IJK IERAPIE 2e BLAD VEN Boeren, Tuinders en Pluimvee houders van Soest en Omstreken. M. H. van Raalte Fa.M.H. v. Raalte rHEE U EMING Slikkers 8 - Kleermakerij - Slikkers 8 o< VLEUGELLAM. naar rood- icur- roond. IEN. rsfp. 4 O^Plaatse lijk Nieuws^O NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGINGin NEDERLAND Algemeen Leider Ir A. A. MUSSERT. Dinsdag 17 October 's avonds half negen zal voor U spreken de Heer J. OVERSTEGEN uit SANTPOORT in Hotel Okhuijsen beneden zaal. Entree vrij Regenjassen Regenjassen 19. F. C. Kuyperstraat 10 - Telefoon 803 Regenmantels 19.50 Regenmantels Soesterberg 1 Burgerlijke Stand yO i Predikbeurten wereld e firma, aan hef >rts gaaf, 75 jaren ngeëven- dus, dat eeft aan /aliteit". erbehandeling, i er gelegen- :he Gewrichts- I uur —6 uur 11 ur 31 M :lefoon 822 jon 604 in antoor aan- lar de brief uit Londen zeker van leen te heb- 3ok binnen, en de post een dag als te hebben, e thee met kookte zoo werkte al- iddel, maar i'licht, het in. noet waar- innengeko- :n< de lamp Mie schijn- ympathiek aar aan en :heen toen verbazing ïische ver- d haar ge- hij was! keerde zij gaan. Zij s en| wan- oogenblik Ier, hoe het dorp irvolgd. I behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 14 October 1933, No. 82 NATIONALISME. Groote belangstelling is er in deze da gen voor het nationalisme te constateeren. Door velen beschouwd als redmiddel uit den nood en ter voorkoming van revolutie, door anderen als oorzaak van oorlog en wereJd-ellende. Ter behandeling van dit on derwerp heeft de anti-mil. ver. alhier ds. N. J. C. Schermerhorn uitgenoodigd te spreken op Dinsdag 17 October. Voor na dere bijzonderheden leze men de adverten tie in dit blad. IETS OVER HET CLUBWERK DER MIJ. TOT NUT VAN 'T ALGEMEEN. Nu de Zomertijd voorbij is en de lange avonden komen, gaat het Bestuur van 't Nutsdepartement Soest weer zijn aandacht wijden aan 't z.g.n. „Ons Huis Werk", 't welk reeds gedurende eenige jaren te Soest wordt gegeven. Wat is 'diit „Ons Huis Werk?" Het Hoofdbestuur der Maatschappij zegt er liet volgende van: „Het Ons Huis Werk is clubwerk, waar- „bij kinderen en jongeren, na school- of „werktijd, in kleiner of grooter verband „worden samengebracht. Onder leiding van „ouderen wordt handenarbeid beoefend, wordt voorgelezen, boeken besproken, ge- ongen, voorgedragen, worden spelletjes „en spelen gedaan, in 't kort alles, wat „vreugde kan brengen in het kinderleven, „en richting kan geven aan de jongeren in „opvoedkundigen zin. „Wij meenen', dat een opgewekt en fleu- „rig clubleven voeren zal tot een goed ge- „bruik van zijn vrijen tijd, ook op ouderen „leeftijd, dat het aanleiding kan zijn tot „meerdere arbeidslust en levensvreugde, en „dat tal van belangstellingen gewekt kun- „nen worden, die voor een uitgroei van de „persoonlijkheid bevorderlijk zijn. „Het Ons Huis Werk streeft naar samen hang en gemeenschap, hetgeen niet alleen, „op de kinderen invloed heeft, maar ook op „de volwassenen, die als jeugdleider(ster) „en als kameraad de jongeren leiden." Men ziet: het clubwerk kan een uitmun tend hulpmiddel zijn bij de opvoeding van 't jongere geslacht, en vooral in dezen tijd, oen tijd van ontwrichting en ontbinding, kan het werk der leiders(sters) van onbere kenbaar nut zijn. Vele ouders, wier kinderen aan het club werk hebben deelgenomen, beamen dit ten volle. Zij, die gaarne nadere inlichtingen om trent dit werk wenschen, kunnen zich wen den tot de Secr. van 't Departement Soest: Waldeck Pyrmontlaan bi), waar ook kinde ren en jongelieden, die aan 't clubwerk wen schen deel te nemen, zich kunnen aanmel den. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Het comité van voorbereiding alhier, heeft eer van haar werk gehad. De zaal van Religie en Kunst was Donderdagavond voor de propaganda-Kunst- en Filmavond geheel bezet. Klokke 8 uur opende de heer J. van Veenendaal de bijeenücomst met een woord van welkom en trekt uit de groote apkomst de conclusie dat velen met de olinden medeleven; maar voor dien arbeid is veel geld noodig, en daarom hoopt spr. dat velen contribuant zullen worden na het gebodene. De vorige maal was de oogst 42 nieuwe leden. Hierna gaf de heer Fred. Breekveldt, organist van het gebouw, een gevoelvolle orgelsolo ten beste, waarna de wij willen". De bedoeling bij deze film zit tonen o.a. het „Ave Verum" ten gehoore bracht. Daarop gaf de heer Joh. v. d. Berg, de Bondspropagandist, welke reeds 17 jaar blind is, een explicatie van de film: „Wat wij willen". De bedoeling bij deze film zit hierin, dat men zoo vroeg mogelijk het jonge blinde kind onderwijs enl vakop leiding wil geven, opdat het op den leeftijd dat een vak moet worden aanvaard, men als volwaardige jnede kan dingen op de arbeidsmarkt. Door onderwijs en opvoeding tracht men het werk in goede banen te lhi- den. En ook voor de blinden staan veel ar beidsmogelijkheden open, vooral zooals de film aangaf, als men 'n kijkje gaat nemen in de Prins Alexanderstichting te Huis ter Heide, in het hoofdkwartier te Bussum en in de Gemeentelijke Blindeninrichting in Amsterdam. Een groote uitkomst was het Brailleschrift, waardoor de poort voor alle wetenschap werd ontsloten. Blinde kinde ren kunnen elk onderwijs volgen, de intel- ligenste kunnen stijgen tot den hoogsten Hap. In de Prins Alexanderstichting wor den de kinderen opgenomen vanaf hun 3e jaar en blijven daar tot hun 12 jr.in Bus- stUn tot 18 jaar. Aanleg en capaciteit wordt aangemoedigd, zoodat de blinden op den leeftijd waarop de arbeidsmarkt vraagt, hij volwaardig is. Spr. is overtuigd dat de zien de en de blinde elkander op het terrein van den arbeid in den, geest tegemoet ko men. Hij hoopt echter dat de tijd niet ver meer zal zijn dat ook voor het blinde kind de leerplichtwet wordt ingevoerd. In het getoonde filmwerk stonden wij verbaa over den aanleg der blinden; er zijn er on der, die diverse muziekinstrumenten be spelen, typen en steno-arbeid verrichten, muziek zetten, etc. Hier is ten minste een werk ondernomen dat alle aandacht vraagt en dat ndersteuning verdient. De heer v. d. Berg droeg in de pauze een drietal ge dichten voor van Adaina van Scheltema, die ontroerden. Ds. I. J. van Schaick sloot de samenkomst. HEEREN-MODES. Sinds eenigen tijd is ons dorp een eerste klas-zaak in Heeren-mode-artikelen rijk die werkelijk aan alle wenschen op dit ge bied voldoet. Het is nu niet meer noodig een groote stad te bezoeken, om zijne in koopen te doen, al onze wenschen kunnen wij volkomen bevredigen in de zaak van den heer George de Haan, van YVeedestraat 44, Soestdijk, terwijl ook de prijzen zee concurreerend zijn. Thans kunt in de smaak volle étalage zeker Uwe keuze maken voor de benoodigde herfst- en winterartikelen. Wij bevelen een bezoek t£n zeerste aan en verwijzen U naar de advertentie in dit blad. OVERTREDING IJKWET. Deze week zijn verschillende personen al hier bekeurd wegens overtreding der Ijk wet wegens het voorradig hebben van ge wichten en maten, die ongeijkt waren, dan wel niet voorzien waren van het thans gel dige ijkmerk. AANRIJDING. Donderdag heeft op de Birktstraat een aanrijding plaats gehad tusschen twee vrachtautomobielen, waarvan de t^nc was geladen met bloemkool en bestuurd door G. v. Z. uit Tiel, terwijl de andere be stuurd werd door C. v. H. uit Amsterdam, Van de Tielsche wagen brak daarbij een a: en vloog een wiel af. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Proces-verbaal zal worden opgemaakt. WAAR GAAN WIJ HEEN? 18 October 2 uur: Opening, Bazar Orgel fonds, Geref. kerk. Religie en Kunst. 18 October: Feestavond 10-jarig bestaan V.V. .Esvac voor de leden in Hotel Eem land, te 8 uur. 10 October: id. voor autoriteiten en genoo- digden, in dezelfde zaal om 8 uur. VERGADERING VAN MAKELAARS. De Afd. „De Geldersche Vallei" van de Nederl. Broederschap van gediplomeerde makelaars hield haar eerste ledenvergade ring met introducée's op Maandag 0 Oct. De vergadering was goed bezocht. Ook le den van naburige afdeelingen waren aan wezig. De voorzitter, de heer H. Straatman uit Woudenberg heette de aanwezigen welkom en bracht dank aan den heer Menko en Mevr. Onvlee Cavaljé, die het initiatief ge nomen hadden' tot oprichten dezer afdeeling. De notulen der oprichtingsvergadering werden goedgekeurd. Ingekomen waren brieven tot aanmelding als lid. De heer P. W. Duin uit Soestdijk vraagt of de eisch van een diploma niet verhindert een sterke organisatie te krijgen van de streek. De voorzitter antwoordt, dat in de eisch: „een diploma" de kracht van de organisatie zit; hierdoor worden beunhazen geweerd. Het moet niet mogelijk zijn, dat een kapper of kruidenier zich maar zonder meer als makelaars gaan vestigen. De bekwaamheid ontbreekt hun en het publiek wordt de dupe. De heer Olthoff zegt, dat ondervindingen in het Gooiland hem geleerd hebben, dat een, sterke organisatie van de Streek niet mogelijk is; er zijn altijd menschen, die niet kunnen verdragen, dat concurrenten werk krijgen. De kracht moet gezocht wor den in een sterke, landelijke organisatie. Makelaars die geen diploma-,hebben kun nen toetreden als adspirant-lid. Zij, die 10 jaren praktijk hebben kunnen door het schrijven en verdedigen van een proef schrift gewoon lid worden. De heer P. Mian uit Soestdijk is het met de vorige sprekers geheel eens. Hij deelt mede, dat iemand uit zijn omgeving zich niet alleen de titel „gemeente-makelaar", doch zelfs van „rijksmakelaar" aanmatigt. Bedoelde persoon is noch bekwaam, noch beëedigd. Dergelijke misstanden moeten verdwijnen. De heer Steendam, jur. adviseur der Broederschap, betoogt, dat de broederschap een organisatie als bedoeld door den heer Duin niet in den weg staat. De afdeeling brengt alle misstanden ter kennis van het hoofdbestuur en dit, achter zich hebbend een sterke landelijke organisatie, tracht de misstanden uit den weg te rui men, zoo noodig door publicatie en zal zeker beter slagen dan het bestuur van een plaatselijke vereeniging. De broeder schap van gedipl. makelaars werkt aan op heffing van het intellectueele pijl der make laars. Een afdeeling als onderdeel van een groote vereeniging heeft de voorkeur boven het vormen van een kleine plaatselijke ver eeniging. De heer Menko zegt, dat hij hoopt spoe dig bewijzen van bekwaamheid in zijn vak Roerende goederen, te mogen -afleggen, op dat hij naast het beëedigd de titel gediplo meerde makelaar kan voeren. GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: blauwe muts grijze stofjas bruine schoolbaret jonge Dobbermanpincher portemonnaie met inhoud Terug te bekomen: Politiebureau Politiebureau Burgemeester Grothestraat 49 Korteweg 7 te bevragen politiebureau. Hierna geven zich vier nieuwe leden op Het voorloopig bestuur wordt met twee le den uitgebreid en is thans samengesteld als volgt: H. Straatman, Woudenberg, voor zitter; C. J. Onvlee Cavaljé, Amersfoort, secretaresse; J. Menko, Amersfoort, pen ningmeester, P. Man, Soestdijk en K. Nie- boer Ezn., Nijkerk. Daarna behandelt de heer Olthoff de sta tuten em het huishoudelijk reglement. Besloten wordt voorloopig deni eersten Dinsdag van iedere maand te vergaderen. De heer E. Steendam besprak op dezen avond de registratiewet en hare jongste wij zigingen, een voor de makelaars belangwek kend onderwerp. Verschillende vragen wer den door hem op duidelijke wijze beant woord. Om ruim 11 uur sloot de voorzitter on der dankzegging de geanimeerde vergade ring. EERSTE SOESTER EIERVEILING Kipeieren: Hoogste prijs f 5.40; middel- prijs f 4.80f 5.laagste prijs f 4.60; eend eieren f $2.50f 3.Henneneieren f 4.15 f 4.40; alles per 100 stuks. Aanvoer 4000 st. Handel vlug. OPRICHTING DAMES- OF GEMENGD KOOR. Gaarne 'vestigen wij de aandacht op de in dit blad voorkomende advertentie, in houdende oprichting Dames- of Gem. koor. GEVONDEN GOEDEREN. Aan het Politie-Bureau te Soest zijn te rug te bekomen onderstaande goederen, welke op het terrein van het Natuurbad te Soest, geduren.de het afgeloopen seizoen, zijn gevonden: badhanddoeken, badmutsen, badschoenen, Jtinder- en dames ondergoed, handtaschjes, ceintuurs, toilet-artikelen, portemonnaies met en zonder inhoud, colliers, sierspelden, broches, armbanden, brillen en 1 kunstgebit. Tot het afhalen van deze goederen be staat gelegenheid op 16, 17 en 18 October a.s., telkens des namiddags tusschen 3 en 6 uur. den tot de bekwaamste vliegeniers en stom den ook als mensch hoog aangeschreven bij allen, die hen gekend hebben. De burgerij van Soesterberg is dan ook diep verslagen. Want twee der slachtoffer de heeren van Hardeveld en Vermeulen vooral de laatste, waren geen onbekenden in het gezelschapsleven van deze plaats, waar ze hoog in aanzien stonden om hun on kreukbare trouw en toewijding. Jhr. H. J. M. van Asch van Wijck, gebo ren op 19 Maart 19U7, kwam 7 Novembe 193U in opleiding bij de L.V.A.; hij behaal de op 29 Juni 1931 zijn militair brevet en ging op 29 Juni 1932 met groot verlof. Oj; 15 November 1932 trad hij weer voor een jaar in actieven dienst. Hij was als reserve lste luitenant-vlieger ingedeeld bij de J. A. V. A. (Jachtvliegtuigafdeeling). Op zijn naam stond het hoogte-record in Nederland. De overledene was ongehuwd en hier woon achtig. Jhr. A. van Coehoorn van Sminia werd geboren op 24 October 1909'en kwam op 3U Mei 1932 bij de L. V.A. in opleiding. Op 6 Mei 1933 behaalde hij het militair brevet. Als res. 2de Luit.-vlieger was ook hij bij de J.A.V.A. ingedeeld. De overledene was on gehuwd en inwoner van deze plaats. Sergeant-Vlieger W. C. van Hardeveld werd op 28 Februari 1902 geboren. Op 16 Oct. 1923 kwam hij in opleiding; op 28 Mei 1925 behaalde hij zijn militair brevet en is hier tot het laatst toe bij de L.V.A. gebleven. Hij was eveneens Jachtvlieger en bezat de geschiktheid voor instructeur. De overledene was gehuwd en woonde te Zeist Toch vertoefde hij in zijn vrijen tijd meer malen te Soesterberg, alwaar hij op inth me avondjes van .vereenigingen vaak als pianist zijn belangelooze medewerking ver leende. Sergeant-majoor B. Vermeulen werd ge boren op 11 September 1892. Hij was een der veteranen van de Luchtvaart, waarbij hij op 17 September 1913 in opleiding kwam. Op 1 Juli 1933 werd hij in genoem den rang verhoogd. Als mecanicien was hij hangar-chef bij de J.A.V.A. Ook hij was ge huwd en laat een weduwe met negen, nog zeer jeugdige kinderen, achter. Als inwoner AANMELDING VERZOCHT. De Inspecteur van Politie alhier verzoekt dengene, die tusschen 29 September j.1. en heden een te koop aangeboden transport driewieler (bakfiets) heeft gekocht, zich aan zijn bureau te vervoegen, teneinde na dere inlichtingen dienaangaande te ver trekken. De Inspecteur van Politie, Schreuder. DE VLIEGRAMP BIJ DE LUCHT VAART. Boven Lienden had Donderdag 12 Octo ber, ongeveer half elf in den voormiddag, een vliegramp plaats, waarbij de officieren van Asch van Wijck, van Coehoorn 'van Sminia en de onder-officieren Vermeulen en van Hardeveld het leven lieten. Om dien tijd vloog boven die plaats een escadrille onder leiding van kapitein van Weerden Poelman, bestaande uit drie vliegtuigen. Het toestel, waarin deze zich bevond, werd aan beide zijden geflankeerd door de andere vliegtuigen. Tijdens een gevechtsoefening werd van Weerden Poelman aangevallen door een ander toestel. Het linker en rech ter kwam toen in actie om het aangevallen toestel te verdedigen. Bij die poging kwa men de beide begeleidende toestellen, te weten het jachtvliegtuig 304 bemand met den officier-vlieger A. J. van Coehoorn van Sminia en den sergeant-waarnemer W. C. van Hardeveld en de jager 325, waarin ge zeten waren Luit. Jhr. van Asch van Wijck en waarnemer sergeant-majoor B. Vermeu len, met elkaar in botsing, tengevolge waarvan de vleugels kapot vlogen en de bet- de toestellen van een hoogte van ongeveer 500 Meter naar omlaag stortten, om op ongeveer een 100 Meter afstand van elkaar op een weiland terecht te komen. Van alle kanten snelde men ter hulp. Velen toch in die omgeving, die als altijd belangstellend naar het vliegen kijken, hadden het ongeluk zien gebeuren. Menschelijke hulp kon echter niet meer baten. Men vond slechts de wrak stukken der totaal vernielde vliegtuigen, waaruit zoo spoedig mogelijk de geheel verminkte lijken der slachtoffers werden te oorschijn gehaald. Dit ontzettend vliegon geluk is een geweldigen slag voor de mili taire Luchtvaartafdeeling. In de jaren van aar bestaan is deze afdeeling, uit den aard van haar beroepsgevaarlijkheid, niet voor rnstige ongevallen gespaard gebleven, doch deze verschrikkelijke ramp, waardoor vier verdienstelijke mannen het leven ver loren en verschillende huisgezinnen en fa milies in rouw werden gedompeld, over treft nog alles wat ooit bij de Luchtvaart is voorgevallen. De omgekomenen behoor- van Soesterberg zat hij echter in verschil lende vereenigingen en commissies. Zoo was hij o.m. eenigen tijd waarnemend se cretaris van de V. en A.V. „Soesterberg" en nam hij deel in de huldigingscommissie voor de brandweer. Om zijn eenvoud en rechtschapenheid werd hij door velen be mind. Geweldig groot is dan ook het mede lijden met 't zwaar beproefde huisgezin, dat zoo plotseling in diepe rouw is gedompeld. Heel Soesterberg treurt. Op 't hoofdgebouw van 't Vliegkamp hangt de vlag halfstok. Er werd op dien dag ook niet gevlogen dan alleen in verband met het voorgevallen ongeluk. Zoo was bij 't vernemen van de droevige mare de Com mandant direct per vliegtuig naar de plaats des onheils vertrokken. In den namiddag werden de stoffelijke overschotten naar de rouwkamer op 't Vliegkamp overgebracht, waarna de wacht betrokken werd. HET COMMANDO VAN DE L.V.A. Met ingang van 1 November a.s. wordt de luit.kolonel van den generalen staf J. J. van Santen, de tegenwoordige commandant, die sedert November 1929 in die functie LIGNE DE JEUNESSE KESTOS BUSTEHOUDERS v. avondjaponnen CORSETTEN. BUIKBANDEN, voor den winter speciaal wollen buikbanden. Langestraat 37 Amersfoort' Met groote ontroering is in den lande de mare ontvangen van bet ontzettend vliegongeval, hetwelk vier luchtheMen bracht aan de overzijde van het graf. Vier mannen van Soesterberg. Miannen. En het geheele Nederlandsche volk voelt dit ver lies mede. Menig lezer en lezeres van deze onheilstijding heeft in stilte een traan weg gepinkt. Want de Nederlandsche vliegers hebben langzaam maar zeker een plaats veroverd in de harten van het Volk. Zij zijn de trots van ons volk. Uit hun rijen komen de betrouwbare en met vaste hand sturen de piloten der K.L.M. die geregeld door storm en cycloon onze postvluchten ver zorgen en de vliegtuigen veilig beneden brengen. De Nederlandsche vliegers zijn beroemd in het buitenland vooi de geweldige presta ties die zij verrichten. De L.V.A. heeft al deze koene mannen moeizaam en met de grootste gevaren tut deze kunde gebracht. Het zijn mannen. Zij hebben iets van den Ne- derlandschen zeeman. Een open oog, 'n hel dere kop, en de kijkers blikken diep en weerspiegelen het hart. Het zijn geen kwe zels: zij zijn niet gepolitoerd, niet gepoederd en geparfumeerd. Zij draaien er geen hand voor om, om mi Idcn in den nacht even in Gods groote ruimte te stijgen. Een reis ond de aardbol schrikt hen niet af. Over bergen, woestijnen en oceanen vliegen zij en besturen met meesterhand hun toestel, dat een deel van hun lichaam werd. Wij in Soest zien zoo dikwijls hun adem benemende verrichtingen, cn begrijpen dan at deze mannen presteeren voor de lucht vaart van Nederland. En nu zijn vier van onze kerels onver wacht opgeroepen naar gene zijde. Wan neer mannen sterven, is het geen zwakheid te zeggen, dat het was, als greep een ijs- kouden hand het hart. Wanneer mannen sterven, als zij, dan voelt men dat er iets heen ging dat waarde bezat. O, het gaat niet oin het oorlogswa- en, maar het gaat om het machtige kunnen van deze menschen die Nederland helpen groot maken, en de Nederlandsche naam verbreiden en met lof doen noemen. Zegt dat niets? Men moet maar eens jaren ver g zijn geweest van Vaderlandsche bo dem, om de waarde te meten van wat het eggen wil Nederlander te zijn. Vier menschen gingen van ons heen: over enkele weken zijn zij weer vergeten; Reeds cirkelden de machines wederom boven mijn oofd. De KLL.M. passeert weer. Alles gaat wederom zijn gang. Maar op de baar liggen stil vier geslalten. Donderdagmorgen trok- en zij Zuid Oostwaarts, en stegen zij, ste gen opwaarts, naar hetgeen geen menschen- oog gezien heeft. En onze gedachten verwij len bij hen, terwijl wij in den geest naast deze vier opgebaarde lichamen staan en het eeresaluut brengen van het Nederlandsche volk: RUST IN VREDE. NIEVEEN. kzaam is, eervol hiervan ontheven. Zijn opvolger is luitenant-kolonel P. W. van Best, hoofd van den Etappen- en Verkeers dienst van den Generalen Staf. AANBESTEDING. Na'onderhandsche aanbesteding van glas- en schilderwerk voor een te bouwen fa briek met kautooilokalen te Amersfoort onder architectuur van den heer Stinsma is oornoemd werk opgedragen aan den heer \Y. Stemerding, alhier. BENOEMINGEN. Bij K.B. zijn benoemd bij het wapen der artillerie, bij de luchtvaartafdeeling, tot re- serve-tweede-luitcnant met bestemming oor den dienst van waarnemer de reserve- ergeanten E. A. Plate, B. van Bilderbeek, N. J. Rommes, I'. J. G. Mulders, M. A. Ter- oert, J. Borgorhoff Mulder, F. Korff, J. R. Metzier, H. T. de Raaf, R. E. van Duyl Schultz en C. van Hoek, allen waarnemer bij de luchtvaartafdeeling. De kapitein-vlieger F. A. van Heijst is benoemd tot Majoor. van 512 October 1933. GEBOREN: Johanna Margaretha, doch ter van G. J. J. de Bruyn en M. d. A. J. B. Aiguera, Kampweg 38; Gerardus Wilhel mus Theresia, zoon van L. J. Rasch en H. v. d. Berg, Ivoninginnelaan 25; Willy Judith, dochter van A. Bos en M. W. van .euven, Vredehofstraat 1; Aleida Adriana, lochter van G. van Ooyen en W. v. Vel en, Molenstraat W.Z. 31; Ellenora Mere- iith, dochter van D. Hornsveld en A. M. Klaassen, Nieuweweg 77. ONDERTROUWD: J. Wallet en H. J. Licht; G. 1'. 't Lam en J. K. Prinsenberg. GEHLAVD: geen. OVERLEDEN: Hendrika Reijerse, 56 jaar, geh. m. H. Helsdingen, Schooldwars- eg 1. NED. HERV. GEMEENTE TE SOEST Zondag 15 October 1933 kerk 10 uur: Ds. Groeneveld'. Kerk 6 uur: geen dienst. Emmakerk 10 uur: Dr. van de Merwe, van Kaapstad. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. CHR. GEREF. GEMEENTE. Zondag 15 October 1933 v.m. 10 uur, en n.m. 6 uur: Ds. P. Zwier, te Alphen a.d. Rijn. Woensdag 18 October 1933 n.m. 7.30 uur: Ds. J. van Doorn, te Ede. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 15 October 1933 's morgens 10 uur, 's avonds 6 uur: Ds. J. H. v. d. Wal, van Wageningen. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIE NSTIGEN. Zondag 15 October 1933 v.m. 10.30 uur: Ds. J. N. Pattist, van 's-Gravenhage. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. Zondag 15 October 1933: geen dienst.

De Soester | 1933 | | pagina 5