2e BLAD M.H. v, Raalte AMERSFOORT M. H. VAN RAALTE Bekendmakingen Officieel O^PlaatselijkNieuws^S Soesterberg mm m i gras» mm m m behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 9 December 1933, No. 96 _rC Burgemeester en Wethouders van Soest; brengen hierbij ter kennis van alle inwo ners die in de steunregeling zijn opgeno men, dat de afteekening van de steunaan vragen, ook voor de georganiseerde arbei ders, in het vervolg zal moeten geschieden des Zaterdag voormiddags bij de stempe ling; dat hij die nalaat de steunaanvrage af te teekenen van, de ondersteuning wordt uit gestotens dat de verplichting is opgelegd dat niet alleen het aantal dagen dat gewerkt is op de steunaanvrage moet woorden vermeld, doch ook het verdiende loon en de wijzigingen dit zich hebben voorgedaan. dat bij niet vermelding van het loon dat verdiend werd (dus alleen het aantal da gen dat gewerkt is) geen steun mag>wor- den uitgekeerd. Soest, 1 December 1933. Burgemeester en Wethouders voorno.emd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders <le<- ge meente Soest. Gelet op hert bepaalde bij de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Brengen ter algemeene kennis: dat op de secretarie "der gemeente ter visie is gelegd een verzoek met bijlagen van N.V. Photax, Fabriek van Fotografische Producten te Soest om vergunning tot het uitbreiden der bestaande inrichting tot het vervaardigen van fotagrafische producten, door den bouw van een ketelhuis, waarin zullen worden geplaatst 2 st. Cornwallke- tels, V.O. elk 20 M2, stoomdruk 12 atm. en het bijplaatsen van een; electromotor van 3 P.K., dienende voor aandrijving der voe- dingpomp, in het perceel de Beaufortl. No. 22, kad. gemeente Soest, sectie D. No. 1570; dat op den 19den Dec. 1933, des vóór middags te 11 uren gelegenheid is om ten gemeentehuize bezwaren tegen het uitbrei den dier inrichting in te brengen; en dat gedurende DRIE DAGEN vóór dien dag op de secretarie der gemeente van de ter zake ingekomen schrifturen kan worden kennisgenomen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat niet tot eventueel be roep van de later op het verzoek te nemen beslissing gerechtigd zijn zij, die niet <>P de aangewezen plaats het aangegeven uur in de vorengenoemde ingevolge artikel 7 der Hinderwet te houden zitting zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mon deling toe te Lichten. Soest, 5 December 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. JEUGD-WERKLOOSHEIDS-ZORG. Het Comité ter behartiging van de be langen der jeugdige werkloozen, heeft voor eenige weken een oproep gedaan tot het bijwonen van een vergadering, voor jon gens en meisjes afzonderlijk, teneinde te overleggen wat gedaan zou kunnen wor den in het belang van die jonge menschen, die tengevolge van de tijdsomstandigheden door zoo velerlei gevaren bedreigd wor den. Bedoeld Comité is in zijn pogen zeer te leurgesteld. Hoewel er van de jongens eenige waren opgekomen was behoudens de gunstige uitzonderingen de ernst en be langstelling geheel afwezig. Dit laatste was bij de meisjes geheel anders, maar de opkomst miniem n.1. 3. Het Comité heeft zich afgevraagd of hun pogingen moeten worden doorgezet ja dan neen, en besloot om de volgende week te beginnen met de'laschcursus en timmer werk en geeft alsnog gelegenheid hieraan deel te nemen waarvoor men zich kan op geven bij den Bode aan het Gemeentehuis. De lessen zijn geheel gratis. Die zich op gaven ontvangen bericht. Is het aantal meisjes grooter dan de 3 die zich opgaven, dan zal ook begonnen worden met een kookcursus en handwerk. Met dankbaarheid ko.n geconstateerd wor den, dat de tuinarbeid dezen zomer geen mislukking is geweest. EE RSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: Hoogste prijs f 6.10; middel- prijs f 5.50f 5.laagste prijs f 3.90; al les per 100 stuks. Aanvoer 5000 stuks, handel vlug. LAATSTE BUSLICHTING VLIEG TUIG—ZILVERMEEUW. De Directeur van het Postkantoor Soest maakt bekend, dat de laatste buslichting van correspondentie voor de verzending met het vliegtuig „Zilvermeeuw" zal plaats hebben op 16 December 1933 te 21.15 aan het Hoofdkantoor. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de stukken moeten zijn voorzien van de aanwijzing: „Per Vliegtuig Zilvermeeuw". HET WONDERE VOGELLEVEN OP DE SHETLANDS. Een avond van intens genot wacht dc na tuurvrienden van Soest, a.s. Woensdag: op 13 December toch zil de heer Jan O. Strij- bos, de bekende vogelfotograaf, voor de afdeeling Soest der Nederlandsche Natuur historische Vereeniging des avond om half acht in „Religie en Kunst" merkwaardige films vertoonen, die betrekking hebben op het buitengewoon rijke vogelleven op een eenzame eilandengroep: de Shetlands. De heer Strijbos heeft deze eilan-den in den loop van dit jaar met een ander bioloog bezocht en kent de oorden, waarvan hij zal vertellen, dus uit eigen aanschouwing. En iedereen weet, dat de heer Strijbos kan ver tellen; het publiek hangt aan zijn lippen, wanneer hij de luisteraars betrekt in zijn spannende avonturen. De heer Strijbos be zit een benijdenswaardig talent: spelender wijze, in een verhaal, gekruid door fijnen humor, weet hij 't publiek allerlei wetens waardigs op het gebied der natuur bij te brengen. Jong en oud zal Woensdagavond dan ook, wanneer de filmvertooning en cau- >erie zijn afgeloopen, innerlijk verrijkt naar huis terugkeeren. SINT NICOLAAS IN EEMLAND. Donderdagavond om 8 uur hield de Neu trale dansclub in de groote zaal van Eem- land haar Sint 'Nicolaasfeest met Piet, die per fiets de zaal binnen peddelde. Er was veel jool en pret, vooral bij de uitdeeling der cadeaux en later bij de reis naar Zand- voort, zoodat men de club in Baarn kan hooren. De leider der club, de heer Theo Vonk uit Hilversum, heeft eer van zijn we'rk. MET DE SINT OP STAP. Dinsdagmorgen om half elf gold ons eerste bezoek de O.L. School aan de Beetz- laan, waar de Hooge Gast in de hall van het gebouw werd ontvangen door het perso neel en de kinderen der le, 2e en 3e klas, en, nadat het hoofd der school hen had verwelkomd, ging de tocht het eerst naar de lagere klasse waar de Sint met zijn lijflied werd ontvangen alsook zijn onaf scheidelijke knecht, zwarte Piet. Nadat de wederwaardigheden uit de klassen was medegedeeld, en deze 'n goed rapport, an dere 'n afkeuring kregen, strooide Piet met milde hand pepernoten, waarom gegrab beld werd als je welste. Daarop had de uitdeeling plaats van de cadeautjes, wel ke eveneens in den smaak vielen. Vervol gens maakte de Sint een wandeling dooi de school, waarbij o.a. zeer mooie teeke- ningem op het feest betrekking hebbende, op het bord waren aangebracht. Te voren had de Sint een dergelijk bezoek gebracht aan de school in de Kerkebuurt en in Soes- terberg. Dit gebruikelijke feest voor de kleintjes wordt elk jaar door de Sint be kostigd uit het schoolfonds, maar ditmaal was het zeer moeilijk om de touwtjes bij- ven te brengen. De Sint en zijn helpers za gen er geen kans toe; wie wil daaraan mede helpen? Daarop ging de tocht naar de Van der Huchtschool, waar de Sint in de namid daguren zou arriveeren, zoodat wij om 2 uur reeds present wareni in de gecombi neerde le2e klasse, waar mej. T. Lykles de eerste beginselen legt in de jonge kin derziel wat zij op zulk een prettige en aanstekelijke manier weet te doen^ dat de leerlingetjes graag naar school gaan, en de meesten volmondig verklaarden. Er zit in dit geheele systeem zulk een gevoel van hulpvaardigheid en saamhoorigheid, dat de kwiekste leerling(e) de niet met zooveel begaafdheid bedeelde, direct op het eerste sein ter hulpe snelt. Daarbij heerschte bij alles een voorbeeldige netheid en orde; al les wordt door de leidster op begrijpelijke wijze uitgelegd, zoodat de kleine denkver mogens het direct begrijpenl Zeer aardig waren de voorstellingen op het school bord door de leerlingen met gekleurd krijt geteekend. Daar het half uur wachten op die manier omvloog, verscheen half drie ie goede Sint met Pieterman, zonder roe de, daar op dc school de kinderen geen vrees wordt ingeboezemd. Zeer aardig klonken de Sint Nicolaasliederen, waarna gestrooid werd door den Piet, en elk daar op een pakje snoep kreeg. Ook de groote klassen en die der M.U.L.O. werden door den Sint bezocht, waar hij zeer gemoede lijk tot de leerlingen het woord richtte. Het was een alleraardigste middag. Ons laatste bezoek voor dezen dag was het St. Nicolaasbal in dc Gouden Ploeg, onder leiding van den heer Johnny Hop man uit Zeist met zijn beide helpers, de H.H. Uiterwijk en Steensel, welke beide kaatsten voor het muzikale gedeelte zorg den. Was om 8 uur de belangstelling zeer groot, om 9 uur toen de Sint arriveerde, waren 80 personen van beiderlei kunne bijeen1, waaronder de grootste jool en pret heerschte," vooral door de leuke cadeaux waarmede de dames en heeren door de Sint werden bedacht. De zaal was aardig versierd. De fotograaf, de heer Doeser, legde een en ander op de gevoelige plaat vast. Tot 2 uur heerschte er een zeer pret tige stemming. Er is leuk gefuifd. Woen dagavond te 7 uur vierden de bestu- en der S.D.A.P. V.A.R.A. en moderne vakbeweging met 190 kinderen en de niders het St. Nicolaasfeest in de zaal van Mej. van Leeuwen, voorheen Verschoor, aan de Laanstraat, waar veel jool en pret heerschte, en waar de heer A. Lanckcr de St. 'Nicclaasliedjes begeleidde op de pinano lie uit volle borst werden1 mc3c gezongen. De heer J. Grift opende den feestavond met en woord van welkom en dankt voor de volle medewerking der ouders om dit feest mogelijk te maken. Na deze opening werden de peuters allereerst getracteerd op borstplaat, speculaas en chocolademelk, wat zijn weg wel vond. Daarop vertoonde bet filmbuveau T. Wijngaard alhier, een tweetal leuke teekenfilms en daarna een '.eer mooie gekleurde natuurfilm, waarna de Sint te ongeveer 9 uur binnenkwam, ontvangen met zijn lijflied, waarna de uit reiking der cadeaux plaats had, zoodat elk kind tevreden- huiswaarts ging. De feest avond werd mede bijgewoond door den heer J. Meerding, het oudste lid der Vak beweging, welke door hem reeds 23 jaar is gediend. GASVERSTIKKING. Donderdagavond omstreeks 6 uur werd aan dc politie medegedeeld, 'dat er waar- >chijnlijk een geval van gasverstikking had plaats gevonden in het perceel aan den Dov- resteinweg 6, bewoond door den heer H. Dr. Rupert was reeds aanwezig om de eerste hulp te vcrleenen en verzocht om de /.uurstofkoffer. Onverwijld werd deze naar het bewuste perceel overgebracht, waar bleek, dat de 74-jarige echtgenoote van den heer H. in bcwusteloozen toestand op de divan lag. Bij onderzoek bleek, dat de echt- Langestraal 34 36 37 AFD.: BONN ETERIE IJSTRUIEN IJSMUTSEN GARBO TRUIEN alle kleuren WOLLEN HANDSCHOENEN WOLLEN SHAWLS SLOBKOUSEN genoot te omstreeks 1.30 uur een bood schap was gaan doen en te omstreeks 2.30 uur daarvan terugkeerde. Hij vond toen zijn echtgenoote bewusteloos op een stoel in de keuken naast het gasstel, terwijl de gasslang los was en de gaskraan open stond. Met behulp van het zuurstofapparaat werd gepoogd het bewustzijn weder op te wekken, wat gelukkig na korten tijd mocht gelukken. DRONKEN OP EEN RIJWIEL. Op den avond van 5 December is door de politie in arrest gesteld v. d. P. uit Hilver sum, die in kennelijken staat van dronken schap een rijwiel bestuurde. Hij is opge borgen eni toen hij later wat was opge knapt, werd hij in de gelegenheid gesteld zijn reis te vervolgen! BEVORDERD. Bij K.B. is de volontair bij de gemeente politie alhier, de heer v. d. Essenburg, be vorderd tot reserve-eerste luitenant bij het 16de regiment Infanterie te Amersfoort. UIT DE DAMCOMPETITIE. Woensdag j.1. werd in Hotel „de Vier sprong" de wedstrijd O.D.G.P.G. II ge speeld. Dit was de eerste thuiswedstrijd van de Soesters, welke in een 146 nederlaag ein digde. Al beschikt O.G. over een zeer sterk 2e tiental, deze tweede nederlaag toont toch wel dat er door O.D.G. dit jaar niet best gespeeld wordt. Woensdag '13 Dee-: gaat O.D.G. naar U- trecht om O.G. 1 te ontmoeten, zoodat et ahveer weinig kans is op een! puntje. Dit keer dan maar eens extra aanpakken! De gedetailleerde uitslag van bovenstaan- den wedstrijd luidt: O.D.G. O.G. II H. Bakker Jr.L. W. Bergveld 02 N.N.—J. Harderwijk 1—1 Chr. BakkerA. Peeterse 02 J. C. de BoerF. J. Garms 62 P. FloorL. Bergveld 11 Th. Bakker—P. J. Siljee Jr. 2—0 S. de ZoeteJ. A. v. d. Het 11 W. HengerP. J. Stomphorst 02 G. J. ter Haar—W. H. Brakkee 0—2 P. ReeringhJ. Lagerweij 11 Uitslag 614 NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND Alg. Leider Ir. A. A. MUSSERT. lederen Vrijdagavond van 8 tot 10 uur gratis inlichtingen omtrent doel en streven onzer beweging. Gelegenheid voor aanmel ding lidmaatschap benedenzaal Hotel Okhuysen OUDERAVOND IN DE VAN DER HUCHTSCHOOL. Er werd de vorige week „een ouder avond" gehouden aan de Van der Hucht school. De opkomst der ouders was goed. Als punt van bespreking was de vraag aan de orde gesteld: hoofdelijk of klassikaal onderwijs? De heer Westerweel, die werk zaam is aan de school van Kees Boeke te Bilthoven, luidde dit onderwerp in en bleek een warm Voorstander van individueel on derricht. Het Hoofd der Van der Hucht school had als een moeilijkheid van het hoofdelijk onderwijs genoemd: het gebrek aan goede individueele leermiddelen en het verlies van tijd. De heer Westerweel wees er op, hoe men bij de moderne onderwijsmethoden meer en meer het klassikale systeem verlaat: we denken aan dc Montessori-scholen, aan 't Daltonplan, enz. De inleider wees vooral op de school te Bilthoven, waaraan hij verbonden is. „De kinderen moeten leeren hun individueele taak goed te vervullen', maar ze moeten vooral leeren; werken voor een „gemeen schap", zoo sprak de inleider. Eeni groot aantal zeer vernuftig bedachte leermiddelen worden in Bilthoven gebruikt. In de pauze was er gelegenheid enkele van deze leer middelen nader te bezichtigen. Na de pauze werden nog enkele vragen beantwoord. Het is zeker van belang, dat de ouders van leerlingen een goed stand punt weten te veroveren ten opzichte van belangrijke onderwijs- en opvoedingskwes ties en een ouderavond als deze kan zeker het inzicht verhelderen. EEN NOODKREET OM HULP. Wederom is een jaar voorbijgegaan, we derom staan we over enkele weken voor ons Kerstfeest, eninog waart het spook der crisis rond en dientengevolge heerscht nog altijd de werkeloosheid als een verschrikking voor velen. En wederom komen bij het Leger des Heils te Baarn, de talrijke aanvragen waaronder ve len uit Soest, om ondersteuning en voor de GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: rijwielbelastingmerk in étui rijwiel belastingmerk in étui motorhandschoen, ruigharige hond armband 2 goudfazanten (haan en hen) gebloemd schort deken portemonnaie met inhoud manchester jas heerenjas met jutte zak Kerstgaven binnen. Soms gaan die aanvra gen vergezeld van de ontroerendste be schrijvingen van ellende en armoede. Daarom vriendelijke lezer(es) komt ook dit jaar het Leger des Heils met nog meer vrijmoedigheid tot U als ooit te voren, met de ernstige en dringende vraag: „Wie helpt Gaarne zouden we een honderdtal behoef tige gezinnen een vroolijk Kerstfeest wil len bere'den, alsmede een honderdtal kinde ren een gezellig feestje, en warme klee- 'iingsstukken verstrekken. Nog eens, wie helpt ons? De circulaires om hulp worden spoedig rondgezonden, de bekende Kerstwagen zal rondgaan. Geef Uw gaven voor de minder bedeelden, opdat er wat licht, warmte en vreugde zal zijn met de feestdagen. Ook per giro kunt ge uw gaven overmaken. Het gironummer van het Leger des Heils is: 156643. Telefoon: 824. CHRISTELIJKE VEREENIGING VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING Zulk een vereeniging is in beginsel op gericht Maandagavond 4 December. De- vergadering daartoe saamgeroepen, stond onder leiding van Ds. B. Alkema. Wij zet ten de redenen uiteen, waarin men meende tot de oprichting van een Christelijke Ver eeniging voor Lichamelijke voeding te moeten komen. Men wil daarenboven niet enkel gymnastiek, maar ook spel daaraan verbinden, evenals Athletiek. Voorshands alleen gymnastiek. Degenen, die ter verga dering aanwezig waren, hebben hunne sympathie met hetdoel betuigd en zich in beginsel tot aansluiting bereid verklaard. Zooveel mogelijk zal de arbeid der Ver eeniging zich aansluiten) aan de school, op dat de naam der Vereeniging niet alleen Christelijk zou wezen, maar zij ook in haar optreden dat cachet zou dragen, en het de bedoeling is een commissie van Toezicht en advies" in 't leven te roepen, die nu verder de voorbereidende werk zaamheden, als 't samenstellen van een concept reglemen/t enz. zal Verrichten. Een a.s. Directeur is bereids gevonden en voor de oefeningen zal het gymnastieklokaal der Chr. LT.L.O. school worden gevraagd. Het ligt in de bedoeling zoo gauw moge lijk na nieuw jaar de Vereeaiging te con- stitueeren en met de lessen te beginnen. De contributies zullen zóó gesteld worden, dat zij geen bezwaar kunnen opleveren voor schrale beurzen. Hun sympathie met de oprichting is be tuigd door: Ds. B. Alkema Ds. E. Groeneveld, en Ds. S. Wouters, terwijl 'voor de voorloopige commissie van toezicht en advies zich hebben be schikbaar gesteld de Heeren: S. Fokkens; W. Kerkhof; V. Kleijn- W. F. 't Riet; Dr. Veldhuizen van Zanten; K. Wiersema, terwijl nog twee heeren zullen gevraagd worden. De ver eeniging zal een interkerkelijk cachet dra gen. BIO-ONDERNEMING LUXEMBOURG. Bio-onderneming vertoont U Dinsdag avond 12 December in Gebouw Religie en Kunst een enorme vliegfilm: Titanen der Lucht. Dagblad van Rotterdam schreef: Onder de luchtfilms, welke in den loop der jaren op het witte doek zijn versche nen, neemt he twerk „Titanen der Lucht", dat in twee Theaters als hoofdnummers draait, een zeer voorname plaats in. De regie voor een film als deze stelt wel heel zware eischen, maar George Hill, die reeds vroeger proeven van bekwaamheid heeft afgelegd, is er in geslaagd een film tot stand te brengen, dat in meer dan één opzicht bewondering afdwingt. Grootsch van opzet is dit werk, waaraan een deel van de Ainerikaansche marine-luchtvloot me dewerking heeft verleend. De Amerikaan- sche marine-vliegers staan bekend als on verschrokken piloten, die zich nergens beter in hun elementen gevoelen, dan wanneer ze los van dc grond zijn. Dat zij hun vak tot in de prefectie verstaan, daarvan legt de film voortdurend een onvervalscht ge tuigenis af. Het vliegen in escadrilles in groot ver band en het landen en: opstijgen op het moederschip, vormen de hoogtepunten van deze film, welke des te meer aandacht ver dient, omdat Wallace Becry en Clark naast alle sensatie, welke een, luchtfilm als deze nu eenmaal altijd biedt, spel te bewonde ren geven, waarvan niet waardeering gewag mag gemaakt. De Bio-Onderneming Lu- xumbourg vertoont wel een film, waar mede ze haar goeden naam ten volle be vestigt. Als extra 'n Zesdagensnufje tot besluit. Hier kunt U het favoriete koppel Pij nenburgWals in hun plienomenale sprints bewonderen. BEDROG. Door de politie te Soesterberg werd deze week proces-verbaal opgemaakt tegen een zekeren P. te Utrecht, die als brandstoffen- handelaar langs de huizen kwam venten met anthraciet. Hij leverde eerst voor goedkoo- pen prijs anthraciet, doch bij de tweede be stelling (die dan bij verschillende ingezete nen wat grooter was, zelfs bestellingen voor den geleelen winter), leverde hij in plaats van anthraciet, vetkolen. Deze vetkolen zijn ten eerste ruim de helft minder in prijs en kunnen, boven lien Hart weg 23 Middelwijkstraat 7U politiebureau Nieuweweg 1 Lange Bergstraat 23 Molenweg 6 Utr. Waterleiding Mij. Soestduinen (niet na 5 uur n.m.) Birktstraat 23 Dorresteinweg 35 politiebureau Ossendamweg 24 politiebureau niet in een huiskachel worden gestookt. Ze zijn dan ook alleen bestemd voor groote ovens met aanjagers en voor smeden. Be doelde vetkolen zijn in de kachel, vooral bij nacht, hoogst gevaarlijk wegens den ko lendamp, die ze veroorzaken. GEVONDEN VOORWERPEN. Aangeloopen een hondje. Inlichtingen aan den politie-post. dage lijks van 910 uur v.m. en van 22.30 uur n.m., behalve Zondags. BENOEMINGEN. Bij K.B. zijn benoemd met ingang van 1 Januari 1934 bij het reserve-personeel der landmacht: bij het wapen der Infanterie: tot reserve- eerste-luitenant bij zijn tegenwoordig korps de reserve-tweede-luitenant H. Linschoten, vlieger bij de luchtvaartafdeeling; bij het wapen der cavalerie: tot reserve- eerste-luitenant bij zijn tegenwoordig korps, de reserve-tweede-luitenant Jhr. O. A. E. E. L. Wittert van Hoogland, vlieger bij de luchtvaartafdeeling. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG. Volgens een V.D. bericht moest een mili tair vliegtuig, bestuurd door den reservt- eerste luitenant Dr. Jonckbloed, Dinsdag middag een noodlanding maken onder de gemeente Haastrecht. Toen de machine zich boven Gouda bevond, bemerkte de bestuur der opeens, dat de oliedruk was terugge- loopen. waarna hij direct besloot een nood landing te maken. Bij het uitloopen kwam de machine terecht in een sloot, waarna zij omsloeg. De bestuurder bleef ongedeerd: het vliegtuig werd licht beschadigd. Assi stentie werd verleend door inmiddels ge waarschuwd personeel uit Soesterbeig. BEZOEK VAN DEN SINT. Ook ons vliegdorp heeft op 5 December bezoek gehad van den goeden Sint. In den voormiddag arriveerde hij per auto, verge zeld van zijn trouwen knecht, aan de open bare school, alwaar hij door de in spanning wachtende kinderschare bij zijn binnenko men hartelijk werd toegezongen. Ook vele ouders waren aanwezig. Met groote aan dacht volgden de kleinen de handelingen van de ongewone bezoekers. Sint Nicolaas scheen goed op de hoogte te zijn met de ge dragingen! van verschillende hunner. Hij deelde wijze lessen uit, bovendien nog ver snaperingen en, cadeautjes door Piet. Het was tenslotte een en al blijdschap onder de kinderen. In den namiddag hadden zich de kinde ren van militair en burgerpersoneel, met hun ouders of begeleiders, in een der han gars van het vliegkamp verzameld. Nadat de heer van Zwietén, den comman dant en -den directeur van het Luchtvaart bedrijf met hun dames e.a. verwelkomd had, kwam plotseling St. Nicolaas met zijn zwarten gezel van achter den schoorsteen te voorschijn, wat een groot gejuich deed opgaan. Hartelijk werden daarop de kin deren toegesproken en met enkelen volg de nog een afzonderlijk onderhoud. Toen kwam de goochelaar, Ben Ali Libi, die met zijn frappante goocheltoeren de kleinen in vervoering bracht. Vervolgens werden1 een viertal kinder films afgedraaid. Er werden verschillende St. Nicolaasliedjes gezongen, onder ver dienstelijke pianobegeleiding. De Sint op 't Kamp werd een onvergetelijken mi Idag voor de kleinen. SOESTER SCHAAKCLUB. Opgericht 14 Nov. 1922. D. N. van Nes. ZWART ABCDEFGH 1m.ökéiö ABCDEFGH WIT H. Schreuder (Blind) Stand na de 29ste zet van Zwart: Pd. e 2. Naar men ons meldt speelde vorige week Dinsdag voor bovengenoemde club dc Hee ren Schreuder en van Nes hun uitgestelde partij van den te houden winterwedstrijd. Daar de speelsterkte van beide Heeren nogal verschillen, speelde Schreuder deze partij blind, die hij zeer mooi in winst om wist te zetten. Wit Zwart H. Schreuder. (blind). D. N. v. Nes I. d2d4 d7d5 2. c2c4 e7e6 een geweigerd Dame gambied, voorwaar niet gemakkelijk voor een blind speler. 3. Pb—c3 Pg— f5 4. Lelg5 Lf8e7

De Soester | 1933 | | pagina 5