7 Voor Damestasschen KALENDER IMHTTIEOOI^TJES O^PlaatselijkNieuws^O I HORS D'OEUVRE. 45 opcenten hoofdsom gemeentefondsbelas ting (de gemeente is voor de heffing ge rangschikt in de tweede klasse). Opcenten op de hoofdsom der vermogens- In vergelijking tot andere gemeenten zijn de belastingen in deze gemeente niet hoog te noemen. Wij achten dit voor de gemeen te Soest als woongemeente een groot voor deel.. Het zal de vestiging in de gemeente bevorderen. De stijging van het inwonertal der gemeente in de laatste tien jaren moge U blijken uit het hieronder aangegeven aan tal inwoners, telkens per 1 Januari van het genoemde jaar 1924 10582 1925 11091 1926 11768 1927.. 12309 1928 12667 1929 18286 193Q 13489 1931 13938 1932 14330 1933 14774 Per 1 December 1933 bedroeg het aantal inwoners der gemeente 15584. Onvoorziene uitgaven. Voor onvoorziene uitgaven is een post uitgetrokken groot f 27.306.18, waaronder is begrepen een bedrag van f 1750.we gens uit den gewonen dienst te dekken kos ten van aanschaffing van leermiddelen voor bijzondere scholen en een bedrag van f 12.377.36 wegens te hoog geraamde uit keering uit het gemeentefonds indien het aanhangige wetsontwerp tot vermindering der uitkeering bedoeld in art. 3, onder b der wet van 15 Juli 1929 (Stbl. 388) wordt aangenomen, zoodat feitelijk voor de in den loop van den dienst 1934 opkomende on voorziene uitgaven resteert een bedrag van f 1 $178.82. Inrichting begrooting. In de inrichting der begrooting is geen verandering gekomen. De loonen der vaste arbeiders van openbare werken zijn even als in 1933 over de posten der begrooting ten behoeve waarvan de werkzaamheden worden verricht, verdeeld, waardoor de ver schillende posten der begrooting een juister beeld geven van de in de omschrijving var. die posten aangegeven uitgaven'. Eindcijfers begrooting. De eindcijfers van den gewonen dienst der primitieve begrooting bedroegen' in '3c f 956.568,72, terwijl die voor 1934 zijn ge raamd op f 963.414.57. De kasposten op de beide diensten niet in aanmerking nemende, bedroegen de eindcijfers voor '33 f 702.788.80 en bedragen die voor 1934 f 712.390.34. De eindcijfers der primitieve begrooting van den kapitaaldienst bedroegen in 1933 f 1.643.214.47. Voor 1934 zijn deze cijfers geraamd op f 1.634.637.77. De kasposten we gens opname en aflossing van kasgeld voo; 1933 en 1934 buiten beschouwing latende, resteeren als eindcijfers van den kapitaal- dienst voor die jaren resp. f 143.214.47 en f 134.637.77. Begrooting Grondbedrijf. Tegelijk met de ontwerp-gemeentebe- grooting wordt U hierbij aangeboden dt ontwerp-begrooting van het grondbedrijt voor het dienstjaar 1934. Vermits de reke ningen van dit bedrijf over de jaren 1931 en 1932 nog niet zijn vastgesteld, waren geen nauwkeurige gegevens voorhanden voor een juiste raming der posten voor 1934. In verband daarmede mag aan de in de ontwerp-begrooting voor het grondbe drijf voor 1934 opgenomen cijfers niet meer dan een voorloopige waarde worden toe gekend. De opmaking van de vorengemelde gropdbedrijfsrekeningen is nog in bewer king. De rekening van het grondbedrijf over 1931 zal U waarschijnlijk nog dit jaar ter voorloopige vaststelling worden aangebo den, terwijl wij verwachten dat ook de re kening over 1932 spoedig gereed zal ko men. Begrooting wegenfonds. Nevens het ontwerp der begrooting van het 'wegenfonds wordt U ter vaststelling aangeboden een ontwerp-besluit tot vast stelling der bedragen over 1934 verschul digd als kosten van aanleg en onderhoud der wégen, een en ander zooals bedoeld bij art. 8 der verordening tot instelling van het wegenfonds. Als breedten van weg en rijweg en als bedragen voor kosten van aanleg eni onder houd zijn in dat ontwerp-besluit dezelfde aantallen meters en gelijke bedragen aange nomen als die welke in Uwe vergadering vanfSl December 1932 voor het jaar 1933 wedden vastgesteld. Het desbetreffend raadsbesluit houdende vaststelling de breedten van de wegen van het wegenfond is als bijlage van de begrooting 1932 van het wegenfonds overgelegd. Begrooting gasbedrijf. De voor 1933 aangehouden afschrijvings percentages op de activa van het gasbedrijl zijn gelijk aan die, welke bij raadsbesluit van 27 Juli 1932. 4e af deeling No. 2699 met ingang van 1 Januari 1931 zijn vastgesteld Het advies van de gascommissie omtrent dezr; ontwerp-begrooting uitgebracht, is bij de begrootingsstukken ter inzage ncderge- iegd. Dê ontwerp-begrooting van het gasbedrijf voor 1934 sluit met een geraamd tekort van f 7.090. De bij de gemeente belegde reser ve'van dat bedrijf bedraagt naar raming zonder afschrijving van genoemd tekort per 1 Januari 1934 f 9.833.48. Bij de raming van den post „inkoop gas' is "rekening gehouden met de met ingang van 1 Januari 1934 in te voeren heffing van de omzetbelasting, waartoe deze post met een bedrag van f 1500 werd verhoogd. Maatregelen tot dekking of beperking van genoemd tekort van f 7000 zijn bij ons col lege in overweging. Het ligt in ons voorne men U zoo spoedig mogelijk de daarvoor noodige 'voorstellen aan te bieden. Begrooting maatschappelijk hulpbetoon. Het op de door maatschappelijk hulpbe toon ingediende begrooting voor 1934 ge raamd subsidie van de gemeente bedraagt f 41.700; voor het dienstjaar 1933 werd in de primitieve begrooting van dat jaar een sub sidie van f 37.400 gevoteerd. Dit bedrag is echter niet toereikend gebleken; bij een drietal besluiten tot wijziging der gemeente- begrooting voor 1933 is het subsidie in to taal verhoogd met f 30.000 en gebracht op f 67.400. De verhooging van het aanvanke lijk toegestaan subsidie was noodig, omdat het maatschappelijk hulpbetoon in 1933 tij dens de buitenwerkinstelling der steunre geling en de staking der werkverschaffing ook voor zijn rekening nam de uitgaven wegenis steunverleening aan werkloozen en daarmee verband houdende kostsen. Begrooting Soester natuurbad. In verband met Uw besluit van 25 Octo- ber 1933, 4e af deeling No. 31-16 goedge keurd door gedeputeerde staten van Utrecht bij besluit van 20 November 1933, 3e afdee- ling No.. 3408/2674 tot oprichting van een lichting tot beheer van het Soester na tuurbad, waaraan het beheer van dat bad '.al worden opgedragen, hebben wij terzake van de exploitatie van genoemd bad geen begrooting opgemaakt. Volgens de bepalin gen van Uw bovenaangehaald besluit, moet het stichtingsbestuur deze begrooting op maken, die de goedkeuring van ons college behoeft. Het saldo der rekening van baten en lasten der stichting komt ten bate of ten aste der gemeente. Hiervoor zijn in de ge- meentebegrooting memorieposten uitge trokken. Zooals U uit het vorenstaande zal zijn ebleken is de financieele toestand dezer gemeente gezond. Wij danken dit in de eerste plaats hieraan dat de gemeente zich in financi4el gunstiger jaren geen uitga ven heeft getroost, die hoewel gewenscht, ook in latere jaren belangrijke lasten op den gewonen dienst der begrooting zouden leggen. In de tweede plaats is de sterke aanbouw met de daarmede gepaard gaande toenemende vestiging in de gemeente een voor de gemeentefinanciën gunstig ver schijnsel. Aan deze factoren danken wij het dat de opbrengsten der belastingen bij gelijk blijvende heffingspercentages in de begrooting 1934 niet lager dan in voorgaan de jaren behoefden te worden geraamd, ja '.elfs kon de opbrengst van de hoofdsom der gemeentefondsbelasting in de tweede klasse voor 1934/1935 f 20.000 hooger wor- len geraamd dan voor 1933/1934. Tenslotte merken wij nog op dat niette genstaande de vrij gunstige financieele om standigheden, waarin de gemeente verkeeit, och een voorzichtig financieel beleid ge boden blijft. De reeds sinds eenige jaren 'ïeerschende crisis is nog niet voorbij; wij weten niet welke bijzondere lasten nog aan de gemeente zullen worden opgelegd. Het is daarom dat wij bij dezen gaarne de mede werking Uwer vergadering inroepen om bij het voteeren van uitgaven zooveel moge lijk soberheid te betrachten. „Niet ziek geworden, Edelachtbare?" „Wat bedoel je, Beuzel?" „Wel, na het afscheidsdiner." „O, neemaar natuurlijk niet, Beuzel! Hoe is het op de Eem geweest op Zondag?" „Zedenverwildering, Edelachtbare, over de geheele lengte. Meisjes zoo maar in aroeken en raadsleden zoo maar in rok! Maar hoe heeft het onze vroede vaderen' ge smaakt?" „Te veel gangen, Beuzel. Op het laatst stonden ze allemaal in de gang. Alleen Lo- leesen zat nog aan tafel. Die is niet weg te crijgen! Waren er niet meer bekenden op het ijs? „O, ja, Edelachtbare, tegen den avond ontmoette ik nog wat collega's van me. Overwerk vermoed ik! Maar is er overigens nog al in gegeten?" „Ze moesten wel, anders kregen, ze heele- naal niets te eten. Maar knepen die heeren laar de kat „Er was heelemaal geen kat, Edelachtba re. Zijn de heeren niet met een kater....?" „Een stuk of wat wel van dat natuurbad water. Wat te vaak geklonken op het suc ces. Dat afscheid viel me wel heel zwaar. Je weet partir c'est mourir un peu. Eerlijk gezegd, nu sta ik doodsangsten uit. Maar njn er Zondag geen schandaligheden ge beurd ik bedoel „Wel nee, Edelachtbare. Er stonden im mers geen bordjes met uitsluitend voor heeren of voor dames. Als er zooveel be- erkende bepalingen komen wordt het pu bliek recalcitrant. Ik heb daar laatst weer ens een prachtig stukje van in de krant ge lezen. Nee, niet in de Soester, want die brengt de berichten eerder!" Beuzel duwt Zijne Edelachtbare een krant onder zijn neus en deze leest: 't Moet gebeurd zijn niet zoo ver van Harderwijk. Een boertje vervoert een vrachtje aard appelen, niet gedekt door een vervoerbe- wijs. Iemand, belast met het toezicht op de naleving van 's lands wetten ten op zichte der aardappelen, houdt hem aan „Mag ik uw vervoerbewijs zien?" vraagt deze. ,,'k HelJ er geen", antwoordde ons boertje: „Dan moet ik je aardappelen in beslag nemen", aldus de aanhouder. Waarop ons boertje voor de oogen des verbaasden aanhouders den inhoud van zijn zakken uitstortte op den weg en zegt: „De aardappelen kun je in beslag nemen, maar de zakken niet. Raap ze maar op! Als hij opkijkt is Beuzel verdwenen. EVANGELISATIELOKAAL. Op Hees wordt een Evangelisatielokaal gesticht, uitgaande van de Ned. Herv. Kerk. De grond waarop gebouwd zal worden en welke gelegen is nabij de CJir. lagere school te Hees, is nu overgedragen aan de Kerkvoogdij, en er is reeds f 500 bij el kaar. Om de zaak te bevorderen zal er nu een concert worden gegeven in de oude Ned. Herv. kerk, waaraan zullen medewer ken (vermoedelijk 28 Dec. a.s.) de heeren Marcus Plooyer, tenor, te Laren en Dick van Wilgen-burg, organist te Baarn. NAAIKRANS N.H. GEMEENTE. De groote groei van het ledenaantal van de Naaikrans v. d. Ned. Herv. Gemeente maakt het noodig, dat eene splitsing moet plaats hebben. Er zijn thans 53 meisjes, Meer dan 200 stuks nieuw goed en nog niet gedragen goed is door de leidsters uitge deeld. Met deze koude zal dat wel te pas gekomen zijn. Men draagt den naaikrans een warm hart toe, wat blijkt uit de vele giften die binnen komen. VRIENDEN VAN DE SOVJET-UNIE. Gepasseerde Vrijdagavond draaide in Re ligie en Kunst de Russische film: „de Ge nerale Linie", welke allereerst een over zicht gaf van den toestand onder het regi me van den Czaar en daarna een technisch gedeelte, dat liet zien de toestand onder het Sovjet Regime. Aan de technische uitvoe ring der film was zeer veel werk besteed. De aangekondigde spreker, de heer G. Van ter kon door ziekte dien avond niet komen. Vooraf riep de heer Apeldoorn allen het welkom toe, en ging fel te keer tegen de leugencampagne door den heer H. Nieveen van Dijkum in de plaatselijke pers gelan ceerd. Het doel der vereeniging is ondanks alle tegenwerking, propaganda te maken voor den toestand in Rusland; er waren circa 150 bezoekers in de zaal. HERV. JEUGDDIENST OUDE KERK. De aandacht wordt gevestigd op den 3den Jeugddienst van dezen winter, die gehouden zal worden in den nacht van 24 op 25 Dec. Aanvang van den diensst 11.30 's avonds. De Oude Kerk, bezonder geschikt voor dezen Kerstnachtdienst, zal getooid wor den met sparregroen en door kaarsen wor den verlicht. Ds. J. I. van Schaick zal de zen dienst leiden. Bussen, vertrekken om 11 uur van Nieu- werhoek via Hoofdweg, Talmalaan, Beu kenlaan, Nieuweweg, Eikenlaan, Birktstraat naar de Oude Kerk en gaan na afloop van den dienist langs denzelfden weg terug. FRYSK SELSKIP „FRJEONSKIP EN IENFaLD TE SOEST. Bovengenoemde club gaf voor haar le den en begunstigers haar eerste groote uit voering in dit winterhalfjaar in de zaal van hotel „Eemland". De opkomst was dezen keer zeer goed te noemen, en was de zaal flink bezet. Op de tafeltjes prijkten vaasjes met bloemen, hetwelk eem vroolijk aanblik gaf. Eenige leden van de zustervereeniging „Nocht en Wille" uit Hilversum waren pre sent. Precies 8 uur opende de praeses, de heer J. Roorda, de bijeenkomst met een woord van welkom, waarop staande werd gezongen het le en 4e couplet van het Frie- sche Volkslied onder muzikale medewer king van Mevrouw Vermeulen en d*e heer de Geus, beiden alhier. Het pas opgerichte Friesche zangkoor bracht vervolgens een tweetal liederen ten gehoore onder leiding van den heer Portengen, die zeer goed tot hun recht kwamen; de dirigent ons com pliment. Vervolgens werd door de werken de leden voor het voetlicht gebracht, het oorspronkelijke tooneelstuk in 4 bedrijven: „It. Heechste" van Geertsema en Eppinga. Door de werkende leden werd dit stuk, dat zeer veel studie vroeg, door allen zeer goed gespeeld, alle hulde voor deze leden. Het was onder het spel zeer rustig, wel een be wijs dat er genoten wérd. Het applaus was wel veidiend. In de pauze trad nogmaals het zangkoor met succes op. Ongeveer 12 uur was de tooneeluitvoering afgeloopen. De grimeur de heer J. A. Wiersma had zich zeer verdienstelijk gemaakt. De voorzitter der Hilversumsche club dankte voor de ttige ontvangst; een gezellig bal tot 2 uur hield de aanwezigen prettig bijeen, lammer dat velen door ziekte verhinderd waren, dezen avond bij te wonen. HERVORMDE TONGELINGS VEREENIGINGEN. De Ring der Geldersche Vallei, waarbij aangesloten de afd. Baarn-Bunschoten, Nij- kerk. Leusden, Soest; Soesterberg-A'foort en Hoogland, hield Maandagavond in de groote zaal van Religie en Kunst eene voorbereiding tot het Kerstfeest, onder praesidium van den heer Wilmink uit A'foort. De samenkomst ving aan met het ingen van Gez. 2/0 1-4, waarna de voor zitter in gebed voor ging. Daarop hield den heer J. Regter een inleiding naar aanlei ding van Luc. 2 114 en Joh. 1 1 9, waarin het Kerstverhaal wordt beschreven. Na 't zingen van Gez. 141 1-2-5 en 6 werd gecollecteerd voor de ontvangende vereeni ging welke f 7.69 opbracht. Vervolgens werd door de leden der afd. Soest het lee- kenspel naar voren gebracht: „Christopho- rus" de zoeker naar de Sterke man, die hij ten slotte vindt in Bethlehem's stal. Dit spel werd met gevoel vertolkt; de aanwezi gen hebben genoten. Met dankgebed werd de samenkomst gesloten. BIO-ONDERNEMING LUXEMBOURG A.s. Donderdag brengt de Bio-Ondern. Luxembourg een lachschlager van het éér ste soort: Watt en Watt als Pension gasten. Wat zegt de pers over het debuut van Pat en Patachon als „Pensiongasten". Oude bekenden met nieuwe namen. De drank zuchtige professor en zijn uitvinding. Op het witte doek heetem Carl Schentom (de langste) eni Harald Madsen (de kortste) Pat en Patachon, hun filmnaam in alle lan den, behalve in het onze, waar wij hen ken nen als „Watt en XA Watt". Hun namen doen er minder toe hun grollen des te meer, en die grolleni laat hun regisseur „Lau Lau- rizen, die ook „De Kunstschutters" regis seerde, hen met onverminderd succes uit voeren. nu al vele jaren achter elkaar. Als „Pensiongasten" hebben zij het na tuurlijk arm. Pat en Patachon hebben het altijd arm. maar zij dragen hun armoe met opgeheven hoofd en- een onverstoorbaar vertrouwen in de toekomst. Twee vriendin nen- van- hen hebben het beter, zij voeren een rolschaatsennumruer uit tegen zooveel per dag, wat geen onVoordeelig werk is, als men er van te doen heeft. Een derde bekende in het pension, pro fessor Zweistein, £taat op het punt een for tuin te verdienen, de man drinkt als een tempelier, maar dit scherpt zijn geest, en hij slaagt er in een apparaat uit te vinden op het gebied van verziendheid, dat een tweetal min of meer gewetenlooze verte genwoordigers van min of meer geweten looze directie van een technische fabriek hem afhandig wil maken. Zonder de be moeiingen van Pat en A Pat zou dit wel zijn gelukt, en de beide rolschaatsvirtuoos- jes zouden zijn ontvoerd ook, maar onze Een origineel en aardig Kerstgeschenk Een potje LELIETJES VAN DALEN om zelf in bloei te trekken. Prijs per potje 75 cent. - Tuinbouwinrichting Zonneheuvel EMMALAAN 12a. TELEFOON 611. GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen: Aard van het voorwerp heerensjaal nummerplaat jongensbaret belastingmerk in étui zilveren broche glacé dameshandschoen electrische rijwiellantaarn blauwe alpino muts rentekaart portemonnaie met inhoud beide komieken kunnen heldhaftig zijn als het moet, en weten gewoonlijk een spaak in het wiel der misdadigers te steken» Ook in dit geval zijn het niet de technische boe ven, maar de 1% gezworen kameraad, die met twee van Denemarken's bloemen gaan strijken, en aan hun glanzende,'ofschoon al tijd wat onthutste gelaten is te zien, dat zij verwachten dat het hun wél zal bekomen. OPBRENGST COLLECTE. In de St. Petrus- en Paulusparochie werd Zondag een extra collecte gehouden voor de St. Vincentius Vereeniging, welke f 300 opbracht. DIERENBESCHERMING. Rapport van de Afdeeling „Soest e.o." van de Nederlandsche Vereeniging tot bescher ming der Dieren over de maand Nov. Vanaf 1 November beschikt de Afdeeling over een Inspecteur, den heer J. F. Abel man, Gallenkamp Pelsweg 10. liet is daar door mogelijk gebleken, meer dan voordien, fouten op te sporen en verbetering aan te brengen, waar daaraan behoefte was. Een klacht onderzocht, als zou een paard, nè zijn dagelijksch werk, des nachts in een nat stuk land worden geplaatst. Dit bleek op een misverstand te berusten. Door den Inspecteur werd een paard te Soesterberg, dat gevallen was en daardoor verwond geraakt, verzorgd en verbonden. Verder is er orde op gesteld, dat dit dier aan de hand naar zijn stal te Amersfoort is geleid. Viermaal het woonwagenkamp bezocht en in orde bevonden. Een klacht, dat de paar denstal geen deur heeft, ter bevoegder plaatse overgebracht. Vijfmaal klachten over slechte ligging, van een hond nage gaan, en waar noodig verbetering geëischt en verkregen. Drie maal een hond opgenomen in het Asyl; voor twee een goed tehuis gezocht en gevonden. De derde bleek dusdanig ziek te zijn, dat de dierenarts pijnlooze afmaking noodza kelijk achtte. Een poes opgenomen in het Asyl en een goed tehuis bezorgd. Overigens dagelijks in alle deelen der ge meente gecontroleerd. De dierenvrienden worden er op attent gemaakt, dat op verschillende adressen de Collectebusjes wederom zijn opgehangen en het bestuur der Afdeeling beveelt deze bus jes warm in de belangstelling aan. Het gironummer der Afdeeling is 228270. De Secretaris. MELK VERKOOPEN OP ZONDAG. Zondag j.1. is door de politie proces-ver baal opgemaakt tegen den melkhandelaar G. R. ter zake, dat deze melk heeft ver kocht en afgeleverd op Zondag, iets wat volgens de plaatselijke winkelsluitingsver ordening verboden is. Ter voorkoming van meerdere processen- verbaal wordt men dus nogmaals gewaar schuwd hiertegen. 25-JARIG BESTAAN DER JONGE- LINGSVEREENIGING OP GEREF. GRONDSLAG. „Spreuken 23 26a". Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum werd Donderdagavond om 7 uur in de consistoriekamer der Wilhelminakerk de receptie gehouden, welke druk bezocht was, o.a. door afgevaardigden van de Jongel. Vereeniging „Calvijn", Amersfoort, „Spreu- 1934 Het nieuwe jaar is in aan tocht. Er zal dus weer een nieuwe aan den wand dienen te komen. Heden ontvingen wij een zeer uitgebreide collectie, o.a.: Film, Kriiseman, Boon, Ons Eigen Land, Elf Provinciën, Sport, Kunst, Engnlsche, Kantoor- e. a. Kalenders. Losse Blokken, o.a. Woudbloemen. Maakt thans Uwe keuze N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij, v. Weedestraat 7 Dorresteinweg 20 politiebureau politiebureau Laanstraat 76a politiebureau Eigendomsweg 14 Korenweg 3 Bosstraat 5 politiebureau Weeshuis, Wald. Pyrmontlaan. ROND DE KERSTBOOM. De Kerstman met gebogen rug En grauw van baard en haren, Vangt weer z'n tocht aan over d' aard" Tot op de zilte baren. Hij zoekt de dennenboomen op, Die in de huizen prijken En doet z'n lang verbeid' en-trée Bij armen en bij rijken;. Hij spreidt het vredeskleed wijd uit, Waarnaar de menschen smachten, Verzacht het meest verhard gemoed, Verdrijft de duistre machten. Hij deelt z'n Kerstgeschenken mild Aan allen, die hem wachten, En wil vooral het zware leed Der armen wat verzachten. Hel schittren de lichtjes En spreiden hun glans, En spelen en stoeien En nooden ten dans. Blij klinken de liedren In tonen, zoo hel, En klinglen de klokjes, Harmonisch en schel. En stralende oogjes Aanschouwen den boom; Stil zitten de oudjes: Herinnerings-droom! O, gij, die kent nog geen gebrek, Die nog wordt overladen Met Kerstgeschenken, rijk en mild, Die nog in weelde baden; Vergeet niet, dat er armen zijn, Die alles moeten derven; Wiier toekomst en gedroomd geluk, Helaas, reeds ligt in scherven. Bouw op en steun in dezen nood; Wat ooit nog mag gebeuren, Waar gij de armen hebt gesteund, Dat zult ge nooit betreuren. NATIONAAL SOCIALISTISCHE BEWEGING IN NEDERLAND Alg. Leider Ir. A. A. MUSSERT. lederen Vrijdagavond van 8 tot 10 uur gratis inlichtingen omtrent doel en streven onzer beweging. Gelegenheid voor aanmel ding lidmaatschap benedenzaal Hotel Okhuysen ken 6 4a", Baarn, de afd. Soestdijk, „Pau- ius" A'foort, „Bavinek", A foort; de oud voorzitter der vereeniging de heer v. d. Heuvel, de Kerkeraad der Geref. kerk, de meisjesvereen. „Lydia", „Maria" en „Mar- tha" alhier, de Knapenvereeniging „Daniël" 1II, de voorzitter der Jeugdceatrale, de neer Kerkhoff, de Bondsbestuurder de heer A. Kuyper uit Utrecht, leden van het Ned. Herv. Comité van catechisanten, de Chr. Jongemannenvereen. e.a. De samenkomst, welke zeer goed bezocht was, werd geopend met het staande zingen van Psl. 89 18 waarop gelezen werd Mare. 4 1027, waarna de voorzitter der vereeniging, de heer C. Tak in gebed voor ging. In zijn openingsspeech wees hij op de zware tijden die de jongelui doormaken, en dat het dan steun geeft als men weet op Wie men bouwt. De heer R. H. Loen sprak daarop over de beteekenis van de J.V. voor het persoonlijk en geestelijk leven en had daar een weldoordachte inleiding van gemaakt. Typisch werd het 25-jarig overzicht gege ven door den secretaris en penningmeester, de jongelui C. van Tricht en A. Lenten, dat terecht applaus verwierf. Verder werd de avond tot circa half elf gevuld met voor drachten door de leden, welke van studie getuigden terwijl een en ander zeer ver dienstelijk werd afgewisseld door zang van het bekende dubbel Mannenkwartet „Ex celsior" uit Baarn, onder directie van den heer F. C. Everaars, een uitstekend clubje, dat meer dan eens doet genieten» De stem men harmonieeren met elkander; er is geen wedstrijd onder Vermeldingswaardig is, dat het alle liederen van Hollandsche componis ten waren; 't meest trof ons het teere Kerstliedje van B. Diamant met veel gevoel gezongen. Aan het slot van den avond sprak ds. B. Alkcma een passend slot woord; de vereeniging heeft ten volle aan haar doel beantwoord in deze feestdagen. De laatste avond zag alles er fleurig uit, vooral door de bloempjes waarmede jonge dames de binnenkomenden tooiden. Voorde pers was ook zeer goed gezorgd. En nu voorwaarts in Zijn kracht, „Soli Deo Gloria." GESLAAGD. De heer Th. Wagner alhier, slaagde Woensdag j.1. voor het examen van 3e Stuurman, Groote Stoomvaart. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij "V

De Soester | 1933 | | pagina 2