WMERWEfëlF EN ©ILI1EWERIF verkrijgbaar bij ©•^Plaatselijk Nieuws^© HORS O'OEUVRE. O^BurgerlijkeStand 0 T- VAN VLIET Modelslagerii EEPSÏTE SOUSTER EL P^UME^U MIM WEEOESTPMT 1 nieren wordt dit voorgesteld. Maar die op gevoerde uitvaart, doet ons nog lange jaren soms in zorg zitten. Specificeert men dan eens de uitgaven voor de begrafenis, dan ruikt het winstcijfer naar woeker. De ver eniging hier bovengenoemd heeft gelet op waardigheid, soberheid en doelmatig heid, zoodat zij nu reeds 2000 leden telt. In Bussum werd zij opgericht en telt onder alle rangen en standen haar leden. Deze vereeniging is geheel neutraal, en stelt het lidmaatschap open voor elkeen ad f 0.50 p. p. met een entree van f 1. - voor een maal. Zij is dan ook aangesloten bij de „Federatie van Coöperatieve Vereenigingen U.A.", die er naar streeft misstanden op be_ grafenisplaatsen en ziekenhuizen enz. te verbeteren; en in dien geest is reeds veel bereikt. Spreker wijst op de vaak gebrek kige outillage op de begraafplaatsen waar gebrek aan stijl en eenheid ontbreekt. Nu trachten de particuliere begrafenisonder nemers, die zich door de Coöperaties be dreigd zien een „genootschap", „stich ting" of „vereeniging op te richten, om hun oogmrk te verbergen. In Amsterdam zijn reeds 15 van dergelijke bedrijven die contributies innen voor een rechtloos lid maatschap. Die ondernemers trachten de coöperaties door een „vechttarief" te over troeven, maar verbinden zich tot niets; al les op losse schroeven, de „bijkomende' kosten .moeten het goed maken. Deze ta riefsverlaging vaak tot de helft de monstreert de groote winsten die zij kon den maken. De bijkomende kosten waren ook voor den ondernemer die het tot 1 April uitvoerde, de belooning, daarom is men er toe overgegaan om met 1 Juli a.s. het bedrijf in eigen beheer te nemen. De verzekeringskamer, een officieel lichaam, oefent critiek uit op het bedrijf der begra fenisondernemers. Het werk van de coöpe raties is uitsluitend etisch-culturecl werk. Na applaus werd thee met gebak geser veerd, waarna het gezelschap in 5 Buick auto's gevoerd werd naar het Ministerpark, waar de nieuwe lijkauto inet 3 volgauto's allen van het Cadillac systeem stonden op gesteld, welke aanblik door eenheid van lijn, soberheid van monteering en niet hei minst door deugdelijkheid en doelmatigheid van het materieel een stoet was gvormd, die zich in alle opzichten aanpaste bij den ernst van het gebeuren. De lijkauto was zoo ingericht dat boven de kist een schuin dak was geplaatst waarop de bloemstuk ken, die medegevoerd worden, worden ge legd, zichtbaar voor de belangstellenden langs den weg. Het kan dan ook niet an ders of elkeen, van welken rang of stand, zal zfch als lid aansluiten; de begrafenis stoet bestaande uit lijkauto, 2 volgauto's, 8 dragers, degelijk en allen hetzelfde ge kleed, en een bedienaar, kost dan met een vuurhouten kist f 115.voor de leden, eiken kisten kunnen geleverd worden toi f 60.toe, elke rouwauto meer voor f 8.5U elke minder f 8.50 goedkooper dan f 115. Het geheel strekt zoowel de kapitalist als de arbeider tot eer; de coöperatie heeft schitterend werk geleverd. g.e"Lkuurlwvd. eeowof gokow bob bbog ONDANK IS 'S WERELDS LOON. Ook het geduld van een. Philantroop heeft grenzen. Hij woonde in de stad en was een be kend figuur in het Vereenigings'leven, hij was getapt, hij werd geëerd en gevierd, hij wist het en liet zich bewierooken. Geen fuif of drinkgelag of hij was er aanwezig, het nam bijna al zijn tijd in beslag, zijn zaken verliepen, zijn inkomsten verminder den, het dure leven kon niet gestand ge daan worden, er moest verandering ko men; hij nam een kloek besluit, bedankti voor alle baantjes en vertrok eensklaps naar een schoon plaatsje aan een kabbe lend riviertje, een liefelijk oord, dat voor menschen met niet al te nauw geweten, nog bijna onbegrensde mogelijkheden biedt. Hij nam zich ernstig voor in geen enke le Vereeniging meer te gaan en een ander en beter leven te beginnen. Het leven als vergeten burger kon hem evenwel niet blijvend bekoren, hij werd weer lid hiervan en weer lid daarvan, liet zich van de schoonste zijde bekijken en was ook in zijn nieuwe woonplaats weer spoe dig de gevierde vereenigingsman. Gesteund door anderen werd hij tot Raadslid gekozen, zijn tijd werd weer ge heel in beslag genomen, weer vergden zijn liefhebberij groote uitgaven en verminder den zijn inkomsten, er moest geld komen, geld voor zijn dure levenswijze en geld voor een auto om naar behooren zijn zaken te kunnen doen. Hij wendde zich tot een plaatsgenoot, waarvan bekend was, dat hij geheel be langeloos tal van menschen met raad en daad bijstaat. Hij klaagde hem zijn nood, wees op zijn groote finanticele moeilijkheden en smeek te hem zijn meubilair te willen koopen, en het hem dan in huurkoop te willen af staan. Dat HIJ niet stipt op tijd aan zijn' verplichtingen zou voldoen, daarvoor be hoefde geen vrees te bestaan, hij was im mers het achtenswaardige Raadslid, de ge ëerde, de rechtschapen man. De ingezetenen op wien hij een gunstigen indruk maakte, wist hij te bewegen aan zijn verzoek te voldoen, hij kocht de meube len voor bijna f 2000.het geachte Raads lid kreeg ze belangeloos in huurkoop, hij kon zich weer redden, het lieve leventje kon worden voortgezet, doch mede door toedoen van een raadsman van slechte re putatie zat hij spoedig opnieuw aan den grond. Weer is zijn gang naar zijn wel doener, wien hij mededeelt, dat hij zoo broodnoodig voor zijn zaken een Auto heb ben moet, hij wist er in X. juist een' te koop, die als het ware voor hem geknipt was en of nu Mijnheer weer zoo goed wil de zijn hem te helpen. Als Mijnheer dan de wagen kocht, zou hij hem van Mijnheer voor denzelfden prijs in huurkoop nemen, Mijnheer liep zoodoende niet de minste ri sico, en HIJ zou geholpen zijn. De Auto werd getoond, leek wel wat duur, doch ja, hij was nu juist zoo bijzonder geschikt en de gelegenheid zoo mooi. De ingezetene, die hem nog steeds ten volle vertiomvde, gaf hem opdracht den wagen te koopen, ja, het vertrouwen bleek nog zoo groot, .dat hij hem zelfs de koop som mede gaf. Na zijn opdracht uitgevoerd en de te hooge koopsom te hebben betaald bracht hij de Auto bij zijn opdrachtgever en legde deze de kwitantie over van den Amsterdammer, bij wien de Auto gekocht zou zijn. Een acte van huurkoop werd op gemaakt. Aanvankelijk had de betaling van de huurkoop geregeld plaats, doch al spoe dig werd er mede getraineerd, om ven Hot te geheel op te houden, de Edelachtbare gebruikte meubelen en Auto en liet niets van zich hooren. Fuif en drinkgelagen gingen door; hij was nog de getapte, de geëerde en gevierde man. Ten einde raad besloot de weldoener de wagen te doen terughalen en zoo gebeurde het, dat 'n garagehouder ter plaatse daartoe opdracht kreeg. Het was juist Raadszitting, de wagen stond bij het Stadhuis geparkeerd en werd door den garagehouder naar zijn opdracht gever vervoerd. De garagehouder deelde zoo terloops mede, dat die Auto door het Raadslid niet in X. was gekocht, doch bij hem en dat de prijs f 450.minder was dan door den ge- vierden man was opgegeven en dan door hem was medegekregen om den koopprijs te voldoen. De Edelachtbare had zijn weldoener be wogen hem geheel belangeloos te helpen en had hem tot dank voor f 45U.opge licht. Nu was Leiden in last, de geëerde kon zijn zaken niet zonder Auto doen, hij zag zich reeds achter slot en grendel, hij soe batte en smeekte en wist zijn weldoener te vermurwen en na veel moeite bewegen hem opnieuw het vertrouwen te schenken, hij kreeg de Auto weer ter beschikking en zou nu beter zijn verplichtingen nakomen, Mijn heer zou zich niet meer over hem te be klagen hebben. De weldoener, toch wel een beetje wan trouwig geworden gaat op onderzoek uit, het blijkt hem, dat de meubelen, die de Edelachtbare hem verkocht heeft, niet zijn eigendom waren, hij had ze slechts in bruik leen. Ook hiermede had hij hem bij den neus gehad. De betalingen hadden ook thans slechts enkele maanden geregeld plaats en hielden eindelijk geheel op. De geëerde liet weer niets van zich hooren, brieven bleven on beantwoord. De bedrogene gaf ten einde raad de zaak in handen van een advocaat met opdracht de man met het oog op zijn gezin toch nog zooveel mogelijk te sparen. Gedurende eenige maanden werden door den gevierde daarna kleinere bedragen betaald, doch ook hier hield hij mee op. De fuif en drinkgelagen gingen door. Vreemde geruchten deden de ronde. De weldoener besluit eens naar den Auto te gaan zien en vervoegt zich ten huize van den Edelachtbare. Er wordt hem een wagen aangewezen, die voor oud vuil in den tuin ligt, de onderdeelen zijn er allen afgeno men. Dit zou de huurkoopauto zijn, de Edelachtbare zou alweer een andere tot zijn beschikking hebben. Het geduld van den Philantroop was uitgeput. De Edelachtbare failleert, het recht heeft zijn loop, de geëerde, de gevierde viel van het voetstuk waarop hij zichzelve geplaatst had en waarop hij slechts zoolang had kun nen troonen, dank zij de goedheid en het stilzwijgen van zijn slachtoffers. Ondank "is 's werelds loon, D. NED. VER. E.H.B.O. AFD. SOEST. Op 25 Maart j.1. werd door 12 candidaten examen afgelegd, 't welk door de docenten van den cursus de H.H. doctoren Rupert, de Vos en Donker werd afgenomen. Allen slaagden. Negen oudere jaars zagen hun diploma met 2 jaar verlengd: de dames J. v. d. Plas, M. Leeuwe, J. Smit, N. van Log_ tenstein, M. G. v. d. Lely en J. M. Kamp horst; de heeren J. D. Zwiep, T. v. d. Vlies en J. Staring, terwijl drie le jaars het di ploma voor 't eerst behaalden, rul. Mej. S. Drost en de heeren D. Kroon en G. van 't Klooster. De uitreiking der diploma's heeft plaats op den feestavond 26 April a.s. in Hotel Eemland. BIJENTEELT. De afdeeling Soest van de vereeniging tot bevordering van bijenteelt vergaderde de vorige week in het Stationskoffiehuis. 20 leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken was een cir culaire van de afdeeling Zeist omtrent de ringmededeelingen. Hierover werd het oordeel der vergadering gevraagd. Men meeende, dat de aantrekkelijkheid Van deze 3-maandelijksche circulaire zou worden verhoogd, wanneer er ook een en ander voor pas beginnende imkers zou worden besproken. Deze wensch zal ter kennis van het ringbestuur worden gebracht. De commissie belast met het nazien van de rekening van den penningmeester had boeken en kas over 1933 in orde bevonden met een voordeelig saldo van f 7V).09>4. Be sloten werd de rekening goed te keuren. Over het reizen met bijenvolken werd levendig gediscussieerd. Verscheidene le den zullen dit jaar met hunne volken naar de Betuwe, in elk geval naar de fruitstre- ken reizen. Vanwege de afdeeling zal een gezamenlijke stand worden geplaatst, opdat ook zij, die slechts één of enkele volken wenschen mede te geven, gelegenheid ver krijgen hun stokken daar te plaatsen. Hier over zullen de leden nog een circulaire ontvangen. De reis zal na de bijenmarkt op 6 April te Amersfoort te houden, worden aanvaard, opdat men daar nog gelegenheid heeft bijen te koopen. Voor de gezamenlijken aankoop van kunstraat, afstandblikjes, pijpen, koningin neroosters, bijensluiers enz. was groote be langstelling. Zoo werd Cr bijv. 18 K.G. kunstraat staande de vergadering besteld, en 1000 afstandsblikjes. De suikerbestelling was nu niet zoo groot als in het najaar. Toch hadden vele leden nog eenige 10-tallen K.G. noodig. De beschrijvingsbrief voor de algemeetie vergadering te houden op 3 April a s. te Utrecht werd punt voor punt behandeld. Over het algemeen kon men met de prae- adviezen van het hoofdbestuur medegaan. De afgevaardigde kreeg voor de meeste za. ken vrij mandaat. 't Was reeds half elf toen nog een 3-tal punten, waaronder een demonstratie voor het maken van stroomatten, moest aan vangen. Gezien dit late uur, werd besloten deze punten tot een volgende vergadering aan te houden, en sloot de voorzitter deze geanimeerde vergadering. GESLAAGD. De leerlingen L. H. A. Franssen, D. Los, H. van der Lugt en J. Nooder alhier zijn geslaagd voor het eindexamen van de Am bachtschool te Amersfoort, en verwierven het einddiploma, de beide eerstgenoemden voor de afd. Electro-techniek en Instru mentmaken, en de laatstgenoemden voor de Afd. Rijwiel-, Motorrijwiel- en Auto- herstellen. GESLAAGD. Aan den leerling van de Ambachtschool te Amersfoort H. van Riet alhier werd het einddiploma Afd. Timmeren 'uitgereikt, wegens het met gunstigen uitslag afleggen van het eindexamen. PLUIM VEE VEREENIGING. De vorige week vergaderde de Pluimvee- en Konijnenfokkersvereeniging in de Gou den Ploeg. De opkomst van de leden was als altijd behoorlijk. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den Markt meester van Amersfoort, waarin verzocht werd eventueele wenschen of bezwaren ten opzichte van het Marktwezen te dier plaat, se ter zijner kennis te willen brengen. Daar evenwel geen der leden daaromtrent iets naar voren wenschte te brengen werd be sloten tot een negatief antwoord. Een der agendapunten was de bespreking van een feestavond. De voorzitter had in een vorige vergadering toegezegd, dat het Bestuur deze zaak onder de oogen zou zien en met voorstellen zóu komen. Het was evenwel gebleken, dat de kosten van dien aard zouden zijn, dat het bestuur thans huiverig was om tot een feestavond te ad- viseeren. De voorzitter meende dan ook, dat het .wellicht beter zou zijn te wachten tot den a.s. winter, wanneer het 10-jarig bestaan zou worden herdacht. Dit was Onze veeljarige ervaring op het gebied van Heerenconfectie en Kleeding naar maat zijn waarborg voor Uwe volle tevredenheid. .Handelshuis" - Soest Soestcrb str. 51 - Tel. 400 Specialiteit in Heeren-modes reeds in de vorige vefgadering door den Heer Blom naar voren gebracht. De heeren Mokveld en Plomp meenden, dat het ook al te ver in den tijd was. Het zal zeker Mei worden voor alles voor el kaar is. De heer Teeken meende, dat de kosten geen bezwaar zouden zijn; dat zou mee vallen wanne'er het met overleg geschiedde. De heer Gaasbeek wees op de propagan da, die van een feestavond zou uitgaan. Ten slotte jia het vóór en tegen nog eens goeu tegen elkaar afgewogen te hebben, werd met algemeene stemmen besloten dit voorjaar geep feestvergadering te houden. De vereenigingskonijnen werden verkocht resp. voor f 2.50, f 2.50, f 1.etf f 0.30. Daarna stelde de voorzitter aan de orde de verkiezing van een bestuurslid wegens het bedanken van den heer A. Graauman. Het bestuur stelde als candidaat de heer T. de Jong. De heer Mokveld meende, dat de voort durende wisseling in het bestuur toch wel een achtergrond moest hebben. In de vorige vergadering had hij al gewezen op de da mes in 't bestuur. Dat schijnt voor sommige heeren hinderlijk te zijn. Ze kunnen zich niet uitspreken tegenover dames, zooals.ze dat tegenover heeren doen. Spreker geeft in overweging een commissie te benoemen van drie leden die de grieven, die er zijn onderzoeken. Bovendien waren de drie nieuwe leden, die in de vorige vergadering waren ge kozen, niet benoemd overeenkomstig de bepalingen van het reglement. Wellicht ware het beter, dat thans niet voorzien werd in de vacature Graaumans en het ge- heele bestuur aftrad. Dan kan ook rekening worden gehouden met de groep sportfok- kers, die thans niet in het bestuur verte genwoordigd zijn. Verschillende leden hebben over dit punt het woord gevoerd. Ten slotte werd een commissie van onderzoek benoemd be staande uit de heeren Ten Raa (voorzitter), De Koning en Mokveld. ïn de vacature Graaumans werd thans niet voorzien. Over het eventueel aftreden van het bestuur zal zich het Bestuur be raden. Na een korte rondvraag werd de geani meerde vergadering gesloten. BRANDJES. Het was vóór de Paschen en met de Pa- schen druk werk voor onze Vrijwillige Brandweer. Woensdag was er een schoorsteenbrand je bij G. van R. aan de Koninginnelaan 110, dat vrij spoedig was bedwongen. Zaterdagmiddag brak een heidebrandje uit tegenover Zomers Buiten aan de de Beaufortlaan te Soestduinen. Een strook langs de spoorlijn brandde af. Dienzelfden middag was er echter een veel grooter heidebrand in de buurt waar de rijwielpaden naar Den Dolder en de Paltz bijeenkomen. Een oppervlakte van niet minder dan 5 H.A. heide met verspreid staande hoornen werd een prooi der vlam men. Het mocht gelukken het vuur tot staan te brengen vóór het hoog opgaande hout De blussching geschiedde voornamelijk door de Vrijwillige Brandweer van Soes- terberg; het korps uit Soest behoefde wei nig handelend meer op te treden. Nog altijd dienzelfden middag was er een heidebrandje tegenover de fotofabriek Photax aan de de Beaufortlaan te Soestdui nen, waar ook een strook heide langs de spoorlijn verbrandde. Alle deze heidebran den waren aangekomen door neervallende vonken uit voorbijrijdende locomotieven. Zondag brandde een flinke strook ruigte langs de spoorlijn achter de melkfabriek „De Soester" aan de Middel wijkstraat af, ook aangekomen door een locomotief. Des avonds was een groote hoop takken en afval achfer een perceel aan de School straat fel aan het branden, wat met het oog op den sterken wind en nabijgelegen heide en bosch gevaarlijk was. Dé brandweer doofde spoedig de vlammen. Ten slotte had Maandagmorgen om streeks 11.30 uur een flinke brand plaats op de terreinen van het Soester Natuur reservaat in het Soester Veen, in eigendom toebehoorende aan de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Neder land. Een oppervlakte van ruim 1 H.A. ruigte met kreupelhout werd een prooi der vlammen. Door hard werken mocht het de Vrijwillige. Brandweer gelukken het vuur tot staan te brengen vóór het hooger op gaande hout. De oorzaak van dezen brand zal waarschijnlijk in kwaadwilligheid moe ten worden gezocht. Van de vele kleinere brandjes, al dan niet als Paaschvuren bedoeld, maken wij maar geen melding. HEIDEBRAND. Bij het afdrukken der courant om streeks 3 uur namiddag gaat weder om de sirene, en blijkt, na informatie bij de Politie, dat er een heidebrand is uitgebro ken nabij de Vlasakkers. Nadere bijzonder heden konden nog niet worden medege deeld. FAILLISSEMENT GROOTEWAL. Nader vernemen wij, dat het faillissement van G. J. Grootewal is aangevraagd door de Maatschappij ,,De Tijdgeest". POLITIEBERICHTEN. 31 MAART 1934. Uit een hok, staande achter een woning aan de Beetzlaan werden 4 jonge konijnen gestolen. Hiervan werd aangifte gedaan, zoodat de politie nu een onderzoek instelt. Door de politie te Zeist waren twee per sonen gearresteerd terzake verschillende in braken. Toen de Soester politie hen in ver hoor nam, bleek dat zij eveneens de daders waren van den inbraak op Oudejaarsnacht te Soestduinen. Voorts werd daarmede in verband nog een inwoner uit Utrecht ge arresteerd terzake heling. Deze drie per sonen zullen ter beschikking van den Of ficier van Justitie te Utrecht worden ge steld. 1 APRIL 1934. Zondagmiddag ontstond nog een klein heidebrandje aan de Schoolstraat, dat even_ eens spoedig kon worden gebluscht. Het publiek wordt ernstig gewaarschuwd tegen het onachtzaam wegwerpen van rookarti kelen en lucifers, daar reeds nu de heide zeer droog is. Ook Maandagochtend ont stond nog een brandje in het veen aan de Wieksloot, waardoor plus minus 1 H.A. van het natuurreservaat verloren ging. 2 APRIL 1934. Te omstreeks 10 uur reed een wielrijder op de Steenhofstraat in de richting Amers foort geheel op de rechterzijde van dien weg, terwijl een auto, komende uit de rich ting Amersfoort de Talmalaan wilde inrij den. De bestuurder van den auto verleende den wielrijder geen voorrang, waardoor een aanrijding ontstond. De veroorzaakte scha de werd door den autobestuurder vergoed, zoodat geen proces-verbaal werd opge maakt. Voorts had nog te omstreeks 4 uur een aanrijding plaats op de Birktstraat tusschen twee auto's. De bestuurder van een der auto's had door onoplettendheid niet ge zien, dat. de voor hem rijdende auto plot seling stopte, zoodat hij tegen de achterzij de daarvan opbotste. Daar de bestuurder der aanrijdende auto niet bereid was de aan gerichte schade te vergoeden, werd proces verbaal opgemaakt. Een soortgelijke aanrijding had 's avonds nog plaats op de bekende hoek Van Wee- destraatF. C. Kuyperstraat. En, Annie, heb je den rouwstoet j. gezien? Nou, Oom, 't was snoezig. Al die den met rouwkleeden, de treurmuziek;, hooge heeren in auto's, de prachtige rou koets, die ontelbare kransen en vooral militairen. 'k Wou dat ik 'n jongen was, dan w, ik ook soldaat en ging bij de Grenad: en Jagers. En heb je ook voor de Koningin-Motu gebeden? Ja, natuurlijk, Oom! En onderweg B ben we toch zoo'n schik gehad. We hel.» bijna de heele reis in de bus gezongen. Je hebi toch zeker geen filmdeuntjes zongen? Neen, Oom, niet allemaal. Wt held ook 'n paar keer Wilhelmus van Nassau gezongen. En 't was zoo geweldig dr dat je haast geen plaatsje in 'n restaura- of café kon krijgen. Jammer, dat er m muziek was. Op de terugreis hebber nog geprobeerd, hier of daar 'n dan- maken, maar dat viel wel 'n beetje tcg- Nergens mocht muziek gemaakt of danst worden. Weet je, wat ik wou, Oo Niet, dat de Koningin nu ook ziek w en kwam te sterven, maar toch zou ik v. graag weer eens spoedig zoo'n mooie 1 grafenis mee maken. Tot zoo ver m'n nichtje Annie. moest ik nu doen? Zeggen: Foei, foei, k en brommen: 't Is schande!, maar z<. het niet begrepen hebben. Ze heeft de ningin-Moeder des zomers nu en. dan n vriendelijke, oude dame door Soest rijden; ze heeft Haar 'n paar maal hij legenheid van Haar verjaardag op hei leis zien huldigen; maar wat de Konim Moeder voor 't land is geweest, heeft v. als z'r over hoorde spreken, indruk op gemaakt. Daarbij dacht ik aan vroege' ren, wanneer ik mee ter begrafenis nto van 'n oom of 'tante. Dat was voor m. z'n soort ook 'n feestdag. En gelukkig de jeugd in die opzichten niet zoo zw tillend is, als wij oudren. Ik heb me maar vroolijk getoond tegenover m'n 11 je en haar uitgaansdagje niet vergald zwaarmoedige gesprekken en beschou gen. En in gemoede, wat hebben zoo. ouderen gedaan? Wat hebben de spoor gen, de restaurateurs, de busondernei gen, de garagehouders, de kamer-verh ders, de bloemisten gedaan? Geteld en rekend! En toch, zij allen hebben de Koi gin-Moeder steeds gehoogacht en ben bewonderd en gevierd en Haar bij elke jaardag -uit den grond huns harten, 'n ge en gezegende ouderdom toegewen Üe omstandigheden maken den mensch Nu ligt Zij daar in 't kille graf, Ontdaan van aardschen luister; Die blik, zoo. vriendlijk steeds en zacl Dat oog, verdoofd en duister. Nu ligt Zij daar in diepe rust, Die hooge, eedle Vrouwe; Haar jeugd en liefde schonk £ij eens Aan 't land, thans vol van rouwe. Vorstin en Moeder, rust in vrée! Uw levenstaak, zoo grootsch en zwaai Hebt Gij met liefd' en trouw, Als Moeder en als Edelvrouw, Volbracht tot aan der dooden baar. jDIXI. Vestiging van 2228 Maart 1934. C. M. de Wit van Baarn naar Krom nc S weg 22; Wed. C. L. Emondt van II -uI naar Spoorstraat 7; J. Kromhout en vi van Barneveld naar K. Jiartweg 1U. Vos van den Helder naar Kroinmeweg - B. D. Fabius van Hilversum naar S terbergschestraat 105; G. Fennema i<- K. K. Schuuring van Amsterdam naar k.l Hartweg 15; T. de Ruiter van Apeldo - naar Iverkpad N.Z. 21; H. J. R. ten Ho van Amersfoort naar Steenhofstraat M. Uiterdijk van Soebang N.O.I. naar Paulownalaan 23; Wed. F. F. P. Wtethn I van DriebergenRijsenburg naar "Bami straat 56; J. J. Barendsen van Amsterd I naar Stadhouderslaan 52; Wed. J. L. rends-en idem; W. Houtman van Velsei Nieuweweg 48; Wed. W. H. Sandtm van Winterswijk naar Heideweg 44; V A. Varenbrink van Baarn naar lv. Be straat 4; M. S. van Dusseldorp van Ba naar L. Bergstraat 22; L. Jahn idem; J J. Visser met gezin van Baarn naar B tolottilaan 16; C. van Krimpen met g van Utrecht naar Braamweg 30; IJ. Boer van Amsterdam naar Vosseveld 1; Wed. H. J. Wellensiek idem; S. 7 Beulakkcr van Utrecht naar Schoolv 2B; J. H. W. Taat van Rotterdam n ij Verl. Postweg 70; J. S. M. Bottema I Leeuwarderadeel naar Kampweg 58; Hl Poot van Scherpenzeel naar Nieuwstra-I 35b; P. C. H. Scholz van Ermelo naar Hartweg 12. Vertrek van 2228 Maart 1934. H. J. Distel met gezin van Ossendan 45 naar Bodegraven, Nieuwmarkt; M. H A. Koevoets van Middelwijkstraat 40 n Delft, Brab. Turfmarkt 71; J. A. Rijke - Schrikslaan 47 naar Amsterdam, Deurlo" I straat 75; N. Bliekenlaan van Luchtva; g afdeeling naar Leerdam, Tulpstraat - A. C. E. LeendersVink van Nieuwev 64 naar Amsterdam, C. Trooststraat le etage; P. A. van der Braken van B straat 17 naar Mierlo, Schatsboom F. - M. C. Maaswinkel, van Kerkstraat 10B Overschie, O. Schiekade 85; M. Th. Maseland met vrouw van Utrecht I Obrechtstraat 13; C. J. W. Brunings var I Soesterb.straat 73 naar Hilversum, Siriu- I straat 12; P. WHegmans van SoesterbeT1 OPGERICHT 1899 BOSCHSTRAAT 9 - BAAR> ALLEEN EERSTE KWALITEITEN' TELEF. 330 POSTGIRO

De Soester | 1934 | | pagina 2