i Voor Damestasschen LESSEN Onze Verlovings-Ringen De Herfsi in hei land Hel zomepgoed aan den hanl 1 aan. Kleine Advertenties G. VAN DUIN Rechtzaken J. L. H0KSBERGEN CilMiOfiri MOPPEN-TROMMEL I Stemmingen Raadscommissiën. Ingezonden Dienstbode koop geboden Werkster Te huur Kasregister Commensaals Bloembollen E. van Oest, ZIJN MASSIEF EN VOEGLOOS in alle maten voorradig de juiste modellen in verschillende breedten in 14 en 18 karaats. Vanaf f 6.50 JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN A'FOORT UTRECHTSCHESTR. 23 tract met een overweldigende meerderheid verworpén is: terwijl 1620 leden zich uit spraken vóór aanvaarding, stemden 3535 daartegen; 141) stemmen waren blanco uit gebracht en 31 van onwaarde. Voorts heb ben verschillende kleinere afdeelingen al len gemeld, ot' het voorstel daar was aan genomen of verworpen. Het meerendeel dezer kleinere afdeelingen heeft de aan vaarding eveneens verworpen. ALKMAAR. ALKMAAR'S ONTZET. Bij de herdenking van Alkmaar's ontzet 360 jaar geleden, heeft H. K. 11. Prinses Juliana een bezoek aan Alkmaar gebracht. Dichte drommen Alkmaarders stonden langs de versierde straten, om H. K. H. te zien en te begroeten. Op verschillende plaatsen ontving de Prinses bloemen. In het Victoria Park inspecteerde de Prinses de eerewacht van den Bijzonderen Vrijwil- ligen Landstorm, waarna zij werd toege sproken door den burgemeester, mr. Wen- De' Prinses nam onder een baldakijn plaats en nadat een gemengd koor haar had toegezongen, sprak mr. de Lange, voorzitter van de Alkmaar's Ontzetvereeni- ging, de herdenkingsrede uit, waarbij hij zich speciaal richtte tot Prinses Juliana. Na afloop der rede werd de Alkmaarsche vlag geheschen 'en legde Prinses Juliana een krans aan den voet van het Vrijheidsbeeld. Vervolgens begaf de Prinses zich npar Egmond, waar zij het koloniehuis bezich tigde. 's Middags bezocht de Prinses te Alk maar het 8-Octoberconcert en na het con eert het stadhuis, waar zij een historischen optocht gadesloeg. Hierna vertrok de Prin- BENOEMING TOT LID VAN DE TWEEDE KAMER. De voorzitter van het Centraal Stembu reau heeft in de plaats van den heer H. J. Knottenbelt benoemd verklaard tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal den heer Mr. W. C. Wendelaar te Alkmaar. De heer Wendelaar heeft deze benoeming aangenomen. KANTONGERECHT TE A'FOORT. De betrokkenen bij de behandeling der zaken ten Kantongerechte te Amersfoort kunnen tegenwoordig vooral, niet zeggen, dat de behandeling in kort tijdsbestek ver loopt. Minutieus wordt onderzocht. Dit kost natuurlijk tijd en de lengte dei- zittingen is geen maatstaf voor de belang rijkheid der verbalen en vonnissen. Heden waren er drie verzetszaken en, met deze drie waren twee en half uur gemoeid. Een daarvan liep over een aanrijding op de Birktstraat te Soest. Hier gold het ge vleugelde woord: Wat is goed of niet goed? Een paar weken geleden werd een Hilver summer voor dit geval bij verstek veroor deeld tot f 20 boete, plus toekenning van te betalen schavergoeding van, naar we mee nen f 37.50, eenige fietsreparatie. bedorven pak en een week gemis van loon. De jongeman had, volgens zijn zeggen 14 September niet .aanwezig kunnen zijn. Hij moest toen voor zijn patroon naar Den Helder. In verzet, natuurlijk in de hoop van n?g wat af te pingelen van die f 25 boete. Hiet geval zelve zetten we hier in een (▼oorheen R. FRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen kelen zin neer ter herinnering. De heer Dokter, loopende naast een ander op het wielerpad, was met zijn fiets een Meter of zes door den auto voortgebumperd op 20 Juli. Op 14 September achtte het O.M. bewe zen het primair ten laste gelegde: het in ge vaar brengen van de verkeersveiligheid Daarom was de eisch gesteld van f 75 boete De Kantonrechter hield zich echter aan het secundaire: het niet stoppen bij verblind worden. Zoo kwam het vonnis te staan op f 25 boete onder toekenning der schadever goeding. Heden bleef het O.M. weder bij het pri maire en den eisch van f 75. Verd. had het verblind worden niet aannemelijk gemaakt En zie, heden kwam de Kantonrechter aan zijn zijde, aanvaardde ook het onveilig maken van het verkeer. Geen der getuigen had een auto waarge nomen, die dat verblindende licht op den rug kon worden geschoven. Tevens bleek, dat de schavergoeding een zaak der verzekering zou zijn. Om kort te gaan, de f 25 boete van 1 Sept. liep op tot f 50 bij het vonnis van he den Donderdag. Had onze baas maar geen verzet aange teekend. UITSPRAKEN KANTONGERECHT Voorwerp op den openbaren weg niet verlicht: H. G., Soest f 8 of 4 d. Te Amersfoort muziek maken z.v.: F. W., Socsterberg f 2 of 1 dag. Wiel rijden zonder licht: H. B., Soest f of 3 dagen, plus f 3 of 1 dag voor zich vasthouden aan auto. Risum tenaetis, amici. Zult gij Uw lachen inhouden vrienden? (Horatius, Ars poëtica 5). I. Somber perspectief voor Soest? Geestelijk evenwicht alhier verloren? Waar gaan wij heen? Dit en meer nog, zou men kunnen vra gen en schrijven en eventueel met feiten nader illustreeren, wat op gemeentelijk ter rein in den laatsten tijd alhier gebeurde van niet al te verheven daden. Uit veel daar- an is inderdaad te distilleeren dat de ge- gemeente Soest bezig is, zich zelf in het ge drang te brertgen. Heeft de laatst gehouden Gemeenteraads vergadering geen schrikbarende vertooning te zien gegeven van niets minder dan eene bespottelijke Comedie, van een stelletje brulapen" waar de leider daarvan alles be halve 'n krachtigen en gewieksten dresseur bleek te wezen. Laten wij zulke Soestersche „merkwaar dige" toestanden en voorvallen aan onze talrijke abonné's uit een bepaald oogpunt, .-ens nader te zien geven, bijvoorbeeld, door een soort rolprent. Het is Vrijdag 22 September 1933, na middag ongeveer twee uur, weldra zal de vertooning ten Gemeentehuize een aanvang nemen. De heeren komen binnen, begeven zich naar hun zetels, velen hunner voelen nu dat zij in vergadering vereenigd het de Heeren zijn: den Raad der Wijzen, vormend en tevens zijn de vertegenwoordigers der geheele Soestersche bevolking, de Beheer ders der plaatselijke openbare geldmidde- en, de Bestuurderen van het exterieur der gezamenlijke Soestenaren, en, om verder maar kort te wezen, het door de Wet inge- teld Hoofd der Gemeente. Als nu alle heeren op deftige wijze zijn gaan zitten', kijken zij elkander wel vriem delijk doch een weinig wantrouwend, •enigszins sluw aan, een klein groepje hun ner zie onophoudelijk of, bij wijze van mirakel, den DERDEN WETHOUDER met stadigen tred en met veel buigingen, zich zal komen aandienen. Het zou wel kunnen, maar, het zal niet gaan. Nu is het voorname moment gekomen, de „drukbezochte" vergadering wordt ge opend. Na eenige lichte- en enkele zware ha merstukken om zeep te hebben gebracht, volgen een paar schermutselingen in klein formaat, tusschen ongelijksoortige politie kers bij wijzen van voorproef van wat er straks komen zal. Wij wippen nu verder maar over andere weinig beduidende dingen heen, of komen er zoo noodig, nader op terug. Hierna dan wordt begonnen aan het ech te „gemeentelijk" tooneel-stuk, eene vroo- lijke lustige, doch eigenlijk eene in-treu- rige comedie voor Soest. Deze dramatische voorstelling neemt voornamelijk een aan vang bij het agendapunt 12, en welke mis- elijke vertooning voortduurt meer dan drie olie uren. Niet alleen de plaatselijke pers, maar ook in de groote dagbladen is in zeer afkeurenden zin dit behandeld en uitgestip peld. Eerst nog dit op den voorgrond gesteld, voor de rolprent verder draait. Het is vol trekt niet de bedoeling iemand, wie ook op de geringste wijze te willen stooten of hoe ook, onaangenaam te willen wezen, het gaat alleen en uitsluitend om' de gemeente zaken, waar noodig, vooruit te brengen tueel te helpen verbeteren; misstanden uit den weg te doen ruimen en verder op de meest bescheiden wijze op onjuiste' in- trepretatie's van Wetten, Maatregelen van Bestuur, Koninklijke Besluiten, Verorde ningen, Voorschriften en Bepalingen de aandacht te vestigen, er aan te herinneren, of de minder gelukkige uitvoering hiervan te bespreken, om met het een en ander te trachten iets te kunnen bijdragen om het bestuur der gemeente Soest minder stroef doen werken, de belastingbetalers, zoo noodig nader en duidelijk te wijzen dat er, althans tot den huidigen dage, wel wat op te royale wijze met hunne zuur ver diende gelden is en wordt omgesprongen, alzoo en in een woord, ook met behulp var en, tot een voor de inwoners meer ge riefelijker, minder duur en meer economi cher Gemeente-raderwerk te komen, er zoodoende ook te geraken tot een veel goedkooper bestuuc der gemeente Soest. Wij keeren weer tot de zaak, het bekijken an onze, wij willen hopen doeltreffende rol prent, terug. Het hiervoren genoemd, nu berucht ge worden, agendapunt was: Benoeming van leden voor -de vaste Commissiën uit den Raad voor 19331934. Wij beginnen hierover mede te deelen: de opzet dezer stemmingen deugden niet, zij werd door het College van Burgemeester en Wethouders in zekeren zin bij den Ge meenteraad niet volgens de Wet aange bracht, wat betrof de aanbeveling der per sonen dezer diverse Raadscommissiën. Im mers in de door voormeld College den Ge meentel aad ter behandeling voorgelegde agenda, n.1. bij meer genoemd punt 12, >chrijft dit College hieromtrent: „Aanbeveling ter benoeming van leden ,,van de vaste Commissiën uit den Raad „voor 19331934." Dit is eene absolute onwettige benoeming, om hier al deze Commissiën als VASTE Commissiën te betitelen. De betrokken artikelen der Wet maken hier wel degelijk groote onderscheiding tusschen' om een paar voorbeelden, voor de duidelijkheid, naar voren te schuiven eene Financieele Commissie en eene Com missie Uitbreidingsplantusschen een Com missie Belastingzaken en eene Wetgevende Commissie. De Financiëele Commissie is in dit ge val een Commissie, dit alleen dan kan wor den benoemd als het College van Burge meester en Wethouders dit zelf noodig ach ten, d.w.z. dat de Raad zoo'n Commissie op eigen initiatief NIET kan instellen, dus i.s deze eene vaste Raadscommissie. De Commissie Uitbreidingsplan is eene Commissie die de Raad kan instellen al of niet, daar is de Raad baas over, alleen er baas over, en heeft met een voorstel van het College van Burgemeester en Wet houders in geene deele rekening te hou den. De Commissie Belastingzaken in de ge meente Soest is weer eene geheel andere Commissie overeenkomstig de Wet, als ene vaste Commissie waarvan het College van Burgemeester en Wethouders geen recht over kan doen gelden tot het al of niet instellen hiervan; ook hierover is de Raad geheel vrij, om zoo'n Commissie of wel of niet in te stellen en al de leden daar oor te benoemen. De Wetgevende Commissie, die werd door het College van Burgemeester en Wethouders ook .al eene vaste Commissie genoemd. De onjuiste Wetstoepassing daar van loopt hierbij de spuigaten uit. Bij een heel ander Wetsartikel is deze Commissie benoeming geregeld. Ten overvloede zeg- gerf wij hier er nog bij, zulke Commissie's indt men, en i.s ook practisch alleen bruik aar en bestemd voor zeer groote gemeen- en, zooals Utrecht, Arnhem, Nijmegen en soortgelijke gemeenten, doch niet voor zoo'n eenvoudige gemeente als Soest is. Wij komen echter hierover, en op deze aange- egenheid, nog nader terug. De duidelijke aanwijzing wat in den zin der Wet eene vaste Commissie is, is dat deze Commissie alleen kan worden' inge- teld op voordracht van het College van Burgemeester en Wethouders. Dit woord voordracht moet worden beschouwd als voorstel, ingevolge de historie der Wet en de administratieve jurisprudentie. De leden :er VASTE Commissie worden benoemd door den Raad met uitzondering van den Voorzitter hiervan; deze wordt door het College van Burgemeester en Wethouders Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte redactie. Wilt U mijn schrijven in de Soester doen opnemen. Bij voorbaat mijn dank. Het is hier in Soest toch wel een beetje raar gesteld, zooals het er in Soest naar toe gaat met onze werklooze arbeiders, die hier toch zoo goea als geheel aan hun lot overgelaten worden. Nu ja, zoo nu en dan hooren wij wel eens zoo buiten om, zij wor- deii toch gesteund door Maatschappelijk Hulpbetoon, 't Is mogelijk, maar dan toch zeker heel erg karig, want ik hoor wel eens over die uitkeeringen spreken, en dan zijn dat wel bedragen van f 7.50 of f 5. en in een buitengewoon geval wel f 10. maar dan moet het een heel groot gezin wezen; daar moet een gezin maar mee rond zien. te komen. Daar moet dan voor ge werkt worden, ten minste zij moeten hier, of daar voor schande van ons Publiek een straatweg uitwieden, dat toch zeker niet de zakelijken weg van handelen is met onze werkloozen, en dat gaat nu zoo al maan den voort. Een steunregeling is hier niet, zooals in andere plaatsen, dat kan hier in mooi Soest niet, neen, onze werkloozen moeten maar omkomen- van armoede. Heusch, het kan zoo toch niet langer voort gaan, geacht Soester Publiek, doet gij Uw oogen toch eens open en ziet toch ook eens toe, terwijl hier toch zoo veel produktief werk in Soest is, dat door die werkloozen zou kunnen klaar gemaakt worden, net als in andere gemeenten. Hoe lang heeft het Hart nu al overhoop gelegen en nog maar blijft liggen; hoe ziet de Schoolstraat er uit; ga eens een kijkje nemen. Op den Os- sendamweg is het meer dan vreeselijk; zoo Voor het gure Jaargetijde zijn wij bijzonder goed geslaagd met het samenstellen onzer collectie; uit zeer vele offertes kochten wvij de „snufjes", welke wij U' op onze beurt gaarne presenteeren. Door het vroegtijdig inkoopen, ontsnapten wij aan de vele prijsverhoogingen, waardoor dit Uw portemonnaie ten goede komt. Het jaar 1933 wordt het jaar genoemd, waarin de prijzen haar absolute laagte-punt bereikten; onze Herfstétalage geeft LI een duidelijke bevestiging hiervan. NAPPA, wol gevoerd, vanaf f 2.25; eerste kwaliteit met bont f 4.56 WILDLEDER, alleen Ie kwaliteit, in div. kleuren f 5.25 WOL, in een groote verscheidenheid vanaf f 0.85 U zag nimmer zoo'n buitengewone collectie, prijzen, vanaf f 0.65 tot f 4.75 Winterdracht, chique, warm goedkoop Handschoenen Sjaals HEEREN-MODES HOEDEN-PETTEN D05TQCK,173679 480 uit hun midden aangewezen. Over het al of niet instellen van andere Commissiën, wij herhalen het met klem, is alleen en' uitsluitend de Raad daartoe ge rechtigd, niemand anders, ook niet Burge meester en Wethouders. Voor alle Commissie's, ook van de vaste Commissiën mag elk lid van den Raad een of meer leden aanbevelen. Het is ons ook hiet recht duidelijk ge bleken waarom het College van Burgemees ter en Wethouders voor alle Commissiën met eene aanbeveling bij den Raad is geko men, te meer ook nog omdat op die aanbe veling (aanbevelingen) namen voorkwamen van leden'' van het College van Burgemees ter en Wethouders, die volgen:- de Wet de Raad toch niet mocht benoemen. Het wil ons toeschijnen dat door cteze manoeuvres de heeren van het College van Burgemeester en Wethouders eene niet on aardige verwarring hebben geschapen en ook daardoor de stemmingen in onzeker heid hebben gebracht. Het mooiste van al dat gewarrel en ge- wurm was nog wel, dat in .al die verwarring en bij dat zonderling comediespel de Ge meente-Secretaris den Raad met een totaal onjuiste Wetsuitlegging verraste, door te vertellen en te bctoogen dat de vaste Com missiën alleen op voordracht van Burge meester en Wethouders kunnen worden be noemd. Verder schrijft de Couranten Ver slaggever: „zoodat de heer Busch te dien „aanzien geen voorstellen kan doen." Neen, Heer Secretaris, Uwe Wetswijsheid was eene groote onjuistheid. Waarom, her lees dan nog maar eens het hierboven me degedeelde. Nu is het wel eene rare affaire, om aldus in den Gemeenteraad telkens op zulk 'n wij ze de verschillende Heeren zoo onderling te zien inarchandeeren met Wetten en Ver ordeningen. Een paar Couranten Verslaggevers schre ven dan ook over dergelijke momenten „Er is van een behoorlijke leiding geen „sprake." Dan vragen wij beleefdelijk, waar was op zulk oogenblik daö den Heer Burgemees ter-Voorzitter? Verder schrijven de journalisten: Inmiddels was het zeer rumoerig ge worden in den Randen in deze sfeer van onrust en lawaaj vangen de stemmingen aan. Wordt vervolgd. van 15 regels f 0.75. Elke regel meer f 0.15. Bij vooruitbetaling te voldoen. 4 maal plaatsen, 3 maal be rekend. Voor bewijsnummer moet 5 cent in rekening worden gebracht. Ter overname gevraagd geëëmailleerd Kookfornuis met circulatie, niet breeder dan 85 c.M. Prijsopgave onder letter B. aan het bureau van dit blad. Billijk te koop aangeboden crapeauds, 6 stoelen, bekleed met terra- velours en groote eiken tafel. Prijs f 75. Nieuwerhoekstraat 19 tusschen 11 en 12 uur Te koop 2-pers. geschilderd ledikant; 1 geschilderd kastje; 4 inmaakpotten Koninginnelaan 158 Aan leerlingen H.B.S., Gymn. of Lyceum in Wiskunde, Werktuigkunde, Natuur- en. Scheikunde of toezicht op het huiswerk. Drs. A. P. du Prée. Leeraar Wis-, Natuur - en Scheikunde, Mendelssohnl. 5. Soestdijk Te koop wegens plaatsgebrek Zoo goed als nieuwe Aupingsmatras, ge kost hebbende f 25.voor f 12.50, en een paar donkere pluchette overgordijnen voor f 5.lengte 3 Meter. Brieven onder No. 85 aan het bureau van dit blad. Verkrijgbaar bij W. VERWEIJ, V*rl. Kolonieweg 7 Prima Klei-aardappelen en pakken Paardenhooi tegen concurr. prijs kan ik nog veel meer wegen aanwijzen voor ander produktief werk. Het is toch droevig, dat er nu toch niet een^ iemand bij Openb. Werken» of in den Raad is, die toch eens een beetje kijk op al dat soort wantoestanden begint te krijgen. Ja, ook zelfs onze Wethouder Lodeesen nog niet eens, die over al dat soort werk gaat en die het toch wel weten moet, w.ant hij is toch immers altijd zelf arbeider geweest, of wil hij het niet zien. of is het nu eerlijk onkunde van die allen? Nu ja, een Werk verschaffing is hier niet, maar ook niet noo dig, want heusch, er is productief werk ge noeg, want er is haast niet één weg, die er behoorlijk uitziet en regelmatig onderhou den wordt. Dat kan toch zeker wel, als het vaste personeel hun plicht maar doet; heusch voor al onze werkloozen wel werk genoeg, en eerlijk, zij zijn niet te lui, er mogen er 1, 2 of 3 doorloopen, maar die zijn in alle particuliere bedrijven te vinden. Maar probeert U eens, en geeft onze werkloozen eens wat hun toekomt, werk, waar zij met ijver aan kunnen wer ken, voor loon, waar zij recht op hebben, en waar vrouw en kinderen mee geholpen zijn. Daarmede bouwt ook gij de Maat schappij op, maar haal niet den laatsten moed er uit, want heusch het gaat er treu rig naar toe met onze werkloozen: Gij, di daarboven verheven staat, geniet toch ook flinke loonen, dus gij moest het nog 't eerst zien, dat de armoede hier in Soest zoo groot is. O, het is zoo verschrikkelijk, dat het niet gezien wil worden; want heusch, U moet 't wel zien, anders ziet het er toch zeker wel donker uit,, dat met een wereld vol voorraad en schoeisel, ik zou dat heel goed kunnen aanwijzen. Ja, en hier Soest is ook werk genoeg, als de uitvoering ,maar geschiedt,'» dan waren onze werklooze arbeiders geholpen. Geachte Soester inge zetenen, helpt gij eens mede den nood dei werkloozen te verzachten, en ziet eens toe, dat er spoedig verandering komt. Ingezonden door een Soester arbeider, die wenscht nu nog onbekend te blijven Ie SOESTER ELECTR. DRUKKERIJ VAN WEEDESTRAAT 7 - SOESTDIJK Biedt zich aan. nette voor dag en nacht. A. van Asch. Ferdinand Huycklaan 34, Soest. Winterappels uit eigen boomgaard. Goud- reinetten, Bellefleuren 10 cent per Kilo. Steeilhofstraat 64. Wintertrui! W'interjannen Geeze Wildemannen Boere Groen Zwijndrechtsche Wijnpee- Zoete- en Zure Appelen Gesor teerd eni prima kwaliteit Veilingprijs Te bevragen J. VAN DIJK. Spoorstraat 5 (tegenover Station). Te koop Uittrekhaard, in goeden staat, f 10. Groote Salamanderkachel f 4. 2-pers. wit Eng. le dikant m. spiraal 3 dlg. matras, peluw (2 mnd. gebr.) f 18. Brieven onder No. 90 aan het bureau van dit blad. Te koop Mooi Hondje (R.) Pincher, zw.-br. f 5. Philips prima Luidspreker f 5.t, Lange Bergstraat 31, Soestdijk. Huis te huur gevraagd Niet boven f 25.per maand. Brieven on der No. 91 aan het bureau van dit blad. echtpaar op leeftijd, 2 kamers (met of zonder meubelen) en vrije keuken, voor f 4 week, in Soest, nabij halte Autobus. Brieven onder No. 92 aan het bureau van dit blad. Soep- en Braadkippen vanaf f 0.60. Jonge Hanen vanaf f 0.35. Wilde Konijnen vanaf f 0.65. Zware Hei hazen vanaf f 1.75. Poulardes f 0.90. Prima kwaliteit, fr. thuis. Kerkpad N.Z. 2. Soest Gevraagd: nette jonge voor Vrijdags. Aanmelden 's avonds 8-9 uur. F.C. Kuyperstraat 8. Groot Winkelhuis, Soesterb.straat 59, naast de „P.U.E.M.". 2 groote étalageramen, kel der, schuurtje. Solide bouw. Direct te aanv. Huurprijs f 13 p. w. Te bevr. op No. 51. Telefoon 400. UITNOODIGING. Gratis cursus Reliefschilderen en Schabloneeren met de bekende Schoenfeld verven 18 en 19 Oct. 26 en 810 uur S.v.p. lapje zijde ter bewerking mede te brengen in Hotel La Promenade, Baarn. Nieuwstr. hoek Pr. Hendriklaan v d. Ven's Boekhandel. Baarn. Nieuwstr. 29 Telef. 139 Een zoo goed als nieuw te koop aangeboden. Brieven onder No. 98 aan het bureau van dit blad. gevraagd. Brieven onder No. 99 aan het bureau van dit blad. Crocussen en bl. druifjes 1 cent Narcis sen 1 Vt cent Sneeuwklokjes 2 cent Tulpen in soorten en kleuren 2 cent Hyacinthen tuin en glas of pot 6 en 12 ct. OUDE GRACHTJE 17 SOEST Engeische Handelscorrespondentie Opleiding tot het Mercuriua-diplomi, dipl. Vereeniging van Leeraren, L.I.T.E.H., enz. C. J. KNOP - LEPRA AR M.O. MENDELSSOHNLAAN

De Soester | 1933 | | pagina 2