f D R U K W E R K i 1 E M Ik ¥11 Land- en Tuinbouw Winterjassen vanaf f 18.50 Regenjassen f 19.50 Regenmantels f 18.25 - SLIKKERS f 8.- - COLBERT COSTUUMS T- VAN VLIET Heeren- en Da mes kleermaker ij Winterjassen Wintermantels Bontwerk HEERENMODES Een "-Foto is beter dus goedkooper Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Goed, Billijk, Vlug Vraagt prijs Burgerlijke Stand Predikbeurten >0 - VOOR AMTENAREN VERBODEN VEREENIGINGEN. De N.R.Ct. schrijft: „Naar wij vernemen, heeft de voorzitter van den ministerraad de vrijdenkersvereni ging de Dageraad, ingevolge artikel 97b, tweede lid, van het algemeen rijksambte narenreglement gerangschikt onder de ver- eenigingen, waarvan het lidmaatschap ver boden wordt aan ambtenaren, evenals het verleenen daaraan van eenigerlei steun of medewerking. Art. 1 der statuten van de Dageraad luidt: „De vereeniging de Dageraad stelt zich ten doel de bevordering van de vrije ge dachte, tot zuivering en verdieping van 's menschen zedelijken en verstandelijk be sef. Zij plaatst zich hierbij op den weten- schappelijk-wijsgeerigen grondslag van de souvereiniteit en autonomie der rede. „Mitsdien aanvaardt zij als grondslag voor wereld- en levensleer uitsluitend de normen van het redelijk en zedelijk be wustzijn ei^ de gegevens der ervaring, on der afwijzing en bestrijding van elk ge loofsdogma of bindend gezag van kerk of persoon, schrift of overlevering." Omtrent de beweegredenen van het be sluit tasten- wij in het duister." INGRIJPENDE BEZUINIGINGEN TE AMSTERDAM. Ook de wethouder voor de Financiën te Amsterdam, de heer Abrahams vermeent, dat er om de begrooting sluitend te maken, belastingverhooging en loonsverlaging zul len moeten worden voorgesteld. Er moet worden gevonden een bedrag van 7J£ mil- lioen. De opbrengst van de loonsverlaging is berekend op 1.4 millioen, maar wordt 3.8 millioen. De belasting (opcenten op de Gemeenitefondsbelasting) wordt met Mei opgevoerd tot 100. De gemeente moet dus worden, geplaatst in de 2e klasse, wat be treft de hoofdgemeente en in de 3e klasse voorzoover betreft het landelijk gedeelte. De opbrengst van die belastingverhoo ging over 8 maanden van 1934 wordt ge raamd op 1.7 millioen. Het resteerende be drag van 2 millioen wordt gevonden door zeer ingrijpenide maatregelen, zooals op heffing van het Bureau voor Beroepskeu ze, van de Quarantaine-inrichting, de tand heelkundige behandeling der schoolkinde ren, en, zal het personeel der secretarie worden ingekrompen, belangrijke bezuini gingen op onderwijs en eenj tarief op de vererf voor het vervoer van voertuigen. Voetgangers en fietsen blijven vrijgesteld. MINISTER DE WILDE AAN HET ZENDERVRAAGSTUK. Volgens de Tel. behandelt minister De Wilde den laatsten tijd het vraagstuk der omroepzenders. De leiders der verschillen de omroepvereenigingen| zijn reeds door hem ontvangen' en hebben hem hun inzich ten kenbaar gemaakt. Het schijnt, dat Mi nister De Wilde van oordeel is, dat de tegenlwoordige toestand niet gehandhaafd kan blijvern DE N. C. R. V. TE GEREFORMEERD? Na den landdag van de Nederlandsche Christelijke Radiovereeniging te Apeldoorn heeft zich aldaar een kring gevormd van Ned. Hervormde luisteraars, die vermee- nen, dat de N. C. R. V. een te sterk Gere formeerd karakter draagt. De bedoeling is door landelijke actie te verkrijgen, dat de N. C. R. V. de belangen van de Ned. Her vormde luisteraars in Nederland meer zal bevorderen. Deze kring van leden der N. C. R. V.. heeft aan het hoofdbestuur der Nederland- Afd.: CONFECTIE F. C. KUYPERSTRAAT10 - Telef. 803 sche Christelijke Radio Vereeniging een adres gericht, waarin hij verzoekt aan de verschillende klachten) speciaal van Her vormde zijde, tegemoet te komen. „1. In de dagelijksche leiding der ver eeniging berustend bij den voorzitter, den heer mr. A. v. d. Deure; den secretaris penningmeester, den heer C. A. Keuning; den omroepleider, den heer P. C. Tolk, en den leider der propaganda, den heer D. Pereboom, allen zonder uitzondering leden der Gereformeerde kerken, een zoodanige verandering te willen brengen, dat tenmin ste twee dezer leden, waaronder althans één bezoldigd bestuurder, voortaan zullen behooren tot de Ned. Hervormde Kerk. 2. Het bezoldigd personeel, in dienst der vereeniging te Hilversum, Ede en' Wage- ningen, voor tenminste de helft te doen be staan uit leden der Ned. Hervormde Kerk 3. Afdoende maatregelen te willen ne men, dat bevoorrechting van leden, der Ge reformeerde kerken bij het doen van leve ranties, ten behoeve der vereeniging, het drukken van het orgaan inbegrepen, in de toekomst uitgesloten zij, alsmede één sterk eenzijdig optreden der vereeniging naar buiten. 4. Het karakter der vereeniging door wij ziging van haar statuten en het huishoudt lijk reglement en door haar uitzendingen (met name van de kerkdienstent) zoodanig te willen veranderen, dat de vaderlandsche kerk in vertegenwoordiging en' rechten niet gelijk gesteld worde met de Gereformeerde kerken, of welke kerk ook, doch haar de positie te willen verleenen en de getal sterkte harer belijders, die met denl grond slag der N. C. R. V., omschreven in artikel 2 der statuten, geacht kunnen worden in te stemmen, toekomt." De opsteller van dit adres stemmen van harte in met derï grondslag en het doel der Model slager ij OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAARN ALLEEN EERSTE KWALITEITEN I TELEF. 330 POSTGIRO 146487 vereeniging, doch zij meenen, dat het waar achtig belang der Ned. Chr. R. V. en van den Chr. Nationalen omroep met deze zaak gemoeid is. Zij wenschen geen scheiding, doch aaneensluiting van allen, die tot de N. C. R. V. behooren. De samenwerking van alle belijders van den Christus in de zen omroep beschouwen zij als een grooten zegen voor het volksleven. Zij weten echter beslist, dat de N. C. R. V. nimmer het ver trouwen zal verwerven van duizenden or thodox-Hervormden in den, lande, als het sterke Gereformeerde karakter der vereeni ging niet wordt gewijzigd. Door het sterk eenzijdige Gereformeerde karakter der vereeniging zijn thans dui zenden personen, die bij de N. C. R. V'. be hoorden, niet bij haarf doch bij de A.V.R.O. aangesloten. De propaganda onder de dui zenden 'Hervormden, die bij de N. C. R. V. thuishooren, moet ter hand worden geno men, zoodat door wijziging van het ka rakter der vereeniging ook die duizenden die nu afzijdig zijn, zich tot de N. C. R. V. voelen aangetrokkenL Het adres is van een zeer uitvoerige toelichting vergezeld, welke nog niet voor publicatie geschikt is. PLANTENVOEDING III. 5. Fosfor. Deze stof is op zichzelf vergiftig, doch komt in de planten voor, verbonden met andere stoffen, zooda't ze niet vergiftig is, heel vaak als fosforzure kalk of fosforzure magnesia. Forfor zit in alle stalmest, beer, compost, beendermeel, superfosfaat, enz. het wordt door de planten opgenomen als een zout en- is noodig voor den groei en de vruchtvorming. In de plant vergezelt het altijd de eiwitstoffen. 6. Zwavel. Dit element is een uitwerpsel der vuur spuwende bergen en vormt een zuur, het zwavelzuur, dat onder den naam van vi trioololie in den handel bekend is. In den bodem is dat zuur verbonden met kalk, aluinaarde (klei) of ijzerroest. In de beide laatste verbindingen is het moeilijk oplos baar, in die met kalk gemakkelijk, omdat deze in water oplost. Wjanneer echter de lucht niet voldoende kan toetreden, kan uit zwavelzure kalk (is gips) zwavelcalcium ontstaan em uit zwavelzure ijzerroest zwa velzure ijzer oxydule (waarin minder zuur- tof zit), welke stoffen beide erg vergiftig zijn voor de planten. Slootaarde, nog maar nkele dagen aan de lucht blootgesteld, be vat nog zwavelzure ijzeroxydule en is dus vergiftig; na eenige weken, als de zuurstof der lucht voldoende heeft kunnen toetre den, bevat ze zwavelz. ijzerroest en is dan niet meer schadelijk. Onze grond bevat gewoonlijk niet meer dan 0.1 zwavel. 7. Stikstof, in den grond voorkomende als salpeterzure zouten, in ammoniakver- bindingen en als humus. De planten; nemen ze op in den eersten vorm, d.i. zooals ze voorkomt in chilisalpëter. Uit de ammo- niakverbindingen, zooals b.v. de zwavelz. ammoniak der gasfabrieken, ontstaan bij aanwezigheid van zuurstof en onder in werking van zeer kleine wezentjes ('de sal- peterzuurbacteriën) salpeterzuurverbindin gen, b.v. met kalk. Beneden 12 gr. C. warm te gebeurt dit niet, terwijl het 't snelst gaat bij 31 gr. In humusrijke gronden zit van 12 stikstof, in humusarme, zooals hoo- ge zandgrond, 0.05 Stikstof en zwa vel, verbonden met koolstof, waterstof en zuurstof, f ormen samen een vijf-eenheid, waaruit alle eiwitstoffen bestaan: vleesch- en bloedeiwit, eiereiwit, melkeiwit en plan- teneiwit. Uit dit laatste de legumine komen oorspronkelijk alle andere eiwitstof fen voort. Alle eiwitstoffen bevatten 10 stikstof en 1.5 zwavel, terwijl het ove rige, 82 bestaat uit water-, zuur- en koolstof, waarvan de koolstof ongeveer de helft uitmaakt. Naast het eiwit komen in de plant, gelijk reeds gezegd is, steeds fos forzure zouten voor. 8 en 9. Chloor en Natrium. Deze twee vormen samen ons keukenzout. Alle planten hebben voor een goeden groei een weinig noodig. Chloor dient voor het verplaatsen der koolhydraten (zetmeel, sui ker, gom, enz.) van het blad naar den kor rel (het zaad); overigens werkt het schade lijk, doch het eene gewas is hiervoor meer gevoelig dan het andere. Zetmeelrijke ge wassen, b.v. aardappelen en bieten, kun nen er in 't algemeen het slechtst tegen, en één verbinding met calcium is, gelijk de i/orige maal reeds is gezegd, zeer schade lijk, daar ze door haar gemakkelijke op neembaarheid van water, het scherpe zout zuur oplevert, dat de planten doodt. 'Natrium kan in sommige gevallen de ka lium vervangen, doch in de praktijk wordt daarmee geen rekening gehouden. 10. Silicium of kiezel. Deze stof is niet absoluut noodig, maar dikwijls toch nuttig: veel kiezel n.1. behoedt de plant voor veel zwamdraden (mycelium) en dierlijke para sieten. De snijdend scherpe kanten van riet en vele grasbladeren hebben hun ontstaan te danken aan de aanwezigheid van veel kiezel. Van de 13 stoffen, welke de planten op nemen, leveren water en lucht, zooals reeds gezegd, er slechts 3; voor de overige 10 moet de boer zorgen, zoo ze niet in den bo dem zijn. Doch 6 er van komen bijna over al in den grond yoor, n.1. magnesia, ijzer, zwavel, chloor, natrium en kiezel, zoodat er slechts 4 stoffen zijn, welke zijn zorg ver- eischen, t.w. kali, fosfor, stikstof en kalk. Slechts in sommige gronden en in bijzon dere gevallen moet ook nog magnesia wor den toegevoegd, terwijl kalk vaak èn niet noodig èn bovendien geen eigenlijk gezegd direct plantenvoeasel is. 't Zou evenwel dwaas zijn, wanneer de boer zonder nader onderzoek maar jaar in jaar uit zijn grond ging bemesten met de 4 genoemde stoffen, omdat hij dan dikwijls èn tijd èn geld zou gaan vermorsen. Immers: alle grondeni zijn niet gelijk van samenstelling, bevatten dus niet dezelfde voedingsstoffen voor de plant en ook niet in gelijke hoeveelheden of in denzelfden ge makkelijk opneembaren vorm, terwijl bo- endien het eene gewas meer van deze, een ander meer van die stof uit den grond haalt. Ten einde duidelijk te maken, wat in de zen laatsten zin is gezegd, zullen we een paar sprekende tabelletjes geven: het eer ste over de verschillende samenstelling der gronden, het tweede over de verschillende hoeveelheden voedingsstoffen, die enkeJe gewassen uit den bodem halen. Kalk Fosfor- Kali zuur 1. Finsterwolderpolder 5.65% 0.21 0.97% Noordpolder 2.60% 0.03 0.18% 3. Oude klei 0.68% 0.06 0.20% 4. Heidegrond 0.03% 0.023% 0.01% 5. Zuiderzeeklei 5.61% 0.15 %0.55% Uit bovenstaande -cijfers mag nu echter niet de conclusie worden getrokken, dat b.v. oude klei minder behoefte heeft aan fosfor- zuur dan de Noordpolder, of dat Zuiderzee klei en de Finsterwolderpolder geen fos- forzuur noodig hebben. Dit hangt vooral af van de oplosbaarheid der stoffen, en juist dit is zeer moeilijk te bepalen. Als regel mag echter worden aangenomen, dat er be hoefte bestaat aan fosforzuur, als het ge halte in den bodem minder dan 0.1 is. Maar ook dit is weer niet in alle gevallen noodig, zoodat hoofdzakelijk de ervaring moet spreken: onderzoek door proefvelden. En bovendien scheidt het eene gewas door zijn wortels sterker zuur af dan het ande re, waardoor het eerste nog voedingsstof in oplossing kan brengen, waar het tweede met minder sterk zuur gebrek moet lijdem Zoo hebben b.v. lupinen en ook haver een sterk wortelvermogen, terwijl rogge en tar we zwak zijn. En dat de verschillende ge wassen zeer ongelijke hoeveelheden van de onderscheiden voedingsstoffen uit den bo dem halen, moge blijken uit het volgende lijstje. Per H.A. toch wordt bij een gemiddelden oogst ongeveer aan den bodem onttrokken: Stikstof Forfor- Kali Kalk zuur 1 Tarwe 68 Kg. 27 Kg. 42 Kg. 15 Kg. 2 Rogge 55 Kg. 30 Kg. 54 Kg. 16 Kg. 3 Haver 6 Kg. 25 Kg. 75 Kg. 21 Kg. 4 Koolzaad 44 Kg. 28 Kg. 16 Kg. 9 Kg. 5 Aardapp. 68 Kg. 32 Kg. 116 Kg. 6 Kg. 6 Suikerb. 56 Kg. 30 Kg. 133 Kg. 14 Kg. Beschouwen we dit staatje nader, dan zien we: le. dat alle gewassen veel stikstof be hoeven; 2e. dat de fosforbehoefte veel geringer is en niet veel uiteenloopt; F. C. KUYPERSTRAAT 10 Telef. 803 DE TEELTBEPERKING IN DEN TUINBOUW. Binnenkort zal in de centrale commissie, ingesteld krachtens de landbouwcrisiswet 1933, de inperking van de tuinbouwcultuur aan de orde wordeiï gesteld. Met het oog op de wenschelijkheid, dat bij het opmaken van het teeltplan voor 1934 tijdig rekening kan worden gehouden met de ten, aanzien van de beperking van de cultuur van tuinbouwgewassen noodige maatregelen, is het noodzakelijk dat de te nemen maatregelen reeds spoedig bekend kunnen worden gemaakt. Naar men ons heeft medegedeeld, zal bij de teeltbeperking rekening worden gehou den met den aard em omvang van het be drijf. In bedrijven, die door hun omvang en aard tot de landbouwbedrijven behooren, zal de teelt van groenten in het teeltjaar 1934 het sterkst moeten worden beperkt of in verband met de cultuur van gesteunde landbouwgewassen geheel worden nagela ten. Er kan niet worden voortgegaan met steun aan teelt van tuinbouwgewassen, in dien door den omvang van de cultuur dezer gewassen een, zeer belangrijk gedeelte van de groenten aan de vernietiging moet wor den prijsgegeven. Landbouwers zullen goed doen bij het opmaken van hun teeltplan voor 1934 met het bovenstaande rekening te houden. Ten aanzien van de z.g. gemengde be drijven, waar een geheele vervanging van ff (6 „Briefkaarten"-Foto's vanaf f 2.-) 3e. dat aardappels en suikerbieten zeer veel kali noodig hebben (kalivreters), kool zaad heel weinig; 4e. dat geen van deze gewassen veel kalk behoeft, maar haver nog 't meest verlangt, zelfs wel 3% maal zooveel als aardappels. Een belangrijke en zich hierbij aanslui tende vraag is nu: Waarnaar regelt zich de groei der plant? En het antwoord hierop, de zoogenaamde wet van het minimum, is: De groei der plant regelt zich naar dien groeifactor, aan welken op zeker oogenblik hot slechtst wordt voldaan. Deze wet geldt dus ook voor de afzonderlijke elementen tikstof, fosfor, kali en kalk. Is een voedingsstof reeds in voldoende mate en in oplosbaren vorm in den grond aanwezig, dan zal oen vermeerdering daar van geen uitwerking hebben. Bevat een bo dem b.v. meer dan 0.5 kalk, dan heeft men geen gunstig gevolg te verwachten van meer toevoer van kalk, omdat er van die stof voor de planten reeds in overvloed aanwezig is. Het niet werken van een voedingsstof in den bodem kan evenwel ook hieraan liggen, dat een andere ontbreekt, welke tegelijk met de eerste moest worden aangebracht. Op de volgende eenvoudige wijze kan men zich de werking der meststoffen voorstellen: Neemt men aan, dat er in den bodem aan wezig is zooveel kali, als er noodig is voor 30 H.L. rogge, zooveel kalk, als er noodig is voor 40 H.L. rogge, zooveel fosforzuur, als er noodig is voor 25 H.L. rogge, en zooveel stikstof, als er noodig is voor 15 H.L. rogge, dan zal die grond niet meer dan 15 H.L. rogge geven, hoeveel kali, kalk en! fosforzuur men hem ook geeft, of wel hem in 't geheel niet bemest. Voorziet men dien grond echter rijkelijk met stikstof, dan kan de opbrengst stijgen tot 25 H.L., maar ook niet hooger, omdat ?r voor niet meer H.L. fosforzuur is. Wil men de opbrengst tot 30 H.L. zien stijgen, dan moet behalve de stikstof ook fosforzuur worden gegeven, en eerst door ook nog voldoende kali toe te voegen, kan men het brengen tot een oogst van 40 H.L. Al heeft men echter ook een doelmatige keuze der meststoffen gedaan, de zekere werking ervan is vooraf niet te bepalen, in dien de grond niet doelmatig is bewerkt, omdat deze een voor de plant passende, natuurkundige gesteldheid moet bezitten. Door een ruime aanwending van mest al leen meene men dus niet, een slechte be werking van den grond te kunnem goedma ken; dit vergete men nooit. Bemesten dus! Waarom dat is eigenlijk al gezegd: omdat door de planten, die in den bodem groeien, aan dien bodem stoffen worden ontnomen, welke, wanneer ze niet worden aangevuld, op den duur een verar ming, een uitputting zullen doen ontstaan, waardoor plantengroei niet meer mogelijk is. Maar evengoed als het bekende: voederen met oordeel is voederen met voordeel, zou men ook kunnen zeggen: mesten met oor deel is mesten met voordeel. Dit gaat ech ter niet zonder kennis van zaken en men behoort dus te weten: le. waaruit de verschillende mestsoorten bestaan, 2e. welke werking ze uitoefenen, 3e. welke eigenschappen ze bezitten, 4e. .hunne aanwending, de uitwerking, enz. CE KA. de groententeelt door landbouwgewassen niet altijd mogelijk is, zal met een belang rijke beperking van de groentencultuur in vergelijking met de jaren 1931 en 1932 moe ten worden gerekend. In de kleinere tuinbouwbedrijven stuit inkrimping op de grootste moeilijkheden, maar ook daar zal op beperking moeten worden gerekend in vergelijking met de twee voorgaande jaren. Het stichten van nieuwe bedrijven^ en in de glascultuur het uitbreiden van de hoe veelheid staand- en platglas voor den ver bouw van groenten en fruit, zal voor 1934 niet kunnen worden toegestaan. Spoedig zullen nadere bijzonderheden ten aanzien van bovenstaande maatregelen kun nen worden tegemoet gezien!. (N. R. Ct.) PLANTEN. Wanneer men in hart en nieren planten- kweeker is, dan zijn altijd de gedachten min of meer gespannen, om óf nieuwe planten te vinden óf ze op te sporen' óf ze bijzonder mooi te kweeken, maar ook om wellicht nog meer niet te dure versiering aan te brengen aan of bij de huizen. En zoo wer den den laatsten tijd deels mijne gedachten geconcentreerd of er niet een middel was om de vele bloembakken die zomers zoo veel fleur geven aan de huizen, en dan be zet zijn met Hanggeranium's, Petunea's, en en; vele andere planten; ook des winters te gebruiken om vroeg in het voorjaar al de vreugde te hebben van die voorjaarsboden te kunnen genieten. Natuurlijk kwamen de bolgewassen allereerst aan bod. Ik schreef N V. 1ste S0ESTER ELECTR. DRUKKERIJ Van Weedestraat 7 Telefoon 982 r eens over aan de bekende firma van Tu- bergen in.Haarlem die 't een heel aardig idee vond en gaarne nader zou vernemen hoe ik het plan verder zou uitwerken. Mijn zoeken was nu naar een goedkoope winterharde bladhoudende plant en! daar voor is al bijzonder geschikt de Cotoneaster Dammeri. (humanifusa). Deze week heb ik mijn eigen bakken op den Erker in orde gemaakt, en ik kan niet anders zeggen dan dat 't heel aardig staat. Ik heb nu eens drie verschillende kleuren Narcis genomen, maar evengoed kan men ook tulpen voor grootere bakken gebrui ken. Voor kleine niet te ondiepe bakjes zou den Scilla Siberica of Blauwe druifjes ook alleraardigst staan. Crocussen zouden ook best eens geprobeerd kunnen worden, maar ik ben een beetje bang dat die wat te vlug uitgebloeid zijn; een combinatie van Nar cissen en Crocussen zou echter ook zeer goed ku men. Mijne bedoeling is dit idee eens aan de hand te doen; ik hoop dat eens eenige lief hebbers, twee heb ik reeds, met mij de proef willen nemen. Wanneer ze gelukt en de kans is groot, dan kunnen we later al lerlei combinaties eens probeeren. Vooral in deze donkere tijden is elke lichtstraal dubbel welkom en wanneer we maar genieten kunnen van de allerheerlijk ste voortbrengselen van de natuur, dan kun nen we toch blijmoedig blijven en met liefde ons werk blijven doen. F. VAN DER WISSEL. Kweekerij „Obrina". van 26 Oct.1 Nov. 1933. GEBORENJan Hendrik, zoon van D. J. van Vlierden en J. M. T. Dienaar, Bak- xersweg 6; Antje Gerritje, dochter van J. van Veenendaal en G. van Steeg, Soester- oergschestraat 54; Willempje, dochter van A. Bast en J. Kuyper, Dorresteinweg 40. ONDERTROUWD: J. M. Westervcld em M. Hoekstra; H. J. v. d. Giessen en J. W. E. J. Wüst. OVERLEDENWendelina Kersten, 65 jaar, geh. met Th. S. v. d. Berg, Laanstraat 31. GEHUWD: W, F. H. Tabernal en B. Monasch; C. E. v. d. Goede en J. W> Stui- venberg; J. Z. de Bruin en G. v. d. Boven»- kamp. Vestiging van 26 Oct.1 Nov. 1933. M, W. Koomen van Hamburg n. Lucht- vaartafd.; T. W. Rutten van Leusden naar Kerkpad N.Z. 13; W. van Houten van Amersfoort naar Soesterb.straat 2; W'. Eernst van Utrecht naar Postweg 69; J. Happe met gezin van Zaandam naar Mo lenstraat O.Z. 91; C. A. J. van Schoot van Apeldoorn naar Kolonieweg 8; F. Meulman met gezin van Utrecht naar Banningstraat 108; F. A. Schut met gezin van Huizen naar Verl. Postweg 37; I. E. Groeneveld idem; YV. E. van Zuilichem van Heerewaardeni naar Postweg 69; P. H. C. v. d. Steen van R'dam naar v. Lijndenlaan 5; M. Jansen van A'dam naar v. Weedestraat 34; H. Harm- en van Voorst naar Kon.laan 118;' J. C. Pronk van Westwoud naar v. Weedestraat 46; J. G. L. C. van Erkel met vrouw van den Helder naar 'Nieuwesteeg 60; C. Atte- ma van den Haag naar Luchtv.afd.; A. Hee- resma van A'dam naar Soesterb.straat 125; M. van Leeuwen van A'foort naar Nieuw- straat 57; G. van Voorst idem. Vertrek van 26 Oct.1 Nov. 1933. G. Kaper met gezin van Verl. Postweg 5a naar den Haag, 2e Pieterburgstraat 72; C. Hesterman met vrouw van Laanstraat 5 n. Baarn, Celebesstraat 11; G. H. M. Wagner van Steenhofstraat 58 naar Laren (N.H.), Museumlaan 4; K. de Groot van ,Emmalaan 6 naar Gouda, Vest 66; S. 14. Ploem van Postweg 109 naar Heerlen, Heerlerlaan 142; W. Drent met gezin van Beetzlaan 50 naar Utrecht, Kloosterlaan 82; J. Deketh van Beukenlaan 1 naar Eindhoven, Poirterslaan H. J. G. Lankamp van Stationsweg 18 n. Apeldoorn, stichting Hoenderloo; H. A. Rijkens van Nieuwerhoekstraat 7 n. Baarn, Eemnesserweg 46; Wed. C. Smit idem; A. Ruzsa van O. Tempellaan 4 naar den Haag, Roelofstraat 39; P. Kramer met vrouw van Beukenlaan 5 naar Mook/Middelaar, Pias molen B 103; G. de Wit van Nieuwstraat 34 naar Zeist, W.A. hoeve; J. Wallet van Braamweg 52 naar A'dam, Nieuwe Lelie straat 55; J. H. Nap van Emmalaan 4 naar Gorssel, Epse P 109; J. van Berghem van Middelwijkstraat 5 naar A'foort, Utr.w. 167. Verhuizingen in de gemeente van 26 Oct.—1 Nov. 1933. F. Hornsveld van Vinkenweg 9 naar Hartweg 9a; Wed. C. ter Burg van Molen straat W.Z. 8 naar Kerkstraat 11; J. de Bree van Wieksl.weg W.Z. 37d naar W. Toplaan 5; J. Harskamp idem; J. A. Horns veldvan Dijk van Heuvelweg 13 naar B. „Grothestraat 17; J. van Veenendaal van Soesterb.straat 56 naar 54; M. Drent van Beetzlaan 50 naar F. C. Kuyperstraat 11; W. de Visser van Beukenlaan 16b naar Soesterbergschestraat 95. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b. Zondag 5 November 1933 v.m. 10.30 uur: Ds. A. A. Sepp, van Westzaan. NED. HERV. GEMEENTE TE SOEST Zondag 5 November 1933 kerk 10 uur: Ds. van Schaick. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Emmakcrk 7 uur: Ds. van Schaick. Jeugddienst. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 5 November 1933 's morgens 10.30 uur: Ds. G. Wuite Jr., van 's-Gravenhage. CHR. GEREF. GEMEENTE. Zondag 5 November 1933 v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 9 November 1933 n.m. 7.30 uur: Ds. L. S. den Boer, van Leerdam. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 5 November 1933 's morgens 10 uur en 's avonds 6 uur: den Eerw. Heer A. J. Dekker, van Oudshoorn.

De Soester | 1933 | | pagina 2