Kwaliteitsvleesch I K LESSEN GRATIS S.ZETHOVEN INBOEDELS Slagerij VAN BREUKELEN Mevrouw P. ROOS Lange Brinkweg D. van Kleef Nit Advertentiën CURSUS IN ESPERANTO Fa. RUSSCHER Drogisterij „DE VIJZEL" A. J. F. VAN VLIET 3 zeer nette ged. Haardstellen - Vulemmers Haard- en Kachelschermen .y^V-'S brandstoffen MUZIEKSCHOOL G. J. H. v. d. HOEVEN, Leeraar Ned. Conservatorium VEILIG EN GERIEFLIJK Heden voorradig PUIM LAMSVLEESCR Rechtzaken Sport Huis te huur Zit- Slaapkamer aangeboden Toezicht en hulp bij studie Veiling Amersfoort Uw aangewezen adres voor en concurreerende prijzen is en blijft DES ZONDAGS VAN 10 TOT 2 UUR GEOPEND PAX FILMS „De Strijd tegen de Tuberculose" Dwars door de Oerwouden van Zuid-Amerika, „Brr wat een Nacht". Haard- en Kachelsmederij HaXrden v- Weedestraat 9 - Soestdijk KACHELS Levert U alie soorten Anthraciet in papieren zakken Inhoud '|10 H.L. - Tel. 864. Soest is het rijden met de Z W I E T A X. Voor 6 cent per K.M. 4 en 5 persoons wagen. - Beetzlaan 94 - SOEST - Telef. 334 B No 8 dierenbeschermings-vereepiging opgericht, „de Merel", waarvan bijna alle kinderen die ervoor in aanmerking komen, spontaan lid zijn geworden). En wanneer er nieuwe k; deren op school komen, die misschien in andere omgeving wel dieren zouden pla gen, worden ze hier, door den geest der school, spoedig zoodanig „aangestoken", dat ze gauw even vurige dierenbeschermers zijn als de andere kinderen. Men weet een, kind is erg vatbaar voor invloeden, voor suggestie, zoowel ten kwade als ten goede; en inen weet ook, dat gewoonten en gezindheden, in de jeugd gekweekt, allicht gedurende het gansche leven aan het karak ter van het kind een onuitwischbaren! trek geven. Het spreekt wel vanzelf dat op een der gelijke school de Dierendag niet terloops zou worden behandeld of doodgezwegen en met belangstelling ben ik dan ook de tentoonstelling gaan bekijken. Hoewel de schooltijd al om was waren er nog vele ktnderen bezig de lokalen extra in orde te maken, omdat dien middag de ouders wa ren ttitgenoodigd tot een bezoek. Dadelijk valt de prettige verhouding op welke tus schen de leerkrachten en de kinderen' be staat; geen stijve schoolmeesters of -juf frouwen, gehuld in een ijskoude onaantast baarheid, maar vroolijke, sportieve- jonge menschen, die met de kinderenl meeleven als een oudere zuster of broer. Door het geheele gebouw dan zijn tee- keningen, spreuken, platen opgehangen; op elk bord prijkt een teexening in gekleurd krijt, en voor een groot deel zijn deze door de kinderen' zelf uitgevoerd, soms ook zelf bedacht. Op verschillende plaatsen' hangen de groote reclameplaten' van onze Veree niging en onze kleine plaatjes, voor een deel reproductie's naar schilderijen, zijn door zoo goed als alle leerlingen in naa eigen smaak versierde schriften geplakt, al herinnering aan 1 October. Sommige der jongste kinderen hebben daarbij opstellen gemaakt, en het is aardig, hier een verhan deling van een dezer kleuters te hooren naar aanleiding van het beroemde werk van Millet: „Het pas geboren lammetje." Dit opstel luidt als volgt: Daar was er eens een meisje het hoede de schapen, Jetje heet het meisje, zei was heel voor haar Moeder. Eens was zij weer de schaapjes hoeden. Toen opeens klonk me me me me. Wat was dat het was lief. Een jong lammetje. Wat was zij blij. Zij nam liet op. En zij dreef de schaapjes naar stal. Zij telde een, twee, drie, vier, vijf. En zoo voort tot 99 toe wat was dat een te veel. Ooi ja. Er was een jongge bijgekoome. Zij ging in de schaapskooi zitten. En nam het jonge in de arme. De groote schaap zat er bij Jet je aaide de schaap. En ze zong. De herdertjes lage bij nach te zij lage bij nacht in te velt en zoo voort. Dag jet Dag schaap dag. Door de oudere leerlingen werd o.m. ook een groot aantal dierenfiguren in hout uit gezaagd en gekleurd en\ samengebracht tot een dierentuin zonder afsluitingen. Juist omdat het zoo uiterst belangrijk is, dat de dierenbeschermingsgedachte onder de jeugd ingang vindt, is het verheugend, een dergelijke tentoonstelling en eeni derge lijke school in ons blad te mogen bespreken. Van de groote bladen is het zeker wel „de Telegraaf" geweest, die de actueele ge beurtenis: „Dierendag" op de uitgebreid ste wijze voor zijn lezers heeft behandeld. Reeds eind-September lazen wij een lang bericht over de tentoonstelling te Haarlem, waarvan wij hierboven! melding maakten. Dan kwam in het avondblad van 3 Octo ber een geïllustreerd artikel in feuilleton vorm voor, een levendige opwekking om goed voor dieren te zijn. In „Spotternij of Sotternij" van 5 Octo ber, als steeds tintelend van humor, wor den grapjes met een, diepen; ondergrond gemaakt, waarin o.m. de „Nederlandsche vereeniging tot bescherming van Menschen optreedt. Gedeeltelijk is deze S. O. S. geïn spireerd door de door onze vereeniging aan de pers verstrekte artikelen, welke daarin op geestige wijze zijn verwerkt. Ook voor de kinderen bracht .,de Telegraaf" versjes en een artikel van onze medewerkster Truus Evgenhuyzen. In de Kinderrubriek verschillenVle foto's; o.a. bij een eerste versje van een vervolg- rubriek „Een reisje door de dierenwereld" door Clinge Doorenbos. De „Nieuwe Rotterdamsche Courant" be sprak „Dierendag" in een artikel onder het hoofd „Kerknieuws", waarvan het zwaarte punt is eenwaarschuwing, om voorzichtig te zijn „met een eenzijdige waardeering van oplevende dierenliefde in een tijdperk van menschenhaat". nadat de schrijver gepoogd had, het verschijnsel van de „opleving en de propaganda voor dierenbescherming" te verklaren „uit de verminderde waardeering, welke de humaniteitsgedachte op dit oogen- blik bij groote volksgroepen en inzonder heid bij groote jeugdgroepen ten deel valt". In een, volgend nummer meer over den •ldeni October. C. M. K. KANTONGERECHT TE AMERSFOORT Een middagje uit. Voortgezet werd de zaak van J. v. H., die op weg door zijn vriend van E. was opge pikt om mee te rijden, v. 1*2. had een auto in Utrecht gehuurd en; de fiets van verd. v. H. was ergens gestald. Toen werd Fraulcin Emilie in Hilversum opgehaald en op dien namiddag werd hier en daar een verversching gebruikt. Van al coholinvloed kwam echter niets ter sprake. v. E. had verd. meegetroond eni verd. mocht chauffeeren, vermoedelijk reeds na Hilversum. Hij zat ten minste achter het stuur, toen de wagen op de Birktstraat na bij de Vosseveldlaan tegen een boom opliep. v. E. zat onderwijl achter in den auto bij Fraulein, die bij 't tegen boom oploopen wat beschadigd werd, want verd. had reeds het vervoer per ziekenauto mogen betalen (f 7.50) en moet den doktersrekening voor Emilie nog krijgen. v. E. had niets van de manier van rijden bemerkt. Was mogelijk door andere dingen afgeleid, merkte mr. Stadig op, de Kanton rechter van heden. Niets opgemerkt en toch sprak hij van een tegemoet komende auto, die mogelijk verblind had, zooals verd. beweerde. Niemand anders had dien tegenligger bemerkt, zoodat onze v. E. eens flink aan den tand werd gevoeld. Vergeten was, hem den eed te doen afleggen, en dit geschiedde nu tevens met verwijzing naar de gevolgen van valsche verklaring onder eede. F.n toen kwam het er uit: neen, van een tegenkomer had hij niets bemerkt. Nog al begrijpelijk. Het zal steeds zijn geweest: Mein Emilie, du nur allein! J. v. H., de Jan-Ongeluk, die als facheux troisièine had mogen meerijden als chauf feerder, kreeg boven) de reeds genoemde kosten nog f 30.—boete te dokken. Rijksspullen dienen van goede kwaliteit te zijn. Dit blijkt niet het geval te wezen met het groo te verdedigingswapen van de crisis-belas tingeu, de banderol, die ook bij bot'erver voer, bij margarine A en margarine B moet doen! blijken, dat de crisistoeslag is betaald Volgens de menschen, die er mee omgaan moet geen enkel dezer papieren pakken van 10 K.G. inhoudende 40 pakjes van een half pond met ongeschonden banderol aanko inent Ze lijken niet tegen het vervoer te kunnen. Dit is niet in den haak. En dit leidt tot verbalen als het on derhuv ge, dat toch niet mogelijk moest zijn. Een boterhandelaar te Amersfoort had '.oo'n doos met margarine A doen bande- rolceren door eert jong maatje* en het doen brengen naar den vrachtdienst van de Bie- zenbos. Of er nog meer zulke papieren pak- <en waren, hoorden we niet, maar welgat v. d. B. er steeds velen, te vervoeren kreeg. De wetscontroleur van Rossem had het pak gevonden met losgesprongen banderol. Beneden waren er twee stukkerii af. Aange zien de oude papieren omhulsels de stuk ken eener banderol blijven bewaren, was hier zoo op het gezicht niet te zien of voor dit pak wel een nieuwe belastingbanderol was gebruikt. e meenden te verstaan, dat de controleur zelf weer op de ondoelma tige verpakking der afzonderlijke half pon den, waardoor de boel kon losgesprongen '.ijn. Met nazien der boeken1 van den boter handelaar zou men wel oplossing hebben gevonden' of hier fraude werd gepleegd, ja dan neen. Want elke banderol draagt afzon derlijk nummer. Dit nazien had niet plaats gevonden. Hier werd vervoerd met geschonden banderol, strafbaar feit, want dit is zooveel als geen banderol. En als schuldig stond vrachter van de Biezenbos. Dat gaat toch niet op, zei deze. Dat zou gelijk staan met verbod van vervoeren, want steeds hapert er wat aan die bande rollen. Wel werd de kleinste boete opgelegd van maar tien stuivers; het bleef echter toch schuldig verklaren. v. d. B. gaat in hooger beroep. Dit is te- venrs in het algemeen belang, want zoo iets gaat niet langer. DE VOET EN ZIJN VERZORGING. Men moet als de vakman zegt. 't is goed, maar doorzetten, echter nooit forceeren, v. men gaat dragen tot het te bar wordt, iaarna rusten, immers men is patiënt. Na een kwartier b.v. weer loopen. Gaat het na een kwartier niet meer, dan weer rus ten. Deze hinder zult U evenwel hoogstens 3 a 4 weken hebbem Na 3 a 4 dagen zal men niet meer buiten, dat wat men eerst pijnlijk vondt, kunnen. Voorvoetverzakking. Dus een verzakking in de voorvoetboog geeft in den regel eelt onder de ballen van de voet. Men vermeent door een dergelijk euvel de straatsteenen te voelen. De contreforts of stijfhakken gaan bij en dergelijk euvel in den regel gapen, gaan wijken. Een dergelijk euvel komt zeer veel voor, aan vakman in orthopedie zal U echter van alle pijn verlossen. Een voorvoetverzakking brengt bij een dame op een leeftijd van 30 jaar en ouder, in den regel opgezette enkels voort, even als dikke als het ware verhoornde, ver kalkte nagels, alsook op de teenkootjes roode plekjes of eeltvormingen. Dat de enkels gaan opzetten, komt om dat de huid van ons geheele lichaam een beweeglijke huid is, met uitzondering van de huid in onze hadpalm en onder de voe ten, dat is eeni vaste huid; daar kan men op staan. Bij een voorvoetverzakking nu worden de teenbeenderen, welke over de wreef loo pen, min of meer neergedrukt, hetgeen be- werkstelt, dat het achterste been van de voet of te wel het hielbeen, naar buiten gaat uitwijken, omreden zoo ik hiervoor om- chreef dc huid onder onze voeten een vaste huid is. Omdat het hielbeen nu naar buiten is uitgezet, wordt de voetlijn-len'gte iets grooter. Een dergelijk euvel stelt tevens te werk, lat het z.g. sprongbeen, een been vlak voor den hiel aan den binnenkant naar binnen uitwijkt. Door deze abnormale ligging van verschillende beenderen en door het euvel zelf, gaan de banden, waar de 28 beentjes in opgesloten zijn, rekken, krijgen een cheeve houding en gaan na een vermoeiden dag, opzetten. Vandaar de dikte in de hiel. Zie adverentie, voorkomende in dit blad. CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Uitslagen gespeelde wedstrijden: Zaterdag: Soest (adsp.) aA.P.W.C. (adsp.) a 90 Soest (adsp.) bSchaffelaars (adsp.) b 30 Zondag: Soest 3Zebra's 2 73 Soest II—H.V.C. III 6—3 Laren ISoest I 61 De adspiranten blijven maar lustig door winnen; nu moesten de A.P.W.C.'ers en de Schaffelaars er weer aan gelooveny Het 3e elftal behaalde weer eens een overwinning, en een stcvigen H.V.C. 3 moest in het 2e elftal haar meerdere erken nen door een zware 6nederlaag. Vol gent, het vertoonde spel der heide elftallen ziet de toekomst er hoopvol uit; het 2e elf tal blijft hierdoor een ernstige candidaat voor de bovenste plaats. Het le elftal moest in Laren haar meer dere erkennen; voor rust leek het er niet op, dat Laren zou winnen, want Soest had met rust de leiding met 10. In de rust viel de linkshalf van Soest uit, wat een groote verzwakking beteekende in de mid denlinie, waardoor de aanvallen van Laren rustig opgebouwd konden worden. Dc links binnen, welke geheel vrij spel kreeg na rust, wist met felle schoten onhoudbaar voor den keeper, aan haar de overwinning te bezorgen. Het programma voor a.s. Zaterdag en Zondag is als volgt: Zaterdag: 3.30 uur Soest bAmersf. Boys b Zondag: 2.00 uur 't Gooi 4Soest 2 2.00 uur Voorwaarts ISoest I. Soest 2 trekt naar Hilversum en gaat re vanche nemen, van de le geleden neder laag. Het le elftal-moet naar Utrecht om Voor waarts I te bekampen. Heeren, zorgt dat de noppen onder de schoenen zitten, dat is op de klei zeer gewen6cht. Vertrek per Bus 12.45 uur vanaf Garage Tensen. Het 2e elftal vertrekt per rijwiel vanaf Eikenlaan om 12.45 uur. KORFBALNIEUWS H.E. In het vorige verslagje van H.E. is een storende fout geslopen. Men leze voor „wat zij,, bij volledige opstelling van dit 12-tal mogen verwachten", natuurlijk: „wat wij bij volledige opstelling"enz. De wedstrijd tegen Bilthoven IV is Zon dag door H.E. gewonnen met 30. H.E schijnt een abonnement op 30 overwin ningen te hebben. Zondag a s. geen wedstrijd. UTRECHT'S BURGEMEESTER. \Y»j vernemen, dat zeer binnenkort de be noeming te verwachteni is met ingang van t Dec. a.s., van Dr. J. P. Fockema Andreae, thans burgemeester van Utrecht, tot Com missaris der Koningin in de provincie Groningen. gevraagd. Niet boven f 30.per maand. Brieven onder No. 131 aan het bureau van dit blad. aan Dame, met of zonder pension. Brieven onder No. 132 aan het bureau van dit blad JE ADRES voor bruidswerk en andere ge legenheden is in het Bloemenmagazijn „Ophelia" Burg. Orotheslr. 4, Tel. 632, Giro 177297 Prachtige Cyclamen, Begonia's, enz. Voor tuinaanleg prachtige Coniferen, Thuya's en ander struikgewas. Billijke prijzen, vrije bezichtiging van Bloemisterij en Kweekerij Aanleg en onderhoud van tuinen beleefd aanbevelend J. GEIJTENBEEK Gezocht door Vrijzinnig echtpaar, gevorderden leef tijd, ontwikkelden stand, kennismaking ter ernstige beoefening v/h, SPIRITISME, en voor conversatie. Omtrek watertoren. Brie ven onder No. 130 aan het bureau v. d. bl. Net Dagmeisje gevraagd voor heele dagen. Aanbiedingen 's avonds na 8 uur. Adres: Wïlhelmina- laan 23. Het Dept. Soest der Mij. tot Nut van 't Al gemeen is voornemens om, bij genoegzame deelneming, te geven een Gegadigden kunnen zich aanmelden bij den Secretaris van 't Dept., W. Pyrmontlaan 60 Aan leerlingen H.B.S., Gymn. of Lyceum in Wiskunde, Werktuigkunde, Natuur- en Scheikunde of toezicht op het huiswerk. Drs. A. P. du Prée. Leeraar Wis-, Natuur- en Scheikunde, Mendelssohnl. 5. Soestdijk aangeboden voor leerlingen H.B.S. en Gymn. (moderne talen en wiskunde) Jarenlange ervaring. Nog enkele uren beschikbaar. S. FOKKENS, Hoofd Chr. U.L.O., Spoorstraat 44. Soesterbsrgschestraat 57 Moderne Lampekappen vanaf f 4.25 Strijkbouten vanaf f 1-85 El. dynamische Luidsprekers, vanaf f 17. Binen banden: vanaf f 0.34 Buitenbanden vanaff 0.69 Rijwielen, Holl. fabrikaat, compleet f 28.50 - Vakkundige Reparatie-inrichting Profiteert nu van de proefflacon bij aankoop van een flacon Kruschenzout. Molenstraat 4 (0.Z.) - Telef. 932 Apolh.-Assist Torenstraat 10a Soest. Antieke en moderne meubelen. Tin, Koperwerk, Porcelein enz. Meubelmakerij en Reparatie-lnr. Leerdamsch Glaswerk. De Makelaar J. MENKO te A'foort zal PUBLIEK VERKOOPEN op a.s. WOENSDAG 8 NOV. des namid dags half twee in zijn Veilinggebouw, in gang Langestraat 109 w.o.: Piano, Philips Radiotoestel, Salon-, Huiskamer- en Slaapkamerameublementen, Spiegels, Klokken, zeer fraaie collectie Kristal, Karpetten, Vloerzeil, en groote Ta pijten, 3 bureaux ministres, eik.; wit laqué en noten leg-, hang- en Spiegelkasten. Eenig goud en zilver, brandkast, Divan en Canapé's, Invalidewagens op luchtban den, antieke hallkist, Eetservies, Dressoirs en Buffetten, 1- en 2-pers. ledikanten, Club fauteuils, dito leeren Canapé, bad en gey- ser, Jaarsma Vulhaarden, Kachels, Gasfor nuis en dito Stellen, enz. Alles daags te voren te bezichtigen van 9 uur v.m. tot 9 uur 's avonds. Prima Kookworst, per ons h cent Prima Leverworst, per ons 6 cent Smeerleverworst, per ons 10 cent Overheerlijke Hoofdkaas, per ons 10 cent Echte boeren grove Metworst, p p. 60 cent Bloedworst, per pond 25 cent door onze steeds grooteren nomzet, zijn wij in staat, tegen een zeer scherp concurreerenden prijs, onze primaüwin- ter aardappelen te leveren. NEEMT PROEF! Het verplicht U tot niets. Brielsche Blauwen per H.L. f 4.Blauwpitten per H.Lf 4.10 Bravo's per H.Lf 3.65 Prima Uien (klein) per 10 K.G. f 6.30 Bevelanders per H.Lf 3.Prima Uien (groot) per 10 K.G. f 0.3K Koh-i-noor's per H.L. f 3.40 Nu alvast een BANKETSTAAF bestellen a 20 cent ,per ons als proef uit de Banketbakkerij BIRKSTRAAT 43 - Telef. 470 Overheerlijke BORSTPLAAT en MARSEPAIN eigen fabrikaat. Beleefd aanbevelend, JAN SCHOTHORSTGz. MAANDAG 6 NOVEMBER 8 UUR: ELITE AVOND in Religie en Kunst. Medisch werk in dienst der Menschheid: Superfilm in 5 acten in 4 acten Een hoogstaand cultuurwerk van den lsten rang. Voorts een Pax-film-Klucht in 2 acten Prijzen der plaatsen: f 1.f 0.50 en enkele plaatsen van f 0.25, belasting inbegrepen Toegang uitsluitend boven de 18 jaar. Reserveert Uw plaatsen, vanaf heden: Rembrandtlaan 23 Aanvang precies 8 uur Wij noodigen U beleefd uit tot bezichtiging vim onze groote sorteering Telefoon 484 5U BEUKENLAAN 22 CC DORRESTEINWEG8 bij de Laanstraat Onderlicht in Strijk- en Tokkellnstrumenten. Nog deze maand ontvangt iadar, dia goed VIOOL wil loeren spelen, een INSTRUMENT GRATIS. Billijke cond. 0 0 Molenstraat 69 t.o. Nieuweweg - Telef. 585 9 Neemt proef met onze alombekende Rookworst 50 cent p. p. - Rolpens 70 ct. p. p. - Hoofdkaas 10 ct. p. ons Beleefd aanbevelend, Concurreerende prijzen BUREA ADVER TOT U UITQAV HET Al Ie Afd. N Burg i n maken bc Hervorm» „Tabitha" bodsbepal wet heblu zar, welk der Chr. straat, en geopend i namiddag Soest, 2 Burgen» c

De Soester | 1933 | | pagina 6