden indruk; de ver lichting doet het hare er bij. Men vindt er ruime keuze, o.a. in Behangselpapier, waar- (van de firma het depot heeft in dessins van de goedkoopste tot de betere soorten. Zoo is 't ook met Verf, Schoonmaakart., etc. Wij wenschen de ondernemers veel succes; de Soesterb.straat is er door gebaat. Bij de opening waren er vele bloemstukken be zorgd. CAFé BILJART „CENTRUM". „De Roode Haan" heeft door de rui niet alleen zijn veeren verloren, maar ook zelfs zijn naam, en deze verandert in „Centrum", maar zijn eigen home in de Birktstraat 16 behouden, doch gemoderniseerd, er een ge zellig interieur van gemaakt, des avonds een modrne verlichting. „De Amstcl Bier reclame" wordt extra belicht door schijn werpers. De eigenaar, de heer J. C. Krabbendam, zorgt voor een fijn wijntje van Kcman, en Kruimel, en voor een pittig likeurtje. Een en ander zal de dorstende ziel wel beval len. Alles lokt en trekt. Er zijn kosten noch moeiten aan gespaard. Die er meer van wil weten, gaat zelf zien, of raadplege de annonce. TORADJA'S. Op Dinsdag 10 October a.s. zal vanwege de afd. Baarn e.o. van het Ncd. Bijbelge nootschap, de alom bekende Dr. Alb. C. Kruyt in de Aula van het Baarnsch Ly ceum een voordracht met lichtbeelden hou den. Dr. Kruyt gaf aan deze voordracht den tekst: „De aanraking met het Toradja- volk, bestuur en zending." Wij zullen dus het groote voorrecht hebben een man van dc vermaardheid van Dr. Kruyt op het ge bied der volkenkunde en zending over zijn levenswerk te hooren spreken. Immers Dr. Kruyt heeft met zijn echtgenoote 10 jaar onder de Toradja's gewerkt. Dat dezen ar beid ook in wetenschappelijke kringen waar- dccring vindt blijkt uit zijn benoeming in 1913 tot doctor honoris causa der Utrecht - sche Universiteit. Waar de mogelijkheid is geopend, dat ook personen, die geen lid GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen huissleutel autoped fox terrier 3 rolfilms klein poesje fietspomp nikkelen polshorloge belastingmerk in étui zilveren broche duif zeemlederen dameshandschoen belastingmerk in huls belastingmerk in étui oorhanger zwarte alpinomuts vat boter. Politiebureau Politiebureau Klaarwaterweg 27 Wieksloterweg O.Z. 25 Julianastraat 80 Dalweg 2 Korteweg 7 Padangstraat 5 te Baarn te bevragen Politiebureai Kromme weg 19 Beckeringhstraat 15 Naeuweweg 46a Torenstraat 22 Torenstraat 22 Talmalaan 24 Politiebureau Emmalaan 12a zijn van 't Ned. Bijbelgenootschap, deze le zing kunnen bijwonen, vertrouwen wij, dat door velen hiervan dankbaar gebruik zal worden gemaakt. LEZING door den Bond van Jeugdige Dierenbe schermers „de Merel". Nu deze week de dieren in het brandpunt van veler belang stelling staan, is het een goed idee van het Bestuur der vereeniging „de Merel" om een lezing te geven, die aan het dier gewijd is. A.s. Vrijdag zal de heer P. J. Schenk uit Bilthoven over „Vogels" spreken. Wij ver wijzen naar de advertentie in dit blad. POSTDUIVEN VEREENIGING „DE ZWALUW". Uitslag der gehouden! wedvlucht St. H. Waver op 3 September j.1. vlucht. J. Pot 125343538. E. Grift 3914212736. W. C. Priem 4-^19—26101113— 47. A- Rijksen 6—8—20—23—39—49. D. Elzenaar 7. J. Burgsteden 1033. J. Rijksen 11—18—22—24—29—32—48. A. v. Mill 1231. J. Groen 13-16—28—39-^45. B. Groeneveld 15. H. Polhman 17. H. Schouten 25. C. van Soest 37. A. v. Dorresteijn 42. Wedvlucht vanaf Vilvoorde 10 Sept. H. Schouten 1. W. C. Priem 2—5—31-^49—41. j. Pot 3—4—9—13—26—34. J. v. Burgsteden 6. H. Pohlman 7—29. J. Rijksen 8—14—23—24—33—42. E. Grift 10112536. A. Rijksen 12-16—18—20-27. A. v. Mill 1522—(3839. ,B. Groeneveld 17192130. B. v. Boeien 28-3237. J. Huurdeman 35. A. v. Dorresteij: Rekenaar. maf Na- 46 N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij DANSEN IN EEMLAND. Maandagavond om 8 uur is in hotel Eem- land een R.K. Dansclub opgericht onder leiding van den heer Theo Vonk uit Hil versum; het muzikale gedeelte werd ver zorgd door den heer S. Stol uit Weesp, ook al geen onbekende. Evenals vorig jaar was er ook nu veel animo en gaven ver schillende leden zich op. De e.k. Maandag wordt het bestuur gekozen. O.m. zal geleerd worden: The Blue W/alzer, Tango, Fox trot, alles in Engelsche stijl, tevens worden er een paar soirée's aan verbonden, die als altijd gezellig beloven te worden. Wij wen schen de club veel succes. Volgende week is er nog gelegenheid voor aanmelding. DANSEN IN BOSCH EN DUIN. Met deze club, onder leiding van den heer H. Bouma, wil hetnog niet vlotten. De deelname is nog niet zoo groot dat er van een club sprake kan zijn. Hier wacht men dus nog op de liefhebbers, alvorens de zaaldeuren er voor te openen. BILJARD SEANCE. Zondagavond gaf de heer K. Mewe, Naarden een seance in café Zonnenheuvel, ;tegen den heer G. v. d. Berg alhier. De Prof. maakte 405 caramboles, waaronder 1 stoot van 110; de heer v. d. Berg, alhier 150, zoodat hij de winnaar werd. Er was zeer veel belangstelling. „Onder Ons" heeft de club goed ingeluid. De Prof. maakte fraaie kunststooten. ADRES AAN DEN RAAD. Door onderstaande personen, allen be- hoorende tot het garderobepersoneel van het natuurbad, is het volgende request aan den Gemeenteraad verzonden: AAN DEN RAAD DER GEMJEENTE SOEST. Geven met verschuldigden eerbied le kennen de ondergeteckenden: A. Freriks, L. de Winter, J. Belt, B. de Wilde, J. Scholten, L. Hartman allen wonende te Soest, Dat zij in De Soester van 27 Sept. hebben gele2en.dat het raadslid Busch in de vergadering van 22 September '33 zich eenige opmerkingen1 heeft veroorloofd om trent het garderobepersoneel van het na tuurbad, n.1. dat daar een schoteltje wissel geld zou neergezet zijn bij wijze van busje, ook wel eens een busje, waarop het pu bliek opmerkzaam werd gemaakt, en dat één persoon zoo zelfs ruim f 40.zou heb ben geïncasseerd. Dat zij ten sterkste protesteeren tegen deze uitlatingen, als zijnde bezijden de waarheid. Dat de heer Busch goed had gedaan zich eerst behoorlijk te vergewissen van den gang van zaken alvorens onverdiend on- dergeteekenden onjuiste beschuldigingen aan te wrijven. Dat er van een „schoteltje" noch van een „busje" ooit sprake is geweest, en het vol strekt onjuist is, dat een van het personeel genoemd bedrag of een bedrag dat daar ook maar in de verte bijkomt, zou hebben geïncasseerd. Dat ondergeteekenden nimmer publiek op eenigerlei wijze hebben lastig gevallen om fooien, en nimmer op een fooienbus of iets dergelijks hebben gewezen. Dat de eenige bus die in hun nabijheid stond, was de bonnenbus voor de badbon nen en ondergeteekende niet begrijpen dat de heer Busch ooit andere bussen of der gelijke heeft kunnen zien. Dat zij derhalve den Raad verzoeken de ze zaak nader te willen onderzoeken en bij onjuist bevinding van de uitlatingen van den heer Busch zulks openlijk te willen verklaren. Soest, 39 September 1933. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND. Alg. Leider Ir. A. A. MUSSERT. lederen Donderdagavond van 8 tot 19 uur gratis inlichtingen omtrent doel en streven onzer beweging. Gelegenheid voor aanmel ding lidmaatschap Bovenzaal Hotel Óckhuysen. OVER DEN KOP. Maandagmiddag reed de monteur H. van het Vliegkamp te Soesterberg op zijn mo torrijwiel op de Soesterbergschestraat in de richting naar Soest toe, toen hij plotse ling moest uitwijken voor een voor hem van rechts komende automobiel, die uit de oprijlaan van het Sanatorium Zonnegloren aan kwam. Hij kon zijn stuur niet meer houden en sloeg over den kop. Met vrij ernstige wonden aan hoofd en beenen werd hij opgenomen en nadat hem de eerste hulp was verleend, werd hij per auto over gebracht naar het Ziekenhuis te Baarn. AANGEHOUDEN. Door de politie te Soesterberg is Za terdag aldaar aangehouden zekere M. B. uit Utrecht, die verdacht wordt van te heb ben gepleegd diefstal van een portemonnaie met geld uit een woning aan de Amers- Joortschestraat te Soesterberg. De verdach te is op transport gesteld naar LTtrccht en aldaar ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie. AANBESTEDINGEN. Bij de dezer dagen ten gemeentehuize van Zeist gehouden aanbesteding van een veldwachterswoning aan den Amersfoort- schett straatw. werd o.m. ingeschreven door den heer G. G. Hol alhier voor f 4.659.en f 4.850.Het eerste bedrag is voor een woning met kelderkast, het tweede voor een woning met kelder. Bij de aanbesteding te DriebergenRij isenburg door het arch.bur. v. Velze en Os 'kam van het bouwen van een woonhuis in de Platolaan te Zeist werd door den heer /Hol ingeschreven voor f 9630. DE BERGSPELERS. Door „De Bergspelers" zal op Maandag avond 9 October een tooneeluitvoering worden gegeven in Huis ten Halve van f.Daar liegen we ons uit", kluchtspel in 3 bedrijven naar het Engelsch van Fr. Mor tis en W. Wyatt, vertaald door Mevr. G. Van Groet, bewerkt door C. van Kerck- Jioven Jr. DE VRIJWILLIGE BRANDWEER. Dezer dagen werd door het voorloopig Comité voor dc huldiging van de vrijwillige brandweer een tweede vergadering belegd in „Huis ten Halve". Dc besprekingen ston den onder leiding van den heer H. Dippel. Algemeen kon men zich vereenigen met het plan om de brandweer een passend cadeau aan te bieden. Aan deze plechtigheid zal [een feestavond worden verbonden, waarop o.m. een revue-schets zal worden opge voerd. waarin dc wederwaardigheden van 'het corps in de afgeloopen tien jaar op amu sante wijze zullen worden uitgebeeld. De .brandweer zelf zal op den hcrinneringsdag receptie houden. In zake den onmisbaren financieelcn en anderen steun, ontving men van verschillende vcreenigingen en parti culicren reeds toezegging en werden er na dere maatregelen overwogen. Tenslotte werd een definitief comité gekozen, bc-

De Soester | 1933 | | pagina 2