°4 Burgerlijke Stand Gemeenteraadsverslag De tip-top Gemeenteraad. TWEFDE BLAD Zaterdag 2 December 1933, No. 96. Vervolg HORS D'OEUVRE. Sport T- VAN VLIET Moaelslagerii Heusch, is voordeeliger voor HEERENMODEARTIKELEN in het betere genre vooral voor St.-Nicolaas Cadeaux. F. C. Kuyperstraat 10 Telef. 803 VOETEUVELS Predikbeurten O^Plaatse lij k N ieuws^O De burgemeester stelt dan voor de kwes tie van de eisch in rechten inzake de erf pachten aan te houden en die zaak nog na der verder te onderzoeken en dan weder in den Raad voor te brengen. Aldus wordt be sloten. Ten aanzien van de benoeming van een leerkracht aan de U.L.O. school stelt de burgemeester voor de benoeming in ver band met gebleken twijfelpunten inzake be noeming van een gehuwde onderwijzeres en de gevolgen daarvan voor de gemeente slechts voorloopig tijdelijk te doen voor den tijd van 4 maanden, ingaande 1 Januari a.s., waarbij dan niet de Raad, doch B. en W\ benoemen, die, gehoord de meeningen in den Raad, dan tijdelijk zullen benoemen No. 1 van de voordracht, Mevr. R. Klop- de Zoete te Soest. De voordracht wordt dus teruggenomen en in handen van B. en W. gesteld ter afdoening. De burgemeester stelt dan voor een' blan co crediet te verleenen voor noodzakelijke voorzieningen in het Natuurbad tegen be vriezing van het water. Dat kan in werk verschaffing worden uitgevoerd. Aangeno men. Voorts wordt nog besloten een stukje grond aan van Breukelen te verkoopen, ge legen op het Hart tegen; f 2.25 per M2 en hem ontheffing te verleenen voor den bouw van eenige huizen, onder eeni dak aldaar, mits het transport binnen 1 maand plaats vindt, en dan ook met bouwen wordt aan gevangen. Dan wordt nog besloten aan den heer Rademaker een stukje grond aan den Zv\a- Iuwenweg te verkoopen, voor f 2.75 per M2 om daar 2 woningen op te bouwen. Verder worden de voorwaarden van erfpacht voor de P.U.E.M., die een stukje grond van de gemeente in erfpacht heeft voor een» trans formatorhuisje, wat gewijzigd ingevolge verzoek van Gedep. Staten. Tenslotte wordt nog een crediet van ma ximum f 500 verleend ten behoeve van maatregelen voor de jeugdige werkeloozen. Daarna komt aan de orde de RONDVRAAG. De heer de Nies wil een lichtpunt meer op de Wüeksloot. De h'cer Gasille wijst hier- *bij ook op het Julianaplein en de Kolonie- weg. De burgemeester zou dit soort ver zoeken liever niet in openbare raadsverga dering behandelen, doch zegt, dat de be trokken opdrachten reeds zijn gegeven. De heer van Klooster beaamt dat en te Soesterberg zijn de lichtpunten al reeds aangebracht. De P.U.E.M. beweert echter op het oogenblik geen materialen te hebben. De heer de Nies wil voorts de schadever goeding voor iemand aan den» Vinkenweg spoedig doen uitbetalen. Spr. vraagt verder, waarom de gemeente nog steeds geen va- cantiebonnen verstrekt, waartoe toch is be sloten. Ook vraagt hij een spoedige oplos sing voor den bouw Verkerk aan den Smitsweg. De heer Nooder wil de distrubutie van regeeringsvleesch in busseni ook uitbreiden tot anderen, dan armlastigen. De burge meester zegt, dat zulks niet is toegelaten. De gemeente-secretaris merkt op, dat men dan misschien die andere ervoor in aanmer king komenden wel armlastig kan „maken". De heer Gasille stelt eenige vragen over grondafstand aan de Julianastnaat, waar men van den een eeru deel eischt ent van den ander niet. De burgemeester deelt mede, dat de bouwer van der Velden eerst een deel had afgestaan en dat men toen om een mo dus vivenjdi te vinden voor de mogelijk heid om een verbinding tusschen twee hui zen aldaar, voor pension ingericht, tot stand te brengen nog meer grond heeft gevraagd. Waar de gemeente dien grond nog niet noodig heeft, is ze voorloopig weder aan den heer van der Velden in huur afgestaan. Dat voorstel komt nog in den Raad. De an dere bouwer aldaar had geen ontheffing van noode en van hem kon dus geen grond worden gevraagd. Voorts vraagt de heer Gasille om spoedi ge aanleg van het trottoir aan de van Wee- destraat voor de perceelen van de Wed. van Ee, den heer van Sitter en den heer van Keef. Uok verzoekt spr. eindelijk ,'eens spoed te maken met de oplossing van het terrein voor den heer Smit. Voorts vraagt hij betere verkeersregeling in de F.C. Kuy- perstraat, desnoods aldaar éénrichting-ver keer. Zoo als het daar nu is, gaat het gerust niet langer. Ook wijst hij op afdoening van het adres van den heer de Wijn en op ar tikel 34 van het Ambtenaren-reglement om dat geen overuren moeten worden betaald voor de eerste 12 uur overwerk per maand. Mede vraagt hij naar de verordening voor de vaste commissiën uit den Raad, waarop de burgemeester antwoordt, dat die in voor bereiding zijn. Tensotte zegt hij te hebben vernomen, dat de politie te Soesterberg nimmer nachtdienst doet en vraagt, of dat waar kan zijn. Beter toezicht op de bouw vereniging Ons Belang, die den huurders heel weinig ter wille is, waardoor vele wo ningen leeg komen, lijkt spr. ook van be lang. Tenslotte vraagt hij verplaatsing of opsnoeiing van boomen, die vlak langs een particulier erf staan, zooals onder meer be staat op de Lange Bergstraat. Hij dankt den Raad voor de welwillende aandacht, waar mede deze al zijn opmerkingen heeft willen aanhooren. De burgemeester zal die opmerkingen on derzoeken en zoo mogelijk aan bezwaren tegemoet komen. De heer Grootewal wil een spoedige be slissing voor dien nieuwen weg aan het ein de van den Verlengde Postweg. De heer de Bruyn wijst op het huis naast het Raadhuis, dat f 15000 heeft gekost en nog steeds leeg staat. Als men het toch niet voor normale prijzen en tijden wil verhuren, laat men dan de biljetten eraf halen. De burgemeester zou daar veel voor gevoelen, daar de ff.-meenite dat huis beslist binnen zeer korten tijd zelf noodig heeft, misschien al binnen enkele maanden. De heer de Bruyn heeft er voorts bezwaar tegen, dat men de bouw achter de Spoorstr. belemmert. Men moet dat juist vergemakke lijken om dien grond kwijt te raken. De heer Endendijk vraagt spoedige af doening van het verzoek van de gebroeders de Lange. De heer van den Breemer wil een. ruiling met de gemeente van een stukje grond, dat bij zijn huis ligt. De burgemeester zegt, dat hij dat dan maar schriftelijk moet indienen. De heer van den Berg wil aan den be waakten overweg nabij het station Soestdijk ook een duidelijk stopbord aan de zijde van het café Verkerk, opdat het verkeer van Nieuwerhoek af ook zoo'n bord ter rech terzijde hebben. Nu is er voor dat verkeer alleen maar een bord heelemaal links, waar /ïiemand op let bij de tegenwoordige tijden van uniforme verkeersseinen. Ook vraagt spr. betere stoplichten in de. spoorboomen zelf. De heer van Dam wil niet nalaten op te merken, dat de politie te Soesterberg dag en nacht dienst doet, zooals hij uit eigen er varing weet en dat nog wel zonder een cent voor overwerk in rekening te brengen, wat anderen lang niet altijd doen. De heer van Klooster wil aan den aanne mer Belt ter beschikking stellen de zware gemeenite-wals, daar is gebleken, dat door de onoordeelkundig aangebrachte paklaag van vroeger het niet mogelijk is met een lichte wals alles goed te doen en men niet van den aannemer kan eischen, dat deze bo ven zijn verplichting nog meer gaat doen Als men de wals aan hem ter beschikking stelt en hij betaalt de kosten van olie, ben. zien en het uurloon van den bestuurder, lijkt daar weinig bezwaar tegen en de ge meente vaart er beter bij. De heer Groote wal is daar wel voor, het is voor de ge gemeente-wals beter, als hij maar een- werkt, dan dat hij altijd maar stilstaat. Al dus wordt besloten. Voorts verzoekt de heer van Klooster wijziging van het bestek voor den Ossen, damweg, omdat daar blijkbaar vergeten is ia op te nemen ook dat stukje weg tusschen Nieuwew. en den spoorweg. Juist dat stuk je is heel slecht en eischt dringend verbe tering. Andere leden merken op, dat dat stukje particulier eigendom is van den heer van Westen, doch de heer van Klooster voert daartegen aan, dat deze toch nooit bezwaar zal hebben, indien een aan hem toebehoorervde weg door de gemeente van een nieuw wegdek wordt voorzien. Besloten wordt echter eerst met den heer van Wes ten overleg te plegenv De heer Busch wil voortaan in de bestek ken doen opnemen een bepaling, dat van toepassing is de geldende collectieve loon- avereenikomst en niets meer. Dan heeft men al die ingewikkelde bepalingen niet noodig. De heer Grootewal ontkent dat, daar het altijd mogelijk is, dat zoo'n collectieve loon- overeenkomst wordt gewijzigd en men moet :ich nooit binden aan iets, dat er nog niet is. Een werk, dat onderhanden is, moet worden afgemaakt op grond van dezelfde loonsbepalingen, als waaronder het is aan gegaan, zelfs ook al zou de collectieve over eenkomst gewijzigd worden. Die wijziging '<an trouwens ook wel minder loon voor de arbeiders tot gevolg hebben, en dan hebben :c bij de heerschende bepalingen toch nog gedurende het werk recht op het hoogere loon. Bii een nieuw werk oordeelt men dan opnieuw. Deze zaak zal echter nog nader worden onderzocht. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de vergadering hierna te ongeveer 6.40 uur ge- loten. St. Nicolaas trekt door Soest. Alle joden, Piet, wat is het hier don eer! Waar zijn we eigenlijk toch? We zijn op de Wieksloot, Monseig neur. Dat is de uiterste grens van Soest. En wat moeten) hier die stallen of ïoenderhokken? Pardon, Monseigneur, dat zijn de ge meentelijke semi- permanentewoningen, spe ciaal ingericht voor groote gezinnen! 'Nou, Piet, ik geloof, dat je me maar wat op de mouw speldt. Laten we maar vat doorrijden, 't Is me hier wel wat een- .aam en stil. We zullen naar de Laanstraat rijden. Jaar is 'n miniatuur park aangelegd met ustiek hekwerk er om. In dat hek staan ie namen van de groote Soesters vereeu wigd. Dat vind ik een reuzenridée. Ik houd an een volk, dat z'n groote mannen eert. Maar wat een kris-kras van wegen zijn lier aangelegd! Ja, Monseigneur, dat is hier een mooi oorbeeld van buitengewoon goedkoope en productieve werkverschaffing. Er is ge werkt eni verdiend, maar er wordt niet, of ,lecht betaald. Je wordt sarcastisch, Piet. Je hebt 'n eelijke tik van de Spaansche communisten .e pakken. Laten we maar gauw doorrijden. T rippeldetrappel, Daar gaat weer het paard, 't Kwispelt van pret Met z'n harigen staart; Sint houdt de teugels En rijdt over 't dak; Pieter volgt zuchtend, Zoo zwaar is de zak. Ziezoo! Hier zijn we bij het transfor- natiehuis op Soestdijk, Monseigneur. Wat 'n winkels, wat 'n winkels! En al les zoo grootsteedsch. Ik kijk me beduusd, Piet. 't Wordt nog veel erger, Monseigneur. \anstonds ziet U heele complexen' met trot- oirs er voor. -Maar komen hier niet te veel zaken? Het schijnt van niet, want tal van be woners koopen nog hun goederen», tot zelfs tenswaren buiten! Soest. Ik ken hier per sonen, die elke week voor de geheele buurt uin inxoopen buiten de gemeente gaan doen» Het devies: Koop in Soest! wat de menschen met muziek wordt ingeblazen, is >ij velen nog niet doorgedrongen. Piet, ik hoop, dat je jokt, want zulke mertschen vindt ik geen aanwinst voor Soest. Wel, allemachtig, daar ligt me dat terrein vóór Smit nog steeds in denzelfden icsolaten toestand. Zal dat nooit verande ren? En niemand nog Weet, wat het wordt; De wetenschap Schiet hier te kort; Een circus of gevangenis, In elk geval, nu is het mis. Halt! Monseigneur, hier is 't Raadhuis. Daar worden, de beste tooneelstukken en melo-drama's opgevoerd. Helaas, zooals al le tooneelgezelschappen, werken ze oogen- blikkclijk met groote tekorten. Mc dunkt Piet, we konden hier wel wat ridderorden» en medailles strooien; b.v. voor den conciërge, terzake van het gedul dig laven der dorstige kelen; voor den afge treden wethouder terzake van de diensten die hij „den lande en volke" kon bewijzen; vervolgens 'n nieuwe pijp voor Karei; 'n moker voor den Voorzitter en 'n pop van taai-taai voor den nieuwen Wethouder. In orde, Monseigneur; maar ik ben doodmoe en heb razende dorst. Hier staat 'n pomp En daar in 't park Zijn banken voor de rust; Daar zet men zich Gezellig neer. En wordt soms ook gekust. 't Is heel aardig voor den zomer, Mon seigneur, maar 't is me nu wat te koud. La ten we maar naar De Gouden Ploeg gaan Daar is 't gezellig warm en, schenkt men ook warme dranken. Best, Piet, en neem dan 'n grooten vrijer mee voor de bazin; daar zal ze ple zier mee hebben^ Gaan we ook nog naar het Natuurbad, Monseigneur? Ik geloof, Piet, dat je ziel zoo zwart is, als je gezicht. Jij denkt weer met 'n on redelijk verlangen aan de gemengde zon nebaden. Maar je moet niet vergeten, dat de Soester schoonen van zoo 'n nikker niet gediend zijn. We blijven in De Gouden Ploeg logeeren en reizen morgenochtend met den eersten trein weer af. Tot uw dienst, Monseigneur! DIXL E. S. V. A. C. Alle zeven elftallen kwamen j.1. Zaver lag en Zondag in 't veld. De resultaten waren als volgt: Schaffelaar adsp. aE.S.V.A.C. adsp. b 60 Soest adsp. aE.S.V.A.C. adsp. a 2 H.V.C. jun. cE.S.V.A.C. jun. a U4 E.S.V.A.C. ZAltius 40 Amersf. Boys 3—E.S.V.A.C. 3 4—0 E.S.V.A.C. 2iLaren 2 37 Sperwer I^E.S.V.A.C. 1 12 Alzoo vier overwinningen, dus wij gaan den goeden kant op. Vooral de prestatie van let Ie e'ftal zijn de laatste weken in stij gende lijn; vorige week werd op het leiden de 's Graveland een punt veroverd, en nu werd Sperwer in eigen huis geklopt. A.s. Zaterdag en Zondag komt weder al- OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 BAAR1S ALLtEN EERSTE KWALITEITEN 1 TELEF. 330 POSTGIRO 146487 Jes in het geweer. Vooral de wedstrijd die voor het eerste elftal in het Burgem. De- kethpark is vastgesteld, is van het aller grootste belang. Een overwinning voor de lisvaccers heeft hetgevolg, dat een of twee plaatsen op de ranglijst gestegen wordt; tevens hebben de Esvaccers als sportieve plicht revanche te nemen vpor de in Utrecht geleden nederlaag. Voor de Stichtsche Boys staan dezelfde belangen» op het spel, dus dat belooft a.s. Zondag eeni spannend partijtje voetbal te worden. Hetprogramma voor deze week luidt als volgt: Zaterdag: 2.30 uur Amersf. Boys adsp. bE.S.V.A.C. adsp. b. 2.30 uur H.V.C. adsp. c—E.S.V.A.C. adsp. a 2.30 uur E.S.V.A.C. jun. a—C.J.V.V. jun. a 2.30 uur C.J.V.V. II—E.S.V.A.C. Z. Zondag: 2.00 uur Quick IIIE.S.V.A.C. III 2.00 uur Sperwer IIE.S.V.A.C. II 2.00 uur E.S.V.A.C. I^St. Boys I CLUBNIEUWS V.V. SOEST. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Zaterdag: Soest a.—E.S.V.A.C. a. 2—4 Soesterberg aSoest b 15 Zondag: B.F.C. 3—Soest 3 2—1 Soest IA.P.W.C. I 72 De A-adspiranten kregen hun le neder laag te boeken. De B-adspiranten wisten wederom te zegevieren; nu werd Soester berg (a) geklopt met 51. Het 3e elftal leed een eervolle nederlaag in Bussum tegen B.F.C. 3. Hpt le elftal boekte een mooie overwin ning op A.P.WjC. 1; met 72 wisten zij te zegevieren. Voor a.s. Zaterdag en Zondag krijgen wij: Zaterdag: Soest A—H.V.C. A aanvang 2.30 uur (JUick A—Soest B aanvang 2.30 uur Zondag: Soest 3Sopla 3 aanvang 2.00 uur Amsvorde 2Soest aanvang 2.00 uur P.V.C. I—Soest I aanvang 2 uur De adspiranten krijgen een paar zware wedstrijden, doch jongelui, doe je best, weest niet zelfzuchtig, maar speelt samen, en daar is succes mede te bereiken. Het 3e elftal ontvangt Sopla 3 uit Amers foort, wat, wanneer er voor gewerkt wordt, een overwinning kan worden. Het 2e elftal moet naar A'foort, Amsvor de 2 gaan bekampen. Heeren, hier staat voor jullie veel op het spel; geeft U geheel, en speelt met overleg, met zijn elven is veel te bereiken. Het le elftal gaat naar Utrecht en speelt daar tegen P.V.C. Vertrek per Autobus 12.45 uur vanaf Tensen. Het 2e elftal vertrekt 1 uur vanaf Tensen. De B-adspiranten vertrekken om 1.45 uur vanaf Handelshuis. VERVOLG. Onder de voet is een dikke vetlaag, die dient voor beschutting der beenderen. De huid onder de voet is onbeweeglijk, welke onbeweeglijkheid als gevol heeft, dat men stevig staat. Evenwel is een onbeweeglijke huid na tuurlijk niet rekbaar, met gevolg als men b.v. een voetverzakking heeft, de teenbeen»- deren neerdrukken, waardoor de voetzool grooter zou moeten worden» Waar dit niet kan, is het gevolg, dat het hielbeen er opzij uitgaat en de banden, waarin de beenderen van de voet opgeslo ten liggen scheef uittrekken. Na een- dag van veel loopen, en\ staan gaat zoo'n voet opzetten. Hoe kan men zien, dat iemand een door gezakte hiel heeft? Is de hiel mooi rond van achteren (dus bol), dan is het goed, loopt deze iets door, dus dat de hiel en een gedeelte van het hol een is, dan heeft men een doorgezakte hiel, en moet men molières dragen. Van voeteuvels hoort men in den laatsten tijd veel spreken. Elke winkelier verkoopt thans voetzooien, voor steun; ook maakt el ke fabrikant steunschoenen. Dat het echter een moeilijk probleem is en men. zich met het voeteuvel-vraagstuk op glad ijs is, be wijst wel, dat er van de circa 100 fabrikan ten, die steunzoolen maken, er maar één is, die de clientèle met zittingsdagen, ten dien ste staat. Losse steunzoolen b.v. willen wel eens na een week gebruik, doorbreken; dit ligt dan niet aan de kwaliteit van de voet zool, maar aan het voeteuvel. Echter een schoen, waarin het karakter en de vorm, welke de voet heeft aangeno men ve»werkt is, zal niet doorzakken. Past een losse steunzool voor de voet, dan moet men er persé een| schoen bij laten maken, anders „draagt" de zool niet. Eksteroogen, eeltvormige plekken, dik wijls vermeende rheumatische stoornissen, zijn voeteuvels. In allerhande zaken wor den hiervoor middeltjes verkocht en handen, vol geld uitgegeven, maar zoolang men geen passenide schoenen gaat maken) en dragen, geeft alles niets. (Middeltjes tegen voetkwalenj als stijf leer, darde rubber of metalen t platen, welke on- ier het hol van de voet gedragen, zijn zon der twijfel niet goed, omdat ze de voetspie- reti van hun functie berooven. Hetzelfde is het geval als men zijn arm in een draagband zou hebben. Ook dan verliezen de onge bruikte spieren hun kracht. De voeten worden door zulke middelen teeds zwakker en deze geven' slechts tijde lijk verlichting, tenslotte blijken ze veel schadelijker dan nuttig te zijn. Pijnen onder den hiel ontstaan in den re gel, doordat het rustpunt van de hiel in de schoenen te vlak is; de hielvorm past daar niet in. Hetkan eveneens ontstaan bij te mooi gevormde voeten, het hielbeen; gaat dan pijnlijk drukken in de vetlaag, die de voetbeenderen beschermen. Iemand, die zijn vak verstaat, kan echter in hbogstens vijf minuten zoo'n voeteuvel geneden. Resumeerende kom ik tot de conclusie, dat, wil men diverse pijnen In de voeten voorkomen, draagt dan steeds passende choenen. Het geheele lichaam, dat in ver houding tot de voeten zoo goed als niets behoeft te doen, wordt dagelijks verzorgd, helpt dus mee de voeten, die Uw lichaam moeten dragen, door passende schoenen ge zond te houden. Zie advertentie, voorkomende in dit blad. Wordt vervolgd. W van 2329 November 1933. GEBOREN: Jacobus Johannes, zoon van N. v. Voorst en E. Smits, K. Hartweg 20; Goris, zoon van G. J. H. v. d. Hoeven en L. H. Betlem, Dorresteinweg 8; Aart, z. van A. Strumpel en M. Ph. M. Hoolwerf, Krommeweg 15; Geurt Arend, zoon van A. Hoonhorst en C. v. d. Brink, Molenstraat W.Z. 14; Hillegonda IJolanda, dochter van A. E. de Boever en A. C. PJekker, Emma- laan 3; Evert, zoon van E. v. d. Brink en S. van Veen, 2e Heeserlaantje 10; Adrianus Cornelis Wilhelmus, zoon van W. van Ha- mersveld en, M. van Hofslot, Olijkeweg 7. GEHUWD: B. G. Venneman en M. H. M. v. d. Horst; Wl van de Steeg en J. Grift; J. M. Westerveld en M. Hoekstra. OVERLEDEN: Maria Marretje Cornelia Kalkhoven, 74 jaar, gehuwd met D. L. van Peursen, Nieuwew. 41; Martha Verschuur, 72 jaar, wed. van G. van Dorresteijn, Smits- weg 9; Gerrit van de Hoef, 74 jaar, geh. m. W. Koops, Beukenlaan 14a; Cornelia Jans- je Maria Jaburg, 48 jaar, ongeh.. Spoor straat 34. Vestiging van 1622 Nov. 1933. M. A. Schalkwijk met vrouw van Rhe den naar Bosstraat 7; B. A. van Wegen, van Eemnes naar Nieuwesteeg 78; H. A. v. d. Spelt van Steenbergen naar Amersf.str. 112; J. Aalders van A'dam naar Vredehofstraat J. Loggers van den Haag naar L. Kop- penJaan 10; L. Kwakernaak met gezin van Hoogland naar KI. Engendaalweg 94; S. Haitsma met vrouw van Drieb.Rijsenb. n. K. Hartweg 11; J. W. Stuivenberg van Am sterdam naar Braamweg 40; W. Pegtol met gezin van H'sum naar K. Hartweg 25; T. Nicolai van Sneek naar Julianastraat 88; W. Steenkamp van Hoogland naar de Den Blieklaan 59; N. J. H. C. v. d. Grift van De Bilt naar Torenstraat 2B; ,E. J. Holtrust met gezin van A'foort naar v. Weedestraat 3; J. Zwart van Voorburg naar Kerkpad N.Z. 41; N. Vermeulen van Leerdam naar van Lenneplaan 84; C. J. Maaskant van Ridderkerk naar Heuvelwcg 7; E. Lode- weges van Lonneker naar Sinnemaplein 10; J. Ph. Hartman met gezin van Haarlem n. Hartmanlaan 104; J. Kremer met vtouw van Drieb.-Rijsenb. naar K. Hartweg 9; G. T. J. v. d. Linden van Den Haag naar Post weg 59. Vertrek van 1622 Nov. 1933. R. G. M. Heckman van Wilhelminalaan 12 naar A'foort, Schimmelp.straat 39; F. Bag- gel van Beetzlaan 22 naar Ede, Veldhuizer- weg 7; R. S. Butzelaar van B. Grothestraat 39 naar A'dam, Plantage Muidergr. 147; J. Plug van Birktstraat 61a naar Baarn, p/a J. v. Oostrum; J. Beuniers met vrouw van Verl. Postweg 14 naar Duitschland; J. H. Schipper van Amersf.straat 2 naar Olden- zaal, B. Wallestraat 25; N. v. d. Brand- hof van Luchtv.Afd. naar Utrecht, Leid- Een Burgemeester die „zijn vak kent"; Te leiden weet: een wijze Raad; Naar 't heil van zijn Gemeentenaren Te streven,: plicht vindt inderdaad! En Wethouders, die hierin bijstaan; Weloverwogen en alléén Met uitsluiting van eigen voordeel, Betrachten: 't nut van 't algemeen! En ieder Raadslid medewerkend; En als hem eens „emotie" pakt, Dan geen „kazernetaal" gebruikend, Waardoor „het peil des sprekers" zakt! Geen „overdonderen", „geschreeuw" meer! Terecht betiteld als „schandaal"! Het schaadt het „aanzien" van den Raad zéér; Het geeft: „een kijkje op Uw moraal!" Een Raadslid moge toch bedenken. „Ik ben een deel van het Gezag"! Hij, die zijn kracht „in vloek en schreeuw zoekt", Oogst, immer, spot en hoongelach! En bij de Raadsvergaderingen Publiek, dat waardig zich gedraagt! Niet aanstuurt op gewoel en herrie; Daardoor zithzelve slechts verlaagt! Politie noodzaakt in te grijpen; Met alle narigheid van dien; O! mogen héél wat dorpen, steden, Een „tip-top Raad" weer spoedig zien! AD REM. Nadruk verboden. scheweg 41bis A; C. W. Reinders van Nieu- weweg 70 naar A'foort, Lichtenberg; G. Dukker van Nieuweweg 4a naar A'1am, Meerhuizenpl. 20 le etage; Ch. L. v. d. Veer van Koninginnelaan 20 naar A'dam, Prin sengracht 434. Verhuizingen binnen, de gemeente van 16—22 Nov. 1933. M. R. de Hart van Amersf.straat 1 naar Sportweg 7; G. Rcijerse met gezin van Gr. M'ëlmweg 3 naar Soesterb.straat 29; C. M. v. d. Spek met vrouw van Verl. Talmalaan 19 naar Beetzlaan 48; G. de Bree v. Schou- ten/k.weg 19 naar Koninginnelaan 102; Joh. Hepp met gezin van Nieuweweg 81 naar L. Brinkweg 74; A. M. de Mee van Kon.1. 30 naar Rembrandtlaan 22; H. M. Fransen van Nieuweweg 114 naar Molenstraat W.Z. 10. NED. HERV. GEMEENTE TE SOEST Zondag 3 December 1933 kerk 10 uur: Ds. van Schaick, Doop. Kerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Emmakerk 10 uur: Ds. Groeneveld. Doop. Emmakerk 6 uur: Ds. van Schaick. Oude Kerk Zaterdagavond 8 uur (heden): Avondgebed. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat. Zondag 3 December 1933 's morgens 10 uur: Prof. Dr. J. Severijn, van Utrecht, 's Avonds 6 uur: Ds. R. Bartlema, v. Zeist. CHR. GER. GEMEENTE. Zondag 3 December v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Godsdienstoefening. Donderdag 7 December 1933 n.m. 7.30 uur: Ds. N. Brandsma, van Bunschoten. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIENSTIGEN. Zondag 3 December 1933: geen dienst. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Kerkgebouw Eemnesserweg 63b). Zondag 3 December 1933 v.m. 10.30 uur: Ds. T. O. Hylkema, van Amersfoort. Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uw volle tevreden heid. HANDELSHUIS - SOEST VOLKSONDERWIJS AFD. SOEST. De Propaganda-feestavond door boven genoemde vereeniging op Dinsdag 28 Nov. j.1. gehouden, kan als alleszins geslaagd beschouwd worden. De Voorzitter, de heer M. M. van Wely, opent den avond met een woord van welkom aan allen aanwezigen in 't bijzonder de aanwezige raadsleden en afgevaardigden der zustersvereenigingen Soesterberg, Baarn en Amersfoort. Hij spreekt er zijn spijt over uit, dat enkele ge- 'noodigden o.a. de burgemeester verhinderd 1 waren aanwezig te zijn. Spreker licht dan 'toe, hoe de Afd. er toegekomen is in plaats van een spreker, de Volksonderwijsfilm als 'propaganda voor dezen avond te laten 1 draaien, is ontstaan, wat zijn oorzaak o.a. vond in het feit dat Mr. Oud, toen Voorzit ter van Volksonderwijs, als spreker opge treden zou zijn, doch nu als minister van i Financiën, was dat uit den aard der zaak (niet meer mogelijk, zijne Excellentie is dan ook geen Voorzitter van V.O. meer. Spr. hoopt echter, dat het vertoonde beeld, even veel propaganda zal maken, als het anders gesproken woord. Ook brengt spreker dank aan allen, die hebben meegewerkt om dezen avond te kunnen doen slagen o.a. de milde gevers voor de te houden verloting, de ad verteerders, de Firma Douwe Egberts, die de vereeniging gratis Koffie en Thee ver strekte en anderen, te veel om hier alle de revue te laten passeeren. Hierna draaide de

De Soester | 1933 | | pagina 5