2e BLAD O^PlaatselijkNieuws^O Soesterberg >0 Sport >0 behoorende bij „DE SOESTER" van Zaterdag 10 Februari 1934, No. 12 tuinarbeid voor Jeugdige Werkloozen. Het resultaat, een vorig jaar verkregen met tuinarbeid voor jeugdige werkloozen, i-, voor het Comité oorzaak om ook dit jaar weer in dezelfde richting een pqging te wagen. Ook de heer J. Goossen heeft zich weer geheel belangeloos beschikbaar gesteld Als eerste stap daartoe, worden alle jeug dige werkloozen, die lust hebben in tuin arbeid, leeftijd 14 tot 24 jaar, opgeroepen om Woensdag 14 Februari, des* namiddags om 3 uur in het gemeentehuis saam te ko men teneinde de plannen te bespreken. HET COMITé. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f 3.20; middel prijs t 2.00f 2.80; laagste prijs f 2 alles per 100 stuks. Aanvoer 12000 stuks, handel stug. OPENBARE VERGADERING VAN „KERK EN VREDE." Het Bestuur van „Kerk en Vrede" ves tigt bij deze de aandacht van de lezers van dit blad op de door de Afd. Soest te hou den Openib. Vergadering (zie voor verde re bijzonderheden de in dit nummer voor komende advertentie). De spreker is voor Soest geen onbekende en behoeft gezien zijn bekendheid in vele kringen geen ver dere aanbeveling. Het door hem te behan delen onderwerp: „Kerk en Vrede" Vaderlandsliefde, is zeer zeker in hooge mate belangrijk, want als men zoo eens hoort wat er al van die „Kerk en Vrede inenschen wordt verteld, dan hoort men zeker dit: „dat het menschen zijn die niets voelen voor hun Vaderland." Daarom wekken wij U allen op: komt Vrijdag 16 Febr. ,a.s. eens luisteren naar Mr. van Westen, die het standpunt van „Kerk en Vrede" te dien opzichte nader uiteen zal zetten. Hij zal dit zoo beknopt mogelijk doen, opdat er voldoende tijd zal zijn om over het gesprokene met den spreker van ge dachten te kunnen wisselen. De toegang is vrij, alleen zal er bij den uitgang een collecte worden gehouden ter bestrijding van de kosten. UIT DE DAMCOMPETITIE. Woensdag j.1. ontving O.D.G. de dam club R.K.ü.D.V. uit Utrecht voor het spe len van haar laatsten competitiewedstrijd. Na de groote nederlaag tegen Baarn, is het onze plaatsgenooten mogen gelukken een klinkende overwinning te behalen. De ze avond was wel bijzonder voordeelig voor O.D.G., daar er tevens bericht was, dat de aanvankelijk verloren gewaanden wedstrijd tegen A.D.V., na arbitrage der afgebroken partijen, in een gelijk spel is omgezet. Zoodoende was O.D.G. aan het einde van den wedstrijd 3 punten rijker, waar door er nog een kleine kans op den 2den prijs bestaat. De gedetailleerde uitslag luidt: O.D.G. R.K.Ü.D.V. N.N.P. G. v. d. Harg Chr. BakkerA. L. Smulders J C. de BoerJ. H. C. Serrèè D. WaalC. J. de Groot Th. BakkerG. Versteeg S. de ZoeteA. J. Kurver \V. HengerA. Weterman K. JansonP. v. d. Nieuwenhof P. ReeringhD. P. Zwanink W. F. JasA. Schooleman 2—0 2—0 2—0 afgebr. afgebr. afgebr. 1—1 2—0 afgebr. 2—0 Voorl. uitslag 111 De vermoedelijke uitslag is 182 daar de borden 455 vrij zeker gewonnen worden, en bord 0 minstens remise geeft. Men deelt ons verder mede, dat bovenge noemde club Woensdag .a.s. haar onderl. wedstrijden hervat. lAan damliefhebbers, die gaarne aan deze wedstrijden willen deelnemen, raden wij aan, zich eens op een der clubavonden aan te melden. Clubavond iederen Woensdag, Hotel „de Viersprong", Nieuwerhoek. Aanvang 8 uur. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 6 Febr, speelde in den winter- wedstrijd van bovengenoemde club de on derstaande Heeren hun partij met als uit slag: GROEP II. Wit Zwart M. W. LuypenW. van Meel 01 J- C. ThomaszeC. de Jong GROEP III. J- J- Plemper v. BalenA. de Vries Ct1 Dr. Ph. Velthuizen v. Zante—'K. Post J- Blom--J. h. Verzaal Vi-Yi Dr. Ph. \elthuizen v. ZanteG. J. d. Vries 0—1 Dooi ziekte van eenige leden werd in de eerste groep niets afgespeeld. Voor de club en voor de zieken is het te hopen dat de heeren maar weer spoedig op het appèl mogen z.jn, daar Dinsdag 13 Febr. de Hil versummers op bezoek komen, voor de competitie der Stichtsch-Gooische-Schaak- bond. SCHAAKBERICHT. Dinsdag 13 Februari kom en de Hilver- sumsche schakers op bezoek bij de Soes- ter schakers voor de districtcompetitie der Stichtsch-Gooische-Schaakbond. Dit be looft een fnteressanten wedstrijd te wor den. Belangstellenden zijn van harte wel kom. Aanvang 8 uur in Hotel „de Vier sprong", Nieuwerhoek, Soestdijk. GESLAAGD. Mej. G. van Zijll de Jong, alhier, slaag de voor het cjiploma kraamverzorging van de kraamvrouwenkliniek Frankenslag te 's-Gravenhage. MONDACCORDEONVEREENING „BRAVO" Genoemde vereeniging zal 11 Febr. deel nemen aan, het Nationaal Zaalconcours te Amersfoort. Bravo zal daar uitkomen in de Afd. Uitmuntendheid. Wij wenschen den dirigent C. Th. Mooy veel succes met de vereeniging „Bravo". CRISIS-COMITé AFD. B. EXTRA HULP AAN STEUNTREK, KENDE WERKLOOZEN IN DEN VORM VAN KLEEDING EN DEKKING. De Raad der gemeente Soest heeft zijn vergadering van 31 Januari 1.1. beslo ten in samenwerking met het Nationaal Crisis-Comité ook dit jaar wederom een beperkt bedrag beschikbaar te stellen voor bovengenoemd doel. De daarvoor aangewezen plaatselijke commissie wijst belanghebbenden er op, dat, ter bespoediging der behandeling de „georganiseerde arbeiders", al naar den Bond, waarbij zij zijn aangesloten, hun steunaanvragen hebben in te dienen, bij de in bedoelde commissie zitting hebbende vertegenwoordigers der Centrale Bond: besturen, n.1. Aangeslotenen bij een der Alg. bonden bij den heer W. van Eek, Beetzlaan 96 bij een der R.K. bonden bij den heer J, H. Hom, Talmalaan 1; bij een der Chr. bonden bij den heer G Muts, Talmalaan 33. Ongeorganiseerde arbeiders moeten hun ne aanvragen richten tot den Secretaris van het Crisis-comité, adres: Raadhuis, alhier. Namens de plaatselijke commissie. W. H. C. DOORMAN, Voorzitter. Th. J. REGTER, Secretaris. NED. CHR. VROUWENBOND EN HET COMITé VAN WINTERLEZINGEN De Rechabieten. Voor beide corporatiën trad Vrijdagavond j.1. des avonds om 8 uur in Religie en Kunst als spreker op Dr. 2E. R. v. Arkel, geref. predikant te Utrecht. De zaal was eheel bezet. Wij merkten o.a. op wethouder K. Lodeesen en ds. S. Wouters. De praeses den heer P. A. Endendijk opende de sa menkomst door voorlezing van Jeremia 35 en. gebed. Daarop roept hij de groote op komst een hartelijk welkom toe, inzon derheid den spreker, daar het heden een historische datum is, daar 2 Febr. 1913 Z.Eerw. voor het eerst optrad als herder dezer gemeente. Velen zullen zich hem herinneren. Spr. weet vooraf dat dit een eerzame avond zal zijn en dankt hem reeds bij voorbaat voor zijn optreden. De nleider bepaalt zich bij de historische bij zonderheid uit Jeremia 31 daar hij schil dert de vervolging der roofzuchtige horden onder Nebucadnezar tegen Jeruzalem, wel ke door hun strooptochten, moorden plunderen overal schrik en ontzetting te weeg brachten. Alles vluchtte naar Juda, de hoofdstad, voor een veilige schuilplaats tegen dit woelige leven. Het is daar een mengeling van allerlei stammen. Het meest vallen op de Bedouïnen door hun kleeding en gewoonten; een echte Nomadenstam, welke op een plek midden in de stad hun tenten hebben opgeslagen en daar de loop der gebeurtenissen afwachten, daar het een herdersvolk is dat met den godsdienst der Joden instemt. Het zijn de puriteinen van den ouden' dag, trouw aan hun beginsel en daardoor vervullend de bedoeling Gods. Zij zijn een voorbeeld voor Juda dat is af gevallen in de woestijn. Deze Rechabieten zijn door God ten voorbeeld gesteld, ook nu in dezen tijd. Deze secte die een eigen godsdienst heeft, beziet spr. naar hun af- Komst, opkomst en toekomst. Naar hun oorsprong is het een afgeleide tak der Ke- nieten, welke zeer ver in Israëls geschie denis worden terug gevonden. Reeds in Mozes' tijd wordt over dit Nomadenvolk gesproken in Midian, en ofschoon bekend met den Joodschen godsdienst bleven de Kenieten zelfstandig, welwillend te genover Gods volk. Hoab, de leider der Kenieten, was de wegwijzer voor Israël door de woestijn. Dit vriendschappelijke herdersvolk deelde in Israëls zege in Ka- naan, want er volgt altijd zegen op wan neer men zich tegenover Godsvolk wel willend betoond. Maar Juda werd wegge voerd in ballingschap ter loutering, de Ke nieten eveneens, maar ten oordeel, het volk werd vernietigd. Hieruit blijkt ten duide lijkste dat uitwendige gemeenschap met God niet voldoet; ook de kerk gaat hier door ten gronde. Het eeuwige geluk volge men door Christus is gegrepen. De' op komst der Rechabieten is gelegen in den tijd van Jehu toen Pliza profiteerde, nog meer ten tijde van Elia. Toen stond on der hen op Rabach en deze deelt aan zijn zoon Jonadab, de geestelijke goederen me de uit Israël. Deze Rachab had een profe tische taak gekregen. Want Israël was ver- allen in Baal's diensten en nu wijst Jona dab het volk op den afval van Israël, en behoedt het voor verwording door hen het zwerversbestaan op te leggen en zich met "sraël één te voelen. Deze Rechab die een religieus leven leidde in de woestijn met een zeker conservatisme, handelde volgens heilige reactie. En als hij sterft, gaat zijn zoon in zijn voetspoor; hij zet den strijd oort 'en wijst door zijn voorbeeld Israël op haar oude tradities die het volk hoog moet houden, want God was en is nog steeds dezelfde. En nu ten slotte de toe komst der Rechabieten. Dit tooneel speelt ich af in het begin van dit verslag. Na 3 eeuwen is het Rechabietenvolk zich zelf ge bleven, het is een levend protest tegen. Is raëls afval en een beschamend voorbeeld voor Juda en Jeruzalem. De belofte aan de Rechabieten blijft bestaan; gij zult geen huizen bouwen, noch zaad zaaiefy noch wijngaard planten, maar gij zult in tenten wonen al uw dagen, want gij blijft vreem delingen in Juda's land. Zoo gaat het elk die zich niet geheel geeft aan Hem, hij blijft vreemdeling en zal het goede niet genieten dat Hij weggelegd heeft voor al en die Hem vragen. Hij is de Jonadab des nieuwen Verbonds door Hem ons gegeven, geheel en al. Na dankzegging eindigde deze 4e en laatste lezing in dit seizoen. SOESTER AANNEMELINGEN RéUNIE. Dat genoemd clubje niet bij de pakken neerzit, daarvan is het beste bewijs, dat door ijverig werken in twee maanden tijd:. de 1UUU loten zijn geplaatst en de trekking nu zal plaats vinden a.s. Dinsdagmiddag om 4 uur ten huize van ds. J. 1. V. Schaick, waarbij tegen een kleine vergoeding thee met ververschingen worden geserveerd. De tijd zal dus niet meer ver af zijn dat het gebouwtje, dat men zich heeft voorge steld, wordt aanbesteed. ALGEM. SOESTER TURN- EN ATHLETIEKCLUB A. D. O. Dinsdagavond om 8 uur had de jaarlijk sche uitvoering plaats in de zaal Eemland, vv -lke tot barstens toe gevuld was, en waar bij wij o.a. opmerkten de bestuurders van „de Stormers", E.S.V.A.C., S.T.C., A.G A.V.S. Soesterberg, dr. P. Donker e.a. Even 8 uur opende de praeses der club, de heer C. van Eeden, de feestelijke vergade ring met een woord van hartelijk welkom, namens bestuur en directeur aan de leden, donateurs, de pers, afgevaardigden van zusterverenigingen en bovenal aan de ad verteerders daar door hunne krachtdadige medewerking het mogelijk is gemaakt de uitvoering te geven, en, daarbij een verloting te organiseeren met 85 pi ij zen, waarvoor de schenkers een woord van dank toe komt. Onderwijl was de vereeni ging achter de banierdrager het podium opgemarcheerd en na een 5-voudig front te hebben geformeerd, richtte de praeses zich in een humoristisch speechje tot Me vrouw M. de GraafProot, om haar zee: hartelijk te danken voor het vele dat zij vcor de vereeniging doet om steeds d oefeningen met klavierspel te begeleiden, wanneer haar hulp daarvoor wordt inge oepen. Als een klein bewijs van erkente lijkheid werd haar een electr. wandlampje aangeboden. Nadat het applaus geluwd was, richtte de praeses zich tot den direc teur, den heer D. C. Kerkhoven, leeraar Al.O. Gymn. Baarn, en biedt hem namens alle leden in hartelijke bewoordingen een fraaie rookfauteuil met opdracht aan doór den heer Brugman gecalligrapheerd, be nevens een rookertje. De directeur dankte voor de hartelijke woorden en het mooie cadeau en geeft de verzekering steeds zijn beste krachten voor de club te geven. Na daverend applaus werd een aanvang ge maakt met de afwerking van het program ma uit 13 verschillende nummers bestaan de, waarbij gelegenheid geboden werd hei kunnen van elke afdeeling te laten zien. Nu wij gereed staan om een overzicht te geven is de algemeene indruk dat er veel en veel beter gewerkt is dan het vori„. jaar. Er sprak ten eerste uit goede leiding, serieus werken, eru vooral met ambitie. Wel werden er enkele fouten gemaakt, maar wie maakt ze ftiet, die zien wij- gaar ne over het hoofd, daar er over de geheele linie zeer goed is geturnd. Een speciaal woord dient gewijd aan de groeps-gym- nastiek, weJk nummer terecht gebisseerd werd. De aankleeding in de Soester kleu ren was een aardige attractie, en daarbij gevoegd de lichtnuances volmaakten het geheel. Zeer veel werk was gemaakt van de standen. Dit was een mooie afsluiting van het eerste deel van het programma. In de geanimeerde pauze boden schattige jonge dames lootjes te koop aan die na tuurlijk grif van de hand gingen, want wie durft eenj jonge dame nu iets te weigeren? Na de pauze kwam ook het toestelturnen op 't appèl waarvan vooral vermelding ver dient het slotnummer paard, bok, tremplus- prong wat uniek was, vooral de salto- sprongen, door enkele heeren. Den gehee- len avond was het welverdiend applaus niet van de lucht af, er is volop genoten. Na de erloting was een gezellig samenzijn het lot van dit geslaagde sportfeest. Het po dium was keurig in orde gemaakt met zwart doek waarop in forsche gouden blok- letters „A.D.O." prijkte, een zeer mooi tukje arbeid van den heer J. Willemsen, alhier. IT FRYSK SELSKIP „FRJEONSKIP EN IENFaLD TO SOEST. Feestelijke bijeenkomst. Woensdagavond hield genoemde club een feestelijke samenkomst in de zaal Eem- and, waar 150 personen bijeen waren, De fraaie banier dekte 't podium. Mevr. D. Vermeulen-Goossens en den hr. P. d. Geus eiden alhier, verzorgden het muzikale ge deelte. Circa 8 uur opende de heer J. Roor- da de samenkomst met een woord van har telijk welkom voor de groote opkomst en deelt mede dat de club met ziekte veel heeft getobd, wat zijn invloed deed gelden in de tooneelschikking. Verder deelt spr. mede dat mede aanwezig zijn de afgevaar digden van het gezelschap „Noch en Wille" uit Hilversum, die spreker een hartelijk welkom toeroept, daar de verhouding steeds in goede banen is geleid. Verder was ingekomen een telegram van het oud lid, den heer v. d. Sloot. Ten slotte vraagt spreker of er nog gegadigden zijn voor het Bondsorgaan, en hoopt dat de club zal groeien en bloeien. Nadat hierop twee cou pletten van het Frysk Folkslied waren ge zonden, trad -allereerst het zangkoor op onder leiding van den heer D. C. Poorten- ga uit Soesterberg, dat een tweetal com posities vertolkte. De zang klonk beschaafd en zuiver, versterking van het aantal da mes en heeren zou het clubje ten goede komen; nu ging er reeds kracht van uit; dirigent leidt serieus muzikaal, 't Applaus was verdiend. Daarna werd door de wer kende leden voor het voetlicht gebracht: Nynke", dramatisch gebeuren in 4 bedrij en door A. Meesterde Vries. In dit diep tragisch tooneeltje wordt de geschiedenis erhaald v-an een meisje wier moeder is gevallen, en door den vader in den steek wordt gelaten, omdat hij eer en aanzien ocht, en dit bij het meisje niet kon vin den. Maar zijn geweten laat hem niet met rust, totdat de ontknooping komt en Nyn ke als zijn dochter wordt aangenomen. Roerend van begin tot eind was de vertol- ing door het clubje. Menigeen pinkte na het voorgoed sluiten van het tooneeldoek een traan weg. Nynke heeft voldaan als vertolkster der rol, ook door haar mooie GEVONDEN VOORWERPEN Aard van het voorwerp: Terug te bekomen: huissleutel jong hondje klein zwart hondje klein poesje glazen rozenkrans bankbiljet olie zangstem, een extra applaus waar dig. Er is met volle energio door allen ge speeld, waardoor de stemming werd ge wekt, en men met het gebeurde mede leef de. Het dankbare applaus aan het slot was het beste bewijs dat genoten was. De prae- •es van het clubje en die van „Noch en AUle" uit Hilversum spraken hun groote oldoening er over uit. Na afloop een ge zellig onder-ons-je onder leiding van den heer J. de Boer Jr., waarbij de Schotsch 'Veije niet werd gemist. De club kan op een geslaagden avond rug zien. politiebureau Ferdinand Huycklaan 14 Beukenlaan 18 Üssendamweg 59 Kerkpad Z.Z. 56 pastorie Nieuwerhoek „NULLI SECUNDUS"# ARTIKELEN Verkrijgbaar bij: N.V. Eerste Soester Electrische Drukkerij van Weedestraat 7 Soestdijk WAAR GAAN WIJ HEEN? VDAANDAG 12 FEBR. „Le Moulin Rou ge", Soiree in Eemland, aanvang 8 u. UNSDAG 13 FEBR. Feestavond van P.V.O. in Eemland, aanvang 8 uur. DONDERDAG 15 FEBR. Concert P. Blok, Wilhelminakerk, aanvang 8 uur. OPENBARE DRONKENSCHAP. Door de politie alhier is wederom aan gehouden de bekende W., die zich op den openbaren weg in kennelijken staat van dronkenschap bevond. Hij is ingesloten, en later na ontnuchtering weder vrij gelaten, nadat tegen hem proces-verbaal is opge maakt. BENOEMD. Door den Burgemeester van Soest is be noemd tot klerk bij de gemeente-politie al hier de heer E. J. van den Esseniburg te Zeist, thans volentair. ZWARE BINNENBRAND. Donderdagavond te ruim acht uur brak en zware binnenbrand uit in de sigaren fabriek van den heer Ph. Barzilay aan de F.C. Kuyperstraat. De Vrijwillige Brand eer was ook ditmaal buitengewoon snel ter plaatse, en dat bleek aldra noodig te zijn ook. Al gauw trokken op diverse plaat ^en rookkolommen de lucht in en aan de achterzijde ontstond reeds het rossige vuur. verschijnsel. Er werd echter flink aange pakt en binnen korten tijd werd reeds met drie stralen op de waterleiding water ge geven. Het bleek de hoogste tijd te zijn De bovenverdieping, waar sorteerkamers zijn gevestigd, brandde heftig en gevaar voor uitslaan der vlammen en voor uit breiding was zeer groot. Het mocht de brandweer gelukken binnen vrij korten: tijd het vuur te beperken en het gevaar voor uitbreiding te voorkomen. De bovenverdie ping is vrijwel geheel uitgebrand, doch dat de benedenverdieping alleen maar water- chade heeft gekregen, en de andere helft -an het onder hetzelfde dak gebouwde huis, bewoond door den heer Thole, zelfs slechts zéér weinig waterschade, was uitsluitend te danken aan het buitengewoon snelle, doortastend en tactische optreden van de Vrijwillige Brandweer, aan welker leden, die in grooten getale waren opgekomen, woord van hulde niet mag worden onthouden. Tc ongeveer 9 uur was het gevaar voor uitbreiding voorkomen, doch eerst te 11 uur konden de brandweerlieden inrukken. De juiste oorzaak van dezen brand is nog niet komen vast te staan; daarnaar wordt door de politie een nader onderzoek ngesteld, dat op het moment van afdruk- lceni van dit blad nog loopen'de is. Naar verluidt, zou verzekering de scha de, die niet gering is, dekken. De Vrijw. Brandweer stond onder leiding an haar Commandant W. Groart. SCHOORSTEENBRAND. Slechts luttele minuten, nadat de Vrijw. Brandweer bij den brand aan de F. C. Kuy perstraat was aangekomen, kwam een 2de alarm voor een uitgebroken schoorsteen- orand in perceel Nieuwew. 98. Den brand meester G. H. Nieland werd opgedragen met enkele brandweerlieden naar dien brand te gaan omzien. Waar de automo biel-motorspuit niet aan de F.C. Kuyper straat kon worden gemist en het oude Ford-manschappenwagentje nog te Soes terberg in gebruik is, moesten de brand weerlieden zich per rijwiel naar den Nieu- vveweg begeven. Aldaar bleek, dat er reeds vanaf den middag een schoorsteenbrand woedde en het vuur zich reeds' had mede gedeeld aan eenig houtwerk en aan eenige balken, die moesten worden uitgezaagd en verwijderd. Nadat alle brandende en smeu lende deelen waren verwijderd, werd het ookkanaal met den ramoneur grondig ge reinigd. De oorzaak was een vuile schoor steen. Verdere schade kwam niet voor. SCHERMWEDSTRIJDEN. Aan de dezer dagen in Tivoli te Utrecht gehouden schermwedstrijden, uitgaande an den K.O.O.S., werd ook deel genomen door de luchtvaartafdeeling. Er waren 14 équipes, verdeeld in twee groepen. Uit iedere, groep gingen de 3 best geklasseer- den naar de finale over. In groep 1 werd de luchtvaartafd. nummer 1 met 15 gew. partijen en ging dus naar de finale over. Als eindresultaat werd de L.V.A. nummer met 8 overwinningen. A. G. A. V. S. Door A. G. A. V. S. zal op Dinsdag 20 Februari 's avonds in 't Zwaantje de jaar- lijksche algemeene vergadering worden ge houden. De agenda vermeldt o.m.: Voor tel tot aansluiting bij de Stichtsche Turn kring als proeflid en bespreking voorbe reiding 1ste Lustrum. EEN N. S. B. GROEP. Kort geleden werd alhier een N.S.B.- groep opgericht, welke thans 23 leden en il candiüaat-leden telt. Op Vrijdag 16 Fe- oruari wordt in „Huis ten Halve een semi- open.bare vergadering gehouden, waar Ir. Paardekooper uit Amsterdam spreken zal. DE KOMENDE BAZAR. De Bazar, welke alhier op 1, 2 en 3 Maart a.s. gehouden zal worden ten bate van het Tehuis voor militairen aan de Banning- straat, bevindt zich in een gevorderden staat van voorbereiding. Er is reeds een xleine doch uitgelezen voorraad van zeer nuttige en smaakvolle voorwerpen, mee- r endeels gebruiksartikelen, geschonken door fabrikanten en andere firma's. Van verschillende vereenigingen en particulie ren kreeg men toezegging en zoo wordt er dezer dagen in vele huisgezinnen en ook in net Militair Tehuis zelf, naarstig gearbeid om de bazar aan een mooie voorraad te nelpen. Bovendien heeft men permissie cregen voor het houden eener loterij, be gaande uit 1UUU loten k 25 cent per stuk en waarop mooie prijzen kunnen vallen, m. een fiets, een casette tafelzilver enz. Het-is vanzelfsprekend, dat er zeer veel noodig is, de eerste voorwaarde toch voor en bazar om te kunnen slagen. De opmer- :ing kan worden gemaakt, dat dit nu reeds de derde bazar is binnen den tijd van een jaar. Dat doet echter niets of niemendal f aan hun noodzakelijkheid. Ook deze zeer mttige en onmisbare instelling, zooals dit Tehuis, gegeven de omstandigheden, nu eenmaal is, moet een geoorloofd middel aangrijpen om haar sterk terugloopende in- comsteni eenigszins te kunnen coinpensee- ren. En als zoodanig is een bazar nog al- ijd een gulden middel, omdat het ont springt aan de medewerking van velen, die zich belangeloos geven willen. Wat een Tehuis voor jongeren zeggen wil, dat moet iedereen, zich maar eens indenken, die 'roeg het ouderlijk huis verlaten moest. Voor ons betrekkelijk eenzaam Vlieg dorp is een militair Tehuis een ware uit komst.- CLUBNIEUWS V.V. SOEST. In een spannenden aantrekkelijken wed strijd wisten- beide elftallen 2 doelpunten e maken en zoo een gelijk spel te be vechten. Een resultaat waar beide elftallen evreden mede piogen zijn. Scheidsrechter Huizinga leidde dezen wedstrijd op eminente wijze. Hij hield de teugels zeer strak en bestrafte elke kleine overtreding. De andere elftallen waren, wegens afzegging vrij. Het programma luidt als volgt: Zaterdag: ,30uur Soest b.Esvac b. 3.00 uur H.V.C. a.Soest a. Zondag: 12.00 uur Soest 3ïA.W. 3 2.00 uur Soest ILaren I Voor a.s. Zondag een belangrijken wed- itrijd. Laren I komt op bezoek, en willen zij in de running blijven, zullen zij moeten win nen, maar gezien de resultaten van Soest 'n de laatste wedstrijden zal dit niet zoo jemakkelijk gaan. Het zal er dan ook ge ducht gaan spannen. E. S. V. A. C. De vastgestelde wedstrijden op Zater dag en Zondag 1.1. zijn afgelast met het oog op de slechte toestanden der speelterrei nen. Het programma voor deze week is, op een kleine uitzondering na, hetzelfde als de vorige week en ziet er als volgt uit: Zaterdag: 2.30 uur Soest adsp. b.Esvac adsp. b. 3.00 uur E.S.V.A.C. ZZuidvogels II Zondag: 2.00 uur E.S.V.A.C. IBrederodes I 3.00 uur B.F.C. 6—E.S.V.A.C. 3 Het eerste elftal krijgt de kampioenspre tendenten op bezoek, zoodat de Esvaccers alle krachten zullen moeten inspannen om eenig succes tegen de Viaansche ploeg te kunnen boeken. In Vianen speelde Esvac tegen Brederodes een verdienstelijk gelijk pel en wat bij een uitwedstrijd gepresteerd kan worden moet toch zeer zeker op eigen terrein bereikt worden. Aan spanning dus geen gebrek; twee ploegen waarvan de een veent om den kampioenstitel, den ander voor het behoud van het le klasseschap; het zal dan ook a.s. Zondagmiddag in het Burgem. Dekethpark niet aan belangstel ling ontbreken. Liefhebbers die Zondag 11 Maart den wedstrijd HOLLANDBELGIë in het Amst. Stadion willen bijwonen, kunnen zich tot en met Maandag 12 Febr. opgeven bij en secretaris. E. S. V. A. C. HOLLAND.BELGIë. Op Zondag 11 Maart a.s. vindt in het Stadion te Amsterdam de landenontmoc- ting HollandBelgië plaats. Gegadigden, die dezen wedstrijd willen bijwonen, kunnen plaatsbewijzen bestellen bij den E.S.V.A.G.-secretaris, den heer D. Waal, Koninginnelaan 22, Soestdijk, tot uiterlijk 11 Februari a.s. Bij bestelling moet direct het verschul- igde bedrag worden voldaan, anders wordt de aanvraag niet in behandeling ge nomen.

De Soester | 1934 | | pagina 5