Ons Reclame Bloc Slechts 35 ct Ni Tweemaal twee is vier. ZO Een Koo HOLLANDSCH FABRIKAAT IV 200 vel gelinieerd postpapier PRIMA PBUIL L E T ON SCHAAK- EN DAMBORDEN MET STUKKEN. bure uit Q N.l BIJ VAI Des No. EERSTE SOESTER EL. DRUKKERIJ van Weedestraat 7 Soestdijk Vervolg Gemeenteraad. Het door gedeputeerde staten geopperde bezwaar is voor ons College aanleiding geweest den geldgever te vragen of hij be reid was dë bepaling van artikel b der leeningsvoorwaarden in te trekken. Deze bleek daartoe echter niet genegen te zijn. Wij zien momenteel ook geen kans een leening op voordeeliger voorwaarden te sluiten dan die opgenomen in het hier boven nader omschreven besluit. In ver band daarmede stellen wij U voor niet aan het door gedeputeerde staten ge maakte bezwaar gevolg te geven. Wij brengen tenslotte nog onder Uw aandacht dat de wet van 29 December 1933 (Staatsblad No. 780) tot heffing van een couponbelasting niet op onderhand- sche leeningen van toepassing is. Punt 12 van de Agenda: Aanwijzing plaatsvervangend lid in de Commissie voor georganiseerd overleg. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij Uw besluit van 30 November 1932, 4e afdeeling No. 261, werd o.m. als Uw vertegenwoordiger in de commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenza ken in de gemeente Soest aangewezen Uw lid A. Endendijk en als diens plaatsver vanger Uw lid H. van Klooster. In ver band met de benoeming tot wethouder van laatstgemeld lid, adviseeren wij U in de daardoor in evengenoemde commissie ontstane vacature van plaatsvervangend lid van A. Endendijk aan te wijzen Uw medelid J. S. van Duren, voorheen wet houder dezer gemeente. Punt 13 van de Agenda: Commissiën. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door Uwe vergadering werden voor de jaren 1932 en '33 tot leden der Commissie van taxatie der gronden, ingevolge art. 7 der Verordening, regelende het beheer van het Grondbedrijf, benoemd de heeren P. Beekman, W. H. C. Doorman en W. van Genderen. Aangezien de benoeming van de leden dezer .Commissie volgens genoemd artikel der thans nog bestaande Verordening op het Grondbedrijf telkens voor den tijd van twee jaren moet geschieden, stellen wij U voor over te gaan tot eene benoe ming voor de jaren 1934 en 1935. Daartoe bieden wij U de volgende aan beveling van twee personen voor (elke vacature aan: 1. P- BeekmanM. Sukkel. 2. W. H. C. DoormanA. Legemaat. 3. W. van GenderenW. van der Leek. Krachtens raadsbesluit van 11 Novem ber 1931, le afd. no. 217, genoten de le den van bovengenoemde Commissie een belooning van 50.per jaar per per soon gedurende de zittingsperiode 1932 en 1933. Overeenkomstig de toelichting bij volgnummer 6 der inmiddels door U vastgestelde begrooting van het grondbe drijf voor het dienstjaar 1934, stellen wij U voor de belooning voor den vervolge te bepalen voor elke vijfjaarlijksche schat- Militaire humoreske van Freiherr von Schlicht door CEKA. 29) „Maar wat ik gehoord heb, heb ik ge hoord, en wat ik gehoord heb, is waar!': riep Minna en ging diep beleedigd heen Vragend keken de beide dames ICönig aan. „Is er dan wel iets waar van de heele geschiedenis?" informeerde de moeder. „Zeker! maar die anderhalf millioen zijn wel iets vergroot. In werkelijkheid heeft Gerd in de loterij een klein kwart millioen gewonnen." Verbaasd zag Elly hem aan. „En dat vertelt u eerst nu?" König zag haar heel opmerkzaam aan, toen hij antwoordde: „Natuurlijk interes seert het mij. Ik ken den heer luitenant immers en ik verheug er mij over om zijnentwil." Dit gelukstoeval was natuurlijk langen tijd het onderwerp van 't gesprek; maar hoeveel ze ook over Gerd spraken, König kon toch uit Elly's woorden niet opma ken, hoe ze eigenlijk over hem dacht. En toch wilde en moest hij het weten. Met stille bewtondering en hartelijke toegenegenheid rustte ook heden zijn oogen op haar, terwijl zij de plichten als huisvrouw waarnam, de theetafel verzorg de en zacht en handig alles schikte. Hij betrapte er zich ten laatste zelfs op, dat hij nu reeds het vierde kopje thee dronk, alleen maar om het uit haar hand te kun nen aannemert. ting op 25.per persoon en voor iede re andere schatting of ander advies op 2.50 per persoon. Punt 14 van de Agenda: Commissie van toezicht op het Lager Onderwijs. B. en W. schj-ijven hieromtrent aan den Raad: Door den heer F. D. van Batenburg is wegens vertrek uit de gemeente ontslag genomen als lid van de commissie van toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente. Ter voorziening in de ontstane vacature hebben wij de eer U de navolgende aan beveling van 2 benoembaren te doen: le. Mevr. S. G. Landweer-de Visser. 2e. H. A. Stork. Wij merken hierbij op, dat, ter vervul ling van de vacature enkel in aanmerking komen de meerderjarige inwoners der ge meente, die noch onderwijzer, noch ouder van in deze gemeente .lagere scholen be zoekende leerlingen zijn. Punt 15 der Agenda: Onderwijs. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De met de gemeente Amersfoort ge sloten overeenkomst inzake de toelating van leerlingen uit Soest tot de openbare scholen te Amersfoort zal met 1 Septem ber a.s. zijn geëindigd. In verband daar mede stellen wij U voor te besluiten tot verlenging dier overeenkomst voor drie jaren door vaststelling van het voor Uwe vergadering ter inzage liggend desbetref fend ontwerp-besluit. Punt 16 van de Agenda: Onderwijs. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Zooals bekend is het raadsbesluit van 4 Februari 1931, waarbij de wettelijke voor geschreven medewerking werd verleend tot de stichting van een nieuw schoolge bouw ten behoeve van de Engendaalschool, tengevolge van het bepaalde bij art. 8 lid 1 van de wet van 4 Augustus 1933, Stbl. no. 414, vervallen. Ingevolge het bepaalde bij lid 2 van genoemd wetsartikel is de gemeente evenwel gehouden met het schoolbestuur een regeling te treffen in zake vergoeding van de reeds gemaakte kosten. Uit een voor Uwe vergadering ter inzage liggend schrijven zal U blijken, dat door het schoolbestuur een bedrag van 12294.70 en rente vanaf 1 Januari 1934 wordt gedeclareerd, onder welk bedrag is begrepen een som van 6288.wegens aankoop van den voor schoolbouw be- noodigden grond. Aangezien, behoudens een onbeteekenend verschil ad 1.74 met betrekking tot de van de koopsom gevraagde rente, op het gedeclareerde aanspraak kan worden ge maakt, stellen wij U voor: le. de hierbij aangeboden begrotings wijziging vast te stellen; 2e. ons College te machtigen het desbe treffend raadsbesluit inzake de in eigen dom overneming van den voor schoolbouw bestemd geweest zijnden grond te formu leeren. Punt 18 van de Agenda: Verbetering speelplaats. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door de oudercommissie "der openbare lagere school aan de Beetzlaan wordt ver zocht de speelplaats van die school te ver harden met tegels of anderszins. Aangezien voor het aanbrengen van be doelde verharding geen gelden in de be grooting 1934 zijn beschikbaar gesteld, tellen wij U voor bij de behandeling van de begrooitng 1935 de mogelijkheid onder oogen te zien of tot een grondige verbe tering der speelplaats kan worden over gegaan. Wij verzoeken U voorts ons te machtigen dit aan de adresseerende Com missie te berichten. Punt 19 van de Agenda: Schoolkleeding. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Door de afd.B. van het Crisis-Comité en den Soester Besturenbond wordt ver zocht het in Uwe vergadering van 31 Jan. j.1. ingenomen standpunt inzake verstrek- Hij was dus heel blij, toen trots het ver gevorderde uur nog de modiste werd aan gemeld en mevrouw vermoedelijk geruimen tijd afwezig zou blijven. Elly had reeds lang opgemerkt, dat Kö nig iets bijzonders op 't hart had en werd daarom verlegen, toen ze zich met hem al leen bevond en zelfs rood, toen ze zijn oogen lang en onderzoekend op zich voel de rusten, alsof hij in haar binnenste wilde lezen. Wat hebt u heden toch? vroeg ze nog. maals angstig. Hij stak haar z'n rechter hand toe. Freule Elly, ik moet iets met u be spreken! Wilt u ook nu zoo open en waar tegen me zijn, als u altijd geweest is? Een beetje aarzelend gaf ze hem de hand. Ik dank u! zei hij. En na een lange pauze, waarin hij geen blik van haar had afgewend, ging hij voort: U kent mij, freule, en ik behoef u ab soluut niet eerst te zeggen, dat ik geen di plomaat ben. Daarom val ik nu ook dade lijk met de deur in huis. En omdat het ge zegd móet worden: Gerd was hedenmiddag bij mij. Wij hebben over vele dingen ge sproken, en ook over u hadden we een lang en uitvoerig gesprek, freule Elly! Over mij? vroeg ze. Het moest kalm, verbaasd en onbevangen klinken, maar ze kon toch een zekere zenuwachtigheid niet verbergen. Ja, ook over u, freule! herhaalde Kö nig. Gerd heeft u in den laatsten tijd im mers verscheidene malen gezien, en laat ik het nu maar dadelijk zeggen: een deel v.an z'n hart heeft vuur gevat. Versta me goed, freule Elly verzocht hij, toen ze hem in de rede wilde vallen, van een diepe, in nige liefde kan bij een zoo vluchtige ken nismaking nog geen sprake zijn; dat is heel natuurlijk, maar ik geloof uit zijn woorden te moeten opmaken, dat hij meer dan een lichte neiging voor u heeft. Onder andere king van kleederen aan schoolgaande kin deren te wijzigen. Zooals bekend, hebben wij in ons des betreffend prae-advies dd. 2 Januari 1934, le afd. no. 3307 gewezen op de gunstige resultaten, welke het particuliere initiatief in deze bij de bijzondere scholen in deze gemeente heeft weten te behalen. Wij blij ven het daarom den aangewezen weg ach ten, dat ook in de kringen van het open baar onderwijs een dergelijke steunactie in het leven wordt geroepen, terwijl het Maatschappelijk Hulpbetoon slechts in zeer bijzondere gevallen met betrekking tot deze aangelegenheid hulp zal verlee- nen. Wij stellen U mitsdien voor Uw be sluit van 31 Januari j.1. te handhaven. Punt 21 van de Agenda: Zorg voor natuur- en stadsschoon. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 10 Augustus '33 werd om prae-advies in handen van ons College gesteld een circulaire van de Pro vinciale Utrechtsche Commissie tot in standhouding en bevordering der Schoon heid van Stad en Land d.d. Juli 1933, waar in o.m. met nadruk gewezen wordt op het groote belang van een stelselmatig toe zicht op den welstand der bebouwing, zoo wel van de gebouwen op zichzelve als in verband met de omgeving. Voorzoover noo- dig vestigt de Commissie de aandacht op de aangelegenheid, welke zij biedt om de ingediende bouwplannen\door haar te doen beoordeelen volgens het daarvoor bereken de tarief. Voorts is onder dagteekening van 30 September 1933 bij Uw College ingekomen een adres van de heeren J. W. Wijn e.a., verzoekende een strengere keuring van bouwaanvragen, waardoor het in de toe komst uitgesloten zal zijn dat in deze ge meente verder met ontsierenden bouw wordt voortgegaan, welk adres in Uwe vergadering van 25 October d.a.v. even eens om prae-advies in onze handen werd gesteld. Naar aanleiding dezer adressen deelen wij U mede, dat ook wij van oordeel zijn, dat de bouwplannen strenger beoordeeld dienen te worden. Het komt ons evenwel niet wen'schelijk voor om deze aangelegen heid in handen te stellen van een Commis sie met de benaming van Welstandscom missie of Schoonheidscommissie, doch wij zouden deze strengere beoordeeling aan ons College wenschen te behouden, daar toe bijgestaan door den heer J. London, architect te Hilversum. Wij stellen ons voor na verloop van een 6 tal weken, wan neer een proef met deze regeling zal zijn genomen, aan Uwen. Raad hieromtrent na dere mededeelingen te doen met gelijktijdi ge aanvrage van de benoodigde credieten voor adviezen en andere kosten. In verband met het bovenstaande stel len wij U voor ons te machtigen aan de Provinciale Utrechtsche Commissie tot in standhouding en bevordering der Schoon heid van Stad en Land, en aan de heeren J. W. Wijn e.a., in antwoord op hunne adressen, mededeeling te doen van boven bedoelde regeling met betrekking tot de beoordeeling van bouwaanvragen. Punt 22 van de Agenda: Wegen. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: In Uwe vergadering van 31 Januari j.1. werd om prae-advies in onze handen ge steld een adres van W. Reinders e.a., ver zoekende aanbrenging van verschillende verbeteringen aan den Eigendomweg, als mede eem behoorlijke verlichting van dien weg. Naar aanleiding van dit adres deelen wij U mede dat de Eigendomweg nog steeds in particuliere handen is en dat destijds weliswaar verschillende eigenaren tot grondafstand aan de gemeente hebben wil len medewerken, doch dat tengevolge van gewijzigde omstandigheden, als het ont werpen van een uitbreidingsplan, de weg een breedte zal moeten verkrijgen van min stens 14 M., waardoor afstand van meerde ren grond noodzakelijk is. Wjj stellen U voor ons te machtigen aan adressanten mede te deelen dat eerst dan tot het aanbrengen van verbeteringen aan den Eigendomweg kan worden overgegaan indien de geheele weg op een breedte van minstens 14 Meter aan de gemeente in omstandigheden zou ik dat voor een groot ongeluk houden, maar sedert gistermiddag staat de zaak heel anders. Gerd is welge steld en ik geloof, als u zijn neiging be antwoordt en hem laat beloven, ernstig te worden Hij zweeg. Reeds den heelen tijd had hij stootend en opgewonden gesproken.; hij had het niet gewaagd Elly aan te zien; maar toen hij nu opkeek, schrok hij van het doodsbleeke gezicht tegenover zich. Maar freule Elly, wat scheelt u nu? vroeg hij. Mijn woorden hebben u toch niet be leedigd? Gerd was wel lichtzinnig, maar in weer wil daarvan toch een man van eer, en als zoo iemand gelooft voor een jong meisje een diepe neiging te gevoelen Weer zweeg hij onder den blik, waarmee ze hem aanzag. Ik bid u, spreek daar verder niet over, zei ze eindelijk met bijna toonlooze stem. Ik geloof wel, dat luitenant Gerd u ver- zoch heeft me te vragen, hoe ik over hem denk. Zeg hem, dat ik hem gaarne mag lij den. Ja, er is zelfs een oogenblik geweest, waarop ik meende hem lief te hebben. Dus toch! zei König, en zonder dat hij 't wist, klonk z'n stem zoo treurig, dat El ly het van blijdschap wel luid had willen uitjubelen. Ja, ik geloofde hem lief te hebben, ging ze voort; maar ik heb me vergist. Voor een oogenblik heeft z'n vroo-lijk we zen, z'n gansche beminnelijke persoonlijk heid me gevangen genomen; maar dat :s reeds lang voorbij. Toch hield ik het voor m'n plicht dit openlijk te bekennen. En wat moet ik Gerd nu antwoorden? Ik verzoek u hem te zeggen, dat ,'k nooit of te nimmer de zijne kan worden. En als hij nu vraagt naar de reden, waarom u hem afwijst? Hij zal er niet naar vragen; maar eigendom zal zijn afgestaan. Punt 23 van de Agenda. Luchtvaartwet. Aanbieding schadeloos stelling bouwverbod Soesterberg. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Hierbij deelen wij U mede, dat op de perceelen, kadastraal bekend gemeente Soest, Sectie D. No. 1331 en E. No. 2015 (gedeeltelijk) gelegen naast het luchtvaart terrein te Soesterberg, en toebehoorende aan de gemeente Soest bij Koninklijk Be sluit van 29 November 1933, welk Besluit op 2 Februari j.1. onder nummer 636 in het Staatsblad is afgekondigd, een bouwverbod is gelegd, als bedoeld in artikel 22 der Luchtvaartwet. Overeenkomstig artikel 37 dier Wet biedt de Minister een bedrag als schadeloosstelling aan. Onder overlegging van de desbetreffende stukken deelen wij U mede dat wij met de Commissie van bijstand voor het Grond bedrijf van oordeel zijn, dat met de aange boden schadeloosstelling genoegen kan worden genomen. In verband hiermede ver zoeken wij U ons te machtigen aan den Mi nister van Defensie in antwoord op zijn schrijven dd. 16 Februari j.1. No. L. 24 te berichten dat met het aangeboden bedrag accoord wordt gegaan. Punt IS der Agenda, le Afdeeling No. 3309. Verbetering speelplaats. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: Bij een nader door een lid van ons col lege ingesteld onderzoek is gebleken, dat de toestand van de speelplaats behoorendi bij de openbare school aan de Beetzlaan in een niet al te goeden toestand verkeert. Mocht Uw college van oordeel zijn, dat een behoorlijke verbetering in deze noodzake lijk is te achten, dan zijn wij bereid in een volgende vergadering U de noodige voor stellen daartoe te doen. Het brengen van grind op de speelplaats zouden wij even wel in deze geheel onvoldoende achten. Punt 24 der Agenda, le Afd. No. 478. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat door dë Wed. L. J. Th. Bekkers, wonende Rademakerstraat 25b, Soesterberg, verzocht is om beschikbaar stelling van een stuk gronds, deel uitma kende van de Batenburglaan ten behoeve van de plaatsing van een kiosk. dat tegen verhuring van bedoeld stuk gronds voor het tijdvak van 2 April t/m 30 September 1934 tegen een huursom van f 50 geen bezwaren bestaan; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: I. het op de bijbehoorende teekening in blauw aangegeven stuk gronds groot on geveer 39 M2. en deel uitmakende van de Batenburglaan voor den duur van de hier onder sub II genoemde verhuring, aan den openbaren dienst te onttrekken. II. aan de Wed. L. J. Th. Bekkers voor noemd voor het tijdvak van 2 April 1934 t/m 30 September 1934 voor de plaatsing van een kiosk onderhands te verhuren het sub I aangegeven stuk gronds tegen een huursom van f 50 en voorts onder de na volgende voorwaarden: a. de huursom moet vóór den aanvang der verhuring ten kantore van den ge meente-ontvanger worden voldaan; b. in de kiosk mogen enkel worden ver kocht alcoholvrije dranken per kop of glas, diverse chocolade, broodjes, gevulde koe ken, eieren, zuurtjes per ons en per flesch- je, tabak, sigaren en sigaretten, fruit, va- nille-ijs, ansichtkaarten en souvenirs van Soesterberg, een en ander met inachtne ming van de bepalingen der Winkelslui tingswet; c. rondom de kiosk mogen slechts tot op een afstand van 1M Meter eenige tafel tjes en stoeltjes worden geplaatst; d. het is de huurster verboden, zonder toestemming van Burgemeester en Wet houders den grond of de kiosk aan derden te verhuren; e. bij niet-nakoming van de sub b, c en d gestelde voorwaarden is de verhuurder gerechtigd zonder eenige verdere somma tie of ingebrekestelling de huur te beëin digen, zonder tot teruggave van huursom mocht hij het toch doen, dan zegt u, dat u 't niet weet. En als ik de reden nu tóch ken, ten minste geloof te weten? Haar wangen kleurden zich donkerrood; ze waagde het niet op te zien en een sid dering ging door haar geheele lichaam. König was opgesprongen en voor haar getreden, terwijl hij haar met z'n groote, trouwe oogen aankeek. Elly! zei hij met stokkende stem, Elly, is het dan waar? Is het werkelijk waar? K£n het wezenlijk waar zijn? De tranen kwamen haar in de oogen en in plaats van te antwoorden, knikte ze met 't hoofd. Elly! Mijn lieve kleine Elly! Schreiend van vreugde en gelukzaligheid sloeg ze haar armen om z'n hals. Hij kuste heur haren en haar oogen. Elly, vroeg hij, herinnert ge u nog den dag, waarop ik met u wedde om een kus, dat alleen m'n leelijkheid de schuld mijner verplaatsing was? Die weddenschap hebt ge reeds lang verloren; wilt ge mij nu den kus geven? Och jij! Doch zij bood hem de lippen en hij kuste haar vurig en hartstochtelijk; hij zette zich op een stoel en trok haar" op z'n knieën. En gij, boos meisje, hebt Gerd werkelijk lief gehad? Wees niet boos op me, zei ze. Hoe zou ik dat? lachte hij. Als ik een jong meisje was, had ik zeker Gerd geko zen, indien ik de keus had gehad tusschen hem en mij. Ze vlijde zich teeder tegen hem aan. Ik heb u veel liever dan hem. En na een korte pauze vroeg ze: Heb je me reeds lang lief? Open en eerlijk gaf hij ten antwoord: Neen ten minste ik wist het niet. Dat ik u liefhad, werd me eerst hedennamiddag duidelijk, toen ik moest vreezen u te zullen verliezen. En als toch nog eenigen twijfel verplicht te zijn. JU. aan het College van Burgemeester en Wethouders dezer gemeente op te dragen de uitvoering van dit besluit, zulks met in achtneming van de artt. 78 en 120122 der Gemeentewet. le Afdeeling No. 3396. B. en W. schrijven hieromtrent aan den Raad: De Raad der gemeente Soest; Overwegende, dat het gewenscht is, dat het College van B. en W. te allen tijde in de gelegenheid is onmiddellijk over te gaan tot verkoop van de in het Complex 't Hart gelegen gemeentegronden Gelet op de artt. 212 en 213 der Gemeen tewet; BESLUIT: I.te bepalen, dat Burgemeester en Wethou ders onder de hieronder vermelde regelen tot 1 Januari 1936 gemachtigd zijn de op de bijbehoorende teekening aangegeven ge meenteterreinen, gelegen in het Complex 't Hart onderhands te verkoopen tegen een minimum koopprijs als op de teekening vermeld en voorts onder de hieronder ver melde regelen: a. de betaling van den koopprijs zal ge schieden bij de passeering der akte, welke binnen drie maanden na den datum van het besluit van goedkeuring van het sub II bedoelde desbetreffend besluit moet plaats vinden; b. voor rekening van den kooper zullen zijn alle rechten en kosten op den verkoop en koop vallende tot en met de levering inbegrepen, alsmede alle rechttn en kosten, welke eventueel zullen vallen op de opme ting van den grond, welke opmeting zal geschieden door den landmeter van bet kadaster op aanwijzing en in tegenwoor digheid van een lid van het gemeentebe stuur of van een door dat bestuur aan te wijzen persoon; c. het verkochte zal op den kooper over gaan met uitsluiting van alle garanties, be halve voor «die van den eigendom, terwijl voorts het verkochte door den kooper zal worden aanvaard mgt alle lasten en lusten, vrij- en onvrijheden, heerschende en lijden de erfdienstbaarheden, rechten en gerech tigdheden, zichtbare en verborgen gebre ken, welke het heeft of welke daarop ge vestigd zijn, zoo en in dier voege als het bij de gemeente in eigendom is bezeten ge weest en zonder dat de gemeente, behou dens het bepaalde bij artikel 1530 van het Burgerlijk Wetboek, tot eenige vrijwaring verplicht zal zijn. d. wordt de koop tot stand gebracht door tusschenkomst van een makelaar, dan zal aan dezen voor het totstand brengen van den koop een provisie, bedragende twee ten honderd van de koopsom worden toegekend. e. ter bestrijding van de kosten van op meting en in kaartbrengjng van het te verkoopen perceel en ter verzekering van de richtige nakoming der aan te gane voor. loopige overeenkomst wordt door den koo per een som uitmakende 5 van de koop som en tenminste f 50.in de gemeente kas gestort. Bij niet-nakoming der verplich tingen door den kooper, vervalt de waar borgsom aan de gemeente Soest, terwijl bij naleving der verplichting, verrekening met de werkelijke kosten van opmeting en in kaartbrenging plaats vindt en over het bedrag der waarborgsom een rente van 3 wordt vergoed. II. te bepalen, dat bij goedkeuring van de door Burgemeester en Wethouders uit hoofde van het vorenstaande te nemen be sluiten mededeeling zal worden gedaan aan den Raad. N.V. Eerste Soester Electr. Drukkerij Van Weedestraat 7 Soestdijk bij me opkwam, werd m'n liefde zekerheid, toen ik u voor Gerd moest verwerven. Hebt gij me dan reeds lang lief? Met van geluk stralende oogen zag ze hem aan. Sinds jaar en dag heb ik op dit oogen blik gewacht; nu is het daar, nu houd ik u vast voor altijd, zoo vast Zoo vast alls ik u. En weder vonden hun lippen elkaar in een langen, innigen kus. XVIII. GERD EN VILMMA. Sedert acht dagen bevond het regiment zich op manoeuvre. Op de lichte en weinig inspannende brigade-oefeningen waren die van de divisie gevolgd, en ook dit jaar werd weor het oude woord bewaarheid: de dienst duurt des te langer en is des te moei lijker, hoe hooger de superieuren zijn, die hem leiden. De divisie-oefeningen stelden de hoogste eischen aan manschappen en officieren. Vóór dag en dauw ging het er op los en eerst laat op den middag kwam men weer in 't kwartier. Allen verlangden zeer naar den nog in" de wijdte liggenden dag, waarop het meest geliefde signaal: „halt!" het einde der manoeuvre's zou ver kondigen, en eigenlijk waren allen min of meer ontevreden. Als de hooge Excellentie alle verwen- schingen had gehoord, welke in den loop van eenige dagen tegen hem uitgestooten ■waren, dan had hij daarvan geen al te groo te en ook geen ongestoorde vreugde gehad. Wordt vervolgd. ADVt TOT HET DIT i Wij vreugd wanne» lengen een st: lofte v de prii diverse de zor ning v onze o verse vinden van ht verwed dom e van he me zo zen ze en vri Doel een st welbeh heid v mitieve verblee uitgaat zonücl vreugd als iem moedip Er zijr een mi doen o dwijnei vroolijl verzek' ste kra nen, er die st( voor Y gen, v» dezen is de b feet va VOO

De Soester | 1934 | | pagina 4