VENEMA °4i Voor solide Schaatsen naar D. VAN KLEEF FCKuyperstr. 10 50E5TDIJK.Tei.8oll 50 pCt. korting KLEEDING naar MAAT en J CONFECTIE j. L. HOKSBERGEN G. VAN DUIN Sport Burgerlijke Stand Predikbeurten >0 Onze Atelier-opnamen zijn geheel onafhan kelijk van het daglicht. U kunt dus ook bij DONKER WEER of 's AVONDS komen Fotograaf Drost - Steenhofstraat 56 - Tel. 486 Ik CONFERENTIE OVER HET ZENDER-VRAAGSTUK. De Minister van BinnenJandsche Zaken heeft vorige week Vrijdagmiddag, in het gebouw van het Hoofdbestuur der P.T.T. de aangekondigde conferentie met de om roepverenigingen over het zender-vraag stuk gehouden. Aanwezig waren de heeren. Damme, Dir.- Gen.; Boetje van Enserinck (P.T.T.)Van Boeyen en( prof. Gerbrandy (resp. voor zitter en, lid van den Radioraad), Vogt en Corver (A.V.R.O.) Witteman en Schip pers (K.R.O.); Van der Deure; ds. Van Leeuwen' en Keuning (N.C.R.V.); De Vries en Lebon (V.A.R.A.). De besprekingen verliepen op aangena me wijze. De Minister deelde mede, dat de Regee ring besloten! heeft, de zendapparatuur in één hand te houden, waarvoor slechts twee wegen openstaan: een Staatsbedrijf, of een Gemengd Bedrijf, aan welken laatsten vorm de Regeering de voorkeur geeft. Drie van de omroepverenigingen sloten zich daar bij aan. De A.V.R.O. had ernstige bezwaren en wilde alleen medewerken omdat er geen anderen uitweg werd toegestaan. Besloten werd een commissie te benoe men, welke met spoed de juridische, fi- nancieele en technische vraagstukken, zal onderzoeken, welke oplossing vragen en die voorstellen zal ontwerpen, die in een volgende vergadering ter tafel komen. Deze commissie bestaat uit negen) leden, n.1. drie van het P.T.T.-bedrijf, twee van den Radioraad en vier van de omioepver- eenigingen. De heer Van Boeyen zal als voorzitter optreden. UTRECHT. DE SALARISVERLAGING BIJ HET SPOORWEGPERSONEEL. In een gehouden bespreking tusschen de directie der Nederl. Spoorwegen en den Personeelraad heeft deze laatste zijn standpunt inzake de mededeeling, dat de regeering loonsverlaging voor het spoor wegpersoneel pnvernijjdelijk acht, «ader verklaard, en de directie medegedeeld, dat hij de regeering wenscht duidelijk te ma ken, dat verdere loonsverlaging voor het personeel onredelijk is te achten. De raad wendt zich nu tot de regeering. HILVERSUM. RIJWIELVERBOD OP DE MARKT. Meermalen werd er reeds geklaagd over het tijdens de Woensdagmarkt op het marktterrein aan het Langgewenscht aan de hand meevoeren van rijwielen. Zulks is hinderlijk voor de geleiders en ook voor de verkoopers, en het belemmert een vlotte en geregelde passage van andere marktbezoe- kers. In verband hiermede is de commissie voor strafverordeningen met B. en WL van oordeel, dat deze handeling dient verboden te worden in de politieverordening, waarin ook de ontheffingsmogelijkheid ten behoe ve van de Langgewenschtbewoners behoort te worden opgenomen. H|et gevolg van het nieuwe verbod zal natuurlijk zijn, dat de behoefte aan het stal len van rijwielen in de omgeving van het marktterrein zeer zal toenemen,. AMSTERDAM. AANSLAG IN EEN TREIN. Maandagavond om 9 uur 08 is alhier de assistentie van politie en geneeskundigen dienst ingeroepen1 voor een 50-jarigen heer, die met den trein uit de richting LUrecht aan het W-P- station was aangekomen. De ze persoon had hevige bloedende wonden, die hem in den trein met een ploerteiiidoo- der waren toegebracht door een' man. die in de coupé met hem zat, en het blijkbaar op zijn geld voorzien had. Het slachtoffer heeft zich met kracht verzet en kon aan de noodrem trekken. Door de consternatie na het stilstaan van den trein, heeft de da der gelegenheid gehad, om te ontsnappen. De politie van Abcoude trachtte hem op te sporen. De aangevallene kon zich, na door het personeel van den geneeskundigen! dienst verbonden te zijn, naar zijn woning bege ven. KLACHT OVER EEN BURGE MEESTER. De heer Kupers, lid der Tweede Kamer, heeft den minister van binnenlandsche za ken de volgende vragen gesteld: 1. Acht de minister het te vereenigen met de plichten, die op den burgemeester eener Nederlandsche gemeente rusten, dat deze in het openbaar zich in beleedigenden (▼oorheen R. PRESE Hofleverancier». BAARN. Vleeschhouwerij Varkensslachterij BESLIST EERSTE KWALITEIT Nijverheidstraat 13 Telefoon 31 Dagelijks hooren en bezorgen vorm uitlaat over een groep van de Neder landsche bevolking, zooals blijkens een ver slag in het dagblad De Zeeuw van 22 No vember j.1. in een te Goes gehouden open bare vergadering van de Nationaal Socialis tische Beweging de heer C. van der Voort van Zijp heeft gedaan door te zeggen: „De N.S.B. predikt geen antisemitisme, maar wèl protesteert zij er tegen, dat met name de socialistische Joden, b.v. in het Amsterdamsche gemeentebestuur, zulk een onevenredig grooten, invloed hebben. Voor dergelijke Joden, die de Nederlandsche ar beiders hebben geëxploiteerd, die alles, wat ons heilig is, naar beneden halen en die er op uit zijn de best bezoldigde baantjes te krijgen, is in Nederland geen plaats"? 2. Indien de minister van oordeel is, dat deze uitlatingen niet toelaatbaar zijn, is hij dan bereid mede te deelen, welke maat regelen hij denkt te nemeni om een herha ling van het in vraag 1 vermelde feit tegen te gaan? AMERSFOORT. DE OPHEFFING DER HOOGERE HANDELSSCHOOL. Er is een vergadering gehouden van ouders van leerlingen der Hoogere Han delsschool, in verband met de plannen van den minister van onderwijs tot opheffing dezer inrichting. De heer W. Langelaar, leidde als voor zitter de besprekingen in, met een korte uiteenzetting van den stand van zaken. Spr. deelde mede, dat het niet toekennen der rijkssubsidie, ten gevolge heeft, dat de toelagen van provincie en Rijk komen te vervallen. De Kamer van Koophandel heeft den inspecteur van het handelsonder wijs, Dr. Elzinga, verzocht te willen trach ten de opheffing der Hoogere Handels school te voorkomen. Daarna kwam in be spreking een adres, dat over deze kwestie gericht kan worden aan den minister van onderwijs. De kwestie is vooral lastig omdat de leerlingen der Hoogere Handelsschool niet kunnen overgaan naar de A-afdeeling der Rijks H. B. S. De vergadering keurde het adres aan den minister goed en zullen afschriften van het adres gezonden worden aan de Kamer van Koophandel, de Gemeente, Maatschappij voor Nijverheid en Handel en andere instellingen. Ook werd een tele gram gezonden aan den minister van on derwijs, en een audiëntie aangevraagd bij den minister. Aan de besturen der omlig gende gemeenten .is gevraagd om adhae- sie te betuigen. DE GRENSWIJZIGING VAN UTRECHT. Het College van Ged. Staten heeft in de Statenzaal ten| Gouvernementshuize te U- trecht in open-bare vergadering behandeld de grenswijziging der stad Utrecht. De betrokken gemeenten kregen gele genheid hun bezwaren mondeling toe te lichten. De Commissaris der Koningin stelde het eerst aan de orde het plan van Ged. Staten, het z.g. kleine plan. Wethouder A .H. Smulders van Utrecht verzette zich sterktegen dit plan. Deze voorstellen van Ged. Staten zijn voor l) gaat toch vooreen BRIL naar G. V A N DUIN Utrechtschestr. 23 - AMERSFOORT Tevens het aangewezen adres voor het koopen van Uw GOUD en ZILVER. JUWELIER TEL. 898 OPTICIEN Utrecht absoluut onaannemelijk. Utrecht wil liever geen uitbreiding, dan de wijzi ging, zooals deze door Ged. Staten wordt voorgesteld. De burgemeester van Zeist Mr. C. J. ba ron van Tuyl van Serooskerken en de wet houder van de Bilt, Mr. M. J. de Geus, hebben geen bezwaren tegen het plan van Ged. Staten/ en de burgemeester van Bun- nik. Dr. W. J. van Beeck Calkoen doet het genoegen, dat Utrecht hierin een afwijzende houding aanneemt. Op deze wijze komt er van de grenswijziging niet veel. Na replieken kwam het plan van Utrecht in. behandeling. Volgens Wethouder De Geus uit de Bilt en de burgemeester van Zeist kon Utrecht het met dit groote plan niet ernstig meenen. Een groot deel van de provincie Utrecht vragen, is in strijd met het begrip annexatie, dat de laatste jaren wat gewijzigd is. Ged. Staten verwachten niet, dat hier langza merhand een, toenadering zou komen* of dat men tenslotte tot eenstemmigheid zou komen. Uitrecht moet goed begrijpen, dat er van de groote annexatie niets kan ko men). Dé wethouder Smulders uit Utrecht be toogde dat het gemeentebestuur van U- trecht waardeert 'n goede verstandhouding met de besturen der aangrenzende gemeen ten, maar als bestuurders van Utrecht kun nen wij niet anders handelen dan wij doen, wij mogen onzen) plicht niet verzaken. Utrecht moet redelijke levens- en ont wikkelingskansen hebben. Wij moeten, grensuitbrei'ling hebben. In 20 jaar is het aantal inwoners met 35.000 toegenomen, en in 18 jaar steeg het aantal woningen, met 11.668. Er is groote behoefte aan ruimte voor denj bouw van woningen. Het is wel merkwaardig, dat het plan van Ged. Staten door alle gemeenten, behalve Utrecht, wordt aanvaard, en dai het plan- Utrecht door alle andere gemeenten wordt verworpen. De regeering moet erkennen, dat Utrecht het slachtoffer is van de verboden kringen, zoodat Utrecht op andere wijze moet wor den geholpen. Spr. constateert tenslotte: le. Het plan van Ged. Staten* is voor Utrecht onaannemelijk. 2e. De Raad van de gemeente Utrecht handhaaft zijn plan in de overtuiging, dat hij daarin de instemming heeft van alle burgers. 3e. Zonder ons op het standpunt te stel en: alles of niets, achten wij ons gerech tigd te verklaren, dat wij liever niets wil- en hebben dan het plan van Ged. Staten. Na repliek werd de vergadering gesloten. De burgemeester van Maartensdijk was ter vergadering aanwezig, doch heeft niet gesproken. CLJBNIEUWS V.V. „SOEST". Uitslagen gespeelde wedstrijdenc Soest (a)H.V.C. (a) 12 Quick (a)Soest (b) 61 Soest 3—«Sopla 3 51 Amsvorde 2Soest 2 12 P.V.C. 1Soest I 1 De b-adspiranten leden Zaterdag hun le nederlaag. Het a-elftal speelde een goeden wedstrijd teg«ii de sterke H.V.C. adsp. en het was dan ook een eervolle nederlaag. Soest 3 stuurde Sopla 3 met een ste- vigen 51 nederlaag naar Amersfoort. Het merkwaardige is dat Soest 3 van zijn thuiswedstrijd nog niet één heeft verloren, terwijl zij de uitwedstrijden allen) verloren hebben. Soest 2 deed keurig werk door Amsvor de 2 in eigen huis te kloppen, alhoewel de wedstrijd met bevredigend was, heeft de beste ploeg gewonnen. Door dit resultaat staat Soest 2 aan den kop, en ligt het be geerde kampioenschap in hun bereik. Het le elftal leed een kleine nederlaag in Utrecht tegen. P.V.C. Voor hedeni Zaterdag en Zondag geen wedstrijden. AMSVORDE II—SOEST II 1—2 Zondag j.1. vond in Amersfoort de wed strijd plaats om de bovenste plaats in de res. le kl. U.P.V.B. Deze is in een over winning uitgeloopen voor Soest 2. Ams vorde wint de toss, en speelt met den wind in den rug. De eerste 10 minuten toonde Amsvorde eenl kleine meerderheid, zonder evenwel gevaarlijk te zijn vbor Soest-doel. De Soest-backs wisten deze aanvallen dan ook zonder moeite in de kiem te smoren. Wanneer dan de Soest- middenlinie het spel verplaatst en goed' op bouwt, ondernemen zij goed combineerend een paar aanvallen. Hierbij gaan een paar mooie kansen verloren, door rakelings naast te schieten. Bij een schermutseling voor het Amsvorde-doel maakt een der Amsvorde-backs free-kick. De scheids rechter gaf strafschop op de bewuste stip, en de linksback van Soest, welke dezen nam, maakte geen fout 10. Soest ont plooide verder tot de rust een goed com binatiespel, goed gesteund door de mid denlinie met aan het hoofd de spil, die met verre passen de voorhoede steeds aan het werk zette, echter kon de voorsprong niet vergroot worden. Rust kwam meteen 10 voorsprong voor Soest. Na de thee zette Amsvorde er een ste vig offensief in en zette aanval op aanval in, maar vonden! een goed verdedigende achterhoede tegen zich. De Amsvorde middenlinie zat geweldig op de bal, en gaf de Soesters geen gele genheid hun aanvallen op te bouwen. De strijd speelde zich dan ook hoofdzakelijk af op de Soest-helft. Door deze werkeloos heid van de Soest-voorhoede, stonden deze zoowat te verkleumen van de kou, en raakten geheel uit hun spel. Niettegen- taande het Amsvorde overwicht wisten zij nog geen doelpunten te maken. Het te- genpunt kwam dan ook voor Amsvorde op fortuinlijke wijze, doordat de links-back van Soest 'de bal tegen een Amsvorde voorwaartsche aanschoot, vloog de bal hard in het Soest-doel. Aangemoedigd door dit onverwachte sucëes, -zette Amsvorde er nog een schepje op, doch het mocht hen niet baten een voorsprong te krijgen. Eenmaal grijpt de Soest-keeper, welke een schitterend partijtje speelde, de bal onder de lat vandaan. Vijf minuten voor het einde werkt Soest zich met inspanning los en onderneemt een snelle aanval welke corner gaat. De links buiten neemt deze, hij plaatst de bal schit terend langs de doellat over de toppen van keepers handen, en zonder dat er één spe ler er aan te pas komt rolt de bal het doel in. De resteerende minuten* is Soest nog in den aanval, doch levert geen resultaten meer op, en als 'de scheidsrechter het ein de blaast, heeft Soest 2 de kostbare pun ten binnen en hebben zij de bovenste plaats van de ranglijst in beslag genomen. Hier volgt de stand van de res. le kl. U.P.V.B. Soest 2 11 7 2 2 16 29—21 Amsvorde 2 10 6 2 2 14 3020 Velox 4 9 5 2 2 12 35—17 Hilversum 4 10 4 3 3 11 3126 Donar 3 11 5 3 3 11 42—33 't Gooi 4 9 4 0 5 8 2523 Sopla 2 11 3 3 5 9 2832 H.V.C. 3 9 2 1 6 5 19—43 B.V.C. 2 10 1 0 9 2 18—42 Door dezen stand ziet men) dë spanning die er in zit; het krachtsverschil is niet erg groot tusscjien de 3 bovenste. Er zijn nog spannende wedstrijden te wachten*. „HURRY-UP" Van Weedestr. 9 Soestdijk Telefoon 484 Van zuiver doelen was bij deze Pooltem- peratuur (de Pool is n.m. de eenige plaats waar niet wordt gekorfbald) geen sprake. Dat H.E. won, lag aan 't feit, dat de bal voortdurend in den H.E. aanval was, waar door ten slotte het winnende punt niet kon uitblijven). Daar de oude sportieve geest tegenwoor dig zoek en heelemaal niet meer te vinden is (geen enkele club heeft iemand laten uit vallen tegen het met 11 man spelende H.E. en zelfs voor een blessure laat men niet meer uitvallen hetgeen, vroeger schande was) moest het H.E. middenvak met 3 man spelend het weertegen 4 Excelsioranen op nemen. Dit verhinderde H.E. in de 7 laat ste wedstrijden niet om toch steeds te win nen, hetgeen een compliment is aan 't adre; van hun tactiek en opstelling. Nu de 4 laat ste en zwaarste wedstrijden* voor de deur staan; is er gelukkig een kans dat het 12-tal echt, als 12-tal uitkomt. Laat ons dat voor ze hopen. Uitslag H.E.A.K.C. II op 19-LL-'33 i 4—1. van 30 Nov.6 Dec. 1933. GEBOREN: Maria Catharina Martha, dochter van R. J. van Lier en C. M. Vos, Postweg 39; Cornelis Nicolaas, zoon van J. E. van Breukelen en G. J. Onwezen, Vinkenweg 7; Julia Johanna, dochter van F. A. Th. Wils en C. Canten, Beetzl. 86. ONDERTROUWD: G. Aschman en M. J. Sanis. OVERLEDEN: Maria Christina Wil- helmina Vlaanderen, 75 jaar, wed. van J. W. Kamerling, Nieuwewcg 76. Vestiging van 30 Nov.6 Dec. 1933. C. Bakkenes van A'foort naar Juliana- straat 53; H. v. d. Broek van Drieb.-Rij- semburg naar F. Buycklaan 6; D. v. d. Weerd met gezin van Zeist naar Hart manlaan 22; J. van Valkengoed van Nij- kerk naar Kerkpad N.Z. 17; M. Veltman Onze veeljarige ervaring op 't gebied van Heerenconfectie en, Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevre denheid „HANDELSHUIS-SOEST" Grootste speciaal-zaak ter plaatse Dat er in het landelijk Soest groote be hoefte bestond aan een hockey-club bewijst wel de groote toename van het ledenaantal, welk aantal de 40 reeds overschreden is. Door het een en ander zag het bestuur zich genoodzaakt naar een 2e oefenterrein om te zien, hetwelk in de onmiddellijke nabijheid (gevonden werd, eveneens bij Huize „Johanna" aan de Bosstraat. Hier door is het mogelijk geworden de begin nende spelers door goede leiding stick- en baltechniek bij te brengen, terwijl op het hoofdveld de spelers van de eerste elftal len getraind worden. Zondagmiddag 3 December werd een selectie-wedstrijd gespeeld voor de samen stelling van het le elftal, welk team men zeer spoedig in actie kan zien in een vriendschappelijken wedstrijd tegen een sterken iegenstander. Genoemde wedstrijd had een zeer span nend verloop, waarbij het spel van de links-back van elftal A en de midvoor van elftal B, om slechts enkelen te noemen, zeer opviel. In ieder gcVal bleek dat er in „Hurry- Up" voldoende materiaal is om een ploeg tc vormen die het tegen 'n flinken tegen stander kan opnemen. KORFBALNIEUWS H.E. Ofschoon het 1.1. Zondagmiddag aan de Hartmanlaan zóó koud was, dat enkele spe lers van den H.E..Excelsior III wedstrijd nu nog niet heelemaal ontdooid zijn en.totaal verstijfd achter de kachel liggen, toch wist H.E. met 10 te winnen. van Heemstede naar Kerkstraat 14; W. M. van Dijk van Boekhout naar Emmalaan 5a; J. A. Lablans met gezin van de Bilt naar Nieuweweg 11; A. M. de Boer-Jekel van A'dam naar Molenstraat W.Z. 10; -N. Knoppers van Baarn naar Hartweg 20; K. W. M. Brantjes van den Helder naar Lucht- vaavt^fd.B. H. Bibo met gezin van Baarn naar Wilhelminalaan 24; J. D. Westeneng van Drieb.-Rijsenb. naar den Blieklaan 76; Wed. J. W. van Wijk van Baarn naar Mid delwijkstraat 5; J. van Laar van Barneveld naar Nieuwstraat 40; E. Hooft van Rosma len naar Verl. Tempellaan 3. Vertrek van 30 Nov.6 Dec. 1933. Wed. W. Butzelaar van K. Brinkweg 10 naar Hoogland, St. Leogesticht; C. Schou ten van Heuvelweg 39 naar Almelo, V'ier- denschestraat 156; Wed. W. Cornelissen v. K. Hartweg 5 naar A'dam, le Keuchenius- straat 21; J. H. C. C. v. d. Have van van Lenneplaan 38 naar Culemborg, Alg. Zie kenhuis; W. Klavora van Steenhofstraat 12 naar Hamburg, Juliusstraat 12 le etage; M. H. M. v. d. Horst van Nieuwstraat 2 naar Nederhorst d. Berg, Meerlaan; W. C. Meerveld van Wieksl.weg O.Z. 41 naar A'dam, Vosmaerstraat 1; L. L. van Baten burg met vrouw van Middelwijkstraat 40 naar Diernen), Nic. Luublingstraat 14; W. van Blaricum van K. Engen>daalweg 11 n. Harderwijk, Rabbestraat 13; W. v. d. Veer van Birktstraat 10 naar R'dam, Veerhaven 12c; S. J. M. Fugcrs van Kerkstraat 3 naar A'dam, Oranje Nassaulaan 75; A. Prins van Eikenlaan 3 naar Baarn, Gen. v. Heutzlaan 14; G. van 't Klooster van Duin weg 5 naar A'foort, Rozenstraat 3; Z. Ver- bruggen van L. Brinkweg 48 naar Utrecht, Buys Ballotstraat 36; J. A. Rijke van Laan- 7 Dec *33 - 1 Maart *34 Tal van wekelijksche „blaadjes", Worden hier ons geoffreerd; Katholiek of wel Hervormd, Of Christelijk, Gereformeerd. En de inhoud? Saai, éénzijdig, Als de rede bij een graf; Toch natuurlijk zoeken allen Naar een „adverteerders-staf"! Doch het steeds weer adverteeren, In zóó'n „erg partijdig" blad, Geeft den „waren zakenlieden" Geen voldoening, naar men vat. Ook de advertentie-kosten( Vallen lang niet altijd mee; Rekening moet men thans houden Duchtig met de porte-monnaie! Doch nu komt het blad „De Soester", Vaak door d'anderen gesmaad, 't Is neutraal komt 2 x wek'lijks 't Is in Soest: het blad dat „gaat". Doch nu komt, zeg ik, „De Soester", Met een waarlijk „mooi gebaar"! Geeft op advertentiekosten, Voor den duur van 1/4 jaar, Omdat thans de tijden slecht zijn, 50 korting U! En ik vraag hier in gemoede: „Welk blad volgt dit voorbeeld nu"? Want 'k wil, openlijk, verklaren: Deez' hulp aan onz'„ Middenstand", Valt ter? hoogste te waardeeren; 't Is een voorbeeld voor héél 't land! Nadruk verboden. AD REM. DOOPSGEZINDE GEM. TE BAARN. (Eemnesserweg 63b). Zondag 10 December 1933: geen dienist. NED. HERV. GEM. TE SOEST. Zondag 10 Dec. 1933 kerk 10 uur: Ds. Groe neveld. Kerk 6 uur: Ds; van Schaick. Emmakerk 10 uur: Ds. van Schaick. Emmakerk 6 uur: Ds. Groeneveld. Zaterdag 9 Dec. 1933 's avonds 8 uur Oude kerk: Avondgebed. Jeugddienst Emmakerk. De 2e Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden Zondag 10 December 's avonds om 7 uur in de Emmakerk. Ds. E. Groeneveld zal dezen dienst lei den. HERV. (GER.) EVANG. Spoorstraat Zondag 10 December 1933 's morgens 10 uur: Ds. R. Bartlema, van Zeist, 's Avonds 6 uur: Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. CHR. GEREF. GEMEENTE. Zondag 10 December 1933 v.m. 10 uur en n.m. 6 uur: Prof. P. J. M. de Bruin. Hoogleeraar aan de Theol. School te Apeldoorn. Donderdag 14 December n.m. 7.30 uur: Ds. L. S. den Boer, van Leerdam. VEREENIGING VAN VRIJZINNIG- GODSDIE NSTIGEN. Zondag 10 December 1933 's avonds 7 uur: Ds. H. H. Dorgelo. Onderwerp: „Strijden Liefde". Zang van Mevr. St. le Cosquino de Bussy. DIERENBESCHERMING. In het maandblad van de vorige maand van de Ned. Vereen, tot bescherming van Dieren, lazen wij onderstaand aardig stuk je over diererwliefde bij onze schooljeugd. Hieruit ziet men' den grooten invloed, die uitgaat van de onderwijzers, die de kinde ren opvoeden) in liefde voor onze Dieren. HOE EEN POES GERED WERD. Zaterdagmiddag ruim 12 uur. De school jeugd beweegt zich huiswaarts. Daar wordt, vertelt het Haarl. Dgbl., de aandacht ge- r straat 7a naar A'dam, van Alphenstraat 8; ,E. B. van Maanen, van Torenstraat 24 n. A'dam, Bestevaerstraat 154 le etage. Verhuizingen van 30 Nov.6 Dec. 1933. C. van Wijngaarden van Korteweg 3 n. Kerkstraat 52; J. M. Westerveld van Kerk straat 40 naar Sinnemaplein 14; M. Hoek stra van Nieuweweg 49b naar Sinnema plein 14; W. van de Steeg van Nieuw straat 32b naar Beetzlaan 32a; J. Grift van Hartweg 14 naar Beetzlaan 32a; Wel. J. Hogeveen van Buntweg 8 naar School straat 19; J. B. Korsmit van Hildebrind- laan 15 naar Hartmanlaan 7; Fam. Kirch- ner-de Vries van Rembrandtlaan 18 naar Kerkpad Z.Z. 23; W ed. G. M. van Krieken van Vredehofstraat 29 naar B. Grothestr. 60; M. P. Muller van de Beaufortlaan 6 naar Amersf.straat 72; H. G. F. Barbe id.; A. Stuivenberg van Eikenlaan 37 naar Braamweg; H. Wallet van Laanstraat 78 naar Hartweg 21; G. v. d. Wilt van Nieu weweg 34 naar 50; A. P. Th. Sienrn'nk idem; J. L. Stronk van Hartmanlaari j. Molenstraat W.Z. 39; G. van de Hoef i Beetzlaan 65 naar Molenstraat O.Z. 15. trokken door het erbarmelijk gemiauw van een kat, die in een in de gracht uitloopend riool blijkt te zitten. Eem schooljongen pakt de reddingshaak aan de Manegebrug en aanstonds wordt geprobeerd de poes daar mede tegen den hoogen walmuur op te ha- lern. Maar zij grijpt zich niet vast aan den toegestoken stok. Dan wordt voorgesteld, dat een der schoolknapen aan de voeten zal worden vastgehouden, dan kan hij, met het hoofd naar beneden langs den steilen wal, poes bij het nekvel pakken. En prompt haalt de jongen de zakken leeg, geeft derr inhoud in bewaring aan een kameraadjedaar gaat ie al, met het hoofd tot op het water van de gracht, de beenen omklemd door stevige mannenhan den. De poging gelukt en weldra staat de ver kleumde poes op den walkant, uitgeput. Een bewoonster uit de buurt snelt toe met eer emmer en daarin wordt poes gedeponeerd. Het dier zal gereinigd en verzorgd wor den. De jongens kijken glunder en zijn trots op de redding door hen verricht.

De Soester | 1933 | | pagina 2